PDA

Виж пълната версия : Постоянна Експертна Работна Група по Пчеларство ПЕРГП



rosty_sz
30.01.2019, 20:42
Откривам тази тема в която имам намерение да ви информирам за дейността на тази група. Това предложение за име е дадено от МЗХГ в проект за заповед за формиране на такава работна група. В заповедта в момента присъстват имената на избраните 6 човека от общинските дружества от цялата страна по икономически региони и техните заместници. Има оставено място за имената на останалите представители на заинтерсованите организации участващи в работната група по НПП.


П.п. Откривам темата в този раздел, защото се надявам работата за напред да е предимно върху нормативни документи.

Трендафил Дончев
30.01.2019, 20:50
Откривам тази тема в която имам намерение да ви информирам за дейността на тази група. Това предложение за име е дадено от МЗХГ в проект за заповед за формиране на такава работна група. В заповедта в момента присъстват имената на избраните 6 човека от общинските дружества от цялата страна по икономически региони и техните заместници. Има оставено място за имената на останалите представители на заинтерсованите организации участващи в работната група по НПП.


П.п. Откривам темата в този раздел, защото се надявам работата за напред да е предимно върху нормативни документи.

Моля, в темата постовете да са обрани от към спам или да се отвори друга с въпроси и отговори, а тази Рости да я ползва само за материали относно групата.

ch.atanasov
30.01.2019, 20:51
П.п. Откривам темата в този раздел, защото се надявам работата за напред да е предимно върху нормативни документи.

Я дръпни малко завесата, че пчеларския народ се обърка.sweating; Имало проект за изменение на ЗП- нямало такъв.:crazy:

rosty_sz
30.01.2019, 23:34
Моля, в темата постовете да са обрани от към спам или да се отвори друга с въпроси и отговори, а тази Рости да я ползва само за материали относно групата.
Ако наистина сме обрани от емоции и говорим конструктивно в приятна атмосфера не е нужна сякаш друга тема. Нека има диалог.

rosty_sz
30.01.2019, 23:45
Я дръпни малко завесата, че пчеларския народ се обърка.sweating; Имало проект за изменение на ЗП- нямало такъв.:crazy:
Има такова нещо из пространството, но инициативата не идва от нас. Инициативата е на Евден Николов. Член е на УС на Конфедерацията, но доколкото разбирам предложенията му са лични, и не представляват конфедерацията. Намерил е подкрепа от народен представител (от ВМРО), който да внесе проекта в зем. комисия. В момента предложението му е в динамика и вече има 4-ти вариант но продължава да се развива. Човека търси подкрепа както и идеи. Ние 6+6 не сме давали мнение към него и такова за сега не е поискано. Не сме давали и към институции, защото реално пред институциите такова предложение не съществува.
Около темата има много въпроси, които си задаваме сами. Темата определено е "гореща". Аз не виждам в предложенията му желание за лично облагодетелстване. Работи в тази посока с желание за промяна към по-добро. В този ред на мисли не е редно да го нападаме лично или отхвърляме труда му с лека ръка заради лично отношение или заради членството му в Конфедерацията и т.н. Предполагам ще качи и тук някакъв вариант и ще го видите, ако бързате просто го помолете на ЛС във фейса и не вярвам да ви откаже.


П.п. Крайно време е да спрем да се делим на Матеевисти, Ганчовисти, Михайловисти и т.н. и т.н. Кризата е тотална и батака в който сме затънали е на път да ни удави. Време е да се опитаме заедно да напарвин нещо за подобряване на ситуацията.

borislav aleksandrov
30.01.2019, 23:59
Крайно време е да спрем да се делим на Матеевисти, Ганчовисти, Михайловисти и т.н. и т.н. Кризата е тотална и батака в който сме затънали е на път да ни удави. Време е да се опитаме заедно да напарвин нещо за подобряване на ситуацията.

Прав си и не ме разбирай погрешно не търся "конфликт" и не че съм кой знае колко умен - но аз ако намеря 2-3 депутати дето да ме подкрепят мога ли да си напиша едно законче и да го вкарам за гласуване разбира се без никакви користни цели ?
Иначе за да направим нещо заедно сякаш ми се струва че трябва да се почне с Колеги считам че проблемите са следните.... дайте да ги обсъдим да измислим нещо заедно и тогава да напишем било закон, било предложение за промяна на нещо ...

rosty_sz
31.01.2019, 00:03
И аз мисля че пътят е такъв, но човека е избрал друг път и сега няма много голяма подкрепа. Направи и грешката да пуска начални необмислени варианти и хейтърите го изядоха.
И на първия въпрос , ДА можеш и с един депутат става. Промени в закон се внасят по този ред. От депутат или група такива или по искане на Министерски съвет.

borislav aleksandrov
31.01.2019, 00:11
И аз мисля че пътят е такъв, но човека е избрал друг път и сега няма много голяма подкрепа. Направи и грешката да пуска начални необмислени варианти и хейтърите го изядоха.
И на първия въпрос , ДА можеш и с един депутат става. Промени в закон се внасят по този ред. От депутат или група такива или по искане на Министерски съвет.

да сядам да пиша тогава :)

а сега по сериозно - интересувам се Постоянна Експертна Работна Група по Пчеларство вече наясно ли е какво ще отстоява като позиция щото така и не ми стана ясно какво ще иска и защитава

rosty_sz
31.01.2019, 00:20
За сега първо до края на месеца трябва да се изготви окончателно НПП. Дадоха ни възможност на 6+6 и ние да участваме с мнение въпреки, че не сме част от тази група по изработване на НПП. Това беше знак на добра воля все пак МЗХГ иска да работим заедно. Задължително трябва да се бърза с НПП защото има срок и ако се изпусне губим европейското финансиране. Аз съм на мнение че трябва паралено да започнем и работа по проблемите с пръсканията заради това, че идва април и ни почват и другия въпрос който е топ приоритетен и винаги актуален цената на меда. Това мое мнение се споделя, но нещата вървят бавно и трудно и не знам докъде ще я докараме. Все пак и ние сме пчелари, а сезона чука на вратата.

Трендафил Дончев
31.01.2019, 00:35
Има такова нещо из пространството, но инициативата не идва от нас. Инициативата е на Евден Николов. Член е на УС на Конфедерацията, но доколкото разбирам предложенията му са лични, и не представляват конфедерацията. Намерил е подкрепа от народен представител (от ВМРО), който да внесе проекта в зем. комисия. В момента предложението му е в динамика и вече има 4-ти вариант но продължава да се развива. Човека търси подкрепа както и идеи. Ние 6+6 не сме давали мнение към него и такова за сега не е поискано. Не сме давали и към институции, защото реално пред институциите такова предложение не съществува.
Около темата има много въпроси, които си задаваме сами. Темата определено е "гореща". Аз не виждам в предложенията му желание за лично облагодетелстване. Работи в тази посока с желание за промяна към по-добро. В този ред на мисли не е редно да го нападаме лично или отхвърляме труда му с лека ръка заради лично отношение или заради членството му в Конфедерацията и т.н. Предполагам ще качи и тук някакъв вариант и ще го видите, ако бързате просто го помолете на ЛС във фейса и не вярвам да ви откаже.


П.п. Крайно време е да спрем да се делим на Матеевисти, Ганчовисти, Михайловисти и т.н. и т.н. Кризата е тотална и батака в който сме затънали е на път да ни удави. Време е да се опитаме заедно да напарвин нещо за подобряване на ситуацията.

Нещо не разбирам - "доколкото разбирам предложенията му са лични" и "Ние 6+6 не сме давали мнение към него и такова за сега не е поискано."

Явно и няма да ви поискат, като че ли?

rosty_sz
31.01.2019, 00:40
Това може да стане от Евден (ако се определи като някакъв в случая) или от ВМРО. След това ще стане ако премине през ред процедури и започне обсъждане в държавния апарат. Мнението се иска по желание на държавния апарат и принципно се прави.

След като се входира официално може да се дават мнения и от всички заинтерсовани без да им го искат. Въпрос на воля до колко ще бъде зачетено.

jdrumev
31.01.2019, 00:55
И аз мисля че пътят е такъв, но човека е избрал друг път и сега няма много голяма подкрепа. Направи и грешката да пуска начални необмислени варианти и хейтърите го изядоха.
И на първия въпрос , ДА можеш и с един депутат става. Промени в закон се внасят по този ред. От депутат или група такива или по искане на Министерски съвет.



Три години ми тровиха неговата партия пчелите с препарати и един път умишлено да навия гластни струни.Няма начин на такива хора да повярвам.Това не са ВМРО.Тва са хора патриоти и там какви са наричат,това са едни лапачи на пари ,но ще издухат супата когато пък другите лапачи така наречените Зелени се включат в играта.Не може да си ВМРО и да печелиш избори с СИГАНСКИ гласове.Стегнете се малко бре хора и погледнете действетилноста или трийте темата и работната група.:bigsmile:

jdrumev
31.01.2019, 01:07
За сега първо до края на месеца трябва да се изготви окончателно НПП. Дадоха ни възможност на 6+6 и ние да участваме с мнение въпреки, че не сме част от тази група по изработване на НПП. Това беше знак на добра воля все пак МЗХГ иска да работим заедно. Задължително трябва да се бърза с НПП защото има срок и ако се изпусне губим европейското финансиране. Аз съм на мнение че трябва паралено да започнем и работа по проблемите с пръсканията заради това, че идва април и ни почват и другия въпрос който е топ приоритетен и винаги актуален цената на меда. Това мое мнение се споделя, но нещата вървят бавно и трудно и не знам докъде ще я докараме. Все пак и ние сме пчелари, а сезона чука на вратата.

НПП е ясно за какво бързате,по ДеСаМи пак гледайте да не стане фала и пак да вземете на бедните пчелари дето искате да са ХОБИТ?Що не бързате за лабораторията или в тая насока.Не усещате ли ,че ставате...

agro
31.01.2019, 01:13
...След като се входира официално може да се дават мнения и от всички заинтерсовани без да им го искат. Въпрос на воля до колко ще бъде зачетено.
Май се нарича "обществено обсъждане" и има регламент, по който се провежда. Добре би било да го знаем какъв е. Ако ми остане време, може да се пообразовам по въпроса.

jdrumev
31.01.2019, 01:18
Аз мога да посна клип дето ми отровиха ВМРО пчелите и какви бяха им целите за това.Мога и да ви покажа клип с човека който го направи,но това мой да се изкара,че аз съм лъжец,че много смо го били и той си е признал.:bigsmile:Ей,да знаете врагове на пчелите оня гледа днеска пари от пчели, утре пара заради пчели.:bigsmile:

jdrumev
31.01.2019, 01:42
Рости преди да повярваш на един еуро депутатин искам да те попитам освен заплатата колко са му разходите на месец?:bigsmile:Това не са хора това са машини на харчене на пари.;):bigsmile::bigsmile::bigsmile:

Mateev
31.01.2019, 10:05
Престанете да се упражнявате в оплювки към един или друг човек или партия. Само това ли можете да правите?

За да се гласува някаква поправка в някакъв закон, първо тя трябва да бъде внесена в Парламента, и това наистина може да го направи всеки един депутат. Да, ама за самото гласуване е необходима подкрепата на всички политически сили, или поне на повече от 50%, и това всъщност е по-важния фактор. Така че ВМРО могат да ни направят услугата да внесат Проекта на закона в парламента, но не могат да ни помогнат за неговото гласуване. Много по-важни са ГЕРБ, които трябва да "харесат" написаните от пчеларите промени, и след това да се разпоредят на депутатите си да гласуват за тях. Същото важи и за другите политически сили - във всяка една от тях трябва да търсим депутати-поддръжници, за да си осигурим мнозинство при гласуването.

В случая инициатор е ВМРО и интереса на ВМРО е предизборен (тоест користен), но нас това въобще не ни интересува. Ако не беше ВМРО, щеше да бъде някой друг. За нас важното е само това, че този чужд интерес съвпада с нашите пчеларски интереси, и ще е глупаво да не се възползваме от този факт. ВМРО така или иначе ще внесе някакъв проект за промяна на Закона за пчеларството, и това ще се случи със или без нашето участие, както и със или без нашето съгласие. От тази гледна точка е по-добре пчеларите да съдействаме, при това трябва да го направим бързо това съдействие.

Трендафил Дончев
31.01.2019, 10:23
Престанете да се упражнявате в оплювки към един или друг човек или партия. Само това ли можете да правите?

За да се гласува някаква поправка в някакъв закон, първо тя трябва да бъде внесена в Парламента, и това наистина може да го направи всеки един депутат. Да, ама за самото гласуване е необходима подкрепата на всички политически сили, или поне на повече от 50%, и това всъщност е по-важния фактор. Така че ВМРО могат да ни направят услугата да внесат Проекта на закона в парламента, но не могат да ни помогнат за неговото гласуване. Много по-важни са ГЕРБ, които трябва да "харесат" написаните от пчеларите промени, и след това да се разпоредят на депутатите си да гласуват за тях. Същото важи и за другите политически сили - във всяка една от тях трябва да търсим депутати-поддръжници, за да си осигурим мнозинство при гласуването.

В случая инициатор е ВМРО и интереса на ВМРО е предизборен (тоест користен), но нас това въобще не ни интересува. Ако не беше ВМРО, щеше да бъде някой друг. За нас важното е само това, че този чужд интерес съвпада с нашите пчеларски интереси, и ще е глупаво да не се възползваме от този факт. ВМРО така или иначе ще внесе някакъв проект за промяна на Закона за пчеларството, и това ще се случи със или без нашето участие, както и със или без нашето съгласие. От тази гледна точка е по-добре пчеларите да съдействаме, при това трябва да го направим бързо това съдействие.

Тъй като пчеларството е в някаква глуха улица ние търсим някои като вас да ни поведе, но и вие незнаейки какво да правите, търсите съвети от нас. И накрая ще свърши работа някой си дето хабер си няма чрез някаква партия които си имат нещо наум, но ние тъй като сме шах откъм пчеларска организация и управление трябва да се доверим на течението и дори трябва да бързаме и без да обмислим, да се съгласим с всичко за което впоследствие ще съжаляваме. Е, поне ще имаме материал за оплюване, но никой не се вслушва в тези които оплюват и защо аджеба го правят?

Mateev
31.01.2019, 10:25
След малко ще отворя нова тема специално за Закона за пчеларството, в която ще публикувам различните версии на Закона и в която ще обсъждаме новите версии. Аз лично си го представям целия процес така:

1. Обсъждаме във форума всеки един член на закона
2. Новите 6 пчеларски лидери, заедно със старите, задействат своите организации, и в спешен порядък изготвят ПИСМЕНИ ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ПРОМЯНА.
3. Тези предложения се публикуват във форума.
4. Ако по някоя точка има различни мнения, подлага се на гласуване.
5. Официално разпращам последната версия и на всички други пчеларски организации, на които им имам мейла, с молба и те да се включат в обсъжданията с ПИСМЕНИ ПРЕДЛОЖЕНИЯ.
6. Евден Николов от КБП продължава да бъде КООРДИНАТОР НА ПРОЕКТА и неговото задължение ще е след всяко едно ПИСМЕНО ПРЕДЛОЖЕНИЕ да прави нови и нови версии на документа.
7. Когато Постоянната Експертната Работна Група по Пчеларство(ПЕРГП) бъде създадена със Заповед на министъра, още на първото нейно заседание в нея ще бъде внесена последната версия на Закона за пчеларството.
8. От този момент нататък ПЕРГП поема отговорноста по обсъждане и гласуване на окончателната версия на Проекта за промяна на Закона за пчеларството.
9. След окончателното гласуване от страна на ПЕРГП Проекта за промяна се внася в парламента от ВМРО или от МЗХГ.
10. Всичко това трябва да стане ПРЕДИЗБОРНО, за да може различните партии да си припишат някакви заслуги. Нас не ни интересува кой какви заслуги ще си приписва, но така създалата се ситуация ни принуждава да побързаме с всеобщото пчеларско съгласуване, иначе рискуваме в парламента да бъде внесено някакво недоносче.

Mateev
31.01.2019, 10:43
Тъй като пчеларството е в някаква глуха улица ние търсим някои като вас да ни поведе, но и вие незнаейки какво да правите, търсите съвети от нас. И накрая ще свърши работа някой си дето хабер си няма чрез някаква партия които си имат нещо наум, но ние тъй като сме шах откъм пчеларска организация и управление трябва да се доверим на течението и дори трябва да бързаме и без да обмислим, да се съгласим с всичко за което впоследствие ще съжаляваме. Е, поне ще имаме материал за оплюване, но никой не се вслушва в тези които оплюват и защо аджеба го правят?

Много правилно си разбрал ситуацията. ВМРО така или иначе ще внесат някакъв Проект за промяна на Закона за пчеларството, при това бързат да го направят това преди изборите. Ние като пчелари имаме златния шанс сами да напишем това, което искаме да се промени в Закона за пчеларството. Трябва обаче да побързаме със съгласуването помежду ни на всички промени, които в четвърта версия на Закона станаха прекалено много. От ВМРО са склонни да изчакат още 2-3 седмици и това е максимума, на който можем да се надяваме.

И на мене ми се иска нещата да се случват по-бавно и по-спокойно, но така рискуваме ВМРО да внесат в Парламента някакво недоносче, което не е съгласувано с всички пчеларски организации. И ако в това недоносче се допусне някаква грешка, после тази грешка поне 10 години ще ни трови живота и пчеларския бизнес. Така че от наша гледна точка нещата стоят така - промяна на Закона за пчеларството ще има със или без нашето съгласие, но от нас зависи дали тази промяна ще е в правилна или в грешна посока. Тоест даден ни е златния шанс сами да си напишем текста на промяната и да го съгласуваме с всички пчеларски организации, но трябва да побързаме.

borislav aleksandrov
31.01.2019, 11:06
за да не се получават недоразумени и негативни настроения какво пречеше още в самото начало да се пусне версия 1 тук във форума и да се задвижат нещата.... а винаги трябва да е след и в последният момент.....или се счита че във форума няма достатъчно заинтересовани и способни да дадът поне едно смислено предложение....

Mateev
31.01.2019, 12:04
за да не се получават недоразумени и негативни настроения какво пречеше още в самото начало да се пусне версия 1 тук във форума и да се задвижат нещата.... а винаги трябва да е след и в последният момент.....или се счита че във форума няма достатъчно заинтересовани и способни да дадът поне едно смислено предложение....
Форумът многократно е доказвал, че освен една говорилня с оплювки нищо друго не може да създаде. Това сме го играли много пъти с различните наредби или пчеларски програми. Защо си мислиш, че този път ще бъде нещо по-различно?

Истинските създатели на текстове за Пчеларското законодателство са само няколко човека - СЕРИОЗНИ АКТИВИСТИ, който безвъзмездно полагат стотици часове труд пред екрана на компютъра с цел да създадат това, което злобарите от форума после с лека ръка да оплюват. Сега ще бъде същото - Закона ще се създаде само от 7-8 АКТИВИСТИ от различните пчеларски организации, но ще бъде оплюван по форумите от стотици комплексари, които не могат да създадат нищо конструктивно, но в злобата си са много велики.

Mateev
31.01.2019, 12:20
Аз горещо се надявам, че НОВИТЕ 6 ПЧЕЛАРСКИ ЛИДЕРИ, избрани от 6-те региона, наистина ще се окажат такива СЕРИОЗНИ АКТИВИСТИ, от каквито се нуждае българското пчеларство. От тях се очаква ДА НАПРАВЯТ САМОЖЕРТВА, изразяваща се в хиляди часове БЕЗПЛАТНО положен труд в името на сините очи на неблагодарните пчелари. Предизвикателството пред тях е много сериозно, и горещо се надявам, че няма да се издънят.

Първите отзиви за тях не са много обнадеждаващи. Някои от тях още на първата среща в МЗХ са започнали да мърморят, че пътуват от далеко, закъсняват за някакъв автобус или влак и не могат да останат до края на срещата. Няма да казвам имена, но ако това са ви "лидерите", жално ми е за Българското пчеларство.

Точно сега този Проект за промяна на Закона за пчеларството се явява и един ТЕСТ ЗА КАЧЕСТВАТА на 6-те нови лидери. Сега ще ги видим колко са активни и как ще се справят със задачата да напишат ПИСМЕНО СТАНОВИЩЕ по проекта за промяна.

borislav aleksandrov
31.01.2019, 12:20
Форумът многократно е доказвал, че освен една говорилня с оплювки нищо друго не може да създаде. Това сме го играли много пъти с различните наредби или пчеларски програми. Защо си мислиш, че този път ще бъде нещо по-различно?

Истинските създатели на текстове за Пчеларското законодателство са само няколко човека - СЕРИОЗНИ АКТИВИСТИ, който безвъзмездно полагат стотици часове труд пред екрана на компютъра с цел да създадат това, което злобарите от форума после с лека ръка да оплюват. Сега ще бъде същото - Закона ще се създаде само от 7-8 АКТИВИСТИ от различните пчеларски организации, но ще бъде оплюван по форумите от стотици комплексари, които не могат да създадат нищо конструктивно, но в злобата си са много велики.

може и така да е но знае ли човек някой път може те изненадат....


След малко ще отворя нова тема специално за Закона за пчеларството, в която ще публикувам различните версии на Закона и в която ще обсъждаме новите версии. Аз лично си го представям целия процес така:

1. Обсъждаме във форума всеки един член на закона

та ще оплюваме ли или не:laughing:

Трендафил Дончев
31.01.2019, 12:36
Форумът многократно е доказвал, че освен една говорилня с оплювки нищо друго не може да създаде.

То ти като казваш това, хайде ходи, че защитавай честа на форума. Тук си мисля, че малко съм се прекарал.

Mateev
31.01.2019, 13:01
То ти като казваш това, хайде ходи, че защитавай честа на форума. Тук си мисля, че малко съм се прекарал.
Имах предвид нещо друго. Всеки може да отдели 30 секунди и да напише във форума нещо, което току що е изплувало в главата му, но не всеки е в състояние да отдели 10-20 часа и дума по дума да проучи дадена наредба или закон, и след това да напише ОБОСНОВАНИ ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ПРОМЯНА.

Та това е разликата между говорилнята и СЕРИОЗНИТЕ АКТИВИСТИ. Говорилнята я може всеки (на думи или на писане), но СЕРИОЗНАТА и ОТГОВОРНА РАБОТА я могат само единици. И точно тези единици са двигателя на промяната (в случая на Закона за пчеларството). Та във връзка с това ми е много любопитно новите 6 лидера дали са сериозни активисти, или просто са поредните популисти, правещи си пред публиката вятър на устата, а в действителност да не вършат никаква работа. Това ще се разбере много бързо и този проект за промяна на закона е ПЪРВИЯ ТЕСТ на новите 6 лидера. И много бързо ще се разбере кой е истински АКТИВИСТ, готов на саможертва, и кой е само ПОПУЛИСТ, с каквито е пълна и съществуващата работна група.

Mateev
31.01.2019, 13:12
Та във връзка с това ми е много интересно някой знае ли телефоните и мейлите на новите 6 лидера. Искам да им пращам материали за работата по проекта, но няма как това да стане, ако те си крият данните за контакт от обществеността. Ростислав като най-активен трябваше с това да започне тази тема - с имената, телефоните и с мейлите на 6-тимата нови лидери.

borislav aleksandrov
31.01.2019, 13:16
Имах предвид нещо друго. Всеки може да отдели 30 секунди и да напише във форума нещо, което току що е изплувало в главата му, но не всеки е в състояние да отдели 10-20 часа и дума по дума да проучи дадена наредба или закон, и след това да напише ОБОСНОВАНИ ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ПРОМЯНА.

Та това е разликата между говорилнята и СЕРИОЗНИТЕ АКТИВИСТИ. Говорилнята я може всеки (на думи или на писане), но СЕРИОЗНАТА и ОТГОВОРНА РАБОТА я могат само единици. И точно тези единици са двигателя на промяната (в случая на Закона за пчеларството). ....

Нямам нищо против да са единици които имат нужните знания и умения да формулират правилно дадено предложение но и те са хора може да пропуснат нещо пусни проектите пък знаеш ли някой без да иска може да им насочи вниманието на тези единици към даден проблем за които не са се сетили към момента или идея която да доразвият. Трябва ли да се изпишат пак сума ти постове преди да се пусне нещо....

smsi-h
31.01.2019, 13:20
Та във връзка с това ми е много интересно някой знае ли телефоните и мейлите на новите 6 лидера. Искам да им пращам материали за работата по проекта, но няма как това да стане, ако те си крият данните за контакт от обществеността. Ростислав като най-активен трябваше с това да започне тази тема - с имената, телефоните и с мейлите на 6-тимата нови лидери.

Да, ама човекът рискува да бъде обвинен в злоупотреба. За това е по-добре, координатите на въпросните 6 лидера да ги получиш само и единствено ти.

smsi-h
31.01.2019, 13:22
След малко ще отворя нова тема специално за Закона за пчеларството, в която ще публикувам различните версии на Закона и в която ще обсъждаме новите версии.

Хайде де... Чакаме...

borislav aleksandrov
31.01.2019, 13:33
Да, ама човекът рискува да бъде обвинен в злоупотреба. За това е по-добре, координатите на въпросните 6 лидера да ги получиш само и единствено ти.

нещо не съм съгласен - вече са "публични личности" питай Матеев дали му харесва да му звъни телефона...

smsi-h
31.01.2019, 13:44
...питай Матеев дали му харесва да му звъни телефона...

За това ми беше думата. Никой не иска да бъде притесняван.

borislav aleksandrov
31.01.2019, 13:46
мисля че темата трябва да бъде почистена довечера за да си остане само за това за което е предназначена....

Mateev
31.01.2019, 13:50
За това ми беше думата. Никой не иска да бъде притесняван.
Напротив - публичните личности СА ДЛЪЖНИ да осигурят публични телефон и мейл за контакт. Как едни могат да го правят, а други не могат. Точно криенето е първия ярък признак за некадърността на дадената публична личност. Като не иска да го безпокоят лично, да си наеме скретарка и да даде нейния телефон и мейл. Някой обаче е ДЛЪЖЕН да приема всякакви опити за контакт и да отделя достатъчно време на всеки един човек, пожелал контакт.

rosty_sz
31.01.2019, 13:58
Лъва се показа.
Откровена лъжа, после опит да се вменят някакви задължения на избраните, но странно от позицията на какъв? Моите контакти ги имат хората, които са ме избрали. Представлявам тях. Жалък напън, колега. Вижда се колко си бесен и се чудя защо?
Оставям собственика на тази трибуна да се вихри тук.

Евден, ми има и телефона и мейла. Ако искаш питай го, ще ти го даде.
Успех

kuline
31.01.2019, 14:01
Пак се почва старата песен на нов глас. В крайна сметка на кого и защо да вярваме. Чета, чета уж не съм много тъп ама.......

smsi-h
31.01.2019, 14:02
Напротив - публичните личности СА ДЛЪЖНИ да осигурят публични телефон и мейл за контакт. Как едни могат да го правят, а други не могат. Точно криенето е първия ярък признак за некадърността на дадената публична личност. Като не иска да го безпокоят лично, да си наеме скретарка и да даде нейния телефон и мейл. Някой обаче е ДЛЪЖЕН да приема всякакви опити за контакт и да отделя достатъчно време на всеки един човек, пожелал контакт.

Да, така е, точно така трябва да бъде. Съгласен съм. Но... Но преди около седмица в Германия се разрази скандал за откраднати от хакери лични данни и телефонни номера на видни личности и политически лидери от Германия, даже имаше и разследване на тамошната прокуратура. Ако те чуят неолибералите, ще те наврат в ..., абе те си знаят. И да питам, може и да съм нахален, ама ще ми простиш. Ти лично би ли написал директно тук и сега личния си телефонен номер? Ако бях на твое място, със сегашния ми акъл, аз не бих. Виж, ако си променя общественото положение и мисленето, със сигурност ще придобия твоите намерения.

Трендафил Дончев
31.01.2019, 14:13
Да, така е, точно така трябва да бъде. Съгласен съм. Но... Но преди около седмица в Германия се разрази скандал за откраднати от хакери лични данни и телефонни номера на видни личности и политически лидери от Германия, даже имаше и разследване на тамошната прокуратура. Ако те чуят неолибералите, ще те наврат в ..., абе те си знаят. И да питам, може и да съм нахален, ама ще ми простиш. Ти лично би ли написал директно тук и сега личния си телефонен номер? Ако бях на твое място, със сегашния ми акъл, аз не бих. Виж, ако си променя общественото положение и мисленето, със сигурност ще придобия твоите намерения.

Телефона на Матеев го има във форума и е казал, че може да му се звъни почти по всяко време. Аз му го имам, но избягвам да му звъня. Макар и за форума.

Mateev
31.01.2019, 14:13
Пак се почва старата песен на нов глас. В крайна сметка на кого и защо да вярваме. Чета, чета уж не съм много тъп ама.......
Новите 6 лидера са самоизживяват, че са легитимно избрани. В действителност избирането им е силно прибързано и претупано, без да бъде даден шанса на всеки един пчелар или организация да си каже мнението. Например от Габровската организация никой не е канен, но това не им попречи в писмото си до министъра да напишат, че и Габровци са гласували за тях. Това е просто една лъжа, написана в официален документ, но аз тактично си трая - само мир да има. И в един момент Ростислав започва да подскача и аз не знам за какво. Ако наистина иска да е лидер, още от сега да започва да свиква, че ще има и критики към него, при това част от тях ще са несправедливи. Аз живея с години с такова отношение на пчеларите към мене, а сега Ростислав започна да подскача от първия намек. Нещо не е наред …..

Трендафил Дончев
31.01.2019, 14:17
Новите 6 лидера са самоизживяват, че са легитимно избрани. В действителност избирането им е силно прибързано и претупано, без да бъде даден шанса на всеки един пчелар или организация да си каже мнението. Например от Габровската организация никой не е канен, но това не им попречи в писмото си до министъра да напишат, че и Габровци са гласували за тях. Това е просто една лъжа, написана в официален документ, но аз тактично си трая - само мир да има. И в един момент Ростислав започва да подскача и аз не знам за какво. Ако наистина иска да е лидер, още от сега да започва да свиква, че ще има и критики към него, при това част от тях ще са несправедливи. Аз живея с години с такова отношение на пчеларите към мене, а сега Ростислав започна да подскача от първия намек. Нещо не е наред …..

Явно се вижда, че ще подскачате 2-3 максимум 5 месеца и всичко ще си е пак по старому. Е, някакво неясно законче ще бъде вкарано. По всичко си личи.

Mateev
31.01.2019, 14:19
Телефона на Матеев го има във форума и е казал, че може да му се звъни почти по всяко време. Аз му го имам, но избягвам да му звъня. Макар и за форума.
Два лични телефона имам, като и двата са публикувани във форума. Публикуван е и служебния телефон на моята секретарка. Същото важи и за мейлите ми - както личния, така и служебните мейли на КБП и БПРА са публични и ги има в съответните сайтове.

И да, наистина приемам разговори по телефона от всякакви пчелари за всякакви проблеми. Звънели са ми хиляди пчелари за какво ли не, и много рядко ми се е случвало да не вдигна телефона веднага. Също и по мейла - получавам стотици мейли на ден, част от които са и на пчелари пак по всякакви проблеми. Въобще - не се крия и който не е поискал, той не ме е намерил и не е влязъл в контакт с мене.

Pero Melifero
31.01.2019, 14:33
Хайде да изчакаме хората да изготвят проекта и да го представят и чак тогава да се хващате един друг за гушите и то само ако наистина има основателна причина, а не само заради спорта! Сещате се, че веднага ще си проличи има ли лобизъм или са безпристрастни, ако не за хобитите ентусиасти, то поне за хората занимаващи се професионално с пчеларство ще е фасулска работа;)

Mateev
31.01.2019, 14:45
Създадена е специална тема за обсъждане на Закона за Пчеларството: https://pchelari.com/forum/showthread.php?t=4422

Първите 4 версии на ЗИД са публикувани, както и всички писмени предложения до момента. Последната 4-та версия е актуална с акумулирани в нея всички предложения, и ако искате нещо да променяте, трябва да ползвате нея.

ch.atanasov
02.03.2019, 08:35
Откривам тази тема в която имам намерение да ви информирам за дейността на тази група. Това предложение за име е дадено от МЗХГ в проект за заповед за формиране на такава работна група. В заповедта в момента присъстват имената на избраните 6 човека от общинските дружества от цялата страна по икономически региони и техните заместници. Има оставено място за имената на останалите представители на заинтерсованите организации участващи в работната група по НПП.


П.п. Откривам темата в този раздел, защото се надявам работата за напред да е предимно върху нормативни документи.


rosty_sz (https://www.pushalka.com/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=64)
(https://www.pushalka.com/forum/posting.php?mode=quote&f=48&p=73026) Преди 11 часа

"Колеги, след като вчера и днес успях да прегледам 2/3 от семействата си установих, че сезона е започна малко по-рано от очакваното. Във връзка с това свалям рязко темповете на работа по политиките в пчеларството. Ще се опитам да съм информиран и да участвам в дискусиите, но със сигурност няма да съм на 100% адекватен. Извинявам се предварително и вярвам, че ме разбирате."

След като поплувахме в морето от инфо, сега ще сме у ряката.:bigsmile:

Трендафил Дончев
02.03.2019, 09:10
rosty_sz (https://www.pushalka.com/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=64)
(https://www.pushalka.com/forum/posting.php?mode=quote&f=48&p=73026) Преди 11 часа

"Колеги, след като вчера и днес успях да прегледам 2/3 от семействата си установих, че сезона е започна малко по-рано от очакваното. Във връзка с това свалям рязко темповете на работа по политиките в пчеларството. Ще се опитам да съм информиран и да участвам в дискусиите, но със сигурност няма да съм на 100% адекватен. Извинявам се предварително и вярвам, че ме разбирате."

След като поплувахме в морето от инфо, сега ще сме у ряката.:bigsmile:

У ряката пак ще топим краката, но на мен ми се струва, че пчеларите/95%/ постоянно гледат някакъв мираж на пресъхнал оазис.

jdrumev
02.03.2019, 09:16
У ряката пак ще топим краката, но на мен ми се струва, че пчеларите/95%/ постоянно гледат някакъв мираж на пресъхнал оазис.



Където е капало пак ще капи и където е текло пак ще тече.;):bigsmile:

Mateev
08.03.2019, 07:47
По-скоро на Ростислав му се изпари мерака да бъде активист, защото осъзна, че не е готов на такава саможертва. Напомня ми на Илия Цонев, който отказа да отиде на едно важно пчеларско мероприятие, защото трябвало да си води внука на зоологическа градина.

зуница
08.03.2019, 10:42
Рано или късно всеки осъзнава истината в: "Първите паднаха в кърви и последните станаха Първи!"

Пламен Керчев
08.03.2019, 19:37
По-скоро на Ростислав му се изпари мерака да бъде активист, защото осъзна, че не е готов на такава саможертва. Напомня ми на Илия Цонев, който отказа да отиде на едно важно пчеларско мероприятие, защото трябвало да си води внука на зоологическа градина.

Не, не му е паднал ентусиязма. А желанието да запознава широката пчеларска общественост с работата на ЕКСП в Министерството изразява в един друг ФОРУМ. Защо ли.

jdrumev
08.03.2019, 19:43
Не, не му е паднал ентусиязма. А желанието да запознава широката пчеларска общественост с работата на ЕКСП в Министерството изразява в един друг ФОРУМ. Защо ли.



Ще му мине.Днес казаха,че 60% ще се увеличат парите за пчеларите.:bigsmile:

ch.atanasov
08.03.2019, 21:27
Не, не му е паднал ентусиязма. А желанието да запознава широката пчеларска общественост с работата на ЕКСП в Министерството изразява в един друг ФОРУМ. Защо ли.

Бързо казвай къде, аз съм му голям фен.:bigsmile:

пп. Както съм писал, Левски ако беше като тях, щеше да е жив. Направо ми е мъчно вече, не ги срещам и у фейсо.:(

rosty_sz
09.03.2019, 16:55
Виждам че ми се спряга името отново. Не ми е спаднал ентусиазма нито съм се отказал. Работата в обществена полза къща не храни. Тя е по желание и по възможност. В момента се изчерпа възможността, защото сезона започна, а аз съм истински пчелар с реални семейства и с реална работа по тях. Ако искате ме разбирайте, ако искате не. Не ми пука особено, най вече за шепата вечни мрънкачи.
Успешен сезон.

jdrumev
09.03.2019, 19:44
Тей,тей аз да си свърша първо мойта,а за вас....:bigsmile::bigsmile::bigsmile:А уж надеждата ни беше във вас.:bigsmile:

Трендафил Дончев
09.03.2019, 19:45
Виждам че ми се спряга името отново. Не ми е спаднал ентусиазма нито съм се отказал. Работата в обществена полза къща не храни. Тя е по желание и по възможност. В момента се изчерпа възможността, защото сезона започна, а аз съм истински пчелар с реални семейства и с реална работа по тях. Ако искате ме разбирайте, ако искате не. Не ми пука особено, най вече за шепата вечни мрънкачи.
Успешен сезон.

Рости, може и да ми се разсърдиш, но работейки в полза роду е малко несъвместимо предпоследното изречение.

todor.mitkov
10.03.2019, 09:59
Аз пък подкрепям Рости и съм му благодарен, че се хвърли и опитва да направи нещо. Иначе на приказки всичко знаем и можем, а като дойде време за действия няма кворум. Вече ако излезе, че и тея са маскари ще критикувам тихичко, защото какво съм направил - нищо, само чаткам на клавиатурата.

jdrumev
10.03.2019, 11:05
Аз пък подкрепям Рости и съм му благодарен, че се хвърли и опитва да направи нещо. Иначе на приказки всичко знаем и можем, а като дойде време за действия няма кворум. Вече ако излезе, че и тея са маскари ще критикувам тихичко, защото какво съм направил - нищо, само чаткам на клавиатурата.



Така говориш защото не знаеш много тайни за тая Работна група.:bigsmile:Рости да ви призная ми е приятел,но след като се захвана с това дело му се обадих и му казах да не ми се сърди,ако нещо го засегна.Точните ми думи бяха"Аз съм ти опозиция вече да знаеш".:bigsmile:

agro
10.03.2019, 19:09
Виждам че ми се спряга името отново. Не ми е спаднал ентусиазма нито съм се отказал. Работата в обществена полза къща не храни. Тя е по желание и по възможност. В момента се изчерпа възможността, защото сезона започна, а аз съм истински пчелар с реални семейства и с реална работа по тях. Ако искате ме разбирайте, ако искате не. Не ми пука особено, най вече за шепата вечни мрънкачи.
Успешен сезон.
Много добре те разбираме. Някъде напред вече съм казвал, че, както обикновено, хора или организации с пари ще решават въпросите на бранша, защото това изисква време и ресурси, които обикновения пчелар не притежава. Но ти прави чест, че поне опитваш, останалите и това не правим. Поне ни дръж в течение на това, което може да се изнася публично от работата на групата по въпроса, че да си сверяваме посоката на вятъра.