PDA

Виж пълната версия : Лози и вина



batipej4o
29.01.2019, 01:25
Здравейте,наближава денят на лозата и реших да пусна тази тема.Тук може да споделите мнения за лози и също така до каква степен ви се е утаило виното:bigsmile:
Преди години имах колега от Елховските села и той ми каза,че в тяхното село отглеждали някакъв сорт лоза която не се пръскала.Спомням си само следното:Резжем,орем на кръст с магарето и берем.Било дребно и много цапало.
До колкото съм чувал сега че Молдова било такъв сорт.

9901

Този сорт ми прилича на каспъските сортове.

9902

Това е от италианслите сортове.

9903

Това вече е Памид.

9904

Този сор немога да го определя.

9905

И накрая това е Булгар.Лозата е на 60 години.

Още имаме Каберне сувинион,Липа розова,Резекия бяла,бял и червен Отел.

mici-92
29.01.2019, 09:45
Здравейте,наближава денят на лозата и реших да пусна тази тема.Тук може да споделите мнения за лози и също така до каква степен ви се е утаило виното:bigsmile:
Преди години имах колега от Елховските села и той ми каза,че в тяхното село отглеждали някакъв сорт лоза която не се пръскала.Спомням си само следното:Резжем,орем на кръст с магарето и берем.Било дребно и много цапало.
До колкото съм чувал сега че Молдова било такъв сорт.

9901

Този сорт ми прилича на каспъските сортове.

9902

Това е от италианслите сортове.

9903

Това вече е Памид.

9904

Този сор немога да го определя.

9905

И накрая това е Булгар.Лозата е на 60 години.

Още имаме Каберне сувинион,Липа розова,Резекия бяла,бял и червен Отел.
Този,на чардака трябва да е Алжирка.

Sakar
29.01.2019, 14:29
Този,на чардака трябва да е Алжирка.
Едва ли. Прилича на Шефка.

Трендафил Дончев
17.02.2019, 16:19
Тази година нямаше големи студове, а пръчките на лозите поизмръзнали.

Ангел Йосифов
17.02.2019, 17:27
А,не обърна ли внимание как е в края на лятото.Единствените сухи пръчки,които изрязах вчера,бяха в участък в който през септември гроздето беше изсъхнало..

Трендафил Дончев
17.02.2019, 17:55
А,не обърна ли внимание как е в края на лятото.Единствените сухи пръчки,които изрязах вчера,бяха в участък в който през септември гроздето беше изсъхнало..

Обърнах внимание и на това. Изсъхнали пръчки без грозде и изсъхнало грозде на пръчки по дебели от палеца ми - живи.

Илиев
17.02.2019, 18:36
Според мен не са успели да узреят добре до есента и затова са измръзнали. Една от най-досадните операции към края на май/началото на юни е филизенето, но се напъвам да го извърша, на два пъти го правя през седмица, и оставям толкова зелени леторасти, колкото ми трябват, всичко останало от главината го махам, оставам само покаралите от чеповете. И от две години оставям по една плодна пръчка, не повече!

jordanov
18.02.2019, 09:44
Това са т.нар. зелени резитби. Когато гледахме лозето, задължително правех филизене + колтучене. Сега на асмите го пропускам, но тук таме трябва да се маха. За някои сортове в някои години се налага и премахване на част от чепките. При мен така е димятът, например.

mici-92
18.02.2019, 20:18
Лозовите пръчки не са измръзнали.Те са сухи,още от края на лятото,когато преждевременно окапаха листата,без да захранят пъпка и да се подготви за зимата.

batipej4o
06.07.2019, 23:10
Здравейте,това което е написано по горе е вярно.Лозето не иска само мотика .Много хора имат лозя,но само една малка част от тях получават добри резултати.Това е мое мнение.Ако сега ми се наложи да си правя асма бих посял следните сортове:1 лоза Царицацата на лозята-много ранно зреещ -бял.1 лоза Кардинал.От тъмно червения сорт.2-3 лози Хамбурски мискет.Също от тъмно червения сорт.И още Булгар и Афус.Всичко зависи от големината на асмата.Забравих да спомена и Чауша.
За лозе бих подбрал следните сортове:Шардоне,Памид,малк Хамбурски мискет за аромат,малко червена Липа и много Каберне Сувинон,
Тази пролет насях Мулдова на едно много сенчесто място.Да видим как ще се представи догодина.Много го хвалят.Посях още и 1 лоза Кишмиш.Има ли някой информация за последните два сорта?За последната снимка собственикът на лозата твърди,че била Афус но аз мисля че е Булгар.



10106101071010810109

Ангел Йосифов
07.07.2019, 12:24
Молдовата е късно зреещ сорт.Преди да засееш винените сортове,се информирай за времето на узряване..

Илиев
07.07.2019, 12:27
Афуз/Болгар е един и същ сорт грозде. Кабернето дава малко, и рандемана му е малък, според мен, особено в личното лозе, което е малко по площ, кабернето не трябва да е повече от 30-40%, по-добре сензо, гъмза.

batipej4o
07.07.2019, 16:54
Баща ми и дядо ми имаха 2 лозя и обработваха още 2.Плюс това имаме иоще 4 асми.Едната асма е кабернето.По закон кабернето даваше през година, но след като баща ми започна да я наторява и полива ,започнахме всяка година да берем добри количества.Рекорда беше 16 касетки от 25 кв.м.от 2 лози.
За Авуза и Булгара моето мнение е , че Афуза е с много по длъг грозд.Зърната са по продълговати и с по рехъви зърна.
Имахме 1 лоза Гъмза.Много силно вървеше.Много добри количества грозде даваше ,но баща ми задължително чистеше листата ,за да може да съзрее гроздао.Прекалено много листа имаше,
Сензото беше от любимите сортове на баба ми.Само повтаряше „Сензото - Сензото.“
Баща ми казваше за Шардонето - Лоша година няма за него.
Важно е крайния резултат. Какво вино се получава от гроздето ( дали боли глава от него и колко дена те боли главата)
За десертното е важно , колко време издърза десертното грозде през зимата ( дали мухлясва по селажите)

viktor tit
08.07.2019, 09:11
На мен това последното, с тези рехави чепки и жълти зърна ми прилича на Брестовица.

batipej4o
08.07.2019, 23:01
На мен това последното, с тези рехави чепки и жълти зърна ми прилича на Брестовица.

Знае се че лозата е на 60 години.

batipej4o
20.07.2019, 17:04
Здравейте,преди години говорих с един човек от онова село където направиха митница.До Елхово било.Този човек ми каза че тяхното лозе не го пръскъли и колове не му слагали.Било дребно,червено и много цапало.Оряли го с магарето на кръст и нищо друго.Да попитам има някой съфорумец от този край?Ако има такъв моля да разясни що за сорт е ?Ако може и снимка да качи.
Благодаря предварително.

10123

Трендафил Дончев
20.07.2019, 17:17
Здравейте,преди години говорих с един човек от онова село където направиха митница.До Елхово било.Този човек ми каза че тяхното лозе не го пръскъли и колове не му слагали.Било дребно,червено и много цапало.Оряли го с магарето на кръст и нищо друго.Да попитам има някой съфорумец от този край?Ако има такъв моля да разясни що за сорт е ?Ако може и снимка да качи.
Благодаря предварително.

Аз не съм от този край, но според това което описваш си мисля, че е Отел, но е малко по - различен от сегашните, които ги има в разпространение. Дядо ми имаше лозя и на едното лозе 1/3 беше насята само с такова.

Алексиев
20.07.2019, 17:37
Унгар, не знам дали има друго име. Много стар сорт, устойчив на болести, но той по-скоро е черен а не червен. Среща се тук таме и по нашия край.

ch.atanasov
20.07.2019, 18:07
Хайде да включим и Алжирка.

Трендафил Дончев
20.07.2019, 18:19
10126 Нещо от сорта е, но тук листата са по - грапави, а на този за който говоря аз, е с гладки/лъскави. Мисля, че е американско диво.

batipej4o
20.07.2019, 18:21
По добружата имало някакъв сорт румънка.Мисля че така се казваше там.Според това което са ми казвали добружанци аз го уприличавам на него.
За отела мога да кажа следното.Той е няколко вида Първо бива бял и червен.Второ:Има дребен и едър.Трето:На някой зрънцата започват да падат след узряване.Четвърто:От белите има бял,има и жълтеникъв.
Да попитам още.Как се прави кръстоска между два сорта лози.Някой знае ли?Мисля че не е по този начин.

1012410125

Да допълня снимките съм ги качил на Вайбъра.Изглежда там се урязват защото ги изтеглих и качих във форума без допълнителна обработка.

Алексиев
20.07.2019, 18:39
10126 Нещо от сорта е, но тук листата са по - грапави, а на този за който говоря аз, е с гладки/лъскави. Мисля, че е американско диво.

С дебела кожица, отвътре зелено и с дъх на ягоди?

Трендафил Дончев
20.07.2019, 18:50
С дебела кожица, отвътре зелено и с дъх на ягоди?

Дъха не си го спомням вече какъв е бил, че тогава съм бил едва на 5-6.

Илиев
20.07.2019, 21:25
Отел, черна липа, бяла липа, белгийка, унгарка и т.н. са така наречените директни сортове, които колкото и да узреят, имат една кисела жилка, от която не може да се избяга...това са нискокачествени сортове грозде.....винпромите изобщо не ги изкупуват, в личното стопанство стават за асми, понеже не мръзнат, но дотам...да пазят сянка.

FreeBSD
20.07.2019, 23:05
„Алжирка” или „инджирка" както си му викат тука. Много сладко и миризливо ( за моя вкус) . Виното от него се пие в пластмасови чаши,пиеш и хвърляш,много боядисва.Не можеш да пиеш повече от 2 водни чаши,хваща те клеката :)

batipej4o
21.07.2019, 01:47
Здравейте,Докато търсих Алжирка попаднах на това:

https://bg.farmlux.biz/sad/yagody/vinograd/sort-v/luchshie-v.html

Да попитам за този белия сорт с червените дръжки.Прди много години имаше държавни лозя.имам смътен спомен че имаше подобно червено с червени дръшки.Някой срещал ли е такъв сирт грозде?
За кардинала мога да кажа че тъмния кардинал е по вкусен.А този чауш май е някакво подобрение?

Pero Melifero
22.07.2019, 21:09
Кондарев 6 някой гледа ли и би ли споделил впечатления? Най ме интересува с болестите как е

batipej4o
22.07.2019, 21:37
Здравейте,Днес ми пристигнаха ножичките за пресаждане.Ще ги пратя на съседа да се научи как се работи с тях че като се научи да научи и мен.

Да попитам това киви ли е или нов сорт лоза?
10130

Трендафил Дончев
22.07.2019, 21:52
Здравейте,Днес ми пристигнаха ножичките за пресаждане.Ще ги пратя на съседа да се научи как се работи с тях че като се научи да научи и мен.

Да попитам това киви ли е или нов сорт лоза?


Лоза е. Кивито е с мъхести листа.

barkov1982
22.07.2019, 21:54
Здравейте,Днес ми пристигнаха ножичките за пресаждане.Ще ги пратя на съседа да се научи как се работи с тях че като се научи да научи и мен.

Да попитам това киви ли е или нов сорт лоза?
10130

Почти сигурно е лоза на кивито листата бият към кръгли, и стъблото е по мазно

batipej4o
04.09.2019, 17:30
Здравейте.Възможно ли е без опрашване да узрее плод?В тази круша семките се оказаха празни.Двете семки са от ябълка.Има лек аромат на дюля.

1015710158

agro
06.09.2019, 20:25
...Възможно ли е без опрашване ...
Слава нищо ли не е казал по въпроса?

batipej4o
09.09.2019, 18:47
Здравейте,един познат ми каза,че това било американски вид дива лоза,на която се пресаждало.Някой разпознава ли ятази лоза?

10182

Оня ден си купих една много сладка диня от която извадих само 5 семки.

10185

Днеска едно грозде ,също без семки.(От брадска Испания)

1018310184

Тази работа започна да ме плаши.
Ще ни продават каквото те искат.
Ние щекопуваме без право на избор.

ch.atanasov
09.09.2019, 19:15
Е, що бе брадчед. Просто не купуваш, прибираш се в бг-то , сееш и береш.:bigsmile:

ndm
09.09.2019, 20:15
Видно е, че вадиш семките с цел засаждане. Ся ако искаш да ти помогна малко, от 5-те семки ще изядеш 15 дини и ще извадиш 75 семки. След това от 75-те изядени дини ще ивадиш 375 семки.....

Pero Melifero
10.09.2019, 17:51
Видно е, че вадиш семките с цел засаждане. Ся ако искаш да ти помогна малко, от 5-те семки ще изядеш 15 дини и ще извадиш 75 семки. След това от 75-те изядени дини ще ивадиш 375 семки.....

Да бе, в Любимец може и да стават по 15 дини от 5 семки, но на други места (например при мен) от 6 засадени коренчета имам само една диня, и то да те е срам да я покажеш - голяма колкото пъпеш :laughing: , та не хлъзгай човека, не е толкоз лесна тая работа, еле па с такива семки, взети от диня от супермаркета;)

batipej4o
11.09.2019, 00:01
За догодина съм пратил семена и от това:

1019210193

Този добре се е представил в БГ.Много сладък.

10194

Тези май са зимни.Жълият имаше аромат на черница.
Зелените много ги копуват индйците,Мен не ме впечатли.
Безвкусен.Ще видим в БГ какво ще даде.

10195

Този пък бил от Иран.И за него ще чакаме резултати.

10196

Това са дини от брадско Мароко.
Пълна химия.

batipej4o
11.09.2019, 00:09
И от това съм пратил за проба семе:

1019710199

Да видим и те как ще се предстсвят.Дали въобще ще има чушки.
Казаха ми,че ако са хибртид да не се надявам.

batipej4o
11.09.2019, 16:38
Мой познат от БГ.

10201

mici-92
12.09.2019, 08:16
Здравейте.Възможно ли е без опрашване да узрее плод?В тази круша семките се оказаха празни.Двете семки са от ябълка.Има лек аромат на дюля.

1015710158
Постарал си се за снимките,но има в БГ много сортове превъзхождащи показаните.Що за мания е това?Голямо беше увлечението по годжи бери,а послесе разбра,че шипката е10 -ократна по-добра.

batipej4o
12.09.2019, 22:08
Благодаря за похвалите.Това го правя най вече от любопитство.Искам да пробвам какво ще излезе на БГ земя.А що се отнася за родно производство,то погледнато реялно повечето бългърски земеделски култури са донесени от някъде.Снимките ги качвам за любопитните.Някой беше казал,че за да си здрав ,трябвало да употребява храни само от там където си бил роден.

Трендафил Дончев
13.09.2019, 06:35
Благодаря за похвалите.Това го правя най вече от любопитство.Искам да пробвам какво ще излезе на БГ земя.А що се отнася за родно производство,то погледнато реялно повечето бългърски земеделски култури са донесени от някъде.Снимките ги качвам за любопитните.Някой беше казал,че за да си здрав ,трябвало да употребява храни само от там където си бил роден.

Донякъде хем е хубаво да се внасят видове от вън, хем не е. В единия случай се получава разнообразие в началото, а след това еднообразие в по голям мащаб, защото вече навсякъде ще го има този вид, а от съешаването с подобни подвидове. В другия случай е възможно инвазиране на вида, поради по добри условия и трудността за ограничаване на развитието му.

barkov1982
13.09.2019, 20:26
Донякъде хем е хубаво да се внасят видове от вън, хем не е. В единия случай се получава разнообразие в началото, а след това еднообразие в по голям мащаб, защото вече навсякъде ще го има този вид, а от съешаването с подобни подвидове. В другия случай е възможно инвазиране на вида, поради по добри условия и трудността за ограничаване на развитието му.

Дончев, така както те разбирам, ако го разгледаме написаното от теб и го обърнем за пчелите, то излиза, че проф. Петров "Доцента" е прав опитвайки се да съхрани местен вид

Трендафил Дончев
13.09.2019, 20:51
Дончев, така както те разбирам, ако го разгледаме написаното от теб и го обърнем за пчелите, то излиза, че проф. Петров "Доцента" е прав опитвайки се да съхрани местен вид

Зависи от какъв ъгъл ще погледнем написаното от мен, защото аз съм описал няколко възможности и в даден случай е прав, но в другия не... и те така. Донякъде това което прави е добре, че ще се съхрани, но пък от друга страна се получава обедняване. Обаче повече съм съгласен да я има. Трябва всяка разновидност да съществува в чист вид. За инвазиите - африканска пчела убиец.

Pero Melifero
13.09.2019, 22:42
"Доцента" е прав опитвайки се да съхрани местен вид

Тук, с уговорката че не знам дали от безкористни подбуди го прави или не, подкрепям и гласувам с две ръце и три крака за съхранението и защитата на местния вид и въобще за всички местни видове, не само за пчелите, а за всички видове.

batipej4o
15.09.2019, 22:15
Здравейте,някъде четох следното:Руския цар внесъл на времето картофите в Русия.Селяните започнали да отглеждат картофи,но смъртноста се увеличила.Казали на царя,че от катртофите започнали да боледуват.Получили следния отговор.Вие решете какво да правите.Да махнем картофите и да настъпи глад или да ги оставим.

Трендафил Дончев
22.02.2020, 18:28
Интересувам се от немско грозде, а и от други подобни/френски/. Някой може ли да помогне. Касис имам. Благодаря предварително.

бат тянко
22.02.2020, 19:09
Интересувам се от немско грозде, а и от други подобни/френски/. Някой може ли да помогне. Касис имам. Благодаря предварително.

Аз мога да помогна с резитбата и с брането?

Трендафил Дончев
22.02.2020, 19:21
Аз мога да помогна с резитбата и с брането?

Ако някой помогне, засея, порасне, дойде време за резитба и бране ще те викна да свършиш таз полезна работа.;)

бат тянко
22.02.2020, 19:55
Ако някой помогне, засея, порасне, дойде време за резитба и бране ще те викна да свършиш таз полезна работа.;)

Че да ти поръчам от Германия? В тукашните разсадници провери ли?

Трендафил Дончев
22.02.2020, 20:07
Че да ти поръчам от Германия? В тукашните разсадници провери ли?

Това че се води "немско" от Германия ли трябва да си го поръчвам? Надявам се някой да има в излишък в градината си.

бат тянко
22.02.2020, 20:17
Това че се води "немско" от Германия ли трябва да си го поръчвам? Надявам се някой да има в излишък в градината си.

Така кажи! То и без това, ако не е районирано надали ще стане. Ама изброй на кои си се спрял поне, че така на сляпо да не излезе някое кукувиче?

Трендафил Дончев
22.02.2020, 20:55
Така кажи! То и без това, ако не е районирано надали ще стане. Ама изброй на кои си се спрял поне, че така на сляпо да не излезе някое кукувиче?

Еееееее, не търся някакво специално. Каквото се случи, а тогава се получава най- добрия избор. То има триста сорта. Бяло, червено, розово, жълто и разни там разцветки. Затова не съм забил/поставил точно въпроса. ;)

kuline
22.02.2020, 21:40
Интересувам се от немско грозде, а и от други подобни/френски/. Някой може ли да помогне. Касис имам. Благодаря предварително.
Какво пак си наумил? Интересуваш се ....
Ако ще отглеждаш е друго. :) Абе я се заеми с кучешко грозде.
Вино не пиеш, така казваш. Грозде колко ще изядеш? Тук има някаква уловка май. Признай!

Трендафил Дончев
22.02.2020, 21:47
Какво пак си наумил? Интересуваш се ....
Ако ще отглеждаш е друго. :) Абе я се заеми с кучешко грозде.
Вино не пиеш, така казваш. Грозде колко ще изядеш? Тук има някаква уловка май. Признай!

Няма уловка. Искам да бодна някоя и друга клечка.

kuline
22.02.2020, 22:15
Няма уловка. Искам да бодна някоя и друга клечка.
Има т.н.мързеливи сортове, някакви руски, които са "корави" и не им е необходимо пръскане, което е най-важно в този гаден климат. Както неведнъж си споменавал, не си по работата :)
Да, вероятно има и такива, с произход от посочените от теб, но аз незнам.

Трендафил Дончев
22.02.2020, 22:20
Има т.н.мързеливи сортове, някакви руски, които са "корави" и не им е необходимо пръскане, което е най-важно в този гаден климат. Както неведнъж си споменавал, не си по работата :)
Да, вероятно има и такива, с произход от посочените от теб, но аз незнам.

Каквото предложат колегите, ако предложат разбира се, че гледам се избиват.:bigsmile:

дядо борю
22.02.2020, 22:56
Немското грозде не е лоза в общоприетия случай а плоден бодлив храст който имахме у нас когато бях дете.Има бели и червени,по скоро розови сортове.Плодовете не са на чепки ,а са единично разположени.Моите храсти отдавна изсъхнаха и също бих искал да си засадя,защото имам 4 внучета които се радват на всичко екзотично и не е от мола.

Ангел Йосифов
23.02.2020, 11:20
Това че се води "немско" от Германия ли трябва да си го поръчвам? Надявам се някой да има в излишък в градината си.

Дончев,таз седмица имаше агра на пловдивския панаир.Днес приключва.
Иначе,днес проверих(питах) на нашия пазар,нооо.
Мисля,че до края на март,на панаира,пак ще има изложение....

batipej4o
03.01.2022, 01:02
Докато ровичках ми мина през погледа.Натиснах копчето и вече е у дома.Да ама не.Само знам че с него се измерва захарност .Познанията ми са до тук.Започнах разучаване на новата придобивка.Отзад се върти и се фокусира скалата.Не знам защо е толкова затъмнена?Когато развих предната част видях нещо като диафрагма на фотоапарат.Пробвах да я отворя но безуспешно.Има някакво бутонче но не работи или аз нещо не му разбирам?Бих бил благодарен ако някой може да хвърли повече светлина по въпроса.

10838

batipej4o
03.01.2022, 01:11
Докато ровичках ми мина през погледа.Натиснах копчето и вече е у дома.Да ама не.Само знам че с него се измерва захарност .Познанията ми са до тук.Започнах разучаване на новата придобивка.Отзад се върти и се фокусира скалата.Не знам защо е толкова затъмнена?Когато развих предната част видях нещо като диафрагма на фотоапарат.Пробвах да я отворя но безуспешно.Има някакво бутонче но не работи или аз нещо не му разбирам?Бих бил благодарен ако някой може да хвърли повече светлина по въпроса.

10838

kuline
03.01.2022, 01:57
Докато ровичках ми мина през погледа.Натиснах копчето и вече е у дома.Да ама не.Само знам че с него се измерва захарност .Познанията ми са до тук.Започнах разучаване на новата придобивка.Отзад се върти и се фокусира скалата.Не знам защо е толкова затъмнена?Когато развих предната част видях нещо като диафрагма на фотоапарат.Пробвах да я отворя но безуспешно.Има някакво бутонче но не работи или аз нещо не му разбирам?Бих бил благодарен ако някой може да хвърли повече светлина по въпроса.

10838

Чети упътването!
Първо трябва да го калибрираш. Слагаш една капка дестилирана вода под капачето, след което поглеждаш в околяра, ако чертата, която се вижда не е на нулевото деление, въртиш винта (това не е бутонче) до достигане на нулата. Тази операция се прави преди всяко замерване.
След калибрирането подсушаваш.

batipej4o
03.01.2022, 21:02
Благодаря за отговора.Винтчето мести отвора нагоре и надолу.Какво се центрова с този отвор? В комплекта има и отверка. Без фенерче нищо не се вижда .Ще трябва да го комплектовам с фенерче.

108531085110852

kuline
03.01.2022, 21:10
Благодаря за отговора.Винтчето мести отвора нагоре и надолу.Какво се центрова с този отвор? В комплекта има и отверка. Без фенерче нищо не се вижда .Ще трябва да го комплектовам с фенерче.

108531085110852

Сглоби го!
Направи това, което ти казах в предишния пост, поглеждайки в околяра, трябва да си насочен с лице към светлина.
Не се центрова, а се калибрира уреда. Дестилираната вода трябва да е с температурата на течността, чиято захарна концентрация ще мериш. Слага се една капка с пипетата от комплекта.
Винтчето е отгоре на последната снимка - оребрено, месингово. Това, което се вижда на среща не го знам, какво е. По-добре не го пипай.

batipej4o
06.01.2022, 01:26
Здравей kuline.Днеска набързо погледнах уредчето към Слънцето.Скалата се виждаше добре.Благодаря ти за информацията.

Кразз
14.02.2022, 00:48
Честит празник на всички лозари и винари, а и на всички гл...( влюбени ).:bigsmile:

Angel Yosifov
19.03.2022, 17:02
Даже и успях да дремна.Сега,докато чакам да стане 6 без 10,демек 5 без 10 по зимното часово време,ще подготвя двайсетина пръчки "евмолпия" за вкореняване;)
Готово!
Сега,чакане му е майката.Само по бързо да свършва войната....за да не ми развалят чакането:laughing:

Кразз
19.03.2022, 17:35
Готово!
Сега,чакане му е майката.Само по бързо да свършва войната....за да не ми развалят чакането:laughing:

Ай, да му се не види... Не виреят тез сортове при мен. Иначе, карат грозде по пазара и всяка година си купувам. Не е, като да си е твоето, ама виното може и мъртвец да дигне и на ръченица да го избие...

Angel Yosifov
19.03.2022, 18:43
Ай, да му се не види... Не виреят тез сортове при мен. .
Не виреят щото не си настоятелен...Един от разсадниците,произвеждащи евмолпия е в северна България.Производителя,неп омня името,редовно излага в Плевен на пчеларското изложение.

Кразз
19.03.2022, 19:00
Не виреят щото не си настоятелен...Един от разсадниците,произвеждащи евмолпия е в северна България.Производителя,неп омня името,редовно излага в Плевен на пчеларското изложение.

Имах в предвид, че там където мога да засаждам, местата са със северно изложение и като цяло не особено подходящи. Иначе знам, че евмолпията е сравнително студоустойчива, особено в сравнение с мавруда. Миналата година посях 6-7 пръчки мускат отонел, за асмалък. След година-две, ще видя...

Angel Yosifov
10.04.2022, 16:40
Готово!
Сега,чакане му е майката.Само по бързо да свършва войната....за да не ми развалят чакането:laughing:
20 дена по късно..

batipej4o
10.04.2022, 23:17
20 дена по късно..

Здравейте.Приветсвам Ангел с постиженията .Не искам да засягам никого.Само да споделя видяното и чутото.Някой сортове лози се нуждаят от ашладисване.Или така наречените подложки.В противен случай само линеят и нямат продуктивност.Някой от подложките се проспособяват към по бедни почви.Други издържат на зашушаване .А трети към студове.Случвало се е когато калема да е измръзнал а подложката да избие.Демек показва се дивачката.
Ето как присаждат дръвчета в Украйна.Ще ми липсва тази държава.Там хората са практици а не лалажии.

11167

Чувак съм че лозата се присажда на черница.

Angel Yosifov
11.04.2022, 19:55
.Там хората са практици а не лалажии..

11167

Чувак съм че лозата се присажда на черница.


Демек,не са,като политици-лаладжии.Педе...тки номера не им минават.Също,като на източните им братя...Грозде на черница съм ял в карловско преди повече от 45г.....

Кразз
22.09.2022, 18:54
Готово!
Сега,чакане му е майката.Само по бързо да свършва войната....за да не ми развалят чакането:laughing:

И аз ще чакам...Коледа.:ae:11678

Angel Yosifov
22.09.2022, 19:41
За да пия,не чакам Коледа.Имам си от лани:ae:

Кразз
22.09.2022, 20:06
За да пия,не чакам Коледа.Имам си от лани:ae:

Ще чакам да опитам новото, е не баш до Коледа.
Не съм слагал такова до сега- ранна Мелнишка и съм любопитен, какво ще е.

Angel Yosifov
22.09.2022, 20:14
Ранна мелнишка,широка мелнишка...стават в Мелник.Сега ще е ранна троянска:bigsmile:

Кразз
22.09.2022, 20:30
Ранна мелнишка,широка мелнишка...стават в Мелник.Сега ще е ранна троянска:bigsmile:

Еее, ти ще излезеш врачка...:bigsmile:drinks;

batipej4o
24.09.2022, 16:43
Демек,не са,като политици-лаладжии.Педе...тки номера не им минават.Също,като на източните им братя...Грозде на черница съм ял в карловско преди повече от 45г.....
Понеже не чета всичко във форума .
Съжелявам за епитета .Вземам си думата назад. (лалажии)

П.П. - Не знам как е станало да ползвам такъв епитет? Вината е е моя.

Angel Yosifov
24.09.2022, 18:46
Понеже не чета всичко във форума .
Съжелявам за епитета .Вземам си думата назад. (лалажии)

П.П. - Не знам как е станало да ползвам такъв епитет? Вината е е моя.
Споко братле.Аз се казвам Ангел:cool:

batipej4o
24.09.2022, 21:12
Да си жив и здрав.

batipej4o
10.10.2022, 18:05
Здравейте. Как е новата реколта ? Избистри ли се ?

Angel Yosifov
10.10.2022, 18:16
Избистри се Батипейчо,избистри се!
Твоето бистро ли е или в бистрото е бистро.:bigsmile:
Таз година Дядо Боже добре е изпекъл гроздето...

batipej4o
10.10.2022, 18:45
Избистри се Батипейчо,избистри се!
Твоето бистро ли е или в бистрото е бистро.:bigsmile:
Таз година Дядо Боже добре е изпекъл гроздето...

Моето лозе още не съм го засадил .Аз рядко пия вино но преди 30 години когато бащами правеше вино се застъяваше от година на година . Било е моменти да правим по 450 л.вино на година .Първо и второ . На кръчма ходя по някакъв повод .Една бира наливна започва от 5 пари. Когато има мач на стадиона или някакъв концерт за чаша бира може да ти поискат 10 и 15 пари.Жътва е .

Angel Yosifov
10.10.2022, 18:48
Че тез твоите питиета,трябва с вода да ги пиеш,иначе присядат на гърлото:laughing:

kaloyanv
10.10.2022, 19:39
Ами още не се е избистрило при нас, сложихме го преди точно 30 дни. Може би ще го претачаме следващата седмица. Много вино и тази година. Ама се пие :)) Ако не на ракия и тя се пие ... Да ви кажа, тази година имам уникална ракия. С меда от питите, дето не искаха да се центрофугират и много хубави праскови. Даже още сега става да се пие. Ракията е номер едно. Аз ще я държа, някой специалист като видя, да му покажа за какво става на въпрос.

П.С - защото аз съм опитал и почти всички купешки ракии от 5 до 205 лева :)

Кразз
11.10.2022, 15:34
Здравейте. Как е новата реколта ? Избистри ли се ?

Рано е още...11709

batipej4o
11.10.2022, 15:41
Рано е още...

11709

Здравей.Много тъмно.Какъв сорт е? Разреждаш ли го с лимонада или чисто си го пиеш ?

Кразз
11.10.2022, 16:32
Здравей.Много тъмно.Какъв сорт е? Разреждаш ли го с лимонада или чисто си го пиеш ?

Ранна Мелнишка. Нали знаеш оная приказка:
"Не разваляй любовта с брак и виното с лимонада."
Е, с любовта оцапах нещата отдавна,ама виното...drinks;

Angel Yosifov
04.11.2022, 18:54
Срам,не срам,ще си призная!
Цяла седмица,след работа,поливам лозето в двора....,ако имах възможност,щях да полея и на къра.....

Кразз
04.11.2022, 20:05
Срам,не срам,ще си призная!
Цяла седмица,след работа,поливам лозето в двора....,ако имах възможност,щях да полея и на къра.....

Защо срам?
...Това е Божа работа.

Angel Yosifov
04.11.2022, 20:25
Защо срам?
...Това е Божа работа.
Демек,като съм полял лозето,съм.......
Не!За да се "охранят" пъпките си трябва и вода...

Кразз
04.11.2022, 22:43
Демек,като съм полял лозето,съм.......
Не!За да се "охранят" пъпките си трябва и вода...

Да дее. Исках да кажа, че като не е полял Горния, ще поливаме ние, ако има възможност.

zapstojan
04.11.2022, 23:51
Аз поливам само домати, краставици и чушки.
Ябълката също носи на поливане, но само лятото.
Когато растенията заспиват водата им пречи.

КалоянВ дали успя да си поднови плодниковите пити на "проблемния" кошер?

Колко ниско може да падне някой, в стремежа си, да запази изпъкналостта си на "свински мъде на гъз"!:cool:

Angel Yosifov
05.11.2022, 09:20
Да дее. Исках да кажа, че като не е полял Горния, ще поливаме ние, ако има възможност.
Освен,че поливам,значително прореждам летораслите,а тез които не ми трябват,ги изрязвам от дъно.Там където трябва да се подмладяват скелетите,също ги изрязвам още есента...

Angel Yosifov
05.11.2022, 09:23
Колко ниско може да падне някой, в стремежа си, да запази изпъкналостта си на "свински мъде на гъз"!:cool:
На тоз въпрос,отговора е лесен:bigsmile:
Само трябва да погледнеш огледалото:laughing:

mici-92
05.11.2022, 10:08
Отдавна си отиде времето, когато се робуваше на дати и срокове.Много са авторите на писания че, поливките в България трябва да приключат до 15.09.Това може да е било вярно преди 50г.Ноо, тази година няма влага на 1,5 дълбочина.Така че и аз доскоро поливах.

zapstojan
05.11.2022, 19:59
Отдавна си отиде времето, когато се робуваше на дати и срокове.Много са авторите на писания че, поливките в България трябва да приключат до 15.09.Това може да е било вярно преди 50г.Ноо, тази година няма влага на 1,5 дълбочина.Така че и аз доскоро поливах.

Зависи от културите.
Предполагам зелето може да се полива до ноември. Със зимните култури не съм наясно.
При другите: Ако се поливат в това топло време, може да се събудят, и идващите студове няма да им простят.

Иначе, пъпките се "охранват" пролетта.

mici-92
08.11.2022, 20:50
Зависи от културите.
Предполагам зелето може да се полива до ноември. Със зимните култури не съм наясно.
При другите: Ако се поливат в това топло време, може да се събудят, и идващите студове няма да им простят.

Иначе, пъпките се "охранват" пролетта.
Залагането на плодни пъпки при овошките е август месец.

zapstojan
08.11.2022, 23:33
Залагането на плодни пъпки при овошките е август месец.

Знам!
Ама нали август мина отдавна?

mici-92
09.11.2022, 08:54
Знам!
Ама нали август мина отдавна?
Ако питаш, защо тогава поливам след август, отговора е, че имам новозасадени/ноември мин.год/.А тези, които не ги поляха, сега отново засаждат.

Angel Yosifov
09.11.2022, 17:21
Хубаво виждате пъпките още през лятото,а знаете ли на коя колко цвят,реси... ще има.
Например.
Знаете ли колко цвят ще има лозата, акацията,липа и др,догодина на пролет?????
Не питам за ябълки,череши,круши,праско и....лешници..
И аз не знам,колко цвят ще има акацията,но знам,че цветниците се програмират от предната есен,в зависимост от влагата....

zapstojan
09.11.2022, 19:40
Ако питаш, защо тогава поливам след август, отговора е, че имам новозасадени/ноември мин.год/.А тези, които не ги поляха, сега отново засаждат.

А чистиш ли росните коренчета?

Не познавам твоя район.

Забивам арматура на 40-50см., Вадя я и на нейно място слагам лозова пръчка/калем/без корен. Сипвам вода за да се натрупа пръст/кал около нея.
Това го правя през м. април-май.
Повече не поливам.
И съм доволен - асмата ми се отрупва с грозде =>вино=>ракия!

Лозите се възпитават от малки. Ако не ги поливаш, пускат корени на дълбоко и си намират вода/влага.
Ако ги поливаш, пускат корени на плитко и ако имат дълбоки корени от преди, последните изгниват, остават плитките и си принуден да поливаш постоянно.

И понеже ставаше въпрос а "охранване на пъпки":
Пролетта съм разрязвал набъбнала зимна пъпка от лоза. Ясно се виждат заложени реси.

Кога са заложени ресите?
-Август - така пише по книгите. По книгите пише, че есента пчелните семейства трябва да се обвиват в парцали, като бебета и някои хора все още го правят.
-Пролетта - защо не? На леторасти със завързало грозде чупя върха. Пускат нов връх и на новия връх пак реси.
Кога са заложени последните реси?

В литературата вече плахо се споменава, че плодни пъпки се залагат и през лятото

Кразз
10.11.2022, 18:50
80 лозички Мускат отонел...1174011741
Утре ще ги " зачуля" с по половин количка конска тор и ще чакам пролетта.

Angel Yosifov
10.11.2022, 20:04
80 лозички Мускат отонел...
Утре ще ги " зачуля" с по половин количка конска тор и ще чакам пролетта.
Баси!Много ли коне имаш:bigsmile:

Кразз
10.11.2022, 20:15
Баси!Много ли коне имаш:bigsmile:

За съжаление кобилата ми умря преди две години, ама един съсед има кон и аз се възползвам...

Angel Yosifov
10.11.2022, 20:29
За съжаление кобилата ми умря преди две години, ама един съсед има кон и аз се възползвам...
А защо искаш с да ги покриеш с тор?При таз пръст!
От тор ще имат нужда,чак при плододаване.
Младите лози ги изрязвам поне три години на две пъпки,докато леторасала стане поне сант и половина в диаметър.Само споделям опит...

Кразз
10.11.2022, 20:40
А защо искаш с да ги покриеш с тор?При таз пръст!
От тор ще имат нужда,чак при плододаване.
Младите лози ги изрязвам поне три години на две пъпки,докато леторасала стане поне сант и половина в диаметър.Само споделям опит...

Аз съм в котловина и климата е гаден. Лятото много горещо, зимата много студено( понякога). То, напоследък няма зима, ама знам ли тая, каква ще е. Ако хване някоя суха студ( стигало се е до -35), предпочитам да са завити с тор.

Р.Р. Каква формировка ползваш?

batipej4o
17.11.2022, 21:18
Здравейте.Как са вината? От две седмици съм в БГ но.
Асан болна и съм на лимоната.
Много са се променили нещата.Особено в болниците и магазините.Един познат ми каза че не се отделял от Кауфланда.Какво му харесва на този Кауфланд?Лютеница от тикви.
Пиша от телефона.
Много го търсят този сорт Молдова.Толкова ли е добра?

mici-92
29.11.2022, 11:45
Н
Здравейте.Как са вината? От две седмици съм в БГ но.
Асан болна и съм на лимоната.
Много са се променили нещата.Особено в болниците и магазините.Един познат ми каза че не се отделял от Кауфланда.Какво му харесва на този Кауфланд?Лютеница от тикви.
Пиша от телефона.
Много го търсят този сорт Молдова.Толкова ли е добра?
Не придирчив сорт, става при всички стопани.Това му е хубавото.

batipej4o
30.11.2022, 17:27
Здравейте.Насадих 50 и няколко десертни .15 Велика и 15 Молдова. 2 Кардинал, 3 Мискет, 3 Болгар , 3 Италия и разни други препоръчани.
+ 2 Шардоне и 2 Каберне. Закопах и пръчки от това на снимките .11769

Angel Yosifov
01.12.2022, 17:28
За десертните е задължително да зреят по различно време,но винените сортове е почти задължително да зреят по едно време,иначе....мъка.Я едното ще презрее,я другото ще киселее или трябва два пъти да се бере и два пъти да се прави вино-ракия.При едновремена беритба,винаги се налага да се добавя повечко захар....

batipej4o
01.12.2022, 22:47
За десертните е задължително да зреят по различно време,...
Здравей .Така е. Но ако тези за които е пренадназначено живеят далеко по добрия вариант десертните сортове да зреят едновременно.

Angel Yosifov
02.12.2022, 06:10
Здравей .Така е. Но ако тези за които е пренадназначено живеят далеко по добрия вариант десертните сортове да зреят едновременно.
Ми,да си купят от магазина:bigsmile:Иначе,как ще се грижиш за лозето,ако си далеко...
Гроздето сака мотика,а не политика.

Кразз
02.12.2022, 06:32
Ми,да си купят от магазина:bigsmile:Иначе,как ще се грижиш за лозето,ако си далеко...
Гроздето сака мотика,а не политика.

Нали знаеш, кой пие виното(яде гроздето), кой копае лозето.:bigsmile: Сещам се и за гледането на прасета, за което се разправяха наскоро...

batipej4o
02.12.2022, 12:25
Ми,да си купят от магазина
Нали това е целта .Домашно произведено и по здравословно.

Angel Yosifov
02.12.2022, 18:09
Нали това е целта .Домашно произведено и по здравословно.
Виждал ли си хора на опашка за грозде?
Дори и да си ядеш гроздето или да го продаваш е необходимо да "разтегнеш" зреенето във времето...амааа,ти си знаеш..

batipej4o
02.12.2022, 22:20
Не можах да разбера какво искаш да ми кажеш .
Единственото грозде което ми допада в кралството е султанка.В дървени касетки по 4 килограма.
Следващата седмица когато се прибера ще снимам и ще кача снимка.
Това което съм насял е най вече за внучето.

Angel Yosifov
03.12.2022, 09:17
Това което съм насял е най вече за внучето.
Ще го кажа така,дано ме разбереш.
Ако искаш внучето да консумира тоз прекрасен плод поне три месеца е необходимо да засееш различни сортове,които да зреят по различно време.Демек,като започне да зрее в края на юли да има зреещо грозде и в края на октомври.Дори и за продан да е,ще имаш клиентела за три месеца,а не за 20 дена...
Успех!

batipej4o
03.12.2022, 12:39
Да разбрах те но аз съм от тези хора които предпочитат гроздето да е качествено а не количествено.Снимките на големи гроздове не ми хващат окото.В лондонските кауфланди продават грозде от цял свят на цена 1.20 пари за 400 гр. Или две бройки за две пари.
Дали ще останат или ще бъдат заменени тези сортове ще покаже времето. Всеки лозар знае че няма как да се съчетаят качество и количество в едно.

Angel Yosifov
03.12.2022, 16:03
Да разбрах те но аз съм от тези хора които предпочитат гроздето да е качествено а не количествено..
Като ти чета изречението,оставам с впечатление,че не си ме разбрал......аз говоря за едно,ти ми говориш за друго:bigsmile:

batipej4o
03.12.2022, 19:02
Да да не съм те разбрал.

batipej4o
05.12.2022, 22:47
Здравейте.Какво вино би се получило от сортове Каберне . Шардоне и Памид ? При равни количества.

дядо борю
05.12.2022, 23:20
Българо-френски букет.

Кразз
06.12.2022, 06:32
Българо-френски букет.

С цвят на оцветена с червено цвекло зелева чарба.:bigsmile:

Angel Yosifov
06.12.2022, 17:20
Здравейте.Какво вино би се получило от сортове Каберне . Шардоне и Памид ? При равни количества.
Винаги съм харесвал букетите..иначе,според начина на ферментацията,от трите сорта(смесени) може да се направи бяло,червено и розе...Добре е,че зреят в рамките на две седмици.

batipej4o
07.12.2022, 21:39
1177311774

Това ми предложиха в магазина . Като десертни видове.

batipej4o
11.12.2022, 16:00
Здравейте . Избистри ли се виното ?

batipej4o
16.12.2022, 17:27
Българо-френски букет.

Здравейте. Питам защото преди повече от 30 години един роднина имаше едно много старо наследствено лозенце около 1.5 дка. Което беше почети от Памид. Имаше една каца която по негови думи беше 1 000 л.Стоеше под навеса . Когато правеше виното слагаше и половин канта мед .Някаква отпадна с пчели в нея . Беше много пивко но след това много болеше главата .
За Шардоне съм чувал че по принцип се ползва като пълнеж . От опит знам че при него лоша година няма. И доста вдига захарноста , Което ще рече че минава към тежките вина. Също така имам опит и от Каберне сувиньон което ако се полива както нашето което брше на асма се отплащаше . Също тежко вино .За памида старите хора казваха че било тънко вино.
Да попитам старите лозари дали им е познат този стар сорт ? Тъмно почети черно с яйцевидна форма и с много дебела люспа . Дашно както казваше баба ми . Наричаше го гарваново око .

П.П.- Ще съм благодарен ако някой има от посочените на листчетат сортове да сподели що за сортове са ? Благодаря предварително.

Angel Yosifov
16.12.2022, 17:54
Здравейте. Питам защото преди повече от 30 години един роднина
. Беше много пивко но след това много болеше главата .
.
Въпрос на тренировка-говоря за черния дроб и не се шегувам.
До преди 20г,като изпия 200-300млл твърд алкохол ииииии,три дни давам заето...
Горе-долу преди 20г започнах всяка вечер да си сипвам по 50млл ракия ииииииии те така...
п.п.За яйцевидната форма на гроздето ми се струва,че е "МОЛДОВА"

Angel Yosifov
14.02.2023, 18:45
Ами.........,Наздраве на празнуващите!drinks;
Нека да сме живи и драви и да ни са остри ножиците..:bigsmile:

kuline
14.02.2023, 19:39
Ами.........,Наздраве на празнуващите!drinks;
Нека да сме живи и драви и да ни са остри ножиците..:bigsmile:

И "пищовите". Наздраве! :bigsmile:

Кразз
14.02.2023, 19:53
Ами.........,Наздраве на празнуващите!drinks;
Нека да сме живи и драви и да ни са остри ножиците..:bigsmile:

И да няма разсъхнати бурета...drinks;

Angel Yosifov
18.02.2023, 09:02
Хайде Колеги!Яхнахте ли стълбите?И да незабравите да дезинфекцирате ли ножиците....Спорен ден!

batipej4o
28.06.2023, 02:19
https://www.youtube.com/shorts/zhC2rLKUhSs

Кразз
30.06.2023, 19:37
80 лозички Мускат отонел...1174011741
Утре ще ги " зачуля" с по половин количка конска тор и ще чакам пролетта.

Полека-лека, стават нещата. На есен конструкцията и ще стягаме бурутата...:bigsmile:12187

Angel Yosifov
30.06.2023, 20:02
Полека-лека, стават нещата. На есен конструкцията и ще стягаме бурутата...:bigsmile:12187
Не бързай с бурето,чееее....след 5г:laughing:
Иначе Браво!

Кразз
30.06.2023, 20:28
Не бързай с бурето,чееее....след 5г:laughing:
Иначе Браво!

Аа, кой ще държи пет години празни бурета.
Има джанки, сливи, асмалъци...
Като казахме бурета, има ли по твоя край, майстори-бъчвари...живи?

Angel Yosifov
30.06.2023, 20:48
Аа, кой ще държи пет години празни бурета.
Има джанки, сливи, асмалъци...
Като казахме бурета, има ли по твоя край, майстори-бъчвари...живи?
Не се и съмнявам!
Даже и със сирене може да се напълне......:ae:

Кразз
30.06.2023, 20:59
Не се и съмнявам!
Даже и със сирене може да се напълне......:ae:

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B8%D1%82%D0%BE_%D1%81%D0%B8%D1%80%D0%B5% D0%BD%D0%B5

batipej4o
03.07.2023, 22:53
Някой познава ли сортовете по снимка ?

12190

Кразз
14.02.2024, 09:49
Хайде, да прелива през праговете!
12341

Angel Yosifov
14.02.2024, 17:53
Хайде, да прелива през праговете!
12341
Дай Боже!
Амин!