PDA

Виж пълната версия : ремаркета/платформи



FreeBSD
13.12.2018, 12:12
Търся контакти със хора/фирми занимаващи се със изработването на пчеларски ремаркета/платформи.
За контакти: на лични съобщения, nikolay @ svilengrad dot eu, или на тел. о885 9о 85 8шест

jordanov
13.12.2018, 14:57
Търси контакт тогава направо с Биг-Боса на Форума /инж. Матеев/, тъкмо ся по празниците ако е свободен може и тука да се появи :)

agro
13.12.2018, 17:55
Има производител в Ловеч над затвора. Ходил съм там преди две години, оттогава не съм. Харесах и ремаркето, и цената.

FreeBSD
15.12.2018, 08:10
Много постно,други предложения има ли ? :)

Трендафил Дончев
15.12.2018, 12:41
Много постно,други предложения има ли ? :)

https://furgoni.wordpress.com/2011/11/26/%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%B5%D1%82%D 0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%80%D 1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%87%D0%B5%D0%BB%D0%BD/

https://www.alo.bg/4907277

kuline
15.12.2018, 14:48
https://furgoni.wordpress.com/2011/11/26/%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%B5%D1%82%D 0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%80%D 1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%87%D0%B5%D0%BB%D0%BD/

https://www.alo.bg/4907277

Предните предложения постни, твоите вероятно ще му бъдат далечни, 'кво да пра'иш, угодия няма да има. Па колко е лесно да попита чичко си Гугъл и след това да потърси мнение, за харесалите му ремаркета. Всеки търси на работата лекото, защото мекото на хляба са го усвоили биологичните пчелари. Там вече нещата са воистина табу. :bigsmile:

Трендафил Дончев
15.12.2018, 15:47
Предните предложения постни, твоите вероятно ще му бъдат далечни, 'кво да пра'иш, угодия няма да има. Па колко е лесно да попита чичко си Гугъл и след това да потърси мнение, за харесалите му ремаркета. Всеки търси на работата лекото, защото мекото на хляба са го усвоили биологичните пчелари. Там вече нещата са воистина табу. :bigsmile:

Аз щях да му плесна гугъла, но избрах само тия, че тръгвах на някъде си. А БИО-то наистина става от ТАБУ по ТАБУ. :bigsmile:

aleko
16.12.2018, 08:40
http://www.bmd-dobrich.com/

http://abt.elmedia.net/bg/%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D 1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%BA_03490.html

http://prk-bg.com/

FreeBSD
21.12.2018, 07:49
Аз не искам да питам чичо Гугъл,защото той няма да ми изкаже мнение или препоръка.Иначе с удоволствие бих комуникирал със лица който се занимават със изработкта и употребата на платформите/ремаркетата,професионално :)

мухозол
27.12.2018, 09:43
Не се занимаваи това което беше вече не е .Паша няма , добиви няма но разходи много отрова още повече .

rosty_sz
27.12.2018, 12:30
И аз съм решил повече да не местя. Писна ми от хамалогии. При тези цени и сметката съвсем не се вързва.

Цеко
28.12.2018, 21:12
Най добрия вариант е 3 в 1 (акация + липа + слънчоглед /последния колкото повече толкова по добре/) на едно място, който успее да намери подобно място печели, който не продължава да търси докато намери.

Георги Кръстев
29.12.2018, 17:35
Аз съм решил за себе си да съм мобилен пчелар, с няколко стационарни пчелина. Важното условие в създаването на пчелин е да има юнска паша. защото в нашия край има рапица и слънчоглед на всякъде. Рапицата цъфти от 15.04 до 5.06. +- 2 дни. Акацията не я коментирам защото е рядко има я в целия район около 2-3 села.. После идва грозната дупка след акацията, 1.06 до към 20.06 ако нямам паша през този период каквото и да правя, както и да храня не е същото. Затова позиционирам пчелини около растения цъфтящи в този период. Драка, Липа, кориандър, лавандула... Каквото и да е, само да го има.... след него започва слънчогледа, най-често е един макс 2 етапа... Просто подвижно не ми трябва, опитвах няколко години като местих на ръка с бус. Просто експериментално... истината е да си гледаш пчелите както трябва и да си ги позиционираш в що годе читав район..

agro
30.01.2019, 17:20
Търся най-сполучливата платформа или ремарке за 24 кошера, без значение цената. Гледал съм на Добрич, на Ловеч и клиповете, които Матеев пусна тук във форума на едни полски разтегателни платформи. Последните като концепция ми харесаха най-много. Който знае за други идеи, да дава линкове или снимки. Събирам и полезни съвети за изработка на първата бройка. Най-важното изискване е макс.тегло до 3,5 т, което е граничното за нормален бус и свидетелство кат В. Засега ми се струва най-удачно кошерите ми целогодишно да стоят на тези платформи - има доста предимства.

rosty_sz
31.01.2019, 00:36
С категория Б можеш да шофираш общ състав до 3,5 тона. С Б+Е става повечко но там се гледа какво пише на талона на буса защото всеки има ограничение колко може да тегли. Имай предвид, че трябва да си смяташ един кошер равен на 100 кг.

agro
31.01.2019, 01:08
С категория Б можеш да шофираш общ състав до 3,5 тона. С Б+Е става повечко но там се гледа какво пише на талона на буса защото всеки има ограничение колко може да тегли. Имай предвид, че трябва да си смяташ един кошер равен на 100 кг.
Да, за Б + Е мислех, но не съм го написал точно. Горе-долу това тегло на кошер си смятам. Бусовете съм ги разглеждал, ремарке 3,5 т с пълен товар за повечето е горната граница на В+Е. Става и с джип, навремето си возех дизеловия компресор, /към 3 т / с една дълга база G -класа. С бус с ремарке обаче може да се придвижат 2 платформи едновременно, като 4х4 няма да е излишно.

Алексиев
31.01.2019, 07:48
Имам правена платформа за 10 кошера, която много лесно може да се приспособи и за 14. Изработена е от олекотени профили, на два моста, сближени както на платформите за автомобили. Теглича е за ябълка. На ъглите има стабилизиращи лапи. Съветвам те вместо една голяма, да си направиш две по-малки. Като цена щесе набуташ с два моста, теглич и евентуално ел инсталация. Ако терена ти е подходящ и имаш достатъчно теглителна сила, нищо не ти пречи да ги придвижваш и двете заедно. Ти най-добре си познаваш терена, знаеш кога и как ще ги местиш и решаваш. Предлагам ти го като вариант.

Cvetomir
31.01.2019, 08:51
Ако мога да помогна с нещо , моите са 4метра два реда по осем кошера ,като идеята беше да се сложи и плъзгащ ред по средата. Мислех и да ги продавам заедно със двуосно регистрирано ремарке и джип ама за сега още не съм се решил .
https://pchelari.com/forum/showthread.php?t=160&page=30&p=126554&viewfull=1#post126554

FreeBSD
31.01.2019, 20:56
Моята идея е същата,за целогодишно ползване.Платформа 3 редова,със среден подвижно изваждащ се ред 36 бр. коша общо обособяваща подвижен пчелин.
2 редови ( 20 бр кошера) платформи за ранните паши по дерета ми се стуват оправдани когато ще се поне 2 бр.
Ограниченията не са от категорията,идват от МПС-то което ще ги обслужва.МТ кални гуми,добри спирачки,бавни и блокажи за моя район са задължителни,като винаги трябва да се съобразява със влагата,щото много лошо лашка и зайграва.


Търся най-сполучливата платформа или ремарке за 24 кошера, без значение цената. Гледал съм на Добрич, на Ловеч и клиповете, които Матеев пусна тук във форума на едни полски разтегателни платформи. Последните като концепция ми харесаха най-много. Който знае за други идеи, да дава линкове или снимки. Събирам и полезни съвети за изработка на първата бройка. Най-важното изискване е макс.тегло до 3,5 т, което е граничното за нормален бус и свидетелство кат В. Засега ми се струва най-удачно кошерите ми целогодишно да стоят на тези платформи - има доста предимства.

Цеко
31.01.2019, 21:13
Вместо да се инвестират средства в n-на брой платформи с ограничени на брой места за кошери разположени по надлъжните страни на платформите и празни по средата (или пък със средни редове изваждащи се със сложни механизми) , редица проблеми свързани с регистрацията и придвижването им, не е ли по добре тези средства да се инвестират в едно малко кранче, което да товари плътно каросерията на едно бусче и едно двуосно ремарке, товарещо и разтоварващо не ограничена бройка кошери?

FreeBSD
31.01.2019, 21:29
Това е друга зайгравка.
Тука идеята ( поне моята и на агро-нома) е да позлваш 1 колесар със Х обслужваеми платформи, т.е транспорт от точка А до точка Б като се бяга от хамалогията.

Цеко
31.01.2019, 21:39
Колегата rosty по горе описа какви са проблемите при подвижното пчеларство с платформи едва ли има какво повече да се добави, остават другите два варианта - или товариш и разтоварваш на ръка или с кран и си редиш кошерите както ти е удобно....

elbulgaro
31.01.2019, 22:15
9911 дано сьм се справил

agro
31.01.2019, 23:19
Моята идея е същата,за целогодишно ползване.Платформа 3 редова,със среден подвижно изваждащ се ред 36 бр. коша общо обособяваща подвижен пчелин...
Види ми се дълга такава база, на пресечен терен няма да мине. Аз засега залагам на два изтеглящи се се реда и дължина 6 кошера. Платформите да не се бъркат с ремаркета, ремаркето ще е едно, да се товари на него и на буса по една платформа.

Lukarov
31.01.2019, 23:36
Колега elbulgaro справил си се с качване на снимката.;) Хубаво камйонче, но не разбирам, как ще изсипеш кошерите без да причиниш сериозни щети върху пчелното семейство.
Цеко, за използване на кран се изисква професионална компетентност, която се подновява периодично със съответните такси.
Колегата FreeBSD спомена за автомобил с 4x4 с бавни, което ми говори за сложен терен.
Рости местеше с бус Mercedes с кран, ако бъркам моля да ме поправи. Чел съм, че на места е закъсвал и е ползвал помощ на приятел( да се чете трактор). Та мисълта ми е, че нещо, което на едни е по удобно не означава, че на други ще им свърши работа.drinks;

Cvetomir
01.02.2019, 07:19
agro - съобразяваш се с буса , имай предвид че изтеглянето на този ред бърка много .Моите от четири трябваше да станат осем метра а местата са с денивелация и трудно се намира място . Платформите имат предимства но и доста недостатъци -две сезона обикаляме с тях и доста мога да напиша.
FreeBSD виждам че си около мен ако решиш че искаш можеш да пишеш или да дойдеш да видиш и да си прецениш.

elbulgaro
01.02.2019, 20:37
Нищо подобно колега,между кошерите се заваря по една халка и се хващат с ето това9913.А за разтоваржането изгледай това https://www.youtube.com/watch?v=WewWihMmRY8.Има тонажи от 3.5 до 25т. Трудно се краде такава платформа, а камиончето си го ползваш за всичко.Ако си бях в БГ щях да заложа на това.За жалост тук няма такива паши.Поздрави.

kuline
01.02.2019, 20:48
Нищо подобно колега,между кошерите се заваря по една халка и се хващат с ето това9913.А за разтоваржането изгледай това https://www.youtube.com/watch?v=WewWihMmRY8.Има тонажи от 3.5 до 25т. Трудно се краде такава платформа, а камиончето си го ползваш за всичко.Ако си бях в БГ щях да заложа на това.За жалост тук няма такива паши.Поздрави.
Проблема с разтоварването, що касае кошерите, се решава с това, което казваш или с други подобни помощни средства. Не така стоят нещата обаче с плъзгането на самия кош при допира му със земята. В края на платформата, този, който се допира до земята първоначално, има метални ролки, подобни на малки колела. При разтоварване на твърда равна повърхност - ок., но едва ли се намира такава повърхност в близост до пашата. Имал съм възможност да управлявам и работя с такъв камион, съоръжен с такава каросерия и да ти кажа, ако не е асвалт или бетон, ще се наложи да се ползва като самосвал, проста защото няма да може да се свали платформата.

Цеко
01.02.2019, 21:28
Не така стоят нещата обаче с плъзгането на самия кош при допира му със земята.
Точно това е проблема на повечето платформи - всички ги рекламират колко удобно се товарят и разтоварят само че на циментови и асфалтови площадки, а никой на не показва решение при пресечен терен или в реални експлоатационни условия.

elbulgaro
01.02.2019, 22:16
Единственото условие с което трябва да се съобразим при тези платформи е,наклона.Нищо вярно за асфалт и бетон,платформата е разтоварвам така,че като се допрът до земята колелцата,се движи само камиона.Но за БГ явно още е раничко за тях.;)

kuline
01.02.2019, 22:28
Единственото условие с което трябва да се съобразим при тези платформи е,наклона.Нищо вярно за асфалт и бетон,платформата е разтоварвам така,че като се допрът до земята колелцата,се движи само камиона.Но за БГ явно още е раничко за тях.;)

Късно е, не рано. В България почти липсват такива места в земеделските район, то там и пътища почти не останаха. В планинските, заради пресечения терен, пак.

agro
02.02.2019, 01:46
Точно това е проблема на повечето платформи - всички ги рекламират колко удобно се товарят и разтоварят само че на циментови и асфалтови площадки, а никой на не показва решение при пресечен терен или в реални експлоатационни условия.
Ако платформата има поне четири телескопни крака, които се спускат до земята и буса или ремаркето се измъкват изпод нея, защо да е трудно? С повдигане чрез един hi-lift /хай-джак/ крик лесно щe се разпъват телескопните крака.https://www.youtube.com/watch?v=MrfbR4REV-s

agro
02.02.2019, 01:47
agro - съобразяваш се с буса , имай предвид че изтеглянето на този ред бърка много...
Това не го разбрах, може ли малко пояснение?

Cvetomir
02.02.2019, 07:56
Съобразяваш се с твоя бус и товарната му част за дължината на платформата за броя кошери за това си написал четири реда по шест кошера .
Средния ред е проблемен първо при изтеглянето му и това , че платформата става два пъти по-дълга и от обслужване . Ако не го пуснеш на земята как се обслужва кошер на стълба или допълнителна платформа ?
При мен краката са с дупки и чопове , работя с две латерни и вдигам първо предната страна махам първо средните и краката към теглича , пускам я да легне на ремаркето и после махам задните по същия начин. Доста често се случва латерната да идва ниска или висока спрямо терена и се налага или да копаем дупки или да подлагаме разни плочи .Терените са такива , че често едните крака са на 40см.от земята а другите на 70-80см. Сега умувам или за такъв тип офроуд крикове или за някакъв повдигащ механизъм на 12в. с четири точки в краищата на ремаркето но и там е игра.Цилиндърите излизат20-30см. а на места иска доста повече . Като го сложиш на наклонен терен и го нивелираш пада до толкова че след това не можеш да пъхнеш ремаркето преди да повдигнеш единия край. Всичко което ти изреждам е преодолимо ,но усложнява дразни забавя и те изнервя доста при местене. Почти съм го измислил идеалният вариант обаче трябва и някой да го направи . До сега от десетина разхождания на платформата не съм си помислял да съм сам при тръгване.
Ха една ситуация от миналата година - четири платформи местим на разстояние от 40-50км. пет човека от вечерта в девет до другия ден на обяд . Звучи като виц ама не се смяхме. Ако си решил твърдо с платформи давай и ги усъвършенствай от грешките ни . Ако не -направи си ги кошерите със стойки , прекарай един укрепителен колан през кошер , пускаш един борд или широка плоскост на буса на ремаркето и си ги товариш и разтоварваш с количката независим от хора и терен .

agro
02.02.2019, 21:43
Съобразяваш се с твоя бус и товарната му част за дължината на платформата за броя кошери за това си написал четири реда по шест кошера .
Средния ред е проблемен първо при изтеглянето му и това , че платформата става два пъти по-дълга и от обслужване . Ако не го пуснеш на земята как се обслужва кошер на стълба или допълнителна платформа ?...
Аха, разбрах за какви проблеми иде реч. Замисълът при мен е да може сам да оставя платформата дори на неравен терен. Тоест, повдигам я върху краката, докато се отлепи от ремаркето или каросерията и тогава се измъквам с мпс-то. Колкото до изтеглящите се два реда, заедно с тях трябва да се изтеглят и обслужващите ги пътеки. Изпълнимо е, имам идеи как да стане. При всички положения първо трябва да се изтегли основата с пътеката, да се нивелира и стабилизира и чак тогава да се изтегли върху нея редицата от 6 кошера. С кошерите става много тежка и много трудна за изтегляне.

Cvetomir
03.02.2019, 08:45
Замисълът при мен е да може сам да оставя платформата дори на неравен терен. Тоест, повдигам я върху краката, докато се отлепи от ремаркето или каросерията и тогава се измъквам с мпс-то.
Така работя и аз но ремаркето трябва да се нагласи точно до сантиметри за да мога да хвана платформата към него с оптегачите за да е неподвижна. 90% от случаите се наглася на ръка а двуосно ремарке на баир е трудно сам (тука с бус може би ще е по лесно като прецизност) .Повдигането и свалянето е най-добре ако става не от ляво или дясно а отпред и отзад , като ако имаш възможност го направи така че да се вдига цялата предна или задна страна за да не "куца" .Ако с нещо мога да съм ти полезен съм насреща.
Успех ти пожелавам и ще се радвам да покажеш това което си направил .

Цеко
03.02.2019, 11:35
Ето един начин за по лесно повдигане, но по труден за изработка 9915 9916