PDA

Виж пълната версия : Протеста на 10.12.2018 г.



Страници : 1 2 [3] 4

Bobi-M9598
21.12.2018, 09:42
Две страници писанки, и нищо конкретно. Точно в такъв стил са всички изказвания на Михайлов. Дълги, оптимистични и без особен смисъл. Комисия от 5-7 човека излъчена от 17 национални организации и около 50 независими общински дружества. Или аз не мога да смятам или Михайлов е магьосник.

Точно! Така ще имаме "представителността" на всички пчелари. И от сега знам кой "ще кара влака"
След учредяването на КБП, ММ се почувства застрашен и веднага събра под знамената верните си "пенсии", и създаде обпс.
Това е "най-висшата" организация на пчеларите, и никой няма право да създава друга?
Неам думииии!!!

Поздрави, Г. Георгиев

rosty_sz
21.12.2018, 10:49
Здравейте,

Интересува ме, кой е писал тази стратегия. Има ли възможност да я прочетем?
Знае ли някой имената на пчеларите които бяха в МЗХ при зам. министъра?

Благодаря, поздрави! Г. Георгиев

Стратегиите май ще се окажат две. Едната Мишова и една от Конфедерацията. Тази на Конфедерацията е входирана в министерството, и аз не съм я чел, а сега разбирам, че има и втора.

Ако ти трябват имената на хората които влязоха по време на протеста те са:
Ив. Каракашев-Варна
Добрин Добрев - Добрич
Иван Кънев-Русе
Калоян Кисьов - развъдна асоциация
М. Михайлов - месията
и в последствие влезе една стара муцунка.

Bobi-M9598
21.12.2018, 10:59
Здравейте,

Това със Стратегията....... добре, ама!
Дали ще имаме възможност да разберем какво пише? Да не стане после, що това що онова, и пак протести?
Дали ще можем, който има желание да си каже "забележките". Ако трябва и да се проведе дискусия, гласуване!

Поздрави, Г. Георгиев

rosty_sz
21.12.2018, 11:48
Каква дискусия. Казвам входирана е министерството. От тук на татък ако започне да се разглежда дискусията е на ниво работна група. Тоест ако не членуваш никъде или не ти е подходящ представителя ....... сори.

ch.atanasov
21.12.2018, 17:51
Здравейте,

Това със Стратегията....... добре, ама!
Дали ще имаме възможност да разберем какво пише? Да не стане после, що това що онова, и пак протести?
Дали ще можем, който има желание да си каже "забележките". Ако трябва и да се проведе дискусия, гласуване!

Поздрави, Г. Георгиев

Наборе, ти не беше ли член на КБП.:)

Bobi-M9598
21.12.2018, 18:55
Здравейте,

Знам ли? Дал съм документи. Матеев каза, че всички които са подали са членове.
Интересувам се, ама! Най-вече заради пръсканията.
За стратегиите, не знам кой, и какво е писал! Хубаво би било да сме запознати какво ни чака.

Поздрави, Г. Георгиев

ch.atanasov
21.12.2018, 22:01
https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/48376358_2067097423380745_7479301962454794240_o.jp g?_nc_cat=105&_nc_ht=scontent-sof1-1.xx&oh=3439b51f39736fb9265561d95efb2e43&oe=5C9B06FE


Тези симпатяги познавате ли ги. Не виждам Мишо, сигурно той снима.:bigsmile:

jdrumev
21.12.2018, 22:26
Атанасов какво лошо виждаш в снимката?:bigsmile:

ch.atanasov
22.12.2018, 10:38
Сбирка в Арбанаси.

" Главното ,което се реши на това събиране е това,че на 5.01. на 6 места в страната ще се проведат събрания, на които трябва всеки район да си излъчи представител за работната група, която иска зам. министъра. Във всички групи ще бъде публикувана обява за районирането и мястото на срещите. Така, че имате време да се подготвите и да присъствате - така всеки район ще си има човек, който да го представлява и Вие да го държите отговорен, за това, което е свършил."

Ти да видиш....:bigsmile:

ch.atanasov
22.12.2018, 20:32
https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/48414724_2068770403213447_5208203430484508672_n.jp g?_nc_cat=110&_nc_ht=scontent-sof1-1.xx&oh=5a8ce56f0e77856d0bd16c57f98864d8&oe=5CD41B03

Апостолите на БГ--пчеларството, опс и мадоните.--цитатbow;

valaz
22.12.2018, 21:07
Софийска област няма представител на срещата на Арбанаси? А Попово има доста представители. По-важно е, какво ще решат.

ch.atanasov
22.12.2018, 21:18
Софийска област няма представител на срещата на Арбанаси? А Попово има доста представители. По-важно е, какво ще решат.

Ами така са хората. Някъде двама братя, другаде трима.:laughing:

jdrumev
22.12.2018, 21:25
Ами така са хората. Някъде двама братя, другаде трима.:laughing:


Атанасов сигурен ли си,че това са всичките хора на фотографията?
Май 3-4 липсват.:bigsmile:

kuline
22.12.2018, 21:42
Голяма сбирка ще да е била. Познавам някои от присъстващите. Списъка основно е от североизточни пчелари, братята Кисови, които тук във форума врътнаха една интрига, сега са били на Арбанаси да пласират Апифондата си. :bigsmile:

ch.atanasov
23.12.2018, 09:50
Изисквания за излъчване на представители в бъдещия "борд " или там, както ще се казва.

..........
6.Сдруженията да имат представители с пчелини, поне в 6 административни области.

7.Сдруженията да представляват поне 1/3 от пчелните семейства в областите, които представляват.

Само мен ли ме впечатлява, че "селските " сдружения сами се елиминират :).Кое от там -колко бяха - 42 ли , отговаря на горното. Или в израза " области" се има предвид селската мерия.:bigsmile:

пп. Пчелари -мили мои братя, къде ходите да се излагате. Затова не ви отразяват.:sad:

ch.atanasov
24.12.2018, 10:25
По-нататък с идеите :

"Проблемът с цените на дребно е в това, че се подбиват от малките производители, които хабер си нямат какво правят. ..
Най-елементарното, което колеги предложиха е да се стартира изменение в закона, като всички, които искат да продават, трябва да бъдат членове на някоя организация... Когато организацията в която членувате излезе с минимална цена, а някой реши да я подбива, може да си търси друга организация или да отглежда охлюви.
Друг вариант е да се обвърше цената на продукцията с програмите и социалните помощи. Продаваш евтино - помощи през крив макарон."-

Като критикуван, че не предлагам идеи да ми се зачете следното :

Предлагам : наименованието ПЧЕЛАР, със всичките предвидени ползи по закон ( ....изрежат се ) да се получава след 5 годишно ( безплатно ) чиракуване при проф. пчелар. Същият да има не по-малко от 400 кошера и да е участвал в НПП 2014-2018г.

пп.няма усмивки в текста, защото съм сериозен.:bigsmile:

agro
24.12.2018, 10:45
"Вся власть Советам" - така е започнало.

malkia.sandanski
24.12.2018, 11:42
По-нататък с идеите :

"Проблемът с цените на дребно е в това, че се подбиват от малките производители, които хабер си нямат какво правят. ..
Най-елементарното, което колеги предложиха е да се стартира изменение в закона, като всички, които искат да продават, трябва да бъдат членове на някоя организация... Когато организацията в която членувате излезе с минимална цена, а някой реши да я подбива, може да си търси друга организация или да отглежда охлюви.
Друг вариант е да се обвърше цената на продукцията с програмите и социалните помощи. Продаваш евтино - помощи през крив макарон."-

Като критикуван, че не предлагам идеи да ми се зачете следното :

Предлагам : наименованието ПЧЕЛАР, със всичките предвидени ползи по закон ( ....изрежат се ) да се получава след 5 годишно ( безплатно ) чиракуване при проф. пчелар. Същият да има не по-малко от 400 кошера и да е участвал в НПП 2014-2018г.

пп.няма усмивки в текста, защото съм сериозен.:bigsmile:

От къде копира това?

ch.atanasov
24.12.2018, 12:20
От къде копира това?

От " колеги ".:sad:

_Александър_
24.12.2018, 12:56
По-нататък с идеите :

"Проблемът с цените на дребно е в това, че се подбиват от малките производители, които хабер си нямат какво правят. ..
Най-елементарното, което колеги предложиха е да се стартира изменение в закона, като всички, които искат да продават, трябва да бъдат членове на някоя организация... Когато организацията в която членувате излезе с минимална цена, а някой реши да я подбива, може да си търси друга организация или да отглежда охлюви.
Друг вариант е да се обвърше цената на продукцията с програмите и социалните помощи. Продаваш евтино - помощи през крив макарон."-

Като критикуван, че не предлагам идеи да ми се зачете следното :

Предлагам : наименованието ПЧЕЛАР, със всичките предвидени ползи по закон ( ....изрежат се ) да се получава след 5 годишно ( безплатно ) чиракуване при проф. пчелар. Същият да има не по-малко от 400 кошера и да е участвал в НПП 2014-2018г.

пп.няма усмивки в текста, защото съм сериозен.:bigsmile:

sweating;sweating;sweating; без думи!

ch.atanasov
24.12.2018, 13:01
sweating;sweating;sweating; без думи!

Какво, не ми харесваш идеята -нещо. :)Споко бре, ние сме заварено положение, да му мислят новите.:whoo:

kuline
24.12.2018, 14:17
Какво, не ми харесваш идеята -нещо. :)Споко бре, ние сме заварено положение, да му мислят новите.:whoo:

То нови ще има ама на п.... ден. Кога пуснат 60 еврака, демек нивга. А може да има - братя, сестри, майки, бащи и братчеди на профитата. А те ще са профита, отговарящи на измислени от тях критерии.

Трендафил Дончев
24.12.2018, 14:37
То нови ще има ама на п.... ден. Кога пуснат 60 еврака, демек нивга. А може да има - братя, сестри, майки, бащи и братчеди на профитата. А те ще са профита, отговарящи на измислени от тях критерии.

Убава/хубава/ работа. Ма как можеш да говориш така? Тук всички са стриктни.;)

kuline
24.12.2018, 14:40
Убава/хубава/ работа. Ма как можеш да говориш така? Тук всички са стриктни.;)

Нали!? Невинни до доказване на противното. Взимали по НПП и за туй станали профита, айде де. Та останалите като са с по сто и кусур семейства, отглеждани с години, не са профита. Пак ли да казвам, че пчеларството не го чака нищо добро. Дребните подбивали цената - дрън, дрън.

ch.atanasov
24.12.2018, 15:53
То нови ще има ама на п.... ден. Кога пуснат 60 еврака, демек нивга. А може да има - братя, сестри, майки, бащи и братчеди на профитата. А те ще са профита, отговарящи на измислени от тях критерии.

Еми, няма да има нови, кой луд ще стане пчелар и ще чака 4-5 години за някакви 60 еврака.:bigsmile:

_Александър_
24.12.2018, 16:26
То нови ще има ама на п.... ден. Кога пуснат 60 еврака, демек нивга. А може да има - братя, сестри, майки, бащи и братчеди на профитата. А те ще са профита, отговарящи на измислени от тях критерии.

И със, и без 60 еврака нови няма да има.

ch.atanasov
24.12.2018, 16:36
И със, и без 60 еврака нови няма да има.

А стига ве. Сигурно знаеш за някоя идея (критерий ), която съм пропуснал.:(

ch.atanasov
24.12.2018, 16:41
https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/49147256_2068770453213442_2344103973750833152_n.jp g?_nc_cat=100&_nc_ht=scontent-sof1-1.xx&oh=40c031a8ed541d51e2f779a976f64686&oe=5CA2008A


5.01.2019 наближава. Подготвяте ли се. Знаете ли си отговорниците по региони.

пп. що ми се виждат 2 стари муцунки между тях.:bigsmile:

rosty_sz
24.12.2018, 16:44
Днес посрещам коледа на вилата. Излязох на разходка и видях три нови пчелина в абсолютно безпашев район в който не съм сложил нито един кошер. Така че мераклии ще има винаги.

tarty
24.12.2018, 16:46
Днес посрещам коледа на вилата. Излязох на разходка и видях три нови пчелина в абсолютно безпашев район в който не съм сложил нито един кошер. Така че мераклии ще има винаги.
Рости, виж картата от предния коментар, пак ше береш ядове хахаха

rosty_sz
24.12.2018, 16:49
Картата е ясна. Начина за излъчване на представители не е. Споровете продължават. А ядовете са толкова много че ....

_Александър_
24.12.2018, 19:20
А стига ве. Сигурно знаеш за някоя идея (критерий ), която съм пропуснал.:(

Нищо незнам. Аз съм 100 пъти по малко информиран от вас. Чета и си мисля.

_Александър_
24.12.2018, 19:27
Днес посрещам коледа на вилата. Излязох на разходка и видях три нови пчелина в абсолютно безпашев район в който не съм сложил нито един кошер. Така че мераклии ще има винаги.

То и в моето село постоянно има нови. Ама след година викат- да ги ........... мамата само ме жилят и до там. Пчеларството е за умни хора не за прости цигани (извинявам се за израза).

tarty
24.12.2018, 20:29
Гласуване на „Инициативен комитет Арбанаси“ на предложение за центрове за срещи в шестте области на 5 януари 2019, събота
1.Северозападен Район – Враца/Плевен – отговорник ще се уточни
2.Северен Централен Район - Разград – Николай Петков
3.Североизточен Район – Шумен – Даниела Челебиева
4.Югоизточен Район - Бургас – Румен Кесерджиев
5.Югозападен Район - София – Михаил Михайлов
6.Южен Централен Район - Пловдив – Асен Кисов

ch.atanasov
24.12.2018, 21:12
Гласуване на „Инициативен комитет Арбанаси“ на предложение за центрове за срещи в шестте области на 5 януари 2019, събота
1.Северозападен Район – Враца/Плевен – отговорник ще се уточни
2.Северен Централен Район - Разград – Николай Петков
3.Североизточен Район – Шумен – Даниела Челебиева
4.Югоизточен Район - Бургас – Румен Кесерджиев
5.Югозападен Район - София – Михаил Михайлов
6.Южен Централен Район - Пловдив – Асен Кисов

Градски, ти съзираш ли стари муцунки, като мен.:bigsmile:

ch.atanasov
24.12.2018, 21:27
Коментар на цитираните идеи от пост № 516 :

"Така както сте тръгнали след 12 г. ще искате тези който нямат висше образование да нямат право на собствени деца."

пп.Ще трябва и шевство с другата стая, че да не се получи -развален телефон.:laughing:

tarty
24.12.2018, 21:50
Градски, ти съзираш ли стари муцунки, като мен.:bigsmile:

Всички вече работят за професора, а някой дори не знаят, важното за тях е пиара и парите. За тези години така са помогнали на пчеларите, че вадят ножа за последен удар. Замислял ли си се, че в Бургас има две дружества със общо 60-70 човека членове( а има стотици пчелари нечленуващи , а в Стара Загора само при Рости са над 100 човека(там незнам колко са), но въпреки това Кесерджиев е сложен начело. Явно ролята изиграна от тях на протестите е била одобрена от главния :). Няколко пъти продадоха сдружението за техни цели( включително и мен) без членовете да си имат идея как хем си плащат, хем на техен гръб драпат по стълбата на йерархията определени хора.

kuline
25.12.2018, 01:49
Гласуване на „Инициативен комитет Арбанаси“ на предложение за центрове за срещи в шестте области на 5 януари 2019, събота
1.Северозападен Район – Враца/Плевен – отговорник ще се уточни
2.Северен Централен Район - Разград – Николай Петков
3.Североизточен Район – Шумен – Даниела Челебиева
4.Югоизточен Район - Бургас – Румен Кесерджиев
5.Югозападен Район - София – Михаил Михайлов
6.Южен Централен Район - Пловдив – Асен Кисов

Аз като казвам че Апифонда оказва влияние, май не ми вярвате. Тия Кисови с благословията на Мишовисти ще завладеят пчеларството. Няма оправия в тая държава ей.

jdrumev
25.12.2018, 01:58
Аз като казвам че Апифонда оказва влияние, май не ми вярвате. Тия Кисови с благословията на Мишовисти ще завладеят пчеларството. Няма оправия в тая държава ей.

https://youtu.be/OHVT1RNIPz8

ch.atanasov
25.12.2018, 10:02
Всички вече работят за професора, а някой дори не знаят, важното за тях е пиара и парите. За тези години така са помогнали на пчеларите, че вадят ножа за последен удар. Замислял ли си се, че в Бургас има две дружества със общо 60-70 човека членове( а има стотици пчелари нечленуващи , а в Стара Загора само при Рости са над 100 човека(там незнам колко са), но въпреки това Кесерджиев е сложен начело. Явно ролята изиграна от тях на протестите е била одобрена от главния :). Няколко пъти продадоха сдружението за техни цели( включително и мен) без членовете да си имат идея как хем си плащат, хем на техен гръб драпат по стълбата на йерархията определени хора.


На мен мисленето ми е трудно, но съм се замислял за вашето дружество. Още се чудя, как го измислихте такова интернационално : Бургас-Айтос-Карнобат.:bigsmile:
Сега разбирам, че играете за ОБПС. Рости е от Ганчовите , там какъв браншови съюз беше. Според мен всеки работи за себе си и как ще се обединяват ми е интересно. Явно лозунга за обединение е само за привличане на гласове, ще трябват кинти от членски внос. Все бизнесмени са ама не им се плаща от джоба. Копират Матеев, но не знаят на колко светлинни години са от него. Е, нека се пробват момчетата, как беше :ако спечелят ще спечелим и ние, ако загубят-губят само себе си.bow;
пп. Ти дръж членството, че после няма да ти разрешат да продаваш и ще има сътресение на световния пазар на манов мед.:bigsmile:

borislav aleksandrov
25.12.2018, 10:42
Днес посрещам коледа на вилата. Излязох на разходка и видях три нови пчелина в абсолютно безпашев район в който не съм сложил нито един кошер. Така че мераклии ще има винаги.


То и в моето село постоянно има нови. Ама след година викат- да ги ........... мамата само ме жилят и до там. Пчеларството е за умни хора не за прости цигани (извинявам се за израза).

Е най-лесно е да ги сложиш в най-близкото село или при баба и дядо а дали става или не е отделен въпрос има захар, инверт, апифонда.... 3-4 години съм обикалял цялата област докато си намеря подходящо място за пчелин ....

tarty
25.12.2018, 14:48
Градски, ти съзираш ли стари муцунки, като мен.:bigsmile:

https://www.facebook.com/SUBITIATA/videos/2143310825984981/?t=7

ch.atanasov
25.12.2018, 16:49
Това съм го пропуснал.

ОБРЪЩЕНИЕ НА ПРОФ. Д-Р ГЕОРГИ ЦАНКОВ, ПРЕДСЕДАТЕЛ НА НАЦИОНАЛНАТА НАУЧНА АСОЦИАЦИЯ ПО ПЧЕЛАРСТВО, ЧЛЕН НА ОБПС
Уважаеми маг.Михайлов, Уважаеми колежки и колеги пчелари! Дами и господа! Поздравления и благодарности за това, че след хубаво проведеният протест продължавате да поставяте за решаване на такъв важен проблем какъвто е единно централно ръководство на пчеларския отрасъл. Историята на нашето пчеларство и на пчеларството в другите страни определено показва, че пчеларството има успехи тогава когато има едно ръководство, което да се събира периодично да обсъжда проблемите и да предлага как най-добре да се решават. Да се бори всички пчелари да са равни пред закона, а не само малцина от тях. За съжаление вече 30 години нашите чиновници-високо платени от МЗХГ не помагат да се създаде такова ръководство. След протеста отново се предлага да се създаде съвместен между чиновниците и пчеларите общ консултативен съвет. Опита от проведените протести определено показва, че може нещо да се постигне само без чиновниците. Така, че би следвало да се стремим да постигнем това, което са постигнали в Сърбия и Унгария. Едно ръководство , един пчеларски съюз от пчелари. Представители на този съюз след това да се срещат с чиновниците и да обсъждат предлаганите от пчеларите проблеми.Моля Ви в Арбанаси този въпрос, който е принципен да се обсъжда. Г-н Михайлов предлага по късно тези въпроси да се обсъждат и тук в София. При възможност тогава и аз бих могъл да участвам. Между многото други проблеми, важни за развитието на пчеларството нашата Научна Асоциация по пчеларство вече три години поставя и следните: 1. Решаването на въпроса с единно централно ръководство(пчеларски съюз).2.Възстановяването на старата Научна опитна станция по пчеларство. Научните сътрудници на такава станция ще могат да събират и предават информация за новостите в областа на технологията в пчеларството.Медоносната растителност. Производството на пчелни майки. Борбата срещу болестите и вредителите при медоносната пчела. Ще вършат научни изследвания по пчеларство. Създаването на дирекция по пчеларство към МЗХП не ще може да върши всички тези неща. В нея ще работят чиновници а не учени. Научното обслужване се нуждае от учени в областа на пчеларството. Накрая асоциацията поставя въпроса да се възстанови практиката за залесявания с медоносна дървесна и храстова медоносна растителност. Това ще позволи да се спира почвената ерозия, която се шири и отнася плодородна земя. Ще увеличава дървесните запаси и ще помага за развитието на пчеларството. Всички виждаме, че екологичната обстановка се влошава. Влошава се пчелната паша. Много често около пчелините има подходящи площи но те не се залесяват. Всички тези проблеми биха се решавали ако се обсъждат и поставят от пчеларската общност. Моля Ви при възможност, при срещата в Арбанаси , да бъдат обсъждани и тези въпроси.
Уважаеми колеги в навечерието сме на коледните и новогодишни празници. Пожелавам на Вас и Вашите семейства много Здраве, успехи и много радост! Новата година да е по малко ройлива, Да е медоносна и успешна за всеки от Вас!
С Уважение и искренни поздрави: проф.д-р Георги Цанков

Е, работят хората, нема лабаво. Само се чудя при такива радетели, що сме на тоя хал.:(

rosty_sz
25.12.2018, 16:54
Липа-Стара Загора от две години не е част от никаква национална структура и е напълно независимо общинско дружество.

jdrumev
25.12.2018, 17:05
Коледа е не забравяй Танасе.:bigsmile:

Трендафил Дончев
25.12.2018, 17:17
Това съм го пропуснал.

ОБРЪЩЕНИЕ НА ПРОФ. Д-Р ГЕОРГИ ЦАНКОВ, ПРЕДСЕДАТЕЛ НА НАЦИОНАЛНАТА НАУЧНА АСОЦИАЦИЯ ПО ПЧЕЛАРСТВО, ЧЛЕН НА ОБПС
Уважаеми маг.Михайлов, Уважаеми колежки и колеги пчелари! Дами и господа! Поздравления и благодарности за това, че след хубаво проведеният протест продължавате да поставяте за решаване на такъв важен проблем какъвто е единно централно ръководство на пчеларския отрасъл. Историята на нашето пчеларство и на пчеларството в другите страни определено показва, че пчеларството има успехи тогава когато има едно ръководство, което да се събира периодично да обсъжда проблемите и да предлага как най-добре да се решават. Да се бори всички пчелари да са равни пред закона, а не само малцина от тях. За съжаление вече 30 години нашите чиновници-високо платени от МЗХГ не помагат да се създаде такова ръководство. След протеста отново се предлага да се създаде съвместен между чиновниците и пчеларите общ консултативен съвет. Опита от проведените протести определено показва, че може нещо да се постигне само без чиновниците. Така, че би следвало да се стремим да постигнем това, което са постигнали в Сърбия и Унгария. Едно ръководство , един пчеларски съюз от пчелари. Представители на този съюз след това да се срещат с чиновниците и да обсъждат предлаганите от пчеларите проблеми.Моля Ви в Арбанаси този въпрос, който е принципен да се обсъжда. Г-н Михайлов предлага по късно тези въпроси да се обсъждат и тук в София. При възможност тогава и аз бих могъл да участвам. Между многото други проблеми, важни за развитието на пчеларството нашата Научна Асоциация по пчеларство вече три години поставя и следните: 1. Решаването на въпроса с единно централно ръководство(пчеларски съюз).2.Възстановяването на старата Научна опитна станция по пчеларство. Научните сътрудници на такава станция ще могат да събират и предават информация за новостите в областа на технологията в пчеларството.Медоносната растителност. Производството на пчелни майки. Борбата срещу болестите и вредителите при медоносната пчела. Ще вършат научни изследвания по пчеларство. Създаването на дирекция по пчеларство към МЗХП не ще може да върши всички тези неща. В нея ще работят чиновници а не учени. Научното обслужване се нуждае от учени в областа на пчеларството. Накрая асоциацията поставя въпроса да се възстанови практиката за залесявания с медоносна дървесна и храстова медоносна растителност. Това ще позволи да се спира почвената ерозия, която се шири и отнася плодородна земя. Ще увеличава дървесните запаси и ще помага за развитието на пчеларството. Всички виждаме, че екологичната обстановка се влошава. Влошава се пчелната паша. Много често около пчелините има подходящи площи но те не се залесяват. Всички тези проблеми биха се решавали ако се обсъждат и поставят от пчеларската общност. Моля Ви при възможност, при срещата в Арбанаси , да бъдат обсъждани и тези въпроси.
Уважаеми колеги в навечерието сме на коледните и новогодишни празници. Пожелавам на Вас и Вашите семейства много Здраве, успехи и много радост! Новата година да е по малко ройлива, Да е медоносна и успешна за всеки от Вас!
С Уважение и искренни поздрави: проф.д-р Георги Цанков

Е, работят хората, нема лабаво. Само се чудя при такива радетели, що сме на тоя хал.:(

Това "маг." как да го чета, че нещо ми върви като на магьосник, факир, тука има - тука нема?

Другото което е, е предложението на проф. д-р Георги Цанков. Аз предлагам, срещите да се провеждат в средата на страната, че всички да имат възможността по лесно да участват. Вие сте си от София и искате в София. Защо да не ви организират срещата и в хола на дома ви? Ще ви е най - удобно. Какво да кажат тези които са от крайморският район? Цял ден път?

ch.atanasov
25.12.2018, 17:18
Липа-Стара Загора от две години не е част от никаква национална структура и е напълно независимо общинско дружество.

Мислех си го но не бях сигурен , нали подкрепихте протеста на ОБПС. Имам предвид и независимото ПСБ.

kuline
25.12.2018, 19:00
Ей го на мага как убаво обяснява.
http://m.fermer.bg/пчеларството-2018-г-така-повече-не-може--news28404.html
А в края на статията има коментар

agro
25.12.2018, 20:38
...Аз предлагам, срещите да се провеждат в средата на страната, че всички да имат възможността по лесно да участват...
Много уместно предложение. Понеже непрекъснато пътувам, съм оценил предимствата на централното разположение. Само да не кажете, че тогава на зооинж. Матеев ще му е "в хола".

Трендафил Дончев
25.12.2018, 20:52
Много уместно предложение. Понеже непрекъснато пътувам, съм оценил предимствата на централното разположение. Само да не кажете, че тогава на зооинж. Матеев ще му е "в хола".

Понякога удряме и джакпота.;) Матеев има с какво и къде да ни посреща "в хола си". Не е задължително да е в Габрово. Може и в Долината на розите, а оттук и Долината на пчелите.

_Александър_
25.12.2018, 21:54
А в края на статията има коментар

За това и аз казах, че нови няма да има.

_Александър_
26.12.2018, 00:07
За това и аз казах, че нови няма да има.

Извинявам се сега видях объркал съм темата.

ch.atanasov
26.12.2018, 11:20
И още идеи :

"Предлагам следното , да се направи официален сайт на Българското пчеларство от държавните служби с регистър на всички ЗС занимаващи се с пчели . Достъпът до регистри обсъждания и д-р. Да бъде достъпен само за тях . Всичко случващо се по неофициален начин и чрез фейсбук ци и др. Е несериозно .
След това създайте мрежа от активни пчелари по общини ( не закъснели дядовци и чичковци) млади хора с нужните знания и желание за развитие с широк поглед напред.(Пълно е с такива колеги) Всяка Община да си има представител и въпросите свързани с нашият сектора първо да минават под формата на анкета а след това всички тия представители на общините се събират и решават. Много добре знаете ,че не е сериозно 10 души поставени лица избрани или самоизбралисе по липса на добра организация или избрани по инерция с съмнителни намерения е ъпсурдно да решават каквото и да било.
Нещата за да са правилни и добре могат да станат само по един начин. Вместо да има 100 измислени организации може да се създаде един държавен орган който да бъде контролиран от нас от тия 13000 и това ако стане няма да са само 13000 може да станат и 26000 защото има много мегдан и несъбрани нектар и пчелни продукти.Определено държавата ще има полза от това 1 заради осигуровките 2 от данъци 3 опрашване то ще е много по наситено -знете какви са ползите от него 4 тия 26000хил заедно с семейството си харчейки пари захранват местния бизнес който плаща данъци . Това е един прост механизъм полезен за почти всички. Има глад за Българския мед и пчелни продукти.
Ние сме земеделска държава и докато не се регулират и възстанови животновъдството и дребното земеделие няма да се случи нищо хубаво . Европа затри всичко това защото и трябваше работна ръка и д-р,..........."

Все повече съм обнадежден.:laughing:

agro
26.12.2018, 13:20
Картата е ясна. Начина за излъчване на представители не е. Споровете продължават. А ядовете са толкова много че ....
Което идва да покаже, че работата не е толкова лесна и не бива да се свърши прибързано. Повечето организации в такива случаи правят конгрес, вселенски събор или както там се нарече. Но струва едни пари и само вече съществуваща организация може да ги събере предварително. Така че това, което се мисли, или ще го направят както винаги хора с пари, или ще го направи държавната администрация, както намери за добре. Всичко останало са празни приказки. А хора с пари ще ги дадат тогава и само тогава, ако имат полза от цялото нещо. Филантропи нещо не виждам, но знае ли човек, може да се намери някоя фондация с идеална цел, която да поеме масрафа по такова масово събитие. Защото то трябва да е организирано и проведено по начин, приемлив за признаване от страна на държавната администрация и от възможно повече регистрирани собственици на пчелини. Може да бъде направено нещо надве-натри, но полза от такова нещо трудно може да се очаква. Както винаги, ще се намерят несъгласни, които ще организират собствени събития и представителността, която се търси, ще стане под въпрос. Питам се защо е толкова важно нещата да се случват в спешен порядък.

Mateev
28.12.2018, 16:37
Стратегиите май ще се окажат две. Едната Мишова и една от Конфедерацията. Тази на Конфедерацията е входирана в министерството, и аз не съм я чел, а сега разбирам, че има и втора.......

Стратегията на КБП е една единствена, и е публикувана във форума за първи път през лятото на 2015-та година:
https://pchelari.com/forum/showthread.php?t=2486

След това другите пчеларски организации започнаха да се упражняват с Copy/Paste и да си присвояват заслуги, които всъщност ги нямат. В този си вид с леки промени тази стратегия е внасяна в МЗХ поне 10 пъти. Също така вече не си спомням колко депутати, министри и журналисти са получавали папки с тази стратегия или флашки с файловете на стратегията. В това число влизат и евродепутати - стари и нови ......

Постепенно мозъците на получилите стратегията започнаха да узряват и в един момент стратегията започна да придобива много висока популярност по света и у нас. И веднага се намериха популисти, които започнаха да си присвояват заслугите. И към днешна дата популистите ръководят нещата, а не ние, така че очаквате едно голямо осиране на иначе добрата базова идея.

ch.atanasov
05.01.2019, 09:43
05.01.2019 г.

" Днес пчеларите организират срещи по региони в цялата страна"




Баси, и Левски не е бил толкова потаен. :(

Пламен Керчев
05.01.2019, 10:37
Това според мен е най важното извоюване на протеста а именно създаване на ЕКСП и днес ще стане факт.

ch.atanasov
05.01.2019, 10:49
Това според мен е най важното извоюване на протеста а именно създаване на ЕКСП и днес ще стане факт.


Е, хубаво, ама аз чета три форума и пет групи, а съм в пълен мрак.:( Когато се пише за широка представителност, какво се има предвид - единия файтон хора от селските дружества.:bigsmile: Това най-важно завоевание , само за тях ли е.

Пламен Керчев
05.01.2019, 11:41
Е, хубаво, ама аз чета три форума и пет групи, а съм в пълен мрак.:( Когато се пише за широка представителност, какво се има предвид - единия файтон хора от селските дружества.:bigsmile: Това най-важно завоевание , само за тях ли е.

Член ли си на някаква регионална пчеларска организация.

ch.atanasov
05.01.2019, 12:00
Член ли си на някаква регионална пчеларска организация.

Въпроса ти е риторичен. Е, и като не съм член -какво, да умирам ли.

kuline
05.01.2019, 17:28
Въпроса ти е риторичен. Е, и като не съм член -какво, да умирам ли.

На умиране отиват нещата. Сещай се как шъ драпат сега със зъби и нокти да не им се наруши спкойствието БИО. :bigsmile:

ch.atanasov
05.01.2019, 18:08
На умиране отиват нещата. Сещай се как шъ драпат сега със зъби и нокти да не им се наруши спкойствието БИО. :bigsmile:

Поне съм спокоен, няма да съм сам. Ще има обща възпоменателна плоча на БГ пчеларя--модел Хоби. crying;И за нас песни ще се пеят.:bigsmile:

ch.atanasov
05.01.2019, 19:51
Вече съм напълно спокоен. :bigsmile: Отдъхнах си.drinks;


Ростислав Рашев (https://www.facebook.com/profile.php?id=100021516645353)" Поехме ангажимент да станем проводници и защитници на желанията, проблемите идеите и т.н. на председателите на дружествата, които ни гласуваха доверие, а те от своя страна на своите членове. Дано успеем да направим така, че огромна част от пчеларите сами да започнат да търсят техните дружества за да достига до министерството гласа им. Не искам да пренебрегвам настоящата група, като значима и тя за мен е един чудесен коректив."

rosty_sz
05.01.2019, 22:01
Днес бяха проведени срещи на всички председатели на дружества в 6-те икономически региона. Срещите имаха за цел да се изберат представители (по един от иконом. район) за членове на експертно консултативен съвет по пчеларство към МЗХГ какъвто имаме уверение от зам. министъра да се сформира в най-скоро време. Постави се едно начало. За пръв път се прави опит да се излъчат хора, които да представляват сектора позовавайки се на избор и то от "долу на горе".
На срещата на Югозападния регион (области Бургас, Сливен, Ямбол, Стара Загора) за представител бях избран аз и заместник Павлина Кесерджиева - Бургас. Искам още веднъж да благодаря за гласуваното доверие. След проведените конструктивни дебати, с изключителна загриженост за сектора демонстрирана от всички участници в срещата (председатели на дружества и гости) тежестта и отговорността се усеща още по-голяма.
В останалите региони са избрани следните представители: Северен Централен- Иван Кънев ; Северен Изток - Добрин Добрев ; Северен Запад - доц. Ю. Станчев : Южен Централен- Иван Семерджиев ; Южен Запад - Михаил Михайлов.

kuline
05.01.2019, 22:23
Днес бяха проведени срещи на всички председатели на дружества в 6-те икономически региона. Срещите имаха за цел да се изберат представители (по един от иконом. район) за членове на експертно консултативен съвет по пчеларство към МЗХГ какъвто имаме уверение от зам. министъра да се сформира в най-скоро време. Постави се едно начало. За пръв път се прави опит да се излъчат хора, които да представляват сектора позовавайки се на избор и то от "долу на горе".
На срещата на Югозападния регион (области Бургас, Сливен, Ямбол, Стара Загора) за представител бях избран аз и заместник Павлина Кесерджиева - Бургас. Искам още веднъж да благодаря за гласуваното доверие. След проведените конструктивни дебати, с изключителна загриженост за сектора демонстрирана от всички участници в срещата (председатели на дружества и гости) тежестта и отговорността се усеща още по-голяма.
В останалите региони са избрани следните представители: Северен Централен- Иван Кънев ; Северен Изток - Добрин Добрев ; Северен Запад - доц. Ю. Станчев : Южен Централен- Иван Семерджиев ; Южен Запад - Михаил Михайлов.
Тоя последния, същия ли е, за който си мисля и всички познават - инДжИнерина или просто съвпадение на имена?

rosty_sz
05.01.2019, 22:32
Тоя последния, същия ли е, за който си мисля и всички познават - инДжИнерина или просто съвпадение на имена?
Да, същият е. " Феникс", но струва ми се, че ще му свършат резервните животи.

jdrumev
06.01.2019, 00:10
Това според мен е най важното извоюване на протеста а именно създаване на ЕКСП и днес ще стане факт.



MAFIQ това е моето мнение.Бяхме похабени за ваши собствени цели.Какъв ви е ДеМиСа такава е и цялата ви раута.Срам,че ще по хабите още един пчелар за вашите цели.:bigsmile:

jdrumev
06.01.2019, 00:15
Е, хубаво, ама аз чета три форума и пет групи, а съм в пълен мрак.:( Когато се пише за широка представителност, какво се има предвид - единия файтон хора от селските дружества.:bigsmile: Това най-важно завоевание , само за тях ли е.



Тук ти турям пръста.:bigsmile:

jdrumev
06.01.2019, 00:18
На умиране отиват нещата. Сещай се как шъ драпат сега със зъби и нокти да не им се наруши спкойствието БИО. :bigsmile:



Оооо,не само това.Ако знаеш колко лапане ще има още.Само че не са си направили сметката.С един кашон и са 25к лв надоле.:bigsmile:

jdrumev
06.01.2019, 00:23
Днес бяха проведени срещи на всички председатели на дружества в 6-те икономически региона. Срещите имаха за цел да се изберат представители (по един от иконом. район) за членове на експертно консултативен съвет по пчеларство към МЗХГ какъвто имаме уверение от зам. министъра да се сформира в най-скоро време. Постави се едно начало. За пръв път се прави опит да се излъчат хора, които да представляват сектора позовавайки се на избор и то от "долу на горе".
На срещата на Югозападния регион (области Бургас, Сливен, Ямбол, Стара Загора) за представител бях избран аз и заместник Павлина Кесерджиева - Бургас. Искам още веднъж да благодаря за гласуваното доверие. След проведените конструктивни дебати, с изключителна загриженост за сектора демонстрирана от всички участници в срещата (председатели на дружества и гости) тежестта и отговорността се усеща още по-голяма.
В останалите региони са избрани следните представители: Северен Централен- Иван Кънев ; Северен Изток - Добрин Добрев ; Северен Запад - доц. Ю. Станчев : Южен Централен- Иван Семерджиев ; Южен Запад - Михаил Михайлов.



Мирише ми тук на геррбаджиска комисия,но може и да се лъжа.:bigsmile:Абе как се събрахте само инвертайдути .Ама то верноно 20кг инверт вече на кошер не се брои за подхранване.Най гулемите Бг айдути в една комисия.Е нема ви бъди много язък за тебя.:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
п,п Павлина ако знае де са ушит на пчелите на носът ми ще поникне нокът.Все съм чел ама с толкова много бомбета комисия не бях виждал.:bigsmile::bigsmile:

jdrumev
06.01.2019, 00:30
Поне съм спокоен, няма да съм сам. Ще има обща възпоменателна плоча на БГ пчеларя--модел Хоби. crying;И за нас песни ще се пеят.:bigsmile:



Тук пак ти турих пръста.:bigsmile::bigsmile::bigsmile:

jdrumev
06.01.2019, 00:34
Вече съм напълно спокоен. :bigsmile: Отдъхнах си.drinks;


Ростислав Рашев (https://www.facebook.com/profile.php?id=100021516645353)" Поехме ангажимент да станем проводници и защитници на желанията, проблемите идеите и т.н. на председателите на дружествата, които ни гласуваха доверие, а те от своя страна на своите членове. Дано успеем да направим така, че огромна част от пчеларите сами да започнат да търсят техните дружества за да достига до министерството гласа им. Не искам да пренебрегвам настоящата група, като значима и тя за мен е един чудесен коректив."



Ей,тоя го похабиха.Имам чувството ,че накрая той ще е гробаря на БГ пчеларството.,,Каквото си мечтаеш това ти се сбъдва".Аз ако бях на него никога нямаше да позволя съм втора цигулка.:bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigs mile::bigsmile::bigsmile:
п.п.Само не разбрах какво законово право има тая лакомисия.:bigsmile:

Трендафил Дончев
06.01.2019, 00:55
п.п.Само не разбрах какво законово право има тая лакомисия.:bigsmile:

Първо да се вземат/залюбят и след това ще ги женим. Тоест - първо да се организират/осъзнаят и след това ще се узаконят.;) След това, нали знаеш? Но да им пожелаем успех.

jdrumev
06.01.2019, 01:14
Първо да се вземат/залюбят и след това ще ги женим. Тоест - първо да се организират/осъзнаят и след това ще се узаконят.;) След това, нали знаеш? Но да им пожелаем успех.


Абе измислени като организациите.:bigsmile:Дали им малко власт да им гледат сеира.Само се чудя тоя стар човек с бомбето да ли ще има сили за борба?Много лекции съм му гледал и съм му вярвал в думите.Е вече е в графата ГРОБАРИ.:bigsmile:С тая табела на гърдите на протеста ми се видя като номера от ти знаеш какво.Без да постигнат нищо им дадоха уж да имат власт.Това какво ти говори?На мен,,Дай на простия власт и му гледай сеира.:bigsmile:Абе коя е тая ПАВЛИНА?Много чета за нея ,че и отказала да влезне при министър/БУДАЛА ТАМ Е КЕЛИПИРА/.:bigsmile:

jdrumev
06.01.2019, 01:20
ПрочетоХ на лична благодаря за инфото.;)Михайлов теб не те ли изучиха комунистите бре,Павлина била ГЕРБАДЖИКА.:bigsmile:Дай ние ЗЕЛЕНИТЕ да умираме сега от глад заради вазе.Е няма да стане не съм злонамерен ,но сте ден до пладне тая комисия помни ми думата.:bigsmile::bigsmile::bigsmile:

ch.atanasov
06.01.2019, 08:58
Хайде честито на БГ пчеларството - новите Апостоли. bow;


пп. Пиша апостоли, щото лидерите, май се избират.:bigsmile:

ch.atanasov
06.01.2019, 09:05
Днес бяха проведени срещи на всички председатели на дружества в 6-те икономически региона.

Нещо снимка за спомен няма ли,нещо протоколче , така..:bigsmile:

ch.atanasov
06.01.2019, 09:18
Може и нещо такова :

https://www.youtube.com/watch?v=C1_Ebd8mTPE&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0Eb-bxXICTL2PhfwVALwrSL1WSWxMC_e0rj6bsgtC4uB6Z5sr2Yq5w 82I:laughing:

rosty_sz
06.01.2019, 09:22
Ще ви изчакам да се надрънкате на глупости, да си начешете крастата, да съм сигурен че сте трезви и ще ви отговоря колкото мога на всички въпроси ако са зададени с конкретно. Ще се видим след половин час.

ch.atanasov
06.01.2019, 09:35
Румен Кесерджиев (https://www.facebook.com/keserdzhiev?fref=gc&dti=279057128878973) "имало е региони в които се е гласувало на калпак, а не по области. Това е меко казано нередно, защото схемата е за териториални представители, а не на сдружения. Надявам се избраните да коригират тази злоупотреба."

Аз съм като кукуряк трезвен.:ae: 1- Туй за нашият ( вашия ) регион отнася ли се ?

rosty_sz
06.01.2019, 09:36
Звънете на Друмев, че го няма.

ch.atanasov
06.01.2019, 09:39
Дрегера отчете 00:bigsmile:. 2 - Къде беше обявено мястото и часа на т.н. СРЕЩА.?

ch.atanasov
06.01.2019, 09:44
Ще ви изчакам да се надрънкате на глупости, да си начешете крастата, да съм сигурен че сте трезви и ще ви отговоря колкото мога на всички въпроси ако са зададени с конкретно. Ще се видим след половин час.

Нямаш изискване освен трезвен, да съм ЧЛЕН, та може ли още въпроси.:bigsmile:

rosty_sz
06.01.2019, 10:00
Друмев е на лов и не може да се включи.
На въпросите по ред. За срещите по иконом. региони бяха уведомени всички председатели на дружества още преди Коледа. Те би трябвало да свели това до своите членове и да са взели тяхното мнение предвид.
На срещите присъстваха както председатели така гости. Гласуваха само председатели, но се изказваха всички.
Разбира се че има протоколи, от които има снимки както от нашата среща така и от няколко други региона. Иначе в момента аз протоколи нямам, защото са в протоколчика.
Слушам други въпроси. Ако съм пропуснал нещо до тук питайте на ново.

rosty_sz
06.01.2019, 10:03
Датата и часа на срещата беше обявена за всеки регион по отделно във фейсбук група в която участват само председателите на дружествата като всеки беше уведомен и допълнително по телефон.

rosty_sz
06.01.2019, 10:05
Може ли малко по експедитивно да действаме.
Да се получи нещо като чат.

ch.atanasov
06.01.2019, 10:07
Друмев е на лов и не може да се включи.
На въпросите по ред. За срещите по иконом. региони бяха уведомени всички председатели на дружества още преди Коледа. Те би трябвало да свели това до своите членове и да са взели тяхното мнение предвид.
На срещите присъстваха както председатели така гости. Гласуваха само председатели, но се изказваха всички.
Разбира се че има протоколи, от които има снимки както от нашата среща така и от няколко други региона. Иначе в момента аз протоколи нямам, защото са в протоколчика.
Слушам други въпроси. Ако съм пропуснал нещо до тук питайте на ново.

Последен : Тези 6 човека колко пчелари от БГ-то представлявате и ти за югоизточния.

ch.atanasov
06.01.2019, 10:09
Датата и часа на срещата беше обявена за всеки регион по отделно във фейсбук група в която участват само председателите на дружествата като всеки беше уведомен и допълнително по телефон.

Брях, вие сте направо, като Масонска ложа.:bigsmile:

rosty_sz
06.01.2019, 10:12
Представляват всички съществуващи пчеларски дружества регистрирани по закон. Тези дружества са около 50 за територията на страната. Не сме давали справка за броя на членовете така, че не мога да отговоря в брой хора. Някои дружества имат по няколко стотин члена, други сме с по-малко.

ch.atanasov
06.01.2019, 10:15
Представляват всички съществуващи пчеларски дружества регистрирани по закон. Тези дружества са около 50 за територията на страната. Не сме давали справка за броя на членовете така, че не мога да отговоря в брой хора. Някои дружества имат по няколко стотин члена, други сме с по-малко.

Не един файтон хора ,ами два. :bigsmile:
пп. ??? първият въпрос --пост 580 ?????

ch.atanasov
06.01.2019, 10:31
Искаше екпедитивност, но явно бутони -Д- и -А- на клавиатурата - не ти работят.:bigsmile:

agro
06.01.2019, 10:39
Винаги ми харесва, когато някой иска да прави нещо за някаква общополезна кауза, без да му плащат. Докато нещо не ме убеди в противното, ще продължава да ми харесва, ако мога, ще му помагам. Доста излишно заяждане чета - като някой не прави нищо, поне да не пречи, мисля аз. Дано не се появи почти веднага контраорганизация, която да оспорва легитимността на вече създадената, но... знаем се в Бг. Кусури на всичко ще намерим, ама е редно първоначално да се даде кредит на доверие и да се съди по резултатите.

rosty_sz
06.01.2019, 10:44
Един избор на представители трябва по някакъв начин да е представителен. Имаше идеи да се проведе в фейсбук, но нали разбирате колко несериозно е това. Дори и да нямаше изисквания в Закона за администрацията , а то има , избори по фейсбук е мега несериозно. Общинските организации са отворени към членове и всеки може да членува. В някои организации има изисквания за регистриран пчелин или други, но те са елементарни. Всеки може да членува да изказва мнение да изисква и т.н. Никой не е виновен на на тези които сами се отказват от това си право. Дали хората са един файтон или два няма да разсъждавам, ще кажа само че се надявам да направим така че сериозно да увеличим както значението на общинските дружества така и тяхната членска маса. Има филмче в ютуба за унгарска пчеларска фамилия, изгледайте го. Снимано е от Бразди.
На въпроса от пост 580 ще отговоря че при нас беше извършена строга проверка на регистрациите на всички които желаеха да гласуват. До гласуване не бяха допуснати дружества без необходимата регистрация. В залата присъстваха представители от Ямбол които имат учредително събрание и всички документи са им подадени в агенция по вписванията но нямат още регистрация и те честно обясниха положението и не са искали право на глас, но участваха в дискусиите. Такова е положението и с дружеството в Чирпан. В залата беше и П. Пенчев (производителя на основи) Той също събира пчелари и водят дружествен живот, но не са се регистрирали. Също не гласува. До колкото разбирам има регион в който може би са прескочени тези правила, но това за сега не е доказано и няма да коментирам, само ще кажа да гледате продължението на клипа който се качи по горе. В част трета след 6 мин. Срам.

rosty_sz
06.01.2019, 10:46
Искаше екпедитивност, но явно бутони -Д- и -А- на клавиатурата - не ти работят.:bigsmile:
Малко се отнесох в дълъг пост и за това се забавих. На лице съм и не се разсейвам

ch.atanasov
06.01.2019, 11:14
Дано не се появи почти веднага контраорганизация, която да оспорва легитимността на вече създадената...

Споко, няма да е скоро. Като мине идващия програмен период- -че на следващия. Нейде към 2022--2023г.:bigsmile:

rosty_sz
06.01.2019, 11:24
След това продължително мълчание разбирам, че въпросите са свършили за сега. Ще си позволя сега малко разсъждения. Един форум като настоящия, една фейсбук група са чудесен коректив. Колкото повече участници има толкова по добре. За съжаление нашия форум загуби доста от членовете си, но аз уважавам това интернет пространство и с удоволствие водя дискусии тук по всякакви теми. Много бих искал да са повече за пчели и по малко за политика, но зимата е така. Изключително търпелив съм, но искам да помоля за честността и отговорността да бъдат взаимни. От доста време както и снощи основни противници на всичко което се случва са двама човека, които нямат право по закон да извършват никаква стопанска дейност (служители под пагон са) Към единия имам голямо уважение. Никой не ги закача за нарушението което извършват, нито от институциите нито от колегите им дори напротив всички се обръщат към тях с необходимото уважение. Тези двама човека нямайки право на личен пчелин и на регистрация като ЗС не искат и да се афешират и в членувайки в дружества. За това с гордост заявяват че не са взели един лев по програми, просто нямат право, за това търсят в тази тема под вола теле, просто няма да членуват никога в дружество за да не се афишира закононарушението в което са. Това се нарича двуличие.
Въпреки разсъжденията ми по горе съм готов да отговарям на всякакви въпроси, повтарям зададени в коректен тон.

ch.atanasov
06.01.2019, 11:35
Въпреки разсъжденията ми по горе съм готов да отговарям на всякакви въпроси, повтарям зададени в коректен тон.

Би ли споделил кои са тези двама лоши човека, които мътят тази бистра вода.

п.п. благодаря.

rosty_sz
06.01.2019, 11:42
Би ли споделил кои са тези двама лоши човека, които мътят тази бистра вода.

п.п. благодаря.

Доста си ........ нахален е най-меко казано.

ch.atanasov
06.01.2019, 11:47
Доста си ........ нахален е най-меко казано.

А, стига ве. Нима оня с пагоните съм аз. :bigsmile:Ей, внимавай, че ще умра от смях и ще ти тежа на чистата съвест.:bigsmile:

agro
06.01.2019, 12:21
Айде, пак към несъществено се отече темата. Гледаме важното, такива дребни заяждания бива да са в друга тема. Чудя се какво е становището на КБП, като собственик на форума е главния и конфедератор. Ето това би било важно, а не кой го вади по-голям на приказки.

malkia.sandanski
06.01.2019, 13:02
Аз познавам Иван Кънев и не бих гласувал за него. Виждам, че много се натиска за тези групи и комисии, но според мен той не е човек за там, а още повече да представлява цял регион. Направо се чудя как от толкова пчелари в този район, точно Кънев е избран. Дано и другите избрани не са като него.

ianev
06.01.2019, 13:07
Всеки заинтересуван можеше да присъства на срещата в всеки един район! Да се правим на не разбрали малко е не сериозно! Води се протокол със протоколчик, както и Рости каза преди срещата беше проверена легитимността на всяко едно сдружение което присъства! Беше отправена покана към всички сдружения! Направи се и списък на гостите не членуващи в сдружения които също имаха идеи и участваха в конструктивния диалог. За какво ти е снимка пак да почнеш със подигравките по адрес на хората, има живот и извън форума! Чанко ако беше заинтересуван наистина щеше да присъстваш но на теб ти е най лесно да копираш кой какво казал в фейсбук а дали дадено лице въобще има нещо със някой сдружение какво те интересува и се почва едно плюене по хората които искат реално да направят нещо, важното да си драскаш в форума да отчиташ активност и до там! Стани част от решения, но не ти стиска то не си само ти, защото по лесно е да се плюе и каля! Айде спрете се за малко бре хора! Още не е тръгнало пък вече почнахте със простотиите!

Трендафил Дончев
06.01.2019, 13:34
Ситуацията много сложна. Едни искат да не се говори и избраните да си караааарат както знаят. Другите искат да им опонират, защото и те имат право на глас, но те пък щели да спъват развитието и да ги дърпат назад. Да, но първите като им се мълчи и не ги дърпат назад, набират сила и след това няма кой да ги озапти/спре. Е, кога е в добрата посока добре - ще им се добави още сила, но в повечето случаи минават на тъмния бряг, че то тогава започват да играят едни пари, а както е казал умния - парите развалят човека- все пак този умен не е Друмев.:bigsmile: Та именно тези едни пари сформират едни игри, които вече са трън в очите на другите. Та именно тези, които дърпат назад са фактора, който спомага първите да не се самозабравят, иначе то и до сега си беше "добре". Всеки си прави каквото си иска и другите трябва да си мълчат. Няма как да стане. Затова приемете, че тези които говорят против, също имат равните права, защото може да говорят против, но тяхното да е по - вярно. Абе, всички знаем как стоят нещата, но всеки си ги пречупва през неговата си призма. Демек, както му е изгодно. Примерно парите за опрашването. В страните с висок стандарт и високи заплати 60€ са си направо смешни, но при нашия стандарт, ние ставаме смешни, че ги искаме. Та в случая и двете страни са прави, но зависи от какъв ъгъл се гледа. Затова всички страни трябва да се изслушват, а не да се делим на различни части въз основа на някакъв фактор, а да се обединим под един знаменател, а това е пчеларството. Без значение кой умен, прост, богат, беден, с право или без, с много или малко. Всички сме пчелари.

ianev
06.01.2019, 14:01
Г-н Дончев ако реално искат да контролират дали другите си вършат работата, ще участват активно в взимането на решенията. Но не искат да носят отговорност, по лесно е да се дразни и пише по форумите. А реално едно предложение не са дошли да дадат, да го формулират и обосноват. Най лошото е че на всички коментиращи все пари са им в главата ще кажеш че това са най големите проблеми в сектора. И само около това се въртят коментарите тук! След 3-4 месеца като тръгнат пръскачките пак ще почнем да ревем и да се вайкаме ....

borislav aleksandrov
06.01.2019, 14:08
не че имам нещо против тази работна група - за да похваля или мрънкам първо трябва да видя или прочета за какво ще работят (ще се борят)...

ianev
06.01.2019, 14:10
Борка съгласен съм но същото важи и в обратната посока.

Трендафил Дончев
06.01.2019, 14:24
Г-н Дончев ако реално искат да контролират дали другите си вършат работата, ще участват активно в взимането на решенията. Но не искат да носят отговорност, по лесно е да се дразни и пише по форумите. А реално едно предложение не са дошли да дадат, да го формулират и обосноват. Най лошото е че на всички все пари са им в главата ще кажеш че това са най големите проблеми в сектора. След 3-4 месеца като тръгнат пръскачките пак ще почнем да ревем и да се вайкаме ....

Ако всички дойдат на събранието и започнат да се надвикват, дали ще е възможно да се изслушат всички. Има хора които имат някакви добри идеи, но по - тихи за разлика от други. Ще вдигне веднъж ръка, ще подвикне леко, но в общата дандания никой няма да го чуе и той ще си замълчи, а ще подхванем безумната идея на някой напорист викач, и ако ръководството няма достатъчно ум да я прозре, че може да е глупава или тласкаща към някаква посока, ще я приеме. Та тука е добре, че съществува форума, фейса, за да може всеки на спокойствие да си каже мнението, а този който ръководи и има акъл в главата да разбере струва ли или не. А не всеки да крещи и половината идеи да ги отнесе вятъра. Тук може всеки да се обоснове, и ако има неясноти да му се зададат допълнителни въпроси на които той да даде допълнителни напътствия върху идеята му.
А това за парите? Да, аз го казах и по - горе. Парите се появяват веднага при такива сдружения. Още с членския внос. А има ли пари, има и тъмна страна и наистина това са най - големите проблеми в сектора - парите. Иначе пръсканията пак ще си ги има, вайканията също ще ги има и мога да кажа защо. Защото и организациите, тези същите организации ще си затварят очите. Защото единия октопод ще се оплете в другия като влюбена двойка. Да го обяснявам ли точно или ще минем само с метафората? Ето, вече има организация. Да видим колко ще ги спрете пръскачките.

ianev
06.01.2019, 14:31
Не ме разбра или вадиш думите ми от контекста! Не съм против съвременните средствата за комуникация! Но да се води някакъв смислен диалог а не само несериозни подмятания! Вчера при нас абсолютно всеки беше изслушан и идеята му беше обсъдена, без значение колко е шумен. Има ли организация момента говорилня отпада!

Цитат: Ето, вече има организация. Да видим колко ще ги спрете пръскачките.

Поне ще пробваме да направим нещо по въпроса!

Трендафил Дончев
06.01.2019, 14:49
Не ме разбра или вадиш думите ми от контекста! Не съм против съвременните средствата за комуникация! Но да се води някакъв смислен диалог а не само несериозни подмятания! Вчера при нас абсолютно всеки беше изслушан и идеята му беше обсъдена, без значение колко е шумен. Има ли организация момента говорилня отпада!

Цитат: Ето, вече има организация. Да видим колко ще ги спрете пръскачките.

Поне ще пробваме да направим нещо по въпроса!

Ами хайде, създайте го този смислен диалог, а не постоянно да се правите на ощипани моми. В много от така наречените подмятания има много сериозна истина, но понякога неудобна, но истина. Това исках да кажа през цялото време, че е необходимо да се изслушват такива неща, макар и дразнещи. Не може с лека ръка да отлюспим човека, че е с друго мнение и да му казваме, че е дразнещ или нахален. А, че много неща се подминават си е факт. Без значение дали са от събрание или от форума/фейса. Както съм казал и преди - трябва да има чуваемост. Няма ли, колкото и да е важен въпроса потъва. Дори понякога потъва и подпомогнат от някаква сила. Като например темата с БИО-то.


Поне ще пробваме да направим нещо по въпроса

Ето това е което ни управлява с години.

kuline
06.01.2019, 15:03
Моите уважения към всички Вас, инициатори, бунтари и т.н. пчелари, стремящи се към търсене и налагане на правила удачни за... Тук се чудя какво да пиша. В крайна сметка от достъпната информация, се чудя кому е нужно това засекретяване на сбирки, протоколи и т.н. Повечето от пчеларите не членуват в ораганизации, защото не намират нужния смисъл от това. А защо да нямат право на глас? Ето през май ще има избори, значи ли това, че след като не си член на партия, нямаш право на глас? Както не веднъж писах, гледайки/четейки представляващите ни, предполагам в каква насока ще са правилата. Рости, докачлив си, нямам предвид теб, но както и днешния именник каза, може и да те употребят тия вълци. Дано не се окажа лош пророк. Стискам ти палци и знай, че никога не бих злоупотребил с информация, добита в лични разговори!

rosty_sz
06.01.2019, 15:44
Моите уважения към всички Вас, инициатори, бунтари и т.н. пчелари, стремящи се към търсене и налагане на правила удачни за... Тук се чудя какво да пиша. В крайна сметка от достъпната информация, се чудя кому е нужно това засекретяване на сбирки, протоколи и т.н. Повечето от пчеларите не членуват в ораганизации, защото не намират нужния смисъл от това. А защо да нямат право на глас? Ето през май ще има избори, значи ли това, че след като не си член на партия, нямаш право на глас? Както не веднъж писах, гледайки/четейки представляващите ни, предполагам в каква насока ще са правилата. Рости, докачлив си, нямам предвид теб, но както и днешния именник каза, може и да те употребят тия вълци. Дано не се окажа лош пророк. Стискам ти палци и знай, че никога не бих злоупотребил с информация, добита в лични разговори!
Няма секретни сбирки и няма секретни протоколи. Да наистина много хора не намират смисъл да членуват в организации и това е проблем на организациите. Те не са си свършили работата добре за да привлекат повече членове. Не знам дали ни бях цитиран и тук, но във фейса казах, че ако се случат нещата с ЕКС към МЗХГ нашата оценка ще добра ако има повече организации и повече членуващи. До сега дружествата по никакъв начин нямаха възможност да представят проблемите пред МЗХГ. С министерството говореха самозабравили се лидери които по никакъв начин не чуваха какви са болките на пчеларите. Ако се случи този ЕКС ще е по различен начин. Дайте шанс на това звено. Бъдете толерантни и креативни.

rosty_sz
06.01.2019, 15:49
Много бих се радвал на аргументирани предложения или аргументирана критика. Всичко останало са просто плюнки. От елементарно възпитание обръщам внимание и на тях, но така плюещите набират повече скорост. Е стига. Ще отговарям на конкретни въпроси, ще обсъждам креативни идеи и всичко друго ще подминавам. Благодаря за разбирането

ch.atanasov
06.01.2019, 16:05
Всеки заинтересуван можеше да присъства на срещата в всеки един район! Да се правим на не разбрали малко е не сериозно! Води се протокол със протоколчик, както и Рости каза преди срещата беше проверена легитимността на всяко едно сдружение което присъства! Беше отправена покана към всички сдружения! Направи се и списък на гостите не членуващи в сдружения които също имаха идеи и участваха в конструктивния диалог. За какво ти е снимка пак да почнеш със подигравките по адрес на хората, има живот и извън форума! Чанко ако беше заинтересуван наистина щеше да присъстваш но на теб ти е най лесно да копираш кой какво казал в фейсбук а дали дадено лице въобще има нещо със някой сдружение какво те интересува и се почва едно плюене по хората които искат реално да направят нещо, важното да си драскаш в форума да отчиташ активност и до там! Стани част от решения, но не ти стиска то не си само ти, защото по лесно е да се плюе и каля! Айде спрете се за малко бре хора! Още не е тръгнало пък вече почнахте със простотиите!


Ще почна от зад-напред. Простотиите са при вас , пускал съм цитати на килограм. Не съм ви плюл, ако израза " селско дружество " ви обижда - си е ваш проблем. Работете така, че да станете градско и столично. Ама ще станете на п. ден, както я карате.
За срещата- как да присъствам, като е такава тайна. Уговорена по неведоми пътища, да не се появи някой и да развали работата. Дай линк да видя поканата.
Като ви е срам да се показвате по снимки, покажете протоколи, списък на дружества, брой пчелари които представляват те и т.н. , не да ми се правите на обидени. Публикувайте някаква стратегия да видим, щото тоя отбор Порожанов ще го схруска на закуска, ако изобщо благоволи да ги слуша.
Мрънкал съм, ами като не се виждате от страни, как да не ви кажа кривиците.

kuline
06.01.2019, 16:07
Няма секретни сбирки и няма секретни протоколи. Да наистина много хора не намират смисъл да членуват в организации и това е проблем на организациите. Те не са си свършили работата добре за да привлекат повече членове. Не знам дали ни бях цитиран и тук, но във фейса казах, че ако се случат нещата с ЕКС към МЗХГ нашата оценка ще добра ако има повече организации и повече членуващи. До сега дружествата по никакъв начин нямаха възможност да представят проблемите пред МЗХГ. С министерството говореха самозабравили се лидери които по никакъв начин не чуваха какви са болките на пчеларите. Ако се случи този ЕКС ще е по различен начин. Дайте шанс на това звено. Бъдете толерантни и креативни.
Да, вероятно няма секретни сбирки и протоколи, но както споменах, това е така за всички онези, които не членуват в организации. Хората (пчеларите) бива да се осведомяват поне от така наречените масови медии. Защо не извикахте представител на ентата медия в даден регион, да отрази това, което се случва. Как иначе да достигне проблема до чичака на село. Има ли проблем, то трябва да му се даде гласност Рости! С тия потайни сбирки и гласувания, няма как да има масовост на проблема. Тук може би трябва да благодарим на Чанко, който те предизвика и така се повдигна завесата.
И както призоваваш ти - креативни, ще ви предложа: Помислете как да се редуцират сертификатите в биопроизводството! Демек всички ония, които са неправомерно регистрирани, не отговарящи на изискванията, минали метър преди години, да бъдат лишени от тази привилегия, съответно и сертифициращите ги фирми, да им се покаже картон - жълт, червен и т.н.

Трендафил Дончев
06.01.2019, 16:18
Да, вероятно няма секретни сбирки и протоколи, но както споменах, това е така за всички онези, които не членуват в организации. Хората (пчеларите) бива да се осведомяват поне от така наречените масови медии. Защо не извикахте представител на ентата медия в даден регион, да отрази това, което се случва. Как иначе да достигне проблема до чичака на село. Има ли проблем, то трябва да му се даде гласност Рости! С тия потайни сбирки и гласувания, няма как да има масовост на проблема. Тук може би трябва да благодарим на Чанко, който те предизвика и така се повдигна завесата.
И както призоваваш ти - креативни, ще ви предложа: Помислете как да се редуцират сертификатите в биопроизводството! Демек всички ония, които са неправомерно регистрирани, не отговарящи на изискванията, минали метър преди години, да бъдат лишени от тази привилегия, съответно и сертифициращите ги фирми, да им се покаже картон - жълт, червен и т.н.

И не само неправомерно регистрирани, а и не спазващи правилата на БИО производство и отново - допускащите го.

krasimir00
06.01.2019, 18:26
Обединен Български Пчеларски Съюз
3 януари в 23:15 ч. ·

КАК ПОВЕЧЕ ОТ 90% ОТ ПОЛСКИТЕ ПЧЕЛАРИ ПОЛУЧАВАТ ДЪРЖАВНА ПОМОЩ
Полските пчелари получават държавна помощ подобно на българските пчелари. Повече от 90 % от полските пчелари притежават до 80 пчелни семейства. За да получават финансова помощ по Националната пчеларска програма (НПП) не се изисква да са регистрирани земеделски стопани (производители). Изисква се регистрация за земеделски стопанин за онези пчелари, които притежават повече от 80 пчелни семейства.
Финансовата помощ по НПП се предоставя само на членове на пчеларските организации с регистрирани пчелни семейства в областната ветеринарна служба. На базата на предоставената информация от воеводските (областните) пчеларски организации за притежаваните регистрирани пчелни семейства от членове на съюза, полския ДФ „Земеделие“ определя средствата за съответните организации. Воеводските пчеларски организации разпределят средствата според заявеното желание за финансиране.
За обслужване на НПП съответната пчеларска организация ползва по решение на ДФ „Земеделие“ 2 или 3% от общата стойност на отделените й средства.
Полските пчелари са 45 000 и притежават 1 400 000 пчелни семейства. Най-голямата пчеларска организация е Полския Пчеларски Съюз. В него членуват 32 000 пчелари с 990 000 пчелни семейства. Пчеларите, които са членове на Полския Пчеларски Съюз плащат годишно основен членски внос от 18 лв. и допълнително за всяко пчелно семейство по 3 лв. Сумите се определят на общи събрания.
Пчеларите професионалисти (с повече от 80 пчелни семейства) заплащат членски внос от 160 лв. Не заплащат допълнително за пчелно семейство. Те имат право на финансова помощ до 4100 лв. Заплащат месечна пенсионна вноска.
Направленията на финансовото подпомагане по НПП са: 1.Обучение на пчелари. 2.Закупуване на пчелни майки и отводки. 3.Закупуване на ремаркета за подвижно пчеларство. 4.Закупуване на пчеларски инвентар. 5.Изследване на меда. 6.Лекарства за пчелите.
За обучение на пчелари ДФ „Земеделие“ възстановява по 100 лв. за всеки час лекции, 300 лв. за наето помещение и 10 лв. за храна.
За закупуване на инвентар пчеларят трябва да притежава най-малко 10 пчелни семейства. Полагат се по 25 лв. на семейство. Възстановяват се 60% от направените разходи. Пример - пчеларят е закупил инвентар на стойност 1650 лв. Притежава 30 пчелни семейства, възстановена сума: 30пч.сем. по 25лв.=750лв.,1650лв. по 0.6(60%)=990лв. Ще му се възстановят 750лв.
За предоставяне на помощ за изследване на меда пчеларят трябва да притежава поне 10 семейства.
По българската НПП около 10% от българските пчелари, земеделски стопани, получават държавна финансова помощ, а по полската НПП – 90% от полските пчелари. Това се дължи в големите различия в схемата на разпределение на финансовите средства в двете страни.
Компетентните български органи следва да променят регламента на разпределение на финансовите средства по НПП, така че европейските и българските финансови средства да достигнат до болшинството пчелни семейства в България, което е и цел на европейската политика за подпомагане на пчеларството.
Представените данни за полската НПП за 2017-2019г. са определени от полския ДФ „Земеделие“ (ARA) на съвместна среща с представители на пчеларските организации на 14-16.02.2017г. Изказваме благодарност на ръководството на Полския Пчеларски Съюз и на българския пчелар Никола Сираков, който живее в Полша, за предоставената информация.

доц. Юлиян Станчев
Председател на Областен Пчеларски Съюз - Плевен

Публикувано във в-к „Пчели“ м. април 2017

ПП Моето виждане за НПП се основава на анализ на НПП на европейски страни. Най-висока оценка давам на полската НПП. Публикувах тук файл с моя публикация от в-к 'Пчели' от април 2017. От ОПС - Плевен и от ОБПС изпратихме предложения до МЗХГ за промени в нашата НПП заимствани от полската НПП. Нека членовете на бъдещия ЕКСП да имат предвид това предложение.
Доц. Юлиян Станчев

rosty_sz
06.01.2019, 18:34
Ето това предстои: ще се радвам да се видим. Дори и фа не успея да присъствам Иван Кънев е домакин. Поканата е от преди Коледа и е тайна колкото бяха и вчерашните срещи.

tarty
06.01.2019, 19:19
На преден план ми излиза въпроса, как вие всичките представители и заместници преди да седнете на една маса ще направите така, че първо вие да не сте в сивия сектор и всичко да ви е изрядно към държавата, защото ако сред вас има хора укриващи доходи, то как ще защитавате правата на другите?

Преди 5-6 години в областната обрава на извикаха и от Ветеринарната служба изкараха една папка и казаха, че се е събрало тяхното ръководство и са решили пчеларите да им заплащат сумите, койте те са намерили за добре и ние пчеларите трябва да се съгласим. Цените си бяха европейски както и да ги погледнеш. При моя въпрос към тях,- Г-не изкате да ни кажете, че някъде са се събрали някакви хора и са решили да ме задължат да им плащам някаква сума пари без да са ме питали?. Човека си затвори папката и излезе, та да питам как ще налагате и на кого тези ваши решения касаещи мене като пчелар?

rosty_sz
06.01.2019, 19:33
От както се занимавам с пчеларство съм ЗС и нямам нито един месец прекъсване. Заплащал съм си всички данъци в срок и съм абсолютно чист към държавата.
На втория въпрос отговарям така. Експертни консултативни съвети се създават към министерствата в случая към МЗХГ. Тост въпросите ще се представят пред министерството. Четейки въпроса виждам че не се разбира идеята до край. Наши решения трябва да няма, трябва да има ваши решения, на пчеларите в случая членуващи в общинските дружества. Ние трябва да сме само проводници и защитници на тези желания. Знам че е трудно да се осъзнае защото такова нещо не е било, но да се надяваме, ще бъде.

tarty
06.01.2019, 19:45
По първи въпрос- Чанко по напреде зададе въпрос, Кесерджиеви от коя майкопройзводствена организация са, защото продават майки? Следвай от предно написаното, няма ли е добре всички вие да публикувате с колко кошера сте, какво добивате, какво продавате и какви данъци плащате. Струва само 30 лв документа който се издава от статистическото бюро, все пак трябва да се знае черно на бяло кой какво има и какво защитава. Аз след като напуснах бургаското дружество, а не виждам някое друго което ми вдъхва доверие, как мога да се обърна с предложение към вас щом не съм член на дружество?

Пламен Керчев
06.01.2019, 19:59
Присъствах на избирането на представител от Североизточният регион(Варна, Добрич, Шумен, Търговище). Изборът бе проведен след широка дискусия от всички присъстващи. Право на глас имаха председателите на общински сдружения. Обръщам се към тези съфорумци които са постоянно контра на всичко ново и различно от тяхното собствено мнение основаващи се и аз не знам на какви критерии, макар че се стремя упорито последните няколко месеца да разбера. Щом сте толкова навътре в нещата предложете вашето решение на проблемите в сектора. До момента не сте предложили и едно такова. Май е по лесно да се мрънка и да се тръби че нищо няма да стане, че всички са схемаджий, че са био, че са мафия, че са даже, прочетох, гербаджии. А вие какво направихте и правите ли нещо това да се промени или пак ще повторя, по лесно е само да мрънкате. Вие сте основния проблем в българското пчеларство.

rosty_sz
06.01.2019, 19:59
Отговарям само за себе си. Да ходя да вадя документи няма да стане. Познавате ме от сума години. Знаете ги нещата. какво трябва да се защитава вече отговорих. За предложенията: ами ето разговаряме имаш ми телефона, имам ЛС тук, за 5 мин. и без да ме питаш можеш да ми намериш мейла ама по лесно да ме попиташ:laughing:
Не трябва все пак да забравяме, че съм тук на своя воля и не съм длъжен на никого тук и не съм поемал ангажимент към никого тук освен, че съм приел правилата на форума. Дължа информация, действия, отчет и т.н. само на хората, които са ми гласували доверие.

п.п Искате ли да пием вече по една ракия, че голяма "звезда" станах. Цял ден с мен се занимаватеblush; Наздраве и да са ни много здрави именниците.

kuline
06.01.2019, 20:04
С последните мнения ми се струва, че минаваме в едно примитивно ниво. Рости, не си длъжен да излагаш съществени факти за твоя бизнес!
Кой продавал майки, кой бащи, кой кум, кой сват, кой на жената брат и т.н. Ако всички тия "наши" представители действително са с чисти помисли, ще си дойдат нещата на мястото.
Ако имам възможност ще се "завъртя" на сбирката в Русе, за да разбера аджеба какво искат колегите и що за колеги са.
Пак ще кажа, не е проблема в помощите, проблема е в пазарите.
ПП По едно и също време сме писали. Наздраве!

ch.atanasov
06.01.2019, 20:23
По първи въпрос- Чанко по напреде зададе въпрос, Кесерджиеви от коя майкопройзводствена организация са, защото продават майки ?

Градски, да не ти е отслабнало зрението.:bigsmile: Питах Кръстев, понеже е голям радетел на ред и закон, но за другите само.

tarty
06.01.2019, 20:33
Градски, да не ти е отслабнало зрението.:bigsmile: Питах Кръстев, понеже е голям радетел на ред и закон, но за другите само.

Може, може, докато прочета цялата тама се обърках тотално, ама много внимавай, защото си правиш пиар на негов гръб.

kuline
06.01.2019, 20:38
Присъствахме на избирането на представител от Североизточният регион(Варна, Добрич, Шумен, Търговище). Изборът бе проведен след широка дискусия от всички присъстващи. Право на глас имаха председателите на общински сдружения. Обръщам се към тези съфорумци които са постоянно контра на всичко ново и различно от тяхното собствено мнение основаващи се и аз не знам на какви критерии, макар че се стремя упорито последните няколко месеца да разбера. Щом сте толкова навътре в нещата предложете вашето решение на проблемите в сектора. До момента не сте предложили и едно такова. Май е по лесно да се мрънка и да се тръби че нищо няма да стане, че всички са схемадживи, че са био, че са мафия, че са даже, прочетох, гербаджии. А вие какво направихте и правите ли нещо това да се промени или пак ще повторя, по лесно е само да мрънкате. ВИЕ СТЕ ОСНОВНИЯТ ПРОБЛЕМ НА БЪЛГАРСКОТО ПЧЕЛАРСТВО

Кои сме НИЕ, кои сте ВИЕ? Ти какво защитаваш? Я кажи та да разберем? Какво като си бил незнам къде? Какво си гласувал ТИ? Тъй и не разбрахме твоята лична позиция. Ето, аз и още няколко колеги изразяваме лична позиция, сподели и ти твоята! Дай да разберем кой опортюнист и кой не!

ch.atanasov
06.01.2019, 20:39
... ама много внимавай, защото си правиш пиар на негов гръб.

Да минавам ли в нелегалност.:laughing:

Пламен Керчев
06.01.2019, 20:56
Аз съм за създаването на ЕКСП, който вече е факти. Затова както писах по горе присъствах на срещата в Североизточният регион за избирането на един от 6 члена. Имам идеи които съм изказвал тук и пак ще предложа. Гледам позитивно на случващото се, с надежда за начало на промяна, която ще промени статуквото в положителна посока. Знайте, че следващ провал в опит да се промени сегашната ситуация ще е края на българското пчеларство и за това вина ще има всеки един от нас, някой повече, някой по малко.

kuline
06.01.2019, 21:08
Аз съм за създаването на ЕКСП, който вече е факти. Затова както писах по горе присъствах на срещата в Североизточният регион за избирането на един от 6 члена. Имам идеи които съм изказвал тук и пак ще предложа. Гледам позитивно на случващото се, с надежда за начало на промяна, която ще промени статуквото в положителна посока. Знайте, че следващ провал в опит да се промени сегашната ситуация ще е края на българското пчеларство и за това вина ще има всеки един от нас, някой повече, някой по малко.

Да, благодаря за отговора, макар и повърхностен. Аз също подкрепям Съвета, както и да се нарича той. Въпроса е тия избраните колеги да защитават общото благо, а не собствените цели. Това последното е притеснително поне за мен. Пак ще го изрека: Трябва да се спре с това дотиране на сектора. Именно това наливане на средства ни доведоха до това дередже. Четейки писаното в последно време, ми се чини, че този съвет е настроен на вълна искане на финансови средства, но до кога? С дотиране пазарите няма да си дойдат на мястото. Това е просто наливане от пусто в празно. Точно тук е мястото на държавата да се намеси, да отвори пазарите, но ние/вие трябва да поставите нещо на преден план, да речете ето ние предлагаме да се справим с проблема сред нас така и така, от вас искаме еди какво си. Това последното преди време го казах и на Матеев, ама... Абе нали сте гледали филма "Маргарит и Маргарита"?

Bobi-M9598
06.01.2019, 21:15
Здравейте,

Много неща се изписаха........... Всеки има право да си каже мнението, без обидни квалификации.
Лошото за мен, е че доста сме лъгани, и употребявани.От тук и недоверието, съмнението, и т.н.! Боли ни, не ни обръщат внимание, /пръсканията/ арендаторите са силни, имат лобисти на всякъде. При нас, 17 организации с неизвестен брой членове, и всеки от "лидерите" дърпа чергата. А на нас ни се отвива г.за! Дано, ЕКС ли борд ли, както и да се наименува да направи нещо! Доста от нас се опасяват, че в ЕКС ще се опитат да "влязат" лица с "нечисти помисли"! Та бих помолил за търпимост.
Имам едно питане, дават се примери от други държави как е при тях. Какво да се направи, че и при нас да има е д н а организация. Маже ли този съвет да се заеме и с това? Ако се направи нещо като ревизия на членуващите, мисля, ще се открият някои разлики. Не искам, и не смятам, че е редно интересите ми да ги защитава "лидер" зад който стои семейството му!
Може да съм пропуснал, но ако има някаква план-програма по която ще се "води" ЕКС, може ли да я знаем всички?

Поздрави, моля за извинение, малко ми е ракията! Г. Георгиев

Пламен Керчев
06.01.2019, 21:21
Почна да се получава диалог с поглед насочен в една посока. След избирането на представителя от нашият регион, се взе решение председателите на сдруженията в писмен вид да впишат основните въпроси които избраният от тях представител да постави пред министерството. След всяко заседание на ЕКСП да сведе резултатите до председателите на сдружения. Целта е всичко да е прозрачно и на светло.

tarty
06.01.2019, 21:34
Симеон Николов Уважаеми, колеги, искам сериозен разговор.
Ние ,Българите сме талантливи хора.
Показват го учениците, които печелят много международни конкурси по математика, физика ,химия, биология.
Добре де , ще кажете като сме умни защо живеем така, защо купуват меда ни по 2 €?
Как да живеем сносно с труда си от пчеларството?
Нас ни управляват не ония отличниците, а трийкаджиите!
Мога да отговоря на тия и всякакви въпроси свързани с реализацията и управлението на сектора пчеларство, защото всичко е описано в ЕС регламенти.
Но някои Българи с власт за зачеркнали нашите права. Дори и задълженията ни не са стриктни.
Писал съм и пак ще напиша, че в договора за присъединяване на България към ЕС в глава СЕЛСКО СТОПАНСТВО е описано създаването на ПЧЕЛЕН БОРД.Този борд е НЕЗАВИСИМ от българските правителства. За него бяха заделени 300 000 € за създаването му.
Този борд се избира от БРАНШОВАТА ОРГАНИЗАЦИЯ, създадена според закона за
браншовите организации.
Сега разбирате ли защо няма такъв закон.
За да няма кой да защитава производителите.
И средствата от ЕС да ги разпределят само власт имащите, а не специалистите по браншове.
За да запълнят дупката правителството решава да включи "СЪВЕТНИЦИ" с гръмкото название
РАБОТНИ ГРУПИ.
И тук парадокса, които ще се изучава във всички елитни университети е , че хора от НПО създадени по закона за юридически лица с НЕСТОПАНСКА цел, ще консултират управление
на цял сектор ОТ СЕЛСКОТО СТОПАНСТВО.
Консултацията на тези лица веднага отива в кошчето за боклук, ако не е удобен за управляващите. Те винаги могат да кажат, че мнението на работната група няма юридическа стойност и ще са прави.
Вас, нас ,пчеларите ни будалкат с тъй наречените работни групи. Не ги знам кой са хората и нямам нищо против тях.
Но ако са достойни хора да се съберат да се обсъдят в тесен и широк кръг, ако трябва какви са нашите , на пчеларите изисквания.
След това да се обърнем към адвокатска кантора с добри специалисти .Да им дадем време да се запознаят подробно с ЕС регламенти, които ни защитават.
Да се определи хонорар, който ще платим ние след добре свършена работа.Да изискваме:
1.)Създаването на закон за браншовите
организации
2.) Да се създаде ПЧЕЛЕН БОРД
3.) Той е независим орган от правителството и да изисква юридически закрепена дългосрочна стратегия за развитието на пчеларството, която е задължителна за всички правителства
3.) Борда да има право на вето за изсичането на медоностните гори и право на искане за залесяване на такива гори.
4.) Браншовата организация е представителна за пчеларите и е единствена
5.) Тя решава кой е пчелар, кой не е.
Т.е. ще има дългосрочно обучение и изпити.
И само подготвените ще са готови за средствата
на ЕС.
5.) Борда ще препоръчва на сертифицираните организации, що е ЕКО, БИО, ОРГАНИК, защото сега е каша.
6.) Борда е този които ще даде на правителството колко хиляди тона мед се нуждаят от подкрепата на ЕС, наречена ПАЗАРНА ПОДКРЕПА. За ЕСПОРТНА ПОДКРЕПА не ми се говори.
7.) Борда е този който ще разясни на нас
ОПЕРАТОРИТЕ НА ПРЕДПРИЯТИЯ ЗА ПРОИЗВОДСТВО НА ХРАНИ какви са ни задълженията според ЕС регламенти и какви са глобите за некачествени храни.

Това което сега става е една българска работа на хора, които обичат да пъчат гърди.
А, би трябвало да си зададат въпроса, "Абе аз мога ли да свърша някаква работа в таз "работна група"?
Чиновниците дори са измислили думата "работна". А работа няма да има, защото колегите ще изискват решения на наши проблеми, а там ще кажат , "няма пари" , или "да добре в следващият период ще се помъчим да го направим" или " и ние сме на вашето мнение, но ЕС не е взел такова решение" или
" не зависи от нас, ще го представим на премиера".
И още други чиновнически ХВАТКИ.

kuline
06.01.2019, 21:36
Почна да се получава диалог с поглед насочен в една посока. След избирането на представителя от нашият регион, се взе решение председателите на сдруженията в писмен вид да впишат основните въпроси които избраният от тях представител да постави пред министерството. След всяко заседание на ЕКСП да сведе резултатите до председателите на сдружения. Целта е всичко да е прозрачно и на светло.

Аз, а предполагам и другите "мрънкащи" са диалогични. В крайна сметка сме сбрани тук с общ интерес - пчеларство. В тоя ред на мисли, споделете конкретни резултати от тия сбирки, демек поставените въпроси и отговори в двете посоки. Сега не ми казвайте: Членувай и ще разбереш. Мога да членувам, но съм избрал да не го правя, поне за сега - лични съображения.

Пламен Керчев
06.01.2019, 21:46
След избирането на представителя от нашият регион, се взе решение председателите на сдруженията в писмен вид да впишат основните въпроси които избраният от тях представител да постави пред министерството. След всяко заседание на ЕКСП да сведе резултатите до председателите на сдружения. Целта е всичко да е прозрачно и на светло.
Основната цел бе избор на представители 6 за цялата страна, на териториален принцип.

_Александър_
06.01.2019, 22:04
Дано от тук нататък всичко да е по добре drinks;

Трендафил Дончев
06.01.2019, 22:12
Симеон Николов
ПЧЕЛЕН БОРД

Не може ли да се нарича примерно ПЧЕЛАРСКИ БОРД. ПЧЕЛЕН БОРД?!?! Това е борд на пчеларите, а не на пчелите.

Трендафил Дончев
06.01.2019, 22:21
Така като гледам и чета, чета и гледам, май тези които вдигнаха шум ще духат супата, а тихите мушици, водици ще яхнат гребена на вълната. ;)

borislav aleksandrov
06.01.2019, 22:43
Почна да се получава диалог с поглед насочен в една посока. След избирането на представителя от нашият регион, се взе решение председателите на сдруженията в писмен вид да впишат основните въпроси които избраният от тях представител да постави пред министерството. След всяко заседание на ЕКСП да сведе резултатите до председателите на сдружения. Целта е всичко да е прозрачно и на светло.

не че нещо но досегашният опит показва две неща - приема се дадено предложение с уговорки само ако е угодно на администрацията или ако има реален риск да връщат европейски пари които са усвоили вече... ако се борите за това което беше протеста дано не съм прав ама едва ли ще стане... на нас ни трябва пълна ревизия на нормативната уредба и да се почне от А и Б и най-накрая да се приеме закона за Броншовите организации които го приемат вече ако не се лъжа от 6-7 години...

Mateev
06.01.2019, 23:06
Айде, пак към несъществено се отече темата. Гледаме важното, такива дребни заяждания бива да са в друга тема. Чудя се какво е становището на КБП, като собственик на форума е главния и конфедератор. Ето това би било важно, а не кой го вади по-голям на приказки.

Аз лично си мисля, че има нещо много сбъркано в цялата тази олелия около тези областни представители, които в момента се самоизбират един друг. За съжаление обаче според мене няма как те да бъдат облечени в законова форма и да им бъде дадена власт да правят предложения за промяна на пчеларското законодателство. Ако все пак МЗХ го направи това и създаде такава работна група (пчеларски борд), то той много лесно може да падне в съда, ако в него не присъстват само ОФИЦИАЛНИ ПРЕДСТАВИТЕЛИ на официално регистрирани СДРУЖЕНИЯ С НЕСТОПАНСКА ЦЕЛ В ПУБЛИЧНА (а не в частна) ПОЛЗА.

Така че според мене можете да си правите среднощни сбирки с напиване когато си искате и колкото си искате, но докато не изминете целия път по официална регистрация на сдружение с нестопанска цел в публична полза, нямате шанс гласът ви да придобие някаква официалност.

Вторият проблем, който си го мисля, че е много сериозен, са качествата на хората, които биха попаднали в един такъв пчеларски борд. Всеки може да се пишщови по форумите и да критикува при свършен факт, но колко са тези, които познават съществуващото законодателаство с най-големи подробности, за да могат да дават конструктивни предложения за неговата промяна? Да не се случи отново така, че да се събере поредната говорилня от простеещи членове, които освен да се скарат нищо друго няма да могат да постигнат.

Третият проблем - До колко избраните членове на пчеларския борд ще бъдат готови на САМОЖЕРТВАТА, която неминуемо ги чака? Ще имат ли волята да ходят десетки и стотици пъти на тези заседания без да отсъстват, или ще отидат 1-2 пъти за начесване на крастата и дотам? Ще бъдат ли готови да похарчат огромна сума лични пари, които никой няма да им ги признае? Ще бъдат ли готови да жертват огромно количество лично време, което пак никой няма да им го признае? И последно - готови ли са да станат черните овце на пчеларския бранш и вместо благодарности да получават критики, оплювки и дори директни обиди по техен адрес?

jdrumev
06.01.2019, 23:07
Модернизаторе,няма смисъл постоянно да повтаряш колко съм слаб на акъль то се знае,но ще задам един въпрос на Апостолите защо мин. беше казал на протеста,че изска за тая комисия хора разбиращи от пчели:
Колко от членовете знаят къде се намарат Гъбичните тела на пчела?Въпросат ако се съди по моя акъль трябва да е лесен.:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
п.п.А за парите си прав.Гледай утре г-н Матеев и той си направил една работна група.:bigsmile::bigsmile::bigsmile:

Трендафил Дончев
06.01.2019, 23:38
Аз лично си мисля, че има нещо много сбъркано в цялата тази олелия около тези областни представители, които в момента се самоизбират един друг. За съжаление обаче според мене няма как те да бъдат облечени в законова форма и да им бъде дадена власт да правят предложения за промяна на пчеларското законодателство. Ако все пак МЗХ го направи това и създаде такава работна група (пчеларски борд), то той много лесно може да падне в съда, ако в него не присъстват само ОФИЦИАЛНИ ПРЕДСТАВИТЕЛИ на официално регистрирани СДРУЖЕНИЯ С НЕСТОПАНСКА ЦЕЛ В ПУБЛИЧНА (а не в частна) ПОЛЗА.

Така че според мене можете да си правите среднощни сбирки с напиване когато си искате и колкото си искате, но докато не изминете целия път по официална регистрация на сдружение с нестопанска цел в публична полза, нямате шанс гласът ви да придобие някаква официалност.

Вторият проблем, който си го мисля, че е много сериозен, са качествата на хората, които биха попаднали в един такъв пчеларски борд. Всеки може да се пишщови по форумите и да критикува при свършен факт, но колко са тези, които познават съществуващото законодателаство с най-големи подробности, за да могат да дават конструктивни предложения за неговата промяна? Да не се случи отново така, че да се събере поредната говорилня от простеещи членове, които освен да се скарат нищо друго няма да могат да постигнат.

Третият проблем - До колко избраните членове на пчеларския борд ще бъдат готови на САМОЖЕРТВАТА, която неминуемо ги чака? Ще имат ли волята да ходят десетки и стотици пъти на тези заседания без да отсъстват, или ще отидат 1-2 пъти за начесване на крастата и дотам? Ще бъдат ли готови да похарчат огромна сума лични пари, които никой няма да им ги признае? Ще бъдат ли готови да жертват огромно количество лично време, което пак никой няма да им го признае? И последно - готови ли са да станат черните овце на пчеларския бранш и вместо благодарности да получават критики, оплювки и дори директни обиди по техен адрес?

С една дума - с гол гъз таралежи не се ловят.;)

borislav aleksandrov
06.01.2019, 23:58
........... Ще бъдат ли готови да похарчат огромна сума лични пари, които никой няма да им ги признае? ............

Няма да са лични, а на дружествата им - пари събирани трудно под формата на членски внос....

Mateev
07.01.2019, 00:01
С една дума - с гол гъз таралежи не се ловят.;)

Ами поне аз точно така си мисля. Довчера правилата на играта бяха "създай организация и я поддържай, ако искаш да ти се чува гласа". Няма как от утре правилата да станат "всяка една сбирка от напили се пчелари ще има право на глас".

Само за сведение:
Към днешна дата КБП съществува вече 5-та година. През това време е похарчила над 50 000 лева за своето съществование и развиване на дейност. В директориите на сървъра на КБП има 2.24 GB информация под формата на 1190 файла в 577 различни папки. Всекои един от тези файлове струва пари под формата на време за неговото създаване. При това говорим не за времето на 1 човек, а в повечето случаи за времето на група от хора, събрали се на съвещание за вземане на единно становище по даден въпрос.

Ха сега сравнете всичко това с една регионална организация, цялата документация на която са десетина листа хартия, написани на ръка, и пълни с правописни грешки. Та това според мене е разликата между СЕРИОЗНОТО и НЕСЕРИОЗНОТО отношение към проблемите на пчеларския бранш. Няма как хора, които не могат да оправят себе си, и са се наплели като пилета в кълчища в собствените си проблеми, да тръгнат да оправят цял един бранш.

Ще дам за пример Янко Янков от Белослав. Провален човек в личен план, отънал в дългове и гонен от съдия изпълнители, а тръгнал да организира и оправя пчеларския сектор в България. Пчелни семейства от 100 ги направи на 5-6, а другитре му измряха поради некадърно гледане, но тръгнал да раздава акъли как се гледат семействата. Между другото семействата му измряха от болести, но той в същото време се пише Пчелар-Проверител, и иска тази система да бъде върната отново. Та това е човека, който беше Зам. Председател на Мишо Михайлов, и който представляваше българските пчелари във всички случаи, в които Мишо го домързяваше да дойде.

Мога още много да приказвам и за други пишман представители на българското пчеларство, но няма да е коректно. Един-два пъти обаче ви намекнах, че основният проблем по работни групи и други подобни сбирки всъщност е простотията на тези, които са си въобразили, че представляват бранша.

Трендафил Дончев
07.01.2019, 00:02
Няма да са лични, а на дружествата им - пари събирани трудно под формата на членски внос....

Ето тук ще се хванат най напред за ушите де. Точно за тези пари.

Mateev
07.01.2019, 00:16
Няма да са лични, а на дружествата им - пари събирани трудно под формата на членски внос....
Е при мене това не се получи. Всички похарчени пари са лични, защото ако поискаме дори и само по 1 лев членски внос, то това автоматично означава организацията да се разпадне.

Ще ти направя една сметка:
Габрово-София и обратно са почти 500 километра. Ти си в Добруджа, така че при тебе километрите са двойно.
Та едно ходене на работна група в МЗХ струва около 250-300 лв. като пари и около 12-14 часа като загубено време, което също е пари. Сложи и подготовката за срещата, която обикновено отнема още 1-2 дена преди нея, и труда достига до 30 часа или до 150 лева като цена. Тоест на мене всяко едно ходене до МЗХ ми излиза около 400 лева, а такива ходения има средно по 15-20 на година. Тоест 7-8 хиляди лева на година, които организацията ти няма да ги призная, пък и да ги признае, няма как да ги събере като членски внос.

Ха сега това го умножи по 5 години и ще разбереш колко струва САМОЖЕРТВАТА да отидеш да се бориш за правата на пчеларите, и после като благодарност да получиш оплювки и обиди. Сега гледам, че са се появили нови ПИШМАН-КАНДИДАТИ, но те все още не знаят на какво хоро се захващат. Все още живеят в някакъв собствен илюзиорен свят, който много бързо ще бъде разбит само след 2-3 срещи в МЗХ. И най-вероятната реакция ще бъде да заебат всичко това, и да престанат да ходят по тези срещи. И ако само половината го направят това, ще блокират работата на целия пчеларски борд, защото няма да има кворум.

Ако случайно не знаете, това вече се е случвало. Дори и в момента съществува работна група по промяната на Закона за пчеларството, и членове на тази група са 7-те стари вожда. Групата не се е събирала повече от 5 години, и като цяло е парализирана именно поради незаинтересованоста на нейните членове. Опитвали сме се да създаден нова работма грипа, но от МЗХ винаги ни казват, че такава група съществува и е легитимна до ден днешен, само където не се събира да работи по проблемите, за които е създадена.

Трендафил Дончев
07.01.2019, 00:28
Е при мене това не се получи…....

А тъй. Разбиха ли ви детските мечти?;)

Mateev
07.01.2019, 00:58
А тъй. Разбиха ли ви детските мечти?;)
Ха-ха ....
Така е за съжаление. Тези новите пчеларски избраници под никаква форма не могат да докажат своята законова легитимност. Кои организации всъщност представляват? Колко члена имат тези организации, когото представляват? Законни ли са самите организации, които уж са избрали представители за пчеларския борд?

На всеки един етап си има законови положение, които е трябвало да се спазят, а те в случая НЕ СА СПАЗЕНИ:

1. Регионалните пчеларски организации е трябвало да свикат свое общо събрание или най-малкото свой управителен съвет.
2. Това събрание си има начини, методи и срокове за свикване, както и документи, които трябва да го съпътстват.
3. По време на самото събрание се води протокол, в който се вписват взетите решения.
4. В този протокол се вписва представителя на регионалната организация, който е упълномощен да я представлява на пиянските сбирки в Арбанаси или по другите 6 места.
5. На тези сбирки трябва да са поканени АБСОЛЮТНО ВСИЧКИ РЕГИОНАЛНИ ОРГАНИЗАЦИИ, което разбира се не е направено. Напримр Габровската организация не е канена - нито общинската, нито областната.
6. Реално бяха поканени само "наши" хора най-вече около кръга Кисов и неговите дистрибутори, и тук-там някой друг за цвят.

Въобще цялата организация с малки изключения беше порочна, лошо организирана, лошо документирана, лошо популяризирана и най-вече НЕЛЕГИТИМНА ОТ ЗАКОНОВА ГЛЕДНА ТОЧКА. В същото време МЗХ прави втора паралелна организация, като е изпратила на всички уж официални национални пчеларски организации искане за предоставяне на подробна информация за членска маса и представителоства по области и общини, както и за това дали функционират в частна или в обществена полза. Съгласно предварителната информация, която е неточна и е получена с уклончиви недомлъвки, май от 17-те национални организации на всички условия отговарят само 4-5. Със сигурност се знаят кои са 3 от организациите - това са двете развъдни организации и КБП. Другите 2 не се знаят, но е даден срок до 10-ти януари (още 3 дена) всички организации да си въведат в ред официалните регистрации съгласно действащото към момента законодателство. И след 3 дена ще се знае колко и кои от всички пчеларски организации са НАИСТИНА ЛЕГИТИМНИ да излъчат свои представители за пчеларския борд.

Ясно е, че при създаването на този борд ще има "война" кой да влезе в него и кой - не, така че всеки един кандидат трябва добре да се подготви документално с доказателства за своята кандидатура. И в никакъв случай тези доказателства не трябва да са от типа "събрахме се една маса хора, напихме се и решихме". Те това няма да важи. Ще важат само протоколи от събрания на управителните съвети на легитимни организации по ЗЮЛНЦ, регистрирани обаче в обществена, а не в частна полза.

Пламен Керчев
07.01.2019, 07:15
Господин Матеев, как така всички пчелари събрали се там някъде станаха пианици. Вашата членска маса какви са, не са ли същите тези пчелари от села и градчета, които не ви плащат членски внос, защото така ви е удобно. Вие нищо не ми давате и аз не съм длъжен. Всички общински структури са изградени от същите тези пчелари които членуват и при вас, но има няколко съществени разлики. Хората вече ги видяха. Без членски внос, не става и няма как да стане. Вие тези 50000 лв. за мерси ли ги похарчихте. И нека с малко повече уважение да говорим за всички, в случая инакомислещи, хора на които е омръзнало да бъдат лъжа и яхвани от всеки появил се на хоризонта. Хората искат промяна и тя трябва да се случи от долу нагоре. Оценявам вашият принос за българското пчеларство но той не е достатъчен.

rosty_sz
07.01.2019, 08:17
Масата на пияниците е сервирана:bigsmile::bigsmile::bigsmile::b igsmile:

Да наречеш всички председатели на дружества пиянки. Да мислиш че само ти си единствения. Да правиш само разделение това е типична черта на всички ни "лидери"
Матеев, сега приличате едно към едно на Ганчо на Мишо и т.н. когато те говориха срещу вас. Не се унижавайте по този начин, не падайте толкова ниско.

jdrumev
07.01.2019, 08:30
До колкото разбирам от прочетенето г-н Матеев казва ,че има вече такава група.Ако е вярно това защо новата и старата група не се обединят в една?Все пак ,,сговорна дружина планина повдига".Щом и двете групи милеят за БГ пчеларството невиждам проблем да се обединят.:bigsmile:
п.п.Когато споменавате за някой ,че е пияница държа за мен да се пише ИЗВЕСТНА, че малко се убиждам само на пияница.:bigsmile::bigsmile::bigsmile:

borislav aleksandrov
07.01.2019, 10:58
Понеже съм един от малко по различно мислещите и ако пренебрегнем алкохола то Матеев е написал много верни неща това че не се харесват не значи че не заслужават внимание.
Нещата отстрани изглеждат малко на Кои е с мене да идва ... и всички останали са предатели. А от някои публикации изказванията са от рода на Тия ни клекнаха ей сега ще видят те... едва ли не ще се удари по масата и администрацията ще козирува и ще почне да превежда по 60 евро за опрашване...

Трендафил Дончев
07.01.2019, 12:50
Понеже съм един от малко по различно мислещите и ако пренебрегнем алкохола то Матеев е написал много верни неща това че не се харесват не значи че не заслужават внимание.
Нещата отстрани изглеждат малко на Кои е с мене да идва ... и всички останали са предатели. А от някои публикации изказванията са от рода на Тия ни клекнаха ей сега ще видят те... едва ли не ще се удари по масата и администрацията ще козирува и ще почне да превежда по 60 евро за опрашване...

Остава да се изчака и каквото стане. Да се надяваме, че ще потръгнат нещата към положителна посока. Знае ли човек, може да се е появил този който да оправи сектора. ;)

jdrumev
07.01.2019, 13:29
Остава да се изчака и каквото стане. Да се надяваме, че ще потръгнат нещата към положителна посока. Знае ли човек, може да се е появил този който да оправи сектора. ;)



Няма как да стане.Човек само с моето мислене и знанията на Георки 1974.Може да оправи сектора.:bigsmile::bigsmile::bigsmile:Съ ирам сега за нова работна група.Ако искаш да те включа,но няма ти давам никакви права,че да не направиш някоя била.
Модернизаторе,чудя се как не са сетили до сега на пазара да пуснат за продажба пчели кърмачки в пакети.

Трендафил Дончев
07.01.2019, 13:53
Няма как да стане.Човек само с моето мислене и знанията на Георки 1974.Може да оправи сектора.:bigsmile::bigsmile::bigsmile:Съ ирам сега за нова работна група.Ако искаш да те включа,но няма ти давам никакви права,че да не направиш някоя била.
Модернизаторе,чудя се как не са сетили до сега на пазара да пуснат за продажба пчели кърмачки в пакети.

Матеев продаваше пчелопакети.;)

jdrumev
07.01.2019, 13:56
Матеев продаваше пчелопакети.;)


Да ама аз искам само кърмачки да си купя.:bigsmile:Не си ми отговорил на въпроса за Гъбните телца.:bigsmile::bigsmile::bigsmile:

Трендафил Дончев
07.01.2019, 14:10
Да ама аз искам само кърмачки да си купя.:bigsmile:Не си ми отговорил на въпроса за Гъбните телца.:bigsmile::bigsmile::bigsmile:

В устата.
При условия на пчелопакет и поставяне на оплодена майка, всички пчели стават кърмачки.

jdrumev
07.01.2019, 14:33
В устата.
При условия на пчелопакет и поставяне на оплодена майка, всички пчели стават кърмачки.



Тук съм на ръба да не се съглася с теб за кърмачките.:bigsmile:Защото ли?Ами смятам колко дена са такива след като ги заселиш.:bigsmile::bigsmile::bigsmile:Ху авото е в случая,че нете лъжат много,а повечето са летящи.:bigsmile:
п.п.Да не забравиш стреса.;):bigsmile::bigsmile:

jdrumev
07.01.2019, 14:37
В устата.
При условия на пчелопакет и поставяне на оплодена майка, всички пчели стават кърмачки.



От коя страна на устата,че отговора не е точен.Ако и кажеш за какво служи си златен.Ще те взема за новата си работна група.:bigsmile:Поне ти си свикнал да работиш за без пари ако не се лъжа.:bigsmile::bigsmile::bigsmile:Това можем да го разберем май ако г-н Матеев се бръкне за 30лв.:bigsmile:

Трендафил Дончев
07.01.2019, 15:27
От коя страна на устата,че отговора не е точен.Ако и кажеш за какво служи си златен.Ще те взема за новата си работна група.:bigsmile:Поне ти си свикнал да работиш за без пари ако не се лъжа.:bigsmile::bigsmile::bigsmile:Това можем да го разберем май ако г-н Матеев се бръкне за 30лв.:bigsmile:

Горна и долна. Предполагам, че има рецептори по тях и образуват може би кухина.

barkov1982
07.01.2019, 15:48
Горна и долна. Предполагам, че има рецептори по тях и образуват може би кухина.

При тоя звер винаги борбата е за отзад, нали все се бори за пази гърба на този, онзи, така че аз бих заложил на това. Ама тая негова подредена мисъл;)

zapstojan
07.01.2019, 19:22
Ами поне аз точно така си мисля. Довчера правилата на играта бяха "създай организация и я поддържай, ако искаш да ти се чува гласа". Няма как от утре правилата да станат "всяка една сбирка от напили се пчелари ще има право на глас"...

Един от последните ти постовете липсва във форума. Защо?
Бил си пиян когато си го писал или си бил пиян когато си го изтрил?


Аз лично си мисля, че има нещо много сбъркано в цялата тази олелия около тези областни представители, които в момента се самоизбират един друг. За съжаление обаче според мене няма как те да бъдат облечени в законова форма и да им бъде дадена власт да правят предложения за промяна на пчеларското законодателство. Ако все пак МЗХ го направи това и създаде такава работна група (пчеларски борд), то той много лесно може да падне в съда, ако в него не присъстват само ОФИЦИАЛНИ ПРЕДСТАВИТЕЛИ на официално регистрирани СДРУЖЕНИЯ С НЕСТОПАНСКА ЦЕЛ В ПУБЛИЧНА (а не в частна) ПОЛЗА.

.... Към днешна дата КБП съществува вече 5-та година. През това време е похарчила над 50 000?
Аде стига Бе, ще похарчиш 50 000 лева...С НЕСТОПАНСКА ЦЕЛ В ПУБЛИЧНА (а не в частна) ПОЛЗА.
Така ли забогатя?

...В директориите на сървъра на КБП има 2.24 GB информация под формата на 1190 файла в 577 различни папки. Всекои един от тези файлове струва пари под формата на време за неговото създаване. При това говорим не за времето на 1 човек, а в повечето случаи за времето на група от хора, събрали се на съвещание за вземане на единно становище по даден въпрос. ...
Как успяваш да направиш разликата м-у директории и папки Ха Ха Ха? Ма ти си по зле и от др. Палов, т.е. ТСЦ1.
Аз имам два външни диска по 1 терабайт информация всеки. Инфирмацията е под формата на файлове и папки ( директории ), щото няма как да е под формата на ябълки и круши, а на по ниско ниво може да се разглежда като думи, байтове и битове.
Информацията естествено е Порнофилми и Попфолк! Шегувам се, но може и да не се шегувам.
По-важното е че не се опитвам да се издигна в очите на слепите ( или да изпъкна като свински мъде на гъз ) с това, щото е съвършено тъпо.
В тая курвенска държава трябва да се направят промени и е крайно време за това!

zapstojan
07.01.2019, 19:44
Скоро си мислех за теб, къде се губиш и що си тъй гневен.
Здравей Ататнасов,
Гневен съм щото на Матеев нещо не му уйдисва в частен план, пък се прави на общественик ( наближава 19-ти февруари,та се сетих Ха Ха ). Героите от Арбанаси и те потайни мишки.
Що им трябваше да бъдат толкова потайни?
Другия път ще знаят, ама вече ще бъде късно.

kuline
07.01.2019, 20:23
Здравей Ататнасов,
Гневен съм щото на Матеев нещо не му уйдисва в частен план, пък се прави на общественик ( наближава 19-ти февруари,та се сетих Ха Ха ). Героите от Арбанаси и те потайни мишки.
Що им трябваше да бъдат толкова потайни?
Другия път ще знаят, ама вече ще бъде късно.

Айде още един "мрънкащ" се присъедини към нас. :bigsmile:
Ама вярно ли си липсвал толкова време тук? Бъбрим си оттатък и не съм забелязал, липсата ти тук.

Вълчан
07.01.2019, 20:36
Нещата, може да са много прости,НО в нашата мила Родина: Се пишат закони, после правилник за неговото прилагане, след това; заповеди,изисквания и т.н. За да се объркаш, откажеш. Пример: в САЩ, имат закони от 100 и кусур години, написан с едно максимум, две изречения. Лесен и ясен за разбиране, не променян с никога почти.
При нас минесе не мине година промяна, с писаници с алинеи, точки и подточки. ПИСНА МИ!

agro
07.01.2019, 20:38
...В тая курвенска държава трябва да се направят промени и е крайно време за това!
Да се разстрелят повечето? Или в Сибир? Да сменим народа? Или друго? Чакаме предложения!

zapstojan
07.01.2019, 20:47
Да се разстрелят повечето? Или в Сибир? Да сменим народа? Или друго? Чакаме предложения!

Убедил съм се, че си достатъчно интелигентен и очаквам предложения за промяна и нетърпимост към настоящето
( сегашното ) от теб или такива като теб.
Не се шегувам.:rtfm:

agro
07.01.2019, 22:07
Убедил съм се, че си достатъчно интелигентен и очаквам предложения за промяна и нетърпимост към настоящето
( сегашното ) от теб или такива като теб.
Не се шегувам.:rtfm:
От днес за утре - не става. Промяната настъпва първо в главите, но трябва да се изстрада /кофти работа/. Всичко друго е празни приказки. На логични обяснения никой не вярва, всеки иска всичко, сега, на момента, веднага. И се намират такива, дето го обещават /60 евро за опрашване, пък после да става каквото ще/. И се намират такива, които, без да мислят /или не искат, или не могат/, ги следват като овце. След време става ясно, че целта е била грешна, но оправданието после е "времената бяха такива". Ето затова трябва да се върви с малки стъпки, постепенно, вярвайки на умни хора. Надявам се сегашната малка стъпка да е такава и да случим на умни хора. Дано. Ако не е, ще е още един изстрадан урок.

ch.atanasov
09.01.2019, 18:30
Ето това предстои: ще се радвам да се видим. Дори и фа не успея да присъствам Иван Кънев е домакин. Поканата е от преди Коледа и е тайна колкото бяха и вчерашните срещи.

https://www.dunavmost.com/novini/otpuskat-60-miliona-evro-za-pchelarite-u-nas?fbclid=IwAR1eJoNpcsOZJ4Yr6KIyKu217AOAOZYl1oLPq mSZT6fXkaLdx_rt3HnWA-U:laughing:

jdrumev
09.01.2019, 18:58
За тия пари си трябва да си ПРОФИ да ги усвоиш.:bigsmile:Дано има от тях за колорадския бръмбар,че и аз да залебя.:bigsmile:

ch.atanasov
09.01.2019, 19:09
.........
"Както обещахме в края на миналата година, работна група от ВМРО подготви законодателни промени в Закона за пчеларството, които представих пред
присъстващите. Най-важните от тях са: 1-Създаване на специализирана дирекция по пчеларство в Министерството на земеделието, храните и горите и определяне на нейните правомощия; -2-Задължението за регистрация и отчетност на всички пчелини; -3-Нормативното уреждане на опрашването като екосистемна услуга, която се предоставя възмездно от пчеларите на земеделските производители; -4-Определяне на минимална цена за изкупуването на естествен пчелен мед; -5-Наказателни разпоредби, характеризиращи като престъпление против собствеността противозаконното отнемане, кражба или присвояване на пчели, пчелен кошер, или негови съставни части, както и пръскания на земеделски култури със забранени пестициди довели до унищожаването и повреждането пчели и пчелни семейства."

Някой може ли да разтълкува т. 3 sweating;

agro
09.01.2019, 20:55
.........
"Както обещахме в края на миналата година, работна група от ВМРО подготви законодателни промени в Закона за пчеларството, които представих пред
присъстващите. Най-важните от тях са: 1-Създаване на специализирана дирекция по пчеларство в Министерството на земеделието, храните и горите и определяне на нейните правомощия; -2-Задължението за регистрация и отчетност на всички пчелини; -3-Нормативното уреждане на опрашването като екосистемна услуга, която се предоставя възмездно от пчеларите на земеделските производители; -4-Определяне на минимална цена за изкупуването на естествен пчелен мед; -5-Наказателни разпоредби, характеризиращи като престъпление против собствеността противозаконното отнемане, кражба или присвояване на пчели, пчелен кошер, или негови съставни части, както и пръскания на земеделски култури със забранени пестициди довели до унищожаването и повреждането пчели и пчелни семейства."

Някой може ли да разтълкува т. 3 sweating;
Закон за опрашването, ей че си недосетлив.:laughing: По-интересна е т. 4 как ще стане. За справка - на розопроизводителите след протестите са им спретнали закон за розата. Четох го. Прочети го и ти и помисли, ако го приложат и за пчеларите, какъв рев ще нададат половината и повече. Тайничко се надявам държавната намеса в пчеларското битие да се случи минимално или изобщо да не се случи. Току виж и лиценз за производство на мед да наложат. Може и квоти - като за млякото.

ch.atanasov
09.01.2019, 21:06
Закон за опрашването, ей че си недосетлив.:laughing: По-интересна е т. 4 как ще стане. За справка - на розопроизводителите след протестите са им спретнали закон за розата. Четох го. Прочети го и ти и помисли, ако го приложат и за пчеларите, какъв рев ще нададат половината и повече. Тайничко се надявам държавната намеса в пчеларското битие да се случи минимално или изобщо да не се случи. Току виж и лиценз за производство на мед да наложат. Може и квоти - като за млякото.

Нема се плашиш. Аз съм много спокоен, вече има КЕС.:yahoo:

jdrumev
09.01.2019, 21:10
Закон за опрашването, ей че си недосетлив.:laughing: По-интересна е т. 4 как ще стане. За справка - на розопроизводителите след протестите са им спретнали закон за розата. Четох го. Прочети го и ти и помисли, ако го приложат и за пчеларите, какъв рев ще нададат половината и повече. Тайничко се надявам държавната намеса в пчеларското битие да се случи минимално или изобщо да не се случи. Току виж и лиценз за производство на мед да наложат. Може и квоти - като за млякото.


А това за лиценза е от моята работна група не забравяй.:bigsmile:Ти следи какъв рев ще има за транспорта на не регламентираните майки.:bigsmile:Това пак моята работна група го постигна.А за розата е старата работна група от мен да знаеш.;):bigsmile::bigsmile::bigsmile:
п.п.Чек да си сипя една двойна ракия,че по добре да ме изкарат ИП-ца от колкото луд или лъжец.:bigsmile::bigsmile::bigsmile:

ch.atanasov
11.01.2019, 17:35
ДЕКЛАРАЦИЯ
ОТ ФОРУМ „СПРИ И СПОДЕЛИ“, ПРОВЕДЕН НА 09-10.01.2019г. В гр.РУСЕ
След обсъждане от участниците, присъстващи и разписали се в регистрационна форма се взе решение за приоритетите за работа в програмата в новия Съвет към ЕКЗ при МЗХГ :
КРАТКОСРОЧНИ ПРИОРИТЕТИ:...
1.ВЪЗМОЖНОСТ ЗА БЪРЗА РЕАКЦИЯ НА СВИКВАНЕ НА ЗАСЕДАНИЯ НА ЕКЗ ПРИ НЕОТЛОЖНИ ПРОБЛЕМИ
2.КОНТРОЛ НАД ВНОСА И УПОТРЕБАТА НА ПРЗ
3.ВЪВЕЖДАНЕНА ИЗИСКВАНЕ ЗА ЧЛЕНСТВО В ПЧЕЛАРСКА ОРГАНИЗАЦИЯ ЗА УЧАСТИЕ В МЕРКИ ЗА ПОДПОМАГАНЕ
4.ОБУЧЕНИЕ НА ПЧЕЛАРИ – ПРОФЕСИОНАЛНА КВАЛИФИКАЦИЯ
5.ФИНАНСИРАНЕ НА ПЧЕЛАРСКИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ
6.ПРЕРАЗГЛЕЖДАНЕ НА ПРОБЛЕМИТЕ, СВЪРЗАНИ С НАСТАНЯВАНИЯТА И ПРЕНАСЕЛВАНЕТО НА ПОСТОЯННИ И ВРЕМЕННИ ПЧЕЛИНИ ЗА НОВИ ПЧЕЛИНИ
7.ОТПАДАНЕ НА ЖЪЛТИТЕ ТАБЕЛКИ
ДЪЛГОСРОЧНИ ПРИОРИТЕТИ:
1.ПРОСЛЕДЯВАНЕ НА РЕГЛАМЕНТИРАН ВНОС И ИЗПОЛЗВАНЕ НА ПЧЕЛНИ ПРОДУКТИ; ПО-ВИСОК КОНТРОЛ НА НЕРЕГЛАМЕНТИРАН ВНОС НА ПЧЕЛНИ ПРОДУКТИ
2.КОНТРОЛ НА ПРОДАЖБИТЕ НА ДРЕБНО И РЕГУЛАЦИЯ НА ПОМЕЩЕНИЯТА ЗА ВАДЕНЕ НА МЕД ПРИ НЕРЕГИСТРИРАНИ ПО НАРЕДБА 26 ПЧЕЛАРИ
3.КОНТРОЛ НАД МЕРКИТЕ, ПРЕДВИДЕНИ ЗА ПЧЕЛАРСТВОТО В НОВАТА ОСП
4.ИЗИСКВАНЕ ЗА ОПРАШВАНЕ НА БИОЛОГИЧНИТЕ НАСАЖДЕНИЯ ОТ ПЧЕЛНИ СЕМЕЙСТВА
5.ВРЪЩАНЕ НА ПЧЕЛАРИТЕ ПРОВЕРИТЕЛИ
6.НАБЕЛЯЗВАНЕ НА МЕРКИ ЗА ОПАЗВАНЕ НА ПЧЕЛИНИТЕ И ПЧЕЛНИТЕ СЕМЕЙСТВА ОТ КРАЖБИ,ГРАБЕЖИ И ПОСЕГАТЕЛСТВА (ВАНДАЛИЗЪМ)
7.ПОЛИТИКА ПО ЗАЛЕСЯВАНЕ НА МЕДОНОСНИ РАСТИТЕЛНИ ВИДОВЕ
8.ПРОТЕКЦИОННА ДЪРЖАВНА ПОЛИТИКА ОТНОСНО УПОТРЕБАТА НА БЪЛГАРСКИ ПЧЕЛНИ ПРОДУКТИ В БЪЛГАРИЯ
Приложение: Форма за регистрация на участниците във Форум „Спри и Сподели“ 9-10.01.2019г. в гр.Русе, Втори ден – 10.01.2019г.
Така описаните приоритети да бъдат обсъдени на местно ниво и представени от избраните на 05.01.2019г. представители по региони за обсъждане. Да бъдат оформени в план-програмата на ЕКСП към МЗХГ на първото заседание на съвета.
10.01.2019г.



Уеве маве.crying; И я не сом у ред, ма тия май ич.:(

ch.atanasov
11.01.2019, 17:41
https://www.youtube.com/watch?v=_7aj-VG5XZ8


Верния човек.crying;

Ангел Йосифов
11.01.2019, 18:44
Винаги съм казвал,че най-ми е лесно да ме командват.Но,ако командира НЕ умее да командва с акъл....бал съм го в командира(те)......С две думи,командите на командира-ръководителя трябва да ми направят работата по-лека,а не да слага препятствие след препятствие.....

malkia.sandanski
11.01.2019, 18:50
Повечето пчелари при нас са с малки пчелини и отглеждат пчели от 20+ години. Продават си меда на дребно от години и с някои от горе описаните точки, тези които са ги писали се опитват да ги унищожат. Не вярвам да успеят, но защо трябва да се опитват...? Защото притежават такива човешки качества, че да го направят...?

Георги 1974
11.01.2019, 19:05
Искат ред и дисциплина ама без табели, ама то от онзи ден е възможна идентификацията във ВетИС

Трендафил Дончев
11.01.2019, 19:45
2.КОНТРОЛ НА ПРОДАЖБИТЕ НА ДРЕБНО И РЕГУЛАЦИЯ НА ПОМЕЩЕНИЯТА ЗА ВАДЕНЕ НА МЕД ПРИ НЕРЕГИСТРИРАНИ ПО НАРЕДБА 26 ПЧЕЛАРИ

Пази боже, сляпо да прогледа.:mad:

ch.atanasov
11.01.2019, 20:22
5.ФИНАНСИРАНЕ НА ПЧЕЛАРСКИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ


Тази точка е готина, ще изкарат пари и за старите муцуни.:laughing:

Ангел Йосифов
11.01.2019, 20:56
3.ВЪВЕЖДАНЕНА ИЗИСКВАНЕ ЗА ЧЛЕНСТВО В ПЧЕЛАРСКА ОРГАНИЗАЦИЯ ЗА УЧАСТИЕ В МЕРКИ ЗА ПОДПОМАГАНЕ

ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА
Колко жалко!!!!!!!!

agro
11.01.2019, 21:07
"Каквото и да ви говорят, да знаете, че става дума за пари"

ch.atanasov
11.01.2019, 21:27
"Каквото и да ви говорят, да знаете, че става дума за пари"

А, не , сега нещата тръгват от долу.:bigsmile:

пп. аз не съм виждал река да ходи към баира, ама знам ли.blush;

Георги 1974
11.01.2019, 21:57
А, не , сега нещата тръгват от долу.:bigsmile:

пп. аз не съм виждал река да ходи към баира, ама знам ли.blush;

Атанасов всеки който има малко желание може да влезе в Европейски парламент и да види и за пчелите и мнения и предложения и доклади колко щеш.
Но тия дни четох някъде че Германия е от водещите за Европейската обшност по производство за мед ама професионалните и пчелари са под 1%.Интересно нали.

П.П.Купи ли си табели да си идентифицираш кошерите.

ch.atanasov
11.01.2019, 22:09
П.П.Купи ли си табели да си идентифицираш кошерите.

Засилих се но видях това ::bigsmile:

7.ОТПАДАНЕ НА ЖЪЛТИТЕ ТАБЕЛКИ

agro
11.01.2019, 22:45
А аз даже днеска си регистрирах номерата в БАБХ, че нещо са подгонили ветеринарните доктори да ги проследяват. Ефекта от протестите почна да се проявява - държавата се е загрижила за пчеларите и започва да взема първите мерки. Не се съмнявам, че ще има и други мерки и мярки. Ама, както каза Васил Михайлов в оня стар филм - за да получиш, трябва да дадеш. Всичко е любов /необяснима/. Само не знам какво ще даваме, като няма пари.

jdrumev
11.01.2019, 23:04
https://www.youtube.com/watch?v=_7aj-VG5XZ8


Верния човек.crying;



Ти май не гледаш много много клипове:bigsmile::bigsmile::bigsmile:Тов а е БИО пчелин на bioregister.mzh.government.bg/bioreg/cert.php?file=29762 (https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwidruXLz-bfAhUCYxoKHZegBe4QFjAAegQIABAC&url=http%3A%2F%2Fbioregister.mzh.government.bg%2Fb ioreg%2Fcert.php%3Ffile%3D29762&usg=AOvVaw0tWhldeGGa9fIsH9VRIUxD)
Увидил вътрешните хранилки празни за това им да доха частично да си помогнат с лев от пролетно до есенното подхранване.Ей,ако имаше правота в тая държава на тоя да са му взели лиценза след като са видели клипа.:bigsmile:Ама много нагли станаха и не се и крият даже.:bigsmile:

Трендафил Дончев
11.01.2019, 23:06
А аз даже днеска си регистрирах номерата в БАБХ, че нещо са подгонили ветеринарните доктори да ги проследяват. Ефекта от протестите почна да се проявява - държавата се е загрижила за пчеларите и започва да взема първите мерки. Не се съмнявам, че ще има и други мерки и мярки. Ама, както каза Васил Михайлов в оня стар филм - за да получиш, трябва да дадеш. Всичко е любов /необяснима/. Само не знам какво ще даваме, като няма пари.

Лошото в случая, че ще дават тези, на които не им е трябвало нищо. Нито пари, нито държава, която да им ги дава. Да си иска/държавата/ от там, където е давала и да и изпълняват безумиците те. Или май ще изляза прав като казах, че протестите се командват/създават отгоре, а не отдолу. Както си и е.

jdrumev
11.01.2019, 23:18
Пази боже, сляпо да прогледа.:mad:



Аз мисля ,че тук искат да ударят с това Бати Севдат бая су им подля.:bigsmile:

jdrumev
11.01.2019, 23:20
ХА-ХА-ХА-ХА-ХА-ХА
Колко жалко!!!!!!!!


За да вземеш ще трябва да дадеш.Стара пчеларска мисъл Майсторе.:bigsmile:А уж нямало коорупция.:bigsmile:

Георги 1974
11.01.2019, 23:21
Лошото в случая, че ще дават тези, на които не им е трябвало нищо. Нито пари, нито държава, която да им ги дава. Да си иска/държавата/ от там, където е давала и да и изпълняват безумиците те. Или май ще изляза прав като казах, че протестите се командват/създават отгоре, а не отдолу. Както си и е.
ЗАЩО РИПАХМЕ НА „КОЙ НЕ СКАЧА Е ЧЕРВЕН
https://worldtodaybg.com/2013/07/02/%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%BE-%D1%80%D0%B8%D0%BF%D0%B0%D1%85%D0%BC%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%B9-%D0%BD%D0%B5-%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%87%D0%B0-%D0%B5-%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B5%D0%BD/

https://worldtodaybg.files.wordpress.com/2013/07/scan00091.jpg?w=300&h=215

jdrumev
11.01.2019, 23:23
"Каквото и да ви говорят, да знаете, че става дума за пари"


С пари всеки мой.:bigsmile:Акъль требе,че всичко е до време.:bigsmile:Ама аз от кога съм го измислил.Ликвидираме гулемите със син и червен език и ще ни търсят нас.:bigsmile:

jdrumev
14.01.2019, 08:47
Пия си кафенцето сутринта и си гледам сутрешния блок по бнт-то и какво да гледам Апостола.
Знаете добре,че съм винаги опизиция и постояно и критикува власт имащите без задръжки.:bigsmile:За съжаление тоя път няма да е така.:bigsmile:
Апостола ми хареса.Не говори много за пари.:bigsmile:Тоя път беше плах,а не как го познаваме от друг път надменен и приличащ на човек ламптящ за власт.
В интервюто наблегана на истинските проблеми на БГ пчеларството и стова ме впечатли много.Ако продължава така в същия дух много като мен могат и да му повярват и подкрепят в делото което е захванал.По мое просто мнение след чутото има надежда в тоя Апостол още и трябва да му се да де шанса да се пробва.:bigsmile:Ако се провали тоя е ясно какво ще стане всички знаем думите на Апостола.Макар,че новите Апостоли малко ги обръщат нещата.:bigsmile:

tarty
14.01.2019, 16:42
https://www.bnt.bg/bg/a/izchezvat-li-blgarskite-pcheli?fbclid=IwAR20saKryrAgUgll_aY5hCqNpKkzFNIcL8 jXveafbbVmIomfgv-kQ6VswKQ

ch.atanasov
14.01.2019, 18:20
https://www.bnt.bg/bg/a/izchezvat-li...omfgv-kQ6VswKQ (https://www.bnt.bg/bg/a/izchezvat-li-blgarskite-pcheli?fbclid=IwAR20saKryrAgUgll_aY5hCqNpKkzFNIcL8 jXveafbbVmIomfgv-kQ6VswKQ)


Ще умра от смях. " пчеларите се притесняват, че се внасят пчелни майки ( семейства ) от чужбина ." И кои пчелари моля --Калоян Кисов.:bigsmile:
Добре ли чувам - 900 000 регистрирани семейства, а бяха доскоро 700 000. Пчеларството май загивало - а ? Дрън- дрън .:bigsmile:

tarty
14.01.2019, 18:56
https://www.bnt.bg/bg/a/izchezvat-li...omfgv-kQ6VswKQ (https://www.bnt.bg/bg/a/izchezvat-li-blgarskite-pcheli?fbclid=IwAR20saKryrAgUgll_aY5hCqNpKkzFNIcL8 jXveafbbVmIomfgv-kQ6VswKQ)


Ще умра от смях. " пчеларите се притесняват, че се внасят пчелни майки ( семейства ) от чужбина ." И кои пчелари моля --Калоян Кисов.:bigsmile:
Добре ли чувам - 900 000 регистрирани семейства, а бяха доскоро 700 000. Пчеларството май загивало - а ? Дрън- дрън .:bigsmile:

Не трябва да набъркваш Кисов, той си пази хляба, но за съжаление Кънев вместо да защити пчеларската гилдия със премахване на забраната, обикновенния пчелар да може да продава отводки и майки, като инициатор на новата работна група той застава зад интересите на майкопроизводителите. Наистина е редно да се спазва закона и да не се купуват майки от вън, но да се освободи вътрешния пазар и да може тия в сивата икономика да излязат и да декларират доходи, а майкопроизводителите да си вдигнат качеството и да продават по скъпи майки, но по качествени.

Трендафил Дончев
14.01.2019, 19:21
Не трябва да набъркваш Кисьов, той си пази хляба, но за съжаление Кънев вместо да защити пчеларската гилдия със премахване на забраната, обикновенния пчелар да може да продава отводки и майки, като инициатор на новата работна група той застава зад интересите на майкопроизводителите. Наистина е редно да се спазва закона и да не се купуват майки от вън, но да се освободи вътрешния пазар и да може тия в сивата икономика да излязат и да декларират доходи, а майкопроизводителите да си вдигнат качеството и да продават по скъпи майки, но по качествени.

Защо ми се струва, че обединението за което толкова бленуваме ще се превърне в тотално разединение?

agro
14.01.2019, 19:25
Защо ми се струва, че обединението за което толкова бленуваме ще се превърне в тотално разединение?
Защото интересите на професионалните пчелари не съвпадат с тези на хоби-пчеларите. Държавата, както обикновено, за да даде едни пари, ще постави изисквания, на които само професионалните пчелари ще могат да отговорят. И скандала е готов.

Трендафил Дончев
14.01.2019, 19:32
Защото интересите на професионалните пчелари не съвпадат с тези на хоби-пчеларите. Държавата, както обикновено, за да даде едни пари, ще постави изисквания, на които само професионалните пчелари ще могат да отговорят. И скандала е готов.

Че той скандала вече зрее. Някои от точките бяха посочени като взривоопасни в темата. Във видеото се засягат и майкопроизводителите. Други проблеми си ги има отдавна.

jdrumev
14.01.2019, 19:53
https://www.bnt.bg/bg/a/izchezvat-li...omfgv-kQ6VswKQ (https://www.bnt.bg/bg/a/izchezvat-li-blgarskite-pcheli?fbclid=IwAR20saKryrAgUgll_aY5hCqNpKkzFNIcL8 jXveafbbVmIomfgv-kQ6VswKQ)


Ще умра от смях. " пчеларите се притесняват, че се внасят пчелни майки ( семейства ) от чужбина ." И кои пчелари моля --Калоян Кисов.:bigsmile:
Добре ли чувам - 900 000 регистрирани семейства, а бяха доскоро 700 000. Пчеларството май загивало - а ? Дрън- дрън .:bigsmile:

Тоя право майки колкото и да се смеш.Как нямам права на такива като теб да ви преверя пчелините Майките.Гледам в гуглето направилси над 100 броя.:bigsmile:Според мен полувината са ти жалтури, а другите мелезаци.Атанасов ако не е тайна от къде си вземаш ти майки.Не те питам за бащите щото като гледам колко пчелина има покрайтеб неможеш да правиш селекция.:bigsmile:

ch.atanasov
14.01.2019, 19:57
Тоя право майки колкото и да се смеш.Как нямам права на такива като теб да ви преверя пчелините Майките.Гледам в гуглето направилси над 100 броя.:bigsmile:Според мен полувината са ти жалтури, а другите мелезаци.Атанасов ако не е тайна от къде си вземаш ти майки.Не те питам за бащите щото като гледам колко пчелина има покрайтеб неможеш да правиш селекция.:bigsmile:

=======
9868

jdrumev
14.01.2019, 20:04
Не трябва да набъркваш Кисьов, той си пази хляба, но за съжаление Кънев вместо да защити пчеларската гилдия със премахване на забраната, обикновенния пчелар да може да продава отводки и майки, като инициатор на новата работна група той застава зад интересите на майкопроизводителите. Наистина е редно да се спазва закона и да не се купуват майки от вън, но да се освободи вътрешния пазар и да може тия в сивата икономика да излязат и да декларират доходи, а майкопроизводителите да си вдигнат качеството и да продават по скъпи майки, но по качествени.



По принцип знаеш ,че ми е забранено да те провокира,но Кънев днес не запретна рЪкавите.:bigsmile:Тоя човек има потенциал според мен.Ако не гони гулемите пари тоя човек ще ни свърши работа.

kuline
14.01.2019, 20:07
Не трябва да набъркваш Кисьов, той си пази хляба, но за съжаление Кънев вместо да защити пчеларската гилдия със премахване на забраната, обикновенния пчелар да може да продава отводки и майки, като инициатор на новата работна група той застава зад интересите на майкопроизводителите. Наистина е редно да се спазва закона и да не се купуват майки от вън, но да се освободи вътрешния пазар и да може тия в сивата икономика да излязат и да декларират доходи, а майкопроизводителите да си вдигнат качеството и да продават по скъпи майки, но по качествени.

Ха ха, нали той, въпросния майко производител е сивия кардинал в момента. Ех Янчоо, поне му научи името. :)

jdrumev
14.01.2019, 20:12
=======
9868



Много късно ти са дошли тия бре,по ННП ли ги взе .:bigsmile:

jdrumev
14.01.2019, 20:16
Ха ха, нали той, въпросния майко производител е сивия кардинал в момента. Ех Янчоо, поне му научи името. :)


Ей,тука бъркаш много.:bigsmile:Друг е и той е много не известен.:bigsmile:Ако искаш да ти драсна на лично името.:bigsmile:
Ти виж да се регистрираш,че тия жълтите идват на власт и мой да те закрият.:bigsmile:

rosty_sz
14.01.2019, 22:33
Ей, ама като почнете да се самонавивате.......

kuline
14.01.2019, 23:01
Ей, ама като почнете да се самонавивате.......

Аа не, просто имаме по-развито въображение.
Е, горното може и да е шега, но все пак, гледайки фотото от Арбанаси и в последствие списъка на избраните представители, ни навежда на мисълта кой дърпа конците. В общия случай това е човек в сянка, разполагащ с финансови средства и не на последно място, такъв, който умело манипулира определен кръг от хора. Водейки се от тия опции, се стига до ключа за бараката, който може и да е погрешния, но на първо четене е. :)

jdrumev
14.01.2019, 23:24
Аа не, просто имаме по-развито въображение.
Е, горното може и да е шега, но все пак, гледайки фотото от Арбанаси и в последствие списъка на избраните представители, ни навежда на мисълта кой дърпа конците. В общия случай това е човек в сянка, разполагащ с финансови средства и не на последно място, такъв, който умело манипулира определен кръг от хора. Водейки се от тия опции, се стига до ключа за бараката, който може и да е погрешния, но на първо четене е. :)


Ти пък точно той да ги маниполира.:bigsmile:Те знаят за каво иде реч,ама гладно не се седи.:bigsmile:

jdrumev
14.01.2019, 23:31
Ей, ама като почнете да се самонавивате.......



Казваш,че няма да има жълти?

jdrumev
14.01.2019, 23:38
Калински имаш ли инфо за Златарица кой е избранника?:bigsmile:Все пак с тия 155 кг поне можеше да ми каже здрасти Д-р Друмев.:bigsmile:

rosty_sz
15.01.2019, 12:04
Утре ако поканя Кисьов на лекция в нашето дружество, това какво ще означава?
Кисьов е в министерството от много време, и то на място където се решават нещата, които него лично го засягат. Не сме му потрябвали въобще.
Не искам да коментирам личността му, но само ще ви кажа че теоретично и практически е много подготвен и разполага с ясен изказ и с ясни тези. Ако смени и леко рода в който говори за да не излизаме виновни без вина от лекциите му, е чудесен лектор.

ch.atanasov
16.01.2019, 18:19
https://www.youtube.com/watch?v=A1XgvFhcN_g


Да ви имам проблемите.:) Ама ще ги решат от КЕСП, ако не вашите, на майкопроизводителите поне.:bigsmile:

ch.atanasov
17.01.2019, 18:28
Знам, че всичко ви е наред и не ви интересува, но съм щастлив, и не мога да не го споделя.:bigsmile:


Чл. 29. (1) Покупко-продажбата, окачествяването и съхранението на пчелните продукти се осъществяват по партиди на отделни производители.

(2) Всяка партида се придружава от сертификат за съответствие на качеството, издаден от акредитирана лаборатория.

(3) Вземането на проби и окачествяването на пчелните продукти се извършва при условия и по ред, определени с Наредба № 2 от 1997 г. за вземане на проби от хранителни продукти (ДВ, бр. 10 от 1997 г.).

(4) Определя се минимална цена за изкупуването на естествен пчелен мед от пчелар-производител, произведен в съответствие с чл.22и чл.24. Цената на изкупуване на един килограм пчелен мед, не може да бъде по-малка от един процент от определената действаща минимална работна заплата за страната.

ДА ЖИВЕЕ ВМРО. :win:Сега производство му е майката. Минимална изкупна цена - 5.60 лв.:yahoo:

пп. Изкупуващите фирми обаче няма да работят, защото ще са умрели от смях.:laughing:

agro
17.01.2019, 18:32
Чл. 29. (1) Покупко-продажбата, окачествяването и съхранението на пчелните продукти се осъществяват по партиди на отделни производители.

(2) Всяка партида се придружава от сертификат за съответствие на качеството, издаден от акредитирана лаборатория.

(3) Вземането на проби и окачествяването на пчелните продукти се извършва при условия и по ред, определени с Наредба № 2 от 1997 г. за вземане на проби от хранителни продукти (ДВ, бр. 10 от 1997 г.).

(4) Определя се минимална цена за изкупуването на естествен пчелен мед от пчелар-производител, произведен в съответствие с чл.22и чл.24. Цената на изкупуване на един килограм пчелен мед, не може да бъде по-малка от един процент от определената действаща минимална работна заплата за страната.

ДА ЖИВЕЕ ВМРО. :win:Сега производство му е майката. Минимална изкупна цена - 5.60 лв.:yahoo:

пп. Изкупуващите фирми обаче няма да работят, защото ще са умрели от смях.:laughing:
Къде е публикувал Евден творчеството си?

ch.atanasov
17.01.2019, 18:36
Яяяя, гледайте само : Няма шест -пет, няма КЕСП- мес, има ДИРЕКЦИЯ по пчеларство.:bigsmile:

Чл. 5. (1) (Изм. - ДВ, бр. 36 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 8 от 2011 г., в сила от 25.01.2011 г., изм. - ДВ, бр. 58 от 2017 г., в сила от 18.07.2017 г.) При провеждане на държавната политика в областта на пчеларството министърът на земеделието, храните и горите се подпомага от .:1. специализирана дирекция по пчеларство в Министерството на земеделието, храните и горите;

jdrumev
17.01.2019, 18:46
Атанасов ти като по знаещ законодателството.Искам да те питам нещо
Щом пчелите са животни могат ли да ме задължат да унищожавам умряла майка в екерсаж?:bigsmile:Или да я погребваме по стария пчеларски обичай с пущане в кошера?:bigsmile:

ch.atanasov
17.01.2019, 18:47
Еее, ще има и тъжни физиономии, но както е казано--пълно щастие -няма.:bigsmile:


Чл. 11. (1) (Изм. - ДВ, бр. 19 от 2011 г., в сила от 09.04.2011 г.) Пчелните семейства могат да се настаняват върху земеделски земи, горски територии, собственост на държавата, общините, физически и юридически лица, както и в урегулирани поземлени имоти.(2) За устройване на постоянни пчелини с над 10 пчелни семейства държавата или общините могат да учредяват право на ползване.(3) Правото на ползване се прекратява:1. в случай че лицето, в полза на което е учредено, преустанови отглеждането на пчелните семейства;2. със смъртта на лицето, съответно прекратяването на юридическото лице, в полза на което е учредено; в този случай правото на ползване се учредява в полза на наследниците, съответно правоприемниците, които продължават отглеждането на пчелните семейства, или на лицето, придобило собствеността върху тях.(4) (Изм. - ДВ, бр. 19 от 2011 г., в сила от 09.04.2011 г.) Когато общината продава земи - частна общинска собственост, които са ползвани за пчелини над 20 години и върху които и в момента се отглеждат над 10 пчелни семейства, собственикът на пчелина има право да закупи при равни други условия ползваните от него земеделски земи или горски територии в размер не по-малко от 3 декара - за ниви, 2 декара - за ливади, и 1 декар - за овощни градини и гори.(5) Допустимост на концентрация на пчелни семейства в едно землище:1.Общият брой на пчелните семейства разположени в постоянни пчелини на територията на землището на едно кметство, ненадвишава повече от единброй на всеки един хектар площ от общата площ на землището;2. Общият брой на пчелните семейства на подвижно пчеларство,разположени във временни пчелини, ненадвишава пет броя на всеки хектар площ от общата площ на землището през периодите от време с обилен цъфтеж и нектароотделяне на разстителността в землището и при условията на чл.13, ал.2.3. Пчелин с пчелни семейства до осем броя или с до 1000 лв. икономически размер на стопанството в стандартен производствен обем, разположени на собствен парцел в съответствие с изискванията на чл.15, не се администрират;
4. Минимална препоръчителна концентрация на пчелни семейства на територията на землището на едно кметство, с целподсигуряване на опрашване за поддържане на биологичното разнообразие и качеството на екосистемите, не трябва да е по-малко от едно пчелно семейство на всеки пет хектара площ от общата площ на землището.

ch.atanasov
17.01.2019, 18:55
ЛОШОооо. Е тука издиша работата. Шестдесетте еврака- -бегаха.:(crying;


Чл. 17. (1) За опрашванеОпрашването е екосистемна услуга, с която се повишава качеството на плода на ентомофилните култури и дивите растения и допринася за увеличаване на добивите на земеделските насаждения на земеделски култури земеделският производител заплаща на съответния пчелар услугата по договаряне.(2) Екосистемната услуга опрашване е възмездна услуга и се доказва с двустранен договор между земеделски стопанин собственикна регистрирани пчелни семейства, практикуващ подвижно пчеларство и възложител. Възложителят може да бъде собственик или арендатор на земеделски земи, пасища и горски територии. (3) Осигуряването на естествено опрашване е безвъзмездно, в случайте когато се извършва от пчелни семейства разположени целогодишно в постоян пчелин.(4) Възложителят на екосистемна услуга опрашване се задължава да осигурисобствени достъпни площи за разполагане и обслужване на пчелните семейства, задължава се да ги предпазва от чуждо посегателство, отравяния и кражби, задължава се да заплати договореното в пълен размер до деня на преди изнясянето на пчелите семейства от площите му.(5) Цената на екосистемната услуга опрашване, за период от 20 календарни дни, не може да бъде по-малка от5% от минималната работна заплата за страната за всяко едно пчелно семейство.

agro
17.01.2019, 20:03
ЛОШОооо. Е тука издиша работата. Шестдесетте еврака- -бегаха.:(crying;


Чл. 17. (1) За опрашванеОпрашването е екосистемна услуга, с която се повишава качеството на плода на ентомофилните култури и дивите растения и допринася за увеличаване на добивите на земеделските насаждения на земеделски култури земеделският производител заплаща на съответния пчелар услугата по договаряне.(2) Екосистемната услуга опрашване е възмездна услуга и се доказва с двустранен договор между земеделски стопанин собственикна регистрирани пчелни семейства, практикуващ подвижно пчеларство и възложител. Възложителят може да бъде собственик или арендатор на земеделски земи, пасища и горски територии. (3) Осигуряването на естествено опрашване е безвъзмездно, в случайте когато се извършва от пчелни семейства разположени целогодишно в постоян пчелин.(4) Възложителят на екосистемна услуга опрашване се задължава да осигурисобствени достъпни площи за разполагане и обслужване на пчелните семейства, задължава се да ги предпазва от чуждо посегателство, отравяния и кражби, задължава се да заплати договореното в пълен размер до деня на преди изнясянето на пчелите семейства от площите му.(5) Цената на екосистемната услуга опрашване, за период от 20 календарни дни, не може да бъде по-малка от5% от минималната работна заплата за страната за всяко едно пчелно семейство.
Какво се чудиш, ходи на конфедеративните събрания. Даже помолих тук да се публикува туй-онуй от отчетно-изборното събрание този месец, ама няма нищо още. Ти къде го четеш това - някой ти даде разпечатания текст или вече е публикувано някъде творчеството на Евден?

jdrumev
17.01.2019, 20:06
agroplovdiv.bg/законопроект-за-пчеларство-написан-о/



(http://agroplovdiv.bg/%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BF%D1%80%D 0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%87%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D1%80%D1%81%D1%82%D 0%B2%D0%BE-%D0%BD%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B0%D0%BD-%D0%BE/)

ndm
17.01.2019, 20:42
ЛОШОооо. Е тука издиша работата. Шестдесетте еврака- -бегаха.:(crying;

(5) Цената на екосистемната услуга опрашване, за период от 20 календарни дни, не може да бъде по-малка от5% от минималната работна заплата за страната за всяко едно пчелно семейство.

До колкото мога да го разтълкувам този член(5) опс алинея, 60-те еврака са си детска игра.

ch.atanasov
17.01.2019, 21:03
Какво се чудиш, ходи на конфедеративните събрания. Даже помолих тук да се публикува туй-онуй от отчетно-изборното събрание този месец, ама няма нищо още. Ти къде го четеш това - някой ти даде разпечатания текст или вече е публикувано някъде творчеството на Евден?

Аз да се чудя, май няма какво да ме учуди вече.:sad: Ще ти публикуват, кога получиш от умрял писмо.:laughing:

jdrumev
17.01.2019, 21:04
До колкото мога да го разтълкувам този член(5) опс алинея, 60-те еврака са си детска игра.


За някой.:bigsmile:

jdrumev
17.01.2019, 21:06
Аз да се чудя, май няма какво да ме учуди вече.:sad: Ще ти публикуват, кога получиш от умрял писмо.:laughing:



Внимавай,какво си пожелаваш.То коледа мина,но идва велик ден.:bigsmile:

agro
17.01.2019, 21:57
" Цената на екосистемната услуга опрашване, за период от 20 календарни дни, не може да бъде по-малка от5% от минималната работна заплата за страната за всяко едно пчелно семейство."
Чакам да видя при това положение производителите на сирене какъв процент от МРЗ ще поискат за кило сирене. Или овчарите колко ще искат минимално по закон да им се плаща за пашуване на една овца? Брей, това писането на проектозакони лесна работа било. Навремето Партията ги пишеше и им туряше цените.
Но не може да се отрече, че е вложен труд за това писане. Евалла му на Евден Николов за ентусиазма и положените усилия. Също така има рационални и полезни неща в написаното. Ама да го беше прегледал някой от професионалните автори на законодателство, щеше да е по-добре. Че има и откровени щуротии в текста.

jdrumev
17.01.2019, 22:04
" Цената на екосистемната услуга опрашване, за период от 20 календарни дни, не може да бъде по-малка от5% от минималната работна заплата за страната за всяко едно пчелно семейство."
Чакам да видя при това положение производителите на сирене какъв процент от МРЗ ще поискат за кило сирене. Или овчарите колко ще искат минимално по закон да им се плаща за пашуване на една овца? Брей, това писането на проектозакони лесна работа било. Навремето Партията ги пишеше и им туряше цените.
Но не може да се отрече, че е вложен труд за това писане. Евалла му на Евден Николов за ентусиазма и положените усилия. Също така има рационални и полезни неща в написаното. Ама да го беше прегледал някой от професионалните автори на законодателство, щеше да е по-добре. Че има и откровени щуротии в текста.



Какво се учудваш,той Софиянски бил почнал да пише нова Конституция.:bigsmile:Ще трябва май революция скоро и те това е.:bigsmile:

scutellator
19.01.2019, 16:42
Новините, че за пореден път има спорове около кой да кара влака, не ме подминаха и мен. Ето и моите два цента:

Докато главния мотив е - "СТАНИ ЗА ДА СЕДНА" - аз съм ПРОТИВ. Против трябва да бъдете и вие.

Кой е достоен да кара влака?
- Човек, който има твърди убеждения, мечта за утопия и план как да го постигне.

Умението да комуникираш с ХОРА и умението да убеждаваш са също редки, но пък първостепенни способности - Това прави цялата разлика между един успешен бизнес, несбъднатите мечти и платената любов.
Представете си изпълнителен директор/президент на компания. Или добър адвокат


Имам и няколко забележки към НАЧИНЪТ, по който се отправят пчеларските искания:
- "Дайте ни, защото искаме". Просякът винаги получава толкова и това, което му бъде дадено. И ПАК си остава просяк.
- "Дайте ни, защото сте ни длъжни". Сигурен съм, че някои мъже прилагат тази тактика върху жените си. Дали работи?

Единствената РАМКА, която по мое мнение, върши работа е:
"ВЗЕМИ, защото ще спечелиш".
НО пък единствено "Проблем + болка = пари"

Всеки вид диалог има две страни - силна и подчинена. Този, който дава повече е от страната на силата. А не е ли това винаги обект на субективна преценка? Ако да - ето пак опираме че са нужни хора, които знаят какво правят.

И вместо да се изпращат пчелари, които да "съветват" министерството, които от собствен джоб да се борят за справедливостта и благоденствието на всички, не е ли по-добре повечето от тези представители да бъдат юристи? Все пак само този, който си плаща е в правото си да изисква.


И понеже всеки от нас има собствено мнение, какво да се иска от министерството, ето и моето:
Трябва да има САМО ЕДНА ЕДИНСТВЕНА ЦЕЛ - устойчива и висока доходност от пчеларството. И нищо друго.... Няма място за половинчати мерки.

А пък ако се раздроби на по-малки стъпки, те биха могли да бъдат:
-повишаване на средните добиви от семейство...
-намаляване на труда по обслужването на единица пчелно семейство (механизация, примерно)...
-повишаване на имиджа на българския мед.....
В Австралия също се произвежда мед от манука, но само Нова Зеландия го продава скъпо.
....

Всеки иска по-висок стандарт на живот, ама тая страна има нужда от повече износ. За да може това да се случи. Колкото по-малко паразити има, по-добре..... Хайде да ги намалим.

jdrumev
19.01.2019, 17:00
Докато има много АЛЧНОСТ и ЕГОИЗЪМ това което предлагаш няма как да стане.Това е мое мнение,а аз съм един прост тракторист така че може и да греша.

ch.atanasov
19.01.2019, 20:16
И понеже всеки от нас има собствено мнение, какво да се иска от министерството, ето и моето:

Трябва да има САМО ЕДНА ЕДИНСТВЕНА ЦЕЛ - устойчива и висока доходност от пчеларството. И нищо друго.... Няма място за половинчати мерки.



Това и обигран политик не би го съчинил по-добре.bow;:bigsmile:

rosty_sz
20.01.2019, 17:19
Само че за да постигнем тази крайна цел трябва да извървим много път и то крачка по крачка. Няма как да заявим тази наша цел и та да се случи с магическа пръчка. Нужни са подходящите хора да положат, нужните усилия, насочени в правилна посока.

ch.atanasov
20.01.2019, 18:48
Само че за да постигнем тази крайна цел трябва да извървим много път и то крачка по крачка..

Не е вярно. Светлото бъдеще е вече тук.:bigsmile:

http://bnr.bg/horizont/post/101068652/promenite-v-zakona-za-pchelarstvoto-vlizat-v-ns-do-kraa-na-anuari?fbclid=IwAR3bRZJBv131ui1BZkFx5PRbD8KJZ4eWr0 j0Nyd5CrRDThIhlKuPQ_oUHSI

morriddin
20.01.2019, 19:54
Вече съм напълно спокоен. :bigsmile: Отдъхнах си.drinks;


Ростислав Рашев (https://www.facebook.com/profile.php?id=100021516645353)" Поехме ангажимент да станем проводници и защитници на желанията, проблемите идеите и т.н. на председателите на дружествата, които ни гласуваха доверие, а те от своя страна на своите членове. Дано успеем да направим така, че огромна част от пчеларите сами да започнат да търсят техните дружества за да достига до министерството гласа им. Не искам да пренебрегвам настоящата група, като значима и тя за мен е един чудесен коректив."

Рости, кой е учил география? Да речем 4ти клас? Югозападен? Милите ми те...:)

agro
20.01.2019, 19:55
Помните ли фотоволтаиците и преференциалната фиксирана цена, която получиха от държавата навремето? Е, отчете се за грешка, но сключените договори за 20 години останаха и сега ги плащаме през цената на тока. И горското бяха длъжни да учредяват право на ползване за пчелини в горски територии, но и това го промениха - вече не са длъжни, само пише, че може. Ако се приемат подобни клаузи за фиксирани цени в закона за пчеларството, ще е пак от ден до пладне. Докато се установи, че изведнъж сме се сдобили с милиони кошери, чакащи за субсидии. А като как ще задължите фирмите по изкупуване на мед да го купуват на минимално определена цена, това изобщо не ми е ясно. Явно, следващия рев ще е да го изкупува задължително държавата с парите на данъкоплатците. А шкембе войводите откога разбират от пчеларство, не е ясно.

morriddin
20.01.2019, 20:48
Помните ли фотоволтаиците и преференциалната фиксирана цена, която получиха от държавата навремето? Е, отчете се за грешка, но сключените договори за 20 години останаха и сега ги плащаме през цената на тока. И горското бяха длъжни да учредяват право на ползване за пчелини в горски територии, но и това го промениха - вече не са длъжни, само пише, че може. Ако се приемат подобни клаузи за фиксирани цени в закона за пчеларството, ще е пак от ден до пладне. Докато се установи, че изведнъж сме се сдобили с милиони кошери, чакащи за субсидии. А като как ще задължите фирмите по изкупуване на мед да го купуват на минимално определена цена, това изобщо не ми е ясно. Явно, следващия рев ще е да го изкупува задължително държавата с парите на данъкоплатците. А шкембе войводите откога разбират от пчеларство, не е ясно.

На мен не ми е ясно как ти и някои други разбират от пчеларство, а същевременно сте в час със законите, програмите и т.н. Айде, лидерите са ясни... Ама Вия е.хте мамата на пчеларството. Искате нещо немислимо - да се окрупни сектора. Ехоо, няма да се случи - всеки нормален производител си е намерил нишата в пазара и тя (ако е коректен), единствено може да расте. Нъл сте много у час с Еуропата? Оти не продавате там? За пари всеки мое да реве. Аз не рева - намерил съм начина, и хич не ми дреме за това "кой кум, кой сват", ама се нервя от ситуацията, че и аз, и баща ми сме патили навремето. (лека му) Организации, дружества? Честито!!! Скоро ще ви пратя инфо относно дружествата и тЯхната дейност...... Обикновения пчелар, Член и т.н. си няма идея за какво е употребен.
Като заключение: Не ръсете мозъци как ще се оправи пчеларството! Със сигурност няма да се оправи от вече посочените лица. Живи и здрави!

agro
20.01.2019, 21:33
На мен не ми е ясно как ти и някои други разбират от пчеларство, а същевременно сте в час със законите, програмите и т.н. Айде, лидерите са ясни... Ама Вия е.хте мамата на пчеларството...
Като заключение: Не ръсете мозъци как ще се оправи пчеларството! Със сигурност няма да се оправи от вече посочените лица. Живи и здрави!
Е, аз пчелар още не съм станал, ако и да отглеждам пчели от 2016. Но, да използвам главата си, никой не може да ми забрани. Кой какво ще оправи, само времето ще покаже. Нека да видим какво ще стане. Една година повече или по-малко нищо няма да промени.

morriddin
20.01.2019, 23:27
Напротив - една година може да е пагубна за средностатистическия пчелар (говорим за дребния такъв, със 100тина семейства), и по-малко. Главите ни са за мислене както казваш, не само да тежат. Не са и за безсмислено биене в стената. Но, тук вече ставаме конкуренти (да не кажа врагове), щото видиш ли, единият взима някакви пари от нам къде-си, с цялата си простотия и измекярство като бий фарм, еко, био и майкопроизводство и е фактор, или капацитет в бранша, а въпросния "малък", на когото цялата продукция е в пъти по-добра, е поставен в поза "партер". Та, почваме да изкупуваме продукция помежду-си??? Да спомена и дружествата: Същата картинка - председателите и близките им преебават членската маса с поне 0,20лв/кг. при уговорена продажба. И това е за "сол-ташаците", другите лапат мухи и чакат. Лошото е, че го виждат и коментират, а все така си стоят като овци на заколение в съответните дружества, биват използвани, като циганин по избори, и се надяват на светло бъдеще....
п.п. Бах маа му, май направих цялостен анализ на сектора... :)
п.п.с. За който може, или иска да чете.

rosty_sz
20.01.2019, 23:54
Напротив - една година може да е пагубна за средностатистическия пчелар (говорим за дребния такъв, със 100тина семейства), и по-малко. Главите ни са за мислене както казваш, не само да тежат. Не са и за безсмислено биене в стената. Но, тук вече ставаме конкуренти (да не кажа врагове), щото видиш ли, единият взима някакви пари от нам къде-си, с цялата си простотия и измекярство като бий фарм, еко, био и майкопроизводство и е фактор, или капацитет в бранша, а въпросния "малък", на когото цялата продукция е в пъти по-добра, е поставен в поза "партер". Та, почваме да изкупуваме продукция помежду-си??? Да спомена и дружествата: Същата картинка - председателите и близките им преебават членската маса с поне 0,20лв/кг. при уговорена продажба. И това е за "сол-ташаците", другите лапат мухи и чакат. Лошото е, че го виждат и коментират, а все така си стоят като овци на заколение в съответните дружества, биват използвани, като циганин по избори, и се надяват на светло бъдеще....
п.п. Бах маа му, май направих цялостен анализ на сектора... :)
п.п.с. За който може, или иска да чете.

Колега, явно много ви е писнало и ползвате доста неприятен изказ. Познавам председателя на вашето дружество което е единственото в област Ямбол. Сме я да твърдя че е един от най-еродираните председатели на дружества в БГ. Проблемите са адски много и ако вляза във вашата диалектика бих казал че сме в лайната от всякъде. Няма начин да излезем от тази ситуация бързо и лесно. Обвиненията за кражба при обща продажба на меда няма да коментирам, само ще кажа, че никога ама абсолютно никога няма да се заема с такава като председател на дружество.
В отговор на статията за ВМРО и техните предложения за промяна в ЗП. Влязъл съм в контакт с предлагащите текстовете, разговаряме, има някаква чуваемост по всичко освен по това, че закон не трябва да се променя с "написани на коляно" текстове. Искам широка дискусия с колкото може повече от сектора. Искам да покажем проблемите и да се солидаризираме около решенията. За сега не се получава много добре. Ще видим на татък.

morriddin
21.01.2019, 03:58
Ами, ерО(У)дирайте се малко повече, та да се уточнят проблемите в това пусто пчеларство! Когато това стане, обещавам да бъда най-ревностния ви почитател, съмишленик, или член... Засега си оставам комшия на Слънчо, но в страната на л.йната.. Дано бъда разбран правилно от повече хора!
Живи и здрави!

kuline
21.01.2019, 21:18
Вървят сериозни сбирки с цел агитация за консолидиране на сектора. Това добре, но темите които се разискват и аргументите които се изтъкват, нещо куцат. Поредната изцепка на един от старите кримки е: Ако не се сдружите, на мен ми е лесно, аз отивам в Министерството и каквото кажа, това ще стане.
А сега де!

ch.atanasov
21.01.2019, 21:24
Вървят сериозни сбирки с цел агитация за консолидиране на сектора. Това добре, но темите които се разискват и аргументите които се изтъкват, нещо куцат. Поредната изцепка на един от старите кримки е: Ако не се сдружите, на мен ми е лесно, аз отивам в Министерството и каквото кажа, това ще стане.
А сега де!

Как да я разбирам тая консолидация . :(Всички 17 лидера + новите се прегръщат, целуват се и избират първи между равни.:laughing:

kuline
21.01.2019, 21:28
Как да я разбирам тая консолидация . :(Всички 17 лидера + новите се прегръщат, целуват се и избират първи между равни.:laughing:

Ами и аз не не мога да си представя прегръдка между Хитлер и Сталин, ама...

jdrumev
21.01.2019, 21:32
Как да я разбирам тая консолидация . :(Всички 17 лидера + новите се прегръщат, целуват се и избират първи между равни.:laughing:



Просто е всичко само слебците не могат да го видят.Всичко се върти през 10 години.:bigsmile:Не случайно някой от ВМРО пише закон за пчеларството. Пра дядо ми Иван не е бил глупав като си е вземал земя и то за без пари.Днес с колегата дето му изправих шланга загатнах ме.Какво по лесно от това да вземеш общинска земя под наем за 10 години за пчелин и после да я купиш дет са вика за без пари.Абе лувят последния рояк някой и то без ограда.:bigsmile:

ch.atanasov
21.01.2019, 21:34
Ами и аз не не мога да си представя прегръдка между Хитлер и Сталин, ама...

Ти пък къде те отвя северняка:bigsmile:. Между другото , гушкали са се до 41г.

jdrumev
21.01.2019, 21:36
Ами и аз не не мога да си представя прегръдка между Хитлер и Сталин, ама...


Абе ти не можеш ама ВМРО се избират с сигански гласове.:bigsmile:Тия как крадат,а и знаят как да крадат не е истина.:bigsmile:ВМРО изместиха ДПС-то от земеделието от мен да знаеш.:bigsmile:

jdrumev
21.01.2019, 21:41
Ти пък къде те отвя северняка:bigsmile:. Между другото са се гушкали до 41г.

Грешиш,всичко лошо стана октомври.:bigsmile:
П.П.Ако знаеш колко пъти след 5л вино колко пъти сме ги разбивали до Люлебургас.

kuline
21.01.2019, 21:43
Ти пък къде те отвя северняка:bigsmile:. Между другото , гушкали са се до 41г.

Чувал съм, но ме съмнява.

jdrumev
21.01.2019, 21:49
Чувал съм, но ме съмнява.



Не си,не си.:bigsmile:Ква хиена си ти.Дето са вика 3 проекто закона мой да напишеш макар и да си без партиен.:bigsmile:

ch.atanasov
21.01.2019, 21:50
Чувал съм, но ме съмнява.

Цъкай в гуглето : пакт Рибентроп-Молотов.:bigsmile:

kuline
21.01.2019, 21:53
Не си,не си.:bigsmile:Ква хиена си ти.Дето са вика 3 проекто закона мой да напишеш макар и да си без партиен.:bigsmile:

Да бе тъкмо се чудех, как ще станат тия неща за опрашването. Значи трябва да се сключи договор със стопанин на зем.земя. Добре, ама като съм био, не трябва да имам в близост такава. Тук е дилемата био ли да съм или агроеколог. :bigsmile:

jdrumev
21.01.2019, 22:06
Да бе тъкмо се чудех, как ще станат тия неща за опрашването. Значи трябва да се сключи договор със арендатор на зем.земя. Добре, ама като съм био, не трябва да имам в близост такава. Тук е дилемата био ли да съм или агроеколог. :bigsmile:


Лесно е.Арендатор,но работещ за ВМРО.:bigsmile:Като не ти изнася вадиш колите в чужбина.;)Това за 60 евра ще стане ,но не и сега.Първо ще трябва да се ликвидира средното пчеларство,а за това се работи с пълна сила.:bigsmile:Ще ти задам един въпрос-Ти би ли си продал меда на 2,80лв/кг ако имаш сключен договор за 60 евра на кошер?:bigsmile::bigsmile::bigsmile:Мисл ,че няма ти пука какъв си като имаш такъв договор.:bigsmile: