PDA

Виж пълната версия : Протеста на 10.12.2018 г.



Страници : 1 [2] 3 4

Трендафил Дончев
04.12.2018, 14:02
Осъзнаването на ситуацията и разбирането на последствията изисква време, а такова може и да нямаме. Само че според мен търсения резултат ще дойде и си заслужава да се повтарят нещата докато се разберат..

Много ми е интересно така ли ще действат, ако избухне примерно - примерно казвам - холера? А наистина нямаме време и това ще се разбере само при една по - сурова зима. Сега с тези лигави зими само се протакат симптомите във времето, което е добре, че да се вземат мерки, но те така и не се вземат. Аз, знам каква им е мисълта, но и на мен ми омръзна да се разправям повече и наистина спирам. На мен нищо не ми трябва. Да се оправят кой как знае.

_Александър_
04.12.2018, 15:15
Въпроса е към Александър
Може ли да разясниш малко, за твоя метод на промишлено производство.

https://www.bnt.bg/bg/a/promishlenoto-pchelarstvo-v-blgariya Дамо не ме питаш втори път. Ето субсидии ето промишлено пчеларство

_Александър_
04.12.2018, 15:29
Виждам хора които са против субсидирането, а в една друга тема пак за деминимис обесняват как трябвало да си искаме. Но както и да е. Светът се променя и тези които живеят в миналото или чакат да се върне..... "горят". Виждам хора от една и съща свера с толкова различни мисли и искания, че как очакваме да сме единни. Казвате на тези със субсидиите как ще съжеляват, а ако стане обратното. С право ще въжи законат на джунглата (по-силният оцелява). Искате с малко усилия да се издържаме. Колегата даваше пример как ако Бай Хей видел че комшията вземал субсидии и той щял да иска ама само зарази щяло да има защото няма да можеш да си гледа пчелите. Ами той като те види че се издържаш и без субсидии пак ще иска..... Аз спирам да пиша!

Трендафил Дончев
04.12.2018, 15:44
https://www.bnt.bg/bg/a/promishlenoto-pchelarstvo-v-blgariya Дамо не ме питаш втори път. Ето субсидии ето промишлено пчеларство

Бре, аз това не съм го знаел. Останах да гледам втрещен. Защо ли?

bai-pe6o
04.12.2018, 16:21
Да има ли субсидии или не – това е само разтягане на локуми, субсидирането го има е целия ЕС и не ние (българските пчелари ) ще решим това.Знам , че даването на субсидии е в разрез с пазарните принципи , но това е положението.... Ако имам възможност ще отида на протеста. ДА, смятам , че след като сектор БОЛЕСТИ (тютюн) получава ежегодно коло 90 милиона (справка архивите на ДФЗ) е редно сектор ЗДРАВЕ (пчеларство) да получава повече! Подхвърлят на пчеларският сектор 25 пъти по-малко! ЗАЩО?!? Някой ще кажат , че тютюнджийството е поминък за много хора ,.. ха, ами за семействата издържащи се от пчеларството не е ли? Всички знаем какво даряват на хората и единият и другият сектор... За мен това е крайно несправедливо.. Уважавам хората с разллично мнение , просто изказвам доводите за моето.
П.с.: и не е само сектор тютюн благопомазан, а пчеларският сектор е все смазан..

morriddin
04.12.2018, 17:42
Виждам хора които са против субсидирането, а в една друга тема пак за деминимис обесняват как трябвало да си искаме. Но както и да е. Светът се променя и тези които живеят в миналото или чакат да се върне..... "горят". Виждам хора от една и съща свера с толкова различни мисли и искания, че как очакваме да сме единни. Казвате на тези със субсидиите как ще съжеляват, а ако стане обратното. С право ще въжи законат на джунглата (по-силният оцелява). Искате с малко усилия да се издържаме. Колегата даваше пример как ако Бай Хей видел че комшията вземал субсидии и той щял да иска ама само зарази щяло да има защото няма да можеш да си гледа пчелите. Ами той като те види че се издържаш и без субсидии пак ще иска..... Аз спирам да пиша!

Ами, по-добре спри наистина. А най-добре, цялата клика лаеща и лапаща парички от никъде също да спре. Все някога ще осъзнаете, че или те бива в даден бизнес, отрасъл, занаят и т.н., или не ставаш за него и трябва да насочиш усилия в друга посока. Така е било, а и така ще бъде - цялата ситуация със субсидиите е временна, създадена за облага на определен кръг от хора и, макар и да се намират знаещи и можещи сред тях - остава порочна в същността си.

bat_minka
04.12.2018, 17:51
http://agroplovdiv.bg/61718/%d0%b2-%d0%be%d1%82%d0%ba%d1%80%d0%b8%d1%82%d0%be-%d0%bf%d0%b8%d1%81%d0%bc%d0%be-%d0%b4%d0%be-%d0%bf%d0%be%d1%80%d0%be%d0%b6%d0%b0%d0%bd%d0%be%d 0%b2-%d0%b1%d0%be%d1%80%d0%b8%d1%81%d0%be%d0%b2-%d0%b8/

borislav aleksandrov
04.12.2018, 20:17
https://www.bnt.bg/bg/a/promishlenoto-pchelarstvo-v-blgariya Дано не ме питаш втори път. Ето субсидии ето промишлено пчеларство

Въпроса беше за твоя начин... всеки си има глава на раменете и може да мисли (макар че мозъкът е чувстивтелен орган и заради това много хора го използват рядко - източник интернет) та има написана стратегия на МЗХ за сектора където е написано че трябва да се наблегне в това число и подпомагат само промишлени пчелини и да се направи окрупняване на сектора... малко след това беше въведено изикването за мин. 8 000 евро / 125 пчелни семейства... по ЕС критерии от 100 броя нагоре се причислява в категория полу-професионалисти (по БГ стандарт за професионалист) според теб това справедливо ли е? например ако съм с 60-70-90 пчелни семейства и имам сериозни амбиции едно подпомагане по някоя мярка би ме изтреляло напред но ми удариха балтията... или може би ще кажеш че ми остава Пчеларската програма ? а къде остана "всички сме равни", еднакви възможности за всички и т.н. накрая излиза че все пак не сме равни ти с твойте 230 семейства с улеснен достъп до финансиране а аз с мойте 50-60-80 семейства го духам и не съм атрактивен.... та доколкото схващам с моя ограничен интелект ти си за промишленото, едрите пчелари а малките да го духат и мрът...
Аз пък съм повече за едните и другите с равен шанс за подпомагане а после които оцелее все пак е конкуренция, пазарна икономика ...
Тука някой беше написал че все сме контра и заради такива като нас няма обединение и т.н. - аз пък казвам че има различни виждания и гледни точки и че е по-лесно да обидиш или да се обидиш отколкото да се опиташ да приемеш че колегата насреща не мисли еднакво с теб и евентуално да се поставиш на негово място и да се опиташ да разбереш защо .... бе както и да е жив и здрав дано си направиш промишленото пчеларство...


.... ДА, смятам , че след като сектор БОЛЕСТИ (тютюн) получава ежегодно коло 90 милиона (справка архивите на ДФЗ) е редно сектор ЗДРАВЕ (пчеларство) да получава повече! Подхвърлят на пчеларският сектор 25 пъти по-малко! ЗАЩО?!? Някой ще кажат , че тютюнджийството е поминък за много хора ,.. ха, ами за семействата издържащи се от пчеларството не е ли? .....

само едно-две от нещата ЗАЩО - Не сме икономически интересни - пчеларството се оценява на 21-25 милиона лева като приход в бюджета - това ни прави нещо от рода ниско приходен отрасъл срещу примерно акциза на цигарите. Нещо за което е говорено и преди - нямаме ЛОБИ никъде във властта за разлика например от тютюнопроизводителите (имат си цяла партия зад тях) или зърнопроизводителите...
Може да е малко пресилено от моя страна но последните години де минимис за пчеларството е повече на принципа ако останат някакви пари... причините са много и донякъде ние пчеларите сме виновни за това...

agro
04.12.2018, 20:25
Ето малко по въпроса за протестите:https://offnews.bg/politika/georgi-lozanov-zaradi-krajnodiasnoto-bednite-veche-ne-sa-dobrite-693196.html"

"Вместо оста да е протестиращи-власт, то тя стана протестиращи-протестиращи и протестиращи-антипротестиращи. Това е защото има една нова криза - кризата на доверие към елитите вече стана криза на доверие към други интереси. Вече не само елитите са обект на недоверие, а всички други групи са обект на недоверие - към протестиращите в съседство, както и дори към бедните."

_Александър_
04.12.2018, 20:45
Въпроса беше за твоя начин... всеки си има глава на раменете и може да мисли (макар че мозъкът е чувстивтелен орган и заради това много хора го използват рядко - източник интернет) та има написана стратегия на МЗХ за сектора където е написано че трябва да се наблегне в това число и подпомагат само промишлени пчелини и да се направи окрупняване на сектора... малко след това беше въведено изикването за мин. 8 000 евро / 125 пчелни семейства... по ЕС критерии от 100 броя нагоре се причислява в категория полу-професионалисти (по БГ стандарт за професионалист) според теб това справедливо ли е? например ако съм с 60-70-90 пчелни семейства и имам сериозни амбиции едно подпомагане по някоя мярка би ме изтреляло напред но ми удариха балтията... или може би ще кажеш че ми остава Пчеларската програма ? а къде остана "всички сме равни", еднакви възможности за всички и т.н. накрая излиза че все пак не сме равни ти с твойте 230 семейства с улеснен достъп до финансиране а аз с мойте 50-60-80 семейства го духам и не съм атрактивен.... та доколкото схващам с моя ограничен интелект ти си за промишленото, едрите пчелари а малките да го духат и мрът...
Аз пък съм повече за едните и другите с равен шанс за подпомагане а после които оцелее все пак е конкуренция, пазарна икономика ...
Тука някой беше написал че все сме контра и заради такива като нас няма обединение и т.н. - аз пък казвам че има различни виждания и гледни точки и че е по-лесно да обидиш или да се обидиш отколкото да се опиташ да приемеш че колегата насреща не мисли еднакво с теб и евентуално да се поставиш на негово място и да се опиташ да разбереш защо .... бе както и да е жив и здрав дано си направиш промишленото пчеларство...



Кандидатствал съм по мярка 6.1 (млад фермер) НЕ бях одобрен с моите 32 точки защото: нямам сертификат за био и немога, и да имам покрай мен всичко е ниви до където ти стига погледа ( аз немога ама другите могат) нямам нужното образование, нито съм ветеринар, нито агроном. Подвижно пчеларство, да ама мен това не ме устройва нямам нито инвентар нито опита за това. И сега какво дай да седна и да рева.... защото тия не са помислили за мен. Еми като ти трябват 126бр. и искаш да кандидатстват правиш 126бр. кой ти е виновен? Ако кандидатстваш с 20бр. А аз имам 80бр. и приемат теб ..... при условие че имам разходи 4 пъти повече от теб и труд 4 пъти повече от теб.... Аз говоря равни на пазара. Ако дават 10лв. Деминимис на пчелно с-во 10 ще е за мен 10 за теб фифти-фифти. Не смесвали нещата онова за което говориш е ПОДПОМАГАНЕ а не директни плащания!!! Друг е въпроса че има колеги които казват аз на тая държава пари няма да дам осигуровки- друг път, данъци- друг път, пари за регистрация, ходене от кабинет на кабинет..... няма. Еми.... Няма и да вземете.

kuline
04.12.2018, 20:49
Кандидатствал съм по мярка 6.1 (млад фермер) НЕ бях одобрен с моите 32 точки защото: нямам сертификат за био и немога, и да имам покрай мен всичко е ниви до където ти стига погледа ( аз немога ама другите могат) нямам нужното образование, нито съм ветеринар, нито агроном. Подвижно пчеларство, да ама мен това не ме устройва нямам нито инвентар нито опита за това. И сега какво дай да седна и да рева.... защото тия не са помислили за мен. Еми като ти трябват 126бр. и искаш да кандидатстват правиш 126бр. кой ти е виновен? Ако кандидатстваш с 20бр. А аз имам 80бр. и приемат теб ..... при условие че имам разходи 4 пъти повече от теб и труд 4 пъти повече от теб.... Аз говоря равни на пазара. Ако дават 10лв. Деминимис на пчелно с-во 10 ще е за мен 10 за теб фифти-фифти. Не смесвали нещата онова за което говориш е ПОДПОМАГАНЕ а не дефектни плащания!!! Друг е въпроса че има колеги които казват аз на тая държава пари няма да дам осигуровки- друг път, данъци- друг път, пари за регистрация, ходене от кабинет на кабинет..... няма. Еми.... Няма и да вземете.

Александър, ти от кога се познаваш с пчелите от близо? Ако искаш сподели, твое право.

_Александър_
04.12.2018, 20:56
Александър, ти от кога се познаваш с пчелите от близо? Ако искаш сподели, твое право.

Сега трябва да почнем- ама сега аз има по-голям опит ти защо коментираш .... и т.н. Бас ловя, че това ти се върти в главата.

kuline
04.12.2018, 20:58
Сега трябва да почнем- ама сега аз има по-голям опит ти защо коментираш .... и т.н. Бас ловя, че това ти се върти в главата.

Не, тази информация ми е необходима, да преценя, от кога следиш проблемите в пчеларството, а не за да си мерим гегите.

_Александър_
04.12.2018, 21:07
Не, тази информация ми е необходима, да преценя, от кога следиш проблемите в пчеларството, а не за да си мерим гегите.

Проблеми е имало, проблеми има, проблеми и ще има със или без субсидии. Това казах и преди, трябва да се нагаждаме според ситуацията. А на въпроса ти по малко от 10г. Не искам да кажа точна година за да не те излъжа.

kuline
04.12.2018, 21:18
Не е ли по добре да обсъждаме толкова разгорещено нещо свързано с пчелите например: днес забелязах на 2 от кошерите си голям подмор. Отколкото евентуално какво ще стане с със или без субсидии при условие че никои не знае а гадаем.

Даа, може би си прав. Може да възобновим споровете след десети декември. А що касае състоянието на пчелите, би било удачно да е в подходящата тема. Прави впечатление обаче, че там е мъртвило, защото там липсва интерес, а интереса клати феса.

borislav aleksandrov
04.12.2018, 22:17
Кандидатствал съм по мярка 6.1 ......

грешно съм се изразил и се е получило леко неразбирателство за което се извинявам...

_Александър_
04.12.2018, 22:23
грешно съм се изразил и се е получило леко неразбирателство за което се извинявам...

Нищо. Но все пак разбра ли какво исках да кажа. Може да греша. Това е моето виждане.

borislav aleksandrov
04.12.2018, 22:45
Нищо. Но все пак разбра ли какво исках да кажа. Може да греша. Това е моето виждане.

Още първият път - всеки си има право на свое мнение и виждане... и ако се "изслушваме" нищо чудно и до разбирателство да стигнем по някое време...

Алексиев
05.12.2018, 09:37
Да има ли субсидии или не – това е само разтягане на локуми, субсидирането го има е целия ЕС и не ние (българските пчелари ) ще решим това.Знам , че даването на субсидии е в разрез с пазарните принципи , но това е положението.... Ако имам възможност ще отида на протеста. ДА, смятам , че след като сектор БОЛЕСТИ (тютюн) получава ежегодно коло 90 милиона (справка архивите на ДФЗ) е редно сектор ЗДРАВЕ (пчеларство) да получава повече! Подхвърлят на пчеларският сектор 25 пъти по-малко! ЗАЩО?!? Някой ще кажат , че тютюнджийството е поминък за много хора ,.. ха, ами за семействата издържащи се от пчеларството не е ли? Всички знаем какво даряват на хората и единият и другият сектор... За мен това е крайно несправедливо.. Уважавам хората с разллично мнение , просто изказвам доводите за моето.
П.с.: и не е само сектор тютюн благопомазан, а пчеларският сектор е все смазан..

bai-pe6o, 90 те милиона са факт. Може да се направи справка и за милионите в животновъдството и земеделието. Това е много добре и никой не е против субсидирането. В цял свят се субсидират отделни отрасли и това не пречи никак на пазарните принципи. Принципа е да се подпомагат непривлекателни и нискодоходни а необходими дейности и целта е работещите да подържат някакъв стандарт в сравнение с другите отрасли. Е да, ама при нас не е така. Понеже визираш тютюна, пък аз съм точно от такъв район, да ти кажа какво стана. Основен поминък от поколения тютюна. Между 5 и 10 декара и добиви около тон за семейство като обикновенно се води на един член от семейството. В цялата околия само двама, единият търговец другият също напред с материала, изведнъж се сещат да отглеждат десетки декари тютюн. Сещат се също така да " подпомагат" закъсалите, а те винаги си закъсват, като им изкупуват готови низи тютюн. Така 3 години , като и трите години се води на различни имена. Нито един от останалите не се е сетил да регистрира на друг член от семейството, освен случайно. Точно тези три години избират за референтни. Реалния производител за трите години произвел три тона, получава референтни за един тон. Другия през трите години продавал по 10 тона и понеже ги водил на различни имена, сега получава референтни за 30 тона. Това е факт и такива факти има по всички региони само не и в статистиките на ДФЗ. Факт е и това, че тютюн все още се произвежда. Произвежда се точно от " субсидираните" редови тютюнджии само дето сега го продават с два три лева по-евтино от преди.
Малко по-добро е разпределението в животновъдството но естествено и там има куп " вратички" през които влизат само определени хора. За земеделието не ми се говори. 40 години земеделие. При комунистите се оправях, при демокрацията също. Мечтаех за модерно механизирано зеленчукопроизводство. Постигнах го със собствен труд и средства и сега го зарязвам. Зарязвам го точно заради начина на разпределение на субсидиите. Утре някой ще се изтъпани на някоя трибуна и ще каже бавно и убедително " благодарение на нашите усилия..на нашето правителство...на нашите искания....Европа ни отпусна 100 милиона..."европейски" пари..които ние даваме на пчеларите и т.н. " Мнозина от нас ще се чудят "абе само аз ли виждам, че царят е гол".
Набутани сме в "чакмак сокак" улица без изход. Предварително сме прецакани каквото и да направим. Всички да се вдигнем на протест, ще сменим батето с каката и...полза йок. Аз мисля, че въздуха ли, водата ли ама има нещо в тази наша държава, което действа на управляващите, та всички стават еднакви. Може да ме обвините пак в " овчеглавие" /правилния израз е " овчедушие"/ ама живота ни направи такива, вината не е в нас. И ние сме имали и мечти и надежди, вярвали сме на приказки и обещания, сега вярваме само на това, което виждаме и правим това което ни помага да оцеляваме. Не съм регистриран пчелар, пенсионер съм а и фирма имам и няма да плащам нищо ако се регистрирам. Не искам. Няма да дойда на протеста не защото съм против а защото съм на близо 500 км.
Много желаещи няма да дойдат поради същите причини. Убеден съм, че субсидии ще има, убеден съм също, че точно професионалистите които се изхранват от това, ще загубят най много. Парите ще отидат основно при хора, не мога да ги нарека пчелари а по-скоро бизнесмени, на които най-вероятно не им пука нито за пчелите нито за опрашването а само за парите. Казах си го най-сетне.
" Един бие тъпана, друг обира парсата" знаете смисъла.

_Александър_
05.12.2018, 13:12
bai-pe6o,
Много желаещи няма да дойдат поради същите причини. Убеден съм, че субсидии ще има, убеден съм също, че точно професионалистите които се изхранват от това, ще загубят най много. Парите ще отидат основно при хора, не мога да ги нарека пчелари а по-скоро бизнесмени, на които най-вероятно не им пука нито за пчелите нито за опрашването а само за парите. Казах си го най-сетне.
" Един бие тъпана, друг обира парсата" знаете смисъла.

Какво ще загубят точно тези,които се изхранват с това? Деминимис? Или за опрашването? Закон за внос на мед от трети страни? Криминализирането? Че то и сега ги нямаше.

bai-pe6o
05.12.2018, 14:32
Да, факт е, че определен сектор се облагодетелства с почти милиард за десет години , а на пчеларството се прави подаяние, което за същото време е около 40 милиона... Ами 900 млн. спрямо 40млн!?! След като няма за пчеларите , защо да има за други? Защо семействата на едни земеделци могат да се подпомагат , а на други не?Не е справедливо според мен.. Но старата поговорка я знаем "кучето си лае , каервана си върви"...

_Александър_
05.12.2018, 17:36
И на мен ми се струват невъзможни тия цифри от сорта на - 60 ЕВРО..... къде отиваш ти може би. Сигурен съм, че с това ще дойдат и изисквания които 1 на 100 човека ще може да ги покрие. Но все пак нека да видим.... може да се смилят над нас( което малко ме съмнява). Истина е, че всеки почна да прави протест(малко банално става)ама аз не виждам друг шанс.

rosty_sz
05.12.2018, 18:47
След проведени консултации между председатели на пчеларски дружества, намерението за протест остава.

borislav aleksandrov
05.12.2018, 20:21
След проведени консултации между председатели на пчеларски дружества, намерението за протест остава.

Рости малко съм озадачен - бутнаха ни едни 3,5 млн. лв. де минимис и от кои ще дойде на 10-ти стана на имаме намерение за протест... или не съм разбрал правилно

rosty_sz
05.12.2018, 20:40
Рости малко съм озадачен - бутнаха ни едни 3,5 млн. лв. де минимис и от кои ще дойде на 10-ти стана на имаме намерение за протест... или не съм разбрал правилно

Не знам колко да повдигна завесата.
Днес се опитах да бъда реалист и да опитам да се преброим. Бях обвинен в провокатор, разтурчик на протеста и т.н. и т.н. колегите бяха категорични " протест ще има" . Щял да бъде най-мощния до сега. Аз ще отида.

rosty_sz
05.12.2018, 20:47
Контактите през последните дни, тази тема, информацията която изчетох и много мисли минали през главата ми, ме водят до почти пълно отчаяние за сектора. Лайната са пълни. Не ми се коментира. Положонието е безкрайно отчайващо и завиждам на тези които не разбират това.

malkia.sandanski
05.12.2018, 21:18
И на мен ми се струват невъзможни тия цифри от сорта на - 60 ЕВРО..... къде отиваш ти може би. Сигурен съм, че с това ще дойдат и изисквания които 1 на 100 човека ще може да ги покрие. Но все пак нека да видим.... може да се смилят над нас( което малко ме съмнява). Истина е, че всеки почна да прави протест(малко банално става)ама аз не виждам друг шанс.

Кое му е многото? Братовчед ми за биологични орехи взема субсидия 150 лв на декър. Колко са му разходите?
Орехите от първа необходимост ли са? Каква е ползата от орехите, че са толкова надути?
Познат с биологични вишни взема същите пари. Миналата година ги оставиха да опадат от дърветата без да оберат нищо, защото парите от субсидията надхвърлят няколко пъти вложените разходи и няма нужда да търси хора да ги обират, после да ги продава и да чака пари от там. Тази година обраха малко, защото от фонда им искат документ за продадена продукция, за да им изплатят парите.

_Александър_
05.12.2018, 21:34
Кое му е многото? Братовчед ми за биологични орехи взема субсидия 150 лв на декър. Колко са му разходите?
Орехите от първа необходимост ли са? Каква е ползата от орехите, че са толкова надути?
Познат с биологични вишни взема същите пари. Миналата година ги оставих да опадат от дърветата без да оберат нищо, защото парите от субсидията надхвърлят няколко пъти вложените разходи и няма нужда да търси хора да ги обират, после да ги продава и да чака пари от там. Тази година обраха малко, защото от фонда им искат документ за продадена продукция, за да им изплатят парите.

Чакай, чакай колега не съм казал, че са много за нас.

kuline
05.12.2018, 21:54
Чакай, чакай колега не съм казал, че са много за нас. Сега ще се изразя малко по точно. До сега не ни даваха нищо, а сега да ни дават 20е. де минимис и 60е. опрашване.
Във връзка с вашия спор мога да споделя един пример, който може и съм го давал тук.
Мой познат, превозвач (камиони). Прави курс Бг -Гърция, обратен курс - няма. Решава да натовари камиона с дини. Спира пътьом до нива на един бостанджия (производител на дини). Гръка му казал, колкото иска да натовари без пари, защото тъй или иначе ще ги остави на нивата, защото държавата му е платила достатъчно. Моя човек му дал стотина евра за многото тона дини, които докарал и пласирал у нас, от което не само нафтата платил, а и горница вложил у джоба. Та такива ми ти работи, ама като гледам и Гърция цъфнала и вързала.

_Александър_
05.12.2018, 22:05
Във връзка с вашия спор мога да споделя един пример, който може и съм го давал тук.
Мой познат, превозвач (камиони). Прави курс Бг -Гърция, обратен курс - няма. Решава да натовари камиона с дини. Спира пътьом до нива на един бостанджия (производител на дини). Гръка му казал, колкото иска да натовари без пари, защото тъй или иначе ще ги остави на нивата, защото държавата му е платила достатъчно. Моя човек му дал стотина евра за многото тона дини, които докарал и пласирал у нас, от което не само нафтата платил, а и горница вложил у джоба. Та такива ми ти работи, ама като гледам и Гърция цъфнала и вързала.

Някаде бях чел че безвъзмездните пари които ЕС отпуснал на Гърция се ревнявали на това все едно всеки един българин да получи 20 000лв. Незнам до колко е вярно.

kuline
05.12.2018, 22:27
Някаде бях чел че безвъзмездните пари които ЕС отпуснал на Гърция се ревнявали на това все едно всеки един българин да получи 20 000лв. Незнам до колко е вярно.

Може и да е така. Все пак Гърция си е Гърция и да фалира, има безброй острови да продава, а България освен дупетата на поданиците си, друго няма какво да залага :bigsmile:

Трендафил Дончев
05.12.2018, 22:33
Някаде бях чел че безвъзмездните пари които ЕС отпуснал на Гърция се ревнявали на това все едно всеки един българин да получи 20 000лв. Незнам до колко е вярно.

https://www.dnes.bg/eu/2018/08/20/smetkata-spasenieto-na-gyrciia-289-miliarda.385562

Смятай колко са.

_Александър_
05.12.2018, 22:49
https://www.dnes.bg/eu/2018/08/20/smetkata-spasenieto-na-gyrciia-289-miliarda.385562

Смятай колко са.

Калкулатора ми не може да хване толкова цифри хахахаха. Абе те казват и че на България и се дава ама не стигали до крайния потребител. В което има логика. Не че съм предубеден в това, че нашите политици са мушенници. Ама на където, и да погледна все това виждам кражби, измами и т.н. За това и мисля, че нашият сектор е ощетен. Някои казват, че заради тия държавни помощи ще започне изчезването на нашия сектор.... Ами аз не мисля така заради това Аз ще присъствам на протеста.

kuline
05.12.2018, 22:59
Калкулатора ми не може да хване толкова цифри хахахаха. Абе те казват и че на България и се дава ама не стигали до крайния потребител. В което има логика. Не че съм предубеден в това, че нашите политици са мушенници. Ама на където, и да погледна все това виждам кражби, измами и т.н. За това и мисля, че нашият сектор е ощетен. Някои казват, че заради тия държавни помощи ще започне изчезването на нашия сектор.... Ами аз не мисля така заради това Аз ще присъствам на протеста.

Ами всеки си прави ясапа (сметката). Аз няма да присъствам, защото ми е доста далеко, но не това е основната причина. Аз лично не вярвам да се променят нещата. Както казваше дядо ми ( четеш ли Янчо) пет пръста са на едната ръка и все различни, та и с хората така.

ch.atanasov
08.12.2018, 17:49
ОТКРИТО ПИСМО
ОТ:
1. Пчеларско сдружение ,,Пчела 2018- Благоевград" с председател Георги
Петров Дюлгеров, ЕИК 205035231, гр. Благоевград;
2. СНЦ „Пчеларско сдружение Бургас“ с председател д-р Пламен
Димитров, ЕИК 204956976, гр. Бургас;
3. Варненска областна пчеларска организация с председател Атанас
Георгиев Каракашев, ЕИК 177132688, гр. Варна;
4. Пчеларско дружество "Янтра " гр. В. Търново с председател Николай
Иванов Николов, гр. Велико Търново;
5. Пчеларско дружество Клептуза - Велинград с председател Стефан
Георгиев Пашов, гр. Велинград;
6. Пчеларско дружество" Димитър Балев " гр. Видин с председател Петър
Цанов Младенов, гр. Видин;
7. Общински браншови пчеларски съюз Враца с председател Даниел
Данчев Данчев, ЕИК 106622298, гр. Враца;
8. Общинско пчеларско сдружение гр. Ген. Тошево с председател Спас
Георгиев Костадинов, гр. Генерал Тошево;
9. СНЦ "Пчела Добрич 1946“ с председател Добрин Добрев, ЕИК
177164853, гр. Добрич ;
10. Пчеларство регион Елхово с председател Иван Михайлов Кючуков, ЕИК
205101083, гр. Елхово;
11. Пчеларско сдружение " Акация " гр. Каварна с председател
Николинка Евлогиева Кирова, ЕИК124593841, гр. Каварна;
12. Пчеларско дружество " Лавандула " с председател Златка Танева
Кацева, ЕИК 115884545, гр. Карлово;
13. Федерация на българските пчелари с председател Николай
Куменов, ЕИК 176845966, гр. Костинброд;
14. Общинско пчеларско сдружение Ботунска пчела с председател Лъчезар
Николов Марков, ЕИК 176491040, гр. Криводол;
15. Сдружение на пчеларите " Букет " с председател Валентин Николаев
Чорбаджиев, ЕИК 110524504, гр. Ловеч;
16. Пчеларско дружество "Пчела " с председател Драган Георгиев
Цветанов, гр. Лом;
17. ОПД "Медовина" Несебър с председател Николай Киров, гр. Несебър
18.Общинско Пчеларско Сдружение Пчелица 1901 Нова Загора с
председател Иван Стойнов Иванов, гр. Нова Загора;
19. СНЦ "ПЧЕЛАРСКИ СЪЮЗ-ЮЖНА ПЧЕЛА" с председател Боби
Митрев, ЕИК 177057876, гр. Петрич;
20. Областен пчеларски съюз- Плевен с председател Юлиян Станчев
Станчев, ЕИК 114129294, гр. Плевен;
21. ОПС "Акация 1899" с председател Николай Андреев Гайдов, ЕИК
160138551, гр. Пловдив;
22. ОБПС – Попово с председател Любен Енев Любенов, ЕИК 125572907 гр.
Попово;
23. ОБПС Лудогорска пчела гр. Разград с председател Славейко Рашев, ЕИК
116561655, гр. Разград;
24. Сдружение " Пчелари Русе " с председател Иван Кънев Кънев ЕИК
205377509, гр. Русе;
25. ОБПС Русчуклия гр. Русе, с председател Милен Събчев Петров ЕИК
176235226, гр. Русе ;
26. Пчеларско дружество Детелина с председател Атанас Иванов Илиев, гр.
Самоков;
27. Пчеларско дружество " Пиринско цвете " с председател Йордан
Петров Филипов, гр. Сандански;
28. Пчеларско сдружение "Тракийска пчела" с председател Антон
Благоев Стефанов, гр. Свиленград;
29. Пчеларско дружество Пчела с председател Петко Иванов Петков, гр.
Свищов;
30. Пчеларско сдружение "Билка " с председател Детелин Кирилов Денев,
гр. Севлиево;
31. Пчеларско сдружение " Родопска Пчела“ с председател Иван Георгиев
Бялков, ЕИК 175811249, гр. Смолян;
32. ОБПС с председател Михаил Михаилов ЕИК 176896261 гр. София
33. Общински браншови пчеларски съюз гр. Стамболийски с председател
Георги Дуров, ЕИК 11583315, гр. Стамболийски;
34. Пчеларско сдружение Липа - Стара Загора“ с председател Ростислав
Любомиров Рашев, ЕИК 1244775825, гр. Стара Загора;
35. Асоциация Био Пчелини Странджа с председател Петко Калоянов, ЕИК
177144719;
36. Сдружение „Пчеларско дружество Майка“ с председател Петър
Минков Мутафов, гр. Троян;
37. ОБПС „Нектар” гр. Търговище с председател Елена Павлова
Стоилова, ЕИК 125554318, гр. Търговище;
38. Сдружение " ОБПС Гергана " с председател Митко Йорданов Михайлов,
ЕИК 126715685, гр. Харманли;
39. Пчеларско сдружение ,,Пчела-Източни Родопи" гр. Хасково с
председател Тенчо Златков Делчев, /в проц. на регистр./, гр. Хасково;
40. Сдружение "Общински браншови пчеларски съюз - Хисаря" с
председател Борис Бориславов Бормалийски, ЕИК 160046448, гр.
Хисаря;
41. Пчеларско сдружение "Общинска браншова Пчеларска организация
гр.Шабла" с председател Георги Тритаков, ЕИК 124649101 гр. Шабла;
42.Пчеларско сдружение "Апис" гр. Ямбол с председател Георги
Димитров Будуров, ЕИК 128560995, гр.Ямбол;

ch.atanasov
08.12.2018, 17:52
УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН МИНИСТЪР,
В края на стопанската година, когато можем да направим равносметка в
сектора искаме още веднъж да обърнем внимание на следното:
1. Съгласно оповестените през Март 2018г., статистически данни на отдел
“Агростатистика“ към МЗХГ за последните девет годни в България
ПЧЕЛНИТЕ СТОПАНСТВА СА НАМАЛЕЛИ С 43% (през 2008г.- 31026
бр, до 13 431 бр.,- за 2017г.) Само за последната статистическа година
СМЪРТНОСТТА СЕ Е УВЕЛИЧИЛА СЪС 77.9%, ЗАГИНАЛИТЕ
ПЧЕЛНИ СЕМЕЙСТВА СА 66 952 броя, от които по официални
статистически данни ОТ ОТРАВЯНИЯ СА ЗАГИНАЛИ 21053 ПЧЕЛНИ
СЕМЕЙСТВА. В момента, резултатите в сектора са още по-плачевни.
Сериозният демографски проблем със застаряването на населението
(средна възраст на пчеларя 50- 60год.), и отчетените в много региони
на страната НУЛЕВИ ДОБИВИ ОТ МЕД, ВИСОКАТА СМЪРТНОСТ,
ПРИЧИНЕНА ОТ ОТРАВЯНИЯ С ПЕСТИЦИДИ, всички тези фактори, в
синергизъм с предстоящите промени в закона за ДОО ЩЕ ДОВЕДАТ
СЕКТОР ПЧЕЛАРСТВО ДО КОЛАПС.
Свидетели сме на безразличие от страна на министерството по отношение на
горепосочените факти, както и неглижиране на цял един сектор в
животновъдството. И за да не сме голословни прилагаме пример със
стопанство, според който земеделски стопанин със 8000 евро СПО (стандартен
производствен обем), притежаващ 125 пч. семейства добива по оптимистична
прогноза за 2018г., средно 2480 кг (19,9 кг. мед /пч. сем.), от която продукция
заделя 250 кг мед за подхранване на пчелните си (по 2 кг./ пч.сем), а остатъка
евентуално реализира за 9366 лв, с който приход е длъжен да заплати 2 103
лева за осигуровки. Останалите 7263 лева (или с 605 лева/ мес.) Пчеларят
следва да разпредели между личните си разходи от първа необходимост
(подслон и храна), разходите за издържа и изхранване на семейство си,
разходите по пчелното стопанство: лекарства и консумативи, рамки, восъчни
основи, транспорт и др., както и разбира се да заплати пропорционален данък.
2. Държавата в лицето на БАБХ НЕ ПРИЛАГА КАЧЕСТВЕН КОНТРОЛ ПО
отношение на:
- НЕРЕГЛАМЕНТИРАНОТО ТРЕТИРАНЕ на селско-стопанските площи;
- КАЧЕСТВОТО НА ВНЕСЕНИЯ МЕД ОТ ТРЕТИ СТРАНИ,
приложението, етикетирането и последващото предлагане на продукта
на българския така и на европейския пазар.
-ФУНКЦИОНИРАНЕТО НА ПРЕРАБОТВАТЕЛНИТЕ ДРУЖЕСТВА, по
никакъв начин не следи за фалшифицирането на меда, което води до
принизяването на качеството на родния мед.
Именно за да не изчезне сектор „пчеларство“ от лицето на Р България и на
база изложените по-горе факти, в т.ч. липса на адекватна политика от страна
на държавата НА 10.12.2018 /ПОНЕДЕЛНИК/ ОТ 13,00 Ч., ПРЕД
СГРАДАТА НА МИНИСТЕРСТВОТО НА ЗЕМЕДЕЛИЕТО, ХРАНИТЕ И ГОРИТЕ
В ГР. СОФИЯ, ЩЕ ВЗЕМЕМ УЧАСТИЕ В ОБЯВЕНИЯ НАЦИОНАЛЕН
ПЧЕЛАРСКИ ПРОТЕСТ, СЪС СЛЕДНИТЕ ИСКАНИЯ:
1. НЕЗАБАВНО ДА СЕ ПРЕДПРИЕМАТ НЕОБХОДИМИТЕ ДЕЙСТВИЯ
ЗА ПОДПОМАГАНЕ НА ПЧЕЛАРИТЕ ПО СХЕМАТА DE MINIMIS,
което подпомагане да се осъществи преди изтичането на
календарната година. Размерът на подпомагането не трябва да бъде
по –малък от 40 лева за пчелно семейство. Минималният размер на
подпомагането за единица пчелно семейство е изчислен, като
стойността на СПО (стандартен производствен обем) за единица
кошер (125 лева) е намалена със осредните приходи от продажба на
мед (при добив от 19,9 кг/пч.сем., и средна цена за третото
тримесечие на 2018 г. съгл. НСИ цена 4,23 лв/кг.). Резултатът е
производствен обем, равняващ се на приблизително 84,20 лева,
който резултат е с близо 40 лева по-нисък от заложените в
стандартите на ЕС приходи от единица кошер, което изразено в
% представлява 33% по-нисък доход спрямо общоприетия стандарт
от единица пчелно семейство. Евентуалният отказ за подпомагане на
пчеларите, високата смъртност на пчелите, ниските добиви и обидно
ниската изкупна цена ще доведат до отлив на земеделски стопани от
и така НЕ привлекателния сектор и намаляване на пчелната
популация.
2. Във връзка със Закона за Администрацията, чл. 45 ал. (1) и ал. (2)
НАСТОЯВАМЕ ДА БЪДЕ СЪЗДАДЕНА ЕКСПЕРТНО
КОНСУЛТАТИВНО ЗВЕНО ЗА РЕШАВАНЕ НА ПРОБЛЕМИ В
СЕКТОР „ПЧЕЛАРСТВО“, в която група да бъдат включени и
представители на пчеларски сдружения избрани на областен
принцип. Новосформираното звено да предприеме мерки по
решаването на основни проблеми свързани със:
- Акредитиране на лаборатория в Р. България, за изследване и
анализ на отровени пчели;

ch.atanasov
08.12.2018, 17:55
- Криминализиране на вноса и употребата на нерегламентирани
за ПРЗ.
- Заплащане на еко системна услуга „опрашване” на
регистрирано пчелно семейство и др.
- Включването на нови схеми за подпомагане на пчеларите в
ОСП след 2020 г.;
3. Във връзка със Заповед №РД 09/863 от 18.09.2018г., и в частност т.
Чл. 45. (1) (Изм. - ДВ, бр. 24 от 2006 г., изм. - ДВ, бр. 15 от 2012 г.),
касаещ създаването на работна група за изработването на Нова
национална програма по пчеларство за тригодишния период 2020-
2022 година, освен включените експерти, са включени и
представители на неправителствени организации, които никога не са
осъществявали дейност, и/или не разполагат с реална членска маса,
и/или са сдружения с дублираща се членска маса. Именно поради
това следва да се преразгледат членовете на работната група и
освен експертите да включите в състава ѝ САМО представители на
неправителствени организации, действащи в съответствие с Закона.
С настоящото писмо за пореден път изразяваме категоричната си нетърпимост
към незачитането на проблемите в сектор “Пчеларство” и пренебрегването му
като такъв. Приемете настоящото писмо като заявление за готовността ни да
предприемем действия на национално и европейско ниво с цел съхраняване
на сектор “Пчеларство” на територията на Р. България.
Дата: 3.12.2018г.

krasimir00
08.12.2018, 20:58
Малко идеи , ако някой иска да направи плакат за протеста . Аз съм направил няколко , които не съм взаимствал от тук , понеже късно видях тази картинка .

http://www.img-share.eu/f/images/575/47687276_1002889153230395_8045477861517164544_omif lQHnzmZnOrsceMidw1544295224.jpg (http://www.img-share.eu/main/image_view/47687276_1002889153230395_8045477861517164544_omif lQHnzmZnOrsceMidw1544295224.jpg.htm)

kuline
08.12.2018, 21:18
Малко идеи , ако някой иска да направи плакат за протеста . Аз съм направил няколко , които не съм взаимствал от тук , понеже късно видях тази картинка .

http://www.img-share.eu/f/images/575/47687276_1002889153230395_8045477861517164544_omif lQHnzmZnOrsceMidw1544295224.jpg (http://www.img-share.eu/main/image_view/47687276_1002889153230395_8045477861517164544_omif lQHnzmZnOrsceMidw1544295224.jpg.htm)
https://pchelari.com/forum/showthread.php?t=4332&page=4&p=150856#post150856

ch.atanasov
09.12.2018, 11:52
34. Пчеларско сдружение Липа - Стара Загора“ с председател Ростислав
Любомиров Рашев, ЕИК 1244775825, гр. Стара Загора

От този така дълъг списък, само Рости ли е тук (форума ) . Ехооо, излезте на светло, нали някой от вас ще е бъдещия лидер- обединител.
пп. Не срещнах представител на КБП.:sad:

ch.atanasov
09.12.2018, 16:19
Голямо затишие, чудна работа. :(В друго време да си помисли човек : мед вадят затова ги няма. Ясно - стягат плакатите за утре и тренират лозунгите. :bigsmile:Или пък се черпят за деминимиса вече. drinks;Лидерите и те тихи, нали имат бонус : ще вземат и за кошерите над 200бр.

ianev
09.12.2018, 18:02
Явно трябва всеки представител ( председател ) на сдружение да се отчита по форумите! Така го разбирам твоя коментар ... Нима вярваш че колегите ще си отделят от личното време и пари за да отидат до София за единия деминимис. Сигурно си запознат с изискванията за деминимис и за да получиш, трябва да представиш документ за продаден мед а тази година има колеги който не са извадили нищо! Има къде по наболели проблеми в сектора но само със чесане на езиците по форумите няма да се решат!

ch.atanasov
09.12.2018, 18:51
Явно трябва всеки представител ( председател ) на сдружение да се отчита по форумите! Така го разбирам твоя коментар ... Нима вярваш че колегите ще си отделят от личното време и пари за да отидат до София за единия деминимис. Сигурно си запознат с изискванията за деминимис и за да получиш, трябва да представиш документ за продаден мед а тази година има колеги който не са извадили нищо! Има къде по наболели проблеми в сектора но само със чесане на езиците по форумите няма да се решат!

" една от задачите на Експертно консултативно звено, в което настояваме да има пчелари избрани на регионален принцип, не познатите моцуни.
Точно това е най-важното искане, което трябва да извоюваме на протеста. Защото това звено, ще разработи мерките, по които да се финансира пчеларството след 2020г."

Е, как аджеба ще ги изберете тез представители, като ни сте ги чели, ни видели. :bigsmile:

пп. Проблемите не ми са ясни, затова ще чакам вие младите да ги решите.blush;

borislav aleksandrov
09.12.2018, 19:22
" една от задачите на Експертно консултативно звено, в което настояваме да има пчелари избрани на регионален принцип, не познатите моцуни.
Точно това е най-важното искане, което трябва да извоюваме на протеста. Защото това звено, ще разработи мерките, по които да се финансира пчеларството след 2020г."

нали се сещаш какво значи това преведено на разбираем език :) :) :) :)

tarty
09.12.2018, 19:33
нали се сещаш какво значи това преведено на разбираем език :) :) :) :)

Стани да седна хахаха

ch.atanasov
09.12.2018, 20:31
" Утре не трбва да допускаме хора над 55 да ни представляват. За предпочитане също е да са такива които се знамават и издържат само с пчеларство. Това са хората които истински ги боли. "

Яяя, те новите кандидат оправячи и на расизъм ги избива. hi;

borislav aleksandrov
09.12.2018, 20:38
" Утре не трбва да допускаме хора над 55 да ни представляват. За предпочитане също е да са такива които се знамават и издържат само с пчеларство. Това са хората които истински ги боли. "

Яяя, те новите кандидат оправячи и на расизъм ги избива. hi;

ъъъъ това протест ли ще е или нещо друго ....

ch.atanasov
09.12.2018, 20:50
ъъъъ това протест ли ще е или нещо друго ....

Утре ще разберем, много са нетърпеливи, дано да няма:tres:

agro
09.12.2018, 21:37
Внимавайте какво си искате, защото може да го получите! Ето, розопроизводителите протестираха и получават закон за розата. С неговите изисквания малките розопроизводители са аут. Няма да могат да изпълнят изискванията. Да не стане така и с пчеларите - промишлените пчелари директно да изритат от масата малките любители-пчелари. Вместо да се радвате, че държавата не се е много "загрижила" за пчеларството, викате "Ела, Вълчо, изяж ме!". Дано не съм прав!

rosty_sz
09.12.2018, 21:41
" Утре не трбва да допускаме хора над 55 да ни представляват. За предпочитане също е да са такива които се знамават и издържат само с пчеларство. Това са хората които истински ги боли. "

Яяя, те новите кандидат оправячи и на расизъм ги избива. hi;.

Тук съм вече. Давай да видим за расизма.

rosty_sz
09.12.2018, 21:45
Идеята е да влязат млади, будни мозъци с бърза мисъл и непримеренческо намерение. Аз бях предложен и си дадох отвод за да мога да се бора старите муцуники да ги няма,без останалите да си мислят, че го правя за да им седна на столчето. Утре ще има и шоу и се надявам да не стигнем до кютек, ама ако трбе и кютек ще има.

ch.atanasov
09.12.2018, 21:45
.

Тук съм вече. Давай да видим за расизма.

Пий едно и си лягай, че утре народа на тебе ще чака.:bigsmile:

rosty_sz
09.12.2018, 21:56
Пий едно и си лягай, че утре народа на тебе ще чака.:bigsmile:
Приготвил съм цяла програма. Около мен няма да е скучно. Какво да правиш - провинционалист.

Ангел Йосифов
10.12.2018, 07:25
Успех на протестиращите!

Алексиев
10.12.2018, 13:28
Брях, изнадах се да чакам вести, ама няма..

ch.atanasov
10.12.2018, 17:51
Брях, изнадах се да чакам вести, ама няма..

На пръв прочит : язък за барута.

пп. а цял ден стисках палци.sweating;

ch.atanasov
10.12.2018, 18:05
"В началото на 2019 г. ще бъде създадена постоянно действаща работна група, която да решава казусите в сектор "Пчеларство". Това заяви заместник-министърът на земеделието, храните и горите Янко Иванов, който се срещна с представители на протестиращи пчеларски организации (https://novini.bg/bylgariya/obshtestvo/514231). Той изтъкна, че работната група ще контролира изпълненията на взетите решения за подобряване на дейността в сектора.
„Ще започнем с най-неотложните неща, а именно смъртността при пчелите в страната. Набелязахме някои административни документи, които се явяват като пречка и би трябвало да се преработят. Обещахме си да се държим взаимно информирани по отношение на здравния статус на пчелите и проблемите, които те виждат на терен, а ние няма как да знаем за тях. Между двете страни има пълно разбиране“, категоричен бе заместник-министър Иванов.
Той изтъкна, че един от другите проблеми при производителите на мед е многобройната численост на организациите, които ги представляват. До момента са регистрирани 17 организации, а днес в Министерството беше входирана декларация, подписана от над 40 организации.
Относно лабораториите за изследване, той подчерта , че на територията на страната има такива действащи, но трябва да се преразгледа начинът на вземане на проби. Янко Иванов заяви още, че МЗХГ е отпуснало средства на Българската агенция за безопасност на храните (БАБХ) за закупуване на софтуер, който да оптимизира връзката между държавата и пчеларите, в случай на поява на масови заболявания."


Спете спокойно деца-опс- пчелари.

tarty
10.12.2018, 21:48
По новините даваха заместник министъра, а той само повтаря, няма пари, няма пари, а нали парите бяха на последно място? Тоя заместник въобще разбрал ли е, че има и други искания?

freddie46
10.12.2018, 22:31
Министрите викат ,че няма пари защото от нова година пак трябва да си увеличат заплатите!Увеличават си заплатите,нищо не работят през годината-ти искаш пари за ПЧЕЛАРИТЕ!!!
Поздрави:Цветан Димитров

kuline
10.12.2018, 22:55
По новините даваха заместник министъра, а той само повтаря, няма пари, няма пари, а нали парите бяха на последно място? Тоя заместник въобще разбрал ли е, че има и други искания?


Нещата не са толкова прости, за да се възприемат по този начин. И аз да съм, и аз така ще река. В предишен пост го казах: Щом нещата опират до пари, ще има оправдание, че ги няма. Пак ще припомня култовия български филм или по-скоро цитат от него - за да получиш, то трябва да дадеш. Тия колеги, които гледах днес, в разните му там медии да се изказват, не могат смислено да формулират две искания на кръст. Ще кажете: Ти защо не отиде? И с право ще питате! Аз не отидох, заради е такива, дето искат пари, ама не могат да си формулират искането и не знаят защо са там, освен за масовката. С такива коне, толкова на кушиите! Нямам какво повече да кажа.
А да, забравих един репортаж от сутринта, в който интервю дадоха двама важни люде - инДжИнер, забележете ИНЖ. Михайлов и оня ми ти Куменов. Те поне имат дар слово, но си гонят интереса, а останалите - раята, пак ще си остане с празни ръце.
Рости, убеди ли се в нашата правота, обвързана с действителността?

peter11_82
10.12.2018, 23:27
Няколко мои скромни мнения в късния час:
- За съжаление очакванията ми за клонящи към нула резултати от протеста се оправдаха
- Зам. министърът е прав за десетките пчеларски организации. Да се вземе пример от зърнарите - най-субсидирания сектор - имат една НАЗ, но с голяма тежест
- 60 ойро годишно на пчелно с-во... тогава би имало нова серия на филма с програмистите, но с много по-голям бокс-офис рейтинг. Само като си спомня как преди 2 години заради обвързана подкрепа за плодове и зеленчуци по ок. 200 лв/дка се засяха хиляди декари с тикви, които никога не бяха обрани, а ги дисковаха за зелено торене...
- Та дали не трябваше да се предявят доста по-скромни, но изпълними финансови искания? Тези звучаха смешно още на ниво проект. Относно отравянията, там спор няма как да има - всичко и на всяка цена.

kuline
10.12.2018, 23:36
Няколко мои скромни мнения в късния час:
- За съжаление очакванията ми за клонящи към нула резултати от протеста се оправдаха
- Зам. министърът е прав за десетките пчеларски организации. Да се вземе пример от зърнарите - най-субсидирания сектор - имат една НАЗ, но с голяма тежест
- 60 ойро годишно на пчелно с-во... тогава би имало нова серия на филма с програмистите, но с много по-голям бокс-офис рейтинг. Само като си спомня как преди 2 години заради обвързана подкрепа за плодове и зеленчуци по ок. 200 лв/дка се засяха хиляди декари с тикви, които никога не бяха обрани, а ги дисковаха за зелено торене...
- Та дали не трябваше да се предявят доста по-скромни, но изпълними финансови искания? Тези звучаха смешно още на ниво проект. Относно отравянията, там спор няма как да има - всичко и на всяка цена.

Какви да са исканията, след като явно м'триала е такъв!
На въпрос от журналист, колко му са загубите, оня, нашия казва, ами няма смъртност. Е, за какво си там бре? Ти не можеш да защитиш общото искане - деминимис, инак трябвало да го има. Извинете ме колеги, но все едно гледам наети 'ора от шекер махала, а уж пчеларите интилигентни таквиз.

Трендафил Дончев
10.12.2018, 23:44
Какви да са исканията, след като явно м'триала е такъв!
На въпрос от журалист, колко му са загубите, оня, нашия казва, ами няма смъртност. Е, за какво си там бре? Ти не можеш да защитиш общото искане - деминимис, инак трябвало да го има. Извинете ме колеги, но все едно гледам наети 'ора от шекер махала, а уж пчеларите интилигентни таквиз.

Абе, аз казах ли, че за смях ще станем?

peter11_82
10.12.2018, 23:49
Интелигентни - макс. 100-150 човека, дето пишат сравнително грамотно по форумите и в групите във "фейса" и сигурно още толкова, които заради преклонната си възраст не са запознати със съвременните начини на комуникация.

tarty
10.12.2018, 23:57
Абе, аз казах ли, че за смях ще станем?
За мене най глупавото е, че преди протеста в Пловдив имаше лекция на Павлов. Човека си каза как печели близо половин милион приходи( шапка му свалям) за няма и шест месеца, а десет дена след това протест за пари, странно ама много странно. А някой знае ли как отпадна горницата от 200 броя?

Трендафил Дончев
11.12.2018, 00:07
За мене най глупавото е, че преди протеста в Пловдив имаше лекция на Павлов. Човека си каза как печели близо половин милион приходи( шапка му свалям) за няма и шест месеца, а десет дена след това протест за пари, странно ама много странно. А някой знае ли как отпадна горницата от 200 броя?

Мисля, че в другия форум разясних как се планират протестите. Всичко се дирижира отгоре. Нищо не идва отдолу и ако дойде, то пак е продиктувано отгоре.

kuline
11.12.2018, 00:11
Абе, аз казах ли, че за смях ще станем?

Казал, рекъл, важно е да протестираме, но когато не можеш две думи на кръст да изречеш, поне се скрий, не излагай ония, които имат пипе. Да , те вероятно са малко, но могат да защитят много колеги. Така направиха словоохотливите сутринта, защото са ръководени от старата гвардия, която здраво е застъпила кокала. Няма да забравя протеста на биото, когато същия тоя инджинер рече: Как тъй за една година в преход, новите ще са био? Еми ей тъй бе, колкото и ти си био, ама нали си застрашен.. А днес налюпил каскета, като бригадир на пета полевъдна бригада, ги сбрал да му помагат. Егати вампира. Няма да го бъде туй пчеларство ей, с тия дърти комуняги!

Трендафил Дончев
11.12.2018, 00:27
Казал, рекъл, важно е да протестираме, но когато не можеш две думи на кръст да изречеш, поне се скрий, не излагай ония, които имат пипе. Да , те вероятно са малко, но могат да защитят много колеги. Така направиха словоохотливите сутринта, защото са ръководени от старата гвардия, която здраво е застъпила кокала. Няма да забравя протеста на биото, когато същия тоя инджинер рече: Как тъй за една година в преход, новите ще са био? Еми ей тъй бе, колкото и ти си био, ама нали си застрашен.. А днес налюпил каскета, като бригадир на пета полевъдна бригада, ги сбрал да му помагат. Егати вампира. Няма да го бъде туй пчеларство ей, с тия дърти комуняги!

Ми и това казах, че трябва да са смислени исканията, да се поставят от хора с пипе, да ги защитават с акъл, а не с крясъци. А именно тези с крясъците провалят и най - добрата идея. Защото запитвайки го какво иска/от примера който ти даде/, той не знае какво да отговори, защото никой не го е подготвил. А това прекрасно върши услуга на горните. Ето виждате ли - те не знаят какво искат и хайдеее, няма нищо насреща. Погледнато обратно - тия същите поставяйки въпроса нагоре - казват - ето те искат и трябва да им се даде. Да, но само вземат парите и до тук. Демек си заработват едни големи пари за сметка на крещящите. Повтарям думите си отгоре - всичко е с добре замислен план.

_Александър_
11.12.2018, 17:26
https://mobile.frognews.bg/article/167403/

ch.atanasov
11.12.2018, 18:23
https://mobile.frognews.bg/article/167403/


https://sinor.bg/54374-momchil-nekov-vnasya-zakonodatelni-popravki-oprashvaneto-da-vleze-v-podkrepa-za-sledvastata-osp?fbclid=IwAR2M8-g8KMu5GsKs_sTMq6cyStYE673fi0djHyVDpwye3I4UiEMzkEjE 3Vo

Eй , умната, шараните бяха за Никулден.:bigsmile:


"Българският евродепутат Момчил Неков е внесъл предложение в новата ОСП да има законодателни поправки, които да осигурят директно плащане на пчелно семейство за опрашване плюс отпускане на обвързана подкрепа за пчелно семейство. Предложението има чисто популистки характер, тъй като всеки нов Европейски парламент има самостоятелна законодателна програма, която зависи от бъдещите депутати. Да се надяваме, че бъдещите БСП евродепутати продължат инициативата на Неков.

Самият евродепутат се опита на няколко пъти при сегашния си мандат да лобира в полза на българското пчеларство (https://sinor.bg/54207-pchelarite-sa-pred-protest---2018-godina-priklyuchva-s-60-procenta-sriv-v-dobiva-na-med), но безуспешно. Вместо това държавите-членки въведоха преференции спрямо украинския внос на храни, в резултат на което квотите за внос на украински мед (https://sinor.bg/54362-ot-2019-g-i-pchelarite-ste-imat-konsultativen-savet-za-problemite-v-bransha) в Европейския съюз рязко скочиха. Цените паднаха и българският мед стана непродаваем, което окончателно срина износа на родните пчелари."

_Александър_
11.12.2018, 19:08
От цялата галимация излиза, че пак ще си караме по стария начин. Учудващо за мен беше малкия брой пчелари присъстващи на протеста. Също така забелязах, че голяма част от колегите май не знаеха за какво са там. Май не само системата е объркана а и самите пчелари!

ch.atanasov
11.12.2018, 19:15
..... Учудващо за мен беше малкия брой пчелари присъстващи на протеста. ..

За мен бяха учудващо много на брой, но и 10 000 да бяха- все тая.

_Александър_
11.12.2018, 19:33
За мен бяха учудващо много на брой, но и 10 000 да бяха- все тая.

Нямах в предвид, че това щеше да има някаква тежаст.
Лично аз от догодина прекратявам регистрацията си като ЗП. Незнам само дали когато правя договор за покупко-продажба ще ми изискват регистрация, но и на това ще намеря решение.

ch.atanasov
11.12.2018, 19:40
Лично аз от догодина прекратявам регистрацията си като ЗП. Незнам само дали когато правя договор за покупко-продажба ще ми изискват регистрация, но и на това ще намеря решение.

Договора те задължава да декларираш доход. Данъка за не ЗП е по-голям. Ще загубиш и деминимис 40лв., а ти май имаше 230 семейства.:bigsmile: Не се хващай на популистки призиви, добре си помисли.

borislav aleksandrov
11.12.2018, 19:52
_Александър_ сега остана и да кажеш че сме били прави...

_Александър_
11.12.2018, 20:20
_Александър_ сега остана и да кажеш че сме били прави...

Вие казахте че ако се приемат исканията тогава щало да се затрие пчеларството!
Добре си спомням, че попитах защо сте против. Тогава един каза- заради субсидиите щяло да тръгнат болести
Втори- заради субсидиите храната е скъпа
Трети- неможе само едни пчелари да получават а други не.
В крайна сметка никой не е прав. Или по точно няма как да разберем дали някой е прав.

_Александър_
11.12.2018, 20:24
Договора те задължава да декларираш доход. Данъка за не ЗП е по-голям. Ще загубиш и деминимис 40лв., а ти май имаше 230 семейства.:bigsmile: Не се хващай на популистки призиви, добре си помисли.

Не разбирам кое е толкова смешно колега?

ch.atanasov
11.12.2018, 20:36
Не разбирам кое е толкова смешно колега?

Има време. Ще загубиш деминимиса бре, колега.hi;

_Александър_
11.12.2018, 21:10
Има време. Ще загубиш деминимиса бре, колега.hi;

Той не ми стига и за осигуровките.

ch.atanasov
11.12.2018, 21:33
Той не ми стига и за осигуровките.

Бахти и осигуровките. 230 Х 40 = 9200.:bigsmile:

_Александър_
11.12.2018, 21:42
Бахти и осигуровките. 230 Х 40 = 9200.:bigsmile:

Ти ли ги даваш тия 40

ch.atanasov
11.12.2018, 21:50
Ти ли ги даваш тия 40

Ти в час ли си. Догодина ще ги дават , а ти няма да си ЗП и ще ги гледаш през крив макарон. :bigsmile:Писах , да си помислиш добре , ама май ти е трудно това дело.

_Александър_
11.12.2018, 22:14
Ти в час ли си. Догодина ще ги дават , а ти няма да си ЗП и ще ги гледаш през крив макарон. :bigsmile:Писах , да си помислиш добре , ама май ти е трудно това дело.

:bigsmile:

peter11_82
11.12.2018, 22:29
Освен тия 40 лв. deminimis сложи и 60 евро за опрашване, та отсега да резервираме Малдиви, Бали, Дубай...

Трендафил Дончев
11.12.2018, 22:47
Освен тия 40 лв. deminimis сложи и 60 евро за опрашване, та отсега да резервираме Малдиви, Бали, Дубай...

То няма да има кой да ви посреща там. Всички ще се юрнат да идват тук да гледат пчели. Да стават богаташи. :bigsmile:

Алексиев
12.12.2018, 10:04
Вие казахте че ако се приемат исканията тогава щало да се затрие пчеларството!
Добре си спомням, че попитах защо сте против. Тогава един каза- заради субсидиите щяло да тръгнат болести
Втори- заради субсидиите храната е скъпа
Трети- неможе само едни пчелари да получават а други не.
В крайна сметка никой не е прав. Или по точно няма как да разберем дали някой е прав.

Колега Александър, нито едно от горните твърдения не е вярно. По скоро ще стане по примера на земеделците и животновъдитет.е. у ваше село има 10 пчеларя с по 100 кошера. Въпреки, че всичките сте кадърни и амбициозни, в момента със зор изкарвате по минимална заплата и всичките сте равни. Ако получите по 50 лв. De minimis, всичките ще увеличите семействата и добивите, разходите ще се увеличат цената ще падне и пак оставате на минимална и...пак равни. Затова на всички ще отпуснат по 10 а само на някои по 100. Макар, че и на десетимата пчелите ви са около полето на един земеделец, само един ще получи сертификат за био а може и за опрашване и какво ли не. Той ще стане капиталист от "при'дадени" активи и "при'дадени" стойности а останалите отивате в графа "работническа класа" . След време колегата agro ще каже - " те не си гледаха пчелите и партийния секретар им ги изкупи и постепенно изплати" . Така стават нещата та ако не са те изпреварили вече, гледай ти да станеш партиен секретар, ама на печелившата, иначе нямаш шанс.

Илиев
12.12.2018, 10:04
Последно, приеха ли да ни пенсионират първа категория и да ни освободят от всякакви данъци?

koragroup
12.12.2018, 11:32
Не бях на протеста. И на следващия няма да бъда.

Защото докато този се бърка в пчеларството оправия няма да има!

9813

Трендафил Дончев
12.12.2018, 12:42
Армия от овце, оглавявана от лъв, винаги ще удържи победа над войска от лъвове, оглавявана от овца. Наполеон Бонапарт

delta.e
12.12.2018, 17:43
Винаги точен !

ch.atanasov
12.12.2018, 18:46
Не бях на протеста. И на следващия няма да бъда.

Защото докато този се бърка в пчеларството оправия няма да има!


И този и този .:bigsmile: А и други има.


http://www.fermer.bg/pic/21860/pchelar-za-da-raboti-efektivno-bylgarskoto-zemedelie-trqbva-da-se-obedini-.jpg

ianev
13.12.2018, 10:45
Гледам затворил е магазина за мед и пчелни продукти, който имаше срещу старата поща в Бургас.

jdrumev
14.12.2018, 10:55
Здравейте,колеги гледам днес и не вярвам на ушите си прошка дошла.Малко се бях по загубил,но това се дължеше на едни 0,700гр и малко качване на нечия глава.
Вече съм тук и веднага почвам с неудобните въпроси.:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
Присъствах и аз на протеста и мога бомбе/шапка/ да сваля Рости добро изпънение.Евала.
Протеста беше верно най голям,но пък беше най голямата подигравка за Био пчеларите.:bigsmile:Аз не съм много силен на акъл и може би затова не разбирам някой неща.:bigsmile:Може ли да се даде ДеСаМи по 5лв на пчелно семейство на БИО кошер?Е на ли са БИО как ще подхранват и кой ще им разреши?:bigsmile:Ако им пък разрешат тогава не става ме ли равни с тях?Защо се дават ДеСаМи на пчелари над 200 броя?Една Фирма тук посна една извадка на един био пчеларин който и продавал мед с комофост.Тук пак се замислих.Продава БИО мед,продава прашец,продава,отводки,про ава майки и се нарежда за ПОМОЩ ДеСаМи 5лв за подхранване,че пчелите му умират от глад.Чудя и се мая пчеларили сме или печалбари.:bigsmile:Остави ами и се наредил с Курника,а тая помощ се отпуска за Българската медоност пчела.Хубаво е казал мин за работната група която трябва да се направи.,,Искам да е от хора които разбират от пчели".
п.п.Ако нещо съм излъгал ми сложете кръста спокойно.Да ме извините и за правописа такъв ми е говора.:bigsmile::bigsmile:

koragroup
14.12.2018, 11:03
Здравейте,колеги гледам днес и не вярвам на ушите си прошка дошла.Малко се бях по загубил,но това се дължеше на едни 0,700гр и малко качване на нечия глава.
Вече съм тук и веднага почвам с неудобните въпроси.:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
Присъствах и аз на протеста и мога бомбе/шапка/ да сваля Рости добро изпънение.Евала.
Протеста беше верно най голям,но пък беше най голямата подигравка за Био пчеларите.:bigsmile:Аз не съм много силен на акъл и може би затова не разбирам някой неща.:bigsmile:Може ли да се даде ДеСаМи по 5лв на пчелно семейство на БИО кошер?Е на ли са БИО как ще подхранват и кой ще им разреши?:bigsmile:Ако им пък разрешат тогава не става ме ли равни с тях?Защо се дават ДеСаМи на пчелари над 200 броя?Една Фирма тук посна една извадка на един био пчеларин който и продавал мед с комофост.Тук пак се замислих.Продава БИО мед,продава прашец,продава,отводки,про ава майки и се нарежда за ПОМОЩ ДеСаМи 5лв за подхранване,че пчелите му умират от глад.Чудя и се мая пчеларили сме или печалбари.:bigsmile:Остави ами и се наредил с Курника,а тая помощ се отпуска за Българската медоност пчела.Хубаво е казал мин за работната група която трябва да се направи.,,Искам да е от хора които разбират от пчели".
п.п.Ако нещо съм излъгал ми сложете кръста спокойно.Да ме извините и за правописа такъв ми е говора.:bigsmile::bigsmile:

Еленски, дано не ми е много тънка метафората...
Ти нали си ловец?
Карабина имаш ли?
Ако нямаш, само за малко си представи, че имаш.
Е... бива ли щото имаш карабина, да ти е разрешен само и единствено подборния лов?

jdrumev
14.12.2018, 11:23
Еленски, дано не ми е много тънка метафората...
Ти нали си ловец?
Карабина имаш ли?
Ако нямаш, само за малко си представи, че имаш.
Е... бива ли щото имаш карабина, да ти е разрешен само и единствено подборния лов?

Да ама на подборен лов не дават да гърмим по гузен горски който се отдаличава бърже,а точно за определен дивеч.
Чакай да те питам аз теб,че си с по гулемо айтикю от мен:
При 26т мед да си извадил и продал справедливо ли е да кандидатстваш по ДеСаМи,че пчелитети умирали от глад?А на хората на които наистна умират от глад да немогат да кандидатстват.Ти били кандидатствал ако си продал 26т мед и то БИО?:bigsmile:

koragroup
14.12.2018, 12:35
Да ама на подборен лов не дават да гърмим по гузен горски който се отдаличава бърже,а точно за определен дивеч.
Чакай да те питам аз теб,че си с по гулемо айтикю от мен:
При 26т мед да си извадил и продал справедливо ли е да кандидатстваш по ДеСаМи,че пчелитети умирали от глад?А на хората на които наистна умират от глад да немогат да кандидатстват.Ти били кандидатствал ако си продал 26т мед и то БИО?:bigsmile:

Явно не ми е толкова големо Ай си Кю то... щото това за горскио не го разбрах...

Ако съм изкарал по 23кг от кошер и той общо е 26т, Ако имам 11% смъртност от общия брой отглеждани семейства.... Платил съм 1000лв осигуровки и 3000лв данъци...
Ако съм изкарал по 30кг от кошер и това е общо 1т, Ако имам 8% смъртност от общия брой (33 семейства)... Не ми е регистриран пчелина и си продавам меда от името на дядо си, и не плащам данъци...

В кой от двата случая е по-справедливо да се кандидатства за каквото и да било?
За това каква цена плащам за да отговарям на всички изисквания ли трябва да се чувствам неудобно?
За умирането от глад, не ми говори. Аз за да се заминавам с пчели и да не умирам от глад, за 7 години от 5 кошера ги направих 150. Инвестирал съм ПАРИ "взети от децата ми" и време откраднато пак от семейството ми.

И накрая. ДА! За всяка стотинка която честно мога да взема, бих кандидатствал!

jdrumev
14.12.2018, 13:00
Това не е честно Био пчеларите нямат право да подхранват.Тия пари се дават за подхранване,ако се дава за подпомагане съм съгласен с теб,но те се дават за подхранване което Био пчеларите нямат право.Никъде не съм срещал Мин. да е разрешавал да подхранват Био пчеларите пчелните си семейства.Затова съм против Био пчелари да кандидатстват по ДеСаМи.Така публично се потъпкват наредбите и законите в БГ.Това който го е измисли е мислил само как да лапне пари.Това е финансова ПОМОЩ пак припомням а не субсидия.Може и да греша, но как споменах малко ми е айтикюто демек съм слаб на акъл.:bigsmile:

rosty_sz
14.12.2018, 13:47
Виж ти. Около Коледа ставали чудеса. Друмев се върна. Добре дошъл.
Виждам че почивката на Данчо му се отразила добре и въпреки отсъствието от страниците на форума е мислил по въпросите на пчеларството. А сега де като има забранено на биото да хранят, а в наредбата за де минимис се казва, цитирам "Финансовата подкрепа е част от годишния разход за подхранване на пчелно семейство" какво правим? Имат ли право да го получат или нямат?

jdrumev
14.12.2018, 14:07
Е нямат Рости.По тоя начин те ще се наредят и за нашите пари.Те не делят тяхните с нас защо трябва да делим ние с тях.Едно око има сиромаха ,а те гледат и него да извадят.Според мен това е направено нарочно или от некомпетенст.Тук пак казвам не съм против да има ДеМиСа и за Био-то ,но нека да спазваме наредбите и законите.:bigsmile:

kuline
14.12.2018, 14:16
Е нямат Рости.По тоя начин те ще се наредят и за нашите пари.Те не делят тяхните с нас защо трябва да делим ние с тях.Едно око има сиромаха ,а те гледат и него да извадят.Според мен това е направено нарочно или от некомпетенст.Тук пак казвам не съм против да има ДеМиСа и за Био-то ,но нека да спазваме наредбите и законите.:bigsmile:

Ако се спазваха рзпоредбите, нямаше да има толкова био пчелари в Бъргария. ;)

jdrumev
14.12.2018, 14:32
Ако се спазваха рзпоредбите, нямаше да има толкова био пчелари в Бъргария. ;)

Не е така.Ако трябва да се спазват наредбите за изкопуване на Био Мед се спазват.Нашия не е био щото нямаме артия.А сега имаме артия а те нямат. Да видим как ще вземат ДеСаМи.Според мен министъра даже и не е разбрал как ни е облагодетелствал нас КОНВЕНЦИОНАЛНИТЕ просто им е дал едни пари да му се махнат лапачите от главата.:bigsmile:Другото разминаване в ДеСаМи,че отпускат пари за подхранване,а дават пари само при артия за продаден мед.:bigsmile:

п.п.Видя ми се свестен човек министъра и при следващия Протест предлагам да влезнат хора не разбиращи от Бизнес,а от пчели.:bigsmile:

Илиев
14.12.2018, 17:03
Ха добре дошъл, колега Друмев!!!...каква е тая субстанция от 0,700гр. и кой ти е дилъра - най вече да питам за един приятел!!:bigsmile:

jdrumev
14.12.2018, 17:09
Ха добре дошъл, колега Друмев!!!...каква е тая субстанция от 0,700гр. и кой ти е дилъра - най вече да питам за един приятел!!:bigsmile:



Мерси.Дар от Бога.Пиши му на лично.:bigsmile:

ianev
14.12.2018, 17:50
Даче уелком бак то хоум :D

jdrumev
14.12.2018, 17:51
Даче уелком бак то хоум :D


Шукар,тенкю.:bigsmile:

jdrumev
14.12.2018, 17:53
Янев ти като по вежд в държавните дела знаеш ли аз като ЗП мога да направя запитване до Министъра да ли имат право Био-то да кандидатстват по ДеСаМи?Ако нямам кой да търся да направи такова запитване?

ianev
14.12.2018, 17:55
Най накрая и за теб да възтържествува правдата :D . До колкото знам имат право, както е било в предишни години. Даже миналата година спорих с един колега и вика аз конвенционалните пчелари няма да ги подкрепя за Деминимиса, защото той се чувствал не подкрепен за нещо. Но в крайна сметка съм сигурен че си пусна заявлението за ДеСаМИ както им казваш :D

jdrumev
14.12.2018, 17:57
Най накрая и за теб да възтържествува правдата :D



Мани,че как е тръгнало мой да се опарича двойно с едно недоглеждане.:bigsmile:Помниш ли времето на 11лв на кошер?Ех,какви времана бяха.

ianev
14.12.2018, 17:59
Дописах си предния коментар да не пускам нов, относно Биото. Един път съм взимал деминимис и то беше 3,50 на кошер. Веднагически си купих апартамент в Дружба :D

jdrumev
14.12.2018, 22:58
Дописах си предния коментар да не пускам нов, относно Биото. Един път съм взимал деминимис и то беше 3,50 на кошер. Веднагически си купих апартамент в Дружба :D



В Дружба не е много скъп квартал,затова наемите на са и високи.:bigsmile:

ch.atanasov
15.12.2018, 14:22
Evden Nikolov (https://www.facebook.com/evden.nikolov?fref=gs&__tn__=%2CdC-R-R&eid=ARA9ajfHjaUCAAJ6XxIyTncxOGElbQPYjc4u9ZxiK8C8I9 fkoN3wzJsDpJIYFyV7Q0734_uMWwmbOpmY&hc_ref=ARRgxwfxya_Zx2JW-s_wJzT36PrbePkW7TkZouer3Jp-3l7hVtggKzdSw3VIYeGiTNs&dti=279057128878973&hc_location=group)



"На вниманието на всички пчелари в България!
Във връзка с проведения пчеларски протест на 10.12.2018г. пред сградата на МЗХГ и проведените под натиска на протеста среща, на представители на пчеларите с ръководството на МЗХГ на същият ден.
С цел успешно провеждане на поредица от заседания и взимането на адекватни мерки в помощ на сектор „пчеларство“ и в интерес на българското земеделието като цяло, предлагам:
1. Да изберем и предложим лидери, които ще представляват пчеларите н...а работните срещи в МЗХГ, използвайки социалната платформа на ФЕЙСБУК, като им се даде мандат за 1 година.
2. Изискванията към лидерите, които да могат да бъдат номинирани да бадат и покриват задължително следните две изисквания: а) да имат доказан опит като пчелари минимум 5 години, б) да се полагат грижи и притежават минимум 100 броя пчелни семейства към датата на номинирането им.
3. Да се създадат фейсбук групи на териториален принци за всяка от 28-те административна области в България, пример: ГРУПА: „ПЧЕЛАРСКА НОМИНАЦИЯ – Стара Загора“ (за всички регистрирани пчелари притежаващи пчелини на територията на област Стара Загора). Като в рамките до 31.12.2018год. се гласува за всяка от номинациите.
4. След като се излъчат, 28-те областни лидери по предходните точки, въз основа на новото райониране на България, а именно: четирите района – Дунавски (включващ областите Видин, Монтана, Враца, Плевен, Ловеч, Габрово, Велико Търново, Русе, Разград, Силистра и Търговище), Черноморски (включващ областите Шумен, Добрич, Варна, Бургас, Ямбол и Сливен), Югозападен (включващ областите: Софийска, София-град, Перник, Кюстендил и Благоевград) и Тракийско-Родопски (включващ областите Пазарджик, Пловдив, Стара Загора, Хасково, Кърджали и Смолян). Да се изберат 8 души (основен представител и заместник за всеки един район) които да бъдат нашите официални представители пред МЗХГ за всичките 28 области., като сред тях с квалифицирано гласуване бъде избран един за представляващ и един заместник представляващ. За редовна работна среща с МЗГХ, да се счита единствено при участие на минимум 7 души от избраните представител в т.ч. минимум председал или зам.председател. За целта създаване във ФЕЙСБУК ГРУПА: „ПЧЕЛАРСКИ БОРД“ където да се публикуват всички предложения, обсъждания, договорености и реални действия постигнати от съвместната работа на МЗГХ, ДФЗ и ПЧЕЛАРСКИЯ БОРД!
5. МЗХГ да осигури бюджет за покриване на командировъчни разходи(пътни и дневни) на всеки един от представителите на пчеларите за участие в работни срещи и заседания.
Приятели, пчелари. Не е необходимо да стачкуваме, ако имаме добра организация да избираме истински отговорните си лидери, сред нас ежегодно, които да защитават честно и справедливо сектор „пчеларство“, сектор който ние най-добре познаваме, най-добре знаем ползите му за природата, земеделието и обществото и наистина милеем за него."

Нема се плашите повече, при толкова много оправячи, не мой загина сектора.:bigsmile:

Трендафил Дончев
15.12.2018, 15:54
Нема се плашите повече, при толкова много оправячи, не мой загина сектора.:bigsmile:

Видя ли Атанасов, и схема ти сътвориха веднага. Кое, кога и как.;)

ch.atanasov
15.12.2018, 16:58
Видя ли Атанасов, и схема ти сътвориха веднага. Кое, кога и как.;)

Старите муцуни немат никакъв шанс. :help:Ами той и Тръмп стана президент с кампания в соц.мрежи. Има примери и в БГ-то.:bigsmile:

jdrumev
15.12.2018, 18:35
Пак малко ми намирисва на Група ,,Наши хора".:bigsmile:Поне боят ще се води масов.:bigsmile:

Пламен Керчев
16.12.2018, 05:35
За всички скиптици и противници на субсидирането в земеделието, ето как се прави. https://sinor.bg/mb/54418-news-review.html

valaz
16.12.2018, 10:01
Даването на субсидии противоречи на принципите на пазарната икономика! То създава неравнопоставеност между производители, които получават субсидии и такива, които не получават. Създава предпоставки за корупция и бюрокрация. Но ако в различните държави в ЕС, размерът на субсидиите е различен - това е дискриминация, защото пазарът е общ и производителите няма да са поставени при равни условия.

ch.atanasov
17.12.2018, 07:38
Evden Nikolov (https://www.facebook.com/evden.nikolov?fref=gs&__tn__=%2CdC-R-R&eid=ARCDyAVepxQ9jGLbfZNeFw6h1GZ-BJoFiB4VyEOiKoJIi3JdxXy2dTP0LfQoxNwh2dOysi_Ueg1ApG 54&hc_ref=ARQFtYALo9OZGagFwh9yZbuGukqRzWveCJRfyGVoP_C FfMH3BDWEiA544XNtyhdEkEg&dti=279057128878973&hc_location=group)



"Добро утро! Колеги пчелари, не се ли консолидират усилията на всички наши пчеларски организации и сдружения които имаме, нищо позитивно не може да ни се случи!
Метафорично, ако разгледаме всеки един от нас като основна съставна част на сектор „Пчеларство“ и приемем, че сме едно единствено пчелно семейство, какви резултати бихме очаквали от него?!? Нароили сме се на стотици, да не казвам и повече пчеларски организации и сдружения! Чудесно знаете, че нямаме ли стройна организация, каквато всеки един от нас познава, полагайки грижи на добър стопанин за едно истинско пчелно семейство, няма начин и няма как да очакваме това пчелно семейство да оцелее и да се развива с настоящата ни организираност. Наистина, не ми се иска, да се превръщаме в търтовка, която е на доизживяване или да разчитаме, че ще иззимуваме като сме разбити на малки „отводки“ с по една шепа пчели в тях.
Вярвам, че можем с общи усилия да превъзмогнем установената кофти ситуация  в сектор „Пчеларство“ и да покажем, че можем да защитим пчелите и браша си. Обединявайки усилия в създаването на единно представителство с ограничен мандат, прозрачно избрано, в един национален ПЧЕЛАРСКИ БОРД, използвайки нашите съществуващи вече пчеларски организации/сдружения и възможностите на новите информационни технологии (фейсбук, е-мейли и интернет платформи)!
В продължение на инициативата за създаване национален ПЧЕЛАРСКИ БОРД, правя (в суров вид) проекто-предложение за установяване на ПРАВИЛА ЗА ИЗБОР И РАБОТА НА ПЧЕЛАРСКИ БОРД, с които да създадем ред и организация за да може БОРДА, да стане факт. Предлагам на Вашето внимание за запознаване и обсъждане, следното:
1. Право да номинират и да гласуват за номинирани на териториален принцип - областни пчеларски лидери за избор на член в бъдещ ПЧЕЛАРСКИ БОРД да имат само:
1.1. Физическо лице - Регистриран земеделски производител с основна дейност пчеларство или физическо лице собственик или съдружник във юридическо лице – регистрино като земеделски производител с основна дейност пчеларство ;
1.2. Официално регистрирани минимум 20 броя пчелни семейства в системата на БАБХ.
1.3. С участието му в номинирането и гласуването декларира, че ще внесена сума от 0.50лв. за всяко собствено и регистрирано пчелно семейство годишна такса във фонд ПЧЕЛАРСКИ БОРД, по разкрита за целта набирателна сметка на ПЧЕЛАРСКИ БОРД.
1.4. Със съвещателен глас без покриване на изискванията по т.1.2 и т.1.3, да могат да гласуват пчелари с регистрирани пчелни семейства в пчеларския регистър на БАБХ.
2. Пчеларите трябва да попълнят следните данни целеви създаден регистър в интернет платформа за провеждане на избор на ПЧЕЛАРСКИ БОРД. За да участват в избора на кандидат-пчелари за ПЧЕЛАРСКИ БОРД: 1. Три имена. 2. Рождена дата или ЕГН. 3. Област в която е разположен пчелин-а/-ите. 4. Номер на пчелина/пчелините и съответния брой официално регистрирани пчелни семейства. пч. 5. Година през която е започнал официално пчеларска практика. 6. Електронна поща – e-mail на пчеларя. 7. Регистрация като земеделски производител – ДА или НЕ.
3. Право да бъдат номинирани и да бъдат избирани за членове на ПЧЕЛАРСКИЯ БОРД кандидати за пчеларски лидери на съответната административна област следва да отговаря на следните изисквания:
3.1. Задължителни критерии: 1. Минимум 5 години пчеларски опит. 2. Поддържане на минимум 100 броя пчелни семейства през последните 3 години. 3. Да членува в законно регистрирано пчеларско сдружение или пчеларска организация, което/която ще удостовери членството му.
3.2. Препоръчителни допълнителни критерии:. 1. Практикуващ подвижно пчеларство. 2. Регистриран майкопроизводител. 3. Завършен 30-часов курс на обучение по пчеларство или наличие на аграрно образование. 4. Управленски, организационен и административен опит. 5. Висше образование. 6. Да декларира намерение да поддържа и развива пчеларското си стопанство през следващите 5 години.
4. Пчеларите отговарящи на изисквания по т.1.1, т.1.2. и т.1.3. от всяка адмистративна област провеждат гласуване на два тура. В първия тур броя на номинираните няма ограничения освен посочените в т.3. На втори тур се гласува за двама души от първите 10 номинирани на пъри тур, както този който е събрал най-много гласове в покрепа се обявява за предстваляващ съответната административна област, а втория за заместник представляващ съответната административна област. Двамата избрани стават членове на общото събрание на ПЧЕЛАРСКИЯ БОРД, които ще има общо 56 членове (по двама от всяка административна област).
5. Общото събрание на ПЧЕЛАРСКИЯ БОРД избира из между членовете си управителния съвет на ПЧЕЛАРСКИЯ БОРД в състав 7 души.
6. Управителния съвет на ПЧЕЛАРСКИЯ БОРД избира с квалифицирано мнозинство: председател, зам.председател и главен секретар.
7. Работата на Управителния съвет на ПЧЕЛАРСКИЯ БОРД се подпомага от Специализирано административено звено от 7 души, което се ръководи от Главния секретар.
8. Създава се ФОНД ПЧЕЛАРСКИ БОРД има за цел да финансира разходите за дейността и работа, която ще извършват лицата изборани за членове на ПЧЕЛАРСКИЯ БОРД и с.
9. Създава се специализирано пчеларско административен звено към ПЧЕЛАРСКИ БОРД, включващ следните длъжностни лица, които да се назначават и освобождават с решение на ПЧЕЛАРСКИЯ БОРД: 1. Зооинженер (с магистърска специалност „Пчеларство“), 2. Агроном (с магистърка специалност „Агроекология и растителна защита”). 3. Еколог (с магистърка специалност „Екология и опазване на околната среда”). (здраве и опазване на пчелите, ползи от екоситемна услуга опрашване, норми в пчеларството, качество на пчелните продукти и други). 4. Икономист (бюджет, финансирания, финансова отчетност и контрол). 5. Юрист (нормативна уредба, еврофондове и финансирания, правни казуси и становища). 6. Адмистративен секретар (протокол, деловодство и кореспонденция). 7. ИТ специалист (регистри, база данни, ИТ приложения и т.н.).
10. Създава се почетен-консултативен съвет от пчелари към Управителния съвет на ПЧЕЛАРСКИЯ БОРД в състав до 10души, които могат да участват на заседания на управителния съвет на ПЧЕЛАРСКИЯ БОРД със съвещателен глас и се избират по препоръка от членовете на общото събрание.
11. Наема се адмистративен офис в близост до МЗГХ където ще се провеждат заседанията на Общото събрание и Управителния съвет на ПЧЕЛАРСКИЯ БОРД, както и където ще се подвизава и работи административният съвет към него.
12. Създава се и се поддържа фейсбук група на общото събрание на ПЧЕЛАРСКИЯ БОРД и се създава е-майл адрес за кореспонденция с УПРАВИТЕЛНИЯ СЪВЕТ на БОРДА.
13. Приема се годишен бюджет на дейността на ПЧЕЛАРСКИЯ БОРД и Специализираното административно звено. Бюджета се финансира от фонд ПЧЕЛАРСКИ БОРД, формира се фонд резервен в случай на бюджетен излишък, който с решение на управителния съвет може да бъде изразходван единствено за подобряване работа на ПЧЕЛАРСКИЯ БОРД, прозрачното и ефективно провеждане на избори на членове на общото събрание и реклама на българския пчеларския сектор."

Bobi-M9598
17.12.2018, 09:22
Здравейте,

Г-н Николов, имам едно предложение: По т.6 пишете, че управителният съвет ще избере председателя на ПБ. За мен по- правилно ще бъде да се избира от Общото събрание, след това да се изберат останалите членове на ПБ.
Според мен така избора на човека който ще ни представлява / много важен пост/, ще бъде избран от мнозинство / членовете на общото събрание/, а не от шест човека.
Поздрави, Г. Георгиев

jdrumev
17.12.2018, 11:41
Някой имали ново инфо за ДеСаМи ще делят ли конвенционалните с Био-то?

Трендафил Дончев
17.12.2018, 13:14
Друмев, хайде кандидатирай се. Вече наистина ще си в министерството, а не в скрапа. Виж какви леки условия има.;)

Трендафил Дончев
17.12.2018, 13:21
Evden Nikolov (https://www.facebook.com/evden.nikolov?fref=gs&__tn__=%2CdC-R-R&eid=ARCDyAVepxQ9jGLbfZNeFw6h1GZ-BJoFiB4VyEOiKoJIi3JdxXy2dTP0LfQoxNwh2dOysi_Ueg1ApG 54&hc_ref=ARQFtYALo9OZGagFwh9yZbuGukqRzWveCJRfyGVoP_C FfMH3BDWEiA544XNtyhdEkEg&dti=279057128878973&hc_location=group)



"Добро утро! .

Най - малко регистрирани 20 бр. в БАБХ, а задължителни 100 бр. ???????????????:tres:

1.1. Регистриран земеделски производител - 2. Регистрация като земеделски производител – ДА или НЕ.????????????????:tres:

jdrumev
17.12.2018, 13:59
Друмев, хайде кандидатирай се. Вече наистина ще си в министерството, а не в скрапа. Виж какви леки условия има.;)



Хубаво ама той мача бил вече ореден и местата заети.Да ти напиша 3 на лична и да проверим да ли ставам за Прориок?:bigsmile::bigsmile::bigsmile:

ch.atanasov
17.12.2018, 17:48
Най - малко регистрирани 20 бр. в БАБХ, а задължителни 100 бр. ???????????????:tres:

1.1. Регистриран земеделски производител - 2. Регистрация като земеделски производител – ДА или НЕ.????????????????:tres:

Докато не сключим шевство с фейса няма да разберем.:bigsmile:

jdrumev
17.12.2018, 19:08
Докато не сключим шевство с фейса няма да разберем.:bigsmile:



За какво ти трябва фес.:bigsmile:Там е най големия клюкарник и те заливат с дезинформация.:bigsmile:

ch.atanasov
17.12.2018, 19:28
За какво ти трябва фес.:bigsmile:Там е най големия клюкарник и те заливат с дезинформация.:bigsmile:

Я виж какви неща се пишат там. Раждат се нови лидери ( водачи ) и е много весело.:bigsmile:

jdrumev
17.12.2018, 19:38
Я виж какви неща се пишат там. Раждат се нови лидери ( водачи ) и е много весело.:bigsmile:


Ти не си добре/зблуден си/.Те родени,просто са забогатели.:bigsmile:Министъра хубаво им каза ама те невдяват/,,Хора разбиращи от пчели".
Чанко аз много не обичам да чета и чета м/у редовете ама ти някъде в точките видяли да се изисква Диплом Пелар?:bigsmile:Ако има съм пропуснал и да ме извиниш,но аз бих допълнил да са средни,че нали гледаш какво стана с полу и визшите?:bigsmile:Вече гледат пчели на Кайманите.:bigsmile:

Трендафил Дончев
17.12.2018, 22:46
Ти не си добре/зблуден си/.Те родени,просто са забогатели.:bigsmile:Министъра хубаво им каза ама те невдяват/,,Хора разбиращи от пчели".
Чанко аз много не обичам да чета и чета м/у редовете ама ти някъде в точките видяли да се изисква Диплом Пелар?:bigsmile:Ако има съм пропуснал и да ме извиниш,но аз бих допълнил да са средни,че нали гледаш какво стана с полу и визшите?:bigsmile:Вече гледат пчели на Кайманите.:bigsmile:

Каква мисъл, какво чудо? :tres::tres::tres:

Има изискване за диплом - пчелар. Ето го: " 3. Завършен 30-часов курс на обучение по пчеларство или наличие на аграрно образование."

jdrumev
17.12.2018, 23:21
Каква мисъл, какво чудо? :tres::tres::tres:

Има изискване за диплом - пчелар. Ето го: " 3. Завършен 30-часов курс на обучение по пчеларство или наличие на аграрно образование."

Да 30 часа.:bigsmile:Два месеца е много време,но 30 часа КУРс с 5 години практика ми звучи едно малко Джендарко /пидираско/.:bigsmile:

Трендафил Дончев
17.12.2018, 23:28
Да 30 часа.:bigsmile:Два месеца е много време,но 30 часа КУРс с 5 години практика ми звучи едно малко Джендарко /пидираско/.:bigsmile:

Така пише човека. Иначе моята жена е карала 6 месечен курс, всеки ден. И аз чувам за такива курсове от 30 часа, за първи път.

jdrumev
17.12.2018, 23:28
Така пише човека. Иначе моята жена е карала 6 месечен курс, всеки ден.

Аграрно ли?:bigsmile:

jdrumev
17.12.2018, 23:31
Аграрно ли?:bigsmile:


Питам щото познавам един го изкара платено,но то ясно ще го е изкарал след тоя тонаж.Ама будала аз до поне доцент щях да стана с тия пари ама така е като не мой да се цани.:bigsmile:

Трендафил Дончев
17.12.2018, 23:31
Аграрно ли?:bigsmile:

Пчеларски курсове. Иначе аз, щях да съм аграрно, но ми се размина, а виж какъв късмет изпуснах? Сега щях да си развявам ….някое цвете из министерството.:bigsmile:

jdrumev
17.12.2018, 23:35
Пчеларски курсове.

Ама не я пущаш ЗП.:bigsmile:Щото оня даже е ЗП ,а продава био нукове от изолация.:bigsmile:Малко се е подценил спокойно може да стане ЕТ.:bigsmile:
п.п.Виж в тубата има клипове.:bigsmile:

jdrumev
17.12.2018, 23:38
Пчеларски курсове. Иначе аз, щях да съм аграрно, но ми се размина, а виж какъв късмет изпуснах? Сега щях да си развявам ….някое цвете из министерството.:bigsmile:



До сега бях в страсти мисли как ще изглеждаш като фикос.:bigsmile:

rosty_sz
18.12.2018, 08:46
Я виж какви неща се пишат там. Раждат се нови лидери ( водачи ) и е много весело.:bigsmile:

Човека е от организацията на Матеев (федерация ли беше конфедерация ли?) и до колкото си спомням беше председател на Контролния съвет.

ch.atanasov
18.12.2018, 17:26
Човека е от организацията на Матеев (федерация ли беше конфедерация ли?) и до колкото си спомням беше председател на Контролния съвет.

Вярно било.
УПРАВИТЕЛЕН СЪВЕТ
1. Росимир Станчев Матеев - Председател на УС и представляващ сдружението
2. Илия Петров Цонев
3. Иван Николов Кожухаров
4. Светослав Василев Точев
5. Евгени Тодоров Петков
6. Стефан Маринов Стефанов
7. Георги Иванов Христов
8. Искрен Георгиев Мутафов
9. Дамян Димитров Дамянов

КОНТРОЛЕН СЪВЕТ
1. Стоянка Митева Петкова
2. Евден Тодоров Николов
3. Николай Петков Димов


Звучи като самосиндикален деец, кандидат лидер на бъдещия БОРД.:bigsmile:

ch.atanasov
18.12.2018, 19:58
Георги Кръстев (https://www.facebook.com/georgi.krastev.165?fref=gc&dti=279057128878973) " За да се развива пчеларството в България. Трябва да се обединим. Да се разграничим. Какво ще рече това. Да се обединим е ясно. Да се разграничим. Да се нарече що е то пчелар хоби и пчелар профи. Да има облекчение за хоби пчеларите , но и да имат ограничения. Профи да си плаща, работи и издържа семейство като няма ограничения. Под ограничение разбирайте
Хоби пчеларите да нямат право да продават по магазини, на едро и тнт. Всеки кой смята сериозно да се занимава . Да плаща осигуровки, да има наредба 26 и да си продава меда къде иска. Точка"

Как ви се струва, аз взех да се плаша вече. Старите муцуни ще се окажат кротки агънца, пред тези нови оправячи.:(

пп. Май не ви интересува за това :sorry: .

jdrumev
18.12.2018, 20:08
Георги Кръстев (https://www.facebook.com/georgi.krastev.165?fref=gc&dti=279057128878973) " За да се развива пчеларството в България. Трябва да се обединим. Да се разграничим. Какво ще рече това. Да се обединим е ясно. Да се разграничим. Да се нарече що е то пчелар хоби и пчелар профи. Да има облекчение за хоби пчеларите , но и да имат ограничения. Профи да си плаща, работи и издържа семейство като няма ограничения. Под ограничение разбирайте
Хоби пчеларите да нямат право да продават по магазини, на едро и тнт. Всеки кой смята сериозно да се занимава . Да плаща осигуровки, да има наредба 26 и да си продава меда къде иска. Точка"

Как ви се струва, аз взех да се плаша вече. Старите муцуни ще се окажат кротки агънца, пред тези нови оправячи.:(

пп. Май не ви интересува за това :sorry: .



Жорката е много амбициозен,но някой път не обмисля някой свои изказвания.:bigsmile:Млад е още има време да се научи как го правят старите муцуни.:bigsmile:

tarty
18.12.2018, 20:13
Георги Кръстев (https://www.facebook.com/georgi.krastev.165?fref=gc&dti=279057128878973) " За да се развива пчеларството в България. Трябва да се обединим. Да се разграничим. Какво ще рече това. Да се обединим е ясно. Да се разграничим. Да се нарече що е то пчелар хоби и пчелар профи. Да има облекчение за хоби пчеларите , но и да имат ограничения. Профи да си плаща, работи и издържа семейство като няма ограничения. Под ограничение разбирайте
Хоби пчеларите да нямат право да продават по магазини, на едро и тнт. Всеки кой смята сериозно да се занимава . Да плаща осигуровки, да има наредба 26 и да си продава меда къде иска. Точка"

Как ви се струва, аз взех да се плаша вече. Старите муцуни ще се окажат кротки агънца, пред тези нови оправячи.:(

пп. Май не ви интересува за това :sorry: .

Това е началото бе Чанко, знаеш ли как Кесерджиев определя колко субсидия му дължи държавата?

ch.atanasov
18.12.2018, 20:23
Това е началото бе Чанко, знаеш ли как Кесерджиев определя колко субсидия му дължи държавата?

Сещам се. Даже е измислил да иска пари за хуманно отношение към пчелите. :bigsmile:Жалко че пчеларския народ легитимира такива отличници по програмите, явно очакват да хапнат покрай тях.

пп. това " бе " те издава, че си гузен, нали беше от тях.hi;

jdrumev
18.12.2018, 20:29
Сещам се. Даже е измислил да иска пари за хуманно отношение към пчелите. :bigsmile:Жалко че пчеларския народ легитимира такива отличници по програмите, явно очакват да хапнат покрай тях.

пп. това " бе " те издава, че си гузен, нали беше от тях.hi;

Усети се со време той.:bigsmile:

ch.atanasov
18.12.2018, 20:33
Усети се со време той.:bigsmile:

Усетил се - дръжки. Сега ще го лашнат в отбора на хобитата и ще го духа със нас.:bigsmile:

jdrumev
18.12.2018, 20:34
Усетил се - дръжки. Сега ще го лашнат в отбора на хобитата и ще го духа със нас.:bigsmile:



Чакай след 15 01 2019г какъв вятър ще духне направо ще е вихрушка.:bigsmile:

ch.atanasov
18.12.2018, 20:43
Чакай след 15 01 2019г какъв вятър ще духне направо ще е вихрушка.:bigsmile:

Нищо няма да духне, ще има още няколко човека в работната група. Само плюнки ще хвърчат от псуващите наивници, които ще ги пратят там.

jdrumev
18.12.2018, 20:52
Нищо няма да духне, ще има още няколко човека в работната група. Само плюнки ще хвърчат от псуващите наивници, които ще ги пратят там.

Ще видим, времето ще покаже.;):bigsmile:Не забравяй какъв съм все пак.:bigsmile:

rosty_sz
18.12.2018, 21:01
Георги Кръстев (https://www.facebook.com/georgi.krastev.165?fref=gc&dti=279057128878973) " За да се развива пчеларството в България. Трябва да се обединим. Да се разграничим. Какво ще рече това. Да се обединим е ясно. Да се разграничим. Да се нарече що е то пчелар хоби и пчелар профи. Да има облекчение за хоби пчеларите , но и да имат ограничения. Профи да си плаща, работи и издържа семейство като няма ограничения. Под ограничение разбирайте
Хоби пчеларите да нямат право да продават по магазини, на едро и тнт. Всеки кой смята сериозно да се занимава . Да плаща осигуровки, да има наредба 26 и да си продава меда къде иска. Точка"

Как ви се струва, аз взех да се плаша вече. Старите муцуни ще се окажат кротки агънца, пред тези нови оправячи.:(

пп. Май не ви интересува за това :sorry: .
Георги Кръстев, никога не е показвал каквито и да е амбиции да става някакъв лидер в сектора. Изключително работлив, точен и мислещ колега. Не бива така се омаскаряват всички, които имат мнение по някакъв въпрос.

jdrumev
18.12.2018, 21:06
Георги Кръстев, никога не е показвал каквито и да е амбиции да става някакъв лидер в сектора. Изключително работлив, точен и мислещ колега. Не бива така се омаскаряват всички, които имат мнение по някакъв въпрос.


Млад и трябва да му изградим характер затова го омаскаряваме.:bigsmile:Рости ти разбрали сега за ДеСаМи ще дават ли на БИО-то?:bigsmile:

ch.atanasov
18.12.2018, 21:15
Георги Кръстев, никога не е показвал каквито и да е амбиции да става някакъв лидер в сектора. Изключително работлив, точен и мислещ колега. Не бива така се омаскаряват всички, които имат мнение по някакъв въпрос.

Така ли звучи -омаскарявам го . Изобщо не се учудвам кой го казва. Като съмишленик и на линия, я кажи какво мислиш за стратегиите му.

rosty_sz
18.12.2018, 21:17
Не смея да попитам? Ама като гледам какви са въртиопашки в МЗХГ и да попитам ще се окаже, че не съм разбрал;)

jdrumev
18.12.2018, 21:39
Не смея да попитам? Ама като гледам какви са въртиопашки в МЗХГ и да попитам ще се окаже, че не съм разбрал;)



Няма да питаш те знаят вече,че са сбъркали просто гледат сеир сега.:bigsmile:Важното е ,че разбрахме БИО колегите какви хора са.Посегнаха и на нашето.:bigsmile:

rosty_sz
18.12.2018, 22:35
Така ли звучи -омаскарявам го . Изобщо не се учудвам кой го казва. Като съмишленик и на линия, я кажи какво мислиш за стратегиите му.
Какъв съмишленик:laughing::laughing::laughing: един път сме говорили по телефона и на протеста се запознахме и поговорихме 2-3 мин.
Колкото до пчеларството, ако чуеш какво мисля аз, на Георги размислите ще ти се сторят като виц:laughing:
Шегувам се разбира се. Определено съм за яко затягане на контрола, но преди това трябва да се оправят някои бакии, като определено пчеларството трябва да се раздели на хоби и професионално. Хобито да се освободи от осигуровки и т.н. и да се започва със затягането на дисциплината. Абсолютно съм против заплащане на опрашването, но съм принуден да работя в тази посока. Искам здрави пчели и анти дъмпингова политика към цената и не ми трябват никакви помощи субсидии и т.н.
Ще споделя и една идея която много искам да се опитаме да прокараме някак. Да се отпусне бюджет на растителна защита и да има се издаде заповед за сформиране на групи за взимане на проби. Да има група във всяка област и в нея да участва председател на пчеларско дружество от областта. Групите да взимат проби на случаен принцип от растенията в земеделските блокове. Да се правят изследвания с които да се търсят забранените неоникотиноиди, както и следи от забранени за ползване в ЕС други пестициди. Бюджет за 20-30 проби на област ще бъдат достатъчни. По този начин ще се постигне силен психологически ефект върху земеделците, защото няма да е ясно на кой блок ще кацне комисията и същевременно няма да е скъпо. Естествено има начини отново за мошенгии, но мисля че ефекта би бил поразителен особено ако и санкциите за хванатите са подобаващи, като очаквания добив от блока по 3 примерно.

jdrumev
18.12.2018, 22:49
А как ще определите кой е хоби и кой е профи.:bigsmile:Според мен трябва да има из пит.Кой не знае де са ушите на пчелите става хоби кой знае профи.:bigsmile:Шегувам се и аз разбира се.:bigsmile:Също може тия да минат и покрай някой пчелин и да вземат проби за сравнение.Гледай хванали някой БИО с инверт с пари от ДеСаМи:bigsmile:
п.п.Нямате право колеги Биологични да кандидатствате за ДеСаМи оня гледа отгоре.Напролет ще разберете за какво идва реч.:bigsmile:Дет са вика и Работна група нема ви помогне.:bigsmile:

Трендафил Дончев
18.12.2018, 22:59
А как ще определите кой е хоби и кой е профи.:bigsmile:Според мен трябва да има из пит.Кой не знае де са ушите на пчелите става хоби кой знае профи.:bigsmile:Шегувам се и аз разбира се.:bigsmile:Също може тия да минат и покрай някой пчелин и да вземат проби за сравнение.Гледай хванали някой БИО с инверт с пари от ДеСаМи:bigsmile:
п.п.Нямате право колеги Биологични да кандидатствате за ДеСаМи оня гледа отгоре.Напролет ще разберете за какво идва реч.:bigsmile:Дет са вика и Работна група нема ви помогне.:bigsmile:

Гледа, гледа, но май и той трябва да мине през офталмолог.:bigsmile:

Ангел Йосифов
19.12.2018, 06:59
Естествено има начини отново за мошенгии, но мисля че ефекта би бил поразителен особено ако и санкциите за хванатите са подобаващи, като очаквания добив от блока по 3 примерно.
"Поразителен ефект"
По слабия да посегне на по силния,определено ще има поразителен ефект..
Може би ще трябва да се поизчакат малко по други времена,когато,например,дъ жавата да е по силна,за да закриля по слабия!!!Иначе поразителния ефект ще е върху по слабия.

ch.atanasov
19.12.2018, 07:29
Какъв съмишленик:laughing::laughing::laughing: един път сме говорили по телефона и на протеста се запознахме и поговорихме 2-3 мин.
Колкото до пчеларството, ако чуеш какво мисля аз, на Георги размислите ще ти се сторят като виц:laughing:
Шегувам се разбира се. Определено съм за яко затягане на контрола, но преди това трябва да се оправят някои бакии, като определено пчеларството трябва да се раздели на хоби и професионално. Хобито да се освободи от осигуровки и т.н. и да се започва със затягането на дисциплината. Абсолютно съм против заплащане на опрашването, но съм принуден да работя в тази посока. Искам здрави пчели и анти дъмпингова политика към цената и не ми трябват никакви помощи субсидии и т.н.
Ще споделя и една идея която много искам да се опитаме да прокараме някак. Да се отпусне бюджет на растителна защита и да има се издаде заповед за сформиране на групи за взимане на проби. Да има група във всяка област и в нея да участва председател на пчеларско дружество от областта. Групите да взимат проби на случаен принцип от растенията в земеделските блокове. Да се правят изследвания с които да се търсят забранените неоникотиноиди, както и следи от забранени за ползване в ЕС други пестициди. Бюджет за 20-30 проби на област ще бъдат достатъчни. По този начин ще се постигне силен психологически ефект върху земеделците, защото няма да е ясно на кой блок ще кацне комисията и същевременно няма да е скъпо. Естествено има начини отново за мошенгии, но мисля че ефекта би бил поразителен особено ако и санкциите за хванатите са подобаващи, като очаквания добив от блока по 3 примерно.

Брях, че съм те развеселил. Аз като съм съмишленик на Бойко, да не си лягам с него.:laughing:

пп.Довечера ще те моля да ми обясниш как ще се обединявате, чрез разделение.hi;

Георги Кръстев
19.12.2018, 07:38
Георги Кръстев, никога не е показвал каквито и да е амбиции да става някакъв лидер в сектора. Изключително работлив, точен и мислещ колега. Не бива така се омаскаряват всички, които имат мнение по някакъв въпрос.
Прав си, нямам намерение да оглавявам каквото и било, първо не се чуствам подготвен, второ нямам болни амбиции, трето и най-лошото е че за сега не виждам смисъл!

п.п. Благодаря за добрите думи.

Георги Кръстев
19.12.2018, 07:42
Това че съм от Пчеларско сдружение Бургас, не значи че всички сме на едно и също мнение. Коментираме и ако ме уборят с ръка на сърце ще се извиня и ще кажа не бях прав... Имам си мнение по дадени въпроси имам топки, казвам си го. Благодаря на пожарникаря че ме следи и цитира тук и там , даваш гласност на думите ми. А те са истина! Ростиславе какво ни трябваше да се запознаваме, сега и ще изкарат снимка от някъде.. и стана кашата ..

п.п. Добро утро, нека този ден бъде по-добър за вас, жените ви пуснат и освободите напрежението в макарите.

jdrumev
19.12.2018, 08:45
Прав си, нямам намерение да оглавявам каквото и било, първо не се чуствам подготвен, второ нямам болни амбиции, трето и най-лошото е че за сега не виждам смисъл!

п.п. Благодаря за добрите думи.

Жоре рано е още и според мен да подскочиш.Още си млад и кръвтати ври,не е смръзната като на старите ПЕСове.:bigsmile::bigsmile::bigsmile:А смисъл винаги има от мен да знаеш щом Бай Ганьо иска Солунската митница макар и за кратко значи смисъл има.:bigsmile:

morriddin
19.12.2018, 16:43
Много ми се ще да коментирам какво е "обединение"... За "разединение" също.
И това все ми се чини мрънкане и реване. Отделно злоба и завист.
Като гледам, всичко това се прокламира от "затвореното" бургаско дружество, че и там се получиха едни разединения... ама няма оглашения...
Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже!!!

ianev
19.12.2018, 17:10
Колега Моридин. Излей си душата какво те мъчи че не качваме лекциите ( от там тръгна всичко, все едно сме длъжни), по това ли съдиш че сме ”затворено” дружество. Осъзнайте се малко да не сме секта! Който иска може дасе запознае със делата които вършим в Бургас! Айде малко ще ти разкажа! Освен лекторската програма която се прави за членовете на Пчеларско сдружение Бургас, участваме в редица инициативи заедно с община Бургас и общинска служа Земеделие! Посещаваме училища, детски градини, организираме и конкурс за детска рисунка! Общи поръчки ( за тях се подразбира ) Но най важното сдружението е гръб на своите членове! И при най малкия проблем!Не става само да разтягаме лакардии като пожарникаря! Членове на сдружението взеха дейно участие в това да зарадваме семейства в нужда за Коледа! Да вярно е участваме активно в редица дискусии по проблемите в сектора. Пример писмото за неоникотиноидите. А колкото до разединението в сдружението няма такова!. Просто един човек който по никакъв начин не участва в дейността на сдружението се отказа или по точно както казва той ”вдигна ръце”! Поздрави от Сектата на теб, на пожарникаря, и всички останали които ни мислите доброто надявам се!

ch.atanasov
19.12.2018, 17:21
... Имам си мнение по дадени въпроси имам топки, казвам си го. Благодаря на пожарникаря че ме следи и цитира тук и там , даваш гласност на думите ми. А те са истина!


Повече би ми отивало---подпалвача.:bigsmile: Бих те следил, ако се криеш, но ти си публична личност и ползвам "щурите" ви идеи за да събудя дебат, но уви. Та давай да я чуем тази твоя истина, лично от теб.

jdrumev
19.12.2018, 17:34
Янев приятел си ми,но не си прав за Месията/Бати Янчо/.Ако небеше той нямаше и да видим доклада. Който касае всички нас.Както казва 2ми брат,,Днес при теб утре при мен".Какво ви струваше да го споделите с нас там още показахте,че сте като единаци.Началото на Юли като видях акара можех и аз да си затраям и да си кажа,,Болят ме сърбаците"/макарите,топките/за другите,но го споделих.Кажи ми как да ви вярвам като скрихте от нас тоя доклад,а не се знае още какво криете?
За да сме единни трябва да си имаме доверие,а такова нито ние към вас нито вие към нас има.Помисли защо така наречените стари ПЕСове не пущат кокала и не дават път на младите и не можем да се борим с тях макар да сме млади и пълни с енергия?:bigsmile:

jdrumev
19.12.2018, 17:35
Повече би ми отивало---подпалвача.:bigsmile: Бих те следил, ако се криеш, но ти си публична личност и ползвам "щурите" ви идеи за да събудя дебат, но уви. Та давай да я чуем тази твоя истина, лично от теб.


Танасе,Танасе и ти ли се буташ за наденицата.:bigsmile:

ianev
19.12.2018, 17:43
Янев приятел си ми,но не си прав за Месията/Бати Янчо/.Ако небеше той нямаше и да видим доклада. Който касае всички нас.Както казва 2ми брат,,Днес при теб утре при мен".Какво ви струваше да го споделите с нас там още показахте,че сте като единаци.Началото на Юли като видях акара можех и аз да си затраям и да си кажа,,Болят ме сърбаците"/макарите,топките/за другите,но го споделих.Кажи ми как да ви вярвам като скрихте от нас тоя доклад,а не се знае още какво криете?
За да сме единни трябва да си имаме доверие,а такова нито ние към вас нито вие към нас има.Помисли защо така наречените стари ПЕСове не пущат кокала и не дават път на младите и не можем да се борим с тях макар да сме млади и пълни с енергия?:bigsmile:

Даче я влей какво имаш впредвид за доклада. Че да не излезе друго ;) Колкото до това дали щеше да види бял свят щеше разбира се! Просто самия доклад без да е прикрепен към нещо и адресиран до правилното място до нищо няма да доведе. Но разни форумни играчи много ги глождеше, ще кажеш че те са го заплатили! А между другото доклада го заплати председателя на Пчеларско сдружение Бургас д-р Пламен Димитров!

jdrumev
19.12.2018, 17:55
Даче я влей какво имаш впредвид за доклада. Че да не излезе друго ;) Колкото до това дали щеше да види бял свят щеше разбира се! Просто самия доклад без да е прикрепен към нещо и адресиран до правилното място до нищо няма да доведе. Но разни форумни играчи много ги глождеше, ще кажеш че те са го заплатили! А между другото доклада го заплати председателя на Пчеларско сдружение Бургас д-р Пламен Димитров!



Виждаш ли пак опряхме до парите.Ами имал е някой пари и го е заплатил,но това не пречеше да спечели точки пред нас.Много от нас нямат финансов ресурс да направят това което е направил Димитров и ще ше да ни е от полза инфото.С това,че скрихте доклада загубихте доверието на такива като мен малки пчелари/ИПМ/.

Трендафил Дончев
19.12.2018, 17:59
Янев приятел си ми,но не си прав за Месията/Бати Янчо/.Ако небеше той нямаше и да видим доклада. Който касае всички нас.Както казва 2ми брат,,Днес при теб утре при мен".Какво ви струваше да го споделите с нас там още показахте,че сте като единаци.Началото на Юли като видях акара можех и аз да си затраям и да си кажа,,Болят ме сърбаците"/макарите,топките/за другите,но го споделих.Кажи ми как да ви вярвам като скрихте от нас тоя доклад,а не се знае още какво криете?:

Все се вреш къде не ти е работата. Кат малко прасенце се ръчкаш в дирниците на старите.:bigsmile:


Помисли защо така наречените стари ПЕСове не пущат кокала и не дават път на младите и не можем да се борим с тях макар да сме млади и пълни с енергия?:bigsmile:

Явно още не ви е узряло семето...….Горе, горе - не си мисли за дедовия.:bigsmile:

ch.atanasov
19.12.2018, 18:05
Танасе,Танасе и ти ли се буташ за наденицата.:bigsmile:

Не, нямам шанс, аз съм хоби, без курс, без титли .crying;

ianev
19.12.2018, 18:06
Даче умно момче си.Недей се хваща за парите. Те въобще не са в уравнението! А вникни в останалото! Прочети пак коментара!

tarty
19.12.2018, 18:25
Даче я влей какво имаш впредвид за доклада. Че да не излезе друго ;) Колкото до това дали щеше да види бял свят щеше разбира се! Просто самия доклад без да е прикрепен към нещо и адресиран до правилното място до нищо няма да доведе. Но разни форумни играчи много ги глождеше, ще кажеш че те са го заплатили! А между другото доклада го заплати председателя на Пчеларско сдружение Бургас д-р Пламен Димитров!
Лъжеш Янев и то вкарваш и председателя в интрига, а той не е тук да каже истината.

ch.atanasov
19.12.2018, 18:27
....трябва да се оправят някои бакии, като определено пчеларството трябва да се раздели на хоби и професионално. .

Хайде, няма да ви чекам думите с ченгел. :(Хубаво е че имате идеи, но ние как да ги знаем. crying;Та какъв ще е критерия за горното разделение.

ianev
19.12.2018, 18:29
Какво лъжа Янчо айде кажи! То и ти незнаеш! Пробите се платиха от средствата които влязоха по сметката на сдружението благодарение на Председателя! Айде стига си фантазира и заблуждава общественоста или че си вършил нещо в сдружението! Доклада нямаше да остане скрит в предния си коментар обясних!

Не ме познаваш. Интригите са твоя запазена марка! Не си спрял да си измисляш и бълваш глупости от както се махна от сдружението. Типично по нашенски! Днеска си със едни хора а утре почваш даги каляш

tarty
19.12.2018, 18:31
Какво лъжа Янчо айде кажи! То и ти незнаеш! Пробите се платиха от средствата които влязоха по сметката на сдружението благодарение на Председателя! Айде стига си фантазира и заблуждава общественоста или че си вършил нещо в сдружението! Доклада нямаше да остане скрит в предния си коментар обясних!

А сега прочети по долу какво си писал и сам си намери изговорената лъжа, ако не успееш пиши, много други ще ти покажат къде лъжеш.

ianev
19.12.2018, 18:37
Айде докажи го Янчо. От къде да знаеш какво е било като не си бил на сбирките на УС. Много жалко че толкова хора ти се вързват но нормално едни лъжи изговорени 100 пъти като твойте, накрая се приемат за истина

tarty
19.12.2018, 18:39
Не ме познаваш. Интригите са твоя запазена марка! Не си спрял да си измисляш и бълваш глупости от както се махна от сдружението. Типично по нашенски! Днеска си със едни хора а утре почваш даги каляш
Я сподели от кога си почнал да се ядеш с мене, аз си спомням, че ме намрази по времено на изложението в Плевен, когато ми звънеше в 10 вечерта да ми се молиш да звъня на Бат Тянко да не се заяжда с теб, а аз ти казах да се оправяш сам, достатъчно си голям и то не само на мускули.

jdrumev
19.12.2018, 18:40
Все се вреш къде не ти е работата. Кат малко прасенце се ръчкаш в дирниците на старите.:bigsmile:



Явно още не ви е узряло семето...….Горе, горе - не си мисли за дедовия.:bigsmile:



Според мен старите ПЕСове са виновни да е в това положение българското пчеларство.Те оставиха да има 100 организации и съюзи,те оставиха да се промени идеологията за отглеждане на пчели и много още ТЕ-та.

tarty
19.12.2018, 18:41
Айде докажи го Янчо. От къде да знаеш какво е било като не си бил на сбирките на УС. Много жалко че толкова хора ти се вързват но нормално едни лъжи изговорени 100 пъти като твойте, накрая се приемат за истина

Я копни от чата на управителния съвет кой как гласува за това дали да заплатим пробите, защото имаше хора против. Ей, ма толкова неможеш ли схванеш абсурда в думуте ти по долу, че подхвана пак да злобееш?

ianev
19.12.2018, 18:43
Чак да съм те молил да не си месия! Как си представяш да ти кажа моля ти се Янчо. Ти сериозно ли? Говорихме но да ти е моля айде бъди по сериозен. Говорихме какво иска Тянко и защо се държи така в този момент.Не се заяждам с теб не ми е присъщо ако сме честни ти започна да се заяждаш първи но ти е къса паметта. Продължавай да си съчиняваш А колкото до Тянко големи хора сме и в крайна сметка се разбрахме. Не се опитвай пак да правиш имтриги.Сега ако ме извиниш имам повод който празнуваме със семейството ми и не мога да ти чета глупустите цяла вечер. Напиши си дежурния лаф че се измъквам и да приключваме!

tarty
19.12.2018, 18:48
Чак да съм те молил да не си месия! Не се заяждам с теб не ми е присъщо ако сме честни ти започна да се заяждаш първи но ти е къса паметта. Продължавай да си съчиняваш А колкото до Тянко големи хора сме и в крайна сметка се разбрахме. Сега ако ме извиниш имам повод който празнуваме със семейството ми и не мога да ти чета глупустите цяла вечер. Напиши си дежурния лаф че се измъквам и да приключваме!

Като нямаш време за мен, защо тогава непрекъснато ме споменаваш и ме караш да пиша, престани да ме плюеш и няма да пиша, просто ме провокираш, защото се мислиш за много умел в споровете. Моля някой колега да му напише къде лъже, та да го прочете от друг и да вникне в грешките си на изразяване.

ianev
19.12.2018, 18:51
Никой не те коментира. Света не започва и свършва със теб. Повече няма да те спомена никъде. И ти не се занимавай с мен!

Трендафил Дончев
19.12.2018, 18:57
Според мен старите ПЕСове са виновни да е в това положение българското пчеларство.Те оставиха да има 100 организации и съюзи,те оставиха да се промени идеологията за отглеждане на пчели и много още ТЕ-та.

С какво ви са виновни старите песове? Аз казах преди, че един дъртак не му е там работата, а те ме наплюха. Бил умник. Бил, но за времето си. Сега след като сте толкова амбициозни младоците, какво чакате? Хайде, яхайте "магарето" и напред. Влизайте в управлението с акъл, с идеи. Кой ви пречи? Да не би да са застанали с тояги и да не ви дават да влезете в управлението? Явно както казах - не ви е узряло семето в главите. Както е казал неизвестния войн - който не може да прави война, прави стачки. Е виж колко точно го е казал.
Защо има сто съюза? Защото всеки наритан от някъде, веднага започва да прави следващия съюз, а не се замисля, че да го изритат е толкова способен. Други пък видели, че подковават вола и те дигнали краката - съюз да правят. Нали каза, че знаеш за жабата? Та затова са толкова съюзите. Куцо, кьораво и сакато хукнали да стават водачи. От всяка цепеница свирка не става.
Идеологията за отглеждане на пчели? Ха, ха...кой ревеше, че старите не разбирали и все по стария начин карали, а младите били по напредничави? Тук е спорен малко въпроса, кой започна със сахара и инверта. Та идеологията е малко друга.;)

kuline
19.12.2018, 18:57
Никой не те коментира. Света не започва и свършва със теб. Повече няма да те спомена никъде. И ти не се занимавай с мен!

Еми, Янев, има един принцип: Работата се дава на подходящия човек, който би я свършил най-добре. Демек, ако бяхте направили Янчо ковчежник на организацията, то тя щеше да "цъфти". Той най-умее пари да брои. :bigsmile:

jdrumev
19.12.2018, 19:18
Еми, Янев, има един принцип: Работата се дава на подходящия човек, който би я свършил най-добре. Демек, ако бяхте направили Янчо ковчежник на организацията, то тя щеше да "цъфти". Той най-умее пари да брои. :bigsmile:


И да ги оправлява добре не само да ги брои.:bigsmile:

peter11_82
19.12.2018, 19:44
Първите сезони на този латино-турски сериал съм ги пропуснал, но сега чета с интерес; особено с оглед на това, че понякога дни наред в целия форум има 4-5 нови поста.

jdrumev
19.12.2018, 19:49
С какво ви са виновни старите песове? Аз казах преди, че един дъртак не му е там работата, а те ме наплюха. Бил умник. Бил, но за времето си. Сега след като сте толкова амбициозни младоците, какво чакате? Хайде, яхайте "магарето" и напред. Влизайте в управлението с акъл, с идеи. Кой ви пречи? Да не би да са застанали с тояги и да не ви дават да влезете в управлението? Явно както казах - не ви е узряло семето в главите. Както е казал неизвестния войн - който не може да прави война, прави стачки. Е виж колко точно го е казал.
Защо има сто съюза? Защото всеки наритан от някъде, веднага започва да прави следващия съюз, а не се замисля, че да го изритат е толкова способен. Други пък видели, че подковават вола и те дигнали краката - съюз да правят. Нали каза, че знаеш за жабата? Та затова са толкова съюзите. Куцо, кьораво и сакато хукнали да стават водачи. От всяка цепеница свирка не става.
Идеологията за отглеждане на пчели? Ха, ха...кой ревеше, че старите не разбирали и все по стария начин карали, а младите били по напредничави? Тук е спорен малко въпроса, кой започна със сахара и инверта. Та идеологията е малко друга.;)


То като се обърне колата пътища много.:bigsmile:Това да не е от вчера и днеска. Тоя преход от коя година е?Когато някой се опитваше да направи нещо му бутахте пръта ,а сега не сте виновни.Виж Дони до къде стигна да продава майки има нема 12-15 еуро.Само и само да видите кави пчели има и какви добиви се правят с тях.:bigsmile:За сахара и инверта не си прав.Знаеш как си храня пчелите,но го отричаш и ти самия тоя начин на отглеждане защото не вярваш ,че е възможно това.Може би си прав защото подържаш 6 рамки пило преди пашата зада спазиш правилото и да не ти се роят,но за мен 8-10кг пчела в точно определиния момент ти носи повече добив от 2 паши.Това е мое мнение и не искам да го втълпявам на никой.
п.п.Това което правим ние с Месията/Бати Янчо/руснаците са го измислили 50 години,но защо не е било задължително правило в България няма и представа.

Трендафил Дончев
19.12.2018, 19:52
Първите сезони на този латино-турски сериал съм ги пропуснал, но сега чета с интерес; особено с оглед на това, че понякога дни наред в целия форум има 4-5 нови поста.

Ако всички бяха толкова активни колкото ТИ, и форум нямаше да има. Само Друмев пише по 6 пъти повече постове на вечер, колкото ти за 4 години си написал.;)

jdrumev
19.12.2018, 20:04
Защото имам ограничения.;):bigsmile::bigsmile::bigs mile:Ама и аз след прошка мой да пропиша от мултаците.:bigsmile::bigsmile:Само ми махни ограниченията на постове.:bigsmile::bigsmile:
п.п.А уж имало свобода на словото и печата.:bigsmile:

jdrumev
19.12.2018, 20:09
Първите сезони на този латино-турски сериал съм ги пропуснал, но сега чета с интерес; особено с оглед на това, че понякога дни наред в целия форум има 4-5 нови поста.



Е то протеста си свърши работата,макари ,че мача беше свършил.:bigsmile:Ако следиш и фейс групите ще разбереш нещо много интересно.Има нов Троянски кон. Български с ДНК на кобила.:bigsmile:Ама и аз съм болен мозък, но има и по болни от мен.:bigsmile:

kuline
19.12.2018, 20:17
Първите сезони на този латино-турски сериал съм ги пропуснал, но сега чета с интерес; особено с оглед на това, че понякога дни наред в целия форум има 4-5 нови поста.

Ха,ха, ами то ако се плащаше за това ( писането), то нямаше да има зрители, а само творци. Представи си колко енергия ни отнема това, да не говорим за мода. Както би следвало всеки средно интелигентен човек да е запознат, енергията е скъпа и то не малко. Има такива присъстващи, които се активират само по "възстаническо" време. Защо ли? Сам си отговори!
От мен да мине, ще ти кажа: Защото имали по-голяма нужда от пари. Колко интересно, а?!

Трендафил Дончев
19.12.2018, 20:18
То като се обърне колата пътища много.:bigsmile:Това да не е от вчера и днеска. Тоя преход от коя година е?Когато някой се опитваше да направи нещо му бутахте пръта ,а сега не сте виновни.Виж Дони до къде стигна да продава майки има нема 12-15 еуро.Само и само да видите кави пчели има и какви добиви се правят с тях.:bigsmile:За сахара и инверта не си прав.Знаеш как си храня пчелите,но го отричаш и ти самия тоя начин на отглеждане защото не вярваш ,че е възможно това.Може би си прав защото подържаш 6 рамки пило преди пашата зада спазиш правилото и да не ти се роят,но за мен 8-10кг пчела в точно определиния момент ти носи повече добив от 2 паши.Това е мое мнение и не искам да го втълпявам на никой.
п.п.Това което правим ние с Месията/Бати Янчо/руснаците са го измислили 50 години,но защо не е било задължително правило в България няма и представа.

Пътищата винаги са едни и същи, колата също. Само оправданията са според на който както му е удобно. На теб лично кой ти е забил пръта? Сучеш от 10 майки най - малко и пак си на същото дередже, защото пръта ти е забит в твоята глава, в мозъка ти. ;) Другите му били виновни.
Дони какво да го гледам? Още по - евтини ще станат. Като всички им дойде в пипетата, че майките може сам всеки да си ги произведе и ще са същите качества като моите, на Дони, на Матеев, на, на , на ….на твоите. Правилото е 25 - 50 - 25. 25 супер, 50 средни и 25 боклук. Ха, избери си коя ще е твоята. Аз, ако знаех кои ще са първите 25, щях да стана светило в пчеларството. Нека някой производител ми ги покаже кои са тези 25. Да ми ги посочи с пръст. Добиви не се правят с пчели, а с паша. С пчели се правят рояци.
Аз, знам как се хранят пчели и КОГА? Нищо не отричам.

8-10 кг. от колко кошера? Ти 100 000 пчели в един кошер виждал ли си какво представлява такъв кошер? Я слез на земята, че ще дойда да те гръмна със собствената ти пушка и то празна.;) Точният момент - кога е точният момент? А, ако няма паша в този момент, знаеш ли какъв рояк ще излезе от този кошер със 100 000 пчели?
Това което правите с месията са глупости, по - точно твоята част. Къде са на руснаците пашите, къде нашите? Затова и правилото на руснаците не е задължително. Било е, но по това време са използвали големи гуми от трактори, разрязани на две и като дойде газката-цистерна на заден ход и пълни всеки ден. Та така, мили ми смехурко.;)

jdrumev
19.12.2018, 20:29
Аз за това писах ТОЧНИЯ МОМЕНТ.Видял съм ,че не е рентабилно подържане на тия кошери от 8-10к пчели.Видял съм в двумайчино видял съм и в черно гъза 18 рамки пило.Видял съм и стара Родопика макар и Златаришка с 15рамки пило.За пашата си прав ,но това трябваше да е точка 1 в исканията на протеста.Защото всеки който е чел Георги1974 знае защо нямаше липа.;):bigsmile::bigsmile::bigsmile:За слънчувката е ясно,но пак хванахме последния влак.:bigsmile:

Трендафил Дончев
19.12.2018, 20:40
Аз за това писах ТОЧНИЯ МОМЕНТ.Видял съм ,че не е рентабилно подържане на тия кошери от 8-10к пчели.Видял съм в двумайчино видял съм и в черно гъза 18 рамки пило.Видял съм и стара Родопика макар и Златаришка с 15рамки пило.За пашата си прав ,но това трябваше да е точка 1 в исканията на протеста.Защото всеки който е чел Георги1974 знае защо нямаше липа.;):bigsmile::bigsmile::bigsmile:За слънчувката е ясно,но пак хванахме последния влак.:bigsmile:

Ей, момченце. Не ми ги предавай на мен тия номера, че посреди нощите, от преди 5 години, колко снимки си ми пратил на пчелина, на кошерите, аз съм идвал в Златарица и нищо, че не съм те намерал, все пак съм хвърлил поглед на пчелина ти. Постоянно пускаш снимки из форумите. Аз не съм толкова зле с акъла за пчелите, за да не мога да си направя сметка на какво ниво си. Това зависи и от говоренето/писането ти. То се вижда. Ти сам го показваш. Ти си като един мой колега. Прочете във вестник Пчела и кошер, че някой изкарал еди колко си мед от кошер номер 13 и като си го втълпи, че ми го прекарва този номер с години с негов 13 номер. Лошото е в този случай, че и аз съм чел този брой. :bigsmile: Та с хвалби майстор няма да станеш. :bigsmile:

jdrumev
19.12.2018, 20:52
Ей, момченце. Не ми ги предавай на мен тия номера, че посреди нощите, от преди 5 години, колко снимки си ми пратил на пчелина, на кошерите, аз съм идвал в Златарица и нищо, че не съм те намерал, все пак съм хвърлил поглед на пчелина ти. Постоянно пускаш снимки из форумите. Аз не съм толкова зле с акъла за пчелите, за да не мога да си направя сметка на какво ниво си. Това зависи и от говоренето/писането ти. То се вижда. Ти сам го показваш. Ти си като един мой колега. Прочете във вестник Пчела и кошер, че някой изкарал еди колко си мед от кошер номер 13 и като си го втълпи, че ми го прекарва този номер с години с негов 13 номер. Лошото е в този случай, че и аз съм чел този брой. :bigsmile: Та с хвалби майстор няма да станеш. :bigsmile:



Зимана смъртност над 80% хвалба ли е,7 пъти за една година да ти са на земята пчелите хвалба ли е,4 пъти тая година да ти изчезне летящата пчела хвалба ли е,4 магазина с мед да ти изядат децата заради първото хвалба ли е?Боря се и ще се боря до последното семейство живо и не за друго,а защото искам да стана по добър от теб.;):bigsmile::bigsmile::bigsmile:За знанията си прав толкова са ми ,но за четенето грешиш и то много грешиш.Ще стигна тия 155кг от един кошер да знаеш,но да не ме изкарате пак лъжец с бати Славчо като за Боянската отводка.:bigsmile:

peter11_82
19.12.2018, 20:58
Ако всички бяха толкова активни колкото ТИ, и форум нямаше да има. Само Друмев пише по 6 пъти повече постове на вечер, колкото ти за 4 години си написал.;)

По принцип пиша когато имам да споделя нещо смислено. Случаят явно е изключение :-)
Иначе рядко имам време да чета и пиша, с изключение на зимата, и то когато нямям много задачи по основните ми дейности.
Иначе за 5 години вече от пчеларство съм видял само десетки хиляди левове разходи/инвестиции. Но пък и малко хора със стотина с-ва като мен биха наляли пари в още толкова помощни с-ва, 2 бр. 24-рамкови центрофуги, машина за разпечатване и още каквито се сетиш глезотиЙ.

Трендафил Дончев
19.12.2018, 21:03
Зимана смъртност над 80% хвалба ли е,7 пъти за една година да ти са на земята пчелите хвалба ли е,4 пъти тая година да ти изчезне летящата пчела хвалба ли е,4 магазина с мед да ти изядат децата заради първото хвалба ли е?Боря се и ще се боря до последното семейство живо и не за друго,а защото искам да стана по добър от теб.;):bigsmile::bigsmile::bigsmile:За знанията си прав толкова са ми ,но за четенето грешиш и то много грешиш.Ще стигна тия 155кг от един кошер да знаеш,но да не ме изкарате пак лъжец с бати Славчо като за Боянската отводка.:bigsmile:

Ето, сам си отговори. На всичките тия неблагополучия, като прибавим и сушата, какви кила, какви 5 лева? Ти барабар/заедно с кошерите и базалтовите плочки отгоре ли ги смяташ килограмите?

kuline
19.12.2018, 21:10
По принцип пиша когато имам да споделя нещо смислено. Случаят явно е изключение :-)
Иначе рядко имам време да чета и пиша, с изключение на зимата, и то когато нямям много задачи по основните ми дейности.
Иначе за 5 години вече от пчеларство съм видял само десетки хиляди левове разходи/инвестиции. Но пък и малко хора със стотина с-ва като мен биха наляли пари в още толкова помощни с-ва, 2 бр. 24-рамкови центрофуги, машина за разпечатване и още каквито се сетиш глезотиЙ.

А ти, нима си мислиш, че от останалите пишещи, всички са влагали чужди(разбирай държавни средства)или такива, които са спечелили от тотото. Ех младежи, младежи.

peter11_82
19.12.2018, 21:18
Изобщо няма такова нещо. Написах, че пиша рядко, защото в повечето случаи нямам какво да напиша от скромния си опит или не влизам със седмици. Изтъкнах какво съм инвестирал, за да стане ясно, че давам всичко да се развивам и да не се гледа с пренебрежение на скромния ми брой постове.

Трендафил Дончев
19.12.2018, 21:21
Изобщо няма такова нещо. Написах, че пиша рядко, защото в повечето случаи нямам какво да напиша от скромния си опит или не влизам със седмици. Изтъкнах какво съм инвестирал, за да стане ясно, че давам всичко да се развивам и да не се гледа с пренебрежение на скромния ми брой постове.

Ами напиши нещо смислено за пчелите, за опита ти, за знанията в занаята, а не какво ние сме сътворили за толкова време и, че не сме влизали със седмици и месеци. Ние също имаме работа, семейства, пчелини, дертове. Честно да ти кажа ми мина през ума да ти думна един БАН, но те изчаках. Честно ти казвам. Ако искаш ми се сърди. ;)

jdrumev
19.12.2018, 21:26
Оффффффф така е, така. И затова, аз най -много ти опъвам ушите.:bigsmile: Давай напред и ще ме задминеш, само, че ще трябва да стана даскал на брат ти, че да му кажа как да ти загрява врата, за да се изпича правилно знанието в главата ти.:bigsmile:



Брата и единия и другия ги нямаше на протеста.Аз отидох само и само заради каузата,че нещо ще се промени с не регламентираните пръскания.За жалост се пребрах с 5лв може би на кошер.Може ше и да са повече от двойно,но моя приятел Иванов него реши.:bigsmile:А ти ме питаш какви 5 лв.А ми такива червени друго си беше от сините 20.:bigsmile:Според теб това протест ли беше или за петяхто лева.Остави ,че Михайлов който много го уважавам го усвиркаха като съдия дал дузпа на селски мач за госта.:bigsmile:Ако не беше онава абициозното момче остави,че микрофона щяха да му вземат ами и като съдия на селски мач ще ше да е.:bigsmile:

peter11_82
19.12.2018, 21:32
Не се притеснявай - от този момент аз сам си налагам БАН на влизането и писането в този форум...

Калеко Алеко
19.12.2018, 21:38
Не се притеснявай - от този момент аз сам си налагам БАН на влизането и писането в този форум...
Недей така,Колега, не приемай толкова лично коментарите... все пак идва Коледаdrinks;:yahoo:

kuline
19.12.2018, 21:38
Изобщо няма такова нещо. Написах, че пиша рядко, защото в повечето случаи нямам какво да напиша от скромния си опит или не влизам със седмици. Изтъкнах какво съм инвестирал, за да стане ясно, че давам всичко да се развивам и да не се гледа с пренебрежение на скромния ми брой постове.

Ясно, може би погрешно сме те разбрали, но вероятно, защото така си изложил мнението си. А що касае чисто пчеларски мнения и опит, те са споделяни във времето. До колко са правилни е въпрос на гледна точка. И както писах в предишен пост, активността във форума е по някакъв повод, който почти винаги е свързан с някакви интереси. В последно време стигнах до този извод. Хора, колеги, набират популярност тук в последно време, защото щели да им затворят крана на паричния поток. Защо ли? Защото са свикнали да разчитат на него, а не на собствени сили. Ето аз съм пчелар с почти 100 семейства, пчеларството не ми е основен доход, защото съм достатъчно прозорлив, обаче това не ме прави по-малко пчелар от този с 1000 семейства. Аз не разчитам на чужда финансова помощ, въпреки че си плащам чинно всички финансови задължения на държавата. А сега се, къде е равнопоставеността? Той защо трябва да е превилегирован? Защото се бил усетил и станал биологичен или защото има безсънни нощи пред вратата на фонд земеделие, или защото се подвел по примамливите оферти на държавата, или защото станал пчелар по "Млад фермер" или.. или.. На мен тогава кой ще ми признае лишенията на детето ми от сладолед, почивка, и т.н. Че работното ми време започвава сутрин в осем и приключва в десет вечерта, без значение делник ли е, празник ли е. Хайде стига толкова, че някой пак ще помисли че му завиждам, а аз просто излагам факти.

Трендафил Дончев
19.12.2018, 21:39
Не се притеснявай - от този момент аз сам си налагам БАН на влизането и писането в този форум...

Що бе? Ти пък сега. Просто така ми дойде в началото като зачетох поста ти. Не си влизал от толкова време, няколко поста на кръст и ни съдиш ние защо тъй и иначе. Затова го казах това за бана, но няма проблем, пиши си както казах, давай да видим и ти какво знаеш, можеш, току сме научили и ние нещо от теб. Все пак сме хора да си помагаме, макар, че в повечето време съм забелязал си пречим. ;) Няма да се сърдиш. Давай напред.

bat_minka
19.12.2018, 22:33
Еееех, не ми се пише от телефона ама .Ок на един БИОТО на друг друго на трети трето му пречи.Аз също съм БИО. И колегите го знаят това.Но аз започнах да гледам, обичам пчелите когато бях на 26г. Сега съм на 47.Как , какво , защо - не знам. Просто така стана и до ден днешен.Преди 3 -4 год. Излязох на светло като регистрирах дъщеря си като ЗС. На мен закона не го позволява. Просто съм старшина
от БА .От тогава до ден днешен плащам осигуровки, семестри и т.н. тя е студентка по медицина вече 6 ти курс във Варна. А по малкият ми син е 3 ти във ВВМУ корабоводене също Варна.Така , че искам да кажа , че дълго време откак гледам пчели не съм си и помислял за еврофинансиране.И 115 те кошера които имам сега не са плод на никакви програми. Ноооо хванах се на хорото на БИОТО ще го доиграя и тогава ще му мислим.Друмев като стана сега и ловец малее няма отърване от мен.

jdrumev
19.12.2018, 22:39
Еееех, не ми се пише от телефона ама .Ок на един БИОТО на друг друго на трети трето му пречи.Аз също съм БИО. И колегата го знаят това.Но аз започнах да гледам, обичам пчелите когато бях на 26г. Сега съм на 47.Как , какво , защо - не знам. Просто така стана и до ден днешен.Преди 3 -4 год. Излязох на светло като регистрирах дъщеря си като ЗС. На мен закона не го позволява. Просто съм старшина
от БА .От тогава до ден днешен плащам осигуровки, семестри и т.н. тя е студентка по медицина вече 6 ти курс във Варна. А по малкият ми син е 3 ти във ВВМУ корабоводене също Варна.Така , че искам да кажа , че дълго време откак гледам пчели не съм си и помислял за еврофинансиране.И 115 те кошера които имам сега не са плод на никакви програми. Ноооо хванах се на хорото на БИОТО ще го доиграха и тогава ще му мислим.Друмев като стана сега и ловец малее няма отърване от мен.


Бат Минка гледам земляк си.Щом си БИО и пишеш значи си от тия БИО които бачкате за другото БИО.:bigsmile:Извинявай но чесно да ти кажа заради една грешка нямаш право да ходиш да хвърлиш за 5лв.:bigsmile:Не съм против да вземеш и ти ама зърнара тей е преценил,че нашите пчели са гладни вашите не.:bigsmile:

kuline
19.12.2018, 22:53
Еееех, не ми се пише от телефона ама .Ок на един БИОТО на друг друго на трети трето му пречи.Аз също съм БИО. И колегите го знаят това.Но аз започнах да гледам, обичам пчелите когато бях на 26г. Сега съм на 47.Как , какво , защо - не знам. Просто така стана и до ден днешен.Преди 3 -4 год. Излязох на светло като регистрирах дъщеря си като ЗС. На мен закона не го позволява. Просто съм старшина
от БА .От тогава до ден днешен плащам осигуровки, семестри и т.н. тя е студентка по медицина вече 6 ти курс във Варна. А по малкият ми син е 3 ти във ВВМУ корабоводене също Варна.Така , че искам да кажа , че дълго време откак гледам пчели не съм си и помислял за еврофинансиране.И 115 те кошера които имам сега не са плод на никакви програми. Ноооо хванах се на хорото на БИОТО ще го доиграя и тогава ще му мислим.Друмев като стана сега и ловец малее няма отърване от мен.

Що се намеси бе Човек? С твоите проблеми сме запознати определен кръг от хора. Нямаше нужда да се обозначаваш. По същия начин, след един мой пост, Ростислав се припозна. Понякога се чудя, как да изтъкна нещата, тъй че да не ви засегна, имайки предвид мошениците, които се спотайват вече, след протеста. Те винаги ще си останат такива мижатурки. Колкото и да се промени пчеларството, те пак ще си останат нагаждачи, които са от ден до пладне.

Трендафил Дончев
19.12.2018, 22:59
Що се намеси бе Човек? С твоите проблеми сме запознати определен кръг от хора. Нямаше нужда да се обозначаваш. По същия начин, след един мой пост, Ростислав се припозна. Понякога се чудя, как да изтъкна нещата, тъй че да не ви засегна, имайки предвид мошениците, които се спотайват вече, след протеста. Те винаги ще си останат такива мижатурки. Колкото и да се промени пчеларството, те пак ще си останат нагаждачи, които са от ден до пладне.

Тъкмо ще се обединим и разграничим - както каза по - горе някой.

jdrumev
19.12.2018, 23:55
А така. Излей си мъката. Аз за това съм тук, за да те изслушам.:bigsmile:



На 26т да му викаш мъка и то няма 666 кошера.:bigsmile:

rosty_sz
20.12.2018, 00:58
Добра вечер. 5-6 страници за една вечер, напрегнахте ме хеля след тез ракйки.
Споделям: Да не участваш в програми и всички начини на финансиране в които участват конкурентите ти е голяма грешка, а не повод за гордост.
Отговарям: Как да разделим хобито от профито в сектора е огромен проблем. Принципно бих казал, хоби- за задоволяване нуждите от мед на 3-4 семейства ( на пчеларя, а брат му на родителите му и родителите на съпругата) това са 10-12 човека - 15 да са, по 4 кг 60 кг. делено на 20 кг/кошер (статистика от МЗХГ) 3 бр. ама нека хайде нека са 10 бр.
Профи: (трябва с това да се издържаш) 45 семейства за осигуровки и още 200 за да вземеш 1000 лв. на месец (толкова взимат сервитьорките в нашия град) и какво стана 10 са хоби, а над 250 са профи. По средата какво правим? А мнозинството са там, по-средата.

ch.atanasov
20.12.2018, 07:33
Добра вечер. 5-6 страници за една вечер, напрегнахте ме хеля след тез ракйки.
Споделям: Да не участваш в програми и всички начини на финансиране в които участват конкурентите ти е голяма грешка, а не повод за гордост.
Отговарям: Как да разделим хобито от профито в сектора е огромен проблем. Принципно бих казал, хоби- за задоволяване нуждите от мед на 3-4 семейства ( на пчеларя, а брат му на родителите му и родителите на съпругата) това са 10-12 човека - 15 да са, по 4 кг 60 кг. делено на 20 кг/кошер (статистика от МЗХГ) 3 бр. ама нека хайде нека са 10 бр.
Профи: (трябва с това да се издържаш) 45 семейства за осигуровки и още 200 за да вземеш 1000 лв. на месец (толкова взимат сервитьорките в нашия град) и какво стана 10 са хоби, а над 250 са профи. По средата какво правим? А мнозинството са там, по-средата.

Господин Профи , ако една година е -нулева с какво ще издържаш семейството. Отиваш при хобито или тръгваш да ревеш по митинги.

пп. имам и още въпроси, но ние хобитата ходим на работа.

Георги Кръстев
20.12.2018, 07:59
ТОЧНО поради тази причина с мааалко повече уважение към тези " лудите" люде къде не разчитат на друга работа, ПОЕЛИ СА ОГРОМЕН РИСК. Заложили са си гъза и бачкат в една насока. Без коледен бонус, без 13 заплата, без пенсия на 50... капиш ? Знам че има много работни хора, и се гърбят на 2 работи, но айде моля.. за мен бонус няма.. Представи си сега че всички пчелари искат да станат полицаи пожарникари и военни. просто си помисли... А

jdrumev
20.12.2018, 08:46
Добра вечер. 5-6 страници за една вечер, напрегнахте ме хеля след тез ракйки.
Споделям: Да не участваш в програми и всички начини на финансиране в които участват конкурентите ти е голяма грешка, а не повод за гордост.
Отговарям: Как да разделим хобито от профито в сектора е огромен проблем. Принципно бих казал, хоби- за задоволяване нуждите от мед на 3-4 семейства ( на пчеларя, а брат му на родителите му и родителите на съпругата) това са 10-12 човека - 15 да са, по 4 кг 60 кг. делено на 20 кг/кошер (статистика от МЗХГ) 3 бр. ама нека хайде нека са 10 бр.
Профи: (трябва с това да се издържаш) 45 семейства за осигуровки и още 200 за да вземеш 1000 лв. на месец (толкова взимат сервитьорките в нашия град) и какво стана 10 са хоби, а над 250 са профи. По средата какво правим? А мнозинството са там, по-средата.

И деята ми харесва,но има един малък фактор добив.Аз с 50 кошера мога да имам по голям добив от колегата с 250бр. Това по твоята теория не ме прави профи.За да отглеждаш 250 семейства ти трябва поне един помощник.Според мен малко са тия колеги които назначават работници.За мен профи трябва да са хора които това им е бизнеса/демек откриват работни места/,а не с 250 семейства.Може и аз да бъркам,но още не съм си изпил гулемото яйрянче.:bigsmile:

jdrumev
20.12.2018, 08:49
Господин Профи , ако една година е -нулева с какво ще издържаш семейството. Отиваш при хобито или тръгваш да ревеш по митинги.

пп. имам и още въпроси, но ние хобитата ходим на работа.



Не знам какво разбираш Атанасов под нулева.Такава животно няма.Може ли да ми разясниш какво е нулева година.Извинявай, но малко съм слаб на акъль.:bigsmile:

kuline
20.12.2018, 08:50
ТОЧНО поради тази причина с мааалко повече уважение към тези " лудите" люде къде не разчитат на друга работа, ПОЕЛИ СА ОГРОМЕН РИСК. Заложили са си гъза и бачкат в една насока. Без коледен бонус, без 13 заплата, без пенсия на 50... капиш ? Знам че има много работни хора, и се гърбят на 2 работи, но айде моля.. за мен бонус няма.. Представи си сега че всички пчелари искат да станат полицаи пожарникари и военни. просто си помисли... А
Тук навлизаш в друго русло. Та да се върнем на пчеларското.
Както не веднъж съм споменавал, проблема идва от липсата на пазар на произведения от нас продукт, или по-скоро от прекалено ниската цена. Всичкото това изкуствено дотиране на сектора, доведе до неконкурентна среда. Хипотетично, ако всички се наредят на опашките по различни програми, какво би се случило? До кога ще ги има тия финансови инжекции под една или друга форма? Увелечаваме семействата до ен на брой и ... после, къде ще си продаваме меда.
Според мен такива утопични идеи за 60 евро за опрашване, ще си останат само идеи. Може би трябва да се помисли в посока на допълвене на цената на меда с някакви стотинки от страна на държавата, както беше преди време с млякото. Не съм специалист по икономика, а просто разсъждавам от позицията на човек занимаващ се с пчеларство от достатъчно време, имайки база за сравнение преди и сега.
И пак казвам, щом някой е успял да съгради нещо със собствени сили, значи и друг е можел да го направи, да това е свързано с времето, за което ще го постигне. Най-лесно е да си увелича семействата 3-4 пъти и после какво? Ще изливам тенекии с мед пред МЗХГ.

Георги Кръстев
20.12.2018, 08:56
Навлязох защото съм на мнение че всеки трябва да си знае работата . В България кебабчията пуска бързи кредити а банкера има кебабчийница.. е не става...
Напълно съм съгласен, до момента съм вземал само един деминимис за 2017г. НИЩО ДРУГО. Но какво става, става така че хора стартиращи много след мен, с един млад фермер и 2-3 финта и ме минават по развитие.. Това означава че програмите създават нелоялна конкуренция и аз съм шматката къде не съм се възползвал от тях.. Всички знаем.. " Не ми хвали стока, ами пазар" Като го няма пазара се хващаме и за копче...

jdrumev
20.12.2018, 08:57
ТОЧНО поради тази причина с мааалко повече уважение към тези " лудите" люде къде не разчитат на друга работа, ПОЕЛИ СА ОГРОМЕН РИСК. Заложили са си гъза и бачкат в една насока. Без коледен бонус, без 13 заплата, без пенсия на 50... капиш ? Знам че има много работни хора, и се гърбят на 2 работи, но айде моля.. за мен бонус няма.. Представи си сега че всички пчелари искат да станат полицаи пожарникари и военни. просто си помисли... А



Жоре,тук не си прав.Всеки си избира своята стратегия за работа.Е то ти имаш топки и си отворил магазин за мед,аз имам тупордаци и чакам 13 заплата,а втория ми брат има макари и бачка на 2 работи + пчелите.Когато прецени човек,че няма смисъл да прави нещо което му носи само разходи спира да се занимава с него и се ориентира към друго.В белите държави обяват фалит,а тук все искаме да ни оправи някой.:bigsmile: И аз искам само луканка да яма,но за сега наблягам на киселото зеле и боба.:bigsmile:

jdrumev
20.12.2018, 09:04
Навлязох защото съм на мнение че всеки трябва да си знае работата . В България кебабчията пуска бързи кредити а банкера има кебабчийница.. е не става...
Напълно съм съгласен, до момента съм вземал само един деминимис за 2017г. НИЩО ДРУГО. Но какво става, става така че хора стартиращи много след мен, с един млад фермер и 2-3 финта и ме минават по развитие.. Това означава че програмите създават нелоялна конкуренция и аз съм шматката къде не съм се възползвал от тях.. Всички знаем.. " Не ми хвали стока, ами пазар" Като го няма пазара се хващаме и за копче...



Пак не си прав.Искаш ли да направим една проста сметка колко пари трябват за да се създаде едно стопанство от 256 кошера.Ако имаш предвид превъртането на кошери по млад фермер съм на 101% съгласен с теб.Да не забравяме и едно малко условие 6 години да ги подържаш тия семейства.За да няма ресто на парите;):bigsmile:

rosty_sz
20.12.2018, 09:30
Да в белите държави фалита е част от играта, но и правилата са ясни и се спазват далеч повече. Тук фалирали също колкото щеш, но голяма част от тях са такива не защото са некадърни или мързеливи, а защото за тях са важели други правила на играта. Давам чисто пчеларски пример единия колега си прави помещение, регистрира се по наредба 26, съответно си плаща осигуровки, изработва (плаща си) си етикети, дава изследвания (плаща ги) продава на дребно. Да ама другия колега със от съседния равностоен пчелин вади меда в мазата, с раждивата центрофуга, жена му седнала на малка табуретчица, пълни буркани с аромат на кисели краставички купени от столовата и с нетърпение чака да застане до комшията по пчелин на нейната сергийка и "да му покаже тя, как се продава ". Ясно е кой с по-голям шанс да издържи тежка година или да посрещне неочаквани харчове, а правилно ли е?

rosty_sz
20.12.2018, 09:45
Господин Профи , ако една година е -нулева с какво ще издържаш семейството. Отиваш при хобито или тръгваш да ревеш по митинги.

пп. имам и още въпроси, но ние хобитата ходим на работа.

Ясно си личи кой по цял ден кисне във форума и кой има друга работа за вършене.
Усещам лека нотка на ирония която е абсолютно излишна. Питаш аз отговарям, ти пак питаш аз пак отговарям, ти пак, аз пак. Разговор обаче не се води така, това е разпит. За енти път повтарям, че не съм видял от теб никаква теза по който и да е проблем или въпрос. Сега отново. Хайде кажи си тезата та и аз да попитам и да стане разговор.
От доста години се издържам само с пчеларство спазвайки всички закони и правила и съм много горд от това. И уважаеми има защо, видял съм мнооооого разочарования и несгоди, лишавал съм с месеци децата си от присъствие да хода по горите и.н. и т.н. ДА, горд съм че все още успявам, но не ми харесват някои неща и си ги казвам и си търся правата. Имам ли право?

И да уточним: Митинг е политическо събитие организирано в подкрепа на политическа организация или кауза. Протест е израз на недоволство. А да кажеш, че така не ти харесва и да си аргументиран и готов с предложения за промяна не е реване, а достойна позиция която всеки достоен човек трябва да заеме.

jdrumev
20.12.2018, 09:48
Да в белите държави фалита е част от играта, но и правилата са ясни и се спазват далеч повече. Тук фалирали също колкото щеш, но голяма част от тях са такива не защото са некадърни или мързеливи, а защото за тях са важели други правила на играта. Давам чисто пчеларски пример единия колега си прави помещение, регистрира се по наредба 26, съответно си плаща осигуровки, изработва (плаща си) си етикети, дава изследвания (плаща ги) продава на дребно. Да ама другия колега със от съседния равностоен пчелин вади меда в мазата, с раждивата центрофуга, жена му седнала на малка табуретчица, пълни буркани с аромат на кисели краставички купени от столовата и с нетърпение чака да застане до комшията по пчелин на нейната сергийка и "да му покаже тя, как се продава ". Ясно е кой с по-голям шанс да издържи тежка година или да посрещне неочаквани харчове, а правилно ли е?



Е нали и при мен е така даже и по зле.В раьона ми има 600 не регистрирани семейства.Но мисля,че не е наша работа да следим за контрола.Тук вече трябва да се намеси държавата.Можду другото това е добра идея за следващия протест да се напише като точка 4.:bigsmile:

krasimir00
20.12.2018, 10:15
Според мен искането на някакво заплащане за опрашване е съвсем оправдано . Постоянно се пише и говори , че основната дейност на пчелите е опрашителната , като меда и другите пчелни продукти са вторичен продукт . 60 евро може да е нереалистична сума , но дори и 10 лв да извоюваме , ще е някакво постижение в тази насока.
Ако държавата допълва цената на меда с някакви стотинки дали пък прекупвачите няма да се изхитрят , както винаги , и цената на меда да падне с толкова стотинки колкото държавата ще допълва.
И аз да кажа , че се занимавам с пчеларство от над 20 години , като през последните десет се издържам основно от тази дейност. Когато нямаше подпомагане , не съм получавал такова, но спрямо тогавашната цена на меда , и цените на живота човек се справяше сравнително добре, за разлика от сега , когато цената на меда си стои същата , а цената на основните стоки и услуги се е утроила. Сега , когато има някакво подпомагане се възползвам от него , и не мисля , че това е неправилно. За каква конкуренция между пчеларите в България говорим след като почти цялото количество произведен мед се изнася , и то на цена , която не се определя от това колко мед сме произвели в страната ни , и дали този мед е произведен от пчелари с новосъздадени пчелини, такива със стари пчелини , такива които взимат или не взимат пари от държавата или ЕС .

kuline
20.12.2018, 13:29
Според мен искането на някакво заплащане за опрашване е съвсем оправдано . Постоянно се пише и говори , че основната дейност на пчелите е опрашителната , като меда и другите пчелни продукти са вторичен продукт . 60 евро може да е нереалистична сума , но дори и 10 лв да извоюваме , ще е някакво постижение в тази насока.
Ако държавата допълва цената на меда с някакви стотинки дали пък прекупвачите няма да се изхитрят , както винаги , и цената на меда да падне с толкова стотинки колкото държавата ще допълва.
И аз да кажа , че се занимавам с пчеларство от над 20 години , като през последните десет се издържам основно от тази дейност. Когато нямаше подпомагане , не съм получавал такова, но спрямо тогавашната цена на меда , и цените на живота човек се справяше сравнително добре, за разлика от сега , когато цената на меда си стои същата , а цената на основните стоки и услуги се е утроила. Сега , когато има някакво подпомагане се възползвам от него , и не мисля , че това е неправилно. За каква конкуренция между пчеларите в България говорим след като почти цялото количество произведен мед се изнася , и то на цена , която не се определя от това колко мед сме произвели в страната ни , и дали този мед е произведен от пчелари с новосъздадени пчелини, такива със стари пчелини , такива които взимат или не взимат пари от държавата или ЕС .
Невярвам някой да даде пари за опрашване, след като така или иначе пчелните семействата през последните години се множат. Пари или иначе речено подпомагане се дава, тогава, когато има нужда от такова. Демек ако намалеят семействата, тогава биха се замислили властимащите, че е необходимо такова финансиране. Да, ние казваме, че пчелите ни измират, но черно на бяло никъде не се вижда. За това споменах за стотинките в цената на меда, като по-реалистично достижимо искане. Отделно от това държавата или работната група, която предстои да се сформира е редно да мисли в насока пазарите, а не къде, как и по колко пари да се раздадат. Ако имаме пазари, ще се наредят нещата. Всичко това едва ли ще се случи, защото къщата ни е разхвърляна, неподредена. Питам аз, дали ще има някой в тая работна група, да зададе въпроса. Какво правим с неправомерно раздадените сертификати? Знаете за същността на това сертифициране, а то е да се подпомогнат, тия производители, които нямат насаждения и разчитат на ограничени паши, А то....Ето това е неравнопоставеност. Как аз да съм конкурентен, на този който продава стоката си на по-висока цена и взема от държавата подпомагане за това?

Трендафил Дончев
20.12.2018, 14:24
Не знам какво разбираш Атанасов под нулева.Такава животно няма.Може ли да ми разясниш какво е нулева година.Извинявай, но малко съм слаб на акъль.:bigsmile:

Не нулева, а минусова. Хем не изкарваш, хем и семействата поддържаш. Ама от къде да го знаеш? Той брат ти гледа пчелите, а тук майсторите за да не се изложат, не са ти казали, че са на нула, а ти само плямпаш глупости на килограм.;)

Трендафил Дончев
20.12.2018, 14:37
Протест е израз на недоволство. А да кажеш, че така не ти харесва и да си аргументиран и готов с предложения за промяна не е реване, а достойна позиция която всеки достоен човек трябва да заеме.

Дааааа, но както се прави си е живо реване. Исканията смешни, хората неподготвени и само свиркане и викане, все едно гоните диви прасета в златаришките гори.

jdrumev
20.12.2018, 15:23
Не нулева, а минусова. Хем не изкарваш, хем и семействата поддържаш. Ама от къде да го знаеш? Той брат ти гледа пчелите, а тук майсторите за да не се изложат, не са ти казали, че са на нула, а ти само плямпаш глупости на килограм.;)



Ще замълча като никога.Мисля да изчакам Ататанасов да си каже мнението и чак тогава да ви отговоря.Да но да не отговори като теб,че малко е аматьорско.И ще ви уборя и двамата.С един куршум два заека.:bigsmile:

Трендафил Дончев
20.12.2018, 15:27
Ще замълча като никога.Мисля да изчакам Ататанасов да си каже мнението и чак тогава да ви отговоря.Да но да не отговори като теб,че малко е аматьорско.И ще ви уборя и двамата.С един куршум два заека.:bigsmile:

Нали ти казах да се съобразяваш? Не помниш ли? Ще изчакаме и Атанасов да се изкаже, и ако изтърсиш пак поредната глупост - нали знаеш?

Затуй, че хубаво си обмисли отговора с който да удариш два заека, които са на ТИ с пчелите за разлика от теб. Вероятността отговора ти да ми хареса е като нулева пчеларска година.:bigsmile:

jdrumev
20.12.2018, 15:32
Нали ти казах да се съобразяваш? Не помниш ли? Ще изчакаме и Атанасов да се изкаже, и ако изтърсиш пак поредната глупост - нали знаеш?


:bigsmile:Сега ти ме убиждаш.:bigsmile:Аз да съм писал глупости някъде.:bigsmile:Просто не ме разбирате.:bigsmile:

Трендафил Дончев
20.12.2018, 15:34
:bigsmile:Сега ти ме убиждаш.:bigsmile:Аз да съм писал глупости някъде.:bigsmile:Просто не ме разбирате.:bigsmile:

Просто не си спрял. И да има тук там нещо, то поднесено по начина, по който го правиш си е отново пълна глупост. ;)

barkov1982
20.12.2018, 15:40
Просто не си спрял. И да има тук там нещо, то поднесено по начина, по който го правиш си е отново пълна глупост. ;)

Ей това му е чара на Дачето в неговите постове, пълна глупост на пръв поглед, но всъщност много истина и изживяна мъка.
П. П. Друмев, знаеш, че няма да те оставя да те мачкат в калта. Хфърлил съм ти една шепа:laughing:

Трендафил Дончев
20.12.2018, 15:48
Хфърлил съм ти една шепа:laughing:

В очите ли?:bigsmile:

krasimir00
20.12.2018, 16:26
Невярвам някой да даде пари за опрашване, след като така или иначе пчелните семействата през последните години се множат. Пари или иначе речено подпомагане се дава, тогава, когато има нужда от такова. Демек ако намалеят семействата, тогава биха се замислили властимащите, че е необходимо такова финансиране. Да, ние казваме, че пчелите ни измират, но черно на бяло никъде не се вижда. За това споменах за стотинките в цената на меда, като по-реалистично достижимо искане. Отделно от това държавата или работната група, която предстои да се сформира е редно да мисли в насока пазарите, а не къде, как и по колко пари да се раздадат. Ако имаме пазари, ще се наредят нещата. Всичко това едва ли ще се случи, защото къщата ни е разхвърляна, неподредена. Питам аз, дали ще има някой в тая работна група, да зададе въпроса. Какво правим с неправомерно раздадените сертификати? Знаете за същността на това сертифициране, а то е да се подпомогнат, тия производители, които нямат насаждения и разчитат на ограничени паши, А то....Ето това е неравнопоставеност. Как аз да съм конкурентен, на този който продава стоката си на по-висока цена и взема от държавата подпомагане за това?

Аз пък вярвам , че е възможно да се постигне някакво заплащане за опрашителна дейност , стига да сме достатъчно упорити и настоятелни. Ако мълчим и не вярваме със сигурност нищо няма да се случи.
Аз не мога да бъда биопроизводител защото нямам условията за това. Друг има "подходящите условия" взел си е сертификат и си продава меда по скъпо, взима си и подпомагането за дейността си, защото има право да го вземе. Защо трябва да го възприемам като конкуренция , след като самият аз така или иначе не мога да бъда биологичен производител и няма как да си продавам меда на неговата цена. Ако пък бях био , защо трябва да го възприемам като конкурент след като цената на меда ни е една и съща и взимаме еднакво подпомагане . Ако пък бях неземеделски производител , защо трябва да имам за конкурент земеделския производител , който освен , че му изкупуват меда на същата ниска цена , като мен , та трябва да плаща и хиляди левове осигуровки , и дори да взема някакво мижаво подпомагане то не може да му покрие осигуровките. Ако все пак вземе , че си покрие осигуровките от помощите пак не ми е конкурент , щото и аз не плащам осигуровки за това , че пчеларствам .
Съгласен съм , че сертификати са раздадени наляво , надясно , и че има хора дето вземат едни пари , които не би трябвало да взимат.

Mateev
20.12.2018, 17:02
Всичко, което се искаше на протеста, ще бъде взето под внимание и вероятно ще се случи в следващата 1-2 години. Новото ръководство на МЗХ е добронамерено към пчелавите и е готово да изпълни всички техни искания, които са логични и законни.

Имаше няколко проведени срещи със Зам. Министъра още преди протеста да бъде обявен, и на тези срещи бяха разгледани всички пчеларски проблеми. На последната среща дори присъства и Мишо Михайлов, и въпреки че Зам. Министъра се съгласи с нашите искания, Мишо Михайлов пак го обяви този протест най-вече за да си излъска имиджа. Така че според мене пчеларите бяха УПОТРЕБЕНИ от Мишо Михайлов за собствени цели, въпреки че МЗХ предварително се бяха съгласни с исканията на очаквания протест.

Както и да е - протеста мина, но представителите на протеста, които бяха приети вътре в МЗХ направиха много лошо впечатление на Зам. Министъра. Аз не съм присъствал на тази среща, но след нея имаше нова среща със представителите на КБП и БПРА, на която Зам. Министъра сподели следното:
1. На срещата по време на протеста са присъствали некомпетентни хора, които не са били наясно със съществуващото законодателство
2. Самата внесена декларация е имала много правиписни и семантични грешки, което е недопустимо за официален документ, и което говори много лошо за този, който го е писал.
3. Присъстващите на срещата не са знаели какво искат и едва ли не са се изпокарали помежду си.
4. Културата на държание и изказванията са били на много ниско ниво.

За бъдещите срещи на печалрския борд Зам. Министъра иска ИНТЕЛИГЕНТНИ представители на пчеларския бранш, които да са запознати със законодателството, и които предварително да са съгласували помежду си исканията за промяна.

Mateev
20.12.2018, 17:12
Относно заплащането на екосистемната услуга ОПРАШВАНЕ нещата вече са стигнали на много високо ниво. Не трябва да забравяме, че инициативата на тази идея беше на КПБ още преди 4 години в лицето на Зам. Председателя Илия Цонев, който направи разработката. През годините КБП много пъти е внасяла в МЗХ една дебела папка с предложения в тази насока, и постепенно идеята достигаше до все по-високо и по-високо ниво.

Към днешна дата идеята е стигнала чак до ниво Евросъюз и е дискутирана по различни заседания. На WWF България е възложена разработката на подробни условия по прилагането на една такава мярка. Разработката е завършена и е изпратена в Евросъюза за одобряване. Документа е много сериозен и аз съм виждал негово копие, но засега е секретен и ще се въздържа от неговото публикуване.

Едно обаче е ясно още от сега - вероятноста да започне да се заплаща екосистемтата услуга ОПРАШВАНЕ вече е много висока и според мене е само въпрос на време да се случи. Съдбата на идеята вече е извън ръцете и извън контрола на КБП, но все пак да не забравяме, че КБП беше инициатора на всичко това. И ако в един момент се случи, едно скромно Благодаря на КБП и най-вече на Илия Цонев няма да е излишно.

_Александър_
20.12.2018, 17:46
Аз пък вярвам , че е възможно да се постигне някакво заплащане за опрашителна дейност , стига да сме достатъчно упорити и настоятелни. Ако мълчим и не вярваме със сигурност нищо няма да се случи.
Аз не мога да бъда биопроизводител защото нямам условията за това. Друг има "подходящите условия" взел си е сертификат и си продава меда по скъпо, взима си и подпомагането за дейността си, защото има право да го вземе. Защо трябва да го възприемам като конкуренция , след като самият аз така или иначе не мога да бъда биологичен производител и няма как да си продавам меда на неговата цена. Ако пък бях био , защо трябва да го възприемам като конкурент след като цената на меда ни е една и съща и взимаме еднакво подпомагане . Ако пък бях неземеделски производител , защо трябва да имам за конкурент земеделския производител , който освен , че му изкупуват меда на същата ниска цена , като мен , та трябва да плаща и хиляди левове осигуровки , и дори да взема някакво мижаво подпомагане то не може да му покрие осигуровките. Ако все пак вземе , че си покрие осигуровките от помощите пак не ми е конкурент , щото и аз не плащам осигуровки за това , че пчеларствам .
Съгласен съм , че сертификати са раздадени наляво , надясно , и че има хора дето вземат едни пари , които не би трябвало да взимат.

Така мисля и аз.
Още в началото ( в началните страници) споделих моето мнение, което едно и също с твоето, но много от колегите казаха - това е невъзможно, няма как конвенционалните=био=любит ели!
Разделение има и винаги ще има.
Така и не разбрах защо?

ch.atanasov
20.12.2018, 18:10
ТОЧНО поради тази причина с мааалко повече уважение към тези " лудите" люде къде не разчитат на друга работа, ПОЕЛИ СА ОГРОМЕН РИСК. Заложили са си гъза и бачкат в една насока. Без коледен бонус, без 13 заплата, без пенсия на 50... капиш ? Знам че има много работни хора, и се гърбят на 2 работи, но айде моля.. за мен бонус няма.. Представи си сега че всички пчелари искат да станат полицаи пожарникари и военни. просто си помисли... А


Не само сте луди, но и нахални. Не виждам причина да те уважавам за това, което си изредил, това си е твой личен избор. Никой не ти е длъжен за нищо.

Твоята теория е всички да са изрядни, да са регистрирани и да няма хобита да ви мътят водата. Хобито да нямало право да продава мед на едро и на дребно. Да произеждали мед само за родата. :bigsmile:( тук може да омесих и идеите на Рости ). По вашите стандарти аз понеже се храня не само с пчеларство , съм--хоби. Да ми кажете тогава, моите 2-4 тона мед какво да ги правя. Сигурно трябва да си продам кошерите ...А. Нищо, че съм изряден и към БАБХ и към НОИ.
пп. да питам ти в коя развъдна асоциация си и от кога.

agro
20.12.2018, 18:11
ТОЧНО поради тази причина с мааалко повече уважение към тези " лудите" люде къде не разчитат на друга работа, ПОЕЛИ СА ОГРОМЕН РИСК. Заложили са си гъза и бачкат в една насока. Без коледен бонус, без 13 заплата, без пенсия на 50... капиш ? Знам че има много работни хора, и се гърбят на 2 работи, но айде моля.. за мен бонус няма.. Представи си сега че всички пчелари искат да станат полицаи пожарникари и военни. просто си помисли... А
Казаното си важи за всички останали стопански дейности, които човек се е наел да върши на собствен риск и за собствена сметка. По прочетените постове в темата имам чувството, че повечето участници във форума възприемат пчеларството като нещо по-особено, различно от останалите бизнеси. Еми, не е. Всяка работа си носи своите ядове, проблеми и загуби, печалбата е предполагаема и не винаги постижима. Не говоря за "бизнеси" в кавички, свързани с харченето на пари от бюджета /нашия или европейския/. Не мисля, че един шивач, фризьор, овощар или стругар имат по-малки проблеми от един пчелар в борбата да си изхранват семейството.

tarty
20.12.2018, 18:39
Относно заплащането на екосистемната услуга ОПРАШВАНЕ нещата вече са стигнали на много високо ниво. Не трябва да забравяме, че инициативата на тази идея беше на КПБ още преди 4 години в лицето на Зам. Председателя Илия Цонев, който направи разработката. През годините КБП много пъти е внасяла в МЗХ една дебела папка с предложения в тази насока, и постепенно идеята достигаше до все по-високо и по-високо ниво.

Към днешна дата идеята е стигнала чак до ниво Евросъюз и е дискутирана по различни заседания. На WWF България е възложена разработката на подробни условия по прилагането на една такава мярка. Разработката е завършена и е изпратена в Евросъюза за одобряване. Документа е много сериозен и аз съм виждал негово копие, но засега е секретен и ще се въздържа от неговото публикуване.

Едно обаче е ясно още от сега - вероятноста да започне да се заплаща екосистемтата услуга ОПРАШВАНЕ вече е много висока и според мене е само въпрос на време да се случи. Съдбата на идеята вече е извън ръцете и извън контрола на КБП, но все пак да не забравяме, че КБП беше инициатора на всичко това. И ако в един момент се случи, едно скромно Благодаря на КБП и най-вече на Илия Цонев няма да е излишно.

Все си мисля, че за по лесно да прокарате такъв закон е добре да започнете да си кореспондирате с дружествата от другите страни членки и взаимно да го предложите като проект. В европейските страни в момента пчеларските дружества напъват техните министерства да наложат на етикетите на бурканите точно какъв мед има в буркана и от коя страна е произведен. Хубаво е да помислите над това, защото на вас ви е ясно, че всичко се решава в Брюксел и колкото повече подръжници има от.отделните страни, толкова по лесно ще се приеме.

ch.atanasov
20.12.2018, 18:44
Не знам какво разбираш Атанасов под нулева.Такава животно няма.Може ли да ми разясниш какво е нулева година.Извинявай, но малко съм слаб на акъль.:bigsmile:

Не си слаб на акъл, ти си един възкръснал или прероден Андрешко , селски хитрец.

Нулева година не е когато си изкарал 0 кг. мед, а толкова, колкото за чая и филийката. :bigsmile:Та и затова плачат профитата, челядта -гладна.

jdrumev
20.12.2018, 18:50
Да те уважа и теб.

Направете кръжок на изстрадалия професионален пчелар. Следващото ви искане да бъде : признателния БГ-народ да ви направи паметници. :bigsmile:
Аз само съм питал, ами ти започни да отговаряш понякога. И да ти кажа, питам заради такива, като тези, които са ти гласували доверие в Ст.Загора. Утре ще си новото лице в Борда ( или някой с такива фикс идеи ) , та е редно да зная ( най-вече младите ) какво да очакват.


Според мен има някаква нова мода в пчеларството.Едни свещи палят други паметници слагат
п.п.Мен май не ме уважаваш много много ми се чине.

jdrumev
20.12.2018, 19:00
Не си слаб на акъл, ти си един възкръснал или прероден Андрешко , селски хитрец.

Нулева година не е когато си изкарал 0 кг. мед, а толкова, колкото за чая и филийката. :bigsmile:Та и затова плачат профитата, челядта -гладна.



Извинявай първо ,че писах за не уважение към мен. За вас пчеларството ми се струва,че е само добив.:bigsmile:Я се по-замислете малко тия с 0-те години от колко неща в пчеларството може да се докарат прилични доходи?Не бързай да ми отговаряш защото може доста неща да не се сетиш.;):bigsmile::bigsmile::bigsmile:

borislav aleksandrov
20.12.2018, 19:16
Както и да е - протеста мина, но представителите на протеста, които бяха приети вътре в МЗХ направиха много лошо впечатление на Зам. Министъра. Аз не съм присъствал на тази среща, но след нея имаше нова среща със представителите на КБП и БПРА, на която Зам. Министъра сподели следното:
1. На срещата по време на протеста са присъствали некомпетентни хора, които не са били наясно със съществуващото законодателство
2. Самата внесена декларация е имала много правиписни и семантични грешки, което е недопустимо за официален документ, и което говори много лошо за този, който го е писал.
3. Присъстващите на срещата не са знаели какво искат и едва ли не са се изпокарали помежду си.
4. Културата на държание и изказванията са били на много ниско ниво.

За бъдещите срещи на печалрския борд Зам. Министъра иска ИНТЕЛИГЕНТНИ представители на пчеларския бранш, които да са запознати със законодателството, и които предварително да са съгласували помежду си исканията за промяна.

тук версиите са различни - според някой които са били "вътре" направо са го.... зам.министъра и благодарение на тях ще има борд и разните други глупости....

jdrumev
20.12.2018, 20:05
Ако излезе на яве записът от вътре можем да разберем кой кум,кой сват,кой на булката брат.Ама с тия тайни в пчеларството едвали някой ден ще го чуем.:bigsmile:

Георги 1974
20.12.2018, 20:28
Не само сте луди, но и нахални. Не виждам причина да те уважавам за това, което си изредил, това си е твой личен избор. Никой не ти е длъжен за нищо.

Твоята теория е всички да са изрядни, да са регистрирани и да няма хобита да ви мътят водата. Хобито да нямало право да продава мед на едро и на дребно. Да произеждали мед само за родата. :bigsmile:( тук може да омесих и идеите на Рости ). По вашите стандарти аз понеже се храня не само с пчеларство , съм--хоби. Да ми кажете тогава, моите 2-4 тона мед какво да ги правя. Сигурно трябва да си продам кошерите ...А. Нищо, че съм изряден и към БАБХ и към НОИ.
пп. да питам ти в коя развъдна асоциация си и от кога.

bow;

Атанасов покрай тия твой постове може и да размисля, че има и не чак толкова лоши демократи.
То даже и по времето на СССР имаше хобита и не пречеха на никой.

jdrumev
20.12.2018, 20:31
bow;

Атанасов покрай тия твой постове може и да размисля, че има и не чак толкова лоши демократи.
То даже и по времето на СССР имаше хобита и не пречеха на никой.


Това го дразни него,че ще е хобит.:bigsmile:

Георги 1974
20.12.2018, 20:34
Все си мисля, че за по лесно да прокарате такъв закон е добре да започнете да си кореспондирате с дружествата от другите страни членки и взаимно да го предложите като проект. В европейските страни в момента пчеларските дружества напъват техните министерства да наложат на етикетите на бурканите точно какъв мед има в буркана и от коя страна е произведен. Хубаво е да помислите над това, защото на вас ви е ясно, че всичко се решава в Брюксел и колкото повече подръжници има от.отделните страни, толкова по лесно ще се приеме.


https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B0%D1%80%D 0%B8%D0%B8_%D0%BE%D1%82_%D0%B2%D1%81%D0%B8%D1%87%D 0%BA%D0%B8_%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8,_% D1%81%D1%8A%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D1%8F%D0%B2%D0 %B0%D0%B9%D1%82%D0%B5_%D1%81%D0%B5 (https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%B5%D1%80%D0%B1)!
Гербът на СССР (https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%A1%D0%A1%D0%A0) от 1958 г. до 1991 г. има този надпис
„Пролетарии от всички страни, съединявайте се!“
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/55/State_Emblem_of_the_Soviet_Union.svg/200px-State_Emblem_of_the_Soviet_Union.svg.png

Георги 1974
20.12.2018, 20:38
Това го дразни него,че ще е хобит.:bigsmile:

Е не всички имат Брат и могат да се разпострят на три хабитата
"Ареалът, обитаван от определен вид. Това е естествената околна среда, в която един организъм живее, или това е физичната околна среда, която заобикаля популация на даден вид.

В екологията има по-широко значение. Там се разбира съвкупността от множество видове, живеещи заедно при определени условия на околната среда. В този смисъл, в екологията се употребява понятието биотоп."

rosty_sz
20.12.2018, 21:25
Да те уважа и теб.

Направете кръжок на изстрадалия професионален пчелар. Следващото ви искане да бъде : признателния БГ-народ да ви направи паметници. :bigsmile:
Аз само съм питал, ами ти започни да отговаряш понякога. И да ти кажа, питам заради такива, като тези, които са ти гласували доверие в Ст.Загора. Утре ще си новото лице в Борда ( или някой с такива фикс идеи ) , та е редно да зная ( най-вече младите ) какво да очакват.
Ти не си член на това дружество и нямаш никакво права да говориш и да се преставляваш за такъв. Аз отчет и мисли и идеи и лекции съм дал колкото мога и никога не съм отказвал на дружеството си. На председателското място съм по молба на човек който уважавам и по избора на членовете. Никога не съм искал и сега не го искам това място нито пък да ходя в бордове, да се занимавам с министерства и т.н. Можех да съм там от много време. НЕ ИСКАМ, за сега. Да си там означава да носиш отговорност пред всички, да се трудиш за тоя дето клати гората, да лишаваш себе си и семейството си от приятно прекарано време за да слушаш после глупости и псувни от вечно недоволния и все по прост пчелар. Благодаря. Изключително неприятен тип си ми, и въпреки всичко се отнасям с уважение което абсолютно липсва от твоя страна. Няма да я трая повече тая простащина. Подминавай ми постовете и не се занимавай с мен повече и ще получиш същото.

ch.atanasov
20.12.2018, 21:42
... Изключително неприятен тип си ми, и въпреки всичко се отнасям с уважение което абсолютно липсва от твоя страна. Няма да я трая повече тая простащина. Подминавай ми постовете и не се занимавай с мен повече и ще получиш същото.

Ако уважението се изразява в това, да наречеш критикуващия те - простак, вместо да защитиш мъдрата си позиция, благодаря и шапка ти свалям.:yo:

krasimir00
21.12.2018, 09:08
Относно обсъждането на проблемите в сектора и подготовка за създаването на експертно-консултативен съвет към МЗХГ

rosty_sz
21.12.2018, 09:23
Две страници писанки, и нищо конкретно. Точно в такъв стил са всички изказвания на Михайлов. Дълги, оптимистични и без особен смисъл. Комисия от 5-7 човека излъчена от 17 национални организации и около 50 независими общински дружества. Или аз не мога да смятам или Михайлов е магьосник.

Bobi-M9598
21.12.2018, 09:34
Здравейте,

Интересува ме, кой е писал тази стратегия. Има ли възможност да я прочетем?
Знае ли някой имената на пчеларите които бяха в МЗХ при зам. министъра?

Благодаря, поздрави! Г. Георгиев