PDA

Виж пълната версия : Dе minimise 2018



smsi-h
26.09.2018, 14:30
Тази година ще има ли "de minimis"? Някой, ако има по-вътрешна информация от ДФЗ, нека сподели. Все още в сайта на ДФЗ нищо не пише.

krasimir00
26.09.2018, 16:05
Тая година не сме си поискали , че да има , пък и не се знае дали заслужаваме да получим !

Трендафил Дончев
26.09.2018, 18:08
пък и не се знае дали заслужаваме да получим !

А други години когато имаше такива дали си ги заслужаваха и дали други пчелари също не заслужаваха? Интересно пък с какво ги заслужиха?

cecko96_1
28.09.2018, 12:16
http://fermera.bg/%D0%BF%D1%87%D0%B5%D0%BB%D0%B0-%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D1%88%D0%B5%D1%80.html Около 50% по-малко спрямо предишни години, е добивът на мед през 2018 . Проблеми има и с реализацията на продукцията и ниската цена на меда. Така ,че демини мис би трябвало да има и то по 50лв на семейство без ограничения .50лв на семейство е нищожна сума сравнение с това което се дава в сектор животновъдство и земеделие. Може да се изключат само тези семейства който са получили директна субсидия по мярка 11.

cecko96_1
28.09.2018, 15:53
Евтин украински мед прави дъмпинг на родната продукция .
Украинския мед се смесвал с българския и излизал така на пазара. Качеството на този продукт обаче е ниско и буквално сваля изкупната цена.В България украинският мед влиза на цена от 1,10 долара, на колко мислите ще изкупуват българския мед?Как китайският внос на мед срива българското производство и защо преработвателите безнаказано влошават качеството на българския мед?

Един килограм НАШ мед в Париж струва между 15 и 25 евро Е не е ли редно държавата да ни защити по някакъв начин. И защо когато има проблеми в другите сектори държавата помага пример с измръзналите овошки,наводненията, ниската цена на млякото сушата и.т.н.,а на нас при положение че държавата е виновна да сме на тоя хал един смешен демини мис не се дава?

smsi-h
28.09.2018, 17:23
Един килограм НАШ мед в Париж струва между 15 и 25 евро Е не е ли редно държавата да ни защити по някакъв начин. И защо когато има проблеми в другите сектори държавата помага пример с измръзналите овошки,наводненията, ниската цена на млякото сушата и.т.н.,а на нас при положение че държавата е виновна да сме на тоя хал един смешен демини мис не се дава?

Правилно! Ама без искания и протести, конкретно и нарочно, срещу пълното неглижиране на сектора ни от страна на държавата не виждам как заплатаджиите в ДФЗ ще се сетят за нас. Много се оядоха мазните чиновници. Даже и БАБХ не си върши работата и въобще не прави проверки по пчелините, както и наличието на фалшиви профилактични преглбеди, ама прибира пари при всяка годишна пререгистрация. Въобще, в днешно време, чиновник да си, заплатаджия да си, на гърба на народа да живееш... е-е-е-ех, какво по-хубаво от това.

cecko96_1
28.09.2018, 18:00
Съгласен съм с вас колеги.Но разберете докато не излезем масово на стачки с определени искания за субсидии и не направим така, че да ни забележат никои няма да ни обърне внимание.Така беше и с животновъдството докато не подкараха кравите за София и излязоха на стачки с определени искания.затова сега те вземат субсидии.
ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ ,ЧЕ В Европейския съюз икономическата стойност на опрашването се оценява на около 15 милиарда евро годишно. Защо не отделят от субсидията на земеделците вместо 35лв по 30лв на дек.и тия 5лв на дк да се дават за опрашване? А не тия които допринасят 15 милярда в земеделието да се молят за 5лв на държавата.
като се има в предвид растящите цени на лекарства, храни и консумативи за пчеларството. За да се обслужи и подхрани едно пчелно семейство за година нужните средства надхвърлят двукратно тези 50 лева. Пчеларите няма да могат да се издържат само от пчеларство.Ако субсидирането е на икономическа единица, то 100 кошера са 3 икономически единици. За сравнение- 80дка пшеница са 1 икономическа единица или 240дка са 3 икономически единици. Субсидията за 240дка е ПО 44ЛВ на дк.= 10560лв., а за 100 пчелни семейства 000лв.Или за едни и същи икономически единици в растениевъдството се вземат пари,А В ПЧЕЛАРСТВОТО НЕ. Защо

krasimir00
28.09.2018, 18:37
Сам си си отговорил на въпроса "Но разберете докато не излезем масово на стачки с определени искания за субсидии и не направим така, че да ни забележат никои няма да ни обърне внимание" .
Ако имахме партия зад която стоят десетина хиляди гласа ( което разбира се няма как да стане ) , не внимание ами и задниците ни щяха да лижат. Как да дадат нещо на хора , които един свестен протест не могат да направят.

вдраев
10.11.2018, 16:44
Тук във форума да кажеш,че искаш деминимис е много неприлично,защото ще прочетеш какво ли не от тия дето са баш пчелари.А ,че няма да има според мен са виновни тия дето ги избираме,щото те незнаят как да искат тия пари.

rosty_sz
10.11.2018, 19:24
Порожанов е казал вчера в Търговище, че деминимис за пчели няма да има тази година. Честито.

Ето линк:http://www.kiss13.net/news/targovishte/porozhanov-v-targovishte-ne-se-predvizhda-pomosht-za-pchelarite-prez-tazi-godina

kuline
10.11.2018, 19:37
Порожанов е казал вчера в Търговище, че деминимис за пчели няма да има тази година. Честито.

Ето линк:http://www.kiss13.net/news/targovishte/porozhanov-v-targovishte-ne-se-predvizhda-pomosht-za-pchelarite-prez-tazi-godina

Ами за какво да има? Пчеларството цъфти, но май вече прецъфтява. Това последното на големите оптимисти им убягва. Инак информацията я има и в друга тема. ;)
Мен лично не ме засяга, тъй като не съм ЗС, но се чудя защо тъй са решили, след като такава лоша година не е имало отдавна и вместо да се подпомогне по някакъв начин пчеларя и сектора, то точно обратното.

ch.atanasov
10.11.2018, 19:48
" Той каза, че все още няма предложение за отпускане на така наречената помощ "де минимис", каквато е имало през миналата година ."


И това е казал.

kuline
10.11.2018, 19:52
" Той каза, че все още няма предложение за отпускане на така наречената помощ "де минимис", каквато е имало през миналата година ."


И това е казал.

Чисто процедурно, от кого трябва да се инецеира това предложение?

ch.atanasov
10.11.2018, 20:04
Чисто процедурно, от кого трябва да се инецеира това предложение?

Ако наистина е казал това, вероятно има предвид пчеларските организации. Тези с които мъдрят програмата -там 2019--2021 май беше.

kuline
10.11.2018, 20:18
Ако наистина е казал това, вероятно има предвид пчеларските организации. Тези с които мъдрят програмата -там 2019--2021 май беше.
И аз така предположих. То голямо мъдрене, голяма работа, ама нали бутат напред личния, пред корпоративния интерес. Матеев навремето се засили да промени статуквото, но се отказа. 'Кво да се прави, каквато държавата, такава и пчеларската организираност.

ch.atanasov
10.11.2018, 20:25
И аз така предположих. То голямо мъдрене, голяма работа, ама нали бутат напред личния, пред корпоративния интерес. .

По -точно пред колективния ... За другото ... не съм сигурен.

kuline
10.11.2018, 20:41
По -точно пред колективния ... За другото ... не съм сигурен.

Така да бъде, въпроса е че кокала си е кокал, който докато не се оглозга, все има какво да се смуче. За останалите от глутницата - ръфат каквото им остане, а то при всички случаи е само аромата.

ch.atanasov
10.11.2018, 20:50
Така да бъде, въпроса е че кокала си е кокал, който докато не се оглозга, все има какво да се смуче. За останалите от глутницата - ръфат каквото им остане, а то при всички случаи е само аромата.

А, пък кой знае ?

пп. тема Апел...пост 12 т. 11

Алексиев
11.11.2018, 06:58
Статуквото няма да се промени а ще се потвърди. Пари ще има за...някои, за останалите остава псуването. Псуват и земеделци и животновъди ама и работят. Пчеларите защо да са изключение? От субсидиите някои "пчелари" ще позабогатеят - закон на управляващите , други ще обеднеят - закон на Мърфи. Понеже със сигурност знам къде ще бъда , против субсидирането в такъв вид съм и аз.

cecko96_1
13.11.2018, 10:51
Пчеларите остават без de minimis тази година [url]https://fermer.bg/novini/pchelarite-ostavat-bez-de[/url ]https://fermer.bg/novini/pchelarite-ostavat-bez-de-minimis-tazi-godina четете в новини

ch.atanasov
13.11.2018, 18:19
Пчеларите остават без de minimis тази година [url]https://fermer.bg/novini/pchelarite-ostavat-bez-de[/url ]https://fermer.bg/novini/pchelarite-ostavat-bez-de-minimis-tazi-godina четете в новини

https://fermer.bg/novini/pchelarite-ostavat-bez-de-minimis-tazi-godina

Не мога да се начудя кой болен мозък го измисли това че трябва да имаме голяма смъртност, за да получим de minimis .:mad:

ch.atanasov
13.11.2018, 18:54
https://novini.bg/biznes/zemedelie/509829


Малееее. Мале мила. Какви милиарди , какво чудо.crying;

krasimir00
14.11.2018, 17:25
От тези 2,5 милиарда , ние пчеларите дали сме взели повече от десетина милиона . Не ме бива много в математиката , но грубо това май е по малко от 0,4 % от тези пари. Вероятно по голямата част от тези милиарди са отишли по джобовете на 15-20 поставени лица , едри земевладелци . Трябва групово да благодарим на господин " Парижанов " за огромните средства раздадени на сектор пчеларство. Браво !

krasimir00
14.11.2018, 17:59
https://agronovinite.com/balgariya-otgleda-64-milioneri-ot-subsidii-prez-2017-g/?fbclid=IwAR1s8LM5AAagnIJW5ubZlzIbnS_6Usi6PH8s6DXS RxP5R-sx5qsm4rsLJfQ - Още малко за създадените милионери от субсидии.

Трендафил Дончев
14.11.2018, 18:40
https://agronovinite.com/balgariya-otgleda-64-milioneri-ot-subsidii-prez-2017-g/?fbclid=IwAR1s8LM5AAagnIJW5ubZlzIbnS_6Usi6PH8s6DXS RxP5R-sx5qsm4rsLJfQ - Още малко за създадените милионери от субсидии.

Да им са честити и да си ги харчат със здраве. Другите, знаете къде е супата.

bat_minka
29.11.2018, 16:50
https://fermer.bg/novini/rumen-porozhanov-obmislyame-chastichna-pomosh-de-minimis-za-pchelarite Тея май са се ошашавили.

nyanakiev
29.11.2018, 17:26
Идват избори

agro
29.11.2018, 18:37
https://fermer.bg/novini/rumen-porozhanov-obmislyame-chastichna-pomosh-de-minimis-za-pchelarite Тея май са се ошашавили.
Много ми е интересно колко от местните пчелари, с които уж контактуват, притежават капацитета и разрешителните да разфасоват мед за търговската мрежа.

smsi-h
05.12.2018, 17:43
Ново двайсе...

http://www.dfz.bg/bg/prescentar/novini/-17-de-minimis/

Пак са решили да ни замажат очите. Помощта трябва да е поне 7 000 000.

Указанията:
http://www.dfz.bg/assets/15347/Ukazaniq_pcheli.pdf

cecko96_1
06.12.2018, 14:46
Срокът за изплащане на средствата ще бъде определен след вземане на решение от УС на ДФЗ през 2019 г. и утвърждаване на бюджета за държавни помощи за 2019 г.ДЕМЕК ЗА 2018Г ДЕМИНИМИС НЯМА ДА ИМА! НАИСТИНА ЛИ НИ СМЯТАТЕ ЗА МАЛОУМНИ?


cecko96_1, вече за трети път правя забележка за едрият шрифт. След това не искам да се сърдите и да започвате полемики в които да се чудите какъв ли не да ме изкарвате, само и само вашата да е. Следващият път ще получиш вечен БАН.

kuline
06.12.2018, 15:02
Срокът за изплащане на средствата ще бъде определен след вземане на решение от УС на ДФЗ през 2019 г. и утвърждаване на бюджета за държавни помощи за 2019 г.ДЕМЕК ЗА 2018Г ДЕМИНИМИС НЯМА ДА ИМА! НАИСТИНА ЛИ НИ СМЯТАТЕ ЗА МАЛОУМНИ?

Ти да не четеш като дявола евангелието? Я пак прочети добре в постнатите по-горе линкове.

seto4e
06.12.2018, 17:37
Срокът за изплащане на средствата ще бъде определен след вземане на решение от УС на ДФЗ през 2019 г. и утвърждаване на бюджета за държавни помощи за 2019 г.ДЕМЕК ЗА 2018Г ДЕМИНИМИС НЯМА ДА ИМА! НАИСТИНА ЛИ НИ СМЯТАТЕ ЗА МАЛОУМНИ?
Правилно си го разбрал. Тоя деминимис реално е за 2019г., което означава, че друг за 2019 няма как да има. Хитро изпълнение.

бат тянко
06.12.2018, 18:34
Много ми е интересно колко от местните пчелари, с които уж контактуват, притежават капацитета и разрешителните да разфасоват мед за търговската мрежа.
Със сигурност онези, които имат повече от 50 000 лв оборот.

_Александър_
06.12.2018, 18:49
За 2018г няма де минимис а за 2019 ще го дадат януари 2019 хахаха. Ако 2019 бъде още по лоша за нас... Малко ме съмнява и декември да дават пак деминимис.

_Александър_
06.12.2018, 18:57
С един куршум 2 заека! На ви за 2018 на ви и за 2019.

kuline
06.12.2018, 21:01
Може и аз да съм 'алтаф, но не мисля. Я четете 'кво пишат. Я да ви питам, данъка за 2018 в какъв срок го плащате бе? И с тия пчелари на 'война" ще ходим?

ch.atanasov
06.12.2018, 21:05
Може и аз да съм 'алтаф, но не мисля. Я четете 'кво пишат. Я да ви питам, данъка за 2018 в какъв срок го плащате бе? И с тия пчелари на 'война" ще ходим?

Срам .blush;Току що четох биографията на Порожанов , къде са тръгнали.crying;:(sweating;

agro
06.12.2018, 22:53
Със сигурност онези, които имат повече от 50 000 лв оборот.
Това ще да е само един от критериите. Има и други.
"В момента компанията работи с десет български партньори в пчеларския бранш и планира техният брой да се увеличава."
Да се увеличава, колко да се увеличава - да станат 15, 20? Добре, не решава проблем, но създава прецедент. Най-малко, показва някакъв път към вътрешния пазар - легален път. Аз си продавам меда на буркани по познати, колеги и приятели, но това е оборот в сивия сектор. Бих искал да мога да го правя открито, легално и да си плащам данъците. Но като знам каква е мизата да зарежда някой магазини от големите вериги, нещо не вярвам доставчиците от публикувания по-горе материал да са спечелили от сделката. Може да ме опровергае някой, ще се радвам да го чуя.

ch.atanasov
07.12.2018, 17:45
https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/47578235_10213236195126988_6532409437741645824_o.j pg?_nc_cat=106&_nc_ht=scontent-sof1-1.xx&oh=35d994675af7c13e0e866cbc1177c89c&oe=5CA76D8F



Еееее, нема скука у фейса.:laughing:

Mateev
20.12.2018, 17:26
За 2018г няма де минимис а за 2019 ще го дадат януари 2019 хахаха. Ако 2019 бъде още по лоша за нас... Малко ме съмнява и декември да дават пак деминимис.
Деминимиса си е за 2018-та година, но ще се плаща от бюджета за 2019-та. Това обаче не означава, че няма да има друг деминимис за 2019-та година. Така че не се безпокойнте - живот и здраве за 2019 г. пак ще си поискаме деминимис.

Не знам дали забелязахте, но бюджета за текущия деминимис е най-големия от всички дадени до момента бюджети по старите деминимис. Това е един жест на МЗХ към пчеларите и намек, че от сега нататък ще им отделя по-голямо внимание и няма да ги пренебрегва така, както досега е правено под управлението на Цветан Димитров.

jdrumev
20.12.2018, 17:39
Може би са повече заради някаво лобиране от големите или се лъжа?Ако не бяха махнати ограниченията до 200 пч.семейства мисля,че щяхме да сме по доволни.
А как ще обясните грешката на МЗХГ да се отпуснат тия пари за подхранване?Ако се беше спазили законите Био пчеларите нямаха да имат право да участват.Или пак се лъжа?

Mateev
20.12.2018, 17:54
Може би са повече заради някаво лобиране от големите или се лъжа?Ако не бяха махнати ограниченията до 200 пч.семейства мисля,че щяхме да сме по доволни.
А как ще обясните грешката на МЗХГ да се отпуснат тия пари за подхранване?Ако се беше спазили законите Био пчеларите нямаха да имат право да участват.Или пак се лъжа?
Нима на "големите" пчелари семействата не мрат?
Нима деминимис се раздава от бюджета за социални помощи?

Досегашните лимити на старите деминимис-и бяха налагани защото правителството искаше с малки бюджети да "успокои" по-голям брой хора. Тоест решенията бяха политически, а не както са изискванията на Евросъюза, според който се налага един единствен лимит, и той е 15000 EUR на стопанство за период от 3 години..

jdrumev
20.12.2018, 18:14
Не ме разбрахте г-н Матеев аз не съм против пчелар независимо какъв е да взема пари.Искам всеки да вземе който отговаря на изисквания,но да е справедливо.
По тоя начин за мен ДеСаМи не се дава справедливо.Това е мое мнение разбира се и не искам на никой да го втълпявам.

rosty_sz
20.12.2018, 21:36
Деминимиса си е за 2018-та година, но ще се плаща от бюджета за 2019-та. Това обаче не означава, че няма да има друг деминимис за 2019-та година. Така че не се безпокойнте - живот и здраве за 2019 г. пак ще си поискаме деминимис.

Не знам дали забелязахте, но бюджета за текущия деминимис е най-големия от всички дадени до момента бюджети по старите деминимис. Това е един жест на МЗХ към пчеларите и намек, че от сега нататък ще им отделя по-голямо внимание и няма да ги пренебрегва така, както досега е правено под управлението на Цветан Димитров.

Благодаря на Матеев,че се включи.
Искам само да попитам защо след като е имало няколко срещи и всичко е било ОК и договорено министъра заяви че де минимис няма да има? Не е ли точно намерението за протест нещото заради което си промени мнението? И ако е било предварително договорено защо се налага да е от бюджет 2019 след като са знаели и са можели да го предвидят в 2018?
Съвсем не искам да омаловажавам постигнатото от конфедерацията, но нека конфедерацията не прави така. Аз лично уважавам усилията на всички които се опитват да направят нещо добро за сектора и БЛАГОДАРЯ.

_Александър_
20.12.2018, 23:11
Деминимиса си е за 2018-та година, но ще се плаща от бюджета за 2019-та. Това обаче не означава, че няма да има друг деминимис за 2019-та година. Така че не се безпокойнте - живот и здраве за 2019 г. пак ще си поискаме деминимис.

Не знам дали забелязахте, но бюджета за текущия деминимис е най-големия от всички дадени до момента бюджети по старите деминимис. Това е един жест на МЗХ към пчеларите и намек, че от сега нататък ще им отделя по-голямо внимание и няма да ги пренебрегва така, както досега е правено под управлението на Цветан Димитров.

Благодаря за уточнението, и се извинявам, че реаргирах така остро! Просто следвах пътя на логиката.

jdrumev
21.12.2018, 09:03
Благодаря за уточнението, и се извинявам, че реаргирах така остро! Просто следвах пътя на логиката.



Няма за какво да се извиняваш.Точно на протеста М.М. каза,че е за 2019 и след като го освиркаха се поправи 2018-2019г.:bigsmile:

_Александър_
21.12.2018, 12:01
Няма за какво да се извиняваш.Точно на протеста М.М. каза,че е за 2019 и след като го освиркаха се поправи 2018-2019г.:bigsmile:

Аз ще се надявам да има, защото вчера ходех да си подам протокола и декларацията в НАП и случайно се сетих да ги питам, понеже бях прочел някъде, че от 2019г. осигуровките щели да станат като на фирмите (демек да се осигуряваме на 560лв.). Това по мой груби сметки прави около 210лв. на месец. Жените в НАП отговориха, че решението било оспорвано и за сега нямало да стане така, но със сигурност ще има увеличение! Работата не отива на добре. Може и голяма част от колегите ( включително и мен) да не дочакат de minimis 2019г.

jdrumev
21.12.2018, 12:13
Аз ще се надявам да има, защото вчера ходех да си подам протокола и декларацията в НАП и случайно се сетих да ги питам, понеже бях прочел някъде, че от 2019г. осигуровките щели да станат като на фирмите (демек да се осигуряваме на 560лв.). Това по мой груби сметки прави около 210лв. на месец. Жените в НАП отговориха, че решението било оспорвано и за сега нямало да стане така, но със сигурност ще има увеличение! Работата не отива на добре. Може и голяма част от колегите ( включително и мен) да не дочакат de minimis 2019г.



Е те тия пари ще ги пишеш в декларацията догодина.За осигуровките е вярно,че ще са малко по високи.А какво ти пречи да вземеш пари от ДеСаМи и временно да прекратиш ЗП.;)Аз мисля така да направя,а будалите да плащат цяла година.:bigsmile:
п.п.Все ми се върти една мисъл в главата да ли не дадоха толкова късно парите заради 15к еуро?:bigsmile:

_Александър_
21.12.2018, 12:26
п.п.Все ми се върти една мисъл в главата да ли не дадоха толкова късно парите заради 15к еуро?:bigsmile:

:bigsmile: Възможно е :bigsmile:

srg
21.12.2018, 14:58
Аз ще се надявам да има, защото вчера ходех да си подам протокола и декларацията в НАП и случайно се сетих да ги питам, понеже бях прочел някъде, че от 2019г. осигуровките щели да станат като на фирмите (демек да се осигуряваме на 560лв.). Това по мой груби сметки прави около 210лв. на месец. Жените в НАП отговориха, че решението било оспорвано и за сега нямало да стане така, но със сигурност ще има увеличение! Работата не отива на добре. Може и голяма част от колегите ( включително и мен) да не дочакат de minimis 2019г.

Минималния осигурителен доход за ЗП се променя от360 на 400лв през 2019.

_Александър_
21.12.2018, 15:13
Минималния осигурителен доход за ЗП се променя от360 на 400лв през 2019.

Бавно, но славно. Имах един познат който казваше- скубя (от портмонето) по малко за да не се усеща :bigsmile:

agro
21.12.2018, 18:39
А на останалите непчелари - от 510 на 560 лв.

kroum
23.12.2018, 08:36
Някой сметна ли грубо колко ще се падне на 1 семейство, при положение, че отпада тавана за брой семейства?

_Александър_
23.12.2018, 10:24
Някой сметна ли грубо колко ще се падне на 1 семейство, при положение, че отпада тавана за брой семейства?

Регистрираните семейства били около 700000 около 5лв.

jdrumev
23.12.2018, 20:40
Регистрираните семейства били около 700000 около 5лв.



Тей са го изчислили,но може да се обърка сметката с еднодневните удостоверения за продажба на мед.:bigsmile:

_Александър_
23.12.2018, 21:58
Тей са го изчислили,но може да се обърка сметката с еднодневните удостоверения за продажба на мед.:bigsmile:

Днес ходих до пчеларския магазин, само докато влязох и един колега вика- Сашо кажи от къде да си взема удостоверение? Все едно съм дилър

jdrumev
23.12.2018, 22:08
Днес ходих до пчеларския магазин, само докато влязох и един колега вика- Сашо кажи от къде да си взема удостоверение? Все едно съм дилър


Лесно е.:bigsmile:

Илиев
23.12.2018, 22:15
Играчите въртите едни пари с Държавата по между си, а ние с хоби-гайдите, гледаме умно като пуцисти и цъкаме като швейцарски часовници!!!

kuline
23.12.2018, 22:45
Играчите въртите едни пари с Държавата по между си, а ние с хоби-гайдите, гледаме умно като пуцисти и цъкаме като швейцарски часовници!!!
Цъкаме, 'щото надуваме гайдата и местим пръстите по дудука, но звука калпав, демек немо'ем да свирим, а си оставаме само с надуването. Друго си е някой друг да я надува, а ти само да местиш пръсти. Все ще излезе нещо. :bigsmile:

Алексиев
24.12.2018, 07:13
За 5 лв. няма си играем, ама за опрашването ще се регистрираме всички пенсионирани хобитИ, та бройте още най малко 700000:bigsmile:

rosty_sz
24.12.2018, 08:28
За 5 лв. няма си играем, ама за опрашването ще се регистрираме всички пенсионирани хобитИ, та бройте още най малко 700000:bigsmile:
След регистрацията ще поплащате 4 год осигуровки и тогава на опашката за парички за опрашване.

ch.atanasov
24.12.2018, 09:09
След регистрацията ще поплащате 4 год осигуровки и тогава на опашката за парички за опрашване.

Яяя, това ли ще е новата идея на Борда. Ще издам вече наръчник с " нови "-те идеи, има за няколко тома.:bigsmile:

rosty_sz
24.12.2018, 16:52
Яяя, това ли ще е новата идея на Борда. Ще издам вече наръчник с " нови "-те идеи, има за няколко тома.:bigsmile:

Мисля че се разбрахме да се държим тска все едно ни няма един за друг?
Условието ще дойде от европа и се казва референтна дата и обикновено е 4 год. назад

ch.atanasov
24.12.2018, 17:03
Мисля че се разбрахме да се държим тска все едно ни няма един за друг?
Условието ще дойде от европа и се казва референтна дата и обикновено е 4 год. назад

Ами вие, като загрижени пчеларски деятели и родолюбци, лобирайте да отпадне това. Нима 200-те кошера на новия няма да опрашват. Навярно имате наум, че ще се явят хиляди нови пчелари. Това защо да е лошо, нали вие така се появихте от програмите 2014-2019г.

kuline
24.12.2018, 17:11
След регистрацията ще поплащате 4 год осигуровки и тогава на опашката за парички за опрашване.

Рости, това е несериозно! Вие за държавата ли работите, в частност НОИ? Това ли са условията за искането на опрашителните пари?
Браво! Туй се казва пчеларска работа. Лично на мен не ми дреме, защото пенсията ще ми е на тавана, ако го има все още, но къде е тук логиката с чисто пчеларските занимания.
Сетих се - ограничаване броя маймуни на клона!

rosty_sz
24.12.2018, 17:20
Сто пъти казах. Аз лично съм против такова плащане. Не ме намесвайте, нямам никакви механизми на влияние нито в МЗХГ нито в ЕК. Споделих каква е практиката в такива случаи.

Mateev
28.12.2018, 15:33
Благодаря на Матеев,че се включи.
Искам само да попитам защо след като е имало няколко срещи и всичко е било ОК и договорено министъра заяви че де минимис няма да има? .......
На първата среща Зам. Министъра ни каза, че все още не е ясно дали ще има пари за деминимис, но че Министър Порожанов вече е отишъл да иска пари в Министерството на финансите. Също така ни помоли това да не го разгласяваме, защото все още нищо не е сигурно. Все пак дежурния отговор е "пари няма", но той под секрет ни каза, че се опитват да направят нещо по въпроса.

Междувременно се случи една издънка - Иван Кожухаров лекомислено написа във Fasebook, че деминимиса вече е уреден, и това предизвика вълна от подигравки и обиди към него, към мене и към всички пчеларски лидери. Истината беше, че още нищо не беше сигурно, и затова помолихме да изтрият темата, но на другия ден се оказа, че лъжата е вярна. Тоест наистина ще има деминимис. Както се казва - ИРОНИЯ НА СЪДБАТА .....

На следваща среща, която беше след 2-3 дена, Зам. Министъра вече ни потвърди, че пари за деминимис ще има, при това бюджета ще е доста добър - най-добрия откато са започнали да дават деминимис. Мишо Михайлов присъстваше на тази среща и го научи това, но въпреки това обяви протеста. Самите ние предупредихме Зам. Министъра, че този протест вече не може да бъде спрян, защото подготовката по него е в много напшреднала фаза и пчеларите ще си помислят кой-знае какво, ако обявим че няма да има протест. Така че тази среща завърши със взаимно знание - ние, че ще има деминимис, а Зам. Министъра - че въпреки това ще има протест. Това обаче му даде шанс да се подготви с отговорите около исканията на пчеларите, които той вече ги знаеше.

Не искам да твърдя, че заслугата за деминимиса е само на КБП и на никой друг. По-скоро тя е на всички пчеларски организации, които са писали писма до МЗХ, и са правили натиск под една или друга форма. Нашите срещи със Зам. Министъра може би бяха само капката, с която чашата преля. Нашите искания не бяха само за демининиса, а за глобалното разрешаване на всички пчеларски проблеми и за организирането на пчеларски борд, който да работи по тези проблеми. Деминимиса беше само между другото, и неговото лесно уреждане може би беше само един намек от страна на МЗХ, че е готово да работи по натрупалите се пчеларски проблеми, а не да ги замита под килима, както го правеше старото ръководство..

Алексиев
29.12.2018, 07:50
Условието ще дойде от европа и се казва референтна дата и обикновено е 4 год. назад

Точно едно такова условие на европа, приложено по български, направи отделни хора милионери, и съсипа поминъка на стотици хиляди прехранващи семействата си. Справка- тютюнопроизводство. 4000 регистрирани ЗП и десетки нерегистрирани напускат земеделието пак по европейски условия, приложени пак по български. Няма да се регистрират любителите, няма. Пошегувах се, защото по скоро ще повярвам, че един любител ще се регистрира само за да продава меда си за 5 вместо за 10 лв. от колкото за това, че всички регистрирани пчелари ще получат справедливо разпределени помощи. Не стана при другите сектори , дано да се получи при този, ама надали.

agro
06.01.2019, 16:47
Една статия за премахнати субсидии в селското стопанство:
http://fermera.bg/%D0%B0%D0%B3%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D 0%BD%D0%B8/item/12585-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%BC%D1%8F%D1%81%D1%82%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D0%B7%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D 0%B5-%D0%B2-%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B0.html

Трендафил Дончев
06.01.2019, 16:53
Една статия за премахнати субсидии в селското стопанство:
http://fermera.bg/%D0%B0%D0%B3%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D 0%BD%D0%B8/item/12585-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%BC%D1%8F%D1%81%D1%82%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D0%B7%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D 0%B5-%D0%B2-%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B0.html

Даааа, същите фактори за които ние тук се дерем. Премахнали са ги и всички които могат просперират, а останалите, които не се справят, заминават на майната си, а не да чакат някой да ги оправя.

ch.atanasov
06.01.2019, 16:58
Даааа, същите фактори за които ние тук се дерем. Премахнали са ги и всички които могат просперират, а останалите, които не се справят, заминават на майната си, а не да чакат някой да ги оправя.

И ако позволиш ..blush;
....и да се трепят за някакъв КЕС.:bigsmile:

agro
06.01.2019, 17:04
И ако позволиш ..blush;
....и да се трепят за някакъв КЕС.:bigsmile:
По-добре да се трепем за ЕС, отколкото да се трепем по бойните полета. На ЕС това му е важното и същественото. Че Европа никога досега не е живяла толкова време без междуособна война. Ние сме облагодетелствани в това отношение. Дано остане и за децата ни.

Трендафил Дончев
06.01.2019, 17:09
По-добре да се трепем за ЕС, отколкото да се трепем по бойните полета. На ЕС това му е важното и същественото. Че Европа никога досега не е живяла толкова време без междуособна война. Ние сме облагодетелствани в това отношение. Дано остане и за децата ни.

За бойните полета е друг въпроса, но да го разискваме в друга тема.

ch.atanasov
06.01.2019, 19:16
По-добре да се трепем за ЕС, отколкото да се трепем по бойните полета. На ЕС това му е важното и същественото. Че Европа никога досега не е живяла толкова време без междуособна война. Ние сме облагодетелствани в това отношение. Дано остане и за децата ни.

Прав си но не става въпрос за ЕС а за КЕС . Текста би изглеждал така :

"Даааа, същите фактори за които ние тук се дерем. Премахнали са ги и всички които могат просперират, а останалите, които не се справят, заминават на майната си, а не да чакат някой да ги оправя.... и да се трепят за КЕС."
КЕС--консултативно експертен съвет.:bigsmile:
Май беше ЕКС

agro
07.01.2019, 01:57
...не става въпрос за ЕС а за КЕС..
Вярно бе, не съм догледал първата буква. То, чукча писатель, не читатель!

jdrumev
09.01.2019, 21:57
Малко време остана колеги да вземете захранка,опс подхранката.:bigsmile:Много ми е чудна статистиката колко пчелари са кандидатствали и какви?:bigsmile:Сега някой ще ме апострофира,,Кой можал,можал.Кой вземал,вземал.Бай Иван Акацията навремето казваше.,,За да вземеш трябва дадеш".:bigsmile::bigsmile::bigsmile:Ама аз нали съм си рак на бързей правя обратното на него и да ви кажа.Ич не ми пука по колко е лука.:bigsmile:

bat_minka
09.01.2019, 22:24
Еми още се чеша по главата и се чудя по коя мярка да Е? Даже ме поканиха от ОД.на ДФЗ ама по никоя не ще да е.Играе ми се ама по мярка А. Ама нейсе имам малко по вече от 100.НЕ МОЖЕ.Ама който има 98 може и има същите потребности като мен със 115. Да ама не.

jdrumev
09.01.2019, 22:41
Хвърли бре Бат Минка по кот сърце ти сака.Гледай тая била кадимлийска.:bigsmile:Бай Минка ти небеше ли от БИО-то?

ch.atanasov
10.01.2019, 18:20
https://novini.bg/biznes/zemedelie/518685


От 4 до 28 февруари ще бъдат изплатени средствата на пчеларите (https://novini.bg/bylgariya/obshtestvo/516135) по държавната помощ de minimis. Това е решил УС на ДФЗ на първото си за годината редовно заседание днес, съобщиха от МЗХГ. Бюджетът на помощта е 3 500 000 лева. Приемът е отворен от 17 декември 2018 г. и ще продължи до 15 януари 2019 г.

jdrumev
11.01.2019, 00:26
Разбрахте ли сега колко ще вземете?От едно птиченце в министерството от него научих,че вече всички ще сме снови табелки всите/жълти за профита и зелени за хобити/.:bigsmile:Тия табелки няма ли да дезеориентират пчелите някой проверил ли е?:bigsmile:Сега чета 3 фирми само ги предлагали ако е лъжлива информацията в мрежата де.:bigsmile:Ама много за алчняха тия хора едните по 200к на година си делят тия направо по 500к.:bigsmile:Вярно било,че скубара бил кокалива риба.:bigsmile:

jdrumev
24.01.2019, 21:42
Днес звънах на много колеги и два пъти прегледах сайта на ДФЗ но нищо. Не се ли знае вече по колко ще вземем?Не,че ще стана милионер но съм обещал нещо и едно ми е притеснено.:bigsmile:Няма ли някой по навътре в нещата да сподели какъв ще мача?:bigsmile:

Трендафил Дончев
24.01.2019, 22:30
Днес звънах на много колеги и два пъти прегледах сайта на ДФЗ но нищо. Не се ли знае вече по колко ще вземем?Не,че ще стана милионер но съм обещал нещо и едно ми е притеснено.:bigsmile:Няма ли някой по навътре в нещата да сподели какъв ще мача?:bigsmile:

Звънни на министъра, нали работиш в министерството. :bigsmile:

jdrumev
24.01.2019, 22:33
Звънни на министъра, нали работиш в министерството. :bigsmile:



Чети добре модернизаторе.Аз се засичам само в баничарницата с Иванов,а иначе работя в съседната сграда.:bigsmile:

Трендафил Дончев
24.01.2019, 22:40
Чети добре модернизаторе.Аз се засичам само в баничарницата с Иванов,а иначе работя в съседната сграда.:bigsmile:

Значи можеш да му викнеш и през прозореца и да се разберете. ;)

kuline
24.01.2019, 22:48
Днес звънах на много колеги и два пъти прегледах сайта на ДФЗ но нищо. Не се ли знае вече по колко ще вземем?Не,че ще стана милионер но съм обещал нещо и едно ми е притеснено.:bigsmile:Няма ли някой по навътре в нещата да сподели какъв ще мача?:bigsmile:
Е, какво може да вземете! Освен котето на ръка, друго ниц. Може и да вземете, ама от трите най-дългия. :bigsmile: Знае ли човек. Бебето като не плаче, не му дават да яде.
Ейй, какви сте ми фукарии.

Трендафил Дончев
24.01.2019, 22:52
Е, какво може да вземете! Освен котето на ръка, друго ниц. Може и да вземете, ама от трите най-дългия. :bigsmile: Знае ли човек. Бебето като не плаче, не му дават да яде.
Ейй, какви сте ми фукарии.

Ей сега ще го пусна това което ще вземат в шегите.;)

jdrumev
24.01.2019, 22:59
Едно ми е притеснено,да не тръгнат проверки,а вие веднаги ми завидяхте на 5тяхто лева.:bigsmile:

rosty_sz
25.01.2019, 11:59
Днес има заседания на работните пчеларски групи в МЗХГ и явно се пази по този случай новината;)

Трендафил Дончев
25.01.2019, 12:39
Днес има заседания на работните пчеларски групи в МЗХГ и явно се пази по този случай новината;)

А, дано да има нещо което да зарадва пчеларите. Или поредното бонбонче което да залъже коня, че да му нанижат хомота.

jdrumev
25.01.2019, 14:25
А, дано да има нещо което да зарадва пчеларите. Или поредното бонбонче което да залъже коня, че да му нанижат хомота.


Както казва един приятел това са най лесно изкараните пари.Колкото толкова:bigsmile:Интересно ще ми е колко процента са кандидатствали Био,колко процента до 200бр кошера и колко над 200бр.:bigsmile:

rosty_sz
25.01.2019, 15:36
Бонбочето е с размер 6 лева. +- стотинки.

jdrumev
25.01.2019, 15:49
Бонбочето е с размер 6 лева. +- стотинки.



За коя година ще трябва да ги декларираме за 2018 или 2019?:bigsmile:

bat_minka
25.01.2019, 15:51
Догодина Дака.

kuline
25.01.2019, 15:56
За коя година ще трябва да ги декларираме за 2018 или 2019?:bigsmile:

Ето, видиш ли, аз нямам проблем с чуденето :bigsmile:
Ти, `що постоянно се правиш на луд бе човек? Дай малко по-сериозно, стига я кара пет за четири.

jdrumev
25.01.2019, 17:52
Ето, видиш ли, аз нямам проблем с чуденето :bigsmile:
Ти, `що постоянно се правиш на луд бе човек? Дай малко по-сериозно, стига я кара пет за четири.



Е не всеки плаща на счетоводител.:bigsmile:А и то се обърках малко.Парите за 2018 за есенно подпомагане при храненето с документ за продажба за 2018,а данъците за 2019.:bigsmile:Да не стане после,че и са ни биле дали за 2019 ДеМиСа.:bigsmile:

ch.atanasov
07.02.2019, 18:32
Изплатени са над 3,3 млн. лева de minimis за пчеларите

ДФЗ изплати държавна помощ de minimis в размер на 3 328 224 лв. в подкрепа на 4 088 пчелари. Помощта беше утвърдена в началото на декември с решение на УС на ДФЗ и бюджетът по нея е 3 500 000 лева.


Е, някой няма ли да се похвали.:bigsmile:

malkia.sandanski
08.02.2019, 16:10
5,99 лв на семейство.

georgi rumenov
11.02.2019, 09:36
Колеги имате ли превод?

Диян Димитров
11.02.2019, 14:33
НЕ НЕ НЕ НЕ НЕ

malkia.sandanski
11.02.2019, 20:54
Колеги имате ли превод?

Да имам превод. Миналата седмица в края ги бях получил.

bat_minka
27.09.2019, 06:14
https://agri.bg/novini/otpuskat-45-mln-leva-de-minimis-za-pchelarite

ch.atanasov
04.10.2019, 19:19
Шест лева при 3.3 милиона, при 4.5 милиона, работата отива към девет лева.:bigsmile:

kuline
04.10.2019, 19:30
Шест лева при 3.3 милиона, при 4.5 милиона, работата отива към девет лева.:bigsmile:

Напред народе към маслините или по-скоро към костилките им. :bigsmile: Па и до бой може да се стигне на опашките за жълти стотинки.
Пусти и пчелари все бедни за малко, то за туй и толкова дават.

ch.atanasov
04.10.2019, 19:40
Напред народе към маслините или по-скоро към костилките им. :bigsmile: Па и до бой може да се стигне на опашките за жълти стотинки. Пусти и пчелари все бедни за малко, то за туй и толкова дават.Като не ти харесват, дай ги на мен.:bigsmile:

kuline
04.10.2019, 19:44
Като не ти харесват, дай ги на мен.:bigsmile:

Вземай ги! Аз не ги искам. ;)

Илиев
04.10.2019, 19:51
Или по 60 евра на кошер - или нищо!!!...но пак ще има предатели, които ще се наведат за трохите по 9 лева.

ch.atanasov
04.10.2019, 19:58
Или по 60 евра на кошер - или нищо!!!...но пак ще има предатели, които ще се наведат за трохите по 9 лева.

Аз съм от предателите, всички не можем да сме колеги на бойко.

kuline
04.10.2019, 20:11
Разбирам на къде биеш, но с тия пари и осигуровките не мож си покри

srg
05.10.2019, 03:50
При 60 евро не ми се мисли каква ще настане. Сигурно някаква "тиквена" история.Както са казали внимавай какво си пожелаваш.

ch.atanasov
05.10.2019, 07:50
При 60 евро не ми се мисли каква ще настане. Сигурно някаква "тиквена" история.Както са казали внимавай какво си пожелаваш.

Хайде сега, хората се борят за тях, вие не ги искате. Аз например няма да произвеждам мед и няма да му рутя цената на пазара.

barkov1982
05.10.2019, 10:51
Хайде сега, хората се борят за тях, вие не ги искате. Аз например няма да произвеждам мед и няма да му рутя цената на пазара.

Казват, че апетита идва с яденето, ще кажеш после дали е така;)next_banned;

ndm
05.10.2019, 13:46
които ще се наведат за трохите по 9 лева.
Зависи и кой брои за трохите. Две хиляди сандъка/корпуса по 9 лЪва. А, то това май беше само от минимизето.

ch.atanasov
09.10.2019, 17:25
Как върви подаването на документите? Сигурно няма навалица, нали сме само двама - трима тука, дето се редим за стотинките.:bigsmile:

Трендафил Дончев
09.10.2019, 17:44
Как върви подаването на документите? Сигурно няма навалица, нали сме само двама - трима тука, дето се редим за стотинките.:bigsmile:

Ха, ха... ти се смееш Атанасов, но както каза Янев, хората ще си вземат парите и ще си посрещнат масрафите, а някои ще лапаме мухи.;) Ех, в каква хубава държава живеем. Приказка.

Цеко
09.10.2019, 20:55
хората ще си вземат парите и ще си посрещнат масрафите

Не им завиждай, те предварително са ги дали под формата на осигуровки, тука „голямата“ врътка е 60% процента признати разходи (срещу 40% на не регистрираните ЗП) при подаване на годишната данъчна декларация и стажа за пенсия който върви:bigsmile:

p0lina
24.10.2019, 16:02
7.48 лв на пчелно семейство

bat_minka
24.10.2019, 16:05
https://agri.bg/novini/45-mln-leva-patuvat-po-smetkite-na-pchelari

kuline
24.10.2019, 16:45
7.48 лв на пчелно семейство

Е как е, много ли е, малко ли е?

Трендафил Дончев
24.10.2019, 17:23
https://agri.bg/novini/45-mln-leva-patuvat-po-smetkite-na-pchelari

Парите добре, но тоз пчелин вятър не го ли духа и пчеларя трябва да е поне 2 метра и половина!?;)

Трендафил Дончев
24.10.2019, 17:27
Е как е, много ли е, малко ли е?

Точно за 6,5 кг и малко отгоре захар ЗАХИРА - 1.14 лв.. За подбуждане напролет си е направо добре.;)

бат тянко
24.10.2019, 19:07
Е как е, много ли е, малко ли е?

Щом е повече от лани, значи е добре! Ма без да смятаме новия осигурителен праг.....

ch.atanasov
24.10.2019, 19:13
Малееее. 4400 пчелари получават подпомагане.Аз си мислех, че сме двама - трима.Баси и навалицата.crying;

пп. Ма те тия не са от форума.:bigsmile:

ndm
24.10.2019, 20:03
4408 ли са биото?sweating;

бат тянко
24.10.2019, 20:08
Малееее. 4400 пчелари получават подпомагане.Аз си мислех, че сме двама - трима.Баси и навалицата.crying;

пп. Ма те тия не са от форума.:bigsmile:

Когато спуснат парите за опрашването, тогава ще видиш навалица! Даже македонците ще си признаят, че са българи.

Трендафил Дончев
24.10.2019, 21:24
Когато спуснат парите за опрашването, тогава ще видиш навалица! Даже македонците ще си признаят, че са българи.

Ааааа.... и много други може да станат българи.;)

srg
25.10.2019, 02:53
А купуването на гласове било престъпление.

бат тянко
25.10.2019, 05:40
Защото не е съпроводено с издаване на касов бон. Иначе няма проблем!

Стефан Андонов
25.10.2019, 20:20
Предизбоно е преведен днес De minimisa.

kuline
25.10.2019, 22:39
Е, какво в крайна сметка искате? Стачки за пари прайте, като ги дадат, били предизборно. Догодина среден пръст.

srg
26.10.2019, 13:45
Е, какво в крайна сметка искате? Стачки за пари прайте, като ги дадат, били предизборно. Догодина среден пръст.

Кога са обработвали документите за 4 дни та и парите да се преведат? Същото беше и на европейските избори. Дайте да дадем държавни пари за да получим благоразположение.Прозрач и са до наглост.

kuline
26.10.2019, 18:10
Кога са обработвали документите за 4 дни та и парите да се преведат? Същото беше и на европейските избори. Дайте да дадем държавни пари за да получим благоразположение.Прозрач и са до наглост.

Ами незнам, никога не съм получавал, респективно и интересувал. Въпреки всичко, тия които чакат помощите, би трябвало да се радват, че са ги получили бързо. Дали избори, дали Великден - без значение. ;)

Илиев
26.10.2019, 20:14
Сиромах човек и на полвин п***а се радва.

srg
28.10.2019, 03:00
Ами незнам, никога не съм получавал, респективно и интересувал. Въпреки всичко, тия които чакат помощите, би трябвало да се радват, че са ги получили бързо. Дали избори, дали Великден - без значение. ;)

Не си се интересувал , но като гледам си най-активен в темата.

kuline
28.10.2019, 09:26
Не си се интересувал , но като гледам си най-активен в темата.
А има ли нещо общо едното с другото, защото аз не намирам.
Едно обаче недоумявам. Превеждат ви парите веднага - "защо толкова бързат", ако не ви ги преведат - "защо се бавят". Какво ли се учудвам, това си е типична българска черта. :)

зуница
28.10.2019, 13:10
Аз пък нещо не мога да разбера. Защо са ограниченията по критерий бройка? Ако два пчелина отговарят на всички условия по еднакъв начин.Еквивалентни са.Единствената разлика е , че единия е от 20 семейства , а другия от 19. Единия получава другия не?! Как да си го обясня?:(

srg
29.10.2019, 03:46
А има ли нещо общо едното с другото, защото аз не намирам.
Едно обаче недоумявам. Превеждат ви парите веднага - "защо толкова бързат", ако не ви ги преведат - "защо се бавят". Какво ли се учудвам, това си е типична българска черта. :)

Трябва по-често да поглеждаш към горния етаж.

p0lina
20.01.2020, 10:06
Де минимис декларира ли се като доход в ГДД?

ceco_lovech
20.01.2020, 12:43
Де минимис декларира ли се като доход в ГДД?

Да,декларира се.