PDA

Виж пълната версия : Алергии



Йото
01.07.2018, 13:22
Здравейте имам огромното желание да се захвана с пчеларството като хоби, но имам един проблем който незнам как да го реша, имам алергия от ужилване от оса незнам дали това ще ми попречи на бъдещото хоби защото никога не мее жилила пчела. Ще дадете ли съвет как да процедирам дали да ида на лекар да се изследвам или направо да ида при някой пчелар и да видя какво ще стане:laughing:.

Трендафил Дончев
01.07.2018, 15:36
Здравейте имам огромното желание да се захвана с пчеларството като хоби, но имам един проблем който незнам как да го реша, имам алергия от ужилване от оса незнам дали това ще ми попречи на бъдещото хоби защото никога не мее жилила пчела. Ще дадете ли съвет как да процедирам дали да ида на лекар да се изследвам или направо да ида при някой пчелар и да видя какво ще стане:laughing:.

Може да направиш тест при лекар, а ако си по - смел опитай при пчелар, но да е близо до мед. пункт. Знае ли човек? Аз, например се подувах яко като малък от жило на пчела, но сега свикнах и дори не ми се подува. Само в началото за минута ме боли, но пчелина ми е пълен с маточина и стривам един стрък между дланите докато овлажнее хубаво и натърквам мястото. Охладнява/охлажда се/ и ми минава.

D. Dobreva
02.07.2018, 15:41
Здравейте имам огромното желание да се захвана с пчеларството като хоби, но имам един проблем който незнам как да го реша, имам алергия от ужилване от оса незнам дали това ще ми попречи на бъдещото хоби защото никога не мее жилила пчела. Ще дадете ли съвет как да процедирам дали да ида на лекар да се изследвам или направо да ида при някой пчелар и да видя какво ще стане:laughing:.

Аз се занимавам с пчеларство, но придобих алергия към пчелната отрова преди една година. Алергията подлежи на лечение и на мен не ми пречи да продължавам да се занимавам с пчелите. Алергичната Ви реакция към отровата на осата не означава, че имате алергия и към пчелната. Обърнете се към алерголог за да си решите проблема.

Momchil Zhekov
16.07.2018, 13:32
Аз се занимавам с пчеларство, но придобих алергия към пчелната отрова преди една година. Алергията подлежи на лечение и на мен не ми пречи да продължавам да се занимавам с пчелите. Алергичната Ви реакция към отровата на осата не означава, че имате алергия и към пчелната. Обърнете се към алерголог за да си решите проблема.

Здравейте. Бих искал да попитам как се лекува? И вие какво правите за да не ви пречи на хобито? Благодаря предварително. Поздрави

jdrumev
04.04.2019, 21:42
Колегите с алерги да внимават.Моята се отключи от полените+прополис отново.:bigsmile:

зуница
05.04.2019, 09:40
Колегите с алерги да внимават.Моята се отключи от полените+прополис отново.:bigsmile:
Така е защото малко те жилят. От там и слабата десесибилизация!;)

jdrumev
05.04.2019, 10:24
Така е защото малко те жилят. От там и слабата десесибилизация!;)


Моята алергия аз си я докарах сам след предозиране с прополис.:bigsmile:А за жиленето не е така.:bigsmile:

Трендафил Дончев
05.04.2019, 10:48
Моята алергия аз си я докарах сам след предозиране с прополис.:bigsmile:А за жиленето не е така.:bigsmile:

За жиленето си взел мерки. Използваш братока. :bigsmile:
Като споменах братока та се сетих. Той какъв е след като ти си порок.....опс...пророк? Месията не го ли ръкопожи? ;)

jdrumev
05.04.2019, 10:54
За жиленето си взел мерки. Използваш братока. :bigsmile:



Позна,но някой път ми прави стари пчеларски номера когато съм по къси гащета.:bigsmile::bigsmile::bigsmile:

jdrumev
05.04.2019, 10:56
За жиленето си взел мерки. Използваш братока. :bigsmile:
Като споменах братока та се сетих. Той какъв е след като ти си порок.....опс...пророк? Месията не го ли ръкопожи? ;)


Бого избран да работи.:bigsmile:

зуница
05.04.2019, 10:59
Позна,но някой път ми прави стари пчеларски номера когато съм по къси гащета.:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
Да не би да изпълняваш ЕРОТИЧЕН ПЧЕЛАРСКИ ТАНЦ?!;)(Бързо сваляне на гащите в търсене на пчеличката.):laughing:

jdrumev
05.04.2019, 11:23
Да не би да изпълняваш ЕРОТИЧЕН ПЧЕЛАРСКИ ТАНЦ?!;)(Бързо сваляне на гащите в търсене на пчеличката.):laughing:




Грешиш в танца.В началото почва като гоненица покрай кошера и след като минеш покрай прелката преминава в пчеларски кан-кан.:bigsmile::bigsmile::bigsmile:От мен да знаеш при хладно време не затваряй таблата бързо.Слушай патило,а не старило;):bigsmile:

Трендафил Дончев
05.04.2019, 11:43
Да не би да изпълняваш ЕРОТИЧЕН ПЧЕЛАРСКИ ТАНЦ?!;)(Бързо сваляне на гащите в търсене на пчеличката.):laughing:

То братока му е подхвърлял търтеи в гащетата, но този като не ги различава още - скача.:bigsmile:

зуница
05.04.2019, 15:14
То братока му е подхвърлял търтеи в гащетата, но този като не ги различава още - скача.:bigsmile:
За неговия танц ли още си хортуват Боянските баби?inlove; Бил им лек за окото и мехлем за душата!;)