PDA

Виж пълната версия : артишок



plaminar
25.06.2018, 09:36
Здравейте пчелари! Не можах да открия как мога да пусна нова тема и затова пиша тук, та ако е интересно може да се прехвърли в нова тема.
Става дума за интересното и нашумяло напоследък растение артишок. Точно до мен от две години има блок с артишок. В момента започва да цъфти с прекрасни лилави цветове, подобни на бодила, но много по-големи. Реших да отида да видя дали се посещава от пчеличките и с радост забелязах по 2-3 на цвят, които се навираха навътре в огромните съцветия. Понеже не откривам достатъчно инфо за артишока като медонос, моля тези, които знаят повече за артишока в пчеларско отношение, да го споделят. Мисля, че ще е полезно за всички! Моята предварителна информация беше, че растението се прибира преди цъфтеж, но вероятно арендаторите са го оставили за семе? Благодаря предварително!

Трендафил Дончев
25.06.2018, 10:02
Здравейте пчелари! Не можах да открия как мога да пусна нова тема и затова пиша тук, та ако е интересно може да се прехвърли в нова тема.
Става дума за интересното и нашумяло напоследък растение артишок. Точно до мен от две години има блок с артишок. В момента започва да цъфти с прекрасни лилави цветове, подобни на бодила, но много по-големи. Реших да отида да видя дали се посещава от пчеличките и с радост забелязах по 2-3 на цвят, които се навираха навътре в огромните съцветия. Понеже не откривам достатъчно инфо за артишока като медонос, моля тези, които знаят повече за артишока в пчеларско отношение, да го споделят. Мисля, че ще е полезно за всички! Моята предварителна информация беше, че растението се прибира преди цъфтеж, но вероятно арендаторите са го оставили за семе? Благодаря предварително!

Горе в полето пише ”форум”. Цъкваш там и търсиш тема която е отговаряща на това което искаш да запишеш. В ляво има поле в зелен цвят на което пише ”нова тема”, кликваш на него и си ти.

tsc1
25.06.2018, 15:38
95599560 9561
https://medpedia.framar.bg/%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0/%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%88%D0%BE%D0%BA

Чучулига
06.01.2021, 05:39
В двора имам около 10 корена. Много вкусна храна се приготвя от него. Цвета е огромен, при мен цъвтежа съвпада с края на слънчогледа, ако има няколко декара на близо, може още една паша да излезне. Постоянно има пчели по него, а листата и стъблото привличат много оси, понякога сядам до него и трепя осите.

freddie46
17.01.2021, 14:39
Здравейте!
Артишокът е много полезно растение.Баща ми от 8-9 години го отглежда и си прави запарка от листата на растението и го пие като чай.Помагало му на бъбреците.Това че пчелите го харесват е вярно,като цъфне му налитат много яко.Не знам защо билкарите не го садят след като се търси побилковите аптеки.
Поздрави:Цветан Димитров