PDA

Виж пълната версия : Подхранване с нектар



StiliqnV
08.05.2018, 22:01
Здравейте колеги нов съм както във форума така и като пчелар .Минавам директно на въпроса преди 4 дена извадих първия мед от рапица в нашия регион тя се застъпи с акацията силните семейства бяха запечатали всичките рамки в магазина а слабите който сега се дигаха бяха заляли само нектар но и него извъртях защото дане се получи озахаряване на рамката както и да е извадих 4 тенекий само нектар . Та въпроса ми е сега след края на акацията като започна да правя отводки мога ли да храня с тоя нектар и дали ще изграждат рамки благодарение на него защото в нашия район между акация и липа няма др паша.П.с работя с кошери дадан блат извинявам се че не го оточних преди това.Моля Админа да насочи темата към точния раздел защото аз неможах.Благодаря !

jdrumev
08.05.2018, 22:09
Здравейте колеги нов съм както във форума така и като пчелар .Минавам директно на въпроса преди 4 дена извадих първия мед от рапица в нашия регион тя се застъпи с акацията силните семейства бяха запечатали всичките рамки в магазина а слабите който сега се дигаха бяха заляли само нектар но и него извъртях защото дане се получи озахаряване на рамката както и да е извадих 4 тенекий само нектар . Та въпроса ми е сега след края на акацията като започна да правя отводки мога ли да храня с тоя нектар и дали ще изграждат рамки благодарение на него защото в нашия район между акация и липа няма др паша.П.с работя с кошери дадан блат извинявам се че не го оточних преди това.Моля Админа да насочи темата към точния раздел защото аз неможах.Благодаря !

Ако не си БИО го връщай през хранилката с бурканя.:bigsmile:Бързо ще възтановиш семейства,а и по изгодно е.:bigsmile:
п.п. Не знам как става тоя номер ,но моя приятел Гогол писа някъде,че го продава.:bigsmile:

StiliqnV
08.05.2018, 22:15
Това мисля но главния въпрос ми е дали семейството ще гради основите когато няма главна паша?Благодаря !

kuline
08.05.2018, 22:26
Това мисля но главния въпрос ми е дали семейството ще гради основите когато няма главна паша?Благодаря !

Ще гради, стига да има млада пчела и храна.

StiliqnV
08.05.2018, 22:28
Благодаря много изчетох една камара статии и никъде конкретен отговор !

jdrumev
09.05.2018, 00:15
Благодаря много изчетох една камара статии и никъде конкретен отговор !


Малко си чел,аз дето не чета,но обичам да смятам винаги правя грешка от 3 до 9 дена.Може би заради капачетата,че гледам:bigsmile:

srg
09.05.2018, 04:59
Благодаря много изчетох една камара статии и никъде конкретен отговор !

Гледай докато се чудиш какво да го правиш, да не вкисне.

valaz
09.05.2018, 09:33
Ако водното съдържание на този нектар е над допустимите норми за пчелен мед, той ще започне да вкисва и да ферментира. Тогава няма да е подходящ дори за храна на пчелите. Преди това да е станало, можеш да го даваш за храна на пчелите, но при повишено внимание. С аромата си, той може да привлече пчели - крадци, когато няма друга силна паша. А ти точно тогава ще имаш нужда да подхранваш.

StiliqnV
09.05.2018, 12:09
Ами именно заради това съм раздвоен защото в момента все още събират от акация ....иска ми се хем да извадя хем да ги сцепя и със сигурност този нектар няма да ме чака но каквото стане в крайна сметка .

jordanov
09.05.2018, 13:18
Ако не си БИО го връщай през хранилката с бурканя.:bigsmile:Бързо ще възтановиш семейства,а и по изгодно е.:bigsmile:
п.п. Не знам как става тоя номер ,но моя приятел Гогол писа някъде,че го продава.:bigsmile:

Интересно наистина. Тея, дето са БИО не могат ли да го правят това?

rosty_sz
09.05.2018, 14:00
Биото могат да подхранват със собствен мед, но няма да е много ОК ако в био продукцията ти излезе яко полен от рапица.
До колкото знам може да подхранват и със захар но не каква да е , био захар. Видях и да се предлага такава в някакъв сайт. За всичко се води писмен отчет в някакви дневници и се прилагат сертификати където е нужно.

jdrumev
09.05.2018, 20:43
Сигорен ли си на 100%,че могат да подхранват с мед?Аз мисля,че с каквото и да подхранват трябва да е БИО.
П.П.Да не забравяме 3 км зона при тях.Тук си задам въпроса как имат полен от рапица при тях.;):bigsmile:

bat_minka
09.05.2018, 21:31
От миналата година дори и БИОТО е забранено да се подхранва.

jdrumev
09.05.2018, 21:48
От миналата година дори и БИОТО е забранено да се подхранва.

По спомени може вече без разрешение на министъра с Био захар,а чувам и за Био инверт.:bigsmile:

tarty
09.05.2018, 22:01
Сигорен ли си на 100%,че могат да подхранват с мед?Аз мисля,че с каквото и да подхранват трябва да е БИО.
П.П.Да не забравяме 3 км зона при тях.Тук си задам въпроса как имат полен от рапица при тях.;):bigsmile:

Много си изостанал, хората продават био рапица с тонове, а ти за прашеца се чудиш :-):-):-)

jdrumev
09.05.2018, 22:06
Много си изостанал, хората продават био рапица с тонове, а ти за прашеца се чудиш :-):-):-)


Ти колко прашец Бат Янчо подаде.:bigsmile:Брата вика ,,То не мой хем това и хем мед да вадим и отводки на Японската Акация да правим".:bigsmile:

tarty
09.05.2018, 23:22
Ти колко прашец Бат Янчо подаде.:bigsmile:Брата вика ,,То не мой хем това и хем мед да вадим и отводки на Японската Акация да правим".:bigsmile:

Може, всичко може, така да кажеш на брата, но трябва да имаш 15 рамки ДБ пило най малко, а при вас това налага купуване на инвертар, затова изпълнението при вас е невъзможно. За да имаш, винаги първо трябва да дадеш, но вие сте на принципа, само вземам и нищо не давам.

jdrumev
09.05.2018, 23:37
Вуйчо,Бай Иван Акацията ми казваше.
,,Дака с пари може всеки,един път като дадеш цял живот ще даваш.:bigsmile: