PDA

Виж пълната версия : Тръвна



Цветан99
25.03.2018, 21:49
Здравейте hi;
Искам да си направя тръвна но не знам от какъв вид дърво се изработва ще съм ви много благодарен ако ми кажете

ch.atanasov
25.03.2018, 21:53
Здравейте hi;
Искам да си направя тръвна но не знам от какъв вид дърво се изработва ще съм ви много благодарен ако ми кажете

http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=1701&highlight=%D0%A2%D1%80%D1%8A%D0%B2%D0%BD%D0%B0

Трендафил Дончев
25.03.2018, 21:53
Здравейте hi;
Искам да си направя тръвна но не знам от какъв вид дърво се изработва ще съм ви много благодарен ако ми кажете

Всякакво увивно. Поветица, леска, лозови пръчки - дълги, кошничарски дървени ленти, слама и ....върбови филизи.

delta.e
26.03.2018, 15:44
Здравейте hi;
Искам да си направя тръвна но не знам от какъв вид дърво се изработва ще съм ви много благодарен ако ми кажете

Запитай Иван Манков , той е мастер .

Георги Куров
26.03.2018, 16:21
Вертикалните пластини се правят от дрян, в зависимост от големината на тръвната могат да бъдат различен брой. Формата на пластините е плоска, долу широка 3-4 см, нагоре се стесняват, с остър връх най -горе. Пластините се изкривяват в желания ъгъл като се варят няколко минути във вода, като се извадят се слагат в калъп да изстинат във желаната форма. Започва да се плете от горе на долу, най-добрия материал е повет. После се обмазва само от вън с глина примесена с много добре изгнили животински лайна.

Pero Melifero
26.03.2018, 21:30
Сложи и дървесна пепел в замазката:icon_exclaim:

jdrumev
26.03.2018, 23:16
Сложи и дървесна пепел в замазката:icon_exclaim:



Защо,каква ти е идеята с пепелта?

Pero Melifero
29.03.2018, 16:01
Защо,каква ти е идеята с пепелта?
Друмев, идеята ми с пепелта е, че е компонент от замазката: глина+говежди тафтаци(ама пресни!)+дървесна пепел . Видях, че Куров я е пропуснал и затова я добавих. А ако се чудиш приятелю защо се ползва, питай Ванката Мънков, ако не ти каже аз ще го сторя... ама в края на сезона :ae:

Трендафил Дончев
29.03.2018, 17:04
Друмев, идеята ми с пепелта е, че е компонент от замазката: глина+говежди тафтаци(ама пресни!)+дървесна пепел . Видях, че Куров я е пропуснал и затова я добавих. А ако се чудиш приятелю защо се ползва, питай Ванката Мънков, ако не ти каже аз ще го сторя... ама в края на сезона :ae:

Срещу тайната рецепта за рояците ли или защото и той тогава ще я разкрие?:bigsmile:

jdrumev
29.03.2018, 18:46
Друмев, идеята ми с пепелта е, че е компонент от замазката: глина+говежди тафтаци(ама пресни!)+дървесна пепел . Видях, че Куров я е пропуснал и затова я добавих. А ако се чудиш приятелю защо се ползва, питай Ванката Мънков, ако не ти каже аз ще го сторя... ама в края на сезона :ae:




Не съм слагал до сега и затова ми беше чудно макар че имах подозрения за какво е.:bigsmile:

Pero Melifero
29.03.2018, 21:17
Срещу тайната рецепта за рояците ли или защото и той тогава ще я разкрие?:bigsmile:
Ей така да го подържа малко в шах както той нас, да види какво е

п.п. Използва се като втвърдител основно, но има още няколко положителни качества според мен

jdrumev
29.03.2018, 21:29
Ей така да го подържа малко в шах както той нас, да види какво е

п.п. Използва се като втвърдител основно, но има още няколко положителни качества според мен



Другата седмица като си отида ще питам Бай Иван Акацията и тайната ще падне бърже ,бърже.:bigsmile: