PDA

Виж пълната версия : Проблеми със сухожилия, стави. Лекарства и лечение



Rado76
22.01.2018, 07:36
Здравейте на всички колеги.Моля за помощ който от вас има или е имал такива проблеми нека да помогне.
1.Страхотни проблеми със китките,лактите и коленете.Пробвал съм доста мазила и кремове които ги има в аптеките,не помагат.В момента се мажа със конски мехлем взет от ветеринар.Не ме боли всичко наведнъж,примерно 2 дена дясна китка,след 10 дена почва коляното и така.

Георги Куров
22.01.2018, 08:19
Гимнастика и студена вода. Гледай този клип. https://www.youtube.com/watch?v=AF6dWzF1sIc

Борислав
22.01.2018, 09:44
Направи си изследвания! Всичко е възможно, но така както го описваш ми прилича на подагра (дано да не е).

Георги Куров
22.01.2018, 10:14
Направи си изследвания! Всичко е възможно, но така както го описваш ми прилича на подагра (дано да не е).
Подаграта удря най-малките стави на пръстите на ръцете и пръстите на краката. Изследване на пикочната киселина се прави, да се установи дали е подагра или ревматоиден артрит.

smsi-h
22.01.2018, 11:15
Мисля, че е артрит. За да изключиш подагра, си направи тест за пикочна киселина. И бъди абсолютно сигурен, че каквото и усилия да положат докторите, само ще си даваш парите докато си жив и няма да оздравееш. Нито ще те отърват от артрит, нито от подагра.
Имаш единствено три пътя за разрешаване на проблема.
1. Реставит макс - българска евтина хранителна добавка за стави, в която ги има всички възможни градивни елементи на ставите и околоставните тъкани.
2. Минаваш не на разделно хранене, а на пълно суровоядство, т.е. само сурови плодове, зеленчуци, необработени орехи, семена, покълнали семена - кълнове от жито, боб, леща, грах и др. такива. Само за месец ще усетиш разлика.
3. Кардиналното решение е лечебно гладуване. Аз предпочитам не методиката на Лидия Ковачева на чай и плодови сокове, а пълно гладуване само на вода. По въпроса задължително трябва да почетеш, защото ако не направиш почистване на храносмилателния тракт, ще имаш в първите дни доста мъки. В нета има доста материали и книги по въпроса. За лечебния глад четенето и запознаването е просто задължително.

И едно евтино и просто средство. Кислородна вода - водороден прекис от аптеката. Струва някакви си 70 ст. обезателно търси водороден прекис без никакви добавки в него, щото сега тарикатите слагат разни соди в него, за да не бъде толкова ефективен прекиса при вътрешен прием. Три пъти на ден, на гладно, се изпиват по 10-15 капки, разтворени в 100 мл вода. А преди кислородната вода, си купи поне едно шишенце сребърна вода и я изпий за един ден на два пъти. И сребърната вода сигурно не струва повече от три лева шишенцето. Среброто може да се пие всеки ден, то е най-добрия естествен антибиотик, който няма абсолютно никакви лоши странични ефекти.

За огъвкавяване на ставите хата йога е просто задължителна. Действа изключително оздравяващо.

Трендафил Дончев
22.01.2018, 11:25
Мисля, че е артрит. За да изключиш подагра, си направи тест за пикочна киселина. И бъди абсолютно сигурен, че каквото и усилия да положат докторите, само ще си даваш парите докато си жив и няма да оздравееш. Нито ще те отърват от артрит, нито от подагра.
Имаш единствено три пътя за разрешаване на проблема.
1. Реставит макс - българска евтина хранителна добавка за стави, в която ги има всички възможни градивни елементи на ставите и околоставните тъкани.
2. Минаваш не на разделно хранене, а на пълно суровоядство, т.е. само сурови плодове, зеленчуци, необработени орехи, семена, покълнали семена - кълнове от жито, боб, леща, грах и др. такива. Само за месец ще усетиш разлика.
3. Кардиналното решение е лечебно гладуване. Аз предпочитам не методиката на Лидия Ковачева на чай и плодови сокове, а пълно гладуване само на вода. По въпроса задължително трябва да почетеш, защото ако не направиш почистване на храносмилателния тракт, ще имаш в първите дни доста мъки. В нета има доста материали и книги по въпроса. За лечебния глад четенето и запознаването е просто задължително.

И едно евтино и просто средство. Кислородна вода - водороден прекис от аптеката. Струва някакви си 70 ст. обезателно търси водороден прекис без никакви добавки в него, щото сега тарикатите слагат разни соди в него, за да не бъде толкова ефективен прекиса при вътрешен прием. Три пъти на ден, на гладно, се изпиват по 10-15 капки, разтворени в 100 мл вода. А преди кислородната вода, си купи поне едно шишенце сребърна вода и я изпий за един ден на два пъти. И сребърната вода сигурно не струва повече от три лева шишенцето. Среброто може да се пие всеки ден, то е най-добрия естествен антибиотик, който няма абсолютно никакви лоши странични ефекти.

За огъвкавяване на ставите хата йога е просто задължителна. Действа изключително оздравяващо.

Внимателно с водородния прекис!!!!! Първо трябва да се направят няколко опита и ако няма странични ефекти от към стомаха, може да се продължи.

freelancer_bg
22.01.2018, 11:57
Всеки пчелар като го заболят ставите трябва първо да се сети за пчелна отрова и пчелоужилване!!!

Ако това не помогне или човека е алергичен ....

Най-действащата и евтина добавка, която съм купувал за близки за проблеми със ставите е тази - 21st Century, Glucosamine Chondroitin Complex Plus MSM, Advanced Triple Strength, 120 Tablets (https://www.iherb.com/pr/21st-Century-Glucosamine-Chondroitin-Complex-Plus-MSM-Advanced-Triple-Strength-120-Tablets/46763?rcode=nov505) Активните съставки са в доста по-големи количества от тези на конкурентите. Разгледайте и съставките, има неща , които ги няма в другите добавки! Глюкзамин, хондротин, МСМ, хиалуронова киселина, хидролизиран колаген, екстракт от бозвелия (противовъзпалително и обезболяващо средство), витамин Ц, манган, калий, бор. Добавката работи, пробвана е при баща ми и баба ми. Премахва възпаленията и болките, като в същото време подпомага регенерацията на ставите и свързващите тъкани. Прочетете и отзивите в линка, който съм ви дал. Те са най-показателни. Добавката е под 30 лева и съотвенот не подлежи на облагане с ДДС и мито. Ще си я получите директно в пощата срещу лична карта. Доставката до БГ е 4,92 лв. и пристига за 10 работни дни.

Нагряване/напичане с инфрачервена светлина влия доста добре на възпаленията в ставите. Доста хора имат огромно облекение по този начин. Избягвай нестероидните противовъзпалителни като Диклак, диклофенека и др. подобни. Те направо правят "дупка" в стомаха и от там ви вкарват във филма на автоимунните заболявания, едно от тях е автоимунен артрит, хашимото (автоимунно за щитовидната жлеза), .... Това вече са изключително коварни болести, които докторите НЕ МОГАТ ДА ИЗЛЕКУВАТ.

Илиев
22.01.2018, 12:53
Сестра ми преди 10г. имаше подобни проблеми със ставите(на 44г. е в момента), и твърдеше, че се е оправила, като е спряла солта и захарта на 100%, тестените храни, месото, и алкохолът също на 100%....минала е основно на плодове и зеленчуци, риба, и ако пририта за месо - понякога пилешко, и много пиене на вода също.
Не е по темата, но има връзка - преди един месец ме оперираха от херния, от около 10г. съм с леко високо кръвно 140-150 на 100-110( хапчета не съм взимал никога), на третия ден в болницата, след никакво пиене на алкохол, само на вода, и то много - караха ме да пия много вода след операцията, че се сгъстявала кръвта( храната беше гадна, но за сметка на това малко - бях им забранил на моите хора да ми носят манджи, само плодове и кисело мляко)...и кръвното се установи на 120-80...молил съм сестрите на дневната и нощната смяна да ми го мерят - резултатът от всички измервания беше 120-80, така че промяната на хранителният режим има огромно значение, и ограничаването/спирането на алкохолът също - за огромно съжаление!!!

delta.e
22.01.2018, 14:57
Приятелю , пробвай с царевично брашно .
Вечер разствори супена лъжица от него в чаша вода и го изпий сутринта .
Сутринта го разствори и го изпий вечерта .
След месец има ефект .

Юрий Цветков
22.01.2018, 21:01
Радо, сигурен съм че, колегите са добронамерени и споделят с най-чисти чувства. Но моят съвет е да отидеш на ревматолог възможно най-скоро. И аз като теб, 5 години се мотах по различни доктори, докато ме диагностицираха, та сега докато съм жив (вероятно) ще съм на кортикостероиди, резохин, ендоксан и т.н. Симптомите въобще не са за подценяване.

kubio
22.01.2018, 21:35
Радо, сигурен съм че, колегите са добронамерени и споделят с най-чисти чувства. Но моят съвет е да отидеш на ревматолог възможно най-скоро. И аз като теб, 5 години се мотах по различни доктори, докато ме диагностицираха, та сега докато съм жив (вероятно) ще съм на кортикостероиди, резохин, ендоксан и т.н. Симптомите въобще не са за подценяване.

Юрий, сигурен съм, че не му мислиш лошо на колегата... ама токова ли го мразиш, та го пращаш на лекар!?... да не забравяме, че тези "твари" са търговски представители на фармцевтичната мафия!!! Аз, от 14-15 години не съм влизал в лекарски кабинет и съм здрав, като бик! Сестра ми, за сравнение, им е фен... вече й изрязаха половината "маловажни" органи, а децата й са изяли повече антибиотик, отколкото шоколад...

Моят съвет към колегата е да пробва поне един от вариантите по-горе преди да отиде при екзекуторите с бели престилки... съветите на Марин особенно са безценни!

Юрий Цветков
23.01.2018, 08:38
kubio, дано да си така още много дълги години. Радо го пращам да го диагностицират, а как ще се лекува той ще си прецени. Важното е да знае какво му е. И аз не обичам да ходя по доктори и затова пробвах с всякакви бабини илачи, но те не помогнаха. После се оказа, че проблема идва от съвсем друго естество. Всеки си има глава на раменете, сам да си преценява.

kando
23.01.2018, 19:43
Здравейте на всички колеги.Моля за помощ който от вас има или е имал такива проблеми нека да помогне.
1.Страхотни проблеми със китките,лактите и коленете.Пробвал съм доста мазила и кремове които ги има в аптеките,не помагат.В момента се мажа със конски мехлем взет от ветеринар.Не ме боли всичко наведнъж,примерно 2 дена дясна китка,след 10 дена почва коляното и така.
Задължително лекарски преглед - даже при няколко лекари. Идея си нямаш, колко вида причини може да са и какъв точно може да е проблема - колкото повече отлагаш, толкова по- голяма беля ще си натресеш. Така миналата есен един човек, комшия ми е тука - мехлемчета, чайчета, витаминчета, дъра- бъра, все не чува и сега от няколко месеца едвам ходи, на патерици е, и го виждам как си отива.

Валентин.
24.01.2018, 14:09
И да се избягват “камшичните“ и “усукващи“ движения.

smsi-h
24.01.2018, 15:28
Нещо съвсем непознато:

http://skandalno.net/%d0%ba%d1%80%d0%b0%d0%b9-%d0%bd%d0%b0-%d0%b1%d0%be%d0%bb%d0%ba%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d0%b2-%d1%81%d1%82%d0%b0%d0%b2%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d1%81%d1%8a%d1%81-%d1%81%d1%82%d0%b0%d0%b2%d0%b8%d0%bd-160759/

M.Milkov
25.01.2018, 16:34
Пробвай с Флекс Комплекс.Първо вземай по-две/2/ хапчета сутрин и 2 хапчета вечер.След като изпиеш цялата опаковка,си купуваш пак за втори курс на лечение.Но намаляш дозата наполувина.Сутрин 1,и вечер по 1 хапче.Изпробвано и има ефект.Успех ти желая и здраве.Поздрави.