PDA

Виж пълната версия : Въпроси и отговори към/от Пастили ООД



Ангел Йосифов
13.01.2018, 12:15
Всичко е ок.Само восъчните основи ме притесняват.

smsi-h
13.01.2018, 12:29
Всичко е ок.Само восъчните основи ме притесняват.

И защо? Нали ако са техни основите, пак ще се върнат при тях, но вече изградени, напълнени и запечатани? Какво точно те притеснява?

дядо борю
13.01.2018, 12:39
И защо? Нали ако са техни основите, пак ще се върнат при тях, но вече изградени, напълнени и запечатани? Какво точно те притеснява?

Продаваните в.о. не са от чист восък,има примеси -парафини и технически восъци.

ch.atanasov
13.01.2018, 12:48
Пак задълбахте в дерето. Щом хората ги купуват, какъв ви е проблема с основите. Всичко е до цена, която не виждам. Навярно е на принципа на моб. оператори--всеки с индивидуална програма.

tsc1
13.01.2018, 13:04
Пак задълбахте в дерето. Щом хората ги купуват, какъв ви е проблема с основите. Всичко е до цена, която не виждам. Навярно е на принципа на моб. оператори--всеки с индивидуална програма.
Може ли за такава стока да има единна цена? Колко струва кило сирене "на едро"?

rosty_sz
13.01.2018, 13:05
Разбира се че може.

tsc1
13.01.2018, 13:08
Разбира се че може.
По моите разбирания за пазарна икономика цената е винаги въпрос на договаряне между страните. Останалото е социализъм - единни държавни цени.

rosty_sz
13.01.2018, 13:14
Не мога да разбера защо се обаждаш на места където въобще не е твоя работа.
Има правила на форума и те не са създадени случайно. Обявата е без цена и въпреки че подозирам че е на собственика на форума нарушава правилата. Освен това трябва производството на търсения продукт е сложен и дълъг процес свързан с определени дейности за да отговори на изискванията. Редно е да знаеш поне приблизително за каква цена става въпрос. Ти работиш ли без да знаеш поне малко какво се очаква да получиш насреща? По добре не ми отговаряй и въобще спри да вземаш отношение в теми които въобще не те засягат . ДРАЗНИ МНОГО.

Валентин.
13.01.2018, 13:35
Какво става ако доставим питите с наши рамки? Връщат ли се като оборотни, или трябва да си подготвяме нови за следващата година.

Има ли минимални количества за изкупуване?

tsc1
13.01.2018, 13:43
Не мога да разбера защо се обаждаш на места където въобще не е твоя работа.
Има правила на форума и те не са създадени случайно. Обявата е без цена и въпреки че подозирам че е на собственика на форума нарушава правилата. Освен това трябва производството на търсения продукт е сложен и дълъг процес свързан с определени дейности за да отговори на изискванията. Редно е да знаеш поне приблизително за каква цена става въпрос. Ти работиш ли без да знаеш поне малко какво се очаква да получиш насреща? По добре не ми отговаряй и въобще спри да вземаш отношение в теми които въобще не те засягат . ДРАЗНИ МНОГО.
Дразни те защото не мислиш икономически! Цената зависи от много неша - количество, вид на стоката и нейното качество. Това е първата обява която поне аз виждам за такава стока и така специфицирана. Нямаш база за цена, нямаш някаква поне референтна стойност. Не проумяваш ли една простичка истина - сега е момента пчеларите да дадат своята оферта за цени, а не пак да са догонващата и молеща страна???
Хайде дай ти цена, ако ме устройва може и аз да купя!

Валентин.
13.01.2018, 13:47
Хайде дай ти цена, ако ме устройва може и аз да купя!

Букет. Разфасован в кутийки по 350-380гр. 12лв/кг. Имам около 15кг.

kuline
13.01.2018, 13:49
Дразни те защото не мислиш икономически! Цената зависи от много неша - количество, вид на стоката и нейното качество. Това е първата обява която поне аз виждам за такава стока и така специфицирана. Нямаш база за цена, нямаш някаква поне референтна стойност. Не проумяваш ли една простичка истина - сега е момента пчеларите да дадат своята оферта за цени, а не пак да са догонващата и молеща страна???
Хайде дай ти цена, ако ме устройва може и аз да купя!

Не само него дразниш, а всички останали ПЧЕЛАРИ с твоите анализи господин Боян Палов - форумен трол.Като искаш да купиш нещо, оферирай в точния раздел на форума, а не в тази тема. Тогава мога да те "обръсна" на сухо, както ти правиш с твоите продукти, на които се връзват доверчиви колеги.

tsc1
13.01.2018, 13:51
Не само него дразниш, а всички останали ПЧЕЛАРИ с твоите анализи господин Боян Палов - форумен трол.
Нещо конкретно по темата имаш ли? Например цена за една рамка?

Ангел Йосифов
13.01.2018, 13:52
Освен,че ВО не стават за ядене във рамките на ЛР и Ф се отглежда пило.Мис,че фирмата трябва да си коригира обявата(изискванията).

kuline
13.01.2018, 13:53
Нещо конкретно по темата имаш ли? Например цена за една рамка?
Ти нима си мислиш, че сме на Илиенци, да се пазарим.

ch.atanasov
13.01.2018, 14:08
Кой ще определи цената--ЛР.:bigsmile:

http://s11.postimage.org/8ogkpwt7z/image.jpg (http://postimage.org/image/8ogkpwt7z/)

Валентин.
13.01.2018, 14:14
Подкрепям мнението на Рости: производството на запечатени пити с мед, изградени същата година е доста специфично. И много по-различно от стандартното добиване на мед в пити и центрофуги.

Трендафил Дончев
13.01.2018, 14:44
Миналата 2017 година този начин на работа беше предложен на наши колеги и цените, и начина на работа им е известен. Само трябва да споделят. Знам имена, но ще оставя те да решат дали да споделят.

Георги 1974
13.01.2018, 14:52
Миналата 2017 година този начин на работа беше предложен на наши колеги и цените, и начина на работа им е известен. Само трябва да споделят. Знам имена, но ще оставя те да решат дали да споделят.
Един наш общ познат е доволен ама има много силна година.

Христо Димитров
13.01.2018, 15:06
Мисля, че обявата е доста добра опция и който не му харесва, просто да не се възползва! На мен лично ми допада !

chelsi
13.01.2018, 15:47
Веднъж участвах в такова упражнение 2007 година . Цената беше 6лв килограма .С моя рамка . Така че е нужна актуализация на цената.

tsc1
13.01.2018, 15:52
Веднъж участвах в такова упражнение 2007 година . Цената беше 6лв килограма .С моя рамка . Така че е нужна актуализация на цената.
Не е добра идея да се обсъждат тук цени! Създайте си затворена работна група и там обсъждайте.

ch.atanasov
13.01.2018, 17:05
Пчеларите са страшна работа. :yo:Блесне ли някой лев от някъде и край с идеята за обединение и единство. Стават по-ниски от тревата и гледат как да прецакат останалите. За мен една рамка ЛР, според изискванията трябва да е 18-20лв. иначе не си заслужава. Знам, че повечето ще предложите по-ниска цена--та успех.:bigsmile:

Трендафил Дончев
13.01.2018, 18:07
Тази тайнственост и активността на tsc1 ми нашепва за Матеев хоней, или Матев био , там кво беше.blush;

Какво мисля аз по въпроса. Временно може и да се мълчи. Като казах временно, имам предвид тези които са работили по този начин 2017 г. За сега са единици, но както пише в обявата ще се изкупуват рамки от цялата страна. Ако за сега този който ще изкупва все още не казва кой е, то само до началото на сезона ще го знаем всички. Затуй, че тайнственост не би трябвало да има, а и няма за какво да я има. Ето тук започват дрязгите и знаете резултатите. Но да изчакаме и ще видим кой кой е.

Илиев
13.01.2018, 18:57
Аз, като знам за какви стари изградени ЛР рамки плащах по 5лв. за рамка, защото нямаше как да тръгна отначалото....то при тези жестоки изисквания, според мен цената трябва да е около 30лв. бруто със собствен материал и ВО...и като извадим 4-5лв за празната/изградена рамка, ще излезе около 10лв кг. мед нето.

Валентин.
13.01.2018, 19:15
Не намирам обявата на Матеев от по-миналата година. Поне да си сравним какво предлагаше тогава. Имаше някакви цени за акациеви пити.

icofly
13.01.2018, 19:22
Здравейте колеги!

Мисля,че не е уточнено нещо много важно/след цената ,разбира се/,как се съхраняват тези рамки до изкупуването им?Не става въпрос за 40-50 рамки,а и след като има толкова изисквания ще има проби!Сега е в тенекии и след като ти вземат проби минава месец,месец и половина.

ndm
13.01.2018, 20:50
В духа на горното мнение, ще има ли "по-сериозни" договорки или само слуховите, както се казва ще има ли на бастуна червейче?

tsc1
13.01.2018, 23:39
Светослав е умно момче, което явно търси своя път за изява. Пожелавам му успех!

Иван_Барабан
13.01.2018, 23:47
Харесва ми уставния капитал...
Обикновено у нас дори фирми с милиони годишни обороти ги учредяват с 200-300лв :ae:

Георги 1974
14.01.2018, 13:06
,,Изкупуваме неограничено количество рамки от цялата страна".

Най вероятно е за износ като чета горното изричение, колкото повече мед се изнесе и по- малко остане в страната толкова по добре за нас.

ch.atanasov
14.01.2018, 20:08
Ако може два въпроса .
"Изискването за минимален брой е 150 бр. рамки"--това за един вид рамки ли е, или общо ? Може ли да се предложат рамки без предварителен договор?

ndm
14.01.2018, 23:18
Ако може и още един актуален въпрос. Ако едната страна на рамката е с липов мед, а другата със слънчогледов как процедирате. Благодаря!

cecko96_1
15.01.2018, 21:35
Слънчогледов и рапица ще купувате ли. Благодаря!

jdrumev
16.01.2018, 11:55
Кой ще определи цената--ЛР.:bigsmile:

http://s11.postimage.org/8ogkpwt7z/image.jpg (http://postimage.org/image/8ogkpwt7z/)



Атанасов излагаш се.Можели да питаш такова нещо.Но нали си ми приятел ще ти кажа моето мнение.22-25лв.Аз бих я дал на тая цена без да се пазаря.:bigsmile:

jdrumev
16.01.2018, 11:58
Пчеларите са страшна работа. :yo:Блесне ли някой лев от някъде и край с идеята за обединение и единство. Стават по-ниски от тревата и гледат как да прецакат останалите. За мен една рамка ЛР, според изискванията трябва да е 18-20лв. иначе не си заслужава. Знам, че повечето ще предложите по-ниска цена--та успех.:bigsmile:



Може ли ако е възможно да споделиш как я сметна тая цета да ти излезне.
Благодаря,предварително.

jdrumev
16.01.2018, 12:02
Аз, като знам за какви стари изградени ЛР рамки плащах по 5лв. за рамка, защото нямаше как да тръгна отначалото....то при тези жестоки изисквания, според мен цената трябва да е около 30лв. бруто със собствен материал и ВО...и като извадим 4-5лв за празната/изградена рамка, ще излезе около 10лв кг. мед нето.



Малко повечко извади колега така се вътряш.;):bigsmile:

jdrumev
16.01.2018, 15:15
Малко има грешка в заглавието.:bigsmile:Бързате може би г-н Модернизатор и затова бъркате.

jdrumev
17.01.2018, 18:14
Гледам сте си оправили грешката г-н Модернизатор/шегичка/.
Тук колеги питаха да ли някой е работил миналата година по тоя начин?
Аз опитах и да ви кажа ако не сте БИО цените са много по високи от тия които предлагат другите фирми на килограм мед. Така показа сметката.
Въпросът ми към фирмата:
Тая година качеството по същия критерий ли ще е или ще се гледат 90% да са запечатани за първо качество?
Другото което искам да посъветвам колегите е ако мислят да се захващат с това нещо да почнат още от цъфтежа на ябълката.

kuline
17.01.2018, 18:25
Друмеев, доста хора знаехме за това, но защо се забави толкова, а и толкова лаконично сподели. Колко въпроси зададоха колегите, нима нямаш отговорите от позицията на продавач?

ch.atanasov
17.01.2018, 18:40
Друмеев, доста хора знаехме за това, но защо се забави толкова, а и толкова лаконично сподели. Колко въпроси зададоха колегите, нима нямаш отговорите от позицията на продавач?

Не го сецвай, то друг няма кой да отговаря.:bigsmile: А и онези четирийстото мълчат и тръпнат да не им подбием цената.:bigsmile:

jdrumev
17.01.2018, 18:55
Друмеев, доста хора знаехме за това, но защо се забави толкова, а и толкова лаконично сподели. Колко въпроси зададоха колегите, нима нямаш отговорите от позицията на продавач?



Те и доста хора тогава се пресмиваха на това предложение си спомням.:bigsmile:
Аз се забавих защото нямам много опит. Миналата година закъснях с градежа понеже имах да възтановявам семейства.Затова съветвам колегите ако ще продават по тоя начин да започнат още от цъфтежа на ябълката.

Валентин.
17.01.2018, 20:28
Заслужавали си, да градиш пити и после да ги ликвидираш. Това влиза ли в калкулацията. Дай цени да си сравним.
П.П. Имаш ли разлика в добива от един кошер на който слагаш магазин с изградени пити (само да ги пълни) и кошер който да гради пити в магазина и да ги пълни(слагаш цял магазин с основи). Или ги пускаш между другото по 1-2 бройки на семейство.

rosty_sz
17.01.2018, 20:49
Много е трудно да се сметне колко са загубите от сложен цял магазин за градеж. Има много променливи и се получават различни резултати. Зависи от силата на пашата, сезона, силата на семейството, свободно място за складиране докато градят и т.н. Така или иначе съм забелязал че градежа на ЦЯЛ магазин или ЦЯЛ корпус излиза скъпо заради загубите от добива. Само мега силните може да се каже че минимизират загубите и то само ако градят магазин, а не корпус. В последствие имаме и втора загуба на самия восък от питата и восък от запечатката. Това също е редно да си го калкулираме като си правим сметката. Искам да напомня, че за да запечатат целия корпус или целия магазин то трябва даима поне още толкова обем за медови запас. Тоест трябва да има доста силни семейства на акация и времето трябва да даде ръка. Това се случва доста рядко и добре знаем че добив от 20-ина килограма на акация се смята за добър тоест да се зареждат цели магазини за градеж на акация с надежда за запечатване на същите е силно оптимистично. Точно поради тази причина на предната обява не беше обърнато особено внимание, там се говореше за зап. пити само акация.
Не е редно и да се сърдим на колеги които знаят условията и не споделят публично. Това все пак е и вид уважение към фирмата, която явно предпочита това да не става публично иначе щеше да си закачи условията към обявата.

Трендафил Дончев
17.01.2018, 20:53
Изграждането на един магазин се равнява на един магазин мед.

ch.atanasov
17.01.2018, 20:59
.......

Както и да го сучите, както и да се снишавате, както и да се правят на умрели лисици някои------това е обява :

Конвенционален мед
- Билков (без слънчоглед и рапица) - 5.00 лв / кг;
- Букет / Слънчоглед - 4.00 лв / кг;
- Липа - 5.00 лв / кг
- Рапица - 3.80 лв / кг. Рапица от стара реколта не изкупуваме;
- Акация - 7.00 лв / кг;
- Кориандър - 5.00 лв / кг.
- Букет / слънчоглед от стара реколта - 3.80 лв / кг.
- Манов - 7.50 лв / кг

Биологичен мед
- Букет 7.50 лв. / кг
- Акация 10.50 лв. / кг
- Липа 7.50 лв / кг
- Манов 10.00 лв / кг
Всички посочени цени са без вкл. ДДС - ако продавачът е фирма, регистрирана по ЗДДС, цената, която ще получи, е посочената + ДДС.
Хората, от които е взета проба и предстои изкупуване, ще получат договорената цена при взимането на пробите без промяна.

Валентин.
17.01.2018, 21:00
Не виждам какъв им е проблема и на продавачите и на купувачите, след като се заявяват Неограничени количества за купуване.

delta.e
17.01.2018, 21:01
Много е трудно да се сметне колко са загубите от сложен цял магазин за градеж. Има много променливи и се получават различни резултати. Зависи от силата на пашата, сезона, силата на семейството, свободно място за складиране докато градят и т.н. Така или иначе съм забелязал че градежа на ЦЯЛ магазин или ЦЯЛ корпус излиза скъпо заради загубите от добива. Само мега силните може да се каже че минимизират загубите и то само ако градят магазин, а не корпус. В последствие имаме и втора загуба на самия восък от питата и восък от запечатката. Това също е редно да си го калкулираме като си правим сметката. Искам да напомня, че за да запечатат целия корпус или целия магазин то трябва даима поне още толкова обем за медови запас. Тоест трябва да има доста силни семейства на акация и времето трябва да даде ръка. Това се случва доста рядко и добре знаем че добив от 20-ина килограма на акация се смята за добър тоест да се зареждат цели магазини за градеж на акация с надежда за запечатване на същите е силно оптимистично. Точно поради тази причина на предната обява не беше обърнато особено внимание, там се говореше за зап. пити само акация.
Не е редно и да се сърдим на колеги които знаят условията и не споделят публично. Това все пак е и вид уважение към фирмата, която явно предпочита това да не става публично иначе щеше да си закачи условията към обявата.

Рости , ти колко пити си продал ?

Валентин.
17.01.2018, 21:04
2017 поради недостиг на магазинни пити на някои кошери допълвах в магазините само с горни летви. В слънчогледа може би 2 (два) пъти по-бавно изграждаха и запълваха далачетата на летвичките сравнено със съседните изградени пити. Това съм го правил, като на 1 магазин изградени пити и допълвам с 1 или 2 летвички.

delta.e
17.01.2018, 21:06
Нито една .
Защото и аз не съм извадил само акация .

delta.e
17.01.2018, 21:08
2017 поради недостиг на магазинни пити на някои кошери допълвах в магазините само с горни летви. В слънчогледа може би 2 (два) пъти по-бавно изграждаха и запълваха далачетата на летвичките сравнено със съседните изградени пити. Това съм го правил, като на 1 магазин изградени пити и допълвам с 1 или 2 летвички.

Къде е , работната пчела Валко ?

Валентин.
17.01.2018, 21:14
Къде е , работната пчела Валко ?

В какъв смисъл? Работят кошерите, но предпочитат да пълнят в изградени пити и тогава да градят празните пространства на летвичките.

delta.e
17.01.2018, 21:23
Момче , сам си отговаряш на въпроса . :)

Валентин.
17.01.2018, 21:27
За това мисля, че се губи от добива в кг. Всеки си знае района все пак. Успех на всички.

rosty_sz
17.01.2018, 21:28
Рости , ти колко пити си продал ?

За целия си стаж са по-малко от десет. Половината от тях миналия сезон от слъчогледа на 12 лв.кг теглено с рамката както си е.

rosty_sz
17.01.2018, 21:35
Предполагам точно поради неяснотата, колко се губи от добива при градеж фирмата не пуска ценовите листи публично. И донякъде е оправдано. Ще настанат едни сметки едни упреци бла, бла. Всеки си има телефон и може да се обади лично и да се запознае с условията и да се опита да си направи сметката. До колко ще успее е друг въпрос.

Трендафил Дончев
17.01.2018, 21:40
Мойто е около 2,5 квадрата разгъната площ на магазините рамки. Колко килограма био мед ще извадя за един сезон?sleepy;

Тази сметка си я правих по миналата година /2016 г./есента и си гладих.....брадата, но миналата - 2017 г. имах 80% загуба на семейства та чак ми изтръпна......брадата. Затуй, че първо го изкарай и тогава ще смятаме.

Цеко
17.01.2018, 21:40
Не знам защо някой се палят от обявата, тя явно не е насочена към пчелари с малко кошери или такива които тепърва се развиват, иначе не виждам какво лошо имав това пчелар с 200 кошера да „бодне“ по 1 пита в магазина и да му я платят подобаващо?

Трендафил Дончев
17.01.2018, 21:46
Да ви кажа честно - няма печалба, като че ли, но всеки си знае.

jdrumev
17.01.2018, 21:48
Заслужавали си, да градиш пити и после да ги ликвидираш. Това влиза ли в калкулацията. Дай цени да си сравним.
П.П. Имаш ли разлика в добива от един кошер на който слагаш магазин с изградени пити (само да ги пълни) и кошер който да гради пити в магазина и да ги пълни(слагаш цял магазин с основи). Или ги пускаш между другото по 1-2 бройки на семейство.



Ако не се забравя кой гради питите всеки може да си сметне кога и по колко да слага.Аз градин 9 от 10 на слънчогледа, но аз бях подготвил кошерите само за тази паша.
За изграждането на един магазин с 10рамки трябва 1/4 от меда в него.Има плюсове много тая работа с рамките, но има и минуси които не са фатални.

Валентин.
17.01.2018, 21:49
Щом плащат подобаващо, нека пчеларите боднат цял магазин. Кво пречи. Според мен друг е въпроса пред пчеларите. (с условие, че всеки ще добие 200-400пити). Дали си заслужава да премине на добив на запечатени пити и да изостави добива в тенекий. С всичките плюсове и минуси от това. Досега на 2-3 места прочетох, че си заслужава. Никъде не прочетох-не си заслужава. Та за това се замислих- хвали се тая технология и тоя добив. Защо не се премине Изцяло така.

rosty_sz
17.01.2018, 21:53
Ако не се забравя кой гради питите всеки може да си сметне кога и по колко да слага.Аз градин 9 от 10 на слънчогледа, но аз бях подготвил кошерите само за тази паша.
За изграждането на един магазин с 10рамки трябва 1/4 от меда в него.Има плюсове много тая работа с рамките, но има и минуси които не са фатални.
Ако градежа струва една четвърт от меда си почти вътре.

Валентин.
17.01.2018, 21:56
Нов въпрос ми се наби в тиквата. Колко струва на пчеларя изграждането на цял магазин пити. Не само като разход на мед-нектар за градеж, ами и време през което пчелите ще пълнят ако не градят. Как беше, “най-скъпото нещо на света е времето“.

jdrumev
17.01.2018, 22:01
Щом плащат подобаващо, нека пчеларите боднат цял магазин. Кво пречи. Според мен друг е въпроса пред пчеларите. (с условие, че всеки ще добие 200-400пити). Дали си заслужава да премине на добив на запечатени пити и да изостави добива в тенекий. С всичките плюсове и минуси от това. Досега на 2-3 места прочетох, че си заслужава. Никъде не прочетох-не си заслужава. Та за това се замислих- хвали се тая технология и тоя добив. Защо не се премине Изцяло така.



Бат Вальо аз писах ако не си Био си заслужава.Виж цената на акация 10.50лв/кг това значи, че ДБ трябва да е цената 20-25лв.

jdrumev
17.01.2018, 22:03
Нов въпрос ми се наби в тиквата. Колко струва на пчеларя изграждането на цял магазин пити. Не само като разход на мед-нектар за градеж, ами и време през което пчелите ще пълнят ако не градят. Как беше, “най-скъпото нещо на света е времето“.



За коя паша те интерисува? Аз затова по доло писах от цъфтежа на ябълката ако си ме разбрал какво имам предвид

Валентин.
17.01.2018, 22:03
Бат Вальо аз писах ако не си Био си заслужава.Виж цената на акация 10.50лв/кг това значи, че ДБ трябва да е цената 20-25лв.

Аз пък го написах за Цеко. Да не си играе с по 1 пита. Ами да мисли мащабно, да бодва цял магазин. Сори, трябваше да цитирам май.

delta.e
17.01.2018, 22:03
Да ви кажа честно - няма печалба, като че ли, но всеки си знае.

Има печалба .
Ела , лятото на морето с рамчета .

Цеко
17.01.2018, 22:04
Щом плащат подобаващо, нека пчеларите боднат цял магазин. Кво пречи.

Точно тука е „уловката“, цели магазини някой трудно може да изгради и продаде, но какво му пречи на някой колега с вече окомплектовани магазини и корпуси да извади по 1-2 пити от тях и да сложи нови за градеж които после да продаде на добра цена? Восъкоотделянето и без това си е заложено в природата на пчелата...

Валентин.
17.01.2018, 22:06
За коя паша те интерисува? Аз затова по доло писах от цъфтежа на ябълката ако си ме разбрал какво имам предвид

От цъфтежа на ябълката си сложил цял магазин с основи? Аз нямам такива паши. Това мога да си го позволя само в слънчогледа. И съм го правил де, в слънчогледа.

jdrumev
17.01.2018, 22:06
Другото което ми хареса е , че не вземат наградени пити /демек не ме ощетяват/.

jdrumev
17.01.2018, 22:09
От цъфтежа на ябълката си сложил цял магазин с основи? Аз нямам такива паши. Това мога да си го позволя само в слънчогледа. И съм го правил де, в слънчогледа.



Не не казвам да слагаш цял магазин.Просто от там да почнеш с градежите на питите ако даде време господ за тая работа.А конфигурациите на градеж всеки може да си прецени за себе си.Ето аз например шахматно вече никога не използвам.:bigsmile:

Валентин.
17.01.2018, 22:09
Точно тука е „уловката“, цели магазини някой трудно може да изгради и продаде, но какво му пречи на някой колега с вече окомплектовани магазини и корпуси да извади по 1-2 пити от тях и да сложи нови за градеж които после да продаде на добра цена? Восъкоотделянето и без това си е заложено в природата на пчелата...

Значи, 10% от меда да си продадеш на ... да речем двойна цена. Ми да ти кажа аз тия далачета си ги продавам и тук на пазара.
П.П. Значи, аз лично ще чакам повече от 12лв/кг за букет.

ch.atanasov
17.01.2018, 22:10
Вървят сметките, потриват се ръце, но как го правите без цена на КГ.:bigsmile:

jdrumev
17.01.2018, 22:12
Вървят сметките, потриват се ръце, но как го правите без цена на КГ.:bigsmile:



Значи цената е на рамка и не мога да напиша каква е за тая година, но мога примерно да кажа за слънчоглед миналата.Но не я споменавам защото собственика ако е дал новата по висока може да я смъкне.:bigsmile:

Цеко
17.01.2018, 22:13
Аз пък го написах за Цеко. Да не си играе с по 1 пита. Ами да мисли мащабно, да бодва цял магазин. .

Някой май все още вярват че пчеларството е източник на едни бързи и лесно доходи :(

Христо Димитров
17.01.2018, 22:13
От цъфтежа на ябълката си сложил цял магазин с основи? Аз нямам такива паши. Това мога да си го позволя само в слънчогледа. И съм го правил де, в слънчогледа.



При мен цял магазин може да изградят само на акацията, но я ловя веднъж на 4 години.На липата съм пробвал, но не градят толкова охотно(по 3-4 рамки).

Валентин.
17.01.2018, 22:14
Някой май все още вярват че пчеларството е източник на едни бързи и лесно доходи :(

За мен са лесни доходи. В сравнение с другите ми занимания. Така, че съм повече от доволен от пчеларството.

jdrumev
17.01.2018, 22:17
При мен цял магазин може да изградят само на акацията, но я ловя веднъж на 4 години.На липата съм пробвал, но не градят толкова охотно(по 3-4 рамки).



Защото си ги преработил на акацията и по олабват. Подхранваш ли колега м/у двете паши?Аз даже не вадя на акацията всичките рамки заради Златния мед

Цеко
17.01.2018, 22:21
Значи, 10% от меда да си продадеш на ... да речем двойна цена. Ми да ти кажа аз тия далачета си ги продавам и тук на пазара.
П.П. Значи, аз лично ще чакам повече от 12лв/кг за букет.

Точно, 10% бих продал на рамки, 10% на дребно ( за сега толкова ми е развит пазара) и другото искам не искам ще трябва да го „подаря“ на прекупвачите, просто нямам какво да го правя. Ако добия само 1 тон мед (да не дава Господ), остава само варианта „на дребно“ и тогава ще мога да чакам и аз цена от 12 лв.

jdrumev
17.01.2018, 22:22
Някой май все още вярват че пчеларството е източник на едни бързи и лесно доходи :(



Зависи от майстора.;)Тук има хора които знаят какво правят и за какво го правят.

Валентин.
17.01.2018, 22:23
Точно, 10% бих продал на рамки, 10% на дребно ( за сега толкова ми е развит пазара) и другото искам не искам ще трябва да го „подаря“ на прекупвачите, просто нямам какво да го правя. Ако добия само 1 тон мед (да не дава Господ), остава само варианта „на дребно“ и тогава ще мога да чакам и аз цена от 12 лв.

Успех. Аз се боря за друго.

kuline
17.01.2018, 22:30
Точно, 10% бих продал на рамки, 10% на дребно ( за сега толкова ми е развит пазара) и другото искам не искам ще трябва да го „подаря“ на прекупвачите, просто нямам какво да го правя. Ако добия само 1 тон мед (да не дава Господ), остава само варианта „на дребно“ и тогава ще мога да чакам и аз цена от 12 лв.

Цеко, безсмислено е да се обясняват такива детайли, на хора, които няма да те разберат. ;)

jdrumev
17.01.2018, 22:31
Всеки си избира своя начин на пчеларстване колеги.Тоя начин на работа ми допадна защото не чакаш 2 месеца да ти вземат меда след проба.Винаги можеш да извадиш меда на рамките които не ти купят и най вече нямаш проблеми с роево.:bigsmile:

kuline
17.01.2018, 22:33
Друмев, какво се случва с питите, които не ти купят, на каква цена ти ги приспадат?
ПП Става въпрос за рамки, предоставени от купувача.

jdrumev
17.01.2018, 22:59
Друмев, какво се случва с питите, които не ти купят, на каква цена ти ги приспадат?
ПП Става въпрос за рамки, предоставени от купувача.



Ами вадиш меда и на следващата паша пак ги слагаш, но аз съм решил друго да правя с тях за напред.
Разбрах че тая година имало различни цени за собствени рамки и за предоставени.

Христо Димитров
18.01.2018, 04:22
Защото си ги преработил на акацията и по олабват. Подхранваш ли колега м/у двете паши?Аз даже не вадя на акацията всичките рамки заради Златния мед



Само веднъж досега, по принцип все нещо цъфти и има какво да събират.Принципно периода между акация и липа при мен е около месец и няма голяма нужда след акацията.Както повечето пъти се случва някои ги деля ако е било само дъжд, защото започват да се роят.

Трендафил Дончев
18.01.2018, 10:30
Не не е това...как ги смяташ...тук няма ирония, подигравка или обида.

Приятелю, ела сега да ми сметнеш на мен от 1 декар пчелин /кошерите са на купчина/, колко мед ще изкарам след този ураган, който все още не е спрял. ......тук няма ирония, подигравка или обида.

kuline
19.01.2018, 10:37
Как да се свържем с Вас, след като никой не отговаря на посочения телефон, а и от два дни не сте влизали във форума ?

delta.e
19.01.2018, 17:05
Съжалявам за случилото се .
С какво да помогна приятелю ?

jdrumev
19.01.2018, 19:43
Аз имам още един въпрос към Фирмата:
Ако продам с мои рамки до какво време ще ми ги върнат или неги връща?
Благодаря за отговора предварително.

tsc1
19.01.2018, 21:52
Аз имам още един въпрос към Фирмата:
Ако продам с мои рамки до какво време ще ми ги върнат или неги връща?
Благодаря за отговора предварително.
Хубав въпрос! А ти как предпочиташ:
- да ти ги включат в цената и да не ти ги връщат;
- да ти върнат срещу тях нови рамки от същото или по добро качество;
- да ти върнат точно твоите рамки?

jdrumev
19.01.2018, 22:58
Хубав въпрос! А ти как предпочиташ:
- да ти ги включат в цената и да не ти ги връщат;
- да ти върнат срещу тях нови рамки от същото или по добро качество;
- да ти върнат точно твоите рамки?



За да си направи човек сметката му трябва инфо.:bigsmile:Ако ми ги върне рамките трябва всичките да ги минавам през киселинна основа.:bigsmile:Това също ми е разход.;)

Трендафил Дончев
20.01.2018, 09:19
Съжалявам за случилото се .
С какво да помогна приятелю ?

Да ми стискаш палци, да не ме пръскат и да не ме спохождат такива природни бедствия всяка година.drinks;

didaki
22.01.2018, 18:32
.
Гледам господата от Пастили много добре отговарят.И аз имах някои въпросче, ама след като темата е станала'' Въпроси без отговори'' ще търся друг начин за контакт.

agro
22.01.2018, 20:45
Говоренето е сребро, а мълчанието е злато - народна мъдрост.

kubio
22.01.2018, 21:39
Да не забравяме, че този форум е любимата платформа за социологически проучвания и експерименти на старшия "пастил"... гледат ви сеира и си водят записки... ;)

jdrumev
22.01.2018, 21:47
Да не забравяме, че този форум е любимата платформа за социологически проучвания и експерименти на старшия "пастил"... гледат ви сеира и си водят записки... ;)



То момчето си свери часовника още миналата година ако питате мен.:bigsmile:Може да няма възможност да отговаря на въпросите.
А то едни записки.:bigsmile:Но пък цените са примамливи не може да се отрече.

agro
22.01.2018, 21:59
Да не забравяме, че този форум е любимата платформа за социологически проучвания и експерименти на старшия "пастил"... гледат ви сеира и си водят записки... ;)
А, че ние не гледаме ли? Правим същото, но друг плаща сметката.:laughing:

Цеко
22.01.2018, 22:25
Ако са ви скъпи разговорите по телефона, ЛС за сега са безплатни и хората много бързо и точно отговарят на всякакви въпроси, че даше и имейли пращат ако има проблеми с ЛС.

kuline
24.01.2018, 16:39
Днес вече и телефона не е достъпен. Много несериозна работа!

kuline
24.01.2018, 16:59
Остави го него, питай Цеко.:)

Сдобих се с офертите им по втория начин, но само тази информация не е достатъчна, имам и други въпроси, които искам да задам, но няма на кого. Ако по същия начин ще действат и по време на изкупуването на питите.... то Апимел май по-сериозни ще излязат.

Трендафил Дончев
24.01.2018, 18:55
Как да договорим детайли, като не можем да се свържем с фирмата? :

Палиш колата и на място. Хем ще се договорите, хем ще ударите по една ракийка с шефа на фирмата в сянка.;)

kuline
24.01.2018, 19:16
Палиш колата и на място. Хем ще се договорите, хем ще ударите по една ракийка с шефа на фирмата в сянка.;)

Не е проблем да си направя една раСотка до там, даже бих му занесъл армаган от моята ракийка, ама обявата не е негова, а и принципа е важен. :)

Трендафил Дончев
24.01.2018, 19:27
Не е проблем да си направя една раСотка до там, даже бих му занесъл армаган от моята ракийка, ама обявата не е негова, а и принципа е важен. :)

Чети като хората. Договорката с шефа, а ракийката с шефа в сянка - има разлика.;)

Ангел Йосифов
24.01.2018, 19:44
А,те ракията ще изпият,ама цените -на пролет.....

Искрен Мутафов
24.01.2018, 22:49
Мислех да цитирам няколко поста, но се оказаха десетки, пък и част от тях кой от кой по-безмислени и дори вече изтрити(не от мен), та направо ще се опитам поне да "хвърля" малко светлина по въпроса доколкото е възможно, пък и днес дори го пише във вестника(Пчела и кошер) кои са български фирми в областта на пчеларството, учасващи в изложението.
Та, така в петък(19 януари) в Берлин бе открито международното изложение Интернешънъл Берлин грийн уик, на което тази година България е поканена за официален партньор/гост и ни е отпусната зяла палата. Някой дори може да е гледал министъра по Агро тв го даваха като се фръцкаше на откриването.

https://www.messe-berlin.de/en/Organizers/EventCalendar/Event_8260.html

http://www.mzh.government.bg/mzh/bg/home/18-01-19/.aspx

http://www.mzh.government.bg/mzh/bg/home/18-01-18/-592502585.aspx

http://www.mzh.government.bg/mzh/bg/home/18-01-19/-855829296.aspx

http://www.agrotv.bg/p_11097Bylgariq-%E2%80%93-partnyor-na-naj-golqmoto-svetovno-agrarno-izlozhenie-.html

Та, така представителите на фирма Пастили са сред участниците в изложението и съм запознат детайлно колко усилия им коства да си извоюват участието, участие което има за цел да осигури както на тях, така и на всички нас/вас производители на пчелен мед, независимо дали ще е на пита или в тенекии един нов пазар, който до сега е значително пренебрегван от фирмите изнасящи мед от България като суровина, а не като краен продукт, предназначен директно за консумация от крайният клиент, така че хората са заети в момента с малко по-сложни неща, пък и едва ли някой от вас ще се юрне утре да слага пити за градеж, които да продава на Пастили, тъй че бъдете така търпеливи да изчакате още няколко дни(разбирам, че сега на повечето пчелари не ни е особенно натоварено ежедневието, и ни сърбят пръстите да си чешем клавиатурите), и най-вероятно ще бъде отговорено на всички въпроси и запитвания.

jdrumev
24.01.2018, 23:02
Е това можеше и по рано да се каже. А не хората да гадаят и хвърлят боб.Това ващо инфо е като моя лаф,,седя и им гледам сеира,,
А хората са си прави да бързат защото миналата година ако са биле 40 тая ще са 400 пчеларите, това са си сериозна цифра рамки.Дето викаше бай Иван акацията ,,Може и да не ни огрея нас с тия рамки,,:bigsmile:

п.п.И няма да се претеснявате ще триете смело постове да не си развяват много коня някои хора.:bigsmile:

Pastili
25.01.2018, 00:17
За всички, които са се опитали да се свържат с нас през последните 3 дни, искам да Ви уведомя, че имахме пътуване в чужбина и оставихме служебния телефон в България. Щеше да е трудно да се води комуникация и записвания дистанционно.

Днес, буквално преди броени минути се прибрахме и ще се заемем във възможно най-кратки срокове да синтезираме всички въпроси от темата от последните няколко дни и да отговорим на същите. До сега сме отговорили на всички, които са писали ЛС във форумите, както и чрез другите средства за комуникация и сме изпратили актуални оферти, цени и др. Утре ще прегледаме пропуснатите обаждания от последните 3 дни и ще се свържем с всеки, който ни е потърсил на служебния телефон.

Напомняме, че можете да се свържете с нас на +359882467140 (може и на Viber) или на ЛС.

kuline
25.01.2018, 13:18
Както обещаха в горния пост, Пастили ми върнаха обаждане и уточнихме някои допълнителни въпроси, които ме интересуваха. Благодаря!

kuline
03.07.2018, 22:19
Както обещаха в горния пост, Пастили ми върнаха обаждане и уточнихме някои допълнителни въпроси, които ме интересуваха. Благодаря!

Хайде да повдигнем темата, защото, до колкото разбирам от доверени колеги, обещаването не е като даването. И на всички ония защитници на тоя бизнес, ще им река: 'абер си нямате от българската действителност, а живеете във свой собствен розов свят.Добре, че се усетих о време и не се обвързах с договор.

viktor_555
04.07.2018, 19:15
То цяла тема ще си си спретнем ,ама чакам финала !Току виж пак завърши с хепи енд накрая.

malkia.sandanski
04.07.2018, 22:41
Аз сложих основите чак на последната паша, досега нямаше възможност кога да ги сложа, за да ги изградят и напълнят. Съответно нямам почти никакви готови рамки. Не знам вие какво имате предвид, не искат да ги купуват ли или предлагат по-ниска цена?

rosty_sz
04.07.2018, 22:46
Ще си купите сега едни доста скъпички рамки и за следващия сезон ще мислите повече.

kuline
04.07.2018, 23:23
Аз сложих основите чак на последната паша, досега нямаше възможност кога да ги сложа, за да ги изградят и напълнят. Съответно нямам почти никакви готови рамки. Не знам вие какво имате предвид, не искат да ги купуват ли или предлагат по-ниска цена?

Почти си отговори на въпроса, но има и други тайни, за които като приключи офанзивата по изкупуване, то не че е имало такова. ;)

jdrumev
05.07.2018, 07:22
До някъде и двамата имате право,но гледате от вашата камбанарийка.Наистина нещо в изкупуването куца на фирмата или има нещо което него знаем ние.Има колеги които им се взема меда без проблем и то на прилични цени.Примерно не БИО на 8лв акация,а има и такива на които идват вземат проба и не им го копуват.Защо е така?
Аз примерно съм препоръчал фирмата на доста колеги и следя почти навсякъде как върви копуването/просто за спорта/.
Колегата писа за скъпите рамки които ще си купим ако не изпълним договора.Аз бих казал,че не са толкова скъпи ако си направиш една бакалска сметка.:bigsmile:
При мен напримерно е по добре да извадя меда и да го продам и да си закупя рамките макар и на тия цени.Пак ще ми остане 2лв горница+рамка.;):bigsmile:
Викам да изчакаме фирмата да отговори и чак тогава да я грабваме.:bigsmile::bigsmile::bigsmile:

Pero Melifero
05.07.2018, 10:32
При мен напримерно е по добре да извадя меда и да го продам и да си закупя рамките макар и на тия цени.Пак ще ми остане 2лв горница+рамка.;):bigsmile:
Викам да изчакаме фирмата да отговори и чак тогава да я грабваме.:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
А аз викам, ако го направиш това с меда, да се сетиш да ми се обадиш ;)

kuline
05.07.2018, 11:31
До някъде и двамата имате право,но гледате от вашата камбанарийка.Наистина нещо в изкупуването куца на фирмата или има нещо което него знаем ние.Има колеги които им се взема меда без проблем и то на прилични цени.Примерно не БИО на 8лв акация,а има и такива на които идват вземат проба и не им го копуват.Защо е така?
Аз примерно съм препоръчал фирмата на доста колеги и следя почти навсякъде как върви копуването/просто за спорта/.
Колегата писа за скъпите рамки които ще си купим ако не изпълним договора.Аз бих казал,че не са толкова скъпи ако си направиш една бакалска сметка.:bigsmile:
При мен напримерно е по добре да извадя меда и да го продам и да си закупя рамките макар и на тия цени.Пак ще ми остане 2лв горница+рамка.;):bigsmile:
Викам да изчакаме фирмата да отговори и чак тогава да я грабваме.:bigsmile::bigsmile::bigsmile:

Друмев, Друмев информацията ти постна, от там и сметките, но както и да е.

jdrumev
05.07.2018, 11:48
Друмев, Друмев информацията ти постна, от там и сметките, но както и да е.

Не ми разбра поста.

kuline
05.07.2018, 11:49
А аз викам, ако го направиш това с меда, да се сетиш да ми се обадиш ;)

Той е като ръководител движение на гара разпределителна, ама от преди демокрацията, сега влакове от там не минават, но той пак разпределя. :bigsmile:

kuline
05.07.2018, 11:57
Не ми разбра поста.

А защо си мислиш така? Тук основно иде реч за обявата и последващите действия на фирмата свързани с това. Ще започнем от там, ти договори в няколко разновидности получи ли? Не си! Не се меси тогава!

jdrumev
05.07.2018, 12:02
Той е като ръководител движение на гара разпределителна, ама от преди демокрацията, сега влакове от там не минават, но той пак разпределя. :bigsmile:


Това ма изкефи.:bigsmile::bigsmile::bigsmile:Сам такъв не съм бил в тоя форум.:bigsmile::bigsmile::bigsmile:

kuline
05.07.2018, 12:11
Това ма изкефи.:bigsmile::bigsmile::bigsmile:Сам такъв не съм бил в тоя форум.:bigsmile::bigsmile::bigsmile:

С тоя грапавия език, може и да станеш. ;)

Mystislav
25.01.2019, 19:43
Тази година дали ще изкупуват пити с мед?

kuline
25.01.2019, 20:10
Тази година дали ще изкупуват пити с мед?

Ти миналата година включи ли се в офертата? Ако не си, първо се свържи с хора, които са го направили. Колегите не са очаровани, даже и разочаровани. Дано фирмата тази година е направила равносметка на отминалата и процедира по друг начин с изкупуването. Не за друго, а защото нито производителите - ние, нито те имат полза от подобни отношения.

Трендафил Дончев
25.01.2019, 20:15
Ти миналата година включи ли се в офертата? Ако не си, първо се свържи с хора, които са били. Колегите не са очаровани, даже и разочаровани. Дано фирмата тази година е направила равносметка на отминалата и процедира по друг начин с изкупуването. Не за друго, а защото нито производителите - ние, нито те имат полза от подобни отношения.

А, някой няма ли да каже нещо за отношенията? Кой доволен, кой не е и защо?

kuline
25.01.2019, 20:21
А, някой няма ли да каже нещо за отношенията? Кой доволен, кой не е и защо?

Е, ако искат, нека споделят. Аз го знам от първо лице до едно време - т.е до получаване на договорите, след което продължих да се интересувам от колеги подписали договори и ходенето им по мъките, но не ми е гласувано право, да го оповестявам публично.

delta.e
25.01.2019, 20:32
Никога , не съм го правил по този начин .
Явно съм ....

Трендафил Дончев
25.01.2019, 20:39
Е, ако искат, нека споделят. Аз го знам от първо лице до едно време - т.е до получаване на договорите, след което продължих да се интересувам от колеги подписали договори и ходенето им по мъките, но не ми е гласувано право, да го оповестявам публично.

Значи всичко е наред след като нито лошо се говори, нито добро.;)

kuline
25.01.2019, 20:49
Значи всичко е наред след като нито лошо се говори, нито добро.;)

Ха-ха парен каша духа. Нали видя какво се случи на ония колеги, които се опълчиха на друга фирма. Май влизат в съда. ;) А пчеларите винаги са от "гласената" страна.

bat_minka
25.01.2019, 22:08
Ех, мечка страх,мен не ме е страх.Говоря за мед не за рамки. Първа проба в София .Ок ама полените малко за акация.12-13. На колегата през 300 метра 7.На мен цена 9. 00 , на него 8.20.Ок. Втора проба в Алименти ПЛОВДИВ.... На колегата 15, на мен 5 .на него цена 8.5 на мен 7.Не го дадох на 9 камо ли на 7. Проба в Йот ги вал полени 22 .НА КОГО ДА ВЯРВАШ???? Така могат всички да ни клатят дооооо.....

bat_minka
25.01.2019, 22:23
И за това наистина беше супер акация и не опря. Ама като ти кажат така се чудиш на кого да вярваш.И като те вкарат у филма няма полени , антибиотик,глифозат и др. др. И шах на пешката.

jdrumev
25.01.2019, 22:27
Аз съм доволен от отношението на фирмата спрямо мен.До тоя момент са биле коректни и са ми влизали в положението да не изпълня ангижемента към тях.Тук много колеги могат да потвърдят ,че съм агитирал да продават на тях.Вярно има и недоволни,но и има и такива които не са био и цената им беше на качество което е над Био-то.В малкия Матеев има надежда от мен да знаете/гулемия не го познавам/.Всеки си прави сметката и избора.За рамките които даваше мога да споделя няколко неща.Перфекни основи градят ги като за световно.Обтелване някъде с 1 тел по малко.Ушерители пласмасови всички по един начин заковани.Това не ми харесва защото при завъртане на рамка може да се падне женско с женско или мъжко с мъжко.Изкупуването е супер без да се брои това каккви момчета са окачествители.:bigsmile:Добри момчета,но се чувстваш не оценен.Аз така го почувствах с брата.:bigsmile:Имам и друго ама дълго стана.:bigsmile:

malkia.sandanski
27.01.2019, 08:47
Хайде за изкупуването от Пастили...обадих им се, че имам готови рамки...казаха, че другата седмица ще пратят някой да ги вземе...мина 1 месец и никой не дойде.

jdrumev
27.01.2019, 10:32
Хайде за изкупуването от Пастили...обадих им се, че имам готови рамки...казаха, че другата седмица ще пратят някой да ги вземе...мина 1 месец и никой не дойде.



Ей,това е голям проблем ако нямаш договор с тях.Големи загуби можеш да претърпиш ако ти изсъхне ореховата шума.

malkia.sandanski
27.01.2019, 12:28
Ей,това е голям проблем ако нямаш договор с тях.Големи загуби можеш да претърпиш ако ти изсъхне ореховата шума.

Имах договор.

Трендафил Дончев
27.01.2019, 12:38
Имах договор.

След като имаш договор се надявам да получиш отговор от тях за несериозното отношение, а и компенсация за това. Надявам се фирмата да държи на доброто си име.

rosty_sz
27.01.2019, 17:07
Познавам колеги на които са върнали рамки защото меда им бил тъмен. Други на които не са им взели рамките заради някакви незапечатани ъгълчета далеч под 10%.

Трендафил Дончев
27.01.2019, 17:14
Познавам колеги на които са върнали рамки защото меда им бил тъмен. Други на които не са им взели рамките заради някакви незапечатани ъгълчета далеч под 10%.

Да. Тук има някакви забележки, но колегата не са го отразили въобще. За което мисля, че трябва да има някакво извинение от страна на Пастили, а и някакво обезщетение. Все пак е подписан някакъв договор. Надявам се, че би трябвало да има някаква коректност. Станаха много някаквостите.:bigsmile:

rosty_sz
27.01.2019, 21:15
Имат си договори. Да си търсят правата. Като се подписват под глупости сега да му мислят. Не може да се втурнеш през глава за някоя стотинка и да подписваш каквото ти дадат и по безумен начин и да мислиш че си защитен. Колеги, да сте мислили.

Трендафил Дончев
27.01.2019, 21:32
Имат си договори. Да си търсят правата. Като се подписват под глупости сега да му мислят. Не може да се втурнеш през глава за някоя стотинка и да подписваш каквото ти дадат и по безумен начин и да мислиш че си защитен. Колеги, да сте мислили.

Интересно. Подписваме договор, а в един момент едната страна може да те е.е по всякакъв начин, а ти почти нямаш права. Все минаваме с номера, ами защо не чете малките букви? Ами като са толкова важни защо са толкова малки, а не са в червено? Ако малкия сандански не беше изпълнил договора, какви щяха да са последствията, а сега какви са - мълчаниеееее и до тук? Що за олигофренска държава живеем бе хора?

kuline
27.01.2019, 21:46
Интересно. Подписваме договор, а в един момент едната страна може да те е.е по всякакъв начин, а ти почти нямаш права. Все минаваме с номера, ами защо не чете малките букви? Ами като са толкова важни защо са толкова малки, а не са в червено? Ако малкия сандански не беше изпълнил договора, какви щяха да са последствията, а сега какви са - мълчаниеееее и до тук? Що за олигофренска държава живеем бе хора?

Ами договорите са такива, та да защитават този, който ги е написал. Пък този, който ги е подписал, да си бере гайлето. Пити ли да съхранява, по съдилища ли да ходи, и т.н.
Друмев, стига се умилква като някой мазен котарак. Колегите ги боли, а не ги сърби!

Трендафил Дончев
27.01.2019, 21:49
Ами договорите са такива, та да защитават този, който ги е написал. Пък този, който ги е подписал, да си бере гайлето. Пити ли да съхранява, по съдилища ли да ходи, и т.н.
Друмев, стига се умилква като някой мазен котарак. Колегите ги боли, а не ги сърби!

Тогава това не е договор.

malkia.sandanski
27.01.2019, 22:02
След като имаш договор се надявам да получиш отговор от тях за несериозното отношение, а и компенсация за това. Надявам се фирмата да държи на доброто си име.

Светослав Матеев каза, че по-настоятелно е трябвало да звъня. Може би трябваше да звъня през ден или всеки ден... Има още много за разправяне за това, което стана след това. Точно за едностранна промяна на условията в последствие, но не ми се пише, че много ще се изнервя.

Трендафил Дончев
27.01.2019, 22:40
Светослав Матеев каза, че по-настоятелно е трябвало да звъня. Може би трябваше да звъня през ден или всеки ден... Има още много за разправяне за това, което стана след това. Точно за едностранна промяна на условията в последствие, но не ми се пише, че много ще се изнервя.

В договора има няколко точки в които се споменава, че при забавяне се полага някакво заплащане. Ако фирмата Пастили държи на доброто си име би трябвало да го направи. Да изплати тези проценти. Настоятелното звънене не е оправдание. Дори мисля, че звъненето трябва да е от към страната на възложителя.

jdrumev
27.01.2019, 23:00
Ами договорите са такива, та да защитават този, който ги е написал. Пък този, който ги е подписал, да си бере гайлето. Пити ли да съхранява, по съдилища ли да ходи, и т.н.
Друмев, стига се умилква като някой мазен котарак. Колегите ги боли, а не ги сърби!



На никой не се умилквам.Каквото е било това съм писал,а и мисля ,че в постами повече са негативите.:bigsmile:

Трендафил Дончев
27.01.2019, 23:05
На никой не се умилквам.Каквото е било това съм писал,а и мисля ,че в постами повече са негативите.:bigsmile:

Абе, не може да не си намазал нещо от сделката. Няма как да се минеш ти. :bigsmile:

Pero Melifero
27.01.2019, 23:36
Тогава това не е договор.
ако не е спазен принципа на равнопоставеност, мисля че договора се считаше за нищожен, 'ма много отдавна съм го учил и не съм сигурен чадо,
но и така да е, едва ли може да го оспориш успешно в БГ съд;) пък и дали има смисъл?


Светослав Матеев каза, че по-настоятелно е трябвало да звъня. Може би трябваше да звъня през ден или всеки ден... Има още много за разправяне за това, което стана след това. Точно за едностранна промяна на условията в последствие, но не ми се пише, че много ще се изнервя.
Едно обаждане е напълно достатъчно, ако насреща имаш коректност! По принцип, хубаво е да се говори за тези неща, мисля, че проблемите е добре да се посочват ясно и открито за да се намира и някакво решение, да се "шуми" дето има една приказка!