PDA

Виж пълната версия : Международно изложение-Плевен 2018г



Трендафил Дончев
15.01.2018, 12:50
ПЧЕЛАРСТВО - ПЛЕВЕН 2018
Международно изложение - договаряне
8 - 11 февруари 2018

Изложението се провежда под патронажа на Министерството на Земеделието и Храните
в сътрудничество с Областен пчеларски съюз – Плевен
С активното съдействие на:

Областна администрация Плевен
Националните браншови пчеларски организации
Община Плевен

Основни браншове

Производствено, хомогенизиращо, филтриращо и разфасовъчно пчеларско оборудване
Пчеларски инвентар
Специализирани платформи и фургони
Восъчни основи
Микролаборатории за окачествяване
Ветеринарни препарати
Лицензирани производители на майки и отводки
Опаковки, етикети
Охранителни системи
Финансиращи, донорски и консултанстки организации
Специализирано обучение и литература
Пчелни продукти и производи /козметика, напитки и др./

Допълнителна информация

Година на основаване - 2003
Периодичност - ежегодно
Пропускателен режим: широка публика
Без входен билет

Съпътстващи прояви

Семинари, лекции, кръгла маса
Фестивал на меда
Конкурс „Най-проспериращ млад пчелар за 2017 година”
Детска тематична изложба: "Пчеларството - екология и плодородие, пчелният мед - здраве и дълголетие"
Ново!!! Фотоконкурс на пчеларска тематика.


document ПРЕДВАРИТЕЛНА ПРОГРАМА 2018
Информация за изложение 2018 СКОРО!!!
documentАНКЕТНА КАРТА за КОНКУРС
„Най-проспериращ млад пчелар на България за 2017 година”
documentКОНКУРС ЗА ДЕТСКА РИСУНКА
Място на провеждане
City Center “Mania Tower” – (бивш хотел „Плевен”)
За участниците и гостите на изложението “Партнерс експо” ООД има договорени цени в някои от хотелите в град Плевен.
За повече информация - Тел.: 064/801 812
GSM: 087/710 99 00
office.partners.expo@gmail.com

belerefon
15.01.2018, 19:32
ПРЕДВАРИТЕЛНА ПРОГРАМА


08 февруари 2018/ Четвъртък/
10:00ч. Откриване на изложението
10:30ч. Пресконференция наорганизатори и официални лица
12:00ч. Блок Биологично пчеларство
Лектор:
Организатор: СБП
14:00 ч.Нови тенденции прихраненето на пчелите
Лектор: Илия Бачев



9 февруари 2018/ Петък /



13:00 ч. „Нови продукти залечение и диагностика на варатозата“
Лектор : д-р Людовик ДеФаради-Франция
Организатор АгриматкоБългария



14:00 ч.Актуални болести попчелите
Лектор: проф.д-р КалинкаГургулова, НДНИВМИ - София
16:00 ч. Медоносната пчела ипчелните продукти –индикатор зазамърсяване на околната среда
Лектор:проф. Иванка Желязкова
Тракийски университет СтараЗагора



10 февруари 2018 / Събота /
10:00 ч"VarroMed" - първияБИОЛОГИЧЕН ВМП за лечение на вароатозатарегистриран в Европейския съюз,
лектор: Martin Hintersteiner PhD ( д-рМартин Хинтерщейнер) BeeVital GmbHAustria,Организатор: ГолдънБии ООД
11:00 ч. „ Ефективност набългарските продукти срещу вароатозапо пчелите“ ,.
Лектори:д-р Вера Попова-ръководител „Развойна дейност ирегистрации“ на Примавет-София ООД ид-р Делка Салкова –PhD , водещ специалистот БАН
12:00 ч.Сто процента призимуванеи нови продукти на Bee Expert Плевен
Лектор: Валери Йорданов
13:00 ч. Първоначални резултатиот изпитването на нови лекарственипрепарати за борба срещу вароатозата
Лектор доц. Пламен Христов
Институт по животновъднинауки
Констинброд
14:00 ч"Професионални пчелинив Канада"
лектор: Piotr Szyszko , Poland (ПиотрШъшко)
Организатор: Голдън Бии ООД
15:00 ч. Дискусия – Кръгла масана в. „Пчела и кошер“



11 февруари 2018/ Неделя /
11:00 ч.- Официално награждаванена децата отличени в конкурса „Пчеларството– екология и плодородие, пчелния мед –здраве и дълголетие“.
- Награждаване на отличенитевъв фотоконкурса на пчеларска тематика
12:00 ч.- Официално награждаванена участниците в изложението. Връчванена приза „Най-проспериращ млад пчеларна България през 2017 г.”(Съвместно сфондация „Еврика“).
12:30 ч.- Заключителнапресконференц ия на наградените фирмии пчелари

Зала: Търговски център„Маниа Тауър“

Валентин.
15.01.2018, 19:42
Само болести и лекарства. Много болни тия пчели.

kroum
15.01.2018, 20:51
Към колегите паркиращи около изложението:
В работни дни от 8.30-19.30часа работят два паяка и отделно се слагат скоби.
Спазвайте ЗДвП!
http://traffic.pleven.bg/%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D 0%B5/

freddie46
15.01.2018, 21:18
Здравейте колеги!
Относно паркирането за изложението.На около 450-500 мера от изложението има голям паркинг пред магазин Билла и Мр.Бриколаж.Там само за левче може да паркирате за цял ден.Има също и паркинг в мола срещу изложението и зад него до магазин Камиона и на пазяра.Вярно е че ще бъде лудница но надявам се че информацията ще ви е полезна.
Поздрави:Цветан Димитров
п.п.Зад изложението има няколко блока с добри места за паркиране през деня.

Светозар Генов
16.01.2018, 13:06
Да попитам колегите ходили друг път на това изложение, има ли отстъпки в цените на предлаганата пчеларска техника и инвентар от производители и търговци или е на същата цена както по сайтовете им и просто са струпани на едно място и може да се видят?

дядо борю
16.01.2018, 15:03
Да попитам колегите ходили друг път на това изложение, има ли отстъпки в цените на предлаганата пчеларска техника и инвентар от производители и търговци или е на същата цена както по сайтовете им и просто са струпани на едно място и може да се видят?

Разбирам,че не си ходил досега.За дребния инвентар има отстъпки и можеш да се пазариш,а за големите машини има мостри,които обикновено се продават последния ден по евтино.Отвън около сградата има нещо като пазар,продават направо от камиони и бусове всякакъв инвентар и оборудване,храни за пчели,кошери,платформи за подвижно и каквото се сетиш.Изложението е най голямото в България и може би на Балканите.Аз досега не съм пропуснал нито една година да го посетя и винаги съм оставал доволен.

Илиев
16.01.2018, 16:31
Аз не съм ходил никога досега, хем половината ми род е от Плевен, и има къде да спя, и ще ме хранят и поят роднините, както се казва....но датата много кофти!!! - в най-лютата зима, поне да беше в началото на март.....никъде не ми се пътува по това време, февруари.....единствено бих отишъл да слушам лекциите, т.е. заради информацията, 2-3 нови неща да науча за пчелите - това е най-ценното според мен при посещението на тези изложения.

ch.atanasov
16.01.2018, 16:41
...но датата много кофти!!! - в най-лютата зима....

Аз за това никога няма да отида, но на хората не им пречи нито студа, нито блъсканицата.

дядо борю
16.01.2018, 16:44
За толкова години само 2 пъти беше много лошо времето и съм ходил с влака,а не с автомобил.Изложението сега е точно до гарата . Във вагоните беше пълно с пчелари които обсъждаха различни практики ,изобщо пътуващ семинар.И камъни да падат от небето пак ще се ходи,още повече,че има избор от 4 дни вече.

valaz
16.01.2018, 17:21
От колко часа сутринта отварят изложението? Опитвам се за един ден, въпреки блъсканицата, да разгледам изложението напълно и този час е от значение.

ceco_lovech
16.01.2018, 17:25
Отваря в 9ч.Блъсканица в четвъртък и петък няма,а след 14.00 и в събота няма.В неделя няма жив човек и около11ч започват да прибират сергиите.

Nik_m
16.01.2018, 18:15
Да попитам колегите ходили друг път на това изложение, има ли отстъпки в цените на предлаганата пчеларска техника и инвентар от производители и търговци или е на същата цена както по сайтовете им и просто са струпани на едно място и може да се видят?
Ако отиваш за отстъпки ще останеш разочарован, цените са по високи от тези в Монтана, но аз ходя да разгледам, малко разнообразие и пръсна няколко стотарки :)

koragroup
16.01.2018, 19:14
Отваря в 9ч.Блъсканица в четвъртък и петък няма,...

Нямаше преди година-две. Сега и в петък е като в събота...

kroum
16.01.2018, 19:21
Нямаше преди година-две. Сега и в петък е като в събота...

Много станахме пчеларите! :) А има и такива, които не идват.

Петър84
16.01.2018, 19:45
Чух че тази година изложението ще бъде на друго място,някой знаели нещо по въпроса?

дядо борю
16.01.2018, 20:18
От къде чу? Една жена на пазара ли каза ?Виж първи пост на темата.

ГАЛДИМ
16.01.2018, 21:01
Чух че тази година изложението ще бъде на друго място,някой знаели нещо по въпроса?
На същото място ще бъде.

Evgeni Petkov
17.01.2018, 18:58
Получих следната покана по ел. поща и Ви я споделям, защото познавам инж. Янев от участието му на конгреси и симпозиумите по хранене и винаги ме е "радвал" със самочусвтвието си на познавач по технологията на биологичните продукти влагани в храната на хората! Създава и промотира собствени продукти за пчелите ни и за поредена година е на щанд в Плевен! Именно такива научни работници могат да помогнат на пчеларството ни! Не му правя реклама, предлагам да си поговорите с него и да си прецените сами! Толкова. " Уважаеми партньори търговци, Уважаеми пчелари,

Тази година от 08 до 11 февруари ще се проведе поредното изложение по пчеларство в гр. Плевен. Фирма „Благополучие – Яневи и сие“ ще се представи с два оригинални продукта, доказали във времето своята ефективност при храненето на пчелните семейства:

1. „НАТЮРПРО 02“- пълномаслено соево брашно, натурален, високо протеинов продукт от растителен произход, с лесно усвоим и добре балансиран белтък, аналог на цветния прашец.

Продуктът се предлага в натронови торби от 20 кг при цена 1,60 лв/кг (без ДДС) и в кашони от 10 бр. пакети по 1 кг при цена 2,00 лв/бр (без ДДС).

2. „КОМБИ МИЛК“- захарно-протеинови пити, в композиция с физиологично активни добавки от растителен произход.

Продуктът се предлага под форма на пити по 1 кг, по 10 бр. в кашон, при цена 3,50 лв/бр. (без ДДС).

Нашите клиенти многократно са се убедили, че добре развитото пчелно семейство ще гарантира успех при медосбора. Към тази максима са насочени и нашите усилия при композирането и производството на посочените по-горе асортименти.

Какви предимства ползва търговеца на пчелни консумативи:

- При заявка над 300 лв еднократно, стоката се доставя на место, а над 500 лв еднократно, производителят прави отстъпка от 10%;

- Съществува възможност и за по-малки доставки, които ще бъдат изпълнени при регулярно обслужване на повече клиенти;



Какви предимства ползва пчеларят:

- Ползва продукти, които му гарантират успех;

- Получава високо квалифицирана информация за начините на предлагане на пчелните храни и най-важните сезони, през които се подпомагат метаболитните потребности на пчелите;

За контакти и заявки: Email: prosperityco1990@abv.bg, GSM 0887 86 32 9

Изпращаме консумативи и по куриер ЕКОНТ ЕКСПРЕС.

Очакваме ви на изложението!"

Валентин.
17.01.2018, 20:47
На номера липсва една цифра.

Evgeni Petkov
18.01.2018, 20:13
На номера липсва една цифра.

Наистина липсва цифра, но не е коректно аз да я добавям, защото инж. Янев като почти всеки научен работник явно е и малко разсеян! Идеята ми е да сте информирани за изложителите в Плевен- и да си говорите с тях, да питате, а "ТОЙ" е човека който може да Ви отговори научно как вижда храненето със соеви и билкови добавки. Дано да съм полезен.

freddie46
06.02.2018, 21:40
Здравейте колеги!
Днес минах покрай търговският център където ще бъде изложението тази седмица.Имаше пристигнали представители на фирми ,които усилено си подготвяха павилионите.Че то в четвъртък е откриването.
Поздрави:Цветан Димитров

Трендафил Дончев
06.02.2018, 21:59
Здравейте колеги!
Днес минах покрай търговският център където ще бъде изложението тази седмица.Имаше пристигнали представители на фирми ,които усилено си подготвяха павилионите.Че то в четвъртък е откриването.
Поздрави:Цветан Димитров

Напиши и тук къде могат да паркират, за да не ги глобяват колегите, поради засилените мерки за изложението.

peter11_82
07.02.2018, 21:50
Отсреща в подземния паркинг на мола. Той е на 2 нива и няма ограничение на времето. Разстоянието пеша е под 100 метра. Всичко останало е или платено (синя зона, скоби, вече и паяк) или опасно (изнервени живущи в околните кооперации). Дори и без изложение паркирането (безплатно)в района, без МОЛ-а, е въпрос на късмет - все пак там са гара, автогара, НОИ и т.н.

kuline
07.02.2018, 21:57
Отсреща в подземния паркинг на мола. Той е на 2 нива и няма ограничение на времето. Разстоянието пеша е под 100 метра. Всичко останало е или платено (синя зона, скоби, вече и паяк) или опасно (изнервени живущи в околните кооперации). Дори и без изложение паркирането (безплатно)в района, без МОЛ-а, е въпрос на късмет - все пак там са гара, автогара, НОИ и т.н.

Паркинга на Билла и той ли е платен?

peter11_82
07.02.2018, 22:14
Не, но 1. по-далеч и 2. почти винаги е пълен, защото е малък и не стига за клиентите на Била и Бриколаж.

delisimo
07.02.2018, 22:24
Паркингът на Била не е платен , но има ограничение във времето за паркиране - мисля че беше два часа . Пресрочиш ли ги - плащаш за всеки час просрочено време. За жалост от около месец паркинга на мола също е платен.

peter11_82
07.02.2018, 22:34
Еха, мерси за информацията. Бариерите на Била не съм ги виждал да работят от години. На "циганския мол" също, но сигурно си прав - аз там ходя 1-2 пъти годишно...

freddie46
07.02.2018, 22:38
Паркингът на Била и Мол са безплатни и няма ограничение за времето.Бариерите на Вила не работят , но ако са спуснати-натискаш копчето и тя се вдига.Зад мола до пазара също има паркинг на магазин Камиона но е малко по далеч-850-900 метра.Той също е безплатен.Около изложението още от днес няма място за паркиране-всичко е заето от участници в изложението ,но те са със специални стикери за да не им слагат скоби и да не ги санкционират.
Поздрави:Цветан Димитров

peter11_82
07.02.2018, 22:54
Доста пръдливо и неорганизирано изложение според скромното ми мнение. Бил съм на най-големите машиностроителни изложения в Хановер и др. Тук просто е една бутаница, защото всеки 2-ри човек е решил да става пчелар и е дошъл да си купи неща, дето ги има във всеки пч. магазин, но за сметка на това тук са на същата или по-висока цена
Бизнес контакти - трудни - бутаница е
Покупки - трудни - бутаница е, ако са обемни зор с носенето до колата
Фактури - не, ne, no, nein - мръсна дума
Губене на време и шанс за среща с познати - 150%
Моите 3 цента по темата...

koragroup
08.02.2018, 08:36
Доста пръдливо и неорганизирано изложение според скромното ми мнение. Бил съм на най-големите машиностроителни изложения в Хановер и др. Тук просто е една бутаница, защото всеки 2-ри човек е решил да става пчелар и е дошъл да си купи неща, дето ги има във всеки пч. магазин, но за сметка на това тук са на същата или по-висока цена
Бизнес контакти - трудни - бутаница е
Покупки - трудни - бутаница е, ако са обемни зор с носенето до колата
Фактури - не, ne, no, nein - мръсна дума
Губене на време и шанс за среща с познати - 150%
Моите 3 цента по темата...

И си прав и не си... Не знам от къде си, (и в профила ти не пише), ама примерно в Русе, 90% процента от нещата са с поне 10, да не казвам 20% по-скъпи.
Предните две години си избивах пътя с една кутия Витамикс или Биагра... Да не говорим, че асортимента на изложението е невъобразимо по-голям.
За блъсканицата си прав. Няма да забравя, когато една година (вероятно всяка е така) в събота, 3-4 чичовци се срещнали и спрели да си побъбрят пред изхода на ескалатора на втория етаж... А той бълва хора нагоре, като месомелачка... Според мен ще е по-добре ако направо ги спрат тия ескалатори, на никой няма да му се счупят краката.

tsc1
08.02.2018, 10:22
На това изложение нито мястото му е подходящо, нито площта достатъчна, а организацията и съпорта на изложителите- под всякаква критика! Веднъж участвахме и решихме твърдо - No more!

Юрий Цветков
08.02.2018, 15:17
Доста пръдливо и неорганизирано изложение според скромното ми мнение. Бил съм на най-големите машиностроителни изложения в Хановер и др. Тук просто е една бутаница, защото всеки 2-ри човек е решил да става пчелар и е дошъл да си купи неща, дето ги има във всеки пч. магазин, но за сметка на това тук са на същата или по-висока цена
Бизнес контакти - трудни - бутаница е
Покупки - трудни - бутаница е, ако са обемни зор с носенето до колата
Фактури - не, ne, no, nein - мръсна дума
Губене на време и шанс за среща с познати - 150%
Моите 3 цента по темата...

Не знам дали си даваш сметка, колко много си прав.

koragroup
08.02.2018, 19:14
Днес посетих изложението. Беше много различно от петък и събота. Търговците не бяха по-малко, но навалица нямаше. Може би ще бъде по-добре изложението да бъде от понеделник до петък. Така човекопотокът ще се разпредели по-равномерно през дните на мероприятието.

Nik_m
08.02.2018, 19:49
Доста пръдливо и неорганизирано изложение според скромното ми мнение. Бил съм на най-големите машиностроителни изложения в Хановер и др. Тук просто е една бутаница, защото всеки 2-ри човек е решил да става пчелар и е дошъл да си купи неща, дето ги има във всеки пч. магазин, но за сметка на това тук са на същата или по-висока цена
Бизнес контакти - трудни - бутаница е
Покупки - трудни - бутаница е, ако са обемни зор с носенето до колата
Фактури - не, ne, no, nein - мръсна дума
Губене на време и шанс за среща с познати - 150%
Моите 3 цента по темата...
Така беше и предните години. Аз ще ходя утре, нямам нещо конкретно и не знам за какво отивам :) Най вероятно ще пия едно кафе в мола, ще направя един опит да разгледам и ще си тръгна. Такава бутаница не съм виждал никъде, вътре все едно сме овце не хора. Това да раздават пари в цигански квартал няма да е такова чудо.

Борислав
08.02.2018, 19:58
Днес паркинга на мола от страната на изложението беше затворен. А до автогарата поставиха доста скоби на коли, които явно не са пратили смс за синята зона. Внимавайте!

Трендафил Дончев
08.02.2018, 20:08
Днес паркинга на мола от страната на изложението беше затворен. А до автогарата поставиха доста скоби на коли, които явно не са пратили смс за синята зона. Внимавайте!

Хей това прави всяко едно добро събитие в боклук. Като чета тези редове и си представям как антилопите гну ще пресичат река, а отдолу вече чакат гладните крокодили. Антилопите влизат и всичко става на актове и скоби. Както съм казвал и ще казвам - държава за чудо и приказ.:tres:

rosty_sz
08.02.2018, 20:10
Щях да ходя днес, но грипа ме събори. Сега обмислям за събота, но определено няма да съм оздравял та се чудя дали си заслужава. Ако може колеги които са били днес да споделят.
Итересува ме и дали пак има търсене на восък и каква цена се предлага?

peter11_82
08.02.2018, 20:20
И си прав и не си... Не знам от къде си, (и в профила ти не пише), ама примерно в Русе, 90% процента от нещата са с поне 10, да не казвам 20% по-скъпи.

От Плевен съм...
Днес минах към 15:30 през изложението, защото един от изложителите, който предлага някакви полезни микроорганизми по немски патент за пчелите, ми беше докарал подобни полезни микроорганизми за справяне с огнен пригор по семковите овощни видове.. Та ми направи идея по-добро впечатление тази година изложението - било поради деня или часа бутаница почти нямаше...

ГАЛДИМ
08.02.2018, 20:30
На едно място казаха 8 лв., на друго - 9 лв., но като цяло не съм разпитвал, защото съм го дал. Пожелавам Ви бързо оздравяване!

koragroup
08.02.2018, 20:33
Щях да ходя днес, но грипа ме събори. Сега обмислям за събота, но определено няма да съм оздравял та се чудя дали си заслужава. Ако може колеги които са били днес да споделят.
Итересува ме и дали пак има търсене на восък и каква цена се предлага?

Доколкото разбрах - 8лв е масово предлаганата цена на восъка. Прополис искаха да купят на 50лв и така и си го върнах... Иначе ~70гр основи са 13 за килограм +12ст доплащане.
Цената на восъка е паднала и в Румъния, ми каза един познат който има контакти там. Казали са му на 4 евро можем да караме в България...

Валентин.
08.02.2018, 20:49
Щом има навалица, значи има интерес. Нищо лично, но който иска снобско изложение (без навалица и много хора)...ми да не идва. То същото важи и за желанието, всеки втори да НЕ бъде пчелар, щото никъде не е забранено. На мен лично изложението ми харесва. Виждам доста неща, също си и купувам. И в края на краищата не малко е постигнато, като гости от няколко държави.

Валентин.
08.02.2018, 21:17
И друго. Министрите най-редовно идват на изложението, а тук трябва да се задействат пчеларските организации. Проблеми...предложения...иск ания...

ГАЛДИМ
08.02.2018, 21:18
Щом има навалица, значи има интерес. Нищо лично, но който иска снобско изложение (без навалица и много хора)...ми да не идва. То същото важи и за желанието, всеки втори да НЕ бъде пчелар, щото никъде не е забранено. На мен лично изложението ми харесва. Виждам доста неща, също си и купувам. И в края на краищата не малко е постигнато, като гости от няколко държави.

Тази година и участниците, и държавите са повече от предходните години. Харесвам изложението заради лекциите, но най-вече заради контактите с колеги от цялата страна, с някои от които се виждаме от година на година.

tarty
08.02.2018, 22:05
Доколкото разбрах - 8лв е масово предлаганата цена на восъка. Прополис искаха да купят на 50лв и така и си го върнах... Иначе ~70гр основи са 13 за килограм +12ст доплащане.
Цената на восъка е паднала и в Румъния, ми каза един познат който има контакти там. Казали са му на 4 евро можем да караме в България...

В магаина Русе има основи от новата машина със по дълбоки килийки от нормалните.

ch.atanasov
08.02.2018, 22:15
В магаина Русе има основи от новата машина със по дълбоки килийки от нормалните.

И колко санта са по -дълбоки , че на око не личи ?:bigsmile:

freddie46
08.02.2018, 23:06
Здравейте!
Днес след работа минах през изложението около 16.30 часа.Беше сравнително спокойно и не мога да кажа че е имало блъсканици.Вярно е че имаше много пчелари , но нямаше това блъскане както други години.Закупих си най необходимото.В павилионите консултантите обръщаха вниимание на всички които имаха питане.Доволен съм и утре ще отида пак за да доразгледам и да се срщна с колеги от други населени места които ще бъдат там тогава.
Поздрави:Цветан Димитров

Ники
09.02.2018, 01:28
На 08.02 посетихме изложението.Личното ми впечатление е ,че няма навалица но, и фирмите са по-малко.За трета поредна година посещавам изложението и май нещата отиват в посока надолу .Догодина ще се замисля дали да ходя. Фактури масово не искат да издават.Тръгнах за изложението да си купя центрофуга и се прибрах без такава.

bat_minka
09.02.2018, 09:38
Каква центрофуга искаше да си купиш? Фактура ли не ти дадоха?

Юрий Цветков
09.02.2018, 11:43
Щом има навалица, значи има интерес. Нищо лично, но който иска снобско изложение (без навалица и много хора)...ми да не идва. То същото важи и за желанието, всеки втори да НЕ бъде пчелар, щото никъде не е забранено. На мен лично изложението ми харесва. Виждам доста неща, също си и купувам. И в края на краищата не малко е постигнато, като гости от няколко държави.

Наистина е постигнато много през годините, но това задължава да се върви напред и изложението да се развива още. От няколко години обаче се наблюдава обратна тенденция. Организаторите решика, че са хванали господ за шлифера и не правят нищо за подобряване на организацията и логистиката.

Валентин.
09.02.2018, 20:58
Аз пък да кажа. Българското пчеларство ще върви напред и ще се развива, когато българин-пчелар започне да ходи да изнася лекции по чужбина. А иначе трябва да се радваме на това, което имаме.

Валентин.
09.02.2018, 21:02
И друго, някой купи ли си мартеници и украшения от масичката на болните деца? Масата им беше 10м след централния вход, в дясно. Срещу магазина за обувки.
П.П. Щото някви шпецове тук ми правиха забележки миналата година, че не съм изказал за колегата пострадал от наводнението.

Валентин.
09.02.2018, 21:11
В пчеларството най-оборотната стока е меда и пчелните продукти. Ако някой си мисли, че за една центрофуга и една разпечатваща (които ще купи веднъж в живота си) търговците ще му разпънат маса и столове и ще му въртят бизнес разговори-успех. Нека му направят. Така, че и за двете страни да продадат и купят центрофуга и вана, си е сделка и постижение. Иначе казах, на който не му харесва-да не ходи. Но, въпреки тях има хора, които си водят жените и децата. А това си е постижение.


П.П. До сега (6-7г посещавам изложението) единственото търсене на мед и пчелни продукти, беше от някакви хора (вероятно фирма), които твърдяха, че купуват ПРОБЛЕМЕН мед.

ГАЛДИМ
09.02.2018, 23:09
Днес изслушах лекциите от първата до последната. Сръбският лектор, доста артистичен и впечатляващ мъж, грабна интереса на аудиторията и го задържа до края. След презентацията на Председателя на Полския пчеларски съюз за проблемите на полското пчеларство, бяха зададени доста въпроси, от които мисля, че ще последват добри инициативи. Всичко беше записано и предполагам скоро ще бъде качено.

Ники
10.02.2018, 01:10
Каква центрофуга искаше да си купиш? Фактура ли не ти дадоха?

На търговците не им се издават фактури за малки покупки. А защо ? Не видях да са ангажирани с много продажби! До покупка на центрофуга въобще не се стигна, поради различни причини: лоша изработка;не достатъчно знание на продавача какво точно продава ;липса на отношение ;необосновано висока цена.
Точно поради факта ,че такива неща,като центрофуги се купуват трудно търговците трябва да си дадат малко зор. Отивам с желание да похарча някой лев и няма кой да ми ги вземе ,голям майтап. Кой е губещия?!
Исках да си взема 20-24 рамкова радиална центрофуга задължително с мотор и по възможност опция за 12V.

icofly
10.02.2018, 19:06
Здравейте!

Посетих изложението в Плевен,но не съм удовлетворен!Нямаше ги фирмите изкупуващи резултата от труда ни !Това ме кара да се замисля:1-дали и колко си заслужава да се занимавам, 2-защо да бият път,като така или иначе ще се натискаме да им го продадем за без пари!
Повечето предлагат майки,отвотки/био такива?/,чух старци разпалено да готорят в какви програми участват/най вероятно парите от програмите им бяха приоритет/пчелите мнооого назаден план.

kuline
10.02.2018, 20:24
Здравейте!

Посетих изложението в Плевен,но не съм удовлетворен!Нямаше ги фирмите изкупуващи резултата от труда ни !Това ме кара да се замисля:1-дали и колко си заслужава да се занимавам, 2-защо да бият път,като така или иначе ще се натискаме да им го продадем за без пари!
Повечето предлагат майки,отвотки/био такива?/,чух старци разпалено да готорят в какви програми участват/най вероятно парите от програмите им бяха приоритет/пчелите мнооого назаден план.

Прав си до някъде с разсъжденията си, но не на пълно. Йот Ги Вал бяха там, на втория етаж, ъгъла до залата за лекции. Миналата година също бяха на изложението, където сега бе Матеев. Явно не си бил наблюдателен. Аз работя с тях, отбих се там и разговаряхме. Срещу тях бяха "Био еллас", както и представители на пчеларското дружество в Плевен - организатори на изложението.

icofly
10.02.2018, 22:24
Да те бяха,познавам стила им на работа,конвециален за био,или онези които изкъпупат проблемен! Това ли са от всички 13-14?

Валентин.
10.02.2018, 22:30
Да те бяха,познавам стила им на работа,конвециален за био,или онези които изкъпупат проблемен! Това ли са от всички 13-14?

Такова изложение (на купувачи на мед) няма да намериш в България колега.

kuline
10.02.2018, 22:35
Да те бяха,познавам стила им на работа,конвециален за био,или онези които изкъпупат проблемен! Това ли са от всички 13-14?

Не искам да адвукатствам на никой, просто споделих това, което констатирах. Те, имат очи да застанат на среща ти и да търсят контакта с производителя, останалите, вероятно нямат нужда от това, т.е. знаят, че сме със свалени гащи. Днес докато бях при Матеев, станах свидетел на един разговор на висок тон, след което, се заприказвахме и много истини ми сподели, които е логично всеки от нас да стигне до тях с мисъл. Не искам да ги споделям тук, че ще ме апострофират, а аз не бих си замълчал.

agro
10.02.2018, 23:20
За аджамии като мен изложението си е добро. За тези, които вече са се нагледали, сигурно е скучно. Поне половината лекции бяха интересни. Сигурно и останалите са били, но времето не стигна. Нови неща не се появяват често, но често панаирите са местата, където се научават, когато се появят. Сверяването на цените не е безполезно занимание. Никаква бутаница нямаше, в кафето и ресторанта цените народни, не като на Агра-та. Каквото търсих - намерих, на добра цена. Пожелавам си и догодина, като отида, пак да науча нещо ново, а изложението да е по-богато.

M.Milkov
11.02.2018, 00:05
Колеги,всичко е бизнес,пари,интереси,и к-рви.Нищо лично.Поздрави.

Гогол
11.02.2018, 14:48
За аджамии като мен изложението си е добро. половината лекции бяха интересни. Нови неща не се появяват често Каквото търсих - намерих, на добра цена. Пожелавам си и догодина, като отида, пак да науча нещо ново, а изложението да е по-богато.
Това е добре за наученото ново,само остава да го приложиш практически през този сезон без катаклизми като през миналия.
А по–добре ще бъде да не чакаш догодина и да научиш нови неща.Новите неща са добре забравени или не прилагани стари/изключвам болестите/.Поразрови тук–там и ще видиш че ще изскочат много неща.
Намерил си на добра цена/според теб/ необходимите ти неща.Същите ги има и на по ниски цени,с тази разлика, че тук са събрани на куп.Иначе трябва да се търсят в различни магазини,съответно различни градове.

ГАЛДИМ
11.02.2018, 18:30
Завърши и това изложение. Участниците бяха 170 от 16 държави, рекорд досега, НО се налага мнението за тенденция на стагнация в бранша. Без да омаловажавам нито един от лекторите, заслужава си да се гледа презентацията на доц. Пламен Христов.

Rado76
12.02.2018, 07:54
Ходих на изложението от гледна точка на цените не съм доволен,следя цените на центрофугите и ваните за разпечатване,по скъпи отколкото в магазина на дадена фирма или производител,което ми направи силно впечатление.Дребните неща бяха по евтини,но повечето от нас не отиваме за рамки или хранилки и други подобни.Хубавото е че всичко е събрано на едно място и имаш богат избор.Правя сравнение със други изложения не пчеларски където всичко е по евтино,спрямо магазините или сайтовете им за продаване.

zayo
12.02.2018, 21:51
Ако някой си мисли, че за една центрофуга и една разпечатваща (които ще купи веднъж в живота си) търговците ще му разпънат маса и столове и ще му въртят бизнес разговори-успех. Нека му направят. Така, че и за двете страни да продадат и купят центрофуга и вана, си е сделка и постижение. Иначе казах, на който не му харесва-да не ходи. Но, въпреки тях има хора, които си водят жените и децата. А това си е постижение.

За съжаление това е действителността за българските търгаши и това им е разбирането за бизнес - единствени и неповторими! Клиента за тях е поредната овца за подстригване! Поради това и не само почти нищо от оборудването ми не е закупено оттук. На една ръка разстояние вниманието, ОТНОШЕНИЕТО и цената са съвсем различни и думата /приказката, уговорката/ все още струват нещо. Поради това, а и не само не посетих изложението в Плавен, а чакам първото такова в началото на април в Сърбия. Успешна година на всички!

tsc1
12.02.2018, 22:03
За съжаление това е действителността за българските търгаши и това им е разбирането за бизнес - единствени и неповторими! Клиента за тях е поредната овца за подстригване! Поради това и не само почти нищо от оборудването ми не е закупено оттук. На една ръка разстояние вниманието, ОТНОШЕНИЕТО и цената са съвсем различни и думата /приказката, уговорката/ все още струват нещо. Поради това, а и не само не посетих изложението в Плавен, а чакам първото такова в началото на април в Сърбия. Успешна година на всички!
И така ще е докато организаторите не почнат да правят разлика между изложение и базар!

kroum
13.02.2018, 08:55
И така ще е докато организаторите не почнат да правят разлика между изложение и базар!

Редовият български пчелар по ред причини предпочита(харесва) формата на изложение-базар(ама повече да е базар). От друга страна, предвид разходите по участието в подобно събитие(4-5дни), колко участници(щандове) би имало, ако е само изложба?! И колко пчелари биха отишли да разгледат изложбата и съберат необходимата им информация?! Народопсихология!

tsc1
13.02.2018, 09:18
Редовият български пчелар по ред причини предпочита(харесва) формата на изложение-базар(ама повече да е базар). От друга страна, предвид разходите по участието в подобно събитие(4-5дни), колко участници(щандове) би имало, ако е само изложба?! И колко пчелари биха отишли да разгледат изложбата и съберат необходимата им информация?! Народопсихология!
Съгласен съм, че е така. Това обаче предполага друго място и друга организация. Просто изложбената част, лекциите и фирмените презентации трябва да са отделени от търговската. Защото ако си отишъл да си избираш центрофуга, матуратор или друга машина ти ще искаш да седнеш с изложителя, да обсъдите параметрите, цената, срока на доставка. И това на няколко щанда. Това предполага време, място и спокойствие. Съвсем по друг начин стои въпроса ако ще продаваш рамки или амбалаж, или дребно, но оборотно пчеларско оборудване. Трябва ти складова площ и достатъчно място, за да не си ходят купувачите по главите. А сега повечето щандове са на търговци, предлагащи "За всекиго по нещо". Някой може ли да ми обясни например какво правят там щандовете с пчелни продукти??? Те се търсят от потребителите, а не от пчеларите. Едва ли пчелар ще си купи мед и восъчни свещи. Те просто трябва да са в отделна площ.
Обобщено казано - трябва да се отдели изложбената и информационната част от търговията "на дребно".

Nik_m
13.02.2018, 10:19
Аз ходих петък и беше меко казано пълно. На 2рия етаж не успях да се кача защото вътре не се дишаше. Разгледахме от вън, пихме едно кафе в мола и си тръгнахме. Нямах нещо конкретно за купуване просто исках да разгледам, да видя нещо ново и интересно да взема някоя визитка но не стана. Трябва организаторите да измислят нещо или по голяма площ или повече дни. Иначе ми е много интересно искам да заведа жената и детето но организацията трябва да е като в белите държави не като в страна от 3тия свят.
Всяка година ходя защото ми е интересно и защото се надявам да се промени нещо, но винаги оставям крайно разочарован.

dimi_01
13.02.2018, 15:00
Миналата година посетих сръбското изложение в Каменово и като сравня цени и организация,нашето в Плевен е на светлинни години пред прехваленото комшиско изложение.

kando
13.02.2018, 16:28
Един бог знае дали на организаторите не им съдират задниците в общинските администрации - то, ако е за циганска сватба и правителството ще се впрегне да я организира, но за пазари, изложения и всякакви форми на обществени мероприятия свързани с производство, не само, че нема си мръднат пръста, ами и ще им създадат хиляда и едно препятствия, и изисквания.

Както и да е - това изложение откакто го знам винаги си е било такова, през живота си съм ходил два пъти и, както чета няма изглед скоро да потретя: то все едно съм '96г. Левски пазара събота, търся салата и домати за ракията.

Валентин.
24.03.2018, 18:17
Турците от втория етаж (Асланлар или нещо подобно) се изложиха тая година. Бати скапаната тел дето продават, стоманена като за лозе. Май ще замине в коша.sweating;

agro
24.03.2018, 23:26
Турците от втория етаж (Асланлар или нещо подобно) се изложиха тая година. Бати скапаната тел дето продават, стоманена като за лозе. Май ще замине в коша.sweating;
За инокс тел ли става дума?

kuline
24.03.2018, 23:30
За инокс тел ли става дума?

От къде да знае той. За лозе била. :bigsmile:

agro
25.03.2018, 00:38
Не мой с лошо де!:rtfm:

tsc1
25.03.2018, 09:04
Турците от втория етаж (Асланлар или нещо подобно) се изложиха тая година. Бати скапаната тел дето продават, стоманена като за лозе. Май ще замине в коша.sweating;
Можеш ли да измериш съпротивлението и на метър тел?

Валентин.
25.03.2018, 09:12
Можеш ли да измериш съпротивлението и на метър тел?

Не мога. Пък и не ми се занимава, за 5лв/500гр. 5 лв къде не съм ги пръснал.... Пък и не мисля, че за тази цена е инокс или там нещо неръждаемо. Освен турците да са объркали кълбенцата и цените. 2-3г купувам от тях и бях доволен. При тях има различни дебелини. А от пчеларския магазин където купувам българската тел е само една дебелина.

Трендафил Дончев
25.03.2018, 16:37
Ползвайте основи с вграден тел.

9378

rosty_sz
25.03.2018, 17:27
Като гледам рамките за тези основи съвсем не са специални.

Трендафил Дончев
25.03.2018, 17:38
Като гледам рамките за тези основи съвсем не са специални.

Наистина не са специални. Имат само по един канал, който не е труден за изработка.

tsc1
25.03.2018, 17:53
Наистина не са специални. Имат само по един канал, който не е труден за изработка.
Някой произвежда ли ги в България?

Трендафил Дончев
25.03.2018, 18:05
Някой произвежда ли ги в България?

За сега не, но Матеев, ако си понапъне акъла и с леки преустройки на неговата машина ще е цар на пазара. Аз ще съм първия който ще си закупи. А и отпада купчина работа по тези рамки с които работим в момента.

tsc1
25.03.2018, 18:24
За сега не, но Матеев, ако си понапъне акъла и с леки преустройки на неговата машина ще е цар на пазара. Аз ще съм първия който ще си закупи. А и отпада купчина работа по тези рамки с които работим в момента.
А как се прикрепва към рамката? Няма ли опасност при температурното разширение странично да се изметне?

rosty_sz
25.03.2018, 18:25
Той искаше да прави нещо такова, но се отказа. Ако види готов продукт за копиране може и да се навие.

Вълчан
25.03.2018, 18:41
Турците от втория етаж (Асланлар или нещо подобно) се изложиха тая година. Бати скапаната тел дето продават, стоманена като за лозе. Май ще замине в коша.sweating;
Като ти чета поста се сещам за такава стоманизирана тел, която се появи в началото на демокрацията, по пчеларските нагазини. Беше дебела не се подаваше на огъване, като пружина, но нямахме избор и работихме с нея! Лесно се изваждаше от ВО, затова накапвахме със стопен восък, за прилепване!

Трендафил Дончев
25.03.2018, 18:58
А как се прикрепва към рамката? Няма ли опасност при температурното разширение странично да се изметне?

Тези "ушички" се огъват и се закрепват с пирончета и летвичка. А дали се огъват? Като си купя и монтирам, изградят и проверя ще ти отговоря на въпроса.;)

tsc1
25.03.2018, 19:19
Тези "ушички" се огъват и се закрепват с пирончета и летвичка. А дали се огъват? Като си купя и монтирам, изградят и проверя ще ти отговоря на въпроса.;)
Малко ми е трудно да си представя процеса на изработване заедно с арматурата чрез валцоване, ама може и да има чалъм. По-вероятно е да ги правят чрез леене под налягане.

Трендафил Дончев
25.03.2018, 19:32
Малко ми е трудно да си представя процеса на изработване заедно с арматурата чрез валцоване, ама може и да има чалъм. По-вероятно е да ги правят чрез леене под налягане.

Мисля, че ако се поставя тела в момента в който се разлива восъка ще се получи. А може и да е вторичен процес след изливането на основата и да се прави пак по стария начин със загряване на тела. Някъде го виждах, но кой да помни?

tsc1
25.03.2018, 19:43
Мисля, че ако се поставя тела в момента в който се разлива восъка ще се получи. А може и да е вторичен процес след изливането на основата и да се прави пак по стария начин със загряване на тела. Някъде го виждах, но кой да помни?Трудно ще се позиционира точно в средата на основата. Ако попаднеш на снимка на цяла основа качи я за подробно разглеждане.

Трендафил Дончев
25.03.2018, 19:58
Трудно ще се позиционира точно в средата на основата. Ако попаднеш на снимка на цяла основа качи я за подробно разглеждане.

https://berangkat.briomotor.co/beehive-foundation-sheets-2/ Търси я тук.

jordanov
25.03.2018, 20:05
На Венер /да си призная не съм го чел скоро/ не бяха ли подобни?

tsc1
25.03.2018, 21:09
https://berangkat.briomotor.co/beehive-foundation-sheets-2/ Търси я тук.
Тая технология е доста екзотична и все още малко разпространена. Но тя позволява пълна автоматизация на процеса на обтелване на рамки.

nikola.vladov
25.03.2018, 21:17
Аз работя с армирани от 2013 ЛР и съм доволен. Правя го по Венер. Слагам 8 вертикални вместо 10 (както е по стандарт). Не се кривят, защото долната летва е разцепена и основата се движи в нея. Като се разшири от температурата основата слиза в долната летва. Миналата година като ходих да лея основите при Матеев занесох рамки, рамки с монтирани основи, изградени рамки с цел да ги "зарибя". Показвах ги на Светослав, но той не прояви интерес.
При мене горната летва е 15-16мм дебела и фалца е 2-3мм. Поръчвам основата 214мм и е супер. Около 3-4мм влиза оснвата в долната летва.
Пчелите я изграждат и за долната летва. Е някои "калпазани" ако няма паша гризат 1см около долната летва. При Венер пише, че слагал 2 щипки отстрани да крепят основата докато я изградят. Видя ми се сложно щипки и слагам точно по средата една добре опъната иноксова тел. После като мина старите рамки през парната централната тел остава. 2017 пробвах за вертикалните телове да сложа инокс (френска 0.40мм), но не се получи добре. Основите леко се разтягаха и провисваха с 1см. Предполагам инокса е гладък и не държи на сцепление. Имам разни идеи как да се справя и с инокса, но е в процес на обмисляне засега.
Армирам по две основи с мощен трансформатор (24 волта) за 7-8сек. Долната ми летва е 43.5 а старничните 210мм. Така рамката е 435х230мм.
Долната я кова отдолу към страничните, за да не пречат скобите на разцепената долна основа.

tsc1
25.03.2018, 21:31
А как (в кой момент) вкарваш армировката в основата?

ch.atanasov
25.03.2018, 21:44
Голяма играчка.sweating;

https://www.youtube.com/watch?v=3eKk4caXBco&feature=youtu.be

Трендафил Дончев
25.03.2018, 21:50
Голяма играчка.sweating;

https://www.youtube.com/watch?v=3eKk4caXBco&feature=youtu.be

Атанасов, това е като другия начин. Търсим някакъв по съвременен. За по лесно, а не да става два пъти по - сложно.

ch.atanasov
25.03.2018, 21:58
Атанасов, това е като другия начин. Търсим някакъв по съвременен. За по лесно, а не да става два пъти по - сложно.

Да, следих идеята ти. Най-добре армирането да става при самото отливане на основите и навярно метода са го измисли. Сигурно обаче има причини за да не се наложи до сега.

nikola.vladov
25.03.2018, 22:02
Аз никого не навивам да работи с армирани. Мене тaкa ми е по-лесно и затова го правя. Мразя да зателвам рамки и така го избягвам. Един път монтирани основите изправени могат да се съхраняват дълго. Имам от 2017 направени и им няма нищо. Аз съм на 10км от Козаревец и съм им носил рамка за армиране, но не проявиха интерес. В момента не знам дали има производител на такива рамки. Аз си ги правя сам. Армирането става както е описано във Венер (за tsc1).

Трендафил Дончев
25.03.2018, 22:03
Да, следих идеята ти. Най-добре армирането да става при самото отливане на основите и навярно метода са го измисли. Сигурно обаче има причини за да не се наложи до сега.

Не го ли споменах метода по - горе? Точно така де. Да се поставя тела на барабана в момента в който се полага и восъка, така че да го облива, а след това да минава през валците.

nikola.vladov
25.03.2018, 22:09
Да, следих идеята ти. Най-добре армирането да става при самото отливане на основите и навярно метода са го измисли. Сигурно обаче има причини за да не се наложи до сега.

Предполагам армирането в света се прави по време на леенето. Цитирам по памет Венер:
"Исках да работя с армирани, но понеже никой в Югославия не продаваше такива се наложи сам да си
ги произведа. Направих си стан и се получи добре"
Без да си давам зор за 2-3 часа армирам 100 основи. Иска мощен трансформатор.
С тези от изложенията не става. Занчи хубаво е трансформатора да може за 6-10сек да загрява 4 метра тел.

nikola.vladov
25.03.2018, 22:13
Не го ли споменах метода по - горе? Точно така де. Да се поставя тела на барабана в момента в който се полага и восъка, така че да го облива, а след това да минава през валците.

Нали с тази цел им носих в Габрово готови рамки, също и изградени да се навият даа го направят. Тази година след Великден като ида пак ще занеса някоя рамка, та дано пък сега потръгне работата :)

Трендафил Дончев
25.03.2018, 22:15
Предполагам армирането в света се прави по време на леенето. Цитирам по памет Венер:
"Исках да работя с армирани, но понеже никой в Югославия не продаваше такива се наложи сам да си
ги произведа. Направих си стан и се получи добре"
Без да си давам зор за 2-3 часа армирам 100 основи. Иска мощен трансформатор.
С тези от изложенията не става. Занчи хубаво е трансформатора да може за 6-10сек да загрява 4 метра тел.

Ако основите ще се армират предварително от човека на който му са необходими то това му натоварва още повече процеса. Така или иначе след като монтира тела на рамката ще залепи и основата. Изискването е тази дейност да се извършва още при изработката на основите във фабриката и по този начин ние ще чукваме по 5 пирончета само. Това е идеята.

Трендафил Дончев
25.03.2018, 22:17
Нали с тази цел им носих в Габрово готови рамки, също и изградени да се навият даа го направят. Тази година след Великден като ида пак ще занеса някоя рамка, та дано пък сега потръгне работата :)

Да се навият, но дали имат подготовка за това? Машината дали ще има възможност да се реконструира и да започне да вкарва и тела в основата?

kuline
25.03.2018, 22:26
Да се навият, но дали имат подготовка за това? Машината дали ще има възможност да се реконструира и да започне да вкарва и тела в основата?

И както Матеев би казал - Пазара е важен. Целесъобразно ли ще е това реконструиране?

nikola.vladov
25.03.2018, 22:30
Да се навият, но дали имат подготовка за това? Машината дали ще има възможност да се реконструира и да започне да вкарва и тела в основата?

Хубав въпрос. Стоях до машината и се чудех. Вижда ми се мъчна работа. Восъка се излива между валяците вертикално и основата завива по единия валяк хоризонтално. Трябва и тела да завива, дали няма да се врязва и да разваля валяка. Аз по скоро си мисля че като излезе от валяка и тръгне хоризонтално е още топла и ако тела е подгрят (минава през топла вода) и се подвре под основата и отгоре има един валяк ще се армира. Но пък как да се реже и да остават уши. Според мене някак си ги армират фабрично след отливането.

Аз не съм спец по машини, но за мене даа се реконструира машината е по-мъчно от да се направи машина за армиране.
Иска се нещо да насновава телта, гилотина да я реже, да ги подрежда. Топлата вода е измислена и няма
да чака нас да я откриваме. В тубата има доста клипчета за поставяне на фабрично армирани основи.

Трендафил Дончев
25.03.2018, 22:36
Хубав въпрос. Стоях до машината и се чудех. Вижда ми се мъчна работа. Восъка се излива между валяците вертикално и основата завива по единия валяк хоризонтално. Трябва и тела да завива, дали няма да се врязва и да разваля валяка. Аз по скоро си мисля че като излезе от валяка и тръгне хоризонтално е още топла и ако тела е подгрят (минава през топла вода) и се подвре под основата и отгоре има един валяк ще се армира. Но пък как да се реже и да остават уши. Според мене някак си ги армират фабрично след отливането.

Чрез машината ще е най добрия вариант, но както казах и по - горе, вероятно е процеса да е вторичен. След направата на основата да се вкарва тела. Да, но друго ми прави впечатление, че когато са правени след това се вижда следа от вкарването на тела, а при другите няма такава, като че ли?

Трендафил Дончев
25.03.2018, 22:38
И както Матеев би казал - Пазара е важен. Целесъобразно ли ще е това реконструиране?

Охооо, ти мислиш ли колко пъти се е прекарвал, въпреки, че знае това? Питай го. ;)

nikola.vladov
25.03.2018, 22:51
И както Матеев би казал - Пазара е важен. Целесъобразно ли ще е това реконструиране?

Преди да се появи предлагане, няма как да има търсене. Предлаагането не означава автоматично търсене!

Трендафил Дончев
25.03.2018, 22:54
Преди да се появи предлагане, няма как да има търсене. Предлаагането не означава автоматично търсене!

Ако има такива, аз веднага бих се заинтересувал. Елементарно поставяне и за много кратко време. Вместо да сновеш като тъкачка.

nikola.vladov
25.03.2018, 23:05
Ако има такива, аз веднага бих се заинтересувал. Елементарно поставяне и за много кратко време. Вместо да сновеш като тъкачка.

Ако имаше готови нямаше да армирам никога! Пред мене зателването на рамки или армирането е алтернатива засега. Надявам се да се появи предлагане на армирани. Дано и рамки се появят. Според мене появи ли се предлагане ще има и клиенти.

kubio
26.03.2018, 07:49
Във Великобритания, почти ексклузивно се ползват само армирани основи... който се интересува - натам да гледа. ;)

tsc1
26.03.2018, 11:27
Във Великобритания, почти ексклузивно се ползват само армирани основи... който се интересува - натам да гледа. ;)
Дай някой линк да ги видим и техните как са армирани.

nikola.vladov
26.03.2018, 17:15
Дай някой линк да ги видим и техните как са армирани.

google: wired wax foundation

Георги Куров
26.03.2018, 18:14
Преди 100 години в САЩ са работили с армирани основи. Това вече е отживелица. В момента профитата в САЩ и Канада работят с пластмасови основи покрити с тънък слой восък.

tsc1
26.03.2018, 18:22
google: wired wax foundation
От първи поглед попаднах на това:
https://www.amazon.co.uk/National-Beehive-Foundation-Sheets-Frames/dp/B01D8TTVQ8 1GBP=2.24lv
https://www.ebay.com/itm/National-Bee-Hive-Deep-Brood-Wired-Wax-Foundation-Sheets-Beekeeping-Beehive/122953934623?hash=item1ca0a0271f:m:mquE1tsNesfJ7dk 4afQ9RQg
Не знам защо, но нещо не ми допадат английските цени. Ако добавим и транспортните разходи става "дявол на магаре".
При брата китаец е по-човешко:
https://www.alibaba.com/product-detail/Wired-100-natural-wax-sheets-beeswax_1390691768.html?spm=a2700.7724838.2017115. 22.b2e62a22bqm9ZE

freddie46
10.01.2019, 21:35
Здравейте колеги!
И тази година изложението в Плевен ще бъде на същото място.Ще се проведе от 7.02 до 10.02 2019г.Заповядайте!До няколко дни ще имам предварителната програма и ще я кача в форума.
Поздрави:Цветан Димитров

freddie46
21.01.2019, 20:47
Здравейте!Това успях да намеря.
Поздрави:Цветан Димитров


ПЧЕЛАРСКИ ЦЕНТЪР ПЛЕВЕН





СЪПЪТСТВАЩА ПРОГРАМА



07- 10 февруари 2019

/Лекциите ще се провеждат в лекционна зала – етаж 12/


07 февруари 2019/четвъртък/

10.00 ч. Откриване на изложението 10.30 ч. Пресконференция на организатори и официални лица 12.00 ч. “Пълноценно хранене при пчелните семейства с апимикс и апипаста“ Организатор Ибер Трак Трейд Лектор: гл.ас. д-р Росица Шумкова - НЦ по ЖЗ - Смолян Модератор: Илия Бачев, 13.00 ч. ....................................... 15.00 ч. ........................................

8 февруари 2019/петък/

10.00 ч. „Болести по пчелите – превенция и лечение“
Лектор: д-р Снежана Милосавлевич-
Председател на постоянната комисия за пчелите на ветринарната Камара на Сърбия
11.00 ч. „Подготовка на пчелните семейства за акациевата паша, с акцент на роенето. Структура на пчелите в кошера за максимално оползотворяване на слънчогледовата паша“. Лектор: Слободан Евтич Стари Костолац (Сърбия) 12.00 ч. „Лечение на вароатозата: Oxybee- нов медикамент за високоефективно и органично третиране на пчелните семейства. Apivar –въпроси и отговори“ Лектор:Людовик Де Фероди (Франция) 13.00 ч. „Здрави пчели с природни продукти“ Лектор : д-р Илиян Гечев двм

9 февруари 2018 събота/

10.00 ч.“Как пчеларите могат да планират и гарантират продажбата на произвежданите от тях пчелни продукти" Лектор и модератор: Стефан Стефанов -Управител на "Амброзия България" ЕООД и Организация на производители "Амброзия и приятели" ООД гр. Лозница. 11 00 ч. „Продуктите на Примавет и опазването на пчелите“
Лектор: проф. д-р Калинка Гургулова -НДНИВМИ - София
Модератор:д-р Вера Попова
13.00 ч.„Подхранване на пчелите“ Лектор:двм Даниел Кристиан Поповичи ( Румъния)

14:00 ч. „Иновативни решения в пчеларския инвентар”
Лектор: Велина Иванова
Модератор: Борис Иванов
16.00 ч. „Нови продукти, инвентар“ Bee Expert Плевен

Лектор: Валери Йорданов



10 февруари 2019/неделя/

11.00 ч. - Официално награждаване на децата отличени в конкурса „Пчеларството – екология и плодородие, пчелният мед – здраве и дълголетие“. - Награждаване на отличените във фотоконкурса на пчеларска тематика 12.00 ч. - Официално награждаване на участниците в изложението. Връчване на приза „Най-проспериращ млад пчелар на България през 2018г.“ (Съвместно с фондация „Еврика“). 12.30 ч. - Заключителна пресконференция на наградените фирми и пчелари

Зала: Търговски център „Мания Тауър“

freddie46
02.02.2019, 20:15
Здравейте колеги!
Във петък съм почти целият ден на изложението в Плевен,от 9,30 до 17,00.Чакам Ви да дойдете На събирането и да се запознаем.
Поздрави:Цветан Димитров

дядо борю
03.02.2019, 23:36
Аз също ще ходя на изложението и ще донеса семена Асклепиас на хората които са поръчали.

freddie46
06.02.2019, 19:58
Здравейте!
Днес минах покрай изложението.Вече за изградени няколко шатри и има бая камиони на различни фирми.Утре няма да мога присъствам на откриването-служебни задачи,но в петък най-късно на обяд съм там.Мисля да си ходя с късният влак 19,00.Дано дойдат някой приятели да се видим и обсъдим някой теми.
Поздрави:Цветан Димитров

Христо Димитров
06.02.2019, 20:05
И аз ще идвам в събота на изложението.Ако някой иска да се видим да пише да разменим телефонни номера :)

Трендафил Дончев
07.02.2019, 19:03
https://agroclub.bg/news/momchil-nekov-v-novata-osp-varvim-kam-obvarzana-podkrepa-za-pchelen-med?fbclid=IwAR0I9v5wHxBbqIEU8En9ddCxHFieKVQmXG_Qm aW-Watdj3pUEp27TYNHkHA

ch.atanasov
07.02.2019, 19:19
https://agroclub.bg/news/momchil-nekov-v-novata-osp-varvim-kam-obvarzana-podkrepa-za-pchelen-med?fbclid=IwAR0I9v5wHxBbqIEU8En9ddCxHFieKVQmXG_Qm aW-Watdj3pUEp27TYNHkHA


"През декември 2018 Момчил Неков внесе поправки в ОСП специфично свързани с опрашването и на сектор Пчеларство като цяло."

Аз като ви казвам, че светлото бъдеще е на една ръка разстояние - не ми вярвате.:bigsmile:

пп. то е неминуемо, при толкова много грижовни хора.bow;

cecko96_1
07.02.2019, 19:27
ДФЗ: Пчеларите получиха 3,3 млн. лв. държавна помощ dе minimis
А сега които е взел парите право на Плевен УХА. Ще може да си купиш една храна апи фонда за 2,50лв, две основи за 2,30 и две оптелени рамки 1.30лв, ще трябва да долати но .....Сега да направим справка какво може да си купи със субсидията за едно животно еди животновъд.Давидим разходите ,приходите и процентното подпомагане на отделните сектори в земеделието.Тотал щета сме не знам защо обаче.Имам усещане,че има някаква омраза от стана на МЗХ към пчеларите

freddie46
23.01.2020, 21:18
Здравейте!
Специално за колегите които още не са разбрали!Тази година изложението в Плевен ще бъде от 6 до 9 февруари.Свети Харалампи се пада в понеделник.Изложението се прави преди или по време на празника.
Поздрави:Цветан Димитров

barkov1982
23.01.2020, 21:27
Здравейте!
Специално за колегите които още не са разбрали!Тази година изложението в Плевен ще бъде от 6 до 9 февруари.Свети Харалампи се пада в понеделник.Изложението се прави преди или по време на празника.
Поздрави:Цветан Димитров

Има ли излязла програма?

freddie46
23.01.2020, 21:46
Ще се опитам да я взема ,но не ви обещавам че покрай тези язовири имам доста работа.Ще се постарая до ден-два да я получа и кача.
Поздрави:Цветан Димитров

freddie46
01.02.2020, 16:47
Здравейте!
Вече се издигат първите павилиони за изложението.Дано тази година времето е хубаво,за разлика от други години-да се надяваме че няма да вали и бъде без ветрове
Поздрави:Цветан Димитров

agro
07.02.2020, 20:15
Изложението посетено, нищо ново под слънцето. Малка по-малко машини от по-предното, че 2019 го пропуснах. Утре ще се отдам на пазаруване, по-добре снабден пчеларски магазин няма да намеря чак до следващия февруари.

agro
09.02.2020, 22:26
Имаше и голяма сергия с ножове, това в ресора на модератора, явно ножове и пчеларство имат загадъчна връзка.

Трендафил Дончев
09.02.2020, 22:42
Имаше и голяма сергия с ножове, това в ресора на модератора, явно ножове и пчеларство имат загадъчна връзка.

'Що не направи едно кадро, че да ги видим?;)

agro
09.02.2020, 23:23
Мислех си го, канех се, а накрая забравих.

Nik_m
10.02.2020, 18:31
Говорих с познат който имаше щтанд на изложението. Оборота му е бил 6 пъти по слаб от предните години, като хора е имало предимно в събота. Аз се отказах да ходя, нямам мотивация а няма и пари вече.

Niki1313
10.02.2020, 18:41
Говорих с познат който имаше щтанд на изложението. Оборота му е бил 6 пъти по слаб от предните години, като хора е имало предимно в събота. Аз се отказах да ходя, нямам мотивация а няма и пари вече.

Това е мода следствие на електронната търговия.

https://www.buzzfeed.com/mjs538/completely-surreal-pictures-of-americas-abandoned-malls

fori1
11.02.2020, 10:02
Значи следващата година ще е още по слаба. Аз ходих и наистина доста по малко представители имаше спрямо предходни години. Според мен идеята на такива изложения е да се рекламира стока, техника и технологий. Да можеж това което се продава онлайн да го видиж пипнеш и да прецениш кое да избереш и поръчаш в последствие.

kroum
11.02.2020, 10:55
Най-слабото изложение от всякаква гледна точка до сега! Но нищо чудно, предвид катастрофата в сектора. Ако не се очакват одобрения по разни програми и толкова няма да има. Липсваха дългогодишни участници-изложители. Липсваха и посетители. Организаторите гледат да си продадат площите и се появяват странни сергии, извън тематиката на изложението. И четирите дни бях там.

freddie46
20.01.2021, 21:44
Здравейте!
Наближава февруари,но в Плевен нищо не се чува за това,ще има ли изложение или не?Всеки ден съм в Плевен и когато ми се отдаде да отида до общината подпитвам.Незнам дали ще се оправдаят с корона вируса да няма.Нестига че пчеларските збирки са малко,но да ги съкратят още малко!Ще жалко ако го отменят заради корона вируса.
Поздрави:Цветан Димитров

valaz
20.01.2021, 22:30
Аз пък живея в София и се поинтересувах, ще има ли изложение тази година. Намерих това:
http://ops-pleven.bg/2020/01/29/international-beekeeping-pleven/

tsc1
20.01.2021, 22:31
Здравейте!
Наближава февруари,но в Плевен нищо не се чува за това,ще има ли изложение или не?Всеки ден съм в Плевен и когато ми се отдаде да отида до общината подпитвам.Незнам дали ще се оправдаят с корона вируса да няма.Нестига че пчеларските збирки са малко,но да ги съкратят още малко!Ще жалко ако го отменят заради корона вируса.
Поздрави:Цветан Димитров Мярна ми е някакъв пост на тази тема във фейса преди седмица, но сега не го намирам. Няма много здрав разум да има в тия тесни зали. По добре да се направи на поляната в Габрово - Етъра през лятото. Там има и хотел и ресторант и много место за да не се тълпи народа. Има и място за коли с едрогабаритни стоки.

fori1
22.01.2021, 16:07
Според информацията в нета ще има изложение, но дали наистина ще го проведедат незнам.
Като си купувах храна за пчелите от В.Търново , търговеца каза, че са го питали дали ще участва и им е отговорил,че по скоро не. Милен се казва. Със тези мерки в чужбина дали ще дойдат търговци не е много сигурно и по скоро ми се струва, че ще се отложи или ще е много слабо.

Pero Melifero
23.01.2021, 19:38
Не знам къде какво пише, но според мен, провеждането му във варианта от миналата зима е невъзможен. Беше баси блъсканицата, нещо което на фона на противоепидемичните мерки е направо немислимо.

valaz
09.02.2021, 16:28
Има ли някакви новини за пчеларското изложение на Плевен? Ще има ли изложение изобщо?

kuline
09.02.2021, 16:53
Има ли някакви новини за пчеларското изложение на Плевен? Ще има ли изложение изобщо?

http://ops-pleven.bg/2020/01/29/international-beekeeping-pleven/

Публикувано на 29.01.2020г., предполагам има грешка. С тази пандемия....
Няма съпътстваща програма, вероятно и организация.

fori1
10.02.2021, 16:25
Говорих с един от организаторите ПАРТНЕРС ЕКСПО и ми каза, че за сега остават датите 4-7 март. Като и това може да се промени, ако обстановката го налаг. Надяват се да се проведе.

Христо Димитров
05.01.2022, 07:09
За много години, колеги !

Някой има ли информация дали ще има изложение тази година?

fori1
05.01.2022, 16:49
ПАРТНЕРС ЕКСПО5800 Плевен
Пл. “Възраждане” 1, офис 325, П. К. 1158
Тел./факс: GSM: 087/710 99 00
E-mail: office.partners.expo@gmail.com
оpspleven@abv.bg
www.ops-pleven.bg

file:///C:/Users/Universe/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image002.jpg

PARTNERS EXPO5800 Pleven
1, Vazrajdane Sq., office 1325, P. O. Box 1158
Mobile: +359/87/710 99 00
0893 22 44 43
E-mail: office.partners.expo@gmail.com
www.partners (http://www.partners/)expo.com






ПОКАНА

XIX МЕЖДУНАРОДНО СПЕЦИАЛИЗИРАНО ИЗЛОЖЕНИЕ – ДОГОВАРЯНЕ
“ПЧЕЛАРСТВО - ПЛЕВЕН 2022”


УВАЖАЕМИ ДАМИ И ГОСПОДА,
От 10 до 13 февруари 2022 година в град Плевен ще се проведе XIX Международно изложение -договаряне “ПЧЕЛАРСТВО - ПЛЕВЕН 2022”.
Изложението се орга низира от “Партнерс експо” ООД и Областен пчеларски съюз – Плевен, под патронажа на Министерството на земеделието, храните и горите на Република България, в сътрудничество с пчеларските организации на България.
Спецификация: Пчеларско оборудване и инвентар; специализирани платформи ремаркета и фургони; восъчни основи; ветеринарни препарати и лаборатории за окачествяване; лицензирани производители на майки и отводки; пчелни продукти и производи /козметика, напитки и др./; опаковки, етикети, специализирано обучение и литература, финансиращи, консултантски организации; семинари с утвърдени лектори от различни държави.
Форми на участие:


Изграден щанд
Представяне в зала или демонстрация
Реклама в каталог

Традиционно на изложението се представят фирми от около двадесет европейски държави. Плевен е водещ пчеларски център в медодобива с над 100000 пчелни семейства и 1500 пчелара произвеждащи над 1500 тона мед годишно. Изложението играе важна роля в подпомагане на пчеларските организации в развитието на бранша.
Не пропускайте възможността да се включите в най-големия пчеларски форум на Балканския полуостров и Югоизточна Европа и да покажете своите продукти и технологии пред над 10 000 посетители – пчелари и граждани от страната и чужбина! Ще се радваме да спечелите отличията на PARTNERS EXPO, присъждани от международно жури.
Съпътстващо: Специализирано изложение „Растениевъдство – Медоносна растителност”.

Работата по време на изложението ще бъде съобразена с изискванията на актуалната за периода наредба на Министерство на здравеопазването във връзка с COVID 19. В случай, че не бъдат променени противоепидемологичните мерки за забрана на подобни прояви, ще ви бъде предложена нова дата за провеждане на изложението.


Управител:
Лъчезар Табаков

Niki1313
05.01.2022, 23:12
:laughing:


ПАРТНЕРС ЕКСПО

5800 Плевен
Пл. “Възраждане” 1, офис 325, П. К. 1158
Тел./факс: GSM: 087/710 99 00
E-mail: office.partners.expo@gmail.com
оpspleven@abv.bg
www.ops-pleven.bg (http://www.ops-pleven.bg)
file:///C:/Users/Universe/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image002.jpg
PARTNERS EXPO

5800 Pleven
1, Vazrajdane Sq., office 1325, P. O. Box 1158
Mobile: +359/87/710 99 00
0893 22 44 43
E-mail: office.partners.expo@gmail.com
www.partners (http://www.partners/)expo.com





ПОКАНА

XIX МЕЖДУНАРОДНО СПЕЦИАЛИЗИРАНО ИЗЛОЖЕНИЕ – ДОГОВАРЯНЕ
“ПЧЕЛАРСТВО - ПЛЕВЕН 2022”


...

Работата по време на изложението ще бъде съобразена с изискванията на актуалната за периода наредба на Министерство на здравеопазването във връзка с COVID 19. В случай, че не бъдат променени противоепидемологичните мерки за забрана на подобни прояви, ще ви бъде предложена нова дата за провеждане на изложението.


Управител:
Лъчезар Табаков

Това последното изречение малко не го разбрах, ама, както и да е...

...Предлагам дати за провеждане на изложението 8ми, 9ти и 10ти Април...поради много причини.

Иии, още едно предложени към г-н Табаков (някой може да му го препрати) - що не вземете да му смените името на това мероприятие - хем е старо, хем помпозно, хем не кореспондира с действителността...пък то, нали сега са времена на промяна. Какво ли не се промени. Модерните хора имената и половете си сменят, та едно заглавие ли не може да се смени...:laughing:

freddie46
09.02.2022, 21:06
Здравейтеколеги!
Днес минах покраи общината в Плевен да се уверя как върви подготовката за откриването,но уви нищо.
Влязох в общината и попитах-казаха ми че изложението няма да е пред общината,а на обичаиното място.
Вечерта по път за гарата гледам опънати шатри,палатки.Явно е вярно че изложението ще си бъде на старото място до гарата.
Тези които го организират сливи имат в устата за да побликуват изменението.
Поздрави:Цветан Димитров

tsc1
11.02.2022, 13:00
https://zemedeleca.bg/2022/02/11/%d0%bf%d1%87%d0%b5%d0%bb%d0%b0%d1%80%d1%81%d1%82%d 0%b2%d0%be-%d0%bf%d0%bb%d0%b5%d0%b2%d0%b5%d0%bd-2022/?fbclid=IwAR25o49p7kGeoQisKMTRmKdVEMDyKvtikwsCS29z strVJdSBg5GcMuxPxEI

ch.atanasov
11.02.2022, 13:47
https://zemedeleca.bg/2022/02/11/%d0%bf%d1%87%d0%b5%d0%bb%d0%b0%d1%80%d1%81%d1%82%d 0%b2%d0%be-%d0%bf%d0%bb%d0%b5%d0%b2%d0%b5%d0%bd-2022/?fbclid=IwAR25o49p7kGeoQisKMTRmKdVEMDyKvtikwsCS29z strVJdSBg5GcMuxPxEI


Гласът на земеделеца:crazy:. По-скоро гласът на баба Злата, преди да си вземе хаповете. Баси и тъпите журналя.