PDA

Виж пълната версия : Мелисокомики питки



zurkelai
23.12.2017, 15:15
Здравейте!Какво ви е мнението за новите питки с тимол.Гръцки мелисокомики със захарно цвекло.Предимство е че не се сдървяват и са много пластични.

Трендафил Дончев
23.12.2017, 15:17
Здравейте!Какво ви е мнението за новите питки с тимол.Гръцки мелисокомики със захарно цвекло.Предимство е че не се сдървяват и са много пластични.

http://www.balmina.bg/product/1089/hrana-za-pcheli-melisokomiki-timol.html

zurkelai
23.12.2017, 15:52
Дамм аз взех вече и сега чакам коледата да им дам коледници.Направи ми впечатление че дори на температура близка до нулата пак остава пластична.Сега остава да видим как ще я приемат.

Bobi-M9598
24.12.2017, 13:12
Здравейте,
Преди време Матеев беше правил проби с питки, как ще се "държат" при по-висока температура в кошера.
Като пишеш, че са много пластични, дали няма да се "разтичат"? Правил ли си проба при по-висока температура? Примерно 25-30 градуса?
Не се заяждам, а се интересувам!

Поздрави, Г. Георгиев

demonj
25.12.2017, 07:52
Според мен няма да има никакъв проблем,дори и да се разтече по малко в междорамията твърдата храна,казвам го от личен опит понеже храня оплодните нуклеуси цяло лято с твърда храна сложена директно върху рамките при външна температура 35-40 градуса на слънце.Твърдата храна си я правя аз, и умишленно я правя по мека за лятно време понеже по бързо се втвърдява лятото.

Камен Крумов
25.12.2017, 10:27
Здравейте!Какво ви е мнението за новите питки с тимол.Гръцки мелисокомики със захарно цвекло.Предимство е че не се сдървяват и са много пластични. Ползвал съм тези питки и дори съм ги опитвал. Много са добри. Пчелите ги харесват безусловно. Тази пролет ще ползвам пак такива.

zurkelai
25.12.2017, 12:49
Благодаря за отговорите.Аз до сега не съм ги ползвал и нямам опит дали се разтичат.Днес ги сложих и ще видим дали ще им харесат.Днес говорех с пчелар и ми каза че от някъде чул друг колега да ги ползва и твърди че взимайки ги от пчелите после кристализирвал в килйиките.Нали твърдата храна не се трупа в запас?Колегата който ги е ползвал и е доволен ме успокои.Все пак мнение на човек с опит от питките.

n_markov
02.01.2018, 01:58
Благодаря за отговорите.Аз до сега не съм ги ползвал и нямам опит дали се разтичат.Днес ги сложих и ще видим дали ще им харесат.Днес говорех с пчелар и ми каза че от някъде чул друг колега да ги ползва и твърди че взимайки ги от пчелите после кристализирвал в килйиките.Нали твърдата храна не се трупа в запас?Колегата който ги е ползвал и е доволен ме успокои.Все пак мнение на човек с опит от питките.
Колега наблюденията ти са правилни че кристализира в питките ( за тез гръцките не мога да кажа), но преди години когато си купувах все още питки (сръбски на цвят бяха сини-зелени) и при прегледа към март месец си стоеше питката свалена по рамките и на едри кристали. От тогава не съм купувал питки. Правя си ги сам от мед и нямам проблеми. С желание си ги хапват и складират.

malkia.sandanski
10.01.2018, 19:04
Миналата седмица купих от тези питки. На 6-ти и 7-ми сложих на някои семейства от тях. Днес проверих тавичките на дъната на част от семействата, на които сложих питки. По тавичките имаше капки от разтеклите се питки, а на прелките на някои от тези кошери пчелите се чистеха една друга.