PDA

Виж пълната версия : Предложения за промяна в наредба №26(доставки на малки количества храни от ...)



zis
16.12.2017, 15:10
Нека в тази тема обсъдим какви промени са нужни в тази наредба. Като цяло това е много добра, и правилна законодателна крачка. Бихме ли могли да променим, и подобрим текста на тази наредба?

Представете си, че сте властимащ, какво бихте променили?!

Някои насоки ще скицирам по-долу.

1. По-голям избор от стоки за потребителя.
2. По-голяма увереност на потребителя по отношение качеството на храните.
3. Повече събрани данъци от държавата.
4. По-малко данъчна и осигурителна тежест.
5. По-лесен достъп до големите вериги магазини.
6. Повече дребни стокопроизводители, съответно намаляване на скритата безработица.
7. Повишаване на потреблението на фемерски храни.

И още предложения които бихте могли да допишете. После ще ги бистрим едно по едно всяко в отделна тема.

zis
20.12.2017, 00:05
Може би не знаете, но в щата Мейн преди месец бе приет закон, който разрешава на хората да се занимават с търговия с храни без контрол от страна на властите. Около 20 общини са възприели това и се очаква такава практика да се разпространи бързо. Този закон позволява на хората сами да избират от кого да купуват храна. Със сигурност това е една от основните свободи на хората - да избират с какво да се хранят.

Горното показва , че Американците желаят да бъдат свободни ! Напък на Корпорациите !

Коментар под статия в интернет сайт. (http://www.dnevnik.bg/biznes/2017/08/21/3025942_djoel_salatin_-_fermerut_koito_ne_se_klania_na_boga_na/)

ch.atanasov
20.12.2017, 09:06
Колега ти сериозно ли ги мислиш тези работи. Как си го представяш в БГ това :

".... закон, който разрешава на хората да се занимават с търговия с храни без контрол от страна на властите...."


пп. не като възможност, а като последствия от това.

галин
20.12.2017, 09:32
Няколко пъти ходим в Румъния на фермерски пазар и да ви кажа там се продава всичко. Далеч съм от мисълта, че е незаконно, но са намерили някакъв баланс за да са доволни всички.
На пазара се продават висящи като на простир трупове прасета, домашни сурово пушени колбаси и месо. В едно пикапче човека си сложил 3-4 тенекии сирене и нарязал парченца от всяка буца за дегустация.
Една баба изкарала една масичка и сложила 2 пуйки, 2 патки, 5 пилета, оскубани опърлени и чакащи мераклии.
Има част обособена за живи животни където ти колят прасето на място насред пазара, нали се сещате, че при нас ако е това, разни псевдо вегански организации ще вдигнат голяма патардия.
Отклоних се ама много съм ядосан на нашите управници, защото защитават всякакви, но не и правата и доходите на обикновените и дребни производители.
Преди може би две години даваха, как Български производител си продаваше туршиите от дървени каци на пазара във Виена,
а при нас на пазара от 3 години им разказват играта на бабите, които излизат да продадат 2 буркана туршия, а пазара е пълен с роми предлагащи цигари контрабанда!
Честно казано не мисля, че скоро ще се подобрят нещата в нашата мила родина!

ch.atanasov
20.12.2017, 09:44
.....
Честно казано не мисля, че скоро ще се подобрят нещата в нашата мила родина!

Малееcrying; това ,което описа за подобрение ли го имаш.

ch.atanasov
20.12.2017, 09:50
"Три огнища на "Трихинелоза" са открити в област Бургас. Петима души, които са консумирали заразено месо, са приети в инфекциозното отделение на бргаската болница.

Две от огнищата са в Карнобат, а едно е в Обзор. Заразени са домашно отглеждани животни в полудиво състояние.

Повече от 14 души са изследвани за симптоми. Има опасения, че част от заразеното месо вече е в други градове и има опасност болестта да се разпространи.

Продължава издирването на хора, които може да са консумирали заразено месо. От Регионалната здравна инспекция в Бургас отказаха да съобщят дали заразата е тръгнала от нелегална свинеферма в Карнобат."

Прочети още на: https://www.bgonair.bg/bulgaria/2017-12-19/bum-na-trihineloza-v-oblast-burgas

Да ви е сладко.:laughing:

галин
20.12.2017, 10:00
Ако имаш в предвид за Румъния!
Да, мисля че това е начина, който не произвежда да получи нещо гарантирано Българско и домашно. Възможност за теб и други производители на не преработени продукти да стигнат директно до клиент
А за останалите които си купуват Мед и зеленчук и месо от Кауф и Линдъл, не милея щото съвсем умишлено стимулират НЕ Българското производство!

галин
20.12.2017, 10:07
Съжалявам, но не направих снимки. По горе писах, че не е без контрол. На животните имаше печати на тяхното БАБХ или нещо подобно, че са минали някакъв контрол.
Всичко може да се постигне ако има желание, ако ли не, се търси оправдание как не може да стане!

ch.atanasov
20.12.2017, 10:12
Съжалявам, но не направих снимки. По горе писах, че не е без контрол. На животните имаше печати на тяхното БАБХ или нещо подобно, че са минали някакъв контрол.
Всичко може да се постигне ако има желание, ако ли не, се търси оправдание как не може да стане!

Разни хора, разни виждания, разни кесии, аз не бих си купил храна ( животинска ) от такова място.

zis
20.12.2017, 10:54
Храна животинска(всякаква) от такова място се е купувала/разменяла в продължение на цялата човешка история. Възможноста за допълнителен контрол по храните е само в плюс. Главното поне за мен е улеснения достъп до пазара на дребния стокопроизводител. Няма как да е нормално за да изкараш едни никакви пари доход(даже не е ясно ще станат ли приход) да се оглеждаш като престъпник за хайка по пазара.

Георги Куров
20.12.2017, 11:03
Не се оплаквайте, законодателството ни е много освободено и е добро. Въпроса е вие доколко го познавате. Едновременно с това всеки от нас е потребител и трябва да е защитен от лоши и отровни храни. Качвам ви Регламент на ЕС 852 за хигиената на храните. Копирам само това което ни касае нас производителите чл.1 параграф 2 и 3.
2. Настоящият регламент не се прилага за:
а) първично производство за лична употреба в домашни условия;
б) домашно приготвяне, обработване или съхранение на храни за
лична консумация в домашни условия;
в) директната доставка от производителя на малки количества
първични продукти до крайния потребител или до местни
обекти за търговия на дребно, директно снабдяващи крайния
потребител;
г) събирателни центрове или цехове за щавене, които попадат под
определението за предприятие за храни само защото преработват
суровина за производството на желатин или колаген.
3. Държавите-членки приемат в рамките на националното си
законодателство правила, регулиращи дейностите, посочени в
параграф 2, буква в). Тези национални правила гарантират пости-
гането на целите на настоящия регламент.
Нашето правителство се е възползвало от параграф 3, само за храни от животински произход с Наредба 26. Няма нужда от промяна, достатъчно либерално е законодателството за производителя.

галин
20.12.2017, 12:28
Аз не се оплаквам! Продавам си част от продукцията законно на пазара останалото на едро, но се дразня, че в България много неща са "Царя дава, пъдаря не дава".
Това, че закона е написан добре не означава, че всяка дирекция не си го тълкува по различен начин удобен за нея/БАБХ/.
Много предавания по телевизията има в които известни личности ходят по пазарите в София и си купуват туршии в пластмасови бутилки втора употреба,
а при нас гонят бабите и за сушената чубрица в торбичка, че не била пресен продукт, а преминавала обработка по изсушаване и пакетиране и влизала в закона за преработените хранителни продукти.
И бабите са като контрабандисти крият торбичките като се чуе че има проверяващи.
В повечето случаи си мисля, че това са някакви безсмислени напъни да сме по честни и от папата!

piper
20.12.2017, 15:28
Според мен трябва да отпадне ограничението за продажба на дребно на само 40% от добитата продукция.Защото се оказва ,че с малко маркетинг,опаковка и изрядни документи пазар на дребно има.

zis
21.12.2017, 19:14
Трябва ли да отпаднат ограниченията по наредба 26?

(https://www.fermer.bg/%D1%82%D1%80%D1%8F%D0%B1%D0%B2%D0%B0-%D0%BB%D0%B8-%D0%B4%D0%B0-%D0%BE%D1%82%D0%BF%D0%B0%D0%B4%D0%BD%D0%B0%D1%82-%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%B5%D 0%BD%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%BF%D0%BE-%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B1%D0%B0-26-fpost114371.html)Отново прекроиха Наредба 26 (http://www.marica.bg/%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%80%D0%BE%D0%B8%D1%85%D 0%B0-%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B1%D0%B0-26-news230495.html)

В тази статия има особенно интересен текст.


С промените в наредбата значително ще бъдат насърчени и собствениците на домашни птици, които ще имат право всяка седмица да продават до 1000 яйца директно на потребителя. Досега те можеха да продават до 500 яйца. Увеличението ще насърчи семействата да произвеждат домашни птици, защото с около 50 кокошки те ще могат да осигуряват добър доход за семействата си.

От 50 кокошки средно се получават около 25 яйца. Едно яйце само за храна на кокошката идва със себестойност 15 ст. Продажна цена 30 ст. Или печалба на ден 25 яйца по 0.15 лв. = 3.75 лв.! Та нова няма да стигне за дизела до града?! Дори яйцата да бъдат събирани няколко дена, то 7 дена по 25 яйца = 175 * 0.15 = 26.25 лв. това поне ще избие дизела :laughing:

Знам, форума е за пчеларство, но вгледайте се в посланията и внушенията. Забелязахте ли броя кокошки, такъв е понеже имате право в двора на най-много 50 броя :laughing:

Това не е всичко. "Добрия доход" трябва да бъде сумиран с -96 лв., колкото са осигуровките. Получава се 0 - 96 лв. = чист приход от точно -96 лв. :laughing:

zis
21.12.2017, 20:21
Без скок в цената на меда (http://www.marica.bg/%D0%B1%D0%B5%D0%B7-%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%BA-%D0%B2-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B0-news779936.html)

Още една интересна статия с крайно любопитен текст.


"Тази пролет нямаше достатъчно акациев цвят, времето бе много променливо. Но миналата година бе същото. Повечето от нас имат запаси от 2015-а, която беше добра, и продаваме от тях"

Забелязахте ли от коя дата е статията? От 17.08.2017 г. обаче продават мед от преди 2 г. Понеже меда е непродаваем! Тоест продаваем е, но продажбите са вяли. И няма как да е различно, като на ден я продадеш няколко буркана я нито един. Четвъртък пазара е главния пазар в Пловдив, не е някакво забутано пазарче, и въпреки това реализацията на дребно се точи с 2 г. забавяне.

zis
29.12.2017, 23:19
Становище от Конфедерация на българските пчелари относно проект на Закон за храните.pdf (http://www.parliament.bg/pub/cW/20171121021743%D0%A1%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2 %D0%B8%D1%89%D0%B5%20%D0%BE%D1%82%20%D0%9A%D0%BE%D 0%BD%D1%84%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%86%D0% B8%D1%8F%20%D0%BD%D0%B0%20%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3 %D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5%20%D0%B F%D1%87%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D1%80%D0%B8%20%D0%BE%D1% 82%D0%BD%D0%BE%D1%81%D0%BD%D0%BE%20%D0%BF%D1%80%D0 %BE%D0%B5%D0%BA%D1%82%20%D0%BD%D0%B0%20%D0%97%D0%B 0%D0%BA%D0%BE%D0%BD%20%D0%B7%D0%B0%20%D1%85%D1%80% D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5.pdf)

https://preview.ibb.co/kFvQgb/p6.jpg (https://ibb.co/g81bnG)
https://preview.ibb.co/hO3xSG/p7.jpg (https://ibb.co/gqSP7G)

agro
30.12.2017, 01:18
От написаното си правя извода, че стремежа е дребните производители да не плащат осигуровки. Тоест, да не са осигурени. Тоест, да нямат стаж за пенсия и като идат до болницата, да ги изхвърлят оттам, защото не са осигурени.Ако не искаме това - някой трябва да плати за техните пенсии и здравно осигуряване. Ще платим всички останали, искаме или не. Аз лично нямам нищо против, защото съм на принципа, че тези, които можем, трябва да работим и за тези, които не могат. Но ако се възприеме този принцип масово, гарантирано на влака с тези, дето не могат, ще се натоварят и всички мързеливи и крадливи индивиди, а те никак не са малко. А точно тях не искам да храня.

zis
30.12.2017, 02:10
От написаното си правя извода, че стремежа е дребните производители да не плащат осигуровки. Тоест, да не са осигурени. Тоест, да нямат стаж за пенсия и като идат до болницата, да ги изхвърлят оттам, защото не са осигурени.Ако не искаме това - някой трябва да плати за техните пенсии и здравно осигуряване. Ще платим всички останали, искаме или не. Аз лично нямам нищо против, защото съм на принципа, че тези, които можем, трябва да работим и за тези, които не могат. Но ако се възприеме този принцип масово, гарантирано на влака с тези, дето не могат, ще се натоварят и всички мързеливи и крадливи индивиди, а те никак не са малко. А точно тях не искам да храня.

КОНСТИТУЦИЯ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ (http://www.government.bg/cgi-bin/e-cms/vis/vis.pl?n=4&p=0034)
Чл. 51. (1) Гражданите имат право на обществено осигуряване и социално подпомагане. (http://www.government.bg/cgi-bin/e-cms/vis/vis.pl?n=4&p=0034)

zis
30.12.2017, 02:26
agro, за пенсия значение има осигурителния стаж. Съществуват две понятия - осигурителен стаж и трудов стаж. За който не е запознат тези понятия се преплитат в едно. Но това са отделни понятия. Ако работите 40 г. на 4 ч. вие ще имате 20 г. осигурителен стаж и 40 г. трудов стаж. В резултат ще сте внесли 5 торби пари но ще получите пенсия поради старост(в момента е около 160 лв.)! Искам да кажа, не вменявайте задължение там където е налично право. Не се заблуждавайте, че всички имат нужда да внасят, понеже за някои влака вече може да е отпътувал(невъзможност за натрупване на осигурителен стаж). Както и недейте така жалостиво да се отнасяте към тези които мислят трезво. През моя трудов стаж съм платил осигуровки колкото за един малък апартамент.

zis
30.12.2017, 02:36
А сега за тези които още не са разбрали главното! Главното е, който е дребен стокопроизводител малко от малко да бъде улеснен. Когато се позакрепи вече нека се възползва от всички привилегии на регистриран земеделски стопанин.

tsc1
30.12.2017, 19:00
А сега за тези които още не са разбрали главното! Главното е, който е дребен стокопроизводител малко от малко да бъде улеснен. Когато се позакрепи вече нека се възползва от всички привилегии на регистриран земеделски стопанин.
Не харесваш това, не харесваш онова! ОК! Но до колкото схванах от всичко все пак някава наредба, която да регламентира този тип дейност трябва да има нали? Или си за отмяната и изцяло?

ch.atanasov
30.12.2017, 19:07
"На дирекциите "Социално подпомагане" до края на ноември т. г. са предоставени 221 хил. бр. безплатни годишни винетки. Те са за 21,5 млн. лв. и са за сметка на бюджета на АПИ. До края на ноември 2016 г. са били предоставени 210 903 бр., което е с 11 027 бр. по-малко"</br></br>Прочети повече на: https://www.novini.bg/news/461993-апи-с-важна-информация-за-винетките.html

Как ви се струва това? Как ще се оправи тази държава? Баси и социално слабите.:mad:

пп. нашите 2,3 милиона ги мътиха цял месец.judge;

ch.atanasov
30.12.2017, 19:13
А сега за тези които още не са разбрали главното! Главното е, който е дребен стокопроизводител малко от малко да бъде улеснен. Когато се позакрепи вече нека се възползва от всички привилегии на регистриран земеделски стопанин.

Колега, шеташ по форумите, но нещо не те разбират хората. Та и аз.:( Би ли дал определение за дребен производител и за позакрепил се такъв?

tsc1
30.12.2017, 19:13
"На дирекциите "Социално подпомагане" до края на ноември т. г. са предоставени 221 хил. бр. безплатни годишни винетки. Те са за 21,5 млн. лв. и са за сметка на бюджета на АПИ. До края на ноември 2016 г. са били предоставени 210 903 бр., което е с 11 027 бр. по-малко"</br></br>Прочети повече на: https://www.novini.bg/news/461993-апи-с-важна-информация-за-винетките.html

Как ви се струва това? Как ще се оправи тази държава? Баси и социално слабите.:mad:

пп. нашите 2,3 милиона ги мътиха цял месец.judge;
А трябва ли бай Иван с колата си и правата на инвалид да плаща седмична винетка, за да отиде от с Долно Уйно до гр. Малък Градец за да му напише личния лекар поредната рецепта?

ch.atanasov
30.12.2017, 19:18
А трябва ли бай Иван с колата си и правата на инвалид да плаща седмична винетка, за да отиде от с Долно Уйно до гр. Малък Градец за да му напише семейния лекар поредната рецепта?

За бай Иван не знам. blush;Тука има един, дето на гръб ще ме занесе до Долно Уйно.:bigsmile:

zis
30.12.2017, 20:04
Колега, шеташ по форумите, но нещо не те разбират хората. Та и аз.:( Би ли дал определение за дребен производител и за позакрепил се такъв?


Когато ползваш собствен и/или семеен трудов ресурс си дребен стокопроизводител.

zis
30.12.2017, 20:10
Не харесваш това, не харесваш онова! ОК! Но до колкото схванах от всичко все пак някава наредба, която да регламентира този тип дейност трябва да има нали? Или си за отмяната и изцяло?

Това което са написали от КБП съвпада с това което мисля.

rosty_sz
30.12.2017, 20:14
Когато ползваш собствен и/или семеен трудов ресурс си дребен стокопроизводител.

Само такъв ресурс ползвам с няколко стотин семейства и все со мислех че съм "пораснал" , а то се оказа че пак съм дребен.
Колега не еиждам да получаваш подкрепа в начинанието за промяна. Няма да стане. Мисли друг вариант?

ch.atanasov
30.12.2017, 20:22
Когато ползваш собствен и/или семеен трудов ресурс си дребен стокопроизводител.

По тази логика " позакрепил се " трябва да означава -ползване на наемни трудови ресурси (наемни работници ).:bigsmile:

пп. голям хитрец си.:yo:

zis
30.12.2017, 20:45
Само такъв ресурс ползвам с няколко стотин семейства и все со мислех че съм "пораснал" , а то се оказа че пак съм дребен.
Колега не еиждам да получаваш подкрепа в начинанието за промяна. Няма да стане. Мисли друг вариант?

Защо се засягате? Ползвам думи/термини които са вече налични. Вземете някоя книга за икономически теории. Разгърнете примерно на теорията на Симон Де Сисмонди. Черно на бяло ще видите термина който ползвам.

ch.atanasov
30.12.2017, 20:58
Защо се засягате? Ползвам думи/термини които са вече налични. Вземете някоя книга за икономически теории. Разгърнете примерно на теорията на Симон Де Сисмонди. Черно на бяло ще видите термина който ползвам.

"Жан Шарль Леонар Симонд де Сисмонди (фр. (https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%86%D1%83%D0%B7%D1%81%D 0%BA%D0%B8%D0%B9_%D1%8F%D0%B7%D1%8B%D0%BA) Jean Charles Léonard Simonde de Sismondi; 9 мая (https://ru.wikipedia.org/wiki/9_%D0%BC%D0%B0%D1%8F) 1773 (https://ru.wikipedia.org/wiki/1773), Женева (https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%96%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%B0), — 25 июня (https://ru.wikipedia.org/wiki/25_%D0%B8%D1%8E%D0%BD%D1%8F) 1842 (https://ru.wikipedia.org/wiki/1842), там же) — швейцарский экономист и историк, один из основоположников политической экономии "

Пак научих нещо. Колега още :yo:bow;

tsc1
30.12.2017, 22:36
Това което са написали от КБП съвпада с това което мисля.Да де, ама то само с мислене работа не става! Сядаш и го написваш:
Чл.Х ал.У сега е така, да стане еди как си. Мотиви.
Всичко останало са само разсъждения на тема, от които няма резултат.

agro
30.12.2017, 22:43
...Искам да кажа, не вменявайте задължение там където е налично право...
Тъй, тъй, казваш, осигуряването да стане доброволно. Мога да ти гарантирам тогава, без да чета никакви икономически теории, че в България доброволно ще плащат осигуровки толкова малко хора, че пенсионна и здравноосигурителна системи изобщо няма да има как да съществуват. До старини ще доживяват само тези, имащи пари за доктори, натрупали за пенсия някой лев в банката или като здравни застраховки. Останалите - да мрат. Готова рецепта за поредната революция, след която обикновено следват кланета, войни, диктатури...
Ако мислиш, че само ти си чел икономически теории, а хората, занимаващи се на практика с определянето на правилата в тази област, са невежи по въпроса, струва ми се, че си в грешка. Радвай се на сегашното състояние на наредбата, докато не са се сетили да я променят. Че ако ти опиша регламентите по другите браншове, например строителство, транспорт, фармация, хранително-вкусова промишленост и т.н., наредбата ще ти се види като божия благодат.

zis
30.12.2017, 23:16
Тъй, тъй, казваш, осигуряването да стане доброволно. Мога да ти гарантирам тогава, без да чета никакви икономически теории, че в България доброволно ще плащат осигуровки толкова малко хора, че пенсионна и здравноосигурителна системи изобщо няма да има как да съществуват. До старини ще доживяват само тези, имащи пари за доктори, натрупали за пенсия някой лев в банката или като здравни застраховки. Останалите - да мрат. Готова рецепта за поредната революция, след която обикновено следват кланета, войни, диктатури...
Ако мислиш, че само ти си чел икономически теории, а хората, занимаващи се на практика с определянето на правилата в тази област, са невежи по въпроса, струва ми се, че си в грешка. Радвай се на сегашното състояние на наредбата, докато не са се сетили да я променят. Че ако ти опиша регламентите по другите браншове, например строителство, транспорт, фармация, хранително-вкусова промишленост и т.н., наредбата ще ти се види като божия благодат.

Преди два века България е била страната с най-много столетници в света
(https://avantage.bg/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B8-%D0%B4%D0%B2%D0%B0-%D0%B2%D0%B5%D0%BA%D0%B0-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D0%B5-%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%B0-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%82/)

agro
30.12.2017, 23:31
Преди два века България е била страната с най-много столетници в света
(https://avantage.bg/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B8-%D0%B4%D0%B2%D0%B0-%D0%B2%D0%B5%D0%BA%D0%B0-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D0%B5-%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%B0-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%82/)
Ахааа.., с това вече ме убеди, че дребните селскостопански производители не трябва да се осигуряват.:icon_idea: Особено, след като прочетох това: "вече има цяла серия от сигнали, за неразложили се с години трупове на мъртъвци у нас".:icon_mrgreen:Автора на тази статия не е счел за нужно да се подпише, явно му е под достойнството да подписва такива дреболии. Някак си не върви да четем и разбираме авторите на сложни икономически теории, при това на френски или немски, пък да се обосноваваме с публикации по шарените сайтове. Тъкмо мислех да заформим дискусия по политикономия, но засега съм пас.

zis
31.12.2017, 00:02
Ахааа.., с това вече ме убеди, че дребните селскостопански производители не трябва да се осигуряват.:icon_idea: Особено, след като прочетох това: "вече има цяла серия от сигнали, за неразложили се с години трупове на мъртъвци у нас".:icon_mrgreen:Автора на тази статия не е счел за нужно да се подпише, явно му е под достойнството да подписва такива дреболии. Някак си не върви да четем и разбираме авторите на сложни икономически теории, при това на френски или немски, пък да се обосноваваме с публикации по шарените сайтове. Тъкмо мислех да заформим дискусия по политикономия, но засега съм пас.


Добре ето нещо което е подписано с официален автор!

Death rate compares the average annual number of deaths during a year per 1,000 population at midyear; also known as crude death rate. (https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/rankorder/2066rank.html#bu)

ЦРУ класира 226 държави по показателя смъртност.
След Лесото и България на трето място се нарежда Литва.

kuline
31.12.2017, 00:48
Ей, ZIS, я кажи кой си и стига ни будалка!
Тука сме се нагледали на какви ли не. Като се почне от мними членове на форума, мине се през какви ли не, та се стигне до такива, дето знаят, че децата ни са от съседите и т. н. Да не цитирам, че...те ще се познаят. Не бъди и ти такъв!

tsc1
31.12.2017, 10:30
Който и да е, идеята на тази тема е само да се вдига пушилка. Когато човек не знае на къде е тръгнал обикновено стига не където трябва.