PDA

Виж пълната версия : КАК ДА ПОМОГНЕМ



Трендафил Дончев
03.11.2017, 20:50
Колеги, пускам тази тема с която апелирам да се помогне на наш колега, пострадал от наводненията в Бургаска област. Който има възможност да помогне с каквото и да е. Можете да се обаждате на посочения адрес или телефони.

с. Полски Извор
община Камено
област Бургас
Димитър Димитров Тачуков

087 8531 461 и 087 9266 170

Колегата Тачуков е имал 93 кошера и ги е загубил всичките заедно с покъщнината. Моля помогнете.

Номера на пчелина/който го няма вече/ е 8123-0041

kuline
04.11.2017, 00:06
Колеги, пускам тази тема с която апелирам да се помогне на наш колега, пострадал от наводненията в Бургаска област. Който има възможност да помогне с каквото и да е. Можете да се обаждате на посочения адрес или телефони.

с. Полски Извор
община Камено
област Бургас
Димитър Димитров Тачуков

087 8531 461 и 087 9266 170

Колегата Тачуков е имал 93 кошера и ги е загубил всичките заедно с покъщнината. Моля помогнете.

Номера на пчелина/който го няма вече/ е 8123-0041

Адмирации за това Дончев! Хайде да разберем колко сме социални, а не меркантилни, и склонни, да оказваме помощ. Аз утре ще му се обадя и ще му обещая пет отводни за догодина. Ако имам възможност, ще му помогна и с друго, от което има нужда.

jdrumev
04.11.2017, 00:15
Според мен на тоя етап може би е по добре с някакъв вид инвентар да се помогне, а за пчелите на пролет да се говори.Аз също ще му помогна на човека с отводки защото зная какво е загуба на пчелин.А при тоя човек разни алчни хора са го докарали до това дередже.

kuline
04.11.2017, 00:23
Който, с каквото може!

agro
04.11.2017, 01:24
Мога да му дам лр кошери от моето производство, ама едва ли му е до това сега. По-добре да се даде банкова сметка, парите са универсално средство.

jdrumev
04.11.2017, 01:31
Според мен парите няма да зарадват толкова тоя човечеч от колкото неща които е загубил,но както каза Калинския кой с каквото може.

Трендафил Дончев
04.11.2017, 10:14
Адмирации за това Дончев!

Аз изпълних молбата на тези наши колеги. jdrumev и bat_minka. Адмирациите за тях.

Валтер Желязков
04.11.2017, 10:39
При нас преди няколко години също имаше наводнение. Колегите извикаха ветеринарния лекар, който състави констативен протокол на всеки за претърпените загуби. След това, заедно с вет. дневник на пчелина и протокола, подаваха молби за изплащане на обезщетение в ДФЗ, и им изплатиха такова.

delta.e
04.11.2017, 15:32
В началото на март месец , от мен има 30 основи .
Разбрах , че Агро му предлага ЛР кошери , така че основите ще бъдат с този размер .
Да , ми пише на лични .

д.тачуков
04.11.2017, 19:35
Благодаря, Калине за проявеното внимание.

Paskalev66
05.11.2017, 06:29
Аз мога да помогна с 100 рамки от който модел пожелае.Нека ми се обади на лични за да се разберем.

Profi
05.11.2017, 18:17
Здравейте,
от мен, отводки и с каквото мога,на лични.

ГАЛДИМ
05.11.2017, 19:55
Здравейте, от мен две отводки на по шест рамки - ДБ, район Плевен.

kuline
05.11.2017, 21:03
Колеги, предполагам, че ако му се обадите и му предложите помощта си, е по-удачно, тъй като в момента той е ангажиран с много дейности по възстановяване на къщата и няма възможност да кибичи във форума и да пише ЛС.

delta.e
05.11.2017, 21:23
То е ясно , но зависи и в какво състояние ще го заварим .

agro
05.11.2017, 21:53
То е ясно , но зависи и в какво състояние ще го заварим .
Затова - публикуване на една банкова сметка в темата и край на кахърите как да стане.

ГАЛДИМ
07.11.2017, 19:34
Колеги, предполагам, че ако му се обадите и му предложите помощта си, е по-удачно, тъй като в момента той е ангажиран с много дейности по възстановяване на къщата и няма възможност да кибичи във форума и да пише ЛС.



След като публикувах мнението, веднага му звъннах и човека си записа номера на телефона ми.

Трендафил Дончев
28.06.2018, 18:03
От името на:
Димитър Тачуков,
Кръстю Станков и
Васил Маслинков - пострадалите колеги от наводнението през 2017 г. от Полски извор БЛАГОДАРЯ на всички колеги, които се включиха в благотворителната кауза, която организирахме на 8 и 9 юни 2017 г., а именно:
Светлана Игнатова - 2 отводки,
Иван Иванов от Борисово - 1 отводка,
Найден Дацков и брат му от Ветово - 4 отводки,
Николай Петков от Разград - 1 отводка,
Сеид Халид от Разград - 1 пчелно семейство с кошера,
Сунай Гаваз - 2 отводки, було, пушалка,
Нурсел Сали - 2 отводки със сандъчета, 50 лева пътни,
Мария и Николай Желязкови ог Граматиково - 1 пчелно семейство с кошера,
Георги Кръстев от Айтос - 1 отводка,
Анатоли Йорданов от Карнобат - 2 отводки,
Румен и Павлина Кесерджиеви от Бургас - 2 отводки,
Бойко Георгиев от Кюстендил - 1 отводка,
Момчил и Живко Атанасови от Полски извор - 1 отводка с кошера,
Коста Георгиев от Полски извор - 1 отводка,
Калоян Кисов - 3 кашона Апифонда,
Биопчелини СТРАНДЖА - 2 сандъка и 14 хранилки,
Група МЕДАР Русе - 200 восъчни основи и 5 сандъка. БЛАГОДАРЯ и на всички онези колеги, които изявиха желание да помогнат, но решихме че ще имат друга възможност да го направят, тъй като в момента това е достатъчно.
След 920 км преход през нощта и през половин България в компанията на Николай Петков и Иван Иванов ви уверявам, че това което дадохме от сърце отиде при добри хора, хора пчелари имали нещастието да загубят всичките си пчелни семейства.
Видях сълзите от радост и благодарност в очите на тези наши колеги. Въпреки, че бяха предупредени кога ще отидем и че ще носим помощ, и в тримата до последно се е прокрадвала нотката на съмнение - е разбихме я.
Пожелаха ни дълъг живот и много здраве на всички нас, семействата ни и пчелите ни.
Пожелавам ви го и аз от все сърце!
Благодаря ви, че бяхме заедно и този път!
ПОКЛОН!



Благодарим ви колеги, че ви има и се притекохте на помощ в този труден момент.