PDA

Виж пълната версия : МЕЖДУНАРОДНО ИЗЛОЖЕНИЕ- "ПЛЕВЕН "



Страници : [1] 2

Стефан Стефанов - stiffen
12.12.2011, 17:45
Здравейте , някой да знае кога ще бъде изложението 2012 г.

Evgeni Petkov
12.12.2011, 18:24
stiffe, nо-добре звъни на моб.т. 0887517812 на Румен Балински да ти каже. Стува ми се, че дата вече беше обявена в пресата, но за да не гадаем, просто позвъни!

Стефан Стефанов - stiffen
12.12.2011, 21:56
съжелявам , мислех че не сам го пратил
Благодаря на всички!!!

Николай Павлов
13.12.2011, 10:36
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=817984

Стефан Стефанов - stiffen
28.01.2012, 18:28
Здравейте , ще можем ли да се доберем до Плевен за изложението другия месец? wink;
Тази година ще се събира ли "форума" събота на изложението и в колко часа?
И още нещо , ще ви стигне ли виното в тозй студ tongueout; ,дане замръзне ей! drinks;

koragroup
08.02.2012, 06:25
Здравейте, дали при тези метео-условия и затворени пътища ще има изложение?
Няма да е лошо, ако случайно го отложат, това да се съобщи навреме за да няма напразни разходки по няколко стотин километра насред зима...

Станко Ставров
08.02.2012, 08:11
Здравейте, дали при тези метео-условия и затворени пътища ще има изложение?
Няма да е лошо, ако случайно го отложат, това да се съобщи навреме за да няма напразни разходки по няколко стотин километра насред зима...

Нели Данова съобщи че изложението няма да бъде отменено.

Петко Станчев
08.02.2012, 16:19
А някой знае ли,дали има фирми на изложението които вземат восък и дават основи?

kroum
08.02.2012, 16:27
До сега винаги е имало, само че са около сградата с бусове и камиони.

Недялко Атанасов
08.02.2012, 21:29
А някой знае ли,дали има фирми на изложението които вземат восък и дават основи?Внимавай какво взимаш насреща.

Петко Станчев
09.02.2012, 17:49
[quote="stiffen"]Здравейте , ще можем ли да се доберем до Плевен за изложението другия месец? wink;
Тази година ще се събира ли "форума" събота на изложението и в колко часа?
Аз смятам да ходя в събота,ако има сбирка ще се срещнем.0899171776

Димитър Бонев
09.02.2012, 19:12
Аз тази година се отказвам да ходя. 700 км за един ден при тия пътища и тоя студ си е голям зор.

Станко Ставров
09.02.2012, 19:57
Аз живот и здраве в събота съм там.Ще бъда долу в барчето след пазаруването.

koragroup
09.02.2012, 20:21
Аз живот и здраве в събота съм там.Ще бъда долу в барчето след пазаруването.

Едно бързо проучване?

Кой какво мисли да си купи на изложението?

Аз бих търсил:
1. Хранилки - вътрешни
2. Рамки не сглобени
3. Основи
Всичките "хубави и евтини" :D

И много безплатни идеи tongueout;

Димитър Бонев
10.02.2012, 00:07
Отдавна съм престанал да купувам каквото и да било. По-скоро може да се видят някои идеи, но дори и за тях научавам много повече от други източници. Последните години ходих най-вече заради срещата с приятели.

bat_minka
10.02.2012, 15:24
Току що се връщам от Плевен - нищо по различно от миналата година с 1 изключение -много по малко народ и стока .

valeriboikov
10.02.2012, 20:31
Колеги на каква цена са основите в Плевен ако някои знае да даде информация.

filmatoplo
10.02.2012, 20:49
hi; Нещо ново ,качествено и разунмо ценово има ли там във връзка с кошери ЛР.

vanHanegem
10.02.2012, 21:00
Колеги на каква цена са основите в Плевен ако някои знае да даде информация.

"Тежките" ЛР восъчни основи на Петко Пенчев - Сливен са на цена 80 лв./кашон(100 бр.).

valeriboikov
11.02.2012, 14:18
Благодаря колега vanHanegem.

kroum
11.02.2012, 19:47
http://fermer.bg/agro-tv.php?page=1&tag=0&cat=0&id=156

valeriboikov
11.02.2012, 20:25
Някои имали информация на каква цена са ел ножовете 220волта.

kando
11.02.2012, 21:05
Значи гледах репортажите от изложението в Плевен и искам само да споделя, че много лошо впечатление правят накои колеги. Такива откровенни тъпанарщини, че в БГ нямало проблема на "празния кошер", а имало проблема на "празната глава на пчеларя" не просто са показател за интелектуалното ниво на някои колеги, но и за неразбирането им относно нито мащабноста на проблема, нито какъв автогол вкарват изобщо на цялата колегия .... и това по национална медия.

Умолявам поне тука участващите пчелари, да не бъдат чак толкова самоуверени и да раздават надменни генерализации, и оценки за компетентноста, и знанията на пострадали от "изчезването" колеги. Вече на няколко случая попадам, където разни вживели се герои, се бият в гърдите сочейки наказателно с пръст другите, а само след няколко месеца леят сълзи и бършат сополи с ръкави.

п.п. проблем с невиждани мащаби, засегнал половината свят, ма само в България видиш ли пчеларите са си били виновни - бах тез пчелари, ще рече човек, че тука сефте виждаме пчели. Говори се за някаква цифра от близо 50 000 изчезнали семейства - това, като знам, че е само по официални данни, няма да се учудя цифрата да е двойна.

Evgeni Petkov
11.02.2012, 21:39
Значи гледах репортажите от изложението в Плевен и искам само да споделя, че много лошо впечатление правят накои колеги. Такива откровенни тъпанарщини, че в БГ нямало проблема на "празния кошер", а имало проблема на "празната глава на пчеларя" не просто са показател за интелектуалното ниво на някои колеги, но и за неразбирането им относно нито мащабноста на проблема, нито какъв автогол вкарват изобщо на цялата колегия .... и това по национална медия.
Е, що пък ще си триеш поста :D Аз много се смях на това култово интервю с Гочето от Поморие. А, то и в началото започна като скеч, амо Георги по-о-о-вече ме размя. Все пак не беше ли той избран за "Пчелар №1" на 2011 г. или съм се объркал? Това за синдрома на "празната пчеларска глава" е класика!!! Нямам думи! Така, че Кандо имаш един плюс от мен. wink;

estabien6
11.02.2012, 22:54
Значи гледах репортажите от изложението в Плевен и искам само да споделя, че много лошо впечатление правят накои колеги. Такива откровенни тъпанарщини, че в БГ нямало проблема на "празния кошер", а имало проблема на "празната глава на пчеларя" не просто са показател за интелектуалното ниво на някои колеги, но и за неразбирането им относно нито мащабноста на проблема, нито какъв автогол вкарват изобщо на цялата колегия .... и това по национална медия.

Умолявам поне тука участващите пчелари, да не бъдат чак толкова самоуверени и да раздават надменни генерализации, и оценки за компетентноста, и знанията на пострадали от "изчезването" колеги. Вече на няколко случая попадам, където разни вживели се герои, се бият в гърдите сочейки наказателно с пръст другите, а само след няколко месеца леят сълзи и бършат сополи с ръкави.

п.п. проблем с невиждани мащаби, засегнал половината свят, ма само в България видиш ли пчеларите са си били виновни - бах тез пчелари, ще рече човек, че тука сефте виждаме пчели. Говори се за някаква цифра от близо 50 000 изчезнали семейства - това, като знам, че е само по официални данни, няма да се учудя цифрата да е двойна.БРАВО ,+ и от мен .Къде го гледахте да го видя и аз drinks;

kando
11.02.2012, 23:19
От темата за изложението в Плевен - има линк, вътре са няколко клипа ще ги видиш. Писах нарочно тука, защото репортерката задаваше на всички въпроси относно масовия мор.

п.п. мерси за плюсовете - ма ..... а е не ми харесва как е направено, ей сега ще направя едно запитване в съответната тема.

kroum
12.02.2012, 04:24
От 28лв. до 380лв на Лега.
Не съм сигурен, че това е най-подходящата тема за коментиране на цени.

kroum
12.02.2012, 04:32
Още от изложението...
Уникално изказване на пчелар N1 за 2011г.(Дано не бъркам визуално лицето. Ако бъркам, Моля за извинение предварително.)

http://fermer.bg/agro-tv.php?page=1&tag=0&cat=0&id=158

http://fermer.bg/agro-tv.php?page=1&tag=0&cat=0&id=157

Станко Ставров
12.02.2012, 11:09
Вчера и аз ходих заедно с няколко приятели на изложението в Плевен.Хубавото тази година беше че имах възможност да си напазарувам необходимите неща е някои не успях, но да сме живи и здрави ще се ги поръчам.Много хора бяха възпрепятствани по една или друга причина да пътуват и беше по-спокойно.Най много съм доволен, че успях да си купя изпарител на оксалова киселина.Същия ползвах есента и останах много доволен.Радвам се и че видях приятели от форума и обменихме по няколко думи.Успех приятели.

Петко Станчев
12.02.2012, 11:16
И аз,съм доволен.Накупих си доста неща на добра цена,само съжалявам,че не можах да срещна хора от форума,ей така да се запознаем,поговорим.

Станко Ставров
20.11.2012, 13:35
Пчеларско изложение Плевен 2013 8-10 февруари по информация на вестник пчели.

Змея
21.11.2012, 08:22
Може да направим форумна среща на изложението.

Димитър Бонев
07.12.2012, 17:52
Първи впечатления от представянето на българските пчелари в Брюксел;
http://news.plovdiv24.bg/400810.html
За съжаление, нито една национална медия не отрази нито представянето на пчеларите, което е било много емоционално, нито представянето на младите фермери, които са обрали овациите , но пък за сметка на това всички представиха Бойковци, Станишевци и Догановци. Е да са ни живи и здрави и политиците и журналистите. Ето единственото място, където това събитие беше отразено:
http://mariya-gabriel.eu/page.php?id=2292&sec_id=2&lang=bg

Ивайло Георгиев - ingivo
07.01.2013, 21:57
Има ли официално потвърдена дата за изложението в Плевен ? Това изложение има ли някъкъв сайт или нещо подобно ,защото открих сайт на подобно в Добридж ама е чак март месец пък ми е и по далече .

evgeni.filimonov
07.01.2013, 21:59
ДА - 8-10 ти февруари 2013 г. - Плевен
Но чак пък сайт да имат, защо ще дават излишни пари.
Всичко е толкова комерсиално, за съжаление. Тези дето уж най много радеят за пчеларството в БГ, са обсебили всички програми и лапат здраво.

Ивайло Георгиев - ingivo
08.01.2013, 14:51
ДА - 8-10 ти февруари 2013 г. - Плевен
Но чак пък сайт да имат, защо ще дават излишни пари.
Всичко е толкова комерсиално, за съжаление. Тези дето уж най много радеят за пчеларството в БГ, са обсебили всички програми и лапат здраво.

В кой ден от изброените ще е най добре да се посети . Предполагам в събота ??? Аз лично ще си потърся колеги от София за съвместно пътуване .

Юрий Цветков
08.01.2013, 22:32
Според мен в петък, ако можеш да се измъкнеш от работа. В събота става страшна лудница и блъсканица. А в неделя,някой неща вече са свършили.

rosty_sz
21.01.2013, 19:17
Търся желаещи от района на Стара Загора да си разделим горивото до Плевен за изложението.

galin_f
21.01.2013, 19:39
За кои ден се предвижда ходенето?

rosty_sz
21.01.2013, 20:44
За мен е без значение.

galin_f
21.01.2013, 21:31
За мен също, в смисъл мога когато реша и не обичам натоварените дни на изложения, затова попитах.

Аз съм един брой, да се включва още някои и да се разтъпчем.

Змея
22.01.2013, 08:29
За мен също, в смисъл мога когато реша и не обичам натоварените дни на изложения, затова попитах.

Аз съм един брой, да се включва още някои и да се разтъпчем.

Аз също мисля да ходя в петък, дайте някакви телефони на ЛС да се запознаем и уговорим.

galin_f
22.01.2013, 09:02
Със сигурност участвам, петък ми е предпочитания ден, но и другите ме устройват.

Тази седмица забягвам от цивилизацията и няма да мога да следя темата. Затова ще си дам тел. на ЛС за да не се губи комуникацията ако има нещо за разискване. Понякога не отговарям за известно време или съм извън обхват при такива забягвания, но в последствие се свързвам с които ме е търсил.

Гинчев
22.01.2013, 16:26
Колко по-добри са цените от тези на магазина ? Примери ?
Заслужава ли си 350 км от гледна точка на покупки или ще наблегнем на разходката, хапването и течното гориво :) drinks;

taurus
27.01.2013, 10:04
Е там поне може да се договориш (но трябва да вземеш количества).

От София ще има ли организиран транспорт?

Вероятно ще пътуваме с кола, в петък (най-ненатоварено. Но като сметнах газта 70-80лв, нещо ни спадна ентусиазма sweating;
Комбина обаче се ядва.

Къде точно се намира (адрес)?
От жп гарата далеч ли е?

ПП: За колко часа може да се разгледа?

ceco_lovech
27.01.2013, 10:13
От ЖП-гарата-50метра
от автогарата-5метра hi;

Краско
31.01.2013, 17:31
Предлагам при добро желание да се видим на срещата в Плевен. Уговоркиет да си ги правим чрез ЛС за ден на присъствие. А пропо дали някой знае теми на семинарите?

Моля модераторите ако сметнат за необходимо че темата е спамеща да я преместят в подходящия раздел и да ми драснат едно ЛС. Благодаря предварително.

FVCVS CAESAR
01.02.2013, 00:02
А пропо дали някой знае теми на семинарите?
Предварителна съпътстваща програма:
Петък: 10:00 ч. - Откриване на изложението
10:30 ч. - Пресконференция на организатори и официални лица - Лекция от МЗГ и ДФЗ;
Лекция Балканската федерация на пчеларските съюзи, Апиславия и Апимондия. Лектор проф. Кристиян Константинеску (Румъния);
Изкупуване на пчелни продукти. Пазари. Лектор: Драгомир Драганов - Блог на сдружение за биологично пчеларство. Представяне промоционални програми за България на ЕС Концепция за популяризиране на българския био мед. Тенденции за организиране и пазарна реализация на биологичното пчеларство. Себестойност на пчелните продукти - Възможност за закупуване на пчеларско оборудване и инвентар с помощта на Прокредит банк.
9 февруари (събота) 10:00 ч. - Селекция и майкопроизводство в Р. България Лектор: доц. Пламен Петров;
Проблемни болести по пчелите и методи за тяхната профилактика и лечение в Турция. Лектор: проф. Ибрахим Чакмак;
Прилагане на стимулиращи вещества в пчеларството. Лектор: доц.д-р Иванка Желязкова;
Лекция – “Паразитози по пчелите и връзката им с вирусните инфекции” Лектор: - доц. д-р Калинка Гургулова, двм - НДНИВМИ;
Лекция „Въпроси и отговори по здравеопазването на пчелите”;
Лекция - Практическа употреба на немските храни за пчели Apiinvert, ApiFonda ApiPuder и заместителя на прашец Фитбий;
Нови форми за реализация на пчелни продукти Лектори: Стефан Стефанов и Генадий Максимов – Русия
10 февруари (неделя) Лекция "Пчелните продукти в поддържане и укрепване на човешкото здраве". Лектор: д-р Евгени Петков;

vankata
01.02.2013, 07:25
ПАРТНЕРС ЕКСПО

СЪПЪТСТВАЩА ПРОГРАМА

8 февруари /петък/

10.00 ч. - Откриване на изложението

Министър - д-р М. Найденов

Обл. управител - Ив. Новкиришки

10.30 ч. - Пресконференция на организатори и официални лица

11.00 ч. - „Национална програма по пчеларство за периода 2011-2013 година. Кредитиране от ДФЗ”

лектор: Силвия Василева – нач.отдел „Животновъдство и генетични ресурси” – Министерство на Земеделието и храните

лектор: Мариета Нейкова – държавен експерт отдел „Животновъдство и генетични ресурси” – Министерство на Земеделието и храните

12.00 ч. - Лекция „ Балканска федерация на пчеларските съюзи , Апиславия и Апимондия”

лектор: проф. Кристиян Константинеску - зам. председател „Апиславия”, председател на БФПС и директор фондация „Апимондия” – Букурещ (Румъния)

13.00 ч. – „Изкупуване на пчелни продукти. Пазари”

лектор и модератор: Драгомир Драганов – председател на Асоциация на Преработватели и търговци на пчелни продукти

13.30 ч. – „Нови форми за реализация на пчелни продукти”

лектори: Стефан Стефанов и Генадий Максимов (Русия)

14.00 ч. - Блог на Сдружение за Биологично пчеларство

„Популяризиране на промоционалните програми в пчеларския сектор”

Отдел „Промоционални програми” ДФЗ

„Концепция за популяризиране на българския био мед”

лектор: Петко Симеонов

„Тенденции за организиране и пазарна реализация на биологичното пчеларство”

лектор: Димо Димов

„Себестойност на пчелните продукти”

лектор: инж. Илия Цонев

модератор: Димо Димов – председател СБП

16.00 ч. - Възможност за закупуване на пчеларско оборудване и инвентар с помощта на Прокредит банк

модератор: Пламка Петрова-Григорова

организатор: Прокредит Банк – България АД

17.00 ч. – „Прилагане на пчеларството в областта на туризма „Пътят на меда – животът на пчеларството”

лектор: Йонел Тоган – зам.председател на Ротари клуб – Костанца (Румъния)



9 февруари/събота/

10.00 ч. - Селекция и майкопроизводство в Р България

лектор и модератор: доц. Пламен Петров – председател на Национална Развъдна асоциация по пчеларство

11.00 ч.- „Проблемни болести по пчелите и методи за тяхната профилактика и лечение в Турция”

лектор: проф. Ибрахим Чакмак (Турция)

„Прилагане на стимулиращи вещества в пчеларството”

лектор: доц.д-р Иванка Желязкова, Аграрен факултет на Тракийски университет - Стара Загора

“Паразитози по пчелите и връзката им с вирусните инфекции”

лектор: доц. д-р Калинка Гургулова, двм – НДНИВМИ- София

Дискусия „Въпроси и отговори по здравеопазването на пчелите” с участие на лекторите

модератор: д-р Иван Панчев

орг: Областен пчеларски съюз- Плевен и „Примавет”- София

15.00 ч. - „Практическа употреба на немските храни за пчели Apiinvert, ApiFonda, Api

Puder и заместителя на прашец Фитбий”

лектор: Калоян Кисов

организатори: „Бий Голд” и „Аписелект - Кисови”

16.00 ч. - „Организация и обучение по метода на инструментално осеменяване на пчелни майки със съвременно оборудване и използване на специални технически средства”

лектор и модератор: Кирилл Богомолов – ръководител опитно-конструкторско бюро „Аписфера-М” (Русия)

17.00 ч. – „Технология за ревитализация на водата на Йохан Грандер, технология за биоинформационен трансвер на Пенергетик, биофотонна технология на Хакакел”

лектор: Пламен Аспарухов



10 февруари /неделя/

09.30 ч.- Освещаване на пчелни продукти и водосвет по случай Св. Харалампий – Празник на българските пчелари



10.00 ч. –„Пчелните продукти в поддържане и укрепване на човешкото здраве”

лектор: д-р Евгени Петков- апитерапевт

организатор: Национална научна асоциация по биологично пчеларство и апитерапия – Марко Вачков

11,30 ч. – Официално награждаване на децата отличени в конкурса „Пчеларството – Екология и плодородие, пчелният мед – здраве и дълголетие”

12.30 ч. – Официално награждаване на участниците. Връчване на приза „Най-проспериращ млад пчелар на България през 2012”. (Съвместно с Фондация „Еврика”)

13.00 ч. – Заключителна пресконференция на наградените фирми и пчелари

dimitrovich
07.02.2013, 11:26
колеги утре сутрин пътувам, мога да взема 2 -3 човека
от софия съм, връщам се събота след обед

taurus
08.02.2013, 11:58
Има ли някой, който да пътува утре, с две свободни места?
От София
ЛС

ПП: Как е панаира?

Ruslan
08.02.2013, 15:18
Този път, лично министър Найденов е открил изложението!
http://news.ibox.bg/news/id_1055036398

evil_dea
08.02.2013, 18:56
колеги, всички производители на кошери които бяха на изложението ползват една и съща мрежа на дъната. Една като на ромбове сечена. Някой знае ли от къде мога да си я купя?

rosty_sz
08.02.2013, 19:41
Днес посетих изложението за пръв път и си мисля, че ще е за последен. Всички по-големи пчеларски магазини имаха щандове, на които предлагаха едни и същи неща на едни и същи цени. Цените като цяло бяха като в магазина в Стара Загора с малки изключения на няколко производителя на пластмасови изделия, които можеха да дадат леко по-ниски цени, но за тези неща не си струва пътя. Всички големи вносители също имаха щандове, също с цени на магазините, а някои дори и нагоре. Това както и да е всеки си има право да си иска за стоката колкото си прецени. Навалицата беше най големия проблем. ОТВРАТИТЕЛНО, за да се добереш до който и да е щанд за да погледнеш с надежда за нещо ново си беше чиста борба с всякакви индивиди предимно от мъжки пол, от мокрите дрехи на които, се носеха всякакви миризми. И дума не може да става за сериозно договаряне на нещо в тази обстановка. Беше добре че всички по свестни производители на кошери бяха на едно място и можеше да се добие някаква представа за това какво предлагат. Имаше и колички за кошери като тези на Виталйий за които ставаше дума в една друга тема тук- цена 400 лева.
Лекциите от съпътстващата програма се водеха в нещо като широк коридор.
Мисля си че при такъв голям интерес (необясним за мен) е редно да има оше едно изложение като най-добре е да е в Пловдив. Там има чудесна пчеларска организация, чийто представители има и в форума. Има чудесни условия в панаирното градче, за разлика от условията днес. Местоположението е супер ако ще и това да е така само за южна БГ. Ако има алтернативно изложение всички ще бъдат доволни, защото ще има възможност за разговори с клиентите и възможност и продавачите и купувачите да получат много повече информация и да се осъществи обратната връзка, което за мен е най-ценното на едно изложение.
Ако утре има повече хора както се очаква ще трябва да си ходят по главите решете сами дали си заслужава.

спартак
08.02.2013, 19:44
Колега, аз ползвам мрежата от въздушните филтри на камионите. Ако имаш познат от някой сервиз, помоли го и без това ги изхвърлят.Мрежата е поцинкована и върши чудесна работа

evil_dea
08.02.2013, 19:48
Ами нямам. Имам голям проблем с мрежата която използвам в момента. Искам да я сменя с такава като на изложението. Ако някой има информация откъде се купува, моля да сподели.

joromainata
08.02.2013, 19:55
дам и аз имам интерес към тази мрежа ако някой има инфо от къде може да се набави ?
днес на изложението имаше плетена но нещо не ми вдъхна доверие
и искам да попитам още нещо днес имаше куки за прихващане на ЛР корпуси
видях ги харесаха ми но неможах да взема телефон и после не можах и да го намеря понеже беше лудница някой ако е взел кординати моля да сподели

Димитър Бонев
08.02.2013, 20:54
Днес посетих изложението за пръв път и си мисля, че ще е за последен.
Мисля си че при такъв голям интерес (необясним за мен) е редно да има оше едно изложение като най-добре е да е в Пловдив. Там има чудесна пчеларска организация, чийто представители има и в форума. Има чудесни условия в панаирното градче, за разлика от условията днес. Местоположението е супер ако ще и това да е така само за южна БГ. Ако има алтернативно изложение всички ще бъдат доволни, защото ще има възможност за разговори с клиентите и възможност и продавачите и купувачите да получат много повече информация и да се осъществи обратната връзка, което за мен е най-ценното на едно изложение.

Има панаир, но при цените, които искат нищо не може да се направи там. Много скъпо излиза и не е по джоба на повечето изложители.А и въобще не е толкова лесно да се организира едно такова мероприятие. Не че не сме мислили по въпроса, но за сега не става.Нямаме такъв финансов ресурс да го реализираме. Не сме се отказали, но дори и да успеем да направим нещо, то формата задължително ще е коренно различен от това, което е в Плевен.

rosty_sz
08.02.2013, 21:26
Така и трябва. Гледал съм видеа от изложения в други държави и.....атмосфера, щандове, контакти и т.н. Това днес беше нещо като бит пазар на закрито. Зад сградата си имаше и акънъ бит пазар където мургави мъжаги с табели на врата викаха с цяло гърло, че изкупуват восък и прополис, от коли и камиони се продаваше основи, кошери, храна. Ужас. Само на един щанд вътре видях да се ползва касов апарат абе......

FVCVS CAESAR
08.02.2013, 22:01
Ако утре има повече хора както се очаква ще трябва да си ходят по главите решете сами дали си заслужава.
А ти какво искаш, да няма жива душа ли? Ми то на едно изложение ако няма хора, какъв е смисълът да се организира изобщо?
Мрън мрън мрън...

Димитър Лазаров
08.02.2013, 23:27
Здравеите утре ще хода за пави път, може ли да ми обясните каде се намира изложението, и има ли някаква такса за вход. В Плевен ще вляза откъм село Ясен.

simo
08.02.2013, 23:35
Отвори Гугъл карти и виж къде е ЖП гарата и си там.

Димитър Лазаров
08.02.2013, 23:37
Мерси колега гарата е знам

GenadyNikolov
09.02.2013, 00:33
колеги, всички производители на кошери които бяха на изложението ползват една и съща мрежа на дъната. Една като на ромбове сечена. Някой знае ли от къде мога да си я купя?
Мрежата която ползват се нарича разтеглена ламарина . Има я с различни размерии и от различни материали. Провери в по големите магазини в които се продават мрежи и ламарини

kroum
09.02.2013, 05:50
Сградата не е най-подходящата за такова изложение, но в Плевен няма друга на такава цена като наем. Посетителите са огледало на БГ пчеларството към момента. Всеки от участниците се старае да си избие разходите и да спечели за 3 дни, а не толкова да печели в бъдеще от представянето си. И накрая всичко става панаир с наистина сериозен оборот-манталитет.

galin_f
09.02.2013, 09:49
А ти какво искаш, да няма жива душа ли? Ми то на едно изложение ако няма хора, какъв е смисълът да се организира изобщо?
Мрън мрън мрън...

А вие като каните много гости предприемате ли нещо за техния комфорт у вас,приемате ли ги в жилището си или ги събирате в коридора и накрак се видите набързо разминавайки се странично един с друг и да си ходят?

Ако това е нормално, благодаря за поканата, но съм възпрепятстван и няма да имам възможност да ви уважа.

FVCVS CAESAR
09.02.2013, 11:18
Ако гостите са твърде много, не можеш да обърнеш достатъчно внимание на всички. Но който има желание, ще намери каквото търси. А който не знае какво търси, само ще мърмори и ще се оплаква.
А отношенията между хората не са въпрос на организация, а на манталитет, на домашно възпитание, ако щете, и т. н.
Въпреки относително големия брой пчелни семейства в България, пчеларството ни е доста примитивно. Но тя всичката ни работа е такава. Каквито сме това, българите, такава ни е държавата, такова ни е и пчеларството, и всичко останало.
А по повод лицата от мъжки пол, които излъчвали някакви миризми. Лично аз не съм усетил такива, може би защото и аз излъчвам подобни - знам ли? Но сигурно има посетители от село, които гонят кравите по цял ден и се къпят всяка втора неделя в месеца (не казвам, че всички фермери са така). И какво трябва да се направи в тази връзка? Може би трябва да се въведе такса вход и да се допускат вътре само добре изглеждащи господа, облечени в маркови костюми... и дами, които миришат хубаво? wink;


Сградата не е най-подходящата за такова изложение, но в Плевен няма друга на такава цена като наем.
В Художествената галерия изложението изглеждаше някак по-изложбено, но за мен външният вид не е от толкова голямо значение, важно е съдържанието, а то си е горе долу все едно и също.

galin_f
09.02.2013, 12:57
Не става въпрос да се обръща внимание на посетителите, това е функция на изложителите и всеки спрямо амбициите си за името на фирмата която представя да се "излага" както реши. Става въпрос за подсигуряване на необходимите условия за цялото мероприятие от хората който го организират. Ако се състоеше за първи път въпреки всичко щях да ги поздравя и насърча за следващо което да е още по-добро. Но не мисля, че е за първи път и нямат прогнозна статистика колко посетители се очаква да има. Ако нямат такава статистика не е оправдание а е още по-жалко. Когато прохождаш в нещо очакваш разбиране и подкрепа а когато си напреднал очакваш критики ако не си се справил добре.
Какво означава на едно изложение да намериш каквото търсиш? Едно изложение е преди всичко да видиш нещо което там да стане обект на твоя интерес. Другата му функция е да видиш колкото може повече неща на едно място, да имаш възможност да ги сравниш и създадеш съответните контакти за бъдещи взаимоотношения.
Взаимоотношенията между посетителите са си тяхно задължение, затова и не го коментирам. Наистина е жалко ако учтиво изчакваш реда си, без да си в интимна близост с другите, а някои се провре за да задоволи любопитството си. Така както се е наврял, въпреки малката ми телесна маса и въз основа на не голямото ми мозъчно съдържание, мога да му задоволя любопитството и по други начини, но се въздържам точно заради възпитанието ми.
По отношението на таксата за вход ако е в разумни граници без възражение и негативизъм бих я заплатил за да подкрепя организаторите за по-добри условия. Не визирам ограничаване и подбор на посетителите, толерантен съм всеки без значение как е облечен, повече ме вълнува как се отнася към мен.
Наистина това мероприятие повече се вписва в определението пазар с елемент на изложение отколкото в определението МЕЖДУНАРОДНО ИЗЛОЖЕНИЕ. Затова голям принос имат и част от самите изложители. Минимална част от изложителите бяха наблегнали и заложили на презентацията на даден продукт и неговата популяризация. Целта на повечето беше да продават в момента, дори и дребни неща на дребно а не създаване и подобряване имиджа на фирмата им и предлаганите от тях неща. Няма нищо лошо и в продажбите, но някак си трябва да се поразделят и оформят естетически нещата така, че това събитие да прилича повече на МЕЖДУНАРОДНО ИЗЛОЖЕНИЕ.

За съжаление това изложение от всичките, в различни свери, които съм посещавал до сега това най-малко ми харесва.

lubol
09.02.2013, 19:02
Днес посетих изложението в 11:00 часа, повярвайте няма как да бъде изложение при толкова малко място, решиха да се кача на втория етаж и не можеше да се слезеш от ескалатора , просто нямаше къде да се отместиш и идващите хора те затискаха. Теглих им една майна на организаторите и си заминах.

Помислите цяло чудо е че няма нещастни случай , сградата не е проектирана за толкова много хора нямаше, как да се евакуират при пожар примерно, или земетръс, една паника сред хората и щеше да има много жертви.
После отидох в 17:10 до 18:10 ( все пак съм от Плевен) , разгледах всичко на спокойствие , избрах си центрофуга и вана. Изложителите вярно че гледат на продават, но и обясняват. Така че съм доволен от изложението като качество , но като организация малко е недомислено , не знам как трябва да стане ( нямам опит и не мога да организирам изложение ) но от всички които съм посещавал не съм бил на такава блъсканица, дори на концерт на металика :)

alex74
09.02.2013, 22:16
Днес наистина бе претъпкано с хора,както отвън така и вътре,а в някой помешения бе много задушно като в сауна.Към 14ч.вече посетителите намаляха и бе по-спокойно за разглеждане.Иначе почти няма нищо ново,а машините ,уредите и апаратите на са по джоба на българския пчелар.Качеството на изработка на рамките и кошерите се е повишило.Аз си тръгнах със идеи и главоболие.

Юрий Цветков
09.02.2013, 22:36
Днес ходих, само и единствено с намерението да се видя с колеги от форума, с които се срещам много рядко , предвид разстоянията на които сме, един от друг. И най-вероятно, това ще ми е за последен път. Поне докато мястото на провеждане, не се промени. Това не е изложение, а най-обикновен пазар.

кентавър
10.02.2013, 19:38
Снимки някой ще качва ли

Румен Димитров
10.02.2013, 20:56
Снимки някой ще качва ли

какво те интересува: потребители от форума или стоки от изложението ?

кентавър
11.02.2013, 08:41
Разбира се, стоки от изложението

Ruslan
11.02.2013, 09:17
Мястото на изложението е абсолютно неподходящо.Няма начин организаторите да не го знаят.Ще кажат, няма друго!Ами ако инцидента с ескалатора в събота беше завършил с пострадали хора!При слизане от втория етаж, един възрастен мъж падна на края на ескалатора, вероятно защото около изхода му(на ескалатора) имаше щанд и хора на около.Слизащите от ескалатора, нямат възможност да се изтеглят и да освободят място на пристигащите от горе.Вече бях по средата, когато видях бъркотията долу, имаше паднал човек, никой от идващите не можеше да се изтегли, започнаха да връхлитат следващите от ескалатора.Опитах се да се кача отстрани на едни неподвижни первази, ама отзад идват нови хора.
Добре, че се намери съобразителен човек долу, който успя да се добере до бутона и спря ескалатора.
Да не говорим за това, че изложителите бяха затворени в стъклени аквариуми, където ако успееш да влезеш, след това не можеш да излезеш, а да видиш нещо-забрави!
Наистина, след 14 часа хората понамаляха.Явно след това трябва да се ходи, но някои изложители бяха свършили част от стоките си :D .

beehives
11.02.2013, 15:00
Здравейте колеги и уважаеми пчелари! Ние сме изложители и носители на награда от "Пчеларство Плевен 2012" и тъй като не се оправдаха очакванията ни за присъствие на изложение(това си беше пазар!) решихме тази година да не участваме. Освен това мислим, че нямаше необходимата реклама в медиите и интернет мрежата, която би довела и чуждестранни посетители, които да предадат на панаира характер на договаряне и международна оценка на българския мед и производства. Никой не отрича заслугите на организатора, благодарение, на когото е възможно събирането на голяма част от пчеларите в страната ни на место, на което могат да си закупят пособия, необходими им за работа. Това мероприятие е чудесен търговски базар, но не с ранг на международно изложение. Искрено се надяваме, че някой ден "Пчеларство Плевен" ще добие облика на международен панаир и договаряне!

кентавър
11.02.2013, 18:06
Пловдивчани са спец по международните панаири,догодина да се захващат и да направят и един за пчеларството.За да ни е близо на всички.

Димитър Бонев
11.02.2013, 20:51
Пловдивчани са спец по международните панаири,догодина да се захващат и да направят и един за пчеларството.За да ни е близо на всички.
Лесно е да се каже. Много е трудно да се направи. За да се реализира едно такова изложение се изискава един доста приличен финансов ресурс, с който ние не разполагаме. Спонсори в тая криза почти не се намират. Може би и това е причината за фиаското на плевенското изложение. Колкото и вулгарно да звучи една стара приказка " с пръдня боя не се прави" много е вярна.

сезгин
11.02.2013, 21:18
нали има пчеларска програма ,мисля че точно такива мероприятия трябва да финансира .а не кошери и отводки

Димитър Бонев
11.02.2013, 21:27
Знам, че има, но там такива като нас не получават финансиране, дори и проекта им да е най-добрият. това не е предположение. Това е горчивия опит. Просто там парите се поделят между участниците в работната група. За другите - от трите най-голямото.

сезгин
11.02.2013, 21:34
Всичко ще си дойде на мястото ,но с времето и конкуренцията . тази година много пчелари предпочетоха истанбул и белград за посещение.нашето си е пазар за съжаление .при интерес мога да пусна как някои фирми имат различни цени по адрес и в плевенския пазар.предполагам всеки е имало такива проблеми

evgeni.filimonov
11.02.2013, 22:44
Ами така ще е, когато 2-3 ма човека, работещи и по програмите - организират изложението.
Малка площ, при положение че нагоре има място по етажите, тясно, блъсканица, задух, не се диша. Отвън - пазар. Не е нужно това да се прави посред зима, нека да е при по топло време и в някой парк, както е в Белград.

Sandokan
11.02.2013, 23:52
А вие какво очаквахте?
Радвам се, че все повече хора започват да осъзнават грозната действителност.

Към “joromainata”- ето ти инфо. В Пловдив такава мрежа можеш да намериш в железарията на Събота-пазара, на ъгъла срещу училище “Иван Вазов”.

jordanov
12.02.2013, 12:27
Ееей се сте недоволни бе, и в НДК да го направят и само с вратовръзки да пускат вътре, пак ще мърморите. Един ще иска лято, друг ще иска зима. Ами приемете нещата такива каквито са, най-накрая. Остава някой да се оплачи, че петъка валя дъжд, или нямало къде да се паркира може би. Хора, къщи, салтанати, панаир като панаир. Изложителите искат да спечелят, голямата част от посетителите искат да спечелят, предполагам и организаторите искат да спечелят. Е, как да бъде иначе? В петък от 14 до 16 ч. - нормално , хора всякакви, имаше и пчеларки blush; , имаше и достолепни хора си купуваха туй-онуй, имаше и момчетии дето ще стават пчелари, те пък пазаруваха направо по списък :D Фирмите с голямо Л си държат яки цени, ама и нашего брата не му пука и купува яко, амчи тъй де, парите трябва да са в оборот. В съботата ясно как е, ама те на повечето хора точно туй им харесва, и спецовете ги знаят тия работи. Така че правете базари, пазари, панаири, изложения и кой каквото му харесва, колкото повече - толкова повече.

FVCVS CAESAR
12.02.2013, 14:00
Абе няма угодия!
Добрата новина е, че догодина много разочаровани потребители няма да присъстват и така навалицата ще бъде по-малко... drinks;
Хората обикновено остават разочаровани, когато имат някакви свръхочаквания. Тези, които са дошли за първи път, ги разбирам донякъде, защото може би са си представяли едно, пък то излязло съвсем друго. Но да идваш всяка година и всеки път да оставаш разочарован от условията, това не го разбирам.
Не било изложение, а пазар! Разбира се, че е пазар! Ако някой е отишъл на изложба, за да види нещо революционно ново, загубил си е времето. В пчеларството кажи речи всичко вече е измислено и едва ли скоро ще има нещо принципно кой знае колко ново. Живеем във високотехнологично време. Светът вече е едно голямо село, дет се вика. Всичко може да се намери и види в интернет. А четящите този, пък сигурно и другите форуми, са видели в мрежата, пък и на живо какво ли не, та едва ли нещо на това, и на което и да е друго изложение може да им вземе акъла. Е, друго си е да видиш някои неща на живо, да ги помиришеш, да ги пипнеш... Пък и ако си от далече не винаги е оправдано да биеш толкоз път заради едното пазаруване на неща, които можеш да си купиш и от по-близо, макар и на малко по-висока цена.
Продавало се навън направо от камиони? Е, и какво от това? Какъв ви е проблемът?
Изобщо на това изложение изложителите продавали! Ами отново не разбирам какъв ви е проблемът? Да представяш някаква стока, не пречи и да я продаваш. И продавачът доволен, и купувачът доволен...
Нямало нито един касов апарат! Абе тук явно сте се събрали все праведници и за всяко продадено бурканче мед сигурно издавате касова бележка и декларирате всичките си доходи на 100%, че даже малко ги надписвате, за да подпомогнете държавата.
Да го направим на една голяма поляна на палатки... Ми хубаво, ама трябва да е през лятото. И какво ще бъде това нещо на поляната? Изложение, панаир, пазар или пчеларско сборище, т. е. събор с яденье и пиенье, с чевермета? Не знам за вас, но за мен 10 Февруари е перфектната дата. Хем е празник, хем пчеларите имат повече свободно време, хем вече са си направили плановете и могат да си накупят това онова точно в началото на активния сезон.
Било голяма навалица! Да, така е, но само в пиковите часове. Просто ги избягвайте и няма да имате проблем с навалицата. Да, знам какво е да си отдалече и да бързаш много, пък ако и жената ти мрънка непрекъснато, или ти призвънява през 5 минути, става доста изнервящо... Но такъв е животът... Пък и да видите какво им е на пчелите рано напролет в тия стеснени гнезда. wink;
Като се влезело в някой аквариум, не можело да се излезе. :D Ами ако някой се е блъскал като пчела в прозорец и не е могъл да намери изхода с часове, може. Не знам какво правите, но аз не съм имал проблеми с излизането от никой аквариум дори в най-натовареното време.

За мен това изложение, или както искате го наричайте, е такова, каквото е. Отивам там с ясната представа какво представлява и с каква цел отивам. Всичко, каквото съм търсил, съм го намерил и в крайна сметка съм доволен...

А ето каква я свърших. Отидох в събота към 12:00 ч. с няколко ясно набелязани цели: да си направя една разходка, да си купя Apitom-P на 4,50 лв, защото в пчеларския магазин, ако изобщо го има, е на 5,50 лв., да си купя малко инвентар на хубава цена, някоя и друга джунджурийка, някоя нова книга, някоя и друга празна тенекия, да видя някоя добра идея, да събера малко актуални каталози и оферти (не че тези неща ги няма и в нета), да видя нещо ново (обикновено няма нищо принципно ново под Слънцето), да видя някой познат, да разменим по няколко изречения или да пием по кафе, ако остане време, да чуя някоя лекция на интересна тема. Навалицата беше доста, но я избегнах като посетих лекциите на Гургулова и Желязкова. Впрочем, именно заради тях се изсипах в този час пик (не че и техните лекции не са качени вече в мрежата). В импровизираната зала имаше доста “професори”-мрънкачи, а аз имах късмета точно до мен да има един възрастен “професор”, който непрекъснато суфлираше и мърмореше под носа си по адрес на Желязкова разни неща от рода на “абе тва не е баш тъй, кат го разпраяш ти”. Добре че по някое време си тръгна.
Беше дадена почивка (може би към 14:00 ч, не съм си гледал часовника). Тогава навалицата се беше източила, разгледах, напазарувах и се прибрах по живо по здраво.
Преди да си тръгна обаче, към 16:00 ч (пак не съм си гледал часовника) отидох да чуя лекцията за апиинверта, който бил много по-евтин от захарта, щото струвал само 2,40 лв, но пък съдържал цели 70% сухо вещество, докато в захарта сухото вещество било по-малко. На всичкото отгоре въобще не износвал пчелите, но странно защо това не го пише в официалната информация. Между другото, някой може ли да ми разясни защо Апиинверт е по-евтин от захарта, защото аз нещо не схванах?
Както и да е, установих, че лекция няма да има, защото за един възрастен пчелар лекцията на Желязкова е била последното нещо, което му се е случило в тоя живот... Решетката беше спусната, вътре имаше полицай, а той просто си седеше на стола с гръб към входа, а главата му бе клюмнала напред. Не го познавам, но цял ден ми беше пред очите. Сигурно човекът е кроял за пчелите си планове, които никога няма да реализира. Някой знае ли какво му е станало?

Ивайло Георгиев - ingivo
12.02.2013, 14:32
Даа и аз разбрах за напусналия ни колега . Лека му пръст. Иначе това действително не беше изложение ,а бит пазар . Задух ,гмеч и т.н.т. Надали ще повторя .

srg
12.02.2013, 15:08
FVCVS CAESAR

Тъжен завършек на хубавия ти разказ с философски привкус.
Между другото много инвентар си купил за едното си семейство :D

ceco_lovech
12.02.2013, 15:32
Преди да си тръгна обаче, към 16:00 ч (пак не съм си гледал часовника) отидох да чуя лекцията за апиинверта, който бил много по-евтин от захарта, щото струвал само 2,40 лв, но пък съдържал цели 70% сухо вещество, докато в захарта сухото вещество било по-малко. На всичкото отгоре въобще не износвал пчелите, но странно защо това не го пише в официалната информация. Между другото, някой може ли да ми разясни защо Апиинверт е по-евтин от захарта, защото аз нещо не схванах?

:D Захарта има 100% сухо вещество! drinks;

кентавър
12.02.2013, 16:43
Целия панаир значи може да се определи с три думи ;юруш на маслините;

FVCVS CAESAR
12.02.2013, 19:05
Между другото много инвентар си купил за едното си семейство :D
Не съм сигурен, че те разбрах?!
А може би ти нещо не си разбрал?

Aleksiev
12.02.2013, 21:18
Много се радвам като чета мненията на колегите за изложението в Плевен ,добре е че все повече хора започват да не понасят тези панаири. Ако това е изложение здраве му кажи ! Вече от 2 год.не го посещавам ,тъй като не понасям подобни блъсканици . next_banned;

evgeni.filimonov
12.02.2013, 23:05
Наистина има още какво да се направи по въпроса, поне с площта, за да няма такава блъсканица. Иначе си е готино, събираш се с приятели и потегляш към Плевен, а там те чакат други приятели от различни краища на страната.
Разбираш, че пчеларството не е само хоби, пчеларството създава много нови приятели, пчеларството е и бизнес.
С една дума - Празник.

Ruslan
13.02.2013, 09:25
Напълно съм съгласен с Евгени!Ние изразяваме мнение, препоръка към организаторите, това не е "хейтърство"(хубава българска дума :D ).Посочваме това, което не ни харесва, защото сме убедени, че трябва да се провежда, но искаме да има развитие и всяка година да има промяна към по добро.Самите участници трябва да настояват за по добри условия, надали и на тях им е харесало да стоят в тези задушни витрини...Няма нищо лошо в пазара отвън, но трябват поносими условия, място.Закритата площ е подходяща за дребния инвентар.
Ще ви дам пример с изложенията за селско-стопанска техника.Преди се провеждаха две- пролетта в Университета в Русе и края на лятото в Добрич.Обаче изложителите нещо им накриви на шапката (условия, цени, организация) и направиха БАТА в Стара Загора- на една поляна.Много място, ниски такси за участие.
Резултата го наблюдавам последните две години-изложенията в Добрич и Русе- със затихващи функции.Въпреки, че най големите производители са в северна България!

srg
13.02.2013, 15:02
Между другото много инвентар си купил за едното си семейство :D
Не съм сигурен, че те разбрах?!
А може би ти нещо не си разбрал?

Цитат от друга тема
"Колко може да трае Оксаловата киселина?
Искам да знам дали има смисъл да купувам цял килограм (цената е много по-изгодна) заради третирането на един кошер." hi;

FVCVS CAESAR
13.02.2013, 15:44
Така си и мислех. Но за да бъдат потвърдени тези изводи, ще ти трябва още инфо. wink;
Пък аз първо, никъде не съм писал колко точно инвентар съм купил, второ, това че съм се канел да третирам едно семейство, едва ли ми е пречело да купя някои неща и за онези, които не съм възнамерявал да третирам и трето, това че съм се канел да третирам едно семейство с оксалова киселина, не значи че в крайна сметка съм го третирал... именно с оксалова киселина. Може в последния момент да ми е хрумнало нещо друго.
Логика. drinks;

jordanov
13.02.2013, 15:56
Джентълмени, ще ме извините, но по принцип ден-два преди Зарезан съм хиперактивен.

Един въпрос към опортюнистите и после към всички останали. Последните няколко години някой от вас организирал ли е мероприятие с участие на хора? Да речем най-простото - Новогодишен банкет за 30-50-100 човека. Отговорилите с ДА, представете си че организирате мероприятие за 1000-10000-50000 човека, повечето от тях не се познават, а и вие не ги познавате. Бонев спомена две-три неща, които са само върхът на айсберга, даже на върха-връхната точка. Ще се радвам да чуя коментарите ви по темата, благодаря. Отговорилите с НЕ, радвайте се че има нещо създадено и да се надяваме, че някой друг ще направи нещо по-добро.

Димитър Бонев
13.02.2013, 16:17
В същност донякъде си прав, донякъде не. Всичко това, което казваш е вярно, но специално за Плевен не съм съвсем съгласен. Когато някой поеме една инициатива и направи еин такъв голям форум, то той трябва да го развива не само като организация, а и като идея. В Плевен се наблюдава точно обратното. Липса на каквато и да е идея за развитие, също както е и в пчеларския бранш. А когато всичко се остави на течението и се гони само краткосрочната печалба, то неминуемо резултата ще е стрличка силно устремена надолу. През последните 5-6 години почти нищо интересно не се е случило на този форим. Лекторите в по-голямата си част са едни и същи, а в лекциите общо взето са сменени само датите. Изложителите също. Иновативните предложения се броят на пръстите на едната ръка за целия този период. Общо взето този голям форум се превърна в пазар на дребно и възможност за дребния пчелар да закупи няколко рамки, една пушилка, няколко хранилки и т.н. Преди години мисля, че не беше така. Организаторите трябва сериозно да се замислят и да внесат свежи идеи за догодина, включително и да намерят някое по-подходящо място.

srg
13.02.2013, 16:53
Така си и мислех. Но за да бъдат потвърдени тези изводи, ще ти трябва още инфо. wink;
Пък аз първо, никъде не съм писал колко точно инвентар съм купил, второ, това че съм се канел да третирам едно семейство, едва ли ми е пречело да купя някои неща и за онези, които не съм възнамерявал да третирам и трето, това че съм се канел да третирам едно семейство с оксалова киселина, не значи че в крайна сметка съм го третирал... именно с оксалова киселина. Може в последния момент да ми е хрумнало нещо друго.
Логика. drinks;

Надявам се че си го приел като добронамерена закачка. drinks;

Aleksiev
13.02.2013, 18:04
Напълно подкрепям колегата Бонев ,много е прав. Крайно време е нещата да се правят както трябва ,това в Плевен не знам какво е , но според мен определено не е празник . Една идея на вниманието на г-н Бонев ,нямали начин по време на Пловдивското изложение да има и изложение на пчеларски стоки .Ако това стане мисля , че нещата ще изглеждат по различно .

Димитър Бонев
13.02.2013, 19:55
Не е добър вариант по няколко причини. Ние правим базар на пчелни продукти. Ако тръгнем да правим нещо като Плевен на площада ще е такава цигания, че не ти е майко работата. А това не е в наш стил. И без това от ден на ден става все по трудно и скъпо да се направи каквото и да е мероприятие, а ако направим една такава цигания, ще ни е за последно.

Aleksiev
13.02.2013, 20:09
Идеята ми бе да е в панаирното градче по време на някое от изложенията там ,но сигурно наемането на една или две палати е сума ти пари . Това според мен е най подходящото място за изложение (може би наистина международно) за срещи ,запознанства между пчеларите drinks; и др. За площада не става дума.

Димитър Бонев
13.02.2013, 20:23
Много е скъпо в панаира.Никой няма да доде при тези цени.

koragroup
13.02.2013, 21:09
В Русе си имаме два полу-празни МОЛ-а. Място да искаш!
А и сме по-близо до "международното" wink;

Юрий Цветков
13.02.2013, 21:43
Колега, Йорданов. Аз не съм против провеждането на подобно събитие. Но съм възмутен от обявяването му, като Международно изложение. То изобщо не е такова, а си е най-обикновен пазар. на теб ти е сравнително близо, но е напълно не основателно, хора от Видинско, Варненско, Бургаско или от Кюстендилско, да бият толкова път само за едното пазаруване, на дребен пчеларски инвентар, който освен всичко, не е на "промоционална" цена. Ако във всеки областен град има работеща пчеларска структура, то с много по-голям успех, може да организира подобни пазари, даже няколко пъти в годината. Така месния пчелар, ще може да си подсигури необходимия му инвентар според сезона.
Но на едно "международно" изложение, няма място за търговия на дребно. Целта на такова мероприятие е, да се представят пред бранша, различните производители и тяхното производство. Правят се демонстрации и се осъществяват контакти. А който, каквото си хареса, си го договаря на място или след това с конкретната фирма. Сключват се договори и се уговарят доставки. Това е същността на едно изложение.

Aleksiev
14.02.2013, 09:11
Колегата Цветков го каза,точно,ясно и кратко .Това е истината .

FVCVS CAESAR
14.02.2013, 11:38
Абе бъдете малко по-прагматични. Няма никакъв проблем да се правят и уговорки, и доставки. Ако на човек му трябва един камион рамки, например, мисля че никой няма да се откаже да му ги докара на място. Тези договорки могат и по телефона да се правят, макар че това крие известни рискове и за двете страни, особено ако не се познават добре. Аз съм го правил обаче дори с хора, които никога не съм виждал - с куриер и с наложен платеж. Иначе си събирам оферти, каталози, визитки, телефони, имейли, защото не знам кога какво ще ми дотрябва. Но за дребни доставки няма смисъл от излишни усложнения. Ако така и така си в Плевен, плащаш, взимаш и заминаваш. Защото ако си от Видин например и имаш, да кажем, 50 кг восък за продаване, пък някой от Малко Търново е дошъл в Плевен да изкупува восък и плаща добре, не е ли по-добре да метнеш восъка в колата, ако така и така ще ходиш на изложението? По този начин ще спестиш малко транспортни разходи на купувача и той може да ти даде по-добра цена, примерно. Ако му имаш телефонния номер, можеш да му звъннеш предварително и да се уговорите. Или, да кажем, трябват ти 10 хранилки (някакъв модел, дето го няма в местния пчеларски магазин и си ги видял на изложението). Какви уговорки да правиш за десет хранилки? Просто ги плащаш и ги отнасяш.
Пък аз миналата година исках да си взема 1-2 финландски кошера от полистирол, да ги пробвам. Но човекът каза, че този, който е изложен, му е мостра и е единствен. Нямало ги в България на склад и трябва да се прави доставка от Финландия, но нали се сещате, че трябва да се събере поръчка поне за стотина кошера, та да се занимава някой с такава доставка. Дадох му телефони, имейли, да свирне, ако се появят достатъчно мераклии за такива кошери, но явно или не са се появили други желаещи, или ми е затрил някъде координатите.

FVCVS CAESAR
14.02.2013, 13:54
тия неща мога да си ги купя и от пчеларския магазин в Добрич на същата цена без да бия 700 км до Плевен или просто да си ги поръчам по интернет от същите изложители.
Разбира се, ако така ти е по-изгодно...
Между другото, Плевен - Добрич - Плевен мисля, че е 520 км, но пак не са малко, колкото и да са относителни понятията "малко" и "много".


... той просто си осигури гарантиран пазар за продукцията, докато аз всяка година се чудя на кого, къде и на каква ли цена ще продам моята...
А защо и ти не направи същото, като него... вместо да се чудиш?

FVCVS CAESAR
14.02.2013, 14:45
Да, прав си... почти. Погледнах таблицата в пътната карта - дават го 346 км в едната посока, т. е. 692 км отиване и връщане. А 520 км било разстоянието по права линия (двупосочно)... ако някой реши да пътува със самолет. :D

jordanov
14.02.2013, 14:54
Ха, ха, ха, събуди се Българино ! Господа, добре дошли в новия век!

Юрий, ти както и Бонев мисля сте казвали, че сте хора с дясно мислене ?! Ми не съм очаквал от тебе такава проява на идеализъм, приятно ме изненада, благодаря! Народее, парица е царица в днешно време. Свят и държава се тресе отвсякъде ,печени евро фирми продават на евро пазара конско за говеждо, МОК маха борбата от Олимпиадата, че не носила парички, вий се възмущавате че щом заглавието му било Международно изложение не трябвало да има търговия на дребно. Бе ората искат кибапчита и Пресито да слушат вий ми говорите за Тримата Тенори. Ми направете нещо както мислите че трябва да бъде, поддържайте го десет години и всеки път да става от хубаво по-хубаво и ви казвам Евалла, всичко друго са приказки.

Simedtrade
14.02.2013, 20:25
Като участник в това събитие, не съм съгласен с много от вас...Тази година ми беше второто участие на изложението в Плевен.
НАИСТИНА ПРИЗНАВАМ, ЧЕ ТОВА СЪБИТИЕ НАПРАВЕНО ЗА ГОЛЯМА ФИНАНСОВА ИЗГОДА НА ОРГАНИЗАТОРИТЕ, ТОВА Е МОЕ МИСЛЕНЕ...
Доколкото самото изложение, ДА наистина има какво още да се иска, но има ли по добро в страната ни?-НЯМА!!!
Основа за сравнение с изложенията в чужбина просто няма, просто нашият манталитет е съвсем друг(както се изразиха повечето колеги по горе, всеки идва за да види нови идеи и да ги реализира в домашни условия)...
За мен а и за доста мои колеги изложенията в Плевен и Добрич са като празник чакан цяла година...
На тези изложения се постига пряк контакт и запознанство между пчелари, производители,търговци и други подобни лица... Лично моите представители на изложението раздадоха 3500 визитки, което спомага за премахването на посредниците на пазара...
Оттносно оприличаването на панаира с бит пазар, да така е, има нещо общо. Причината са СТРАШНО големите наеми, в изложбените зали(всеки гледа да избие разходите си, което си е съвсем нормално при тези условия на пазара)...Участвал съм и на ПЛОВДИВСКИЯ ПАНАИР(не с пчеларски инвентар), за 40кв.м. платихме 5600лв. Сами си направете сметка какъв финансов ресурс трябва не само на организаторите, но и на самите участници в изложението да се направи такова нещо в ПЛОВДИВ. Макар и в Плевен цените да са наполовина колкото в Пловдив, пак си е голяма сума... И аз имам желание изложението да става на по обширно място но като гледам едва ли е възможно, поне за сега...
Темата наистина е много интересна и я следя с инетерес... ВСЕ ПАК ТЕЗИ ИЗЛОЖЕНИЯ СЕ ПРАВЯТ В ПОЛЗА НА ПЧЕЛАРЯ, А ЗА МЕН НЕГОВОТО МНЕНИЕ Е НАЙ-ВАЖНО...

Румен Димитров
14.02.2013, 20:39
.......

Хубаво беше да се чуе и "другата" страна!
Поздравления за смелостта wink;
И не знам защо, при положение че не съм присъствал, ама съм съгласен с Simedtrade на 100%.

Всяка година чета подобни коментари и стигам до извода, че ако ми трябва нещо, мога да го намеря и договоря през интернет, отколкото на организиран "битак", като в Плевен.... или в районните магазинчета!

munchoE
14.02.2013, 21:00
А от тези всичките наредени на щандовете някой да е издал поне една касова бележка ?????????? Това си беше жив битак.Но докато там можеш да се пазариш тук тази година всичко бе на цени като за програми

Simedtrade
14.02.2013, 21:26
Моят касов апарат беше там, но признавам, изобщо не са го включвали...

Румен Димитров
14.02.2013, 22:10
Хубавото на програмите....и програмистите е, че винаги можеш да договориш нещо зад тях wink;

Иначе целта на изложенията не са да представят по-евтини стоки, а нововъведения в даден бранш!
За съжаление, в пчеларството топлата вода е открита отдавна и сега подобни сбирки са си най-обикновен базар!

Според мен подобни неща не трябва да се рекламират като изложения, а като пролетен или есенен базар(търговия на открито, тържище), т.е. времето когато пчеларите не са толкова заети и могат да си напазаруват неща с отстъпка. Демек,базара да е за потребителите, а производителите, освен, че трябва да се бръкнат за плащане на щандове, трябва и да свалят цени, за да може да направят оборот, което ме връща на мисълта на Simedtrade :


ТОВА СЪБИТИЕ Е НАПРАВЕНО ЗА ГОЛЯМА ФИНАНСОВА ИЗГОДА НА ОРГАНИЗАТОРИТЕ

...иначе казано, отново никой не мисли за пчеларския бранш, а някой гледа изгодата, чрез дългогодишната реклама.......

rosty_sz
14.02.2013, 23:02
До колегата който е изложител.
Как мислите щеше да е по-добре за вас, да се срещнете лично и с помощта на още двама сигурни ваши служителя с по 50 човека на ден и да им отделите по 10-тина минути личен контакт или да раздадете 5000 визитки?
Аз пръв повдигнах тона на недоволство, но не искам да ме разбирате грешно. Нека си има търговия на отделен базар, който е част от изложението ама това в момента си е ......
Мислейки си по въпроса достигам до заключението, че може да се направи алтернативно изложение на открито през август и акцента, който да привлича да е договаряне за изкупуване на мед,прашец и т.н.

Ruslan
15.02.2013, 09:27
Няма нищо лошо в това, да има базар и да се продава.Отделно от това, да има добре организирана съпътстваща програма, с лекции, с дискусии.Няма как да бъде само изложение, на което да не се продава, а само да се гледа и договаря.Дори и на Панаира в Пловдив не е така.
Не разбирам тези които се нахвърлиха към критикуващите начина на организация.Нашите критики са градивни, смятаме, че е полезно и необходимо да го има това изложение, забележките ни са стремеж нещата да се подобрят.Явно нашата дискусия се следи и от изложителите.Те са хората, които могат да настояват пред организаторите, условията да се подобряват.Защото ако ние не сме доволни и посетителите намаляват, на кого ще предлагат своята продукция!?
Не съм съгласен и с тезата, че цените били по-високи от нормалното.Нещата които аз си купих, са на доста по добри цени от тези които се предлагат в магазините при нас.Да не говорим, че на едно място е събрано, всичко което се предлага за бранша.

galin_f
17.02.2013, 23:56
Джентълмени, ще ме извините, но по принцип ден-два преди Зарезан съм хиперактивен.

Един въпрос към опортюнистите и после към всички останали. Последните няколко години някой от вас организирал ли е мероприятие с участие на хора? Да речем най-простото - Новогодишен банкет за 30-50-100 човека. Отговорилите с ДА, представете си че организирате мероприятие за 1000-10000-50000 човека, повечето от тях не се познават, а и вие не ги познавате. Бонев спомена две-три неща, които са само върхът на айсберга, даже на върха-връхната точка. Ще се радвам да чуя коментарите ви по темата, благодаря. Отговорилите с НЕ, радвайте се че има нещо създадено и да се надяваме, че някой друг ще направи нещо по-добро.

Г-н Джентълмен, вие от отговорилите с ДА ли сте?

За да не отговарям на въпроса само с въпрос ще кажа от кои съм, но ми е интересно и другите от кои са.

Аз съм от тези с отговор ДА, много над новогодишен банкет на 100 човека и за една вечер, затова и си позволявам коментар. Не се изказвам или взимам участие по-теми в които нямам пряко наблюдение и опит.

Има много какво да се желае от това събитие, но да не се повтарям, изразил съм си мнението вече.

Щом подобен формат на сегашния получава интерес нямам нищо против да го има, но името не отговаря на събитието… Този бранш както всеки друг за да се развива качествено има нужда от събитие което ще отговаря на такова име.
Топлата вода била открита… винаги има какво да привлече вниманието и да се открие дари и след топлата вода, още повече в България!

Интернет е едно а живия контакт съвсем друго. Общувам с доста хора и партньори през интернет и телефон, но няма какво да замести контакта на живо.

jordanov
18.02.2013, 14:33
Да.

Nik_m
25.12.2013, 14:26
Да ви попитам заслужава ли си да се иде на изложението, има ли какво да се види и да се купи?
Тази година мисля да ходя, трябва ми малко инвентар (центрофуга, халеманови, ел.нож и.т.н.) ще може ли да си похарча парите или само ще се разходя!

Искрен Мутафов
25.12.2013, 16:26
Моят отговор е: категорично си струва. Събират се много фирми производители на пчеларско оборудване, инвентар, лекарства, кошери, рамки, храни, восъчни основи, лицензираните майкопроизводители и на отводки. Почти всички правят промоции и отстъпки(2013 - Прима Вет имаха значителна отстъпка при покупка в брой без фактура). В продължение на трите дни изложение се изнасят доста интересни лекции, както от наши научни работници, хора от бранша, така и лекции с международно участие, въпреки че от тази година всичко е качено в youtube, аз си присъствам и трите дни(гледам програмата на лекциите и си избирам на кои да съм в залата).

tsc1
30.12.2013, 17:13
Ако някой има информация за цените за участие - щанд, оборудване на щанда и всичко друго нека пише тук. Какви са координатите за връзка с организаторите?

Валтер Желязков
01.01.2014, 15:16
Организатори на изложението-http://www.partners-expo.com/

Искрен Мутафов
01.01.2014, 16:46
Организатори на изложението-http://www.partners-expo.com/

Линкът който си дал е на фирмата(организацията) администрираща сградата в която се провежда изложението, но тя не се занимава със самата организазия и отдаването на щандовете. Човекът който ви е нужен е г-н Табаков - 0893224493. А цената на едно щандче от около 3м2 е към 90лева, но за повече информация се обръщайте към г-н Табаков.

ceco_lovech
01.01.2014, 22:19
Линкът който си дал е на фирмата(организацията) администрираща сградата в която се провежда изложението, но тя не се занимава със самата организазия и отдаването на щандовете. Човекът който ви е нужен е г-н Табаков - 0893224493. А цената на едно щандче от около 3м2 е към 90лева, но за повече информация се обръщайте към г-н Табаков.

90лв. на кв.

tsc1
01.01.2014, 22:57
Благодаря за инфото. Тези 90лв на ден ли са или за цялата изложба? И какво влиза в тях?

Искрен Мутафов
02.01.2014, 01:56
Благодаря за инфото. Тези 90лв на ден ли са или за цялата изложба? И какво влиза в тях?

Абе ти, нямаш ли си достъп до телефон, да вземеш да звъннеш и да попиташ - какво, що, как, колко...?!? Имаш телефонният номер на организатора, обади му се и го поразпитай надълго и нашироко, цената която споменахме е ориентировъчна.

tsc1
20.01.2014, 16:12
Търся участник в изложението - производител на пчеларско оборудване за съвместо участие на изложението. Необходима ми е площ около 1м2 - три малки експоната за охрана на пчелини. На колегата, с когото щяхме да участваме му се появи семеен проблем и замина спешно за чужбина. Ако има желаещи - подробности на ЛС.

tsc1
21.01.2014, 13:22
Намерих решение на проблема. Благодаря на колегите, които се отзоваха.drinks;

Искрен Мутафов
23.01.2014, 20:28
http://www.pchelarstvo.com/пчеларство-плевен-2014-програма/

http://www.pchelarstvo.com/още-за-пчеларство-плевен-2014/

koragroup
23.01.2014, 23:17
Много ми е интересно, относно предпоследната точка от програмата. Какви се критериите за подбор на номинираните "млади пчелари". И какви са критериите за тяхната оценка?

Antonov
01.02.2014, 17:29
СЪПЪТСТВАЩА ПРОГРАМА на XII Международно изложение "Пчеларство Плевен 2014 07 февруари /петък/
10.00 ч. - Откриване на изложението
проф.,д.с.н. Димитър. Греков-министър МЗХ
Мария Габриел -евродепутат
Илиян Йончев - обл. управител
проф. д-р Димитър Стойков д.м.н.– кмет

10.30 ч. - Пресконференция на организатори и официални лица
зала – 12 етаж

11.30 ч. – „Основни принципи в апитерапията. Биологични пчелни продукти – гарант за ефективна апитерапия”
лектор: д-р Пламен Енчев
орг: Сдружение за Биологично пчеларство
зала – 12 етаж

13.00 ч. – Провеждане на събрание относно създаване на Национална представителна пчеларска организация
модератор: инж. Михаил Михайлов
зала „Плевен” (Областна администрация)

15.30 ч. -„Бионосители плюс ревалитазирана вода, равно на профилактика и лечение на пчелите”
лектор: Пламен Аспарухов
орг: bionositeli.com
зала – 12 етаж

08 февруари/събота/
10.00 ч. – “Лечебно и противораково действие на пчелните продукти”
лектор и модератор: проф. Хр. Мермерски
зала – 12 етаж

12.30 ч.- „Здравеопазване на пчелните семейства”
лектори: проф.Зоран Станимирович (Сърбия)
проф.. д-р Калинка Гургулова - НДНИВМИ- Сф.

Дискусия „Въпроси и отговори по здравеопазването
на пчелите” с участие на лекторите
модератор: д-р Иван Панчев
орг: Областен пчеларски съюз- Плевен и „Примавет”- София
зала – 12 етаж

15.00 ч. - „Практическа употреба на немските храни за пчели Apiinvert, Api Fonda, Api Puder и заместителя на прашец „Фитбий”
лектор: Калоян Кисов
орг: „Бий Голд” и „Аписелект - Кисови”
зала – 12 етаж

16.00 ч. - Представяне дейността на фирма „Спектромед ЕООД” и „Биоконтрол корпорация”
лектор и модератор: д-р М. Ботровлиев
зала – 12 етаж

09 февруари /неделя/
11,00 ч. – Официално награждаване на децата отличени в конкурса „Пчеларството – Екология и плодородие, пчелният мед – здраве и дълголетие”
зала Народно читалище „Съгласие”
12.00 ч. – Официално награждаване на участниците. Връчване на приза „Най-проспериращ млад пчелар на България през 2013”. (Съвместно с Фондация „Еврика”)
зала – 12 етаж
12.30 ч. – Заключителна пресконференция на наградените фирми и пчелари
зала – 12 етаж

vanHanegem
01.02.2014, 17:37
...ревалитазирана вода???

Петър84
01.02.2014, 18:04
http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=0CCsQFjAB&url=http%3A%2F%2Fgrander.bg%2Fgrander_in_bulgaria_ bees.php&ei=AhrtUty2C6joywPsm4KIDA&usg=AFQjCNHO7xL3zievp-uKmVFLPcZhQWtfpQ&bvm=bv.60444564,d.Yms&cad=rja

vanHanegem
01.02.2014, 19:14
...Ревитализирана вода
Това е съвсем друго, нали?

Nik_m
08.02.2014, 17:31
Днес ходих на изложението и повече не вярвам да повторя.
Страшна блъсканица, отвратителна организация просто ми мина желанието за гледам каквото и да е само като влезнах вътре.
На ескалатора стари хора започнаха да викат защото ги смачкаха всеки натиска все едно идва края на света.
Отказахме се е колегите и отидохме да пием кафе и след няколко часа се върнахме, но каквото ми трябваше беше свършило и ходих за нищо.
Ходил съм и на други изложения, но такова чудо няма.

Mateev
08.02.2014, 18:08
Организацията си беше много добра, просто помещенията са с малка площ, паркинзите около сградата - също. Лудницата е пълна, а задръстванията на 100 метра около сградата са пословични. Всичко е задръстено с камиони и бусове на пчелари, натъпкани с кошери, рамки, восъчни основи и всякакво друго пчеларско оборудване. Търговията върви с пълна сила. Всичко се купува, всичко се продава. Хора са нарамили разни кашони или кошери или други дървении и поклащайки се леко пристъпват по заледения асфалт, мъкнейки ценната придобивка към колата, паркирана на 200-300 метра в някоя странична уличка. Разни мургави лелки и мустакати чичковци се блъскат в тълпата и крещят "Изкупуваме пчелен восък и прополис". Между другото и на всеки втори щанд виси същата табелка "Изкупуваме пчелен восък и прополис". Не знам защо куцо и сакато се е юрнало да изкупува восък и прополис - явно има огромен пазар на запад.

Изложението е страхотно, битака около него - също. Посещаемостта е огромна. Само дето всичко пращи по шевовете от липсата на достатъчно място за хора, щандове и коли. Явно плевенчани се нуждаят от 3 пъти по-голяма сграда и от 10 пъти по-големи паркинзи около нея.

Които бяха най-хитри, отидоха на изложението още в четвъртък след обяд. Вярно че не всички щандове бяха готови, но алъш-вериша можеше да започне веднага при сравнително малка навалица. Ние например на спокойствие премерихме и купихме пчеларски костюми и ръкавици за нашите пчелари. Видяхме почти всичко и пипнахме почти всичко още в четвъртък вечер. В петъка вече беше задръстено с хора, но все пак с известно блъскане човек имаше шанс да се придвижи 10 метра в една или друга посока. В събота (днес) предполагам че е било деня пик, в който не само че е имало хора гъз до гъз, но и вероятно въздуха в помещенията не е бил достатъчен за всички. В неделя ще е по-спокойно, но няма да са останали достатъчно проспекти за всички, пък и далаверата с купи-продай вече ще е свършила. Аз например от един турски изложител още в петъка закупих всичките налични 280 броя пластмасови основи, като по този начин не оставих на другите посетители дори и 1 бройка, за да видят що за животно е това и има ли то почва у нас.

Nik_m
08.02.2014, 18:19
Според мен е работа на организаторите да осигурят достатъчно място за провеждане на дадено събитие.
Трябвало да е имат поне бегла представа колко хора ще го посетят или да направят някакъв ред при влизане.
Примерно влизат 1000 човека и след това излиза един и влиза друг, при положения че няма друго място.
Все пак се посещава от хора а не от овце.

спартак
08.02.2014, 18:45
Следващото изложение нека бъде в Габрово. В Плевен за толкоз години нищо не направиха относно комфорта на посетителите.
И без това едни и същи хора преяждат с " пчеларската" власт, Учредителния конгрес и новата " пчеларска конституция" нека излязат от града на ковача и Матеев бъде инициатор.Аз лично по електронен път , ще подкрепя инициативата.Този път не се шегувам Матеев.

Петър84
08.02.2014, 19:01
Голяма блъсканица на това изложение.Но има от пиле мляко

Mateev
08.02.2014, 19:08
В You Tube вече се появиха първите клипове от тазгошишното изложение:


Репортаж на AgroBG:


http://www.youtube.com/watch?v=z4PS-pIdng4



Министър Димитър Греков в Плевен за откриване на XII-тото Международно пчеларско изложение:


http://www.youtube.com/watch?v=LwJp6Ds4kuI




Българският Евродепутат Мария Габриел в Плевен за откриване на XII-тото Международно пчеларско изложение:


http://www.youtube.com/watch?v=Bao4S9ZrP5o

taurus
08.02.2014, 19:52
Дали има смисъл да се вдига човек от София с кола - надявам се утре да не са се разотишли търговците?

kuline
08.02.2014, 20:04
Дали има смисъл да се вдига човек от София с кола - надявам се утре да не са се разотишли търговците?
Много от предлаганите стоки вече ще са разпродадени и търговците се стягат да си разотиват. Така, че сам си направи сметката.
Най-удачно е да се отиде в петъчния ден, защото няма много хора, а предлаганите стоки са налични. В съботния ден е ужас не можеш да видиш нищо, такава навалица, че..... бедна ти е фантазията и то не само тази година. Поне от три години насам
е все така.

Вълчан
08.02.2014, 21:19
Подкрепям, мненията на колеги те. Ходих тази сутрин с още един колега, УЖАС залите малки хората много, преса от човек на човек. Имаше интересни неща но не можеш, да се доредиш. Организаторите да помислят за по голяма площ.

Искрен Мутафов
09.02.2014, 09:19
Разни мургави лелки и мустакати чичковци се блъскат в тълпата и крещят "Изкупуваме пчелен восък и прополис". Между другото и на всеки втори щанд виси същата табелка "Изкупуваме пчелен восък и прополис". Не знам защо куцо и сакато се е юрнало да изкупува восък и прополис - явно има огромен пазар на запад.



Явно се надяват след няколко месеца някой да им го купи "на сляпо" за десеттина лева на килограм(за восъка), примерно...

Цеко
09.02.2014, 12:03
Явно се надяват след няколко месеца някой да им го купи "на сляпо" за десеттина лева на килограм(за восъка), примерно...

10 лева и сега не е недостижима цена, стига да е по голямо количеството.

borislav aleksandrov
09.02.2014, 12:16
макар и встрани от темата - търсенето е огромно от години понеже не можем да задоволим собственото си потребление на восък в страната но изнасяме за страни като Турция, Франция, Италия...

инъче изложението както винаги доказа че е по-скоро бит пазар (съботен) отколкото международно изложение ... надявам се Пловдиското да е значително по-добро все пак е в Панаира и по време на Агра ....

Пламен Керчев
09.02.2014, 17:06
Днес на изложението беше доста спокойно,нямаше я обичайната навалица от предният ден. Можеш да разглеждаш и пазаруваш на воля. Разгледах всички щандове и си накупих всичко каквото бях планирал.

Юрий Цветков
16.02.2014, 23:35
Изложението е страхотно, битака около него - също. Посещаемостта е огромна. Само дето всичко пращи по шевовете от липсата на достатъчно място за хора, щандове и коли. Явно плевенчани се нуждаят от 3 пъти по-голяма сграда и от 10 пъти по-големи паркинзи около нея.

Чудя се, защо такъв огромен (а той е реален всяка година) интерес, към нещо което е в "колапс", "криза", " пред изчезване" и т.н.
Май мита, че българското пчеларство умира, се срина.
Никога до сега не е имало толкова много производители на пчеларски инвентар и оборудване - сега всеки мебелист прави кошери.
Никога не е имало такъв "глад; за отводки и пчелни майки.
Никога не е имало такъв богат асортимент на пчелни продукти и различни лекове съдържащи такива.
Има 3 периодични издания (вестници).
Всяка година се издават поне по 5-6 пчеларски книги.
Има над 10 "национални" организации и асоциации, за сега само на гейовете пчелари няма, но знае ли човек.
Никога до сега на пазара не са предлагани толкова видове храни за пчели и лекарства.
Е ако това е отрасъл в "криза", дай боже на всички останали отрасли такава съдба.

П.с. Лично мнение.

jordanov
17.02.2014, 11:28
Ами изложенията ? Плевенското трябва да стане една седмица, че да покрие интереса, най-добре седмица + уикенд. Башка в Пловдив ще има, Чирпан, Видин, Добрич, Етъра, Беклемето и още и още, нека има. Таз година така, догодина дай Боже у всеки град.

спартак
17.02.2014, 14:38
Даже към всеки пенсионерски клуб и читалище по едно пчеларско звено. Във всяко училище по един кръжок или паралелка по приложно пчеларство. Дай Боже!

Димитър Бонев
19.02.2014, 01:49
Колеги,
Недейте да злословите толкова по адрес на хората дръзнали да направят нещо за пчеларството. Само този, който се е сблъскал с проблемите по организирането на едно изложение знаят колко трудно е това. Не ни заливайте с помия. Дръзнахме да организираме изложение в Пловдив не за да надвием егото си, даже организаторите в основната си част нямат нищо общо с Пловдив. Правим го най-вече, защото точно там е мястото на един такъв форум. Къде другаде има площи и пространства, където може да създадат нормални условия и за изложителите и за посетителите, независимо ккакъв е техният брой и да се избегне блъсканицата, освен на място, което е специализирано за такива цели. Тези от вас, които имат желание и ни посетят, ще разберат каква е разликата. Освен това е добре да правите разлика между различните видове изложения. Какво лошо има във всеки град периодично да се правят изложения от типа "фестивал на пчелните продукти" Та нали всички ревем, че имаме проблеми с реализацията на продукцията. Ето ви начин да постигнете по-добра реализация на по-добри цени. Да се срещнете с хората, да спечелите клиенти. А какво пречи по населени места да се събирате и да си говорите за пчели, та дори и да се кооперирате. Пък и какво лошо да има и кръжоци по пчеларство. При нас има и децата се интересуват и не малко от тях вече станаха пчелари. Ама май е по лесно да се плюе отколкото да се направи нещо градивно. Е с този манталитет до никъде няма да я докараме.

спартак
19.02.2014, 08:11
Ами докато като се правят непрофесионално и по " сборджийски" изложенията и моето лично отношение ще е такова.Бонев защо се чувстваш, засегнат при положение ,че напоследък страниш от пчеларските "инициативи"?Явно много са те ощетили и обидили някои минали обстоятелства.И още , да споделя с форум, стройна пчеларска и единна организация, да не ви отчайвам , ама няма да стане.Тук някой се вземат на сериозно и страдат от това.За мен лично форума е забавен.
Хайде сега да видим кой от коя партия е ...Пишете ,пишете.Аз не се обиждам.

Вълчан
19.02.2014, 10:52
Бонев, много добре казваш, да място за пчеларско изложение е Пловдив, но. Как аз или други колеги да отидем на него когато работим през седмицата? Съгласен съм с твоите предложения, но в България всеки си е Войвода!

Димитър Бонев
19.02.2014, 21:39
Ами докато като се правят непрофесионално и по " сборджийски" изложенията и моето лично отношение ще е такова.Бонев защо се чувстваш, засегнат при положение ,че напоследък страниш от пчеларските "инициативи"?Явно много са те ощетили и обидили някои минали обстоятелства.И още , да споделя с форум, стройна пчеларска и единна организация, да не ви отчайвам , ама няма да стане.Тук някой се вземат на сериозно и страдат от това.За мен лично форума е забавен.
Хайде сега да видим кой от коя партия е ...Пишете ,пишете.Аз не се обиждам.
Прав си, че напоследък не се включвам активно в пчеларските инициативи, но за това си има причини. Най-вече здравословни, пък и се уморих да се боря с вятърни мелници. И аз не съм оптимист, че нещо свястно ще се получи с това обединение. Не и по начина, по който започна да се прави, но знае ли човек. Може този път като не участвам и не развалям нещата, може и да се случи чудото.

Lukarov
03.01.2015, 23:07
Честита нова година. Успех на всички. Някои знае ли, кога и къде, ще се проведе пчеларско изложение Плевен тази година?

kroum
04.01.2015, 06:58
От 12 до 15 февруари 2015 в Плевен ще се проведе XIII-то Международно изложение - договаряне "Пчеларство - Плевен 2015", съобщиха организаторите от "Партнерс експо" ООД.
Мястото е същото-Мания Тауър(бивш хотел Плевен)-до гарата и автогарата.

idjo_52@abv.bg
08.01.2015, 09:27
Колеги,да използваме изложението за обединение на всички пчелари и защитаване на интересите Ни.Няма различни съюзи,различни партии но имаме еднакви интереси и само заедно можем да ги ЗАЩИТИМ.

Димитър Бонев
09.01.2015, 20:54
Пак ли? Кого ще обединявате?

Недялко Атанасов
10.01.2015, 10:11
Колеги,да използваме изложението за обединение на всички пчелари и защитаване на интересите Ни.Няма различни съюзи,различни партии но имаме еднакви интереси и само заедно можем да ги ЗАЩИТИМ.
Христо Христов ако не се лъжа,по скоро интелигентно агитиране за присъединяване:bigsmile:

didaki
20.01.2015, 19:47
Отново в теснотията и блъсканицата.Как не измислиха някаде на по просторно.Пука им на организаторите, че си останал без някое копче.Явно, че за организаторите по- важни са изложителите,те плащат, а посетителите за които, предполагам е изложението да се оправят както могат.

Светослав Точев
21.01.2015, 10:57
То вече е измислено колега,заповядай в Пловдив на АПИ БЪЛГАРИЯ,просторно е ,няма блъсканица,няма я и тази цигания по паркингите.:)

nyanakiev
21.01.2015, 13:57
А КОГА ЩЕ БЪДЕ В ПЛОВДИВ АПИ БЪЛГАРИЯ

vencii
21.01.2015, 14:56
http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=1465&page=2

Antonov
21.01.2015, 18:15
Отново в теснотията и блъсканицата.Как не измислиха някаде на по просторно.Пука им на организаторите, че си останал без някое копче.Явно, че за организаторите по- важни са изложителите,те плащат, а посетителите за които, предполагам е изложението да се оправят както могат.

Междудругото си много прав,теснотия и блъсканица.Не само копчетата ще ти вземат,ами и долните гащи.Що не предложиш на организаторите да го направят на летището в Долна Митрополия.Като опънат ония сергии по пистата-широко,просторно.Може и цял пчелин да изложиш за продан.

didaki
21.01.2015, 19:28
И ти си прав, но сме в България.Преди няколко години бях на мотоизложение в Букурещ, в някакъв техен изложбен център.Тесничко си беше.От следващата година в самолетен хангар на летище Баняса.Широко,просторно,да ти е кеф да обикаляш и да зяпаш.

Evgeni Petkov
21.01.2015, 19:47
Междудругото си много прав,теснотия и блъсканица.Не само копчетата ще ти вземат,ами и долните гащи.Що не предложиш на организаторите да го направят на летището в Долна Митрополия.Като опънат ония сергии по пистата-широко,просторно.Може и цял пчелин да изложиш за продан.

Не си прав, защото съм ходил с дни на всичките Плевенски изложения досега и това което е, особено миналата година- припаднали хора, с маски на устата болни от пневмония тичащи до терасата за да си поемат въздух, просто един абсурд, особено в съботния ден!
Преди, когато беше в Художествената галерия изложението си беше нормално, залата удобна, но явно организаторите търсят "голямата пара", дори миналата година ми го казаха в прав текст- да сме им били благодарни, че входа им бил без пари!!!/ не знам, тази може да сложат входна такса, или да бият печати по ръцете на влезлите за да влизат само веднъж, знам ли?/
За мен лично Плевенското изложение си свърши предназначението и бъдещето е на Пловдивският панаир- март- по-топъл месец, има други зали с изложители, ако не ти се стои само един задушен "остъклен кафез"!
А наистина "панаира" с камионите пълни с кошери и инвентар на паркинга на хотела е много по- добре да се разположи на летището в Долна Митрополия и ще е удобно и за разтоваряне и купуване на обемист инвентар! Никой не кара кошерите си по влакове и мотриси, а си има собствен транспорт. Така, че предложете го на организаторите! Мисля, че има още време.

jorors
25.01.2015, 11:05
Ето малко инфо за изложението.
http://www.farmer.bg/39387-v-sredata-na-fevruari-pchelarite-se-sabirat-na-porednoto-izlozhenie-v-pleven-

Светослав Точев
25.01.2015, 22:46
Колеги,аз специално съм от Пловдив и вече четири години не пропускам Плевенското изложение,няма да го пропусна и сега.Имам един въпрос към организаторите,защо политизирате един чисто търговски форум и каните, доказа ли се неудачници ,като Михайлов да го развалят.Защо,като каните него, не поканите и Матеев и Куменов.ЗАЩО ПРОДЪЛЖАВАТЕ ДА НИ ДЕЛИТЕ.Не допускайте този форум от място за договаряне на стоки,да стане място за ДОГОВОРКИ.Това което правите е пошло!

Недялко Атанасов
26.01.2015, 10:45
Ето малко инфо за изложението.
http://www.farmer.bg/39387-v-sredata-na-fevruari-pchelarite-se-sabirat-na-porednoto-izlozhenie-v-pleven-

Поредната журналистическа некомпетентост.

petrov_
26.01.2015, 18:50
Искам за попитам,понеже за първи път ще ходя.в неделя има ли нещо интересно или вече всички си тръгват.

Mateev
26.01.2015, 18:53
Най-интересното нещо в Плевен са лекциите, които се изнасят на последния етаж на хотела. Заради тях си струва да се стои през цялото време на изложението. Залата почти винаги е претъпкана и от тези лекции могат да се научат много полезни неща. И най-важното - имате шанса да зададете конкретен личен въпрос, на който ще бъде отговорено от професионалисти пчелари или от научни работници - български и международни.

Така че аз ще съм там през цялото време и ще посетя всички интересуващи ме лекции, както и ще задам интересуващите ме въпроси.

Ако има организатори на изложението в този форум, бих ги посъветвал да събират презентациите на тези лекции в един компютър и на края на изложението да ги предлагат на заинтересованите пчелари на флашка или на DVD диск. Аз лично съм склонен да дам пари за тази услуга и да си закупя едно DVD или флашка с всички изнесени лекции.

kroum
26.01.2015, 19:03
В неделя няма смисъл-доста неща са свършили. Някои изложители си заминават още в събота вечер. Най-добре е първият или вторият ден(делнични са) и няма постоянно навалица. В събота е ужас-трудно се придвижваш, а какво остава да разгледаш или да си купиш нещо...
Това са моите впечатления от 4-5 години насам.
Тази година ще е сефте 4 дни(с 1 повече)-уж да се разреди потока хора, но едва ли...

kapanec
26.01.2015, 21:56
Къде може да се провери графика какви лекции и от кого ,ще бъдат изнасяни лекциите и съответно на коя дата и начален час

зуница
26.01.2015, 22:01
Къде може да се провери графика какви лекции и от кого ,ще бъдат изнасяни лекциите и съответно на коя дата и начален час
Във форума на Динко.
http://beehoneyportal.com/forum/viewtopic.php?f=35&t=2454&start=60

Mateev
26.01.2015, 22:26
Копирах го от Динко, за да го има и тука:

ПРЕДВАРИТЕЛНА СЪПЪТСТВАЩА ПРОГРАМА “ПЧЕЛАРСТВО - ПЛЕВЕН 2015”

12 февруари /четвъртък/
10.00 ч. Откриване на изложението
Десислава Танева - министър МЗХ
Мария Габриел -евродепутат
Ралица Добрева – областен управител
проф. д-р Димитър Стойков д.м.н.– кмет на Община Плевен

10.30 ч. Пресконференция на организатори и официални лица
11.00 ч. Часове на МЗХ и официални гости на изложението
14.00 ч. Професионално пчеларство – 400 кошера един пчелар.
Организатор: Пчеларски център „Южен“ – Стара Загора
15.00 – 17:00 ч. Блок „Биологично пчеларство“
- Нови алтернативни биопрепарати за борба с нозема церана и гнилцови заболявания.
Лектор: д-р Джанфранко Кадеду-Лаборатория “Chemical Life” Вигонза, Италия
- Промоционални програми за биопчеларство.
Лектор: Петко Симеонов - председател на СБП
- Организация на производители в биопчеларството.
Лектор: Димо Димов

13 февруари /петък/
10.00 ч. Представяне дейността на Спектромед ЕООД и на най-новия регистриран препарат за борба с вароатозата съдържащ кумафос.
Лектор: д-р Методи Ботровлиев
11.00 ч. Обединението на пчеларите - без алтернатива.
Лектор: инж. Михаил Михайлов, председател на „Обединен Български Пчеларски Съюз“
13.00 ч. Практическа употреба на немските храни за пчели Apiinvert, ApiFonda, ApiPu -der и заместителя на прашец Фитбий.
Организатор Бий Голд ООД и Аписелект Кисови ЕООД
Лектор: Калоян Кисов
14.00 ч. Предствяне на полското пчеларство и дейността на Апиславия.
Лектор: Тадеуш Сабат - президент на Апиславия
15.00 ч. Разпространение на инфекциозните заболявания в България – профилактика и лечение.
Лектор: проф. Румен Вълчовски
16.00 ч. Целогодишно създаване на силни пчелни семейства.
Лектор: д-р Ангел Грънчаров
17.00 ч. Предствяне на дейността Фондация „Апимондия“ – Букурещ и на Балканската федерация на пчеларските съюзи.
Лектор: проф. Кристиян Константинеску /Румъния/, председател на БФПС и директор на Фондация „Апимондия“ – Букурещ

14 февруари /събота/
10.30 ч. Изисквания при получаване, преработка и изследване на пчелни продукти.
Лектор: доц. д-р вмн Динко Динков
11.00 ч. В търсене на най-добрата пчела – резултати от един мащабен експеримент.
Лектор: доц. д-р Пламен Петров
Организатор: Национална Развъдна Асоциация по пчеларство
12.00 ч. Безроево пчеларство.
Лектор: Младен Котларски
Организатор: Обединен Български Пчеларски Съюз
13.00 ч. Малък кошерен бръмбар – опасност за европейските пчелни семейства.
Лектор: проф. д-р на вмн Калинка Гургулова-НДНИВМИ - София
14.00 ч. "Здравеопазване на пчелите и развитие на пчелните семейства"
Лектор проф. д-р Драган Чиркович - ръководител катедра „Пчеларство“, гр. Нови пазар Сърбия
Организатор: Примавет – София ООД

15 февруари /неделя/
10.00 ч. Лечение на различни заболявания на база пчелни продукти.
Лектор: проф. Христо Мермерски
Организатор: ОПС - Плевен
11.00 ч. Официално награждаване на децата отличени в конкурса „Пчеларството – Екология и плодородие, пчелния мед – здраве и дълголетие“.
- Награждаване на отличените във фотоконкурса на пчеларска тематика.
12.00 ч. Официално награждаване на участниците в изложението. Връчване на приза „Най-проспериращ млад пчелар на България през 2014 г.”(Съвместно с фондация „Еврика“).
12:30 Заключителна пресконференция на наградените фирми и пчелари

Зала на етаж 1, Търговски център „Маниа Тауър“ - Плевен

Mateev
26.01.2015, 22:30
Два пъти по един час сме запазили и за наши цели, но още не сме решили за какво да ги използваме. Едното вероятно ще е за лекция на професор Бородачов от Русия за майкоразвъдната дейност - ние сме му осигурили визата и ще му поемем разноските по пътуването и престоя. Второто ще е или за целите на конфедерацията и/или за представянето на един нов авангарден билков продукт за борба с акара.

borislav aleksandrov
26.01.2015, 23:01
На пръв прочит това ми се стори най-интересно

12 февруари /четвъртък/
15.00 – 17:00 ч. Блок „Биологично пчеларство“ - Нови алтернативни биопрепарати за борба с нозема церана и гнилцови заболявания.

14 февруари /събота/
13.00 ч. Малък кошерен бръмбар – опасност за европейските пчелни семейства.

petrov_
26.01.2015, 23:06
Идеята за DVD е много добра,ако се направи такъв диск с лекции бих си го купил.

jorors
26.01.2015, 23:41
11.00 ч. В търсене на най-добрата пчела – резултати от един мащабен експеримент.
Лектор: доц. д-р Пламен Петров
Организатор: Национална Развъдна Асоциация по пчеларство

Ето това е интересно или е за раздела хумор и забава

Mateev
27.01.2015, 00:20
Ха-ха .... тази година ще съм там и ще му вчерня живота ........ Само като ме види и ще започне да пелтечи ....... Ще имам шанса на всеослушание да оповестя измамите му ......

Предлагам и вие да се подготвите с неудобни въпроси. Ще бъде голямо шоу, което ще бъде записано на камера и следващите 100 години ще се върти в You Tube.

Светослав Точев
27.01.2015, 00:40
Ето това също е върха на сладоледа: 13 февруари /петък/
10.00 ч. Представяне дейността на Спектромед ЕООД и на най-новия регистриран препарат за борба с вароатозата съдържащ кумафос.
Лектор: д-р Методи Ботровлиев

Остава да поканят и доктор Менгеле и да ни съсипят тотално.

valaz
27.01.2015, 05:52
Някой има ли информация, от колко часа сутринта ще отварят вратите на изложението в събота? Предишни години съм имал случаи да отида по-рано, с цел да преваря навалицата, входа го отваряха едва в 10 или 11 часа.

kroum
27.01.2015, 07:01
10 часа за посетители и 9 за изложители-до сега е било така.

Rosen-shumen
27.01.2015, 21:20
А къде да го търсим в Плевен това изложение.

kuline
27.01.2015, 22:05
До ЖП гарата.

Искрен Мутафов
28.01.2015, 01:21
То вече е измислено колега,заповядай в Пловдив на АПИ БЪЛГАРИЯ,просторно е ,няма блъсканица,няма я и тази цигания по паркингите.:)

Няма ги също и голям процент от изложителите, наясно съм с изкуственно създаваните ви трудности от различни места, но като представителност на търговци изложението в Пловдив, все още е доста далеч от това в Плевен. Вяно за сега се е състояло само веднъж и има още много да се развива, разраства и утвърждава, което ви пожелавам, посещението на пчелините беше най-голямата атракция на миналогодишното издание, надявам се тази година пак да има нещо подобно?!? Поправи ме ако греша, но през 2014 имаше един или двама производители на кошери на изложението в Пловдив, а за основи не сиспомням имаше ли производители - то като ги няма ония ти му бусове да ти се набиват на "очи" восъка го пропускаш, и преобладаваха щандовете за продажба на мед. Има голям потенциал пред Апи България, особенно в съчетание с Агра-та.
Основният проблем на изложението в Плевен, е че се провежда на изключително не подходящо и не приспособено за целта място, което няма потенциал да поеме огромният брой посетители както на търговската площ, така и на лекционнота част - почти постоянно има 50, че и повече %-ти правостоящи в залата.

Искрен Мутафов
28.01.2015, 01:33
А къде да го търсим в Плевен това изложение.


До ЖП гарата.

До Автогарата, там в района е и ЖП гарата, ама то останаха ли пътнически влакове в нашата мила Родина...?!? Една висока сграда 12-13 етажа.

3100


3101

Светослав Точев
28.01.2015, 12:42
Няма ги също и голям процент от изложителите, наясно съм с изкуственно създаваните ви трудности от различни места, но като представителност на търговци изложението в Пловдив, все още е доста далеч от това в Плевен. Вяно за сега се е състояло само веднъж и има още много да се развива, разраства и утвърждава, което ви пожелавам, посещението на пчелините беше най-голямата атракция на миналогодишното издание, надявам се тази година пак да има нещо подобно?!? Поправи ме ако греша, но през 2014 имаше един или двама производители на кошери на изложението в Пловдив, а за основи не сиспомням имаше ли производители - то като ги няма ония ти му бусове да ти се набиват на "очи" восъка го пропускаш, и преобладаваха щандовете за продажба на мед. Има голям потенциал пред Апи България, особенно в съчетание с Агра-та.
Основният проблем на изложението в Плевен, е че се провежда на изключително не подходящо и не приспособено за целта място, което няма потенциал да поеме огромният брой посетители както на търговската площ, така и на лекционнота част - почти постоянно има 50, че и повече %-ти правостоящи в залата.

Да ,вярно е ,че изложителите миналата година не бяха много, много си пасуваха, като изчакваха да видят какво ще се получи, преди да се "набутат". Тази година, някои от тях се обаждат първи, кога да плащат за да вземат по хубави места. Програмата, ще бъде оповестена след 15 февруари, тъй като непрекъснато търпи промени, като се стараем наистина да я направим по интересна. АПИ БЪЛГАРИЯ, няма никакво намерение, да се съревновава нито с плевенското, нито с добричкото изложения, напротив бихме искали, да има такива форуми във всеки областен град. А проблемите на плевенското изложение, мисля че всички ги знаем и няма какво да ги коментираме. Ще се постараем на АПИ БЪЛГАРИЯ, да цари разбирателство, между всички заинтересовани в бранша и няма да допуснем, политизиране на форума. Надяваме се, че ще останете с по добри впечатления от " АПИ БЪЛГАРИЯ"!

spooks
14.02.2015, 13:39
Колеги споделете хареса ли ви тазгодишното изложение в Плевен ?

BleX
14.02.2015, 14:31
На мен ми хареса. Мисля че имаше доста повече хора от предни години, явно интереса към пчеларството все повече нараства. Също така забелязах че имаше много младежи което мен лично ме радва.

Ангел Йосифов
14.02.2015, 18:12
И петък и събота "чок калабалък"-май ми беше последното посещение на Плевенското изложение.

petrov_
14.02.2015, 18:22
В събота бях на работа и не можах да отида в неделя дали ще има нещо,или всички си тръгват

градинар
14.02.2015, 18:28
За първи път посетих изложението в Плевен и като цяло съм доволен ,накупих си доста полезни неща ,в колата не остана място.Като минус отчитам теснотията и бутаницата .Сградата не е подходяща ,иска си едно просторно хале ,както във Панаира,Пловдив. Догодина отивам именно там.

ivootur
14.02.2015, 18:47
Голяма блъсканица,много народ,бавно предвижване.Разочарован съм.Не можах да разбера какво е това изложение като нямат изложена стока.Отидох да си купувам центруфуга,ами никакъв избор,наредили по 2-3 центруфуги,останалото по каталог.Аз по каталог мога да си пазарувам и от вкъщи без да се бутам из тълпата.Да не говорим че намаления,отстъпки не видях никакви.За паркиране място също нямаше.Иначе си събрах брошури за вкъщи.

koragroup
14.02.2015, 19:03
Абе вие сте странни хора, Това е изложение. Кой като може така се е изложил... И за бит пазара е същото - каквото е битието, такъв е и пазара...

nyanakiev
14.02.2015, 19:19
nau dobroto be6e zapiswaneto w konfedersciata

dimitar_petkof
14.02.2015, 19:39
Общо взето изложението си беше бит пазар. Най-ми харесаха младите пчелички на конфедерацията :)

Искрен Мутафов
14.02.2015, 20:20
И трите дни имаше доста интересни лекции. За паркирането никога не е имало проблем - паркираш на 2-3 пресечки в страни и си Окей от всякъде(само за сравнение - миналата година в Пловдив паркирах на паркинга на панаирното градче, таксата е 8лв за деня, паркингат е охраняем, но разстоянието от там до пчеларската парата е 5 пъти повече от 2-3 пресечки , и за капак в един от дните боднах една видия, соято ми коства 30 лева - от близката гумаджийницата дойдоха да я демонтират, поправиха я, слагайки ми фитил, и я монтираха обратно, като ми казаха, че това често се случвало на паркинга на панаира).
Да, има блъсканица, защото има интерес, и наистина това мясно на което се провежда изложението не е най-подходящото, но тия пикове са моментни, привечер през всичките дни например беше доста спокойно и човек можеше да си обикаля и разглежда на длъж и на шир без да се блъска. Може би организаторите трябва да се ориентират към новият МОЛ отсреща.
За някой обемисти специфични изделия като центрофугите, зависи кой е производителя, но дори и във фабриката му да се отиде, то едва ли ще ги има налични да ги видиш и пипнеш, всичките модели които може да ти предложи да ти изработи. Няколко налични са достатъчни да получиш представа за качеството което може да очакваш.

borislav aleksandrov
14.02.2015, 23:00
"Организира се в закрити павилиони и на открити площадки за демонстрация на новаторски технологии и достижения. Няма чисто търговски характер, но спомага за подобряването на имиджа на отделните фирми/страни и техните продукти."...а ние имаме и претенции за Международно....такъв тип изложения не са място да си напазарим евтино за годината

koragroup
14.02.2015, 23:15
Последното мнение не разбрах с цитат от къде е...


такъв тип изложения не са място да си напазарим евтино за годината

Извинявай, а от къде можем да си купим каквото ни трябва на нормални цени (без куриери) и то с избор на производител и цена?

Кажи как да си купувам от местен магазин, ако в Плевен цените на същия местен са с 20 до 40% надолу от тези в магазина му?

borislav aleksandrov
15.02.2015, 00:39
цитата е из определение за изложение / експо ....

не си мисли че цените са нормални - гориво, такси, хотели, храна всички разходи се калкулират в цената... а към това добави и разходите на купувача

предполагам че високите цени в местните магазини идват от много фактори например липсва конкуренция, високи наеми, малки отстъпки от производители (едва ли купуват по много стока) или просто алчност знам ли и тук е същото...

koragroup
15.02.2015, 10:51
цитата е из определение за изложение / експо ....

не си мисли че цените са нормални - гориво, такси, хотели, храна всички разходи се калкулират в цената... а към това добави и разходите на купувача

предполагам че високите цени в местните магазини идват от много фактори например липсва конкуренция, високи наеми, малки отстъпки от производители (едва ли купуват по много стока) или просто алчност знам ли и тук е същото...

Цитирам един собственик на магазин ( не казвам че е мъж):
Аз тука продавам пушалките по 18лв но в Русе няма да падна под 22 - да не се учат така...
От същия "търговец" вече втора година чакам да извади едни блузони в магазина си (които продава на изложението) и все си остават "ми те са в един контейнееер и не знам кога ше го отворяяяя...."
Витамикса и Бийаграта на изложението от 3 до 4,50лв в Русенските и околните магазини от 5 до 5,50лв. Еееее извинявайте, ма и ние сме се занимавали с търговия и сме се понаучили да смятаме проценти...Аз си купих две кутии - 20бр общо, с което си избих горивото два пъти...
Въртящи прелки - на изложението 0.20лв, в Русе 0.60лв ЕееееЕ?
Евала на Апивита! Във всички сайтове (почти) еднакви цени. На изложението същите! Така се поддържа пазар.

дахо
15.02.2015, 12:01
Не съм доволен от изложението.Не е това което очаквах.Единствено представянето на конфедерацията беше на професионално ниво.Поздравявам ги.

Antonov
15.02.2015, 14:43
Матеев Благодаря

Mateev
15.02.2015, 16:50
Разпределението на дните в Плевен по брой посетители се промени спрямо миналата година.
Четвъртък - Среден брой посетители.
Петък - Изключително много посетители. Най-силният ден от цялото изложение.
Събота - Доста посетители, но не като през миналите години. По-много от Четвъртъка, но по-малко от Петъка.
Неделя - Нищожен брой посетители. Тука-там се вясваше по някой, и то само до обяд. След обяд изложителите започнаха да прибират щандовете си.

В общия случай добавянето на Четвъртъка унищожи Неделята. Най-силен ден пак си остана ВТОРИЯТ ДЕН, но тази година това беше Петъка, а не Съботата. Явно изложението има потенциал да привлича посетители само за 3 дена. Четвъртият ден се явява загубен ден.

Организацията беше добра, за което благодаря на организаторите, но беше тясно и хората се блъскаха (особенно в Петък).

Много голям интерес имаше към битака около изложбения център. Буквално се грабеха и разнасяха цели кашони с основи, храни и пчеларски инвентар. Пред очите ми се разграбиха два тира с храна за пчели, както и цели микробуси и камиони с основи, кошери и друго оборудване. Който продаваше на изгодни цени си продаде продукцията, но други така и се прибраха с непродадена стока. Какво да се прави - пазарна икономика.

Представянето на конфедерацията беше много добро и се набраха много нови членове и симпатизанти. Когато обработим статистическата информация ще публикуваме интересни данни. Благодарение на попълнените анкетни карти събрахме информация и натрупахме данни за статистическа обработка, като това всъщност представлява едно уникално изследване на пчеларския сектор - такова, каквото никога досега не е правено в България.

g0tin
15.02.2015, 20:39
Аз бях в събота предиобяд и излизах да си поема въздух,но пак бих посетил подобно изложение(повече място ако има ще е добре)Имаше интересни неща.И си взех разни работи.
В конфедерацията не ме искаха защото не съм регистриран,но ви пожелавам успех и може някой ден да се присъединя.

evgeni.filimonov
15.02.2015, 20:53
Хубаво си е на изложението, все едно си в кошер, поне до обяд, после е по-спокойно. Догодина ще отида с преспиване, поне два дни, за да се видя на спокойствие с приятели и познати и колеги от цялата страна. Този път минах за 4 часа и почти нищо не видях от изложението, но видях няколко приятели и колеги и се запознах и с Росимир Матеев, който наистина беше подготвил всичко да изглежда професионално и да привлича внимание. Сега вече съм убеден, че този човек иска и има сили и търпение и не жали средства, за да промени нещо в пчеларския сектор. Успех.

kroum
16.02.2015, 06:28
Най-силното (като посетители и обороти) изложение до сега-това ми споделиха няколко изложители(търговци). В неделя като по-рехаво отидох да си натоваря покупките и имаше възможност за приказки. Струва ми се, че този ден в повече тази година повлия на блъсканицата положително. В събота започнаха да свършват някои неща.

Емко
29.11.2015, 18:41
2016 година на коя дата ще е изложението ? Тъй като 10-ти е през седмицата.

kroum
29.11.2015, 20:12
Винаги е петък, събота и неделя, а тази година започна от четвъртък.

zapstojan
29.11.2015, 22:15
Коя седмица от годината? Благодаря.

kroum
30.11.2015, 07:08
VI(шеста) седмица 2016, но по-късно днес ще се проверя и ще пиша. По медиите още няма информация.

kroum
30.11.2015, 15:05
11-14 Февруари 2016

ciko
03.01.2016, 21:03
Мястото на събитието е отново City Center “Mania Tower” – (бивш хотел „Плевен”)
Няма ли кой да им каже на организаторите,че това е най- неподходящата сграда за провеждане на събитие с такива мащаби.

scutellator
03.01.2016, 21:27
Ами - недей да ходиш.

Ако се намери друга, по-подходяща сграда за събитието, то или паркинга няма да е подходящ, или стратигическото местоположение, или няма да е удобно за битпазар. Пълно щастие няма.

Аз лично предпочитам малко по-"културни" мероприятия, по-удобно ми е да си взема визитки и после в къщи по телефона да си поръчвам каквото си искам, когато си искам.

ciko
03.01.2016, 22:58
Изразих мнение
АЗ и не ходя. Един единствен път съм ходил преди три години.
То и тук ако си намериш място за паркиране в радиос от 500м. си късметлия / Паркинг нямаше/ движението двупосочно с преминаване през тротоара. Бит пазара няма да коментирам. Да влезеш в самата сграда блъсканица като за цитруси или дефицитна стока през комунизма. Зала 4/4 и вътре събрани четири щанда. Да се уредиш да видиш нещо чакаш 10-15 минути ,а да питаш и получиш отговор шестица от тотото.

Най вероятно си събрал доста визитки за тези години и затова не ходиш, а стоиш и звъниш телефони.

Дамян Дамянов
03.01.2016, 23:16
Ами - недей да ходиш.

Ако се намери друга, по-подходяща сграда за събитието, то или паркинга няма да е подходящ, или стратигическото местоположение, или няма да е удобно за битпазар. Пълно щастие няма.

Аз лично предпочитам малко по-"културни" мероприятия, по-удобно ми е да си взема визитки и после в къщи по телефона да си поръчвам каквото си искам, когато си искам.

Иска ти се, защото си виждал как се прави :)
Мисля, че 2014 или 2013 година англичаните се изпокараха точно заради това. Разделили са ги на 2 типа - изложители и сергиджии. Ако не се лъжа, сергиите са ги сложили в началото, а след тях "културната работа" и накрая залата за лекции.

дядо борю
04.01.2016, 00:06
въпреки всички неуредици ,изложението е много полезно за развитието на пчеларството,аз съм присъствал на всичките и винаги съм оставал доволен

scutellator
04.01.2016, 13:04
Най вероятно си събрал доста визитки за тези години и затова не ходиш, а стоиш и звъниш телефони.


От България почти не пазарувам.

kroum
25.01.2016, 06:51
Предварителна програма.

Ilia Tsonev
05.02.2016, 14:13
По-точна е съспътстващата програма за изложението Плевен 2016г., дадена в "Партнерс експо"

kroum
05.02.2016, 16:47
Благодаря! Ето я:
6027

Валентин.
05.02.2016, 17:57
Има дублиране: Състояние на пчеларството в Германия и използване на мравчена киселина е дадено в петък заедно с Цонев, и в събота самостоятелно от 16:00. Кое е вярното?

Валентин.
08.02.2016, 19:55
Последно, лекцията на немския професор кога ще бъде????

Ilia Tsonev
09.02.2016, 12:55
Моята лекция първоначално беше определена за събота от 17часа. От Плевен ми се обадиха, че немският професор пристига в пчетък по обяд или след обед и няма как да изнесе лекцията си в пчетък. Помолиха ме аз да изнеса своята лекция в петък от 12 часа и аз се съгласих, а той да изнесе лекцията си на моето място в събота. Така, че лекцията на немския професор остава за събота късния следобед.

marinov
11.02.2016, 14:27
Колеги, ако сте решили да идвате на изложението в Плевен. Трябва да знаете ,че улицата ,която тръгва от гарата и излиза на Г. Кочев е синя зона. Трябва да пуснете СМС, иначе слагат скоби. Махането и ще ви струва 14 лева.

mival
11.02.2016, 15:54
Колеги, ако сте решили да идвате на изложението в Плевен. Трябва да знаете ,че улицата ,която тръгва от гарата и излиза на Г. Кочев е синя зона. Трябва да пуснете СМС, иначе слагат скоби. Махането и ще ви струва 14 лева.

Колега,успяхте ли да разберете на каква цена изкупуват восъка в момента?

marinov
11.02.2016, 16:31
Колега,успяхте ли да разберете на каква цена изкупуват восъка в момента?
За килограм восък 10 восъчни основи, или 12 лева. Но днес търговците бяха малко. Утре може да е друго.

ch.atanasov
11.02.2016, 18:01
Нема страшно-развиваме се. http://agronovinite.com/balgarskiyat-med-se-tarsi-na-nay-pretentsioznite-pazari-v-evropa/

ch.atanasov
11.02.2016, 20:31
http://agronovinite.com/content/uploads/2016/02/Med-pchelarstvo-Taneva-640x336.jpg Четете ли, кефите ли се. Аз се кефя на бай Киро.Де да мога на неговите години и аз да обикалям с някоя министърка.

solaris60
11.02.2016, 20:42
Четете ли, кефите ли се. Аз се кефя на бай Киро.Де да мога на неговите години и аз да обикалям с някоя министърка.

Правилно. Само обикаля. То и моето куче само обикаля един стълб и освен да го препикава, друго не може. Та и бай Киро - дори не може да я препикае.:bigsmile:

kuline
11.02.2016, 20:45
На тия години, само това може човека - да обикаля. :bigsmile:

ch.atanasov
11.02.2016, 21:06
Млади сте , млади, за туй така приказвате. Ама ,като няма друго, на човек мерака му остава поне.:bigsmile:

kuline
11.02.2016, 21:13
Бай, бабо, да те не стига мечка! :bigsmile:

ch.atanasov
11.02.2016, 21:16
Бай, бабо, да те не стига мечка! :bigsmile:

Що ве. Нямам нищо против да му задмина годините.blush;

delta.e
11.02.2016, 21:48
http://agronovinite.com/content/uploads/2016/02/Med-pchelarstvo-Taneva-640x336.jpg Четете ли, кефите ли се. Аз се кефя на бай Киро.Де да мога на неговите години и аз да обикалям с някоя министърка.

Бай Киро , спечели приза през 1999 с една идея .Това , бе отлична маркенгова кампания.
Атанасов , не си мисли за ... чуждо.
Няма да те огрее .

delta.e
11.02.2016, 21:51
Правилно. Само обикаля. То и моето куче само обикаля един стълб и освен да го препикава, друго не може. Та и бай Киро - дори не може да я препикае.:bigsmile:

Винаги си в ДЕСЯТКАТА ! :)

Христо Димитров
11.02.2016, 22:00
Що да не мисли за чуждо ?
То никога не е проблем да разглеждаш менюто! Не е речено обаче ,че ще си "поръчаш" .....

marianski
12.02.2016, 08:41
Дет се вика чуждата кокошка -патка :)
За колегата Атанасов го пиша:)

solaris60
12.02.2016, 09:07
Дет се вика чуждата кокошка -патка :)
За колегата Атанасов го пиша:)

На тая шматка му е много една патка. :bigsmile:

ch.atanasov
12.02.2016, 09:09
Що да не мисли за чуждо ?
То никога не е проблем да разглеждаш менюто! Не е речено обаче ,че ще си "поръчаш" .....


Дет се вика чуждата кокошка -патка :)
За колегата Атанасов го пиша:)

Еее, то на младите акъла им все в гащите. :bigsmile: Нехранимайковци, аз на бай Киро се радвам бре.:cool:

ch.atanasov
12.02.2016, 09:11
На тая шматка му е много една патка. :bigsmile:

Еха и ти си от тези дето, не гледат бай Киро.:laughing:

solaris60
12.02.2016, 09:22
Еха и ти си от тези дето, не гледат бай Киро.:laughing:

Какво да му гледам на бай Киро? Министърката е друго нещо. И тя нежна душа носи. А аз с тоя корав характер ........не ми се мисли.

rosty_sz
12.02.2016, 20:44
Днес имаше доста хора, но не беше трагично. Минаваше се лесно и достъпа до щандовете беше възможен с малко търпение. Нищо кой знае какво като изложители. Имаше откровени боклуци които не проумявам как се намират хора да ги купуват. забелязах почти нулев интерес към разпечатващите машини, линията на Лисон, шнекове и друга по профи техника. Купуваха се основно дреболии.

ch.atanasov
12.02.2016, 20:48
Днес имаше доста хора, но не беше трагично. Минаваше се лесно и достъпа до щандовете беше възможен с малко търпение. Нищо кой знае какво като изложители. Имаше откровени боклуци които не проумявам как се намират хора да ги купуват. забелязах почти нулев интерес към разпечатващите машини, линията на Лисон, шнекове и друга по профи техника. Купуваха се основно дреболии.

Габриел -как е. Отговори ли нещо по питането.

Валентин.
12.02.2016, 20:51
Днес имаше доста хора, но не беше трагично. Минаваше се лесно и достъпа до щандовете беше възможен с малко търпение. Нищо кой знае какво като изложители. Имаше откровени боклуци които не проумявам как се намират хора да ги купуват. забелязах почти нулев интерес към разпечатващите машини, линията на Лисон, шнекове и друга по профи техника. Купуваха се основно дреболии.
Кой би дал ХИЛЯДИ левове за профи техника, при положение, че му свалят цената на продукцията. Че даже има минимално увеличение в цените на Лисон...... Иначе изложението ми харесва и ще ходя и занапред.

rosty_sz
12.02.2016, 20:56
Габриел -как е. Отговори ли нещо по питането.
Габриел е била вчера. Да каже някой ако е присъствал.

kroum
13.02.2016, 06:07
Малко снимки от изложението на които попаднах:

http://www.pchelarstvo.com/%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%B8-%D0%BE%D1%82-%D0%BF%D1%87%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D 0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%B8%D0%B7%D0%BB%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D 0%B5-%D0%BF%D0%BB%D0%B5%D0%B2/

http://www.pchelarstvo.com/%D0%BE%D1%89%D0%B5-%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%B8-%D0%BE%D1%82-%D0%BF%D1%87%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D 0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%B8%D0%B7%D0%BB%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D 0%B5-%D0%BF/

ch.atanasov
13.02.2016, 10:37
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpl1/v/t1.0-0/p240x240/12717549_969514396472392_2332332888083682635_n.jpg ?oh=09e58c048b901260fff32987070897c6&oe=575F7BA7 Радвах се на един, сега се радвам на другите.Аве КПБ да не е в нелегалност или ги няма по снимките защото тези снимки са от враговете. Бай Киро е талисмана, а някой знае ли Стефан Стефанов кого представлява?

npachovski
13.02.2016, 17:36
Иска ми се БГ щандовете да бяха на по-високо ниво, а не пак чужденците да ни показват как се прави. Като започнеш от облеклата, инвентара и стигнеш до ВО аз искам да си взема българското ама те самите търговци немогат да ме накарат да го направа. Поне кошери имаше бол и то поне за мен имаше много качествени изработки. Хареса ми, че имаше някаква фирма от София беше докарала хубави центрофуги за по 300 кинта много сностни като за тези пари, а не като предната година само некви фасонски центро по за 3-4 хил.лв. само за оборотните играчи, а за дребния бедняк неможеше да си купиш никаква техника тази година имаше от по народните техники за народни хорица. Ако можехме да дигнем малко качеството на предлаганите продукти няма да имаме нужда от чужди фирми да идват и да дигат нивото защото според мен добрече бяха поляците,турците и боснанците та да видим нещо по така.