PDA

Виж пълната версия : Купувам рамки



tsc1
16.10.2017, 18:29
Търся кой да ми произведе качествени рамки - еталони за калибриране и настройки на машина.
Изисквания:
1. По 3 бр.рамки от всеки вид за разпространените в БГ системи на пчеларстване;
2. Материал - сух липов или чамов;
3. Размерите трябва да съответстват точно на стандартните за съответния вид и система. Допустимо отклонение на размерите - <1мм;
4. Не се допускат неравности и изкривявания по материала.
Приемам оферти тук на ЛС или на мейл office.tsc1ltd@gmail.com (office.tsc1ltd@gmail.com)

delta.e
16.10.2017, 19:19
TSC1 , тези рамки , след като ще бъдат еталони при калиброването на машините трябва да бъдат от твърдо дърво .

tsc1
16.10.2017, 19:59
TSC1 , тези рамки , след като ще бъдат еталони при калиброването на машините трябва да бъдат от твърдо дърво .
Да, така е по принцип, но в случая ми трябва да са от оригиналния материал.

Юрий Цветков
16.10.2017, 20:09
Оргинален за какво? Над 70% да не кажа и повече (приблизително) от рамките в кошерите в страната са чамови.

tsc1
16.10.2017, 20:20
Оргинален за какво? Над 70% да не кажа и повече (приблизително) от рамките в кошерите в страната са чамови.
Така е. Но и чама си е меко дърво.

Илиев
16.10.2017, 20:25
Не знам откъде е този пчеларски мит, че липата е някакво квалитетно дърво - нищо подобно, липата е дърво подобно на тополата.....при тези урагани, които минаха това лято, и ми събориха 25 метровата липа пред къщата....нарязах я за горене, изсъхна, и почнах да я горя - гори като вестник, лека е....и според мен не става изобщо за никакъв пчеларски инвентар....чамът е много по-здрав и качествен материал според мен в сравнение с прехвалената липа.

Трендафил Дончев
16.10.2017, 20:29
Не знам откъде е този пчеларски мит, че липата е някакво квалитетно дърво - нищо подобно, липата е дърво подобно на тополата.....при тези урагани, които минаха това лято, и ми събориха 25 метровата липа пред къщата....нарязах я за горене, изсъхна, и почнах да я горя - гори като вестник, лека е....и според мен не става изобщо за никакъв пчеларски инвентар....чамът е много по-здрав и качествен материал според мен в сравнение с прехвалената липа.

Липата е единствено за дърворезби.

tsc1
16.10.2017, 21:56
И на чам съм навит, стига да са спазени другите изисквания. Коригирах обявата.

krasimir2006
16.10.2017, 22:38
Чамът си е за корпуси, а хубавите рамки са си от липа !!!

Ангел Йосифов
17.10.2017, 07:06
Приложението на липата в пчеларството цели олекотяване на корпуси и рамки..

ch.atanasov
17.10.2017, 07:20
..... а хубавите рамки са си от липа !!!

Единственото им предимство за мен е, че не се пукат, защото кова с пирони.

delpi
17.10.2017, 10:11
Единственото им предимство за мен е, че не се пукат, защото кова с пирони.

Така е, въпреки, че и хубавия чам не се пука при коване с пирони. Попадал съм и на такъв, макар и рядко.

delta.e
17.10.2017, 14:58
Зависи , какъв е чама - бял бор , ела и други .
Друго условие , как е сушен , трето - има с нежна текстура и друг с по-груба .
Четвърто - преди сковаването на рамките с лек удар на чука затъпявам острието на гвоздеите против цепене на летвите .

delta.e
17.10.2017, 15:05
Търся кой да ми произведе качествени рамки - еталони за калибриране и настройки на машина.
Изисквания:
1. По 3 бр.рамки от всеки вид за разпространените в БГ системи на пчеларстване;
2. Материал - сух липов или чамов;
3. Размерите трябва да съответстват точно на стандартните за съответния вид и система. Допустимо отклонение на размерите - <1мм;
4. Не се допускат неравности и изкривявания по материала.
Приемам оферти тук на ЛС или на мейл office.tsc1ltd@gmail.com (office.tsc1ltd@gmail.com)

Мислех още вчера вечерта да ти го кажа , но ...
Намери рамки от парен бук за еталоните , които искаш .

delta.e
17.10.2017, 18:14
TSC1 , ако в този момент разполагах с парен бук щях да ти подаря по 10 рамки от трите размера.

tsc1
17.10.2017, 19:03
TSC1 , ако в този момент разполагах с парен бук щях да ти подаря по 10 рамки от трите размера.
Благодаря ти за отзивчивостта! Трябват ми обаче рамки от материала, който реално ползват пчеларите. Трябва да се проверят няколко неща - температурното разширение, набъбването в следствие на поемане на влага, съпротивлението на материала при пробиване и коване.

tsc1
01.11.2017, 20:07
Проблема е решен, темата е за заключване.

Трендафил Дончев
01.11.2017, 21:13
Проблема е решен, темата е за заключване.

А може ли да не я заключваме? Току виж и друг иска да си закупи рамки.

tsc1
01.11.2017, 21:56
А може ли да не я заключваме? Току виж и друг иска да си закупи рамки.
Като иска да си купува - да си пусне тема! Темите от форумите "Продавам" И "Купувам" в цивилизованите форуми се считат за "лични" теми и след приключването им се заключват, за да се избегне спама. Който иска си пуска своя тема със своите изисквания.