PDA

Виж пълната версия : Цена на меда - реколта 2017



dimitarcher
01.10.2017, 19:53
Очаквах, че в този сайт освен всичко останало ще се обсъжда и цената на труда ни и начините по които е възможно да въздействаме върху нея. Озадачен съм, че нито един колега не е повдигнал този въпрос. Е, колеги как смятате да пласирате и малкото което успяхме да съберем?

p4elarov
02.10.2017, 07:05
Засега продадох 8 тенекета и около 50 буркана,но имам още 33 тенекета и едровата цена от 4 лева никак не ми харесва...А от друга страна пък да ми стой в склада пак не ми изнася та съм в дилема...

Юрий Цветков
02.10.2017, 07:45
Очаквах, че в този сайт освен всичко останало ще се обсъжда и цената на труда ни и начините по които е възможно да въздействаме върху нея. Озадачен съм, че нито един колега не е повдигнал този въпрос. Е, колеги как смятате да пласирате и малкото което успяхме да съберем?
Аз пък съм озадачен, че въобще не си си направил труда да порзгледаш, а директно си си си изплюл темата където ти е удобно. Има не 1, а няколко теми за цени, себестойност, труд и т.н.

jdrumev
02.10.2017, 08:03
Юрка колега може би е искал точно само за тая година да коментираме.Според мен е добре година,за година да се пише.

Юрий Цветков
02.10.2017, 08:05
Е хубаво. Ама си има цял раздел за това.

antipass
27.01.2018, 16:38
Цената на меда е от 4.20 до 4.50

Трендафил Дончев
27.01.2018, 17:15
Цената на меда е от 4.20 до 4.50

На кой мед?

kuline
27.01.2018, 18:30
На кой мед?
На българския :)

Трендафил Дончев
27.01.2018, 18:34
На българския :)

На кой по - точно български мед? Аз знам десетина вида и повече дори, че затова питам.

П.П. В Кауфланд в момента има един на подобна цена - 95% глюкоза и 5% истински мед, за който се съмнявам. И разбира се боя. Ето още един вид мед.;)

kuline
27.01.2018, 18:36
На кой по - точно български мед? Аз знам десетина вида и повече дори, че затова питам.
Да бе, разбрах те, просто се пошегувах. Съдейки по цените мисля, че е за букет. Апимел купуваха на тази цена в северозапада.

Трендафил Дончев
27.01.2018, 18:42
Да бе, разбрах те, просто се пошегувах. Съдейки по цените мисля, че е за букет. Апимел купуваха на тази цена в северозапада.

Да. И аз те разбрах. Но като се пише цена на мед някакъв е добре да се изписва примерно - цената на полифлорен мед е .......цената на липов мед е..........цената на манов мед е.......... цената на менте е...........А не да се сещаме по цифрата.

kuline
27.01.2018, 18:47
Както предполагам си забелязал това му е първия пост и за това малко плахо е съобщил. Да се надяваме, че ще се престраши и ще бъде по-уверен в писането, пък той и отстрела отмина...до следващия път. :)

kokona
27.01.2018, 18:58
Аз го продавам на 6 лв. Буркан Омния. Не го деля на видове, тъй като смятам това за почти невъзможно. Все пак съобщавам на купувача времето, когато е ваден и съответната медоносна растителност, цъфтяща тогава. И сега ще почнат едни писаници.......

Трендафил Дончев
27.01.2018, 18:58
Както предполагам си забелязал това му е първия пост и за това малко плахо е съобщил. Да се надяваме, че ще се престраши и ще бъде по-уверен в писането, пък той и отстрела отмина...до следващия път. :)

Това не го прави само той, че му е за първи път. Правят го почти всички и дори това ми е втора забележка по въпроса. Би трябвало както казах и по - горе, като се пише цената, да се пише и вида мед, та който влезе във форума и го чете да знае за какво става дума - разбиращ или не разбиращ от мед. Все пак имаме и гости които се интересуват от нашите мисли, дейности, хобита, видове мед, клей, основи, рамки, интелигентност, простотия, знания, умения............и т.н.. Трябва да сме номер 1. Няма да се излагаме пред чужденците я. ;)

Трендафил Дончев
27.01.2018, 19:02
Аз го продавам на 6 лв. Буркан Омния. Не го деля на видове, тъй като смятам това за почти невъзможно. Все пак съобщавам на купувача времето, когато е ваден и съответната медоносна растителност, цъфтяща тогава. И сега ще почнат едни писаници.......

В Страната на чудесата тази година, по - точно миналата чукна 10 лв., с мисълта за 12, но свърши меда и няма на какво да я вдигнем. Иначе и тук няма много разграничаване, но все пак на някой видове налитат повече. Това е само предимството.

ianev
27.01.2018, 20:26
Аз го продавам на 6 лв. Буркан Омния...И сега ще почнат едни писаници.......

Извинявам се, че съм от тези който ще пишат. Няма да ви коментирам цената, така сте решили така го продавате, но защо буркан омния който взима 1 кг и 200 гр мед. Така цената ви даже не е 6 лв а е 5 лв и 50 ст ако взимате и бурканите пада още. Ако бях на ваше място поне буркана щях да сменя на 720 мл поне ....

Валентин.
27.01.2018, 20:49
Омния 8 не може да побере 1 200гр мед.

ianev
27.01.2018, 20:54
Взима особено ако го напълниш до ръба на капачката, както 720 мл взима 940-960 грама но да не спамим темата ... Даже може модераторите да ми изтрият коментара :)

jdrumev
27.01.2018, 21:38
Омния 8 не може да побере 1 200гр мед.



Може бат Вальо .

Валентин.
27.01.2018, 21:41
Със стъклото може. Ако се набият 3-4 капачки, ще станат и 2 кила.

agro
27.01.2018, 21:42
При мене на пазара всички пчелари продават на 7 лв 0,720 мл буркан, което са си минимум 900 гр, моите са 930 гр.

jdrumev
27.01.2018, 21:57
Със стъклото може. Ако се набият 3-4 капачки, ще станат и 2 кила.



По какво искаш да се обзаложим, че може 1,200кг без да набиваш капачки и стъклото

Валентин.
27.01.2018, 21:59
Айде да приказваме реални неща. Не сме на сергията да баламосваме клиентите.

tarty
27.01.2018, 22:04
Един глупав въпрос, колко тежи по малкия буркан с мед мисля, че е 520мл?

Nik_m
27.01.2018, 22:17
Аз го продавам на 7лв. но пазара намаля защото колеги започнаха да подбиват пазара на 6лв. Мислят си че са по уми и ще прецакат останалите, но истината е че като прецакват другите и те са в тази група. Всичко се вдига а те свалят и те не знаят защо. Аз по 7 няма да падна.

Илиев
27.01.2018, 22:19
Играл съм си да меря тарата и брутото на всеки един буркан поотделно, за да не излъжа клиента с 15-20 грама - сакън!!, понеже установих разлика в теглото на празните буркани от порядъка на 30-50гр(буркани 720мл), и в буркани от 720мл съм пълнил точно 1кг. мед....за 800мл не съм правил експерименти.

Валентин.
27.01.2018, 22:27
Залагам на 1070-1080гр. По спомен от преди 5-6г.

kokona
27.01.2018, 22:31
Аз го продавам на 7лв. но пазара намаля защото колеги започнаха да подбиват пазара на 6лв. Мислят си че са по уми и ще прецакат останалите, но истината е че като прецакват другите и те са в тази група. Всичко се вдига а те свалят и те не знаят защо. Аз по 7 няма да падна.

2002 г. продадох първия си буркан на 3 лв. Оттогава до сега цената скочи до 6 лв. и винаги е вървяла нагоре. А усещането да се изправиш срещу клиента и да смутолевиш: "Амиии, то цената е вече...... " е много неприятно. Е, скоро мисля да го правя пак това упражнение.

jdrumev
27.01.2018, 22:34
Един глупав въпрос, колко тежи по малкия буркан с мед мисля, че е 520мл?


Със какъв вид мед?

tarty
27.01.2018, 22:40
Със какъв вид мед?

Ами с мана или да кажем със слънчоглед.

jdrumev
27.01.2018, 22:41
Ами с мана или да кажем със слънчоглед.



Има разлика м/у маната и слънчогледа според мен.Маната трябва да е по тежък.

tarty
27.01.2018, 22:51
Има разлика м/у маната и слънчогледа според мен.Маната трябва да е по тежък.

Знам, че е по тежак, но в момента вместо да вдигам цената, намалих размера на бурканите и не съм се сетил да премеря един да разбера колко тежи, не че продавам кой знае колко, даже повече подарявам, но ми стана любопитно.

ianev
27.01.2018, 22:56
Янчо 580 мл е буркана. Рядко съм пълнил такива но около 720 грама мед. Скоро теглих 720 мл буркан празен и пълен и в него имаше 970 грама мед , аз ги пълня почти до горе. Между другото както всеки мед тежи различно така е и с бурканите. В понеделник пак ще пълня и може да снимам пълен и празен ако не забравя

tarty
27.01.2018, 23:01
Янчо 580 мл е буркана. Рядко съм пълнил такива но около 720 грама мед. Скоро теглих 720 мл буркан празен и пълен и в него имаше 970 грама мед , аз ги пълня почти до горе. Между другото както всеки мед тежи различно така е и с бурканите. В понеделник пак ще пълня и може да снимам пълен и празен ако не забравя

Не недей, аз ще си претегля, имам още 12 буркана за даване и имам какво да притегля. Благодаря все пак за инфото.

Христо Димитров
27.01.2018, 23:03
Здравейте,

като ви гледам цените, то по-добре го давайте на едро(6 лв за 1,2 кг.(точно 5 лв/кг.) +0,40 лв за буркан +0,10 лв капачката) си излиза 4,50/кг.Аз го продавам на 8 лв. буркан 720 мл. и доста колеги ми мрънкат за цената.На пазара върви на 9 лв.Да уточня, че не става въпрос за слънчоглед или рапица, които смятам за по-ниско качество,а за липов, акация или букет.

cecko96_1
27.01.2018, 23:22
Защо смяташ ,че слънчоглед или рапица, са с по-ниско качество,от липов, акация или букет?Всеки мед има специфични качества който се съдържат само в него.Например най полезния мед при лечение на сърдечни заболявания е рапица.

ch.atanasov
27.01.2018, 23:26
Извинявам се, че съм от тези който ще пишат. Няма да ви коментирам цената, така сте решили така го продавате, но защо буркан омния който взима 1 кг и 200 гр мед. Така цената ви даже не е 6 лв а е 5 лв и 50 ст ако взимате и бурканите пада още. Ако бях на ваше място поне буркана щях да сменя на 720 мл поне ....

Колежката е писала Омния, но не прочетох да пише -1кг. и 200гр. Може да е 1кг.hi;

jdrumev
27.01.2018, 23:26
Не недей, аз ще си претегля, имам още 12 буркана за даване и имам какво да притегля. Благодаря все пак за инфото.



Направо ме хвърли в шаш.:bigsmile:Що ще мериш като знаеш стария колко ти събира.Малка калкулация ти трябва да разделиш това на онова...:bigsmile:

jdrumev
27.01.2018, 23:28
Колежката е писала Омния, но не прочетох да пише -1кг. и 200гр. Може да е 1кг.hi;



Атанасов според теб при сухо време и влажно време един вид мед да ли ще тежи различно?

Христо Димитров
27.01.2018, 23:28
Защо смяташ ,че слънчоглед или рапица, са с по-ниско качество,от липов, акация или букет?Всеки мед има специфични качества който се съдържат само в него.Например най полезния мед при лечение на сърдечни заболявания е рапица.

Рапичния мед е добър също и за ставни заболявания! Колкото до качествата на медовете, които си изброил, това не е само мое мнение.Не искам да влизам в спорове за написаното и се извинявам , ако съм обидил някой колега, защото вида мед зависи само от района в който се произвежда.

ianev
27.01.2018, 23:32
Чанко масово който пълни омния го пълни до ръба на капачката. Иначе здравей, заповядай на първата лекция на дружеството на 31.01 и да вече е регистрирано. Ще те информирам лично за час и място ;)

tarty
27.01.2018, 23:34
Рапичния мед е добър също и за ставни заболявания! Колкото до качествата на медовете, които си изброил, това не е само мое мнение.Не искам да влизам в спорове за написаното и се извинявам , ако съм обидил някой колега, защото вида мед зависи само от района в който се произвежда.
До колкото съм схванал досега, цената зависи от количествата предлагани на пазара, а не от качеството, колкото по малко има от един мед, то той винаги е бил по скъп. Другото си е чиста реклама.

Христо Димитров
27.01.2018, 23:40
До колкото съм схванал досега, цената зависи от количествата предлагани на пазара, а не от качеството, колкото по малко има от един мед, то той винаги е бил по скъп. Другото си е чиста реклама.

Имам комшийка на село, която продава точно слънчогледов мед на 6 лв.(зет и има пчелин в Плевенско).Аз го продавам моя на 8 лв , както написах.Защо според теб хората пак предпочитат липовия или акациев, след като е по-скъп? Количествата в конкретния случай нямат нищо общо с цената.....

ch.atanasov
27.01.2018, 23:40
Чанко масово който пълни омния го пълни до ръба на капачката. Иначе здравей, заповядай на първата лекция на дружеството на 31.01 и да вече е регистрирано ;)

Трябва да мина някъде да видя. Не е за вярване. Аз когато продавах на дребно (по пазарите ), нямаше други буркани освен Омния и никой не ги пълнеше до ръба.

tarty
27.01.2018, 23:43
Имам комшийка на село, която продава точно слънчогледов мед на 6 лв.(зет и има пчелин в Плевенско).Аз го продавам моя на 8 лв , както написах.Защо според теб хората пак предпочитат липовия или акациев, след като е по-скъп? Количествата в конкретния случай нямат нищо общо с цената.....

Помисли за държавата като цяло, а не в твоето село. Аз моя като го продавам 10 лв 580мл буркан, трябва ли да мисля същото за теб, както ти мислиш за комшийката?

ianev
27.01.2018, 23:44
Вече на пазари няма къде да видиш такива буркани. Никой не ги пълни, не съм сигурен дали още се произвеждат. Буркани тип Омния масово пълнят по възрастните колеги или на село. До нас в комплекс Славейков има един дядо той пълни само Омния ..

ch.atanasov
27.01.2018, 23:52
Чанко масово който пълни омния го пълни до ръба на капачката. .....


Вече на пазари няма къде да видиш такива буркани. ..

Уж е масово пък няма къде да се види.;)

Христо Димитров
27.01.2018, 23:54
Помисли за държавата като цяло, а не в твоето село. Аз моя като го продавам 10 лв 580мл буркан, трябва ли да мисля същото за теб, както ти мислиш за комшийката?


А защо при изкупвачите има различни цени на меда? Заради количествата предлагани на пазара ? По твоята логика , ако се уцели много медоносна година в Странджа и колегите извадят много мед, мановия мед ще се продава на много ниска цена.Дали ще е така?

tarty
27.01.2018, 23:58
А защо при изкупвачите има различни цени на меда? Заради количествата предлагани на пазара ? По твоята логика , ако се уцели много медоносна година в Странджа и колегите извадят много мед, мановия мед ще се продава на много ниска цена.Дали ще е така?

Колко мед(мана,акация, слънчоглед,рапица) се вади като количество в България, а в последствие и в световен мащаб? Да обеден съм в това, вече един път го вървях тоя път, но последната такава медоносна година беше през 2002-2003 година, не си спомням точно. Както написъх по горе и рекламата е важна.

ianev
28.01.2018, 00:00
Чанко пак вадиш думите от контекста! Имам предвид масово който пълни буркани Омния. Я виж пак какво съм писал, хем го цитираш а не си го прочел. Или коментираме само да сме в играта.... Колкото до пазарите няма да видиш Омния никъде да ти предложат, пак съм ти го писал по горе но това любезно не си го цитирал . Възрастни колеги и хората по селата все още ги ползват. Лека вечер

бат тянко
28.01.2018, 08:46
Буркан от 720 мл поема кило мед в зависимост от това колко ще бъде напълнен. 580 мл взима от 700 до 800 гр мед. А относно израза аз на еди колко си няма да го дам? Зависи колко е опрял ножа до кокала. Производството на мед расте, а потреблението не. Това са моите наблюдения.

ch.atanasov
28.01.2018, 08:49
Чанко пак вадиш думите от контекста! Имам предвид масово който пълни буркани Омния. Я виж пак какво съм писал, хем го цитираш а не си го прочел. Или коментираме само да сме в играта.... Колкото до пазарите няма да видиш Омния никъде да ти предложат, пак съм ти го писал по горе но това любезно не си го цитирал . Възрастни колеги и хората по селата все още ги ползват. Лека вечер

Е, що да не сме в играта. Твоите насоки с тези 1.2кг. към колежката за какво са. Защо няма Омния --защото народа ( пчеларя ) захитря. Не му се мият буркани, а ако няма кантар, постоянно се набутва. Клиентите и те не са прости. Имам контингент, който си дава буркани за пънене и познай какви буркани ми носят. 99% - Омния.
За цената : с мой буран --7 лв., с буркан на на клиента --6 лв. Добре ли е? Цена на едро --4.20лв.

Илиев
28.01.2018, 09:12
При омнията, за да няма набутвация, първо се мери празния буркан, и после се пълни 1кг. мед, и се обяснява на клиента, че този тип буркани побират повече от 1кг. мед, и затова не е пълен догоре.
А според мен се е наложил буркана от 720мл. най-вече заради удобната капачка с винт, в сравнение с тази, обикновената при омнията, и заради това, че 720мл. събира точно 1кг. добре узрял мед, ако се напълни догоре.

ianev
28.01.2018, 09:21
Чанко ти остави коментара ми към колежката аз съм се обосновал, но ти кажи кога ще четеш коментарите преди да цитираш избирателно. И накрая от коментара ти излязло едно голямо нищо! И за моите клиенти не бери грижа, едва ли пълниш бурканите както аз ги пълня абсолютно до горе. Аз ползвам само чисто нови буркани, дори не си "изкупувам" старите. Евтин на брашното скъп на триците ..

ch.atanasov
28.01.2018, 09:37
Чанко ти остави коментара ми към колежката аз съм се обосновал, но ти кажи кога ще четеш коментарите преди да цитираш избирателно. И накрая от коментара ти излязло едно голямо нищо! И за моите клиенти не бери грижа, едва ли пълниш бурканите както аз ги пълня абсолютно до горе. Аз ползвам само чисто нови буркани, дори не си "изкупувам" старите. Евтин на брашното скъп на триците ..

Май си станал с лявата буза нагоре днес. Пак ли да те цитирам, та сам да се прочетеш. Уж масово - пък няма къде да се види , само при някой си старец в Славейков. Хайде моля. А това ,че бера грижа за клиентите ти, къде го прочете и да съм ти давал наклони, какво, как, къде да продаваш.

ianev
28.01.2018, 09:41
Не съм станал на криво, не се прави на интересен говоря за по предния ти коментар, номер 47 в темата. Пак не четеш какво съм ти писал, че такива буркани масово се ползват от възрастни колеги и на село, аз нямам и един познат колега който да пълни Омния... а вече имам съмнение че се правят въобще. чети чети чети...... и тогава коментирай. Ти даваш наклони в почти всяка тема но всеки човек има някакво хоби явно това е твоето. Моето беше да гледам риби и папагали преди 20 и косур години .... И пак да се извиня на колежката или колега кокона нищо лично към него и се извинявам ако съм го засегнал

ch.atanasov
28.01.2018, 09:56
Чанко масово който пълни омния го пълни до ръба на капачката. Иначе здравей, заповядай на първата лекция на дружеството на 31.01 и да вече е регистрирано. Ще те информирам лично за час и място ;)


Трябва да мина някъде да видя. Не е за вярване. Аз когато продавах на дребно (по пазарите ), нямаше други буркани освен Омния и никой не ги пълнеше до ръба.


Вече на пазари няма къде да видиш такива буркани. Никой не ги пълни, не съм сигурен дали още се произвеждат. Буркани тип Омния масово пълнят по възрастните колеги или на село. До нас в комплекс Славейков има един дядо той пълни само Омния ..


Уж е масово пък няма къде да се види.;)

Така добре ли е ? Какво те жегна толкова, че почна с квалификациите. Тях да цитирам ли?

пп. Май ти се правиш на интересен. Не движиш при мен. Лек ден.

agro
28.01.2018, 09:56
За мен е много неудобно буркана да е пълен съвсем до ръба. И като потребител /ям мед/, и като заготвител не ми е удобно да оперирам с така напълнен буркан.

ianev
28.01.2018, 10:05
Няма да споря с теб но наистина или се правиш на интересен или не може да разбереш

И защо възрастните колеги имам предвид защото мазите им са пълни с такива буркани от едно време. Вярвам че все пак този път си разбрал, и да не си разбрал не ме засяга. Повече мисля да не коментирам темата. Ти може да пуснеш един последен ГЕРОЙСКИ коментар да покажеш че си прав а аз няма да ти отговоря да стане на твоята. Има ли сделка ?

Колега Agro прав си че не е удобно но по добре така от колкото да последват сума въпроси ама той не е пълен до горе, то няма килограм, а някой по "закачливи" дори теглят буркана

ch.atanasov
28.01.2018, 10:22
Няма да споря с теб но наистина или се правиш на интересен или не може да разбереш

"Чанко масово КОЙТО ПЪЛНИ омния го пълни до ръба на капачката" КОЙТО ПЪЛНИ, КОЙТО ПЪЛНИ, КОЙТО ПЪЛНИ, КОЙТО ПЪЛНИ, КОЙТО ПЪЛНИ
"Вече на пазари НЯМА къде да видиш такива буркани. НИКОЙ НЕ ГИ ПЪЛНИ "
"Буркани тип Омния масово пълнят по ВЪЗРАСТНИТЕ КОЛЕГИ 65-70 + " ВЪЗРАСТНИТЕ КОЛЕГИ 65-70 + , ВЪЗРАСТНИТЕ КОЛЕГИ 65-70 +, ВЪЗРАСТНИТЕ КОЛЕГИ 65-70 +,

И защо възрастните колеги имам предвид защото мазите им са пълни с такива буркани от едно време. Вярвам че все пак този път си разбрал, и да не си разбрал не ме засяга. Повече мисля да не коментирам темата. Ти може да пуснеш един последен ГЕРОЙСКИ коментар да покажеш че си прав а аз няма да ти отговоря да стане на твоята. Има ли сделка ?



Не спориш и няма нужда, сам се опровергаваш. Язък ми за поканата-изгорях.:(

ianev
28.01.2018, 10:25
Не си изгорял, ще пиша в темата за нашия район. Но ти едва ли ще дойдеш но пък може да кажеш че не си разбрал или ти е изкочило нещо в последния момент ;)

ch.atanasov
28.01.2018, 10:42
Не си изгорял, ще пиша в темата за нашия район. Но ти едва ли ще дойдеш но пък може да кажеш че не си разбрал или ти е изкочило нещо в последния момент ;)

Имате ли възрастово ограничение, гледам недолюбвате възрастните. Май ще изчакам конвенцията.:bigsmile:

tarty
28.01.2018, 10:49
Янев, аз затова исках входа за външни лица да е 10 лв, а не 5 лв хихихи. Чанко никога няма да даде толкова пари да слуша колега, защото той знае, може и разбира от всичко хихих

ianev
28.01.2018, 10:49
Къде виждаш че недолюбваме възрастните колеги? Просто споделих факти. Не се делим на млади и стари има място под слънцето за всички. Дори напротив има много какво да научиш от възрастните колеги ние на където сме тръгнали те вече се връщат ... Всеки който си заплати членския внос е добре дошъл а пък ако не иска да е член на дружеството може да си заплати само за дадената лекция. Ако не ти се идва на лекцията ела да разтеглим някой локум след това или да оставим за вечерта в форума ;)

ch.atanasov
28.01.2018, 11:45
Къде виждаш че недолюбваме възрастните колеги? Просто споделих факти. Не се делим на млади и стари има място под слънцето за всички. Дори напротив има много какво да научиш от възрастните колеги ние на където сме тръгнали те вече се връщат ... Всеки който си заплати членския внос е добре дошъл а пък ако не иска да е член на дружеството може да си заплати само за дадената лекция. Ако не ти се идва на лекцията ела да разтеглим някой локум след това или да оставим за вечерта в форума ;)

Да уточня- нямах предвид теб или твое мнение, но чета : "млади ентусиазирани пчелари", "да се съберем млади хора", " кухите пенсии, дето подбиват цената с пълни буркани Омния", " старците дето не се интересуват от новостите " ....и още. Явно такива , като Ботев ( и мен ) са причина за комплекса.:bigsmile:

Трендафил Дончев
28.01.2018, 11:48
Да уточня- нямах предвид теб или твое мнение, но чета : "млади ентусиазирани пчелари", "да се съберем млади хора", " кухите пенсии, дето подбиват цената с пълни буркани Омния", " старците дето не се интересуват от новостите " ....и още. Явно такива , като Ботев ( и мен ) са причина за комплекса.:bigsmile:

Темата е: Цената на меда, а не колко са ви стари цървулите.:bigsmile:

ch.atanasov
28.01.2018, 11:50
Янев, аз затова исках входа за външни лица да е 10 лв, а не 5 лв хихихи. Чанко никога няма да даде толкова пари да слуша колега, защото той знае, може и разбира от всичко хихих

Ще дам пари единствено да слушам твоя лекция ( нали ще забогатявам ).blush; Ако ме поканите -разбира се.

tarty
28.01.2018, 12:00
Ще дам пари единствено да слушам твоя лекция ( нали ще забогатявам ).blush; Ако ме поканите -разбира се.

За по малко от 1000 лв няма да си направя труда дори да помисля за лекция. Има достатъчно лектори обясняващи как се пчеларства.

Христо Димитров
28.01.2018, 12:10
За по малко от 1000 лв няма да си направя труда дори да помисля за лекция. Има достатъчно лектори обясняващи как се пчеларства.



Янчо, много си евтин :)))

tarty
28.01.2018, 12:13
Янчо, много си евтин :)))

Това е оферта за бургазлий хихихи все пак се надявам някой ден да си продаваме меда заедно и тогава да сме колеги, а не конкуренти на пазара.

Трендафил Дончев
28.01.2018, 12:25
някой ден да си продаваме меда заедно и тогава да сме колеги.

Като ви гледам - орел, рак и щука, че тук там и по някоя дърта кукумявка, та се чудя - как ще стане това?

tarty
28.01.2018, 15:25
Сега притеглих 580мл буркан напълнен нормално с мана, който тежи точно 1 кг. Я кажете колко тежи само буркана?

rumenggr
28.01.2018, 15:51
Сега притеглих 580мл буркан напълнен нормално с мана, който тежи точно 1 кг. Я кажете колко тежи само буркана?

Един от видовете 580мл буркани, тежи 290гр.. 720мл буркан - 310гр. Какво значи нормално напълнен? Обема го дават до ръба на буркана.
Теглото на опаковката я дават примерно в този сайт http:// http://napalnisisam.com/index.php?route=product/product&path=38&product_id=67

Илиев
28.01.2018, 15:51
Точно такъв буркан не успях да намеря, но - ако приемем, че в пълен буркан от 720мл има 1кг. мед, то като интерполираме излиза, че в буркан от 580мл има 800гр мед, т.е. празен буркан от 580мл с капачката тежи около 200гр.

kroum
28.01.2018, 16:10
Понеже темата стана "бурканена" да кажа и аз...
Плътността на меда в България е между 1.3 и 1.4. Ако приемем, че 1мл.=1грам., тогава 580мл. буркан събира средно 0.580*1.35=0.783кг. мед
Това съм го чел някъде много отдавна и съм го запомнил. Емпирично съм го потвърдил за себе си.

jdrumev
28.01.2018, 16:21
Което излиза , че 720 гр е точно кг нормален мед.

Трендафил Дончев
28.01.2018, 16:29
Което излиза , че 720 гр е точно кг нормален мед.

Според това което си написал излиза съвсем друго нещо, но нали все пак се съобразяваме с долу написаното на поста ти.:bigsmile:

ch.atanasov
28.01.2018, 16:42
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQg1lx2lPEa_tAjaH-YAdHQehqy-dZINYbXpe1kwZA-nabSAvhu


Край на спора.:bigsmile:

бат тянко
28.01.2018, 17:02
В грамажа на въпросните буркани няма съществени разлики. 580 - 720 тежат приблизително по 300 гр. Варират в зависимост от модела с 10 до 30 гр.

Илиев
28.01.2018, 17:44
Един цитат от книгата "Пчеларска ферма Венер", стр.151, трети ред:"В помещението над преградата са поставени три резервоара с мед, всеки с обем 1 куб.м. и вместимост от 1400кг. мед". Всеки може да сметне 1,4х0,72 и 1,4х0,58 колко е. Относно теглото на купешкия така наречен "мед" по магазините(който и децата от ЦДГ"Минзухарче" знаят колко е "мед"), явно е с по-малка плътност спрямо истинския мед.

kroum
28.01.2018, 18:19
Теглил съм на везна няколко поредни години слънчогледов мед(до 48часа от изваждането), плътността му е по-близо до 1.3
Същото с манов показа, че е по близо до 1.4. И двата вида мед не са 100% монофлорни.

ianev
28.01.2018, 18:35
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQg1lx2lPEa_tAjaH-YAdHQehqy-dZINYbXpe1kwZA-nabSAvhu


Край на спора.

Добре показваш снимката на Ивайло Велинов и Пчелна ферма Рая. Но той си е показал до къде той пълни бурканите и си казва че в буркана има 900 грама а не че пълен до горе е 900 грама. Вярвам си забелязал че е един пръст надоло, между другото има доста интересни неща на фейсбук страницата на Фермата му, относно маркетинга и продажбите, има какво да научиш ;)

ch.atanasov
28.01.2018, 18:40
Добре показваш снимката на Ивайло Велинов и Пчелна ферма Рая. Но той си е показал до къде той пълни бурканите и си казва че в буркана има 900 грама, защото не е до горе а един пръст надоло

Твоите са по-пълни, за колко ги предлагаш.? Имай предвид, че вадя като твоя мед.;)

jdrumev
28.01.2018, 18:43
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQg1lx2lPEa_tAjaH-YAdHQehqy-dZINYbXpe1kwZA-nabSAvhu


Край на спора.:bigsmile:


Да се обзаложим че може и да е 1,2кг

ianev
28.01.2018, 18:44
В моите има 960 грама мед, ако го напълня да прелее става 980 грама, но 1 кг не стигам. А между другото и на етикета си съм го описал ;)

ch.atanasov
28.01.2018, 18:47
В моите има 960 грама мед, ако го напълня да прелее става 980 грама, но 1 кг не стигам. А между другото и на етикета си съм го описал ;)

Съгласен. Ти би ли се обзаложил с Друмев ? Неговия ще е с 10% влажност.:bigsmile:

jdrumev
28.01.2018, 18:53
Съгласен. Ти би ли се обзаложил с Друмев ? Неговия ще е с 10% влажност.:bigsmile:



А може и с ядки.;):bigsmile:

ch.atanasov
28.01.2018, 19:00
А може и с ядки.;):bigsmile:

Там бат тянко ще каже.

Трендафил Дончев
28.01.2018, 19:11
А може и с ядки.;):bigsmile:

А с еленски бут как ще е?;)

Ангел Йосифов
28.01.2018, 19:15
В моите има 960 грама мед, ако го напълня да прелее става 980 грама, но 1 кг не стигам. А между другото и на етикета си съм го описал ;)

Демек,буркана ти е 680млл...

jdrumev
28.01.2018, 19:21
А с еленски бут как ще е?;)



Тоя пост мисля , че е за темата прополис.:bigsmile:

Трендафил Дончев
28.01.2018, 19:23
Като ви чете човек и само по бурканите ще ви разбере колко разбирате от пчели и колко мед вадите. :tres: Сега, ако кажете и колко кила събира една тенекия, цена няма да имате. Ха, ха.... и без процент влажност.:bigsmile:

jdrumev
28.01.2018, 19:29
Като ви чете човек и само по бурканите ще ви разбере колко разбирате от пчели и колко мед вадите. :tres: Сега, ако кажете и колко кила събира една тенекия, цена няма да имате. Ха, ха.... и без процент влажност.:bigsmile:



Кой вече вади в теники всички минахме на рамки.:bigsmile:

ianev
28.01.2018, 19:35
Демек,буркана ти е 680млл...

Не 720 мл е но колкото и да го пълня все едно и също ... и с различни модели 720 мл съм пробвал пак така излиза ...

Ангел Йосифов
28.01.2018, 19:58
Явно има разлика в меда.Аз работя с 680млл буркани и пълни до горе минус 2-3мм събират 960гр мед.

Трендафил Дончев
28.01.2018, 21:50
Кой вече вади в теники всички минахме на рамки.:bigsmile:

Който си има вуйчо....Пастил да го урежда. Така е.;)

rosty_sz
29.01.2018, 09:16
Моите буркани с моя мед си събират 1кг.5-7мм под горния ръб. Малко по късно ще ви кача снимки.

jordanov
29.01.2018, 11:06
720 мл буркани Туист Оф, т.нар. винтови /защото има и такива Омния - Омния 07 и аз в мазата имам поне 20 броя от тях/, а и по-малките такива, от доста време са с различен грамаж на тарата. Има и без маркировка отдолу на дъното. Различни производители, технологии, вносители и т.н. /от малките има даже вносни от Китай/, за 720 мл даже и на ръка се усеща разлика в теглото.
Не ги пълнете до горе - на топло се разширява меда и тръгва навън... Случва се да се забрави в багажник и т.н. битовизми. На етикета тъй или иначе си давате актуално нето, ако някой спори обяснете му културно и после му предложете да си изтегли пълно-празно.

Pero Melifero
20.03.2018, 18:02
Супер темичка сте заформили, изчетох я на един дъх, вярно че първоначално ме интересуваше цената на меда и затова влязох, е цената не ми стана ясна, но вече ми се изясни в детайли кой буркан колко хваща и кой, къде и колко го пълни, което също е интересно инфо

Трендафил Дончев
20.03.2018, 18:08
Супер темичка сте заформили, изчетох я на един дъх, вярно че първоначално ме интересуваше цената на меда и затова влязох, е цената не ми стана ясна, но вече ми се изясни в детайли кой буркан колко хваща и кой, къде и колко го пълни, което също е интересно инфо

Добре дошъл в "другата стая". Надявам се не само тази тема да ти хареса, а и всички останали. drinks;

Pero Melifero
20.03.2018, 18:11
Благодаря, добре заварил! Да, има доста полеза инфрмация