PDA

Виж пълната версия : Място за бърборене



Страници : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

Бай Пчеличко
10.10.2010, 19:33
Колеги , забелязах от снимката на кошерите на Милко Енев , че мястото около кошерите е осеяно с така нареченото "калдъръмче" и няма и стрък друга трева ! Дали това не е решението на проблема с тревните площи на пчелина ????? :D

Ангел Йосифов
10.10.2010, 20:10
Мисля че ства въпрос за прашец.

Юрий Цветков
10.10.2010, 21:46
И на мен ми заприлича на калдъръмче. Ако е така , незнам какво му е коствало да го опази от всевъзможни плевели. Дано скоро види това и да внесе яснота самия той hi; .

vankata
10.10.2010, 21:50
Може би то само се пази.

Бай Пчеличко
11.10.2010, 18:55
Идеята е не да се опазва , а то да опазва от други треви ! И наистина е страхотна гледка ! :D

vanHanegem
22.12.2010, 08:08
Защо имам чувството, че само държавните служители посещават форума в този час - 08.05. ч. :D

buci59
22.12.2010, 09:34
Сигурно защото само там имат време за това. :D

христо
22.12.2010, 09:37
Защо имам чувството, че само държавните служители посещават форума в този час - 08.05. ч. :D

:D :D :D :D :D

vanHanegem
22.12.2010, 09:47
Да! Те стават рано! И докато консумрат течна и/или твърда храна, включват комп., за да ги видят че са на работното си място! Когато свършат с "подхранването" може да започнат и да "осеменяват"( може да се разбира - разхвърлят семки)! Дните са предпразнични и е....весело!
Между другото - тези, които са по-високо в служебната йерархия работят направо с....."разсад" - "осеменяването" за тях е къртовски труд..... :D

П.С. Всеки може да го тълкува по своему! На обидените - ИЗВИНЕНИЯ!

Ангел Йосифов
22.12.2010, 11:05
Защо имам чувството, че само държавните служители посещават форума в този час - 08.05. ч. :DИ безработните приятелю.

vanHanegem
22.12.2010, 12:31
На безработните пожелавам Дядо Коледа да им донесе работа! Да станат поне.....държавни служители!

Станко Ставров
22.12.2010, 12:37
Не е лошо да си Държавен служител, лошо е ако си станал БЮРОКРАТ от първите може и да има полза, от вторите съм убеден че няма. Справка Законите на Сирил Паркинсън.

Ангел Йосифов
22.12.2010, 12:59
Станиш ли държавен служител все едно си се пенсионирал.

vanHanegem
22.12.2010, 13:07
Е, много ни е рано! А е важно и как се чувстваш! inlove;

Ангел Йосифов
22.12.2010, 15:24
Как се чувстват държавните служители?Могат да се пенсионират на70г.че и повече.Вдигането на пенсионната възраст е тяхно дело.Извинявам се за роенето.

Станко Ставров
22.12.2010, 16:20
По точно на народните избраници.Те не са държавни служители.
http://lex.bg/laws/ldoc/2134673408

Бай Пчеличко
22.12.2010, 18:02
Напоследък забелязвам , че държавата се е отделила от народа ! Когато държавата е добре - народа зле , ако народа живне ваднага констатират , че нещо в държавата куца и..... предсрочни избори ..... - накрая ще се отърве държавата от народ , както я кара ! Ще и останат само "държавните" служители - ще я видим тогава ! next_mad; judge; thumbdown; :D

Петко Станчев
22.12.2010, 18:09
Колега Алексей,защо мислиш така?

N-2
30.01.2011, 14:01
...Тя е много гъвкава и практична в сравнение с другите описани от литературата.В това отношение друга втора няма.

Колега Станко ,наричам тази система -Южнотракийска низина.А технологията -Костова...
Тази технология в Америка са я нарекли Джунипър Хил. Не знам историята на името. Използва Ханеманова решетка, за разлика от Коста, както и 2 плодника ЛР и един магазин за надстройка на ЛР корпуса.
Тази година ще внеса някои "новаторски елементи" :D и ще я нарека Технологията Ирис. blush; wink;

pa4o
30.01.2011, 14:26
...Тя е много гъвкава и практична в сравнение с другите описани от литературата.В това отношение друга втора няма.

Колега Станко ,наричам тази система -Южнотракийска низина.А технологията -Костова...
Тази технология в Америка са я нарекли Джунипър Хил. Не знам историята на името. Използва Ханеманова решетка, за разлика от Коста, както и 2 плодника ЛР и един магазин за надстройка на ЛР корпуса.
Тази година ще внеса някои "новаторски елементи" :D и ще я нарека Технологията Ирис. blush; wink; МНОГО КРЪСТНИЦИ МНОГО НЕЩО. Тосе кръстиха системи, технологий и какво ли не още. Момчета не забравяйте само едно ----- НЯМА НИЩО НОВО ПОД СЛЪНЦЕТО. ВСЯКО НОВО НЕЩО Е ДОБРЕ ЗАБРАВЕНОТО СТАРО. Желая ви успех и да не забравите да ни поканите на кръщавките. ЯДЕНЕ И ПИЕНЕ НИЕ ЩЕ СИ НОСИМ. :D :D :D drinks;

N-2
30.01.2011, 16:18
НЯМА НИЩО НОВО ПОД СЛЪНЦЕТО. ВСЯКО НОВО НЕЩО Е ДОБРЕ ЗАБРАВЕНОТО СТАРО. Желая ви успех и да не забравите да ни поканите на кръщавките. ЯДЕНЕ И ПИЕНЕ НИЕ ЩЕ СИ НОСИМ. :D :D :D drinks;
Ето това исках да кажа. И още:
Хубаво е да сме патриоти, но само с потупване в гърдите и "...болгар, болгар..." не става.
И още: Коста, хубаво е, че си стигнал сам до своята истина. Но тя не е само твоя.

N-2
30.01.2011, 19:08
Не отричам нищо. Напротив, потвърждавам. Уча се от всичко и от всички.

Тодор Тодоров
01.02.2011, 22:37
Много ми е интересно, защо ми бяха изтрити два поста от темата "Направи си сам". Първият е в отговор на колега, който се интересува за преработване на хордиална центрофуга в радиална. Отговорът ми съдържаше думите "виж тук" следваше линк в който има снимки и коментари по въпроса. Последва отговор на модератора buci59, че за да отвори линка, трябвало да има регистрация - дай друга информация ми казва. Аз му отговарям - "Регистрацията отнема 1-2 минути. Трябва да се потруди човек, не може всичко на тепсия, колегата ако има зор ще намери начин да отвори линка и т.н. Тази информация намерих тази давам".... Без някакви лоши думи, които аз използвам само в най-краен случай.....И след няколко часа, хоп - постовете ми изтрити.....Сигурно и този ще изтрият.

vanHanegem
01.02.2011, 23:04
И да не го изтрият - той е напълно безсмислен. Наистина има хора, които не са регистрирани там(като мен) и нямат и желание за това. Оправдавам модераторите за действието им. Копирай го и го пусни в този форум - аз също ще ти отговоря, че затова са необходими по-малко от 1-2 минути.

buci59
01.02.2011, 23:21
Много ми е интересно, защо ми бяха изтрити два поста от темата "Направи си сам".

Колега tmtsl,сметнато е,че информацията е не подходяща или неефективна.Да пуснеш линк,където се изисква допълнителна регистрация е най-малкото отегчително докато протече самата регистрация.Беше ти предложено да дадеш друг вариант,за разглеждане но ти не го направи.Всичко това е по преценка на модераторите,а ти не им се сърди,те са затова,да чистят излишното и ненужното,да подреждат.Винаги можеш и да разчиташ на тях и вярвай,че ще ти помогнат точно когато имаш най-силна нужда.Успех.

Юрий Цветков
01.02.2011, 23:41
Колега tmtsl, поста ти може и да не е изтрит, а преместен. А относно линковете, които постваш, няма проблем, че са към друг Пчеларски форум, но той не може да се чете свободно, а изисква регистрация. Аз имах такава, но я изтрих по собствено желание и не желая да я правя пак. Сигурно не съм единствен, така, че както каза и vanHanegem по-добре я копирай и спомени източника. И това се опира до 1 минута и желание от твоя страна.

ivandespotov
02.02.2011, 22:05
Май стана мазало както някой се опасяваха с тези нови теми":моята технология" "моят начин на пчеларстване" и т.н. Един пише, друг пита, трети не разбрал май няма да се получи?

Юрий Цветков
02.02.2011, 22:29
Понеже 2 отделни теми бяха обединени, наистина се получиха малки неясноти. За това най-добре, всеки който задава въпрос да го отправя към конкретния човек. Тоест да започва с името на този който ще пита.

Димитър Бонев
04.02.2011, 18:23
Шефа на митниците Вальо Танов бил запален пчелар. Произвеждал един от най-хубавия мед в България. Справка в-к Галерия.

vanHanegem
14.02.2011, 11:37
Ваньо Танов беше на изложението в Плевен в петък(11.02.) след обяд!

ivandespotov
16.02.2011, 20:23
Колега,Цеко, само не ми казвай,че тази пита дето си снимал на по горен пост е с рапичен мед от 2010година!!!!!????? Просто забрави! И ние пчели гледаме не бръмбари!

buci59
17.02.2011, 11:22
Koлега van Hanegen-земляк ,въпреки обвзелото ви прозрение не сте могъл да разберете писаното от мен.Какво да се прави не всеки е професор като вас и забравих че това е свободен форум за пчелари а не за демагози и съжалявам че не мога да се изразявам като вас,Но това не ме прави по малък пчелар от вас.Мисълта ми беше,защо трява да се подхранват пчелите с изкуствени храни след като природата е решила каква е храната за пчелите.Има начини на подхранване различни от описваните.Аз се занимавам с пчеларство вече20 години и моите пчели не познават вкуса на захарта и не боледуват и бягат.А за преминалия празник и последиците от него не берете грижа да не си докарате някой инфаркт на стари години,още повече че поста ми не е адресиран до вас.И не се правете на умен.....защото не сте!За късния час-съжалявам ако съм ви притеснил но някои хора работят и нощем колкото ида не ви се вярва.И послушайте личния си лекар-пийте си лекарствата навреме,а и малко уважение към колегите няма да ви е излишно,научете се не разчитайте на 7 годишното си възпитание-виждате че не е успешно.

Колега Цеко Сифоня,след такива встъпителни слова при влизането си във форума,как очакваше да бъдеш приет-с аплодисменти ли?Съжаляваме ако си мислел така,на друго място може,но не и тук.Това е форум за пчели.

vanHanegem
17.02.2011, 11:48
Цеко Сифоня написа:
ето най после успях да кача снимка отпреди няколко дни-при първото подхранване (след прословутата ранна рапицова паша,дето пчелите умирали след нея при зазимяването.

Колега Цеко!
Ето това си написал! И какво мислиш, че ще разберем ние?
1.За първото подхранване?
2.За прословутата ранна рапицова паша?
3.За това, че пчелите умират след нея?
4.Или за зазимяването???!!! след прословутата ранна рапицова паша, след която пчелита умират?
А пък приложената снимка въобще не кореспондира с твоя коментар, както е написал колегата Деспотов!!!
Не се обиждай като свенлива госпожица, а подреди нещата и ги представи подобаващо на форума - разбираемо! Това е форум на пчелари, нека да не го превръщаме в безсмислен чат!
Поздрави и успехи!

Мустафа Исмаилов
21.02.2011, 09:40
Колеги каде изчезна галерията със снимките.

Станко Ставров
21.02.2011, 13:05
Най-отгоре във форума.

Мустафа Исмаилов
21.02.2011, 13:49
Наистина пише ама само пише

Станко Ставров
21.02.2011, 16:12
Под надписа Фотогалерия не виждаш ли снимките кликни върху някоя и ще ти излезе в по-голям формат.Ако сложиш маркера и движиш на ляво или дясно ще се движат и те.

Юрий Цветков
21.02.2011, 21:15
Наистина пише ама само пишеТова се получава понякога, ако ползваш браузър Интернет експлорер. Ползвай Мозила фаерфокс и проблем няма.

Мустафа Исмаилов
22.02.2011, 21:55
Да с мозила излизат но само част от снимките, а останалите кадеса.

Юрий Цветков
22.02.2011, 22:35
Всичко си е на мястото. Може би имаш и някакъв софтуерен проблем.

vankata
22.02.2011, 22:48
И при мен всичко е нормално с мозилата.

Ангел Йосифов
04.04.2011, 17:50
Неможем всички да имаме калеми от череша за да сме всички "такива".Например аз имам калеми от грозде-винен сорт.Иначе всичко си влезе в употреба ВО снерглова дъска и др, само маркера още нее,но след месец и половина и той ще влезе в употреба. drinks; drinks; drinks;

Станко Ставров
04.05.2011, 11:25
Колеги времето е лошо, рапицата при някои цъфти, мед в магазините няма.Какво друго ни остана - ами това, което като народ умеем най-добре.Вадете ракийката и мезето и да сядаме на масата, и след третата чашка да се оплакваме как всичко около нас е скапано, като ни олекне на душата може и по-умно да гледаме drinks; .Извинявам се за черния хумор.Правете добро пък каквото ще да става.

N-2
04.05.2011, 13:27
Това лошо време ме кара да си мисля, че трябва резервен инвентар, къде ти ... ракия, мезета.

Ангел Йосифов
04.05.2011, 16:39
Моето мнение е че времето е точно като миналата година дори с една седмица по рано върви цъвтежа на медоносите.

Юрий Цветков
04.05.2011, 16:42
Моето мнение е че времето е точно като миналата година дори с една седмица по рано върви цъвтежа на медоносите.При теб може и да е така, но при мен всичко се забавя още повече от миналата.

Петко Станчев
04.05.2011, 16:54
Поне с 15 дни е назад

Ангел Йосифов
04.05.2011, 17:14
Моето мнение е че времето е точно като миналата година дори с една седмица по рано върви цъвтежа на медоносите.При теб може и да е така, но при мен всичко се забавя още повече от миналата.Вероятно е така.При вас имаше истинска зима при нас само календарна.

ahilis
04.05.2011, 17:51
Вероятно е така.При вас имаше истинска зима при нас само календарна. Тъкмо хубаво ще се развият семействата, че малко поизостанаха с това прекъсване на снасянето на майките.

ahilis
04.05.2011, 18:29
И някой да вземе да ме вкара в чата, че само на пчелари ще ми станете. :D

Ангел Йосифов
08.05.2011, 16:45
Моето мнение е че времето е точно като миналата година дори с една седмица по рано върви цъвтежа на медоносите.При теб може и да е така, но при мен всичко се забавя още повече от миналата.Вероятно е така.При вас имаше истинска зима при нас само календарна.
http://lan-game2.hit.bg/1.jpg
http://lan-game2.hit.bg/2.jpg
http://lan-game2.hit.bg/3.jpg
Детелина,акация,липа.Минал та година между акацията и липата имаше 20-25дена разлика таз година може и да се застъпят.Иначе в събота направихме сефтето за годината.

kando
08.05.2011, 19:46
А е Алекси ти що се оплакваш от слаба паша - нали била само ливадна :D

Инак толкова детелини на едно място не бях виждал - сега от тях ли ще вадиш мед?

Ангел Йосифов
08.05.2011, 20:08
А е Алекси ти що се оплакваш от слаба паша - нали била само ливадна :D

Инак толкова детелини на едно място не бях виждал - сега от тях ли ще вадиш мед?Ако си чел внимателно(в което се съмнявам)не съм се оплаквал а само споделям че от средата на юли при мен е пожар.Иначе и аз от дете(преди около30-35г)не бях виждал толкова много детелина по нашия край.Мед има по един магазин и нагоре качват,но нее само от детелина на 2км има и рапица.

ahilis
17.05.2011, 21:49
inlove; Виж приятелю!Определено не ме познаваш.Ти не можеш да ме настъпиш по мазола.Просто се въздържам от глупави спорове.Наистина не познаваш моята лексика.Моля те от все сърце,не ме принуждавай да ти покажа.Колкото до извадените роеве,мисля ,че не само се изхвърляш ,но и тези начини препоръчани не стават за това.Виж уважаеми приятелю,не те познавам и затова ти имам уважение.Приемам доста от постовете ти.Няма да ти кажа защо смятам ,че е грешно твоето мнение по темата.Но искам ти да защитиш с аргументи правотата на своето мнение.Мисля си за пчелари от твоя тип.Толкова категорични.А никога обосновани.Това не ти ли прилича на нещо колега?Начинаещ пита и възниква спор.Аз посочих правилния отговор даден от друг участник.Ако нещо не ти харесва очаквам да посочиш кое или какво.

Колега не съм лъжица за твоята уста!
Колега Желев, първо си поправи грешките в това което си написал и тогава ще си говорим за лексиката на кой му е повече и на кой по - малко. Не е необходимо да ми показваш това което го нямаш - то се вижда от пръв поглед. Хайде пак ти казвам успокой се. Просто дискутираме по темите и аз съм си дал мнението в което е описан един от начините за хващане на рояк, което не веднъж съм правил. Защо постоянно опонираш и търсиш под вола теле? Защо мислиш, че само твоите постове и твърденията ти в тях са най-правилни. И другите боравят със същия материал и също са така компетентни и вещи в занаята. Вземи се в ръце и стани като всички тях. Спокоен и нормален пчелар. Няма нужда да бъдеш толкова сприхав. drinks;

ahilis
17.05.2011, 22:47
Не ми отвръщай. Че защо да ти отвръщам? Няма и нужда. Макар, че в поста си, си ми поставил толкова много въпроси.
Като искаш да си изтриеш поста отстрани има иконка която ти позволява да си го редактираш или премахнеш-какво ревеш да ти ги трие мода? :D Абе Желев. Абе Коста какво се дуеш не мога да разбера? Хайде стига, че ще ми свърши покровителството :D за което говориш и ще ни изхвърлят и двамата. Хайде, аз черпя. drinks;

ahilis
17.05.2011, 22:54
Моля мода да прехвърли тези няколко поста в свободната тема.
Моля също така мода да не се изтриват мненията когато на съответния човек му хрумне, че е сглупил и решава да си премахне поста. По този начин се губи последователноста, а са и в ущърб на опонента му. Всеки трябва да застава зад думите си, а не позорно да си изтрива поста и да си обира крушите. Всеки да си носи отговорността.

Angel_A
17.06.2011, 12:06
Колега,
Приемам извиненията ти (макар, че не бяха необходими, защото съм сигурен, до толкова колкото те познавам от форума, че ти си една от най-положителните личности тук. Самият аз съм използувал много от съветите ти още от Narbu ) и дано всички във форума да бъдат позитивно настроени поне колкото теб. Успех.

kando
17.06.2011, 12:52
:D а е да ти кажа и аз се познавам със Александров само от форумите,ама все си мисля,че поради последната новина,не е никак позитивно настроен - поне съдейки по себе си,че цела нощ не съм спал,аман от европейски мозъци и идеи :( ,уви в тази глобализация що все ми се струва,че всичко негативно от изостаналите държави,като нашета взема връх над примера за смиреност,какъвто беше целия западен европейски свят.

Прави се всичко възможно,за да се срине икономиката,била тя дори на световно ниво - глупостите със Китай са типичен пример.А това ГМО сега какво ми го мъдрят - нали било забранено във целия ЕС,нали всичките ни управници и земеделци се кълнат,че нямаме ГМО и закона против тези култури се спазва плътно .... сега изведнъж ще излезе,че всичко ни е ГМО и нашия мед нема да става за употреба,е питам се аз как да не им употребя майките.
Бати малоумщините братче!!!

Angel_A
17.06.2011, 16:20
Колеги,
Между другото не съм много сигурен дали това няма да е някаква предпоставка, чисто и просто да се опитат (за кой ли път) да ни вземат меда на безценица, защото е доказано (научно и лабораторно), че пчелите пречистват меда от всичко в т.ч. дори от тежки метали (взети са проби от мед добиван в района на КЦМ - Пловдив) в пробите на меда изследвани в лабораторията не са открити каквито и да било отклонения (различия) от нормален мед (добит в друг не замърсен район). Успех.

ahilis
17.06.2011, 17:38
Колеги,
Между другото не съм много сигурен дали това няма да е някаква предпоставка, чисто и просто да се опитат (за кой ли път) да ни вземат меда на безценица, защото е доказано (научно и лабораторно), че пчелите пречистват меда от всичко в т.ч. дори от тежки метали (взети са проби от мед добиван в района на КЦМ - Пловдив) в пробите на меда изследвани в лабораторията не са открити каквито и да било отклонения (различия) от нормален мед (добит в друг не замърсен район). Успех.
В такъв случай защо говорим за екологичен мед? След като и в района на КЦМ меда е качествен тогава да ги наслагаме кошерите из промишлените зони и така...

kando
17.06.2011, 20:36
Ами защото това е поредното европейско постижение - дори хората,които се хранят със храни получили този сертификат акат във пригодени за целта торбички и после специален отряд минава и им ги сбира ...... толкова са полезни и безценни те,защото са биологично чисти.

Angel_A
19.06.2011, 18:23
Колеги,
Между другото не съм много сигурен дали това няма да е някаква предпоставка, чисто и просто да се опитат (за кой ли път) да ни вземат меда на безценица, защото е доказано (научно и лабораторно), че пчелите пречистват меда от всичко в т.ч. дори от тежки метали (взети са проби от мед добиван в района на КЦМ - Пловдив) в пробите на меда изследвани в лабораторията не са открити каквито и да било отклонения (различия) от нормален мед (добит в друг не замърсен район). Успех.
В такъв случай защо говорим за екологичен мед? След като и в района на КЦМ меда е качествен тогава да ги наслагаме кошерите из промишлените зони и така...

Колега,
Не искам да споря с когото и да било, просто това което съм писал в поста е доказано и който иска може да го провери (нищо не съм писал за прашеца и самата култура от която е добиван меда !!!). Успех.

ahilis
19.06.2011, 19:05
Колега,
Не искам да споря с когото и да било, просто това което съм писал в поста е доказано и който иска може да го провери (нищо не съм писал за прашеца и самата култура от която е добиван меда !!!). Успех.
Не съм казал, че ще спорим. Само мисълта ми беше, че надуваме фанфари за екологично отглеждане на пчели- програми правим, пари вземаме на килограм, а то какво излиза- меда навсякъде хубаааав? :D Да бе да- съгласих се.

HINAP
25.06.2011, 09:16
Много интересно ми стана като прочетох по горните постове на колегите и техните мнения.Аз не се имам за голям капацитет,но това което ни го показват при посещения на показни пчелини в повечето случаи е загадка.Какво имам предвид.Тези големи количества мед,които вадят не са само от паша.Там се налива ЯКО.Преди години посетих без предупреждение такъв пчелин и останах учуден.Това беше по време на цъфтеж на акацията.Човека бъркаше в 2 варела 200 литрови сироп.А пред зяпачите като моя милост казваше,че само леко ги подхранва рано на пролет и им слага питки през зимата.Положението беше повече от сконфузно.От този ден не посещавам такива УЧИТЕЛИ.Никой не знае какво правят особено нощес след 22 часа.А сега когато измислиха царевичните производни,говоря за фруктозни и глюкозни, просто не ми се мисли за меда... Всичко е въпрос на гледна точка и това кой какви цели си е поставил,но понякога не всеки ти казва всичко,особено това важи за тези пчелари които имат повече стаж и мислят другите с по малко стаж за втора ръка.По принцип избягвам такива МОЗЪЦИ.Много съм доволен от съфорумците защото и аз се уча от тях.Винаги можеш да научиш нещо от тях.До нови УСПЕХИ колеги.

kando
25.06.2011, 16:36
Това е станало така,защото човека ..... хм всъщност не е правилно да кажа балък,защото наистина като кажеш на клиент със вестникарски познания,че подхранваш естествено го губиш.

Не знам как е правилно да се процедира в такива случаи - дядо ми съм го чувал да отговаря така,като го пита някой дали подхранва:

"дали подхранвам дядово ... слушай сега момче младо,ти си младо момче сега яко у силите си,не те знам имаш ли нямаш ли булка,ма като ти роди дете,не я храни па да видим какви ще ти ги откърми.Аз -каза,те разбирам много добре,ма не се прави така,ето ти едно бурканче мед от мен ти го давам,отиваш правиш му пълна анализа,ма във лаборатория със професори и хора дека са знаещи и са я учили тази работа,и като ми намериш нещо нередно у него да дойдеш и да ме заплюеш и да ми речеш,че съм мошенник"

Та в този стил - не казвам и не мога да твърдя какво качество е меда на колегата от Сърбия,но смятам,че след като нямам анализ на среща,не мога да си направя краен извод само от това,че съм го видял да прави сироп за подхранване.

п.п.но от друга страна,след като сте го хванали и то без да го търсите по бели гащи - ми балък си е :D

ahilis
25.06.2011, 17:04
Много интересно ми стана като прочетох по горните постове на колегите и техните мнения.Аз не се имам за голям капацитет,но това което ни го показват при посещения на показни пчелини в повечето случаи е загадка.Какво имам предвид.Тези големи количества мед,които вадят не са само от паша.Там се налива ЯКО.Преди години посетих без предупреждение такъв пчелин и останах учуден.Това беше по време на цъфтеж на акацията.Човека бъркаше в 2 варела 200 литрови сироп.А пред зяпачите като моя милост казваше,че само леко ги подхранва рано на пролет и им слага питки през зимата.Положението беше повече от сконфузно.От този ден не посещавам такива УЧИТЕЛИ.Никой не знае какво правят особено нощес след 22 часа.А сега когато измислиха царевичните производни,говоря за фруктозни и глюкозни, просто не ми се мисли за меда... Всичко е въпрос на гледна точка и това кой какви цели си е поставил,но понякога не всеки ти казва всичко,особено това важи за тези пчелари които имат повече стаж и мислят другите с по малко стаж за втора ръка.По принцип избягвам такива МОЗЪЦИ.Много съм доволен от съфорумците защото и аз се уча от тях.Винаги можеш да научиш нещо от тях.До нови УСПЕХИ колеги.
Ами аз често задавам въпроса за изосуита, но в повечето случаи ми се отминава въпроса. Ползвате ли го бе колеги? То много лесно се правят килограми с него, а е и евтин. Това да ти кажат- "извадих 100 кила от 1 кошер". Чудиш се маеш се и викаш аз пчелар ли съм що съм? :D Аз не мога 20 килограма да изкарам с триста зора, а тия майстори гледай какво правят. Видял си го два варела да бърка, ами те два ли ще са за целия сезон?

Angel_A
25.06.2011, 17:07
Колега Кандо,
Самият аз не използувам захар, но подбуждам (подхранвам) с мед (обяснил съм защо на други места във форума),но нека да правим разлика между подбудително подхранване, хранене и наливане (това последното е доста мек израз на това което съм виждал). Успех.

kando
25.06.2011, 18:19
На колко семейства е това количество?

ahilis
25.06.2011, 23:45
темата все пак е цена на меда колеги :D

всеки има такива примери на времето бащата ми викаше ела с мен да те запозная с един голям пчелар всичко беше добре до мемента в които дядото с които ме запозна вика на бащата извинете ме за 10 минути и след малко с жена му хванали лейки почнаха да пълнят 10 големи гуми от трактор срязани на две и които до тогава мислех че използват за вода на пчелите и другите животинки...Оказа че дядката храни и то външно със сироп от май до септември нон стоп... а като си тръгнахме бащата ми вика а аз се чудех как всяка година има няма паша той вади по 10 тона мед...
И ти се отклони де, ама карай. Така се вадят 10 тона мед. Така си ги хранили едно време в държавните пчелини - цистерната идва на заден ход и налива в гумите и гумите да може да са с по голям цолаж. :D Но и сега има тази практика- да не се лъжем.

kando
26.06.2011, 19:16
И аз се чудя,защо едно време същия този мед от държавните пчелини не се е купувал никъде по света - другия вариянт е да са били балъци из чужбина ..... интересно кое ли е вярното предположение!

plamen
26.06.2011, 20:00
Аз съм чувал история не знам колко е вярна на времето на държавния пчелин са карали стари лукчета и са ги топили със топла вода и са давали на пчелите.Една седмица хранят една седмица вадят.

ivandespotov
26.06.2011, 20:00
Как мислите, тези неща дето си ги дрънкаме не ги ли четат и нашите клиенти!!!

kando
26.06.2011, 20:35
Ами е го на - никой не храни със захар ..... аз даже и хранилки нямам :D

п.п.обаче напреварата е оспорвана - последно предложение лукчета и срок една седмица :)
Айде по-смело тогава е било комунизъм и са ставали чудеса - някой самолет да изкара,дето да пръска със захар направо над нивите :D мед,мед,ма мед да ти види душата,нема фарар,нема стоичков,да живее Костов.

ahilis
26.06.2011, 20:47
Как мислите, тези неща дето си ги дрънкаме не ги ли четат и нашите клиенти!!!
Деспотов, остави ги да им се поразвихри малко фантазията и ще чуеш какви ли не неща. Много избърза с този си въпрос. Ама, че си нетърпелив и ти. :D

vito456
27.06.2011, 17:22
То май във форума повечето са клиенти като гледам, професионалистите не си губят времето тук.

Angel_A
27.06.2011, 18:15
То май във форума повечето са клиенти като гледам, професионалистите не си губят времето тук.

Не прибързваш ли с изводите за колегите от форума?

Недялко Атанасов
27.06.2011, 20:47
То май във форума повечето са клиенти като гледам, професионалистите не си губят времето тук. Това, значи ли че ти е последното мнение във форума???

N-2
28.06.2011, 10:41
То май във форума повечето са клиенти като гледам, професионалистите не си губят времето тук.
Да, може би не си го губят да пишат, но със сигурност си го губят да четат. Преди време една професионалистка беше написала, че тъй като й струвало много време и пари да научи пчеларството, нямало току-така да споделя във форума ценна информация на сульо и пульо, а само общи работи. За съжаление такова е мисленето на повечето хора - елементарно, провинциално, еснафско.
Има една поговорка, която много ми харесва и е подходяща за случая - когато има ученик, учителят ще се намери. Тоест, който е решил да учи, ще се научи, сам, използвайки всякакви източници, с учител или без.

ahilis
28.06.2011, 16:55
[ провинциално Тъй като повечето пчелари тук са от провинцията (от къде да бъдат другаде?) то логично е да говорят провинционално. Но това не значи, че са по малко специалисти от когото и да било. Дори мога да кажа, че са сто пъти по добри. А защо не си дават знанията? Ами защото ги обиждат на провинционално мислещи.

N-2
28.06.2011, 17:29
Ако човек няма комплекси и не мисли по този начин, описан по-горе няма да се обижда на провинциално мислене, дори да е от провинцията.

ahilis
28.06.2011, 19:55
Ако човек няма комплекси и не мисли по този начин, описан по-горе няма да се обижда на провинциално мислене, дори да е от провинцията.
Егати сентенцията. :D

ANIBAL
28.06.2011, 20:50
Ако човек няма комплекси и не мисли по този начин, описан по-горе няма да се обижда на провинциално мислене, дори да е от провинцията.
Егати сентенцията. :D


Това важи в пълна степен за теб колега!Винаги критики от твоя страна ,но нула примери и мнения от твоятя практика.Защо се учудваш,че мислиш провинциално?Не съм прочел от теб, нито едно изчерпателно мнение, по въпросите за пчеларството.Вечно коментиращ чуждата практика и нищожен в своята.Естествено ,не си задължен да пишеш.Но след като си нулев в мненията полезни,бъди нулев и в постовете коментарни.

ahilis
28.06.2011, 21:06
Ако човек няма комплекси и не мисли по този начин, описан по-горе няма да се обижда на провинциално мислене, дори да е от провинцията.
Егати сентенцията. :D


Това важи в пълна степен за теб колега!Винаги критики от твоя страна ,но нула примери и мнения от твоятя практика.Защо се учудваш,че мислиш провинциално?Не съм прочел от теб, нито едно изчерпателно мнение, по въпросите за пчеларството.Вечно коментиращ чуждата практика и нищожен в своята.Естествено ,не си задължен да пишеш.Но след като си нулев в мненията полезни,бъди нулев и в постовете коментарни.
Моята практика не се отличава с каквото и да било от практиките на другите колеги. Единствено само от твоите които са изпълнени с ярко изразена фантазия демонстрирана ни по най - отегчителния начин от теб, постоянно и навсякъде. А що се отнася до примерите и мненията ти, защо мислиш, че твоите също не са нулеви. Приказки много, а същността я няма. И не допускай правописни грешки, че ми омръзна да повтарям. :D

ANIBAL
29.06.2011, 20:57
Даааааа!
1.Оли: Отново несъстоятелен!

2.го: Голяма уста имаш,затова ти е омръзнало да повтаряш! :D То ти е голяма и кухината.

3.френ: Фатално недоумение представляваш!Затова, никога не ти е ясно, какво мисля аз.Единствено и само на теб се губи смисъла на думите.


Да те питам нещо писачо: Каква ти е резбата?Защото ,това е пчеларски форум.Не е стругарски.И доколкото те познавам, посещаваш и други форуми.Но те не са пчеларски.Нали?Да не са музикални?На какви инструменти свириш писанчо?Флейта ,нещо гайда??Подозирам ,че си голям майстор на музиката. :D Така ,както си голям майстор на въздуха под налягане.Ма ,това е взаимно свързано.Нали ?Или това беше с духовите инструменти?

Я сподели.

evgeni.filimonov
29.06.2011, 21:48
Стига бе, я вижте GILANA цяла епопея сътвори.
Който търси - намира.
Нпарвихме тема за чудо и приказ и GILANA стана пчелар за няколко седмици.

ahilis
29.06.2011, 21:56
Стига бе, я вижте GILANA цяла епопея сътвори.
Който търси - намира.
Нпарвихме тема за чудо и приказ и GILANA стана пчелар за няколко седмици.
Ами помогнете и на Желев, че ми писна да се занимавам с глупостите му. :D
Направете и него пчелар, а не 1+2+3. :D

teo
29.06.2011, 22:15
осещам че гилна тази година ще ви одари в земята по добиви

evgeni.filimonov
29.06.2011, 22:20
Да, късмета на начинаещия, и при мен се получи така преди 4 години. Нищо лошо.

Станко Ставров
30.06.2011, 07:52
Да, късмета на начинаещия, и при мен се получи така преди 4 години. Нищо лошо.

Не знам може би.Просто имаше много добра паша при нас тази година, до сега.Дано да продължава така и за напред, до есента, макар да е малко вероятно.

kando
30.06.2011, 12:27
Това особенноста на нашата природа - при мен може да има невероятна паша,а само на 20км. да е пълна суша.Едва ли са много страните със такива резки различия.

N-2
30.06.2011, 13:15
Ами така е като си имаме цигани пък и ние самите сме бетер цигани, та сме си изсекли горите, а нови не садим.

kando
30.06.2011, 13:51
оооо аз съм казал - преди световна война,радияция,метеорит или каквото и да е,ние ще се погубим сами унищожавайки природата и това е факт,на който сме свидетели във момента.

До преди има няма 10 години във цялата околия,във всяко едно селце имаше акациеви масиви - ма във всяко едно без изключение,знаех ги всичките.Сега в момента остана само една горичка,което мяза на оглозган кокал и не е изсечена,само защото не са им дали все още разрешение на ЗЕМЕДЕЛЦИТЕ.

Липови масиви имаше по-малко,но все пак имаше - сега е само една такава и то гледам баят упорито се борят и със нея.

Допълнително,колко изоставени земи има не ми се приказва - а билките,поне стари хора са ми разказвали,колко много диворастящи билки е имало на всякъде маточина,мащерка,лавандула ,мента и прочие,а сега просто ги няма,да тръгнеш да си събираш обикаляш цял ден за да напълниш поне една найлонова торбичка от супермаркетите.

Няма братче,то за това разчитам все на слънчогледа и се радвам толкова на рапицата,че до преди година-две не бяхме чували за нея.

п.п.трагедия,за мен това е трагедия,за която хората не си дават сметка - и не говоря просто за медодобив.

N-2
30.07.2011, 21:12
Е, няма угодия. Като се заяждаме - защо се заяждаме, като се ухажваме - защо се ухажваме ... публично, не може ли скришно!
Това са възможностите на емотиконите.
Ако имаше емотикона среден пръст, Иван щеще да се възмути защо го правим публично blush;, не може ли на лични.

cvete;Поднасям извиненията си на г-н Деспотов за публичното ухажване.

ivandespotov
31.07.2011, 22:20
Е, няма угодия. Като се заяждаме - защо се заяждаме, като се ухажваме - защо се ухажваме ... публично, не може ли скришно!
Това са възможностите на емотиконите.
Ако имаше емотикона среден пръст, Иван щеще да се възмути защо го правим публично blush;, не може ли на лични.

cvete;Поднасям извиненията си на г-н Деспотов за публичното ухажване. Моля, моля!

Даниел Йорданов
01.08.2011, 09:00
Ирис, остави земляка той е по-дърт.....ухажвай млади момчета.....например мене....хахахаха :D :D :D

N-2
19.09.2011, 11:16
...Метода е доста ефективен и се получава първокачествен восък а какавидите са отлична храна за прасета и кокошки :D
Някои биха казали и за хора. Пробвах, но не можах... Дайте, моля ви, рецепта!

N-2
21.09.2011, 21:42
Не, колега, не се подигравам. Много е полезно и се яде. Пчелен подмор и търтеево пило. Съдържа хитозан. Ще потърся рецепти и ще ги напиша.

N-2
21.09.2011, 21:55
Моля за извинение колега Цеко Сифоня. Не съм искала да те обидя с това си изказване, нито да се подиграя. Нищо, че не е по темата, извинявам се. Исках само да уточня, че търтеевото пило е полезно не само за прасета и кокошки.
Като не е по темата ще ни изтрият или ще ни преместят. Не се ползвам с никакви привилегии.

N-2
21.09.2011, 22:20
Всички сме си били главите.

Поздрави, ще намеря рецепти и ще ги напиша където трябва.

vanHanegem
02.11.2011, 20:51
Има един колега който по това време произвежда и майки, но...той е особен случай! Има условия(климатични) и специален инвентар за това...Но това е плод на дългогодишен опит и не малко изпитания, които той не споделя, или пък споделя само при определени обстоятелства - като Чорбич!

buci59
02.11.2011, 21:25
Всъщност, има един колега който по това време произвежда и майки, но...той е особен случай! Има условия(климатични) и специален инвентар за това...Но това е плод на дългогодишен опит и не малко изпитания, които той не споделя, или пък споделя само при определени обстоятелства - като Чорбич!
По този повод,мисля да отворим нова тема АЛТЕРНАТИВНО ПЧЕЛАРСТВО точно по технологията на този наш колега.Какво мислите?

vanHanegem
03.11.2011, 05:29
Всъщност, има един колега който по това време произвежда и майки, но...той е особен случай! Има условия(климатични) и специален инвентар за това...Но това е плод на дългогодишен опит и не малко изпитания, които той не споделя, или пък споделя само при определени обстоятелства - като Чорбич!
По този повод,мисля да отворим нова тема "АЛТЕРНАТИВНО ПЧЕЛАРСТВО" точно по технологията на този наш колега.Какво мислите?

Не бих казал "алтернативно", защото според мен пчеларството няма алтернатива. По-скоро - "нетрадиционно", но ако вземем предвид успехите Му - то е "авангардно"!!!

ahilis
03.11.2011, 17:18
а кои е колегата

Как кой е? Та "Той" е най - набиващият се на очи.

Цеко Сифоня
03.11.2011, 20:36
Не разбрах кой е!!Да не е Петър Стоянов -президента! -преди години пишеше на плакатите му за изборите -ТОЙ Е! :D А кажете да не хвърляме боба.

kando
03.11.2011, 21:29
Аз залагам два цента на Христо Стоичков :D - той трябва да Е

Цеко Сифоня
03.11.2011, 21:33
Де кажете бре колеги.....Нов съм у форума и не склащам за кого говорите!!! sleepy;

Станко Ставров
03.11.2011, 22:34
Казва се Коста Желев .Той одавна спря да пише и си изтри постовете.Действително неговия начин на пчеларстване ако наистина е такъв какъвто го споделяше, е доста нетрадиционен.Поне на мен ми беше трудно да го осмисля.

Цеко Сифоня
03.11.2011, 23:44
Е това вече е отговор -благодаря Станко !Въпреки че мисленето на колегата може би е нетрадиционно не е трябвало да си трие мненията ,все нещо полезно би могло да се извлече като идея от неговите постове.Макар че съм нов и не съм в час :D (де ми го пишат и Админите) ми навева мисли за друг колега от друг форум с никнейм клобус-сигурно греша,опитвам се да гадая за никовете по начина на разсъждение,може и да греша и както казват -пак да не съм в час :D

Цеко Сифоня
04.11.2011, 00:24
Благодаря колега -еее най -после да съм в час! Нека се отбележи в протокола :D .Въпреки че и аз понякога съм влизал в спор с въпросния колега когото уважавам много не смятам че трябва да си трие постовете а да сподели своя опит,то все ще има някой де не е разбрал някого.От колко години не е излизала нова книга и всички пчелари пеем по ноти ?Точно такива колеги мислещи различно биха могли да дадат нова тема на размисъл и да променим стереотипите които ни изградиха като пчелари а защо не да постигнем и по-високо ниво?Колегата споменава бегло за система кошер който мен живо ме интересува -но уви всичките ми опити да подразбера нещо и както и да въртя нещата остават безузпешни.Че нали за това са форумите ,да споделиш и да научиш нещо ново -иначе си остава празно бърборене като тема.Не трябва да бъдем егоисти-както казва един мой приятел-аз само чета форумите......

Бай Пчеличко
04.11.2011, 16:51
Прав си колега Цеко , такае , няма новаторство и дори забелязвам , че в отговор на запитвания се цитират правила и практики от литературата , а не личен опит ! Другото , което забелязвам е , че нестандартното се отминава или пренебрегва - вместо дасе изяснява , дискотира и ........ знаели човек от , коя туфа ще излезе заек ! А има много практики , които предлагат по-леки варианти за работа с пчелите , но нали някои с 200 кошера е казал , че .... нестава , значи нестава ! Приематлисе нещата по този начин - няма развитие и по-лошото е , че това се предава на младите "неси прави опити , че губиш време и пари , то вече е измислено ..... " Повечето от нас са любители и жалко за проявения мързел относно мислене , експериментиране и т.н. Колеги , от така наречените "професионалисти" нечакаите прогрес , те нямат време за "глупости" !В действителност теса наи-големия консуматор на готовия изпитан продукт , а не негов създател ! Споделяики тези мисли не визирам никого и несъм с намерение да обиждам , просто мее яд , че всичко се обръща в пари - навсяка цена ! Затова непревръщайте хобито в професия , зада несе лишавате от удоволствието от него !

Ангел Йосифов
04.11.2011, 19:44
Понеже искам да видя онзи пчелар които докаже че има 10 кошера добива 200-250 кг мед и не го продава а си го изяжда сам и раздава на приятели т.е. не взима и 1 стотинка от пчелите а само влага.
А,освен да го ям и раздавам на приятели,съседи и роднини,какво ще кажеш за медовина и ракия,ще ми стигнат ли 250кг.

Бай Пчеличко
04.11.2011, 19:49
В отговор на колегата Александров искам да кажа , че и аз продавам медаси и в това невиждам нещо лошо , а поскоро немие разбрал мисълта - парите над всичко ! Аз например работя с няколко системи кошери и продължавам да търся и експериментирам вниквайки по-дълбоко в нещата и изхождайки от факта , че един кошер е ефективен несамо с рекордна продукция , но засметка на непосилен труд , големи тежести и много ивентар , а може и да дава по-малко , но без много грижи и ивентар , което компенсира
, защото резервни части за човек още няма !!!!

Като пример за думитеси мога да дам следното :

С ДБ се работи с рамки , една рамка - 3-4 кг. , а корпусните с корпус 25-35 кг. , като неизбежно се работи и на ниво рамка , разнасят се корпуси и т.н. и въпреки това ......

Бай Пчеличко
04.11.2011, 20:15
hi; drinks; :D

ianev
16.11.2011, 16:52
Папандреу:Нима искате да станем като България?
image

Автор: klassa.bg
Дата: 18.4.2010
Сподели:

Гръцкият премиер предупреди своите сънародници, че ако не са съгласни с антикризисните мерки на правителството ги чака съдбата на България: Нима каза той вие искате да получавате български заплати, където въобще не са чували за великденски и коледни премии, а какво остава за 14-та заплата? Нима- обърна се той към пенсионерите вие искате да получавате пенсии от по 50 - 100 евро вместо сегашните 6-700 ? Нима искате да си плащате изцяло цената на лекарствата, а не както досега само 25%? Нима искате да живеете като в лунно бунище защото точно на това прилича България с нейните дупки и боклуци, разхвърляни навсякъде от претендиращите за по-висока интелигентност българи? Нима искате децата ви да пушат, пият и вземат наркотици под зоркия поглед на полицията? Това ли искате? Аз знам, че ние винаги сме били по-цивилизована нация от нашите северни съседи и винаги сме успявали да се обединим в трудни моменти. Затова и сега съм убеден, че в този труден момент ще застанем един до друг, ще прежалим трийсетте процента от допълнителните възнаграждения, които получаваме и след няколко години, ще можем отново да се наредим сред страните с най-добър жизнен стандарт, докато българите ще си останат на положението в което са и сега. Защото нашата нация е изградена на основите на православната вяра и християнските добродетели, а българите са учени атеисти, сменящи на всеки четири години политическото си верую. Но намират ли там там спасение? Нека да се стегнем и да не позволим нашата младеж да напусне страната, така както българите напускат своята? И ще видите, че след 50 години, ние все още ще сме тука, а за българите ще се носят само легенди. Аз много се смях, когато разбрах, че управляващите в България плашат народа си, че щели да стигнат до нашето положение ако не вземат мерки! Та те нашето ниво могат само да го сънуват! Жалко за българите, че се оставят така лесно да ги манипулират, за да могат да ги грабят безпрепятствено! Но това си е техен проблем. Нека ние да решим нашите, пък те да се утешават, че не са ни стигнали. Кое е по-страшно Гръцката криза или Българската стабилност?


Много е прав Византиеца!

kando
16.11.2011, 17:11
А е не знам, на какво е изградена тяхната нация, но от известно време (години) се поддържа от европейски пари - та ..... сега като им спират кранчето, лъсва голия задник на православната им вяра и християнски добродетели, с целия блясък на пословичния им мързел и лентяйство.

п.п. ма нека се оправят де - не им желая лошото, факт е, че тяхното ниво все още дори не можем да го сънуваме.

Светозар Каменов
16.11.2011, 19:39
Мадурковец, комуниста си е комунист. Ако Европа не им отпуска тия пари щяха да сънуват нашите доходи. Гърчолята са единствената нация дето не е върнала ни един заем. Папат на корем ама като има кой да им дава.

Jikata-OVECH
16.11.2011, 20:04
Не е луд този, който яде баницата. Луд е този който му я дава!!!

Kiril8305
17.11.2011, 18:08
Оф , гледам да избягвам такива теми , но като се зачешат голяма краста ме стърже.Цигани били не знам си кви били Гърчолята мързеливи били , ами ний като сме толкос работни и умни що сме в л.....а до брадата и само да кажем "а" и сме ги налапали?
Може да са всякакви , ама като нещо не им отръва изметоха цяла гърция , пък ний кво аганца с главно А.
Свикнали сме да мрънкаме обаче нищо да не правиме , някой все да ни тъпче пък ние все да си кютаме и толкова.Аз пък на такива като Гърците евала им правя намерили начин на тях да им е добре и си се оправят.
Хич не им се чува , че дългове било че това че онова те си искат заплатите пенсиите здравните осугуровки и така и да си ги ползват не като нас да си плащат здравни и понеже нямало направления да ходя да кихам като паша на часно прегледи от 25 до 110 кинта да искат разни малоумници да ме пенсионират на 65 години , ще ме пенсионират те ама в дървения костюм - то и такава е и идеята на упражнението де.
Че , тъй има още да ни сочат с пръс и да ни викат маймуни - миналата година на обучение в Австрия което траеше две седмици направо ни забиха в земята , накараха ни да се разделим на групи - Чехи, Унгарци, Румънци и наша светлост - при което въпроса към нас беше аве момчета вие Английски говорите ли?
Ха с чука в киселото мляко , и аз му викам да ве батка у наща дунгла също има едни големи сдания - Училища им викаме и ние от време на време ходим в тях да научим туй онуй - човека се изчерви от срам и през целия ден идва да ни се извинява.
Та това е истината за нас всеки ни мисли за бай Х.й. каквото и да си приказваме - за тях ние все викаме аве , шваби или каквито там си изберете аве кви са те ве , какви какви ама те си знаят пакета заплати социални здравни , знаят си правата пък ние знаем дърво.

Ангел Йосифов
17.11.2011, 18:59
[quote="ianev"]Папандреу:Нима искате да станем като България?
image

Автор: klassa.bg
Дата: 18.4.2010
Сподели:



/quote]

Дълбоко се съмнявам и съм убеден че това не са думи на бившия вече Гръцки премиер.Това са думи измислени от наш шибаняк на който му се плаща с нашите данаци с пенсиите на нашите родители.
Целта е,через дискусиите да се разбере нагласата на отделните групи(в частност пчеларската)и някой да си напише домашното.

kando
17.11.2011, 19:18
А туй то - па сме в края на опашката пчеларите, от 04.2010 чак сега ли стигнаха до нас ..... големо домашно бре :D

Инак ... наистина ми е чудно и на мен какво се цели с подобни псевдо патриотични статии, чието авторство се предписва на съседни нам държави - може би подобни протести, като в гърция ли или ....?

Бай Пчеличко
17.11.2011, 20:10
Целта вероятно е да прогледнем .......

kostadinstoyanov
17.11.2011, 20:49
" И ще видите, че след 50 години, ние все още сме тука, а за българите ще се носят само легенди."
Без значение на достоверността, не мислите ли, че това е една жестока истина?

kando
17.11.2011, 21:43
Да прогледнем ..... от Гърците ли, ми да и нашите държавници не е лошо да намерат от де да скалъпат парици на аванта :D (става дума за отвънка - че то и сега намират, ма от народа си)


Koце, ако не е достоверно, как така ще е истина? - пък и колко ли е жестока на база, че то с това темпо човечеството ще се затрие. (ама нейсе, такива ги има още от древни времена - всеки е чувал за края на света през 2012г .... преди това Нострадамус и '96г. ли бе, че не помня? ще видим, ако излезе вярно /2012/ то Гърците ше са пръснат от яд, че не са ни надживяли с 50 години)

Димитър Бонев
17.11.2011, 22:01
Само си говорим празни приказки. Много сме силни тука имаме идеи, но като опре въпроса да се прави нещо всички се скътаваме. Е за това ще продължават да ни мачкат.

Бай Пчеличко
18.11.2011, 19:33
Най-простото нещо е да несе гласува ! Това е най-лесния начин за ефективен протест , но дойдат ли избори - даже се натискат по секцийите сякаш мед пускат ! Трябва дасе проумее , че народът и държавата са противопоставени , ако държавата е добре - народът страда и обратно - ако живне народа веднага отчитат спад в икономическо отношение ! Абеее всеки заслужава съдбата си ! Както казват - в България мафията си има държава ! judge;

kostadinstoyanov
18.11.2011, 20:32
"..... да не се гласува! "
Доживях да го чуя.Гласуващите досега са мислили за всичко друго, само не за това, че са поверявали бъдещето на ДЕЦАТА НИ в нечии случайни ръце, еднодневки. Къде са ни сега мислещите, знаещи, способни, трудолюбиви деца, къде са? И къде ще отидат днес наградените ни математици?

ianev
18.11.2011, 20:53
Последните избори доста хора гласуваха в това число и аз от инат против ГЕРБ. Иначе гласуват старите хора. Как го казваха те като не си гласувал не може да им търсиш сметка. Аз все още не съм чул някой да е търсил сметка на този или онзи депутат

Цеко Сифоня
18.11.2011, 20:58
Мислиш Коце че некой го интересува какво ще стане с децата ти или с моите?Ми мисли си човеко и се оправяй сам ..

Та по темата за гърците и писанията на чичата-което е негово творение с цел да разбуди заспалите майки на агнетата, :D ще видя какво е останало в компа след големото триене на датата-там вече никой нема ... thumbdown;

N-2
10.02.2012, 14:13
Нако m, откога гледаш пчели, колко кошера имаш, каква литература ползваш и ползваш ли изобщо?
Разкажи нещо.

Може би колегите са прави, че абсолютно неподготвен търсиш отговор на много въпроси.

Реши проблема за това на един или два корпуса да са пчелите, сега почна да решаваш въпроса с отводките.


Kosher, сигурно е мутирал.

Не ми се вярва.

estabien6
10.02.2012, 14:48
Ирис имаш много приятна снимка на аватара

N-2
10.02.2012, 18:17
Да, благодаря.

Доста ириси прегледах в Интернет, според мен тези бяха най-красивите.

Недялко Атанасов
10.02.2012, 18:53
Ирис имаш много приятна снимка на аватараКандо не чети :D

dvidenov
12.02.2012, 10:35
Чудех се дали може да се пусне в сайта подробна карта на България в която всеки пчелар да отбележи къде му е пчелина и може би броя на кошерите така ще се избегне пренаселването а и ще е по-лесно да се сдружаваме и помагаме.А ако нов пчелар иска да си прави пчелин да знае кой е най-близко до него.
Ако не се сдружим в нашия кошер осите един по един ще ни изяждат и ще ни обират меда.

ledenia123
12.02.2012, 10:49
Чудех се дали може да се пусне в сайта подробна карта на България в която всеки пчелар да отбележи къде му е пчелина и може би броя на кошерите така ще се избегне пренаселването а и ще е по-лесно да се сдружаваме и помагаме.А ако нов пчелар иска да си прави пчелин да знае кой е най-близко до него.
Ако не се сдружим в нашия кошер осите един по един ще ни изяждат и ще ни обират меда. Според мен ако се направи такава карта и всеки си нанесе кошерите и броя на нея тези които крадат ще им е доста по лесно отваря поглежда и вече му е ясно каде колко броики има.Така ние ще им помогнем. Лично мнение.

П.П Ето вчера един колега пострада от такива хора. Има пчелини които не са охранявани и са отдалечени от населените места.

ттитто
12.02.2012, 17:13
Чудех се дали може да се пусне в сайта подробна карта на България в която всеки пчелар да отбележи къде му е пчелина и може би броя на кошерите така ще се избегне пренаселването а и ще е по-лесно да се сдружаваме и помагаме.А ако нов пчелар иска да си прави пчелин да знае кой е най-близко до него.
Ако не се сдружим в нашия кошер осите един по един ще ни изяждат и ще ни обират меда.


Колега, този регистър няма да е достатъчно показателен, защото ще има много пчелари, които ще си спестят истината, т.е. ще е безсмислено за целите, за които си описал да се ползва тази карта.
Освен това тази информация може да стане предпоставка за кражби. Може да се използва и от Агенцията по безопасност на храните за контрол на броя регистрирани официално кошери и реално притежаваните, т.е. може да се стигне до санкционирани колеги.
Май е по-добре да се качиш на колата или на колелото и да обходиш района, който те интересува и да се информираш дали и колко кошера има в него.
А ако подобна карта беше решение на проблема ни с "осите", то досега да е начертана многократно

dvidenov
13.02.2012, 07:41
Който го е страх от мечки в гората не ходи. Крадците обикновенно са от населеното място в което са пчелините.Тези от безопасност по храните ако бяха толкова чевръсти и сега можеше да обикалято и да изискват регистрация.
Мисля че прекалено много роева енергия сме събрали в форума и трябва да се възползваме от ситуацията ,има над 1000 регистрирани потребители и гледам срено 5 пъти повече нерегистрирани това са 25% от пчеларите в България .Толкова е половината армия ако се залови крадец и всички във форума дадем по едно левче може да се наеме адвокат който да завре крадеца на кучето в ..... .
Можем да пазаруваме колективно правим списък на кой какво му трябва и правим поръчка на едро.
А за картата тайната ми надежда беше да се сдружим и да си озеленяваме около пчелините.

Данко Пейчев
13.02.2012, 08:34
То за бройките и местонахождението всеки може да пише в профила си.

estabien6
13.02.2012, 14:21
Който го е страх от мечки в гората не ходи. Крадците обикновенно са от населеното място в което са пчелините.Тези от безопасност по храните ако бяха толкова чевръсти и сега можеше да обикалято и да изискват регистрация.
Мисля че прекалено много роева енергия сме събрали в форума и трябва да се възползваме от ситуацията ,има над 1000 регистрирани потребители и гледам срено 5 пъти повече нерегистрирани това са 25% от пчеларите в България .Толкова е половината армия ако се залови крадец и всички във форума дадем по едно левче може да се наеме адвокат който да завре крадеца на кучето в ..... .
Можем да пазаруваме колективно правим списък на кой какво му трябва и правим поръчка на едро.
А за картата тайната ми надежда беше да се сдружим и да си озеленяваме около пчелините.Много добро мнение (идея) drinks;

kando
13.02.2012, 14:28
хм .... за 1000лв. адвокат - да не стане от едно левче на 10лв->15лв->30лв ..... щото они са опасни сметкаджии, търгашите на мед далеч не са най-опитните в занаята.

п.п. виж в идеята за поръчка на едро има резон.

Кубрат Пулев
22.02.2012, 13:42
Б.МЕДАРОВ ТОЛКОВА СИ ПРОСТ, ЧЕ ЕДНО ИМЕ НЕ МОЖЕ ДА НАПИШЕШ ПРАВИЛНО. СПРИ ДА ПИШЕШ ГЛУПОСТИ И ВНИМАВАЙ КОГО ОБВИНЯВАШ, ЗА ДА НЕ ТИ НАПРАВЯ ЛИЧНО, ГЛАВАТА ЗАГАДКА ЗА МЕДИЦИНАТА !!!

АДМИНИСТРАТОР
Не пиши с главни букви./т.2 от правилата на форума/

Б.Медаров толкова си прост,че едно име не може да напишеш правилно.Спри да пишеш глупости и внимавай кого обвиняваш,за да не ти направя лично,главата загадка за медицината!!!

Б.Медаров
22.02.2012, 16:29
Споко ще се видим,щом желаеш wink; сам вече се издани с това изказване :D

N-2
22.02.2012, 16:37
Кубрат Пулев дебютира страховито във форума.
speechless; speechless; speechless;

Недялко Атанасов
22.02.2012, 17:43
Споко ще се видим,щом желаеш wink; сам вече се издани с това изказване :DЗащо си мислиш,че точно той би ти отвърнал на изсказването ти,според мен не би паднал толкова ниско.

estabien6
22.02.2012, 19:36
Някой си прочете името и влезе под измислен профил ми се стори

ianev
24.03.2012, 11:23
http://vbox7.com/play:b3b43b0d97 Много точно видео за сегашната ситуация в държавата. Поклон Апостоле!

Недялко Атанасов
30.03.2012, 20:08
Колегата Медвед68,получи ли съобщението ми?

Стефан Стефанов - stiffen
04.04.2012, 22:53
http://s18.postimage.org/d1grre1ph/343.jpg (http://postimage.org/image/d1grre1ph/)

galin_f
15.07.2012, 19:59
Тази жега не прощава на никои :D и форума го подкарахме през нивата :D

Пламен Ганев
14.08.2012, 23:47
Мадам iris,пчелите не пренасят запечатан мед КЪДЕТО И ДА Е!?Както написах в предишен наш спор/СПЕЧЕЛЕН ОТ МЕН/,практиката ти е слаба!За белите рамки пък,това е смешно!Семействата зазимени с бели рамки правят 1-2 рамки пило през февруари и цял март се въртят на тези вече потъмнели рамки.Правил съм го и с Венери и с Фарари.
От кой район си?Тайна ли е?
Името-също ли е тайна?
Няма нищо срамно човек да сложи името си под или над твърденията си!

зуница
15.08.2012, 09:01
Колега,Пламен Ганев,
Следя "спора" ви с интерес ,но личните нападки не го правят по-увлекателен.
"Семействата зазимени с бели рамки правят 1-2 рамки пило през февруари и цял март се въртят на тези вече потъмнели рамки." Е, това с потъмнелите от едно поколение излюпени пчели пити, вече силно ме заинтригува.Ще трябва да ги сменям вече ,не на две-три години, а ежемесечно.А частта с имената ,егн-то и така нататък я разисквахме на друго място.Не ми се ще да е продиктувано от нездрав интерес.Нека се ограничим с пчеларството.По-приятно и полезно е.
С най-добри чувства! drinks;

Пламен Ганев
15.08.2012, 09:55
Колега,Пламен Ганев,
Следя "спора" ви с интерес ,но личните нападки не го правят по-увлекателен.
"Семействата зазимени с бели рамки правят 1-2 рамки пило през февруари и цял март се въртят на тези вече потъмнели рамки." Е, това с потъмнелите от едно поколение излюпени пчели пити, вече силно ме заинтригува.Ще трябва да ги сменям вече ,не на две-три години, а ежемесечно.А частта с имената ,егн-то и така нататък я разисквахме на друго място.Не ми се ще да е продиктувано от нездрав интерес.Нека се ограничим с пчеларството.По-приятно и полезно е.
С най-добри чувства! drinks;

Хората създали сайта могат да ми правят подобни забележки!
Ако няма какво да напишеш,не го прави!
А това за потъмнелите рамки,явно изобщо не схващаш идеята,но наистина няма значение!
С най-добри чувства!

зуница
15.08.2012, 11:42
А това за потъмнелите рамки,явно изобщо не схващаш идеята,но наистина няма значение!
Хайде осветли ме колега,Пламен Ганев.Нали затова форума се чете от много хора.Незнаещите нещо да научат.А то иначе си водете спора на "лични",все някак ще се разберете.
А ако държиш само ти да пишеш и винаги да си прав,то попитай дали не може да се създаде раздел само за тебе и никой да не ти противоречи.Може и да може, ама няма да е интересно.
Та как стоеше въпроса с потъмняващите пити за месец време?
Благодаря предварително за изчерпателното разяснение!

evgeni.filimonov
15.08.2012, 12:21
Колега ЗУНИЦА,
моите уважения, но в спора е нормално да се минава от тема в тема. Така , че ако искаш да станеш модератор, помоли колегите модератори за това.
Вече няколко пъти се изяваваш в ролята на арбитър, по добре вземи отношение по темата.
В много от случаите, за да стане ясно точно за какво иде реч е нормално да се обяснят нещата по подробно и по отдалеч.
Ако модератора прецени, че нещо се превръща в личен спор или се отдалечаваме от дадена тема, досега щеше да се намеси. Нали така ?

зуница
15.08.2012, 14:37
Колега,evgeni.filimonov,
За да не спамим темата, отговара ми е на "лични".Така е по-коректно към колегите, които се интересуват от темата ,а не от личности. drinks;

Пламен Ганев
15.08.2012, 20:49
Истината се ражда в спора,а не в разказването на вицове!

зуница
16.08.2012, 08:41
Истината се ражда в спора,а не в разказването на вицове!Като добавим и "Без личностни нападки!" съм сто % зад тебе.

Пламен Ганев
16.08.2012, 13:35
Прочети внимателно написаното от мен и виж дали обиждам някой!?Дразнещо е когато те съветва някой без да е се знае от кой район е?Според мен това е предизвикано от това да не би да се включи някой от същия район и да каже не е така или нещо подобно!Този сайт е направен да си помагат пчеларите,а не да се крият като влюбени ученици и да се правят на голямата работа...

N-2
16.08.2012, 15:45
Явно много е обиден на/от мен, анонимната, правеща се на голяма работа /според г-н Ганев/ г-н Ганев.
Затова му предлагам да отвори една тема със заглавие "Обидени на/от iris". Като се съберат повече обидени, всъщност, колкото решите обидени, моля да ми изтриете профила.

Spens
16.08.2012, 18:43
Колежке ,обикновенно на подхвърлени забележки и дребнави заяждания отстрани не се взима предвид ,даже е забавно ,стига да не се задълбочи сеира.Разбира се че никой няма да се оплаче от тебе и Пламен аз не виждам защо трябва да го вземате толкова присърце,дали с истинското си име или измислен ник е все едно отстрани-важното е компетентното мнение затова са форумите.Заровете томахавката и пийте по едно drinks; ,живота продължава и все така ще си останете пчелари. wink;

Юрий Цветков
16.08.2012, 22:37
Сетих се нещо и реших да прочета пак дискусията за Стамболов и Ботев, но не я намерих. Който може да помогне. Благодаря.

Владо-Gillan
17.08.2012, 11:47
Сетих се нещо и реших да прочета пак дискусията за Стамболов и Ботев, но не я намерих. Който може да помогне. Благодаря.

Ми модовете я изтриха, а мисля че беше добра тема.И аз и колегата павликянин защитавахме тезите си, до последно с факти и размисли, според мен не трябваше да бъде трита.Ако може да се върне темата ще е добре, току виж се получат и други различни мнение от нашите с колегата.

N-2
20.08.2012, 10:55
Точно така!Основната ми идея бе: в пчеларската литература колкото и различни възгледи да имат различните автори,си имо една основна база.Нека да не подтикваме начинаещите ни колеги да си правят разни експерименти извън общо приетите правила в българската литература още в самото начало.Все пак живеем в България!
Или пък в Абсурдистан, където възможно е да има обратно броене? Или където е възможно 8>10?

N-2
30.10.2012, 11:02
Имам чувството, че на някой шегобиец, като му стане скучно във форума, пуска разни въдици, за да се забавлява.

HINAP
30.10.2012, 12:53
Между другото,трябва да има и такива неща,защото форума ще стане безинтересен.А иначе всеки от нас казва не съм от тях как,Сийке и си гледа сеира.Добре,че повечето не се вързват.Мисля,че обидени няма.Всичко е в рамките на коректното и място за сърдити няма.

N-2
18.11.2012, 21:21
Концепция за зимата:
- 100 (аз пия по малко) литра червено вино;
- една ялова коза предимно на саздърма но и пастърма;
- 15 говежди сърца на пастърма;
- всеки кошер с по 20 кила мед, стеснен, затоплен отгоре поне, обгрижен, до който не припарваш поне до февруари.

Още от самото начало на темата мислех да изложа моята концепция за зимата,но.........с тази разлика,че прасетата са по 150кг.а и виното тази година и то е 150л. Относно пчелите-запасите им са около30кг,но няма да чакам да влезе февруари.
Едно жизнено необходимо допълнение към тези концепции: Растението - убиец на холестериновите плаки. :D

Румен Димитров
18.11.2012, 21:56
растението-убиец е КОПРИВА...рано напролет си имам закътани райони където го бера wink;
...нема да ти казвам залютена коприва на чорба колко ракия пие wink; ....а панираната, направо попива червеното вино http://s10.rimg.info/3a0c5a74f2e45e562c7c31474995ab80.gif ....таааа, тва ми рецептата за борене с натрупания зимен холестерол wink;....и разбира се много движение през зимата.....при сняг обичам разходките с часове....

N-2
18.11.2012, 22:08
Давай рецептата за панирана коприва, коприва панирана не съм яла. Само на супа и на каша.
А имам предвид друго растение-убиец. Виж го в интернет. wink;

Румен Димитров
18.11.2012, 22:16
е видех растението...некъв грип като Ливайн е спретнал недоказана кампания за изкарване на парички...ма явно не си е усмирил холестерола и е умрел......нема да ме зарибиш wink;
....а за рецептата, требва да питам жената, че съм скаран с обслужването покрай печката....

N-2
18.11.2012, 22:19
Тома Неверни.

Румен Димитров
18.11.2012, 22:20
...на прима виста намерих тва....по описание се доближава на нащо...та, да не кажеш, че немам желание....по-натам още....

http://gotvarstvo.georgievi.net/a/panirana_kopriva

Румен Димитров
18.11.2012, 22:24
Тома Неверни.

не съм Тома Неверни....ма винаги се кефим на ората с печалбарски нюх, как с различни и натурални ключови думи успеват да се индексират в топ 10 на Гугъла.....не вервам тоя даже и да е знаял какво е Гугъл :D

N-2
18.11.2012, 22:24
Благодаря за рецептата.

От билката се прави Трибестан.

Румен Димитров
18.11.2012, 22:48
ахаааааа.....ма язе немам проблеми със самолетоносача http://s20.rimg.info/3d5b14fad7e81ba0e41031e20a17b3dd.gif

N-2
18.11.2012, 23:10
Е, и да имаш, щеще ли да си признаеш?

Румен Димитров
18.11.2012, 23:15
естествено....тука сме си се наши blush;

N-2
18.11.2012, 23:27
....тука сме си се наши ... зевзеци

N-2
22.11.2012, 10:45
това със силната пролет е хубаво.....ако знаеш предварително на коя дата ще почне пролетта..

....още е рано за прегледи със слушалки, някои хора още имат пило..други майки люпят......а в Кюстендилско и черешите цъфнали...може некой и тенеке мед да врътне wink;
Всичко е възможно, колега, само мъж да роди - не. Но и в тази насока се правят опити, така че изхождай от тази максима и няма да сгрешиш.

dvidenov
24.11.2012, 04:45
Някой пробвал ли е да замести захарта с мед при правенето на компот?Какви са резултатите?

N-2
07.12.2012, 15:10
Гладът не е заради това, че не можем да нахраним гладните, а заради това, че не можем да нахраним богатите.

Колега Андров, много ми харесва подписа ти. Съвсем вярно е това.

Има една мисъл на Лао Дзъ, подобна /по памет цитирам/.

Небесно е да се вземе от богатия и да се даде на бедния.
Човешко е да се вземе от бедния и да се даде на богатия.

Цветан Андров
07.12.2012, 15:49
Стремежа на хората да изкарват повече пари,за да живеят по-добре е нормален според мен.Правят го всички,и аз и вие ,но хората не бива да губят човешкия си облик заради парите.Многото пари действат като дрога,искаш още и още и още и трябва да преживееш сериозен здравословен проблем или да загубиш скъп човек, за да разбереш ,че парите не са всичко.Все пак има и доста богати хора по света които харчат парите си за благотворителни клаузи.Шапка им свалям.

зуница
07.12.2012, 16:45
"Богат е не тоя който има много, а тоя на който му стига."
"За човешкото око товар злато е малко, а шепа пръст го засища"
Цитат отпреди век:"Аз почнах да изказвам своето възхищение от американската свобода, равноправие, от държавното им устройство, от общинското им самоуправление, от всичко туй, което ме е възхищавало при четението книжки за Америка; но бай Неделкович ме обля със студена водица, като захвана пък той да ми разправя, че "овде е таква велика корупциjа, що jе нигде нема; у вас, у Европи, лjуди су императори, овде е злато император; коj има наj-више злата, он има наj-више силе. Парица е царица, како кажу у нас". Тази е най-благодарната тема за американците, както за устното, така и за печатното слово. "В

ivootur
07.12.2012, 20:01
http://corner.dir.bg/news.php?id=12574347

Ивайло Георгиев - ingivo
08.12.2012, 11:35
Честит празник на студентите drinks; А нас бившите кво ни остава освен да се включиме и ние :D

valyo
09.12.2012, 16:50
Малко лично творчество (http://vmatev.orgfree.com/story.html)

Румен Димитров
09.12.2012, 17:25
Малко лично творчество (http://vmatev.orgfree.com/story.html)

Много добро и точно описващо ставащото в държава и столицата в частност!
Наскоро бях в София и спрях на зелена зона, естествено почнах да се барам за телефона със заветния СМС, ама човека при когото бях отишъл ми каза да кача колата на тротоара и с 4 гуми, пред неговия гараж и нямало да имам проблеми......и О, чудо!!!!....никой ме дигна или постави скоба.......таааа, разсъждавайки, като прос СМС платец, стигам до извода, че Столичните Паркинги и Гаражи ги боли дедовия за свободното движение на пешеходци и по-свободен откъм коли център, важното е да се земат пари за един път, който не те са построили или иначе казано, да се изкарат пари и от въздуха!!!!

.....в тоя дух на мисли, ако наистина някой беше загрижен да няма коли по улиците на центъра на София, досега щеше да има изградени подземни и надземни гаражи.....ама май всичко опира до прибиране на едни пари.......

....та затова, целата работа ескалира в еднолични разпри между овълчените и изнервени обикновени хора....

N-2
13.03.2013, 10:59
Отговор към всеки пост не е задължително,още по-вече опонирането.И трупането на мнения на всяка цена в никой случай не вдига рейтинга на пишещия.Вече има доста които се стремят точно към това.
Буци не знам кого имаш предвид пишейки, "има доста", но такива и други подобни постове обиждат пишещите. Не знам дали си даваш сметка.

buci59
13.03.2013, 11:14
Колежке,Ирис,по добре някой да е обиден и да спре да пише глупости,отколкото да пише обиждайки другите.Мое мнение.

N-2
13.03.2013, 11:17
Може би е само твое мнение, наистина, но картината отстрани изглежда иначе.

buci59
13.03.2013, 11:18
А на теб харесва ли ти държанието на някои,както и отношението към останалите колеги?Честно?

N-2
13.03.2013, 11:23
Човешко е да се греши, божествено е да се прощава.

Взех отношение именно към твоето изказване, защото в резултат на твое изказване един колега спря да пише. Извинявай, че съм конкретна.

buci59
13.03.2013, 11:27
Някой хора отдавна трябваше да спрат да пишат,незаменими няма.Извинявай,че съм директен.

N-2
13.03.2013, 11:30
Часът на истината - за да си съвсем директен, казвай кои са!

buci59
13.03.2013, 11:34
Който припознае себе си,ще реагира.А за часът има време.

N-2
13.03.2013, 11:36
Увъртания, бъди конкретен.

buci59
13.03.2013, 11:37
Приеми го както искаш,бях ясен и конкретен.

N-2
13.03.2013, 11:41
Добре.

Със здраве, и по-добри намерения и по-премерени думи!

buci59
13.03.2013, 11:46
Благодаря за пожеланията и съвета.Подобно и на теб.

N-2
13.03.2013, 11:58
Амин!

evgeni.filimonov
18.03.2013, 17:10
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HUMJGc3NN7o

Нещо интересно.

jordanov
21.11.2013, 19:22
Тия дни нали си говорехме за майстори в дърводелството, та ето ви едни майстори железари от преди век. Проста работа;) ковашка заварка на гривна , ама всеки си знае работата. Приятно гледане :
http://www.youtube.com/watch?v=E7bnffUHYUI

jordanov
29.11.2013, 13:43
Приятно гледане :

http://www.youtube.com/watch?v=TzBInt4zljQ#t=101

Pavel_Bs
29.11.2013, 21:31
evgeni,интересно е,има и други интересни неща, ама малко хора ги интересуват.Интересно е например още, че пчелата е обожествена в не малко древни цивилизации и се счита че пчелите могат да преминават в други измерения.Много интересни неща има,ама трябва време за да ги намираш.Пък и мисленето трябва да се освободи.Мотото което си вписал,много често го казвам на познатите си.Не считам себе си за пчелар,защото имам да уча още много, но знам че пчелите ми са на първо място и след това е печалбата.

Niki1313
29.11.2013, 21:38
Прави добро и помагай, каквото и да става.
http://www.youtube.com/watch?v=KMYrIi_Mt8A

Красиво е там, където цари доброта.
http://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_1893475&feature=iv&src_vid=KMYrIi_Mt8A&v=AmEWsU-C1a8

Само добрината ни прави по-значими.
http://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_1792365169&feature=iv&src_vid=AmEWsU-C1a8&v=7STf81P5lYE

Това ще Ви промени
http://www.zamunda.net/details.php?id=233240&hit=1

Niki1313
12.01.2014, 01:28
Здравейте,
Днес, незнайно защо моят баща е решил да ми понесе подарък и ми предостави последния брой на вестник "Пчела и кошер". Преди около 12 години си купих последния брой на тези безсмислени безсмислици. От тогава до сега нещата са се променили драстично..., към по лошо.

Искрено се надявам издателите, редакторите и собствениците на вестника да прочетат това и да престанат да унищожават дървета за издаването на това НИЩО.
Моля да ме извините господа, но това вашето безумие, празнословие и желание да напишете нещо само и само защото е дошла датата за издаване го няма дори и в Турското БНА.

Ако бях на Ваше място бих използвал огромно количество нафта, да полея цялата редакция, да я запаля и повече няма да не се опитвам да замъглявам и без това замъгления сектор пчеларство.

Nik_m
13.01.2014, 10:37
Тази нощ сънувах много гаден сън:
Влезнала мечка и обърнала кошерите, по целя двор разхвърляни пити , пчелите се търкалят по снега, аз започнах да събирам майките и се събудих.
По нашия край в момента няма сняг, а мечки въобще няма, ама те заболя ме сърцето :)
Като се събудих така ми олекна :)

Ангел Йосифов
13.01.2014, 12:07
Тази нощ сънувах много гаден сън:
Влезнала мечка и обърнала кошерите, по целя двор разхвърляни пити , пчелите се търкалят по снега, аз започнах да събирам майките и се събудих.
По нашия край в момента няма сняг, а мечки въобще няма, ама те заболя ме сърцето :)
Като се събудих така ми олекна :)-Че мечката я нямаше.

rosimir83
16.02.2014, 12:43
ЕИИИ това е най големия пчелар само вижте къде му се е хванал роя.Това признавам за пчеларство,да може да хванеш майката на К....А:laughing: http://www.funnyandhappy.com/bee-swarm-on-the-penis/

спартак
16.02.2014, 13:23
Това е съвременното пчеларство в БГ.... На един вожд на Члена всички се возят

Ангел Йосифов
06.07.2015, 18:25
Юркааааа,обещаната снимка 24ч. след мъчителния преход.Е все още е сърдит,но.....Тази сутрин вече е с настроение.

Дамян Дамянов
06.08.2015, 16:34
А сега обяснявай, че си линейка :D

https://www.youtube.com/watch?v=Yb1MvYJF28s

Mateev
06.08.2015, 17:25
Това с радиоуправляемите четирикоптери като хоби е голяма краста. Води до пристрастяване. Преди 4-5 години бях болен от тази болест. Сиптомите са следните:

1. Забравяш да мислиш за всичко останало, включая и за жената, семейството или за бизнеса.
2. Започваш неудържимо да харчиш пари за хобито - много повече, отколкото можеш да си позволиш.
3. Започваш да лъжеш жена си, че всеки един радиоуправляем самолет или хеликоптер струва само по 50 лева. Колко хиляди си дал в действителност - само ти си знаеш.
4. През 5-те работни дни от седмицата мислиш само за едно единствено нещо - кога ще дойде съботата и неделята, за да излезеш на поляната с други моделисти и да пробваш (строшиш) поредния нов летящ модел.

Иначе моделизма е страхотно хоби, при което бащите играят с играчките на децата си, само дето има голяма разлика в цената на тези играчки (на бащите са 100 пъти по-скъпи). Ако искате да си затриете пчеларския занаят, станете моделисти.

iliew
06.08.2015, 19:10
Това с радиоуправляемите четирикоптери като хоби е голяма краста. Води до пристрастяване. Преди 4-5 години бях болен от тази болест. Сиптомите са следните:

1. Забравяш да мислиш за всичко останало, включая и за жената, семейството или за бизнеса.
2. Започваш неудържимо да харчиш пари за хобито - много повече, отколкото можеш да си позволиш.
3. Започваш да лъжеш жена си, че всеки един радиоуправляем самолет или хеликоптер струва само по 50 лева. Колко хиляди си дал в действителност - само ти си знаеш.
4. През 5-те работни дни от седмицата мислиш само за едно единствено нещо - кога ще дойде съботата и неделята, за да излезеш на поляната с други моделисти и да пробваш (строшиш) поредния нов летящ модел.

Иначе моделизма е страхотно хоби, при което бащите играят с играчките на децата си, само дето има голяма разлика в цената на тези играчки (на бащите са 100 пъти по-скъпи). Ако искате да си затриете пчеларския занаят, станете моделисти.


Изповяда се публично пред жената, сега остава да се надяваш, че не ти чете форума, или поне, че е дала точилката на заем на комшийката, защото нейният се е върнал пиян снощи. :bigsmile:

ferdy
10.08.2015, 00:14
Това с радиоуправляемите четирикоптери като хоби е голяма краста. Води до пристрастяване. Преди 4-5 години бях болен от тази болест. Сиптомите са следните:

1. Забравяш да мислиш за всичко останало, включая и за жената, семейството или за бизнеса.
2. Започваш неудържимо да харчиш пари за хобито - много повече, отколкото можеш да си позволиш.
3. Започваш да лъжеш жена си, че всеки един радиоуправляем самолет или хеликоптер струва само по 50 лева. Колко хиляди си дал в действителност - само ти си знаеш.
4. През 5-те работни дни от седмицата мислиш само за едно единствено нещо - кога ще дойде съботата и неделята, за да излезеш на поляната с други моделисти и да пробваш (строшиш) поредния нов летящ модел.

Иначе моделизма е страхотно хоби, при което бащите играят с играчките на децата си, само дето има голяма разлика в цената на тези играчки (на бащите са 100 пъти по-скъпи). Ако искате да си затриете пчеларския занаят, станете моделисти.

Кажи за уговорката с гардероба, много се смях на това.

Mateev
13.08.2015, 17:38
Това за гардероба вече съм го забравил. Жена ми искаше нов гардероб, за да си го напълни с нови дрехи и обувки, като това беше нещо като отмъщение, че аз напълних цялата къща с коли, самолети и хеликоптери. Като казвам "напълних", казвам го в буквалния смисъл. Радиоуправляеми модели имаше буквално навсякъде - по масите, под масите, по леглата, върху етажерките и по рафтовете на етажерките, вътре и отгоре на гардеробите (жена ми наистина си купи втори гардероб), по пода, по стените, в коридора - абе буквално всеки един квадратен метър жилищна площ (включая и стените) бяха заети. Чашата на търпението на жена ми преля в момента, в който поисках да се настаня и в спалнята, като с цялото си нахалство поисках да свалим една хубава картина над спалнята, и на нейно място да закачим един хубав самолет. Е ...... това вече не се случи, и предполагам се досещате защо ...... judge; :tres: Победител от двубоя излезе жена ми, и към днешна дата всички модели събират прах на тавана (и сигурно ги ядат мишките).

Та като казвам, че моделизма е болест и води до пристрастяване - повярвайте ми - това вече съм го играл. Освен всичко друго тази болест е СИЛНО ЗАРАЗНА !!! Пазете се, за да не се разболеете от нея.

Mateev
13.08.2015, 17:48
И за да не кажете, че приказвам празни приказки, ето малко снимков материал от него време. Сега като го гледам, и аз се чудя къде ми е бил акъла - но това си беше гол факт. Това си беше самата истина, независимо дали ще я класифицирате като приятна или неприятна .....

4870

4871

4872

4873

4874

Mateev
13.08.2015, 17:52
Ето още .....

4875

4876

4877

4878

4879

Mateev
13.08.2015, 18:00
Ето още .....

4880

4881

4882

4883

4884

Mateev
13.08.2015, 18:07
Ето още .....

4885

4886

4887

4888

4889

4890

4891

Mateev
13.08.2015, 18:24
Има и още много - хиляди снимки със стотици модели, но не искам да задръствам повече страниците на форума. Все пак това е пчеларски, а не моделистки форум..... :)

Дамян Дамянов
13.08.2015, 18:29
Много яко : )))))))))
Всеки трябва да си живее живота с някаква страст, иначе просто се носи по течението.
Моята бяха компютрите, но зарязох всичко и честно казано...ако има друг начин изобщо няма да седна пред монитора.
С учебника по C++ си подпирам рафта за компотите в килера :laughing:

delta.e
13.08.2015, 18:52
Матеев , права е била съпругата ти за гардероба.
То , това цялото го няма в ,,Моделист ,, и ,,Моделистика,, на куп.
Скоро , ще допълниш колекцията и с ракети . Работя по едни модели ,та да видим.
Все пак съм -,,МиГ-25 ,, и ,,Delta.e,, .

Камен Крумов
14.08.2015, 14:26
Та като казвам, че моделизма е болест и води до пристрастяване - повярвайте ми - това вече съм го играл. Освен всичко друго тази болест е СИЛНО ЗАРАЗНА !!! Пазете се, за да не се разболеете от нея.
Чудя се как си оживял след толкова ТЕЖКО боледуване. :yo:

Mateev
14.08.2015, 15:36
Чудя се как си оживял след толкова ТЕЖКО боледуване. :yo:

Ха-ха .... Оттървах се от една болест и се заразих с друга - ПЧЕЛАРСТВОТО ...... И отново ден и нощ мисълта ми и действията ми са на едно единствено място, а всичко друго е заебано ..... Няма ден, няма нощ, няма събота, няма неделя - бачкане безкрай ..... Това за отпуска или почивка - не си го спомням да ми се е случвало през последните няколко години. Морето - ами гледам го през крив макарон и ха-ха .... по снимките в интернет ......

И най-интересното - аз съм висшия шеф и мога да си изляза в отпуска когато си поискам и колкото си поискам. Мога да си позволя да отида в която си искам точка на света и да стоя там (и да се кефя) когато си искам и колкото си искам. Никой не може да ме командва, никой не може да ми попречи ..... И понеже го имам това право, всъщност никога не се възползвам от него ...... Ирония на съдбата ....

Дамян Дамянов
14.08.2015, 15:42
Ха-ха .... Оттървах се от една болест и се заразих с друга - ПЧЕЛАРСТВОТО ...... И отново ден и нощ мисълта ми и действията ми са на едно единствено място, а всичко друго е заебано ..... Няма ден, няма нощ, няма събота, няма неделя - бачкане безкрай ..... Това за отпуска или почивка - не си го спомням да ми се е случвало през последните няколко години. Морето - ами гледам го през крив макарон и ха-ха .... по снимките в интернет ......

И най-интересното - аз съм висшия шеф и мога да си изляза в отпуска когато си поискам и колкото си поискам. Никой не може да ме командва ..... И понеже го имам това право, никога не се възползвам от него ...... Ирония на съдбата ....

Дай да направим една лекция на плажа. Ето ти оправдание за пред съвестта. Така или иначе си обещал още от Пчеломания :)

marianski
14.08.2015, 15:49
Ха-ха .... Оттървах се от една болест и се заразих с друга - ПЧЕЛАРСТВОТО ...... И отново ден и нощ мисълта ми и действията ми са на едно единствено място, а всичко друго е заебано ..... Няма ден, няма нощ, няма събота, няма неделя - бачкане безкрай ..... Това за отпуска или почивка - не си го спомням да ми се е случвало през последните няколко години. Морето - ами гледам го през крив макарон и ха-ха .... по снимките в интернет ......

И най-интересното - аз съм висшия шеф и мога да си изляза в отпуска когато си поискам и колкото си поискам. Мога да си позволя да отида в която си искам точка на света и да стоя там (и да се кефя) когато си искам и колкото си искам. Никой не може да ме командва, никой не може да ми попречи ..... И понеже го имам това право, всъщност никога не се възползвам от него ...... Ирония на съдбата ....
Организма на човек има нужда от почивка!Замисли се за една малка почивка,а и нямали в твоята фирма зам.шеф да те смени за малко:)хем и пчеличките ще си починат малко от вас:)))

Камен Крумов
14.08.2015, 16:30
Ха-ха .... Оттървах се от една болест и се заразих с друга - ПЧЕЛАРСТВОТО ...... И отново ден и нощ мисълта ми и действията ми са на едно единствено място, а всичко друго е заебано ..... Няма ден, няма нощ, няма събота, няма неделя - бачкане безкрай .....
Според мен страдаш от една единствена КОВАРНА болест - РАБОТОХОЛИЗЪМ. Всичко останало са съпътстващи/отежняващи първоначалното състояние заболявания :bigsmile:

Mateev
14.08.2015, 17:07
Това според мене е просто НАЧИН НА ЖИВОТ. Правя го толкова отдавна, щото към днешна дата това вече се е превърнало за мене в ЗОНА НА КОМФОРТ. Просто не мога да си представя по различен живот от това непрекъснато да съм пред компютъра и да смятам, планирам, организирам и т.н. Дори и в командировка компютъра е с мене. Дори и в самолета все нещо се налага да разцъквам. Ако някой ми измъкне компютъра от ръцете, започвам да смятам и да планирам на ум.

Тука е мястото да кажа един майтап:
Преди няколко години, когато се занимавах със слънчеви централи, единственото ми любимо занимание когато вървя по улицата беше да гледам покривите на сградите и да смятам на ум колко KWp централа може да се построи на всеки един покрив. Сега пък като пътувам с колата в командировка, непрекъснато оглеждам местностите и преценявам каква паша има по тях и дали дадената местност е подходяща за пчелин.

Камен Крумов
14.08.2015, 17:25
Това според мене е просто НАЧИН НА ЖИВОТ. Правя го толкова отдавна, щото към днешна дата това вече се е превърнало за мене в ЗОНА НА КОМФОРТ. Просто не мога да си представя по различен живот...

http://rechnik.newage.bg/%D1%85%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D1%8A%D0%BC.html -та твоето е работоХОЛИЗЪМ. Е можеше и да е къде, къде по-лошо( алкоХОЛИЗЪМ примерно:bigsmile: и то е НАЧИН НА ЖИВОТ)

delta.e
14.08.2015, 18:19
Матеев , не си излекуван от болестта .Просто си минал от едни хвъркати на други .
Тези други , носят и пари .:)

Mateev
14.08.2015, 18:45
Важното е човек да си доставя удоволствие от живота - толкова е кратък........ А ако и работата носи удоволствие - какво по-добро от това .......

delta.e
14.08.2015, 18:53
Съгласен съм с теб на 100% .
Успех и на двата фронта .
Прости - забравих и съпруга ти - така , че успех и на трите фронта .

бат тянко
14.08.2015, 20:35
За мен нещата,за които говорите опират до следното.Имаш време-нямаш пари или имаш пари нямаш време.Сиреч ситуацията на Матеев е по-правилно да се нарече отдаденост,а не работохолизъм.

marianski
14.08.2015, 21:56
Аз предлагам да се съберем и да отидем на гости на Матеев иска не иска поне за 1 ден ще спре с работата + една вечер + на другия ден ще почива от напиването с нас(гостите). :)

Niki1313
15.08.2015, 13:36
Слънце, липсваш ми. Къде си? То не бе отпуска, не бе ваканция, не бе чудо.
Липсата ми водевилно-пиперливите коментари и закачки, от които повечето настръхват и се ежат, като японски петлета.
Дай някакъв знак, че те има.

Mateev
15.08.2015, 15:06
Solaris60 е тука и чете форума, но избягва да коментира, защото ми даде обещание да не прекалява със спама. Евала - каза мъжка дума и я спази. Сега обаче е в другата крайност - не промълва нито дума, и вече започва да ни липсва. Хубаво е да се появява от време на време и да помага на начинаещите пчелари - все пак е човек с много знания, които може да ги споделя с останалите.

Mateev
15.08.2015, 15:07
Аз предлагам да се съберем и да отидем на гости на Матеев иска не иска поне за 1 ден ще спре с работата + една вечер + на другия ден ще почива от напиването с нас(гостите). :)

Винаги сте добре дошли на гости. Ще ви посрещна с удоволствие. Между другото не знаете колко много пчелари са ми идвали да гости и с колко много хора часове наред сме лафили на приятни теми (пчелите разбира се, а не жените).

tsc1
15.08.2015, 17:57
Винаги сте добре дошли на гости. Ще ви посрещна с удоволствие. Между другото не знаете колко много пчелари са ми идвали да гости и с колко много хора часове наред сме лафили на приятни теми (пчелите разбира се, а не жените).
Така е!
И понеже няма как да ти се натресем всичките наведнъж, предлагам друго:
Годишна национална среща на форума.
Това вече сме го играли нееднократно в друг един форум и се получава много добре. И тъй като "Етъра" до Габрово е кажи речи в центъра на България той е много удобно място за такава среща.
Предимствата са следните:
1. Голям хотел с много прилични цени.
2. Хубав ресторант с градина, подходящ и за обяд и за вечера.
3. Голяма и хубава поляна за всякакви забавления.
4. И разбира се Матеев като символичен домакин и организатор като "Баш майстора" на форума.
Повярвайте ми такива срещи са страшно полезни за опознаване, за изглаждане на всякакви конфликти и създаване на лични контакти.
Удобно време е началото на октомври, когато времето е още топло и приятно, но не е непоносимо горещо както сега, а и работата по пчелините е поприключила. Най-добре тези срещи се случват в рамките на три дни - петък, събота и неделя.
Петък - след обяд пристигане и настаняване. Вечеря или коктейл за опознаване.
Събота - основен ден на мероприятието.
Неделя - закуска и отпътуване.
Всеки може да дойде сам или със семейството и децата. Има с какво да си запълнят времето - и в "Етъра" и в Габрово има какво да се види.
А за пчеларите ще е интересен един конкурс за най-хубав мед от различните видове. Може и за мис "Пчеличка", ако има мераклийки!
Малко медиен шум за мероприятието също няма да е във вреда.
Казвайте си думата за идеята!

Mateev
15.08.2015, 18:06
Стига да има желаещи да дойдат на едно такова мероприятие и аз съм готов да го организирам.

npachovski
15.08.2015, 18:20
Би било чудесно аз бих дошъл. Ще бъде и хубаво някоя друга лекциика да се изнесе. Форума не е малък и една такава среща ще бъде доста приятна, а и за периода който говорите наистина е най-добрата идея да се махнат тия жеги проклети, че да ти е кеф да седнеш на масата на ядение и пиини :)

tsc1
15.08.2015, 18:33
Стига да има желаещи да дойдат на едно такова мероприятие и аз съм готов да го организирам.
Ами дай да пуснем една отделна тема и всеки желаещ да се заявява, заедно с бройката придружаващи го лица. Примерни дати 3-4-5 или 9-10-11 октомври. Идеята за лекциите също не е лоша, както и да поразкажеш за свършеното и бъдещите планове на конфедерацията. Знам, че много от пчеларите обичат да си правят много неща сами, така че и една изложба на "Направих го с ръцете си" ще даде много полезни идеи и на другите.

Mateev
15.08.2015, 18:38
Нека на първо четене тука в темата да се обадят желаещите, и ако наистина са много, тогава ще преминем към ЕТАП 2 - специална тема и започване на работа по организацията.

tsc1
15.08.2015, 18:42
Не знам до колко тази тема е посещаема. Виж статистиките и прецени.

rosty_sz
15.08.2015, 19:02
Момента никак не е подходящ. Има още мноооооого работа по пчелите.

plamen2009
15.08.2015, 19:41
Става дума за средата на октомври , не опорочавай добрата идея , аз съм ЗА

Ivan Mankov
15.08.2015, 20:30
Solaris60 е тука и чете форума, но избягва да коментира, защото ми даде обещание да не прекалява със спама. Евала - каза мъжка дума и я спази. Сега обаче е в другата крайност - не промълва нито дума, и вече започва да ни липсва. Хубаво е да се появява от време на време и да помага на начинаещите пчелари - все пак е човек с много знания, които може да ги споделя с останалите.

Вече мислех эа нова тема "Къде е Слънчо?"

Ivan_vd
15.08.2015, 20:32
Пишете ме и мен.Там съм.

judas
15.08.2015, 21:56
Solaris60 е тука и чете форума, но избягва да коментира, защото ми даде обещание да не прекалява със спама. Евала - каза мъжка дума и я спази. Сега обаче е в другата крайност - не промълва нито дума, и вече започва да ни липсва. Хубаво е да се появява от време на време и да помага на начинаещите пчелари - все пак е човек с много знания, които може да ги споделя с останалите.
Моето впечатление от Слънчо е, че помага на когото симпатизира, а не на всеки, споделил проблема си.

tihmr
15.08.2015, 22:04
Участвам в едни цветарски форум,там са 99 процента жени и през месец се срещат из цяла България.
Ама не смея да отида, те жените си говорят за растения по оня начин, с ах, их...


И аз съм за пчеларска форумна среща!

delta.e
15.08.2015, 22:04
Слънце, липсваш ми. Къде си? То не бе отпуска, не бе ваканция, не бе чудо.
Липсата ми водевилно-пиперливите коментари и закачки, от които повечето настръхват и се ежат, като японски петлета.
Дай някакъв знак, че те има.

Слънчо е много добър пчелар .
Други спамят във форума , ама нейсе .

бат тянко
15.08.2015, 23:05
Идеята за форумна среща е чудесна.И на мен ми липсва сърдиткото!