PDA

Виж пълната версия : Хидропрот - що е то?



agro
10.09.2017, 19:47
Здравейте,
в по-старите книги редовно се споменава хидропрот като храна за пчели. Някой може ли да помогне с информация какво е това, какъв му е състава?

ivootur
10.09.2017, 20:15
Протеини извличани от кръвната плазма. Ползва се като протеинова добавка към фуражите за животни. Баща ми го е ползвал в миналото за пчелите, защото му е бил без пари. Казва че има ефект.

Трендафил Дончев
10.09.2017, 20:21
Здравейте,
в по-старите книги редовно се споменава хидропрот като храна за пчели. Някой може ли да помогне с информация какво е това, какъв му е състава?

Някъде из темите ставаше дума за него. Нещо много миризливо.

Niki1313
10.09.2017, 20:26
8914

Кръвен протеин. Усвоява се от пчелите на 100% за разлика от всички други протеини (сухо мляко, изкуствени протеини - усвояват се от пчелите около 20%).

От времената на лудата крава е забранен за производство. Произвежда се и се разпространява нелегално.

Има ефекта на допинг върху пчелите. Добавя се към захарния сироп и може да се подхранва, когато няма принос на прашец в природата.

Миризма - отвратителна.

Не бих препоръчал да се използва в пчеларството.

agro
10.09.2017, 22:21
...Не бих препоръчал да се използва в пчеларството.
Не е за пчеларството, а за стръв за риба. Казват, рибата полудявала по него. Има ли откъде да се купи за проба?

Искрен Мутафов
11.09.2017, 12:22
Здравейте,
в по-старите книги редовно се споменава хидропрот като храна за пчели. Някой може ли да помогне с информация какво е това, какъв му е състава?




Кръвен протеин. Усвоява се от пчелите на 100% за разлика от всички други протеини (сухо мляко, изкуствени протеини - усвояват се от пчелите около 20%).

От времената на лудата крава е забранен за производство. Произвежда се и се разпространява нелегално.

Има ефекта на допинг върху пчелите. Добавя се към захарния сироп и може да се подхранва, когато няма принос на прашец в природата.

Миризма - отвратителна.

Не бих препоръчал да се използва в пчеларството.


Не е за пчеларството, а за стръв за риба. Казват, рибата полудявала по него. Има ли откъде да се купи за проба?


Чувал съм, че много пчелари предимно в южна България го използват доста и имало добър ефект, получавало се бурно пролетно развитие, доста е миризливо но остава някакви "следи" във восака и респективно в меда.
Колеги казват, че една добавка за пчели, произвеждана от българска фирма, която според хартиените торбички е с 20-тина годишна история(е, не и според Търговският регистър, де) имала силна миризма(течната фуражна добавка), наподобяваща тази на хидропрота.
Относно купуването му - може би някой ветеринари които обслюжват свинеферми и/или птицеферми би трябвало да го имат...

delta.e
11.09.2017, 13:18
Чувал съм, че много пчелари предимно в южна България го използват доста и имало добър ефект, получавало се бурно пролетно развитие, доста е миризливо но остава някакви "следи" във восака и респективно в меда.
Колеги казват, че една добавка за пчели, произвеждана от българска фирма, която според хартиените торбички е с 20-тина годишна история(е, не и според Търговският регистър, де) имала силна миризма(течната фуражна добавка), наподобяваща тази на хидропрота.
Относно купуването му - може би някой ветеринари които обслюжват свинеферми и/или птицеферми би трябвало да го имат...

Момчета не се излагайте с тази кръвна плазма .
Друг е въпросът , ако ходите за риба .
AGRO , виж в риболовните форуми .

kristiqn1980
11.09.2017, 21:21
В много от ветеринарните аптеки го има хидропротът .
За него чух от лекция на проф.Иванка Желязкова,едната лекция беше в София втората в Добрич...
Ефекта е добър

Тази разфасовка е 10лв

agro
30.09.2017, 22:37
На етикета имало и производител.

8955

Като гледам датата, прясно произведен.

Цеко
30.09.2017, 23:02
Има производител, но не можеш да се свържеш с него! От региона съм и не можах да направя връзка директно с производителя, защо е тази конспирация не ми е ясно?

agro
01.10.2017, 06:28
Има производител, но не можеш да се свържеш с него! От региона съм и не можах да направя връзка директно с производителя, защо е тази конспирация не ми е ясно?
Как ги търси, по телефона или на място? Със сигурност имат дистрибутор на продукцията си, по - скоро той ще свърши работа.

Цеко
02.10.2017, 22:16
Как ги търси, по телефона или на място? Със сигурност имат дистрибутор на продукцията си, по - скоро той ще свърши работа.

Телефон не вдигат, адреса е неточен, дистрибуторите май са се спотайват като наркопласьорите? :bigsmile:

agro
02.10.2017, 22:19
В първата ветеринарна аптека обещаха да ми доставят от складовете на едро за края на седмицата, ако се предлага. Ще видим какво ще стане.

Румборак
04.10.2017, 18:58
Не е за пчеларството, а за стръв за риба. Казват, рибата полудявала по него. Има ли откъде да се купи за проба?

Брей, акули ли ще ловите с това чудо бре? :bigsmile:

agro
04.10.2017, 20:57
Сомове човекоядци.:laughing: