PDA

Виж пълната версия : КОНФЕРЕНЦИЯ - "Възможности и предизвикателства пред пчеларството в ЕС и България"



tsc1
01.09.2017, 16:40
Мисля , че не е коректно (ние - дали аз или някой друг ) да коментираме пчеларството в ЕС .
При тях си може някои работи , а ние тук сме по-големи католици от папата и -нъц .
На конференцията присъстваха всички по-известни вам лидери на пчеларски организации. Не се коментираше пчеларството в ЕС, а препоръките на българските пчелари към един доклад, който ще бъде внесен официално в ЕК на 8 септември.

delta.e
01.09.2017, 16:54
На конференцията присъстваха всички по-известни вам лидери на пчеларски организации. Не се коментираше пчеларството в ЕС, а препоръките на българските пчелари към един доклад, който ще бъде внесен официално в ЕК на 8 септември.

Е , и ?
Резултатът ще е нула . :)

agro
01.09.2017, 17:04
Тези неща се наричат "обществено обсъждане" и би трябвало да се правят за всички промени в законодателството. Ако аз бях на мястото на Момчил Неков, щях да постъпя по подобен начин. Има една приказка - ние да правим каквото трябва, пък да става каквото се случи.

delta.e
01.09.2017, 17:32
Тези неща се наричат "обществено обсъждане" и би трябвало да се правят за всички промени в законодателството. Ако аз бях на мястото на Момчил Неков, щях да постъпя по подобен начин. Има една приказка - ние да правим каквото трябва, пък да става каквото се случи.

АГРО , ти специалист ли си или не ?
А , тази приказка е вече друга .

ch.atanasov
01.09.2017, 18:51
8892


Ще умра от смях. :bigsmile: Абе , то в цветуща България много гладни хора имало още.hi;

agro
01.09.2017, 19:17
Ще умра от смях. :bigsmile: Абе , то в цветуща България много гладни хора имало още.hi;
Недей, ще ни липсваш.hi; Мисля , че ако направят задължително изписването на произхода на меда по етикетите в цяла Европа, това ще се отрази добре на цената на меда у нас. А това е едно от многото неща, което прочетох в проекта на доклада и в корекциите, които Момчил Неков иска да направи в защита на българските интереси. ТСК ги има в електронен вариант, може да ги направи достояние на форума. Нищо лошо не виждам в цялата работа.

delta.e
01.09.2017, 19:39
Няма лошо , но ще си говорим след време за резултата .

agro
01.09.2017, 19:42
Залудо работи, залудо не стой. Който нищо не прави, не чака резултати.

ch.atanasov
01.09.2017, 20:18
Интересно индженерина в качеството на какъв е присъствал на това партийно събрание? Такъв радетел се оказа за защита на българското пчеларство, че чак Дякон Левски ще задмине. Добре ама ние не сме Българе от старото време и ни е ясно, че безплатен обяд - няма! Какво ли е замислила старата лисица?

Не четеш ли.:)

"На конференцията бяха представени и тенденции в сектора у нас - а именно проблемът около обединението в сектора; ролята на дигитализирането и въвеждането на нови технологии като решение в развитието на пчеларството у нас. "

10. И още много други дори и дребни детайли касаещи сектора. Вярваме и настояваме за просперитет на българските пчелари. Николай Куменов – Председател на Федерация на българските пчелари

пп. Не мога да копна снимката с инженеро.:(

tsc1
01.09.2017, 21:43
Интересно индженерина в качеството на какъв е присъствал на това партийно събрание? Такъв радетел се оказа за защита на българското пчеларство, че чак Дякон Левски ще задмине. Добре ама ние не сме Българе от старото време и ни е ясно, че безплатен обяд - няма! Какво ли е замислила старата лисица?
Хайде да те информирам, че като гледам - сън не те лови.
Присъствах в качеството си на лектор, по покана на Момчил Неков - евродепутат и организатор на конференцията.
Постарах се да наблегна на изграждането на АПИС - Автоматизирана пчеларска информационна система, част от която ще бъде и известяването при пръскания.

kuline
01.09.2017, 21:53
Хайде да те информирам, че като гледам - сън не те лови.
Присъствах в качеството си на лектор, по покана на Момчил Неков - евродепутат и организатор на конференцията.
Постарах се да наблегна на изграждането на АПИС - Автоматизирана пчеларска информационна система, част от която ще бъде и известяването при пръскания.

Ха тъй де-изплюй камъчето. Замисъла е добър, но реализацията куца. Нямам предвид техническата страна, а това, че някъде се къса нишката и това е в нейното начало, т.е. тия които би трябвало да подават информация, че ще третират, това е най-дребния им проблем. Ей там трябва да се наблегне най-вече ;)
П.П.За това което казах, има решение, но няма воля да се приложи с нормативен акт. Пчеларското лоби, съпоставимо с това на зърнопроизводителите е нищожно.

ch.atanasov
01.09.2017, 22:02
.
Постарах се да наблегна на изграждането на АПИС - Автоматизирана пчеларска информационна система, част от която ще бъде и известяването при пръскания.

Съдбата обича упоритите. hi; Габриел не успя, но този юнак може да докара някой еврак за харчене.:bigsmile:

tsc1
01.09.2017, 22:02
Ха тъй де-изплюй камъчето. Замисъла е добър, но реализацията куца. Нямам предвид техническата страна, а това, че някъде се къса нишката и това е в нейното начало, т.е. тия които би трябвало да подават информация, че ще третират, това е най-дребния им проблем. Ей там трябва да се наблегне най-вече ;)
Специално наблегнах на факта, че тези, които трябва да подават информацията трябва да бъдат ЗАДЪЛЖЕНИ по закон да го правят. Дано двете госпожи от МЗХ да са го чули. Но и пчеларите ще бъдат ЗАДЪЛЖЕНИ да подават информация за пчелините си с GPS координати и номер на мобилния си телефон.

kuline
01.09.2017, 22:07
Задължението им е разписано, но....
Що касае второто ти условие - правили сме го, е не по GPS координати, а по местност в землището на ....
Та не е достатъчно да е написано, че са задължени, а да търпят и финансова рестрикция, обвързана със субсидирането им. Това по първото условие

tsc1
01.09.2017, 22:13
Задължението им е разписано, но....
Що касае второто ти условие - правили сме го, е не по GPS координати, а по местност в землището на ....
Сега ще е по GPS координати, за да може да се позиционира на цифровата карта на пчелините. Както и тоя, който ще пръска, ще позиционира парцела, кога точно и с какво ще пръска. Всичко ще се документира автоматично в системата.

ch.atanasov
01.09.2017, 22:17
Но и пчеларите ще бъдат ЗАДЪЛЖЕНИ да подават информация за пчелините си с GPS координати и номер на мобилния си телефон.

Изпускаш главното : да бъдат ЗАДЪЛЖЕНИ да плащат за инфото( от АПИС ),независимо искат или неискат такова.

agro
01.09.2017, 22:43
Не се дракайте, идеята за пчеларската електронна информационна система е добра. Дали ще стане - господ знае. Където участник е главно държавата ни - работите са такива, каквито сме и ние /вкл. циганите ни/. Колкото до изписването по етикетите на меда на страната на произход, ако прочетете какво е разрешено сега и се борят да се отмени, ще разберете за какво става дума. Само за по-лесно ТСК да качи текста за ползване от форума. И да, не очаквам някой да подпомага такива начинания безвъздмездно - или ще е на заплата и това ще му е работата, или ще има друг финансов интерес от това. Тъй е устроен света открай време. Като се намери някой да прави безвъздмездно нещата, приживе го плюят, посмъртно го споменават за светец, герой или заслужил гражданин, та кръщават улици на негово име.

agro
01.09.2017, 22:59
Тъкмо, там ще ни преместят мненията. Напиши, че се търсят още мнения по въпроса през следващата седмица. Всичко, което е предложено, се базира на разговори с пчеларски лидери и пчелари. Нали не мислите, че екипа на един евродепутат разбира нещо от пчеларство, независимо български или унгарски /който внася доклада/.

tsc1
02.09.2017, 08:57
Конференцията се проведе вчера (1.9.2017) в "Дом на Европа" - гр. София и бе организирана от евродепутата Момчил Неков - член на комисията по земеделие и развитие на селските райони в ЕП..
Основната тема бе обсъждане на проектодоклада "Перспективи и предизвикателства пред пчеларския сектор в ЕС" на Норберт Ердьош, който трябва на 8.09.2017 да бъде внесен в ЕП за обсъждане и решения.
Целта на конференцията бе да се формулира българската позиция по изнесеното в доклада и да се обсъдят предложенията на българските пчелари за изменения и допълнения.
На конференцията присъстваха представители на МЗХ, ДФЗ, председатели на пчеларските организации в БГ, пчелари и журналисти.
Със съгласието на г-н Неков пускам тук двата основни документа за обсъждане и препоръки. Поемам ангажимента вашите препоръки да му ги предам и той да реши дали да ги включи в официалния документ с препоръките към доклада.

https://www.facebook.com/momchil.nekov/?fref=ts

tsc1
23.01.2018, 19:44
Доклада вече е приет от ЕП. Да се надяваме и на реални резултати.
Прието: Повече подкрепа за пчеларите и увеличено финансиране (https://fermer.bg/novini/prieto-poveche-podkrepa-za-pchelarite-i-uvelicheno-finansirane) Това става възможно с гласуваният днес Доклад за пчеларството

ch.atanasov
23.01.2018, 19:56
Доклада вече е приет от ЕП. Да се надяваме и на реални резултати.
Прието: Повече подкрепа за пчеларите и увеличено финансиране (https://fermer.bg/novini/prieto-poveche-podkrepa-za-pchelarite-i-uvelicheno-finansirane)

Това става възможно с гласуваният днес Доклад за пчеларството



Не се отваря, но не се коси вече е качено.;)

tsc1
23.01.2018, 20:01
Не се отваря, но не се коси вече е качено.;)
Линка се отваря нормално -тествано.

tsc1
03.03.2018, 20:57
Доклада за пчеларството е приет на 1 март от Европейския парламент!
http://www.focus-news.net/news/2018/03/01/2494756/evrodeputatat-momchil-nekov-s-prietiya-dnes-doklad-za-pchelarstvoto-iskame-merki-za-po-dobra-zashtita-na-pchelarite-i-borba-s-falshiviya-med.html

вдраев
04.03.2018, 10:51
Ако сте приятели с някой дребени земеделеци,ще разберете,че не ни ебават въобще.Казват—“Ебал съм ти пчелите аз.Знаеш ли,че ако ми нападне рапицата......(някъкъв бръмбар май бе)нищо няма да взема?Аз му викам—Пръскай рано сутрин,той казва-Много препарат отива сутрин и пръска в12ч. А?Тез дребнитеЗП за мен са най-опасни,защото всеки има пръскалки и наможе да ги хванеш изобщо.Един го натопих,че пръска в 12ч. дойдоха да проверяват-има си човека дневник писал е него само лъжи.,Нахала иска и да ме съди сега.

rosty_sz
05.03.2018, 00:49
Запалка ако нямаш, кибрит можеш да си купиш от всякъде.