PDA

Виж пълната версия : Бъкфаст - пътепис за абатството от 2016



agro
29.07.2017, 21:08
Прочетох това и ми беше интересно - ето линк: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=211834

agro
29.07.2017, 22:35
Филма качван ли е? Има го на линк в пътеписа - https://www.facebook.com/1739743962907891/videos/vb.1739743962907891/1842555835960036/?type=2&theater

rosty_sz
30.07.2017, 04:53
Пътеписа ми хареса и още доста сънен успя да ме "прехвърли" в абатството с тамошната атмосфера. Ще изгледам и филма по-късно, като си ушетам кошерите за деня.
Бил съм в Ирландия и съм виждал с очите си техните местни пчели. Нямат нищо общо с нашите. Тамошния климат също няма нищо общо. Вали ВСЕКИ ден и рядко става над 25 градус, а зимата рядко става 0 градуса. Брат Адам не е създал пчела за неговото абатство, а явно е създал универсална пчела щом тя продължава да се търси из целия свят.
После ще разгледам на спокойствие и с интерес снимките и линковете, но нещо слабички ми се видяха семействата.

delta.e
30.07.2017, 17:44
Пътеписа ми хареса и още доста сънен успя да ме "прехвърли" в абатството с тамошната атмосфера. Ще изгледам и филма по-късно, като си ушетам кошерите за деня.
Бил съм в Ирландия и съм виждал с очите си техните местни пчели. Нямат нищо общо с нашите. Тамошния климат също няма нищо общо. Вали ВСЕКИ ден и рядко става над 25 градус, а зимата рядко става 0 градуса. Брат Адам не е създал пчела за неговото абатство, а явно е създал универсална пчела щом тя продължава да се търси из целия свят.
После ще разгледам на спокойствие и с интерес снимките и линковете, но нещо слабички ми се видяха семействата.

Рости , брат Адам не е създал нищо , защото ... ?
А , защо ли ?
Преди две години , чаках нещо от БЪКФАСТ , от Абатството и нищо - нула . .
Някой , от Вас да е виждал ГРААЛА ?
Хайде на местни пчелки .

isoto
31.07.2017, 17:10
Дали човек отдал 90 години на пчелите е създал "НИЩО" ?!

rosty_sz
31.07.2017, 19:01
Рости , брат Адам не е създал нищо , защото ... ?
А , защо ли ?
Преди две години , чаках нещо от БЪКФАСТ , от Абатството и нищо - нула . .
Някой , от Вас да е виждал ГРААЛА ?
Хайде на местни пчелки .

До колкото разбирам в момента там има една женица която гледа 40 семейства и не прави никаква развъдна дейност. Няма как да получиш нищо от нея защото тя не само, че не продава, а приема подаръци (майки ) за да поддържа пчелина.

delta.e
31.07.2017, 21:43
Рости , не си ме разбрал .
Аз , си работя с местните пчелки , който иска от други породи да си ги търси .

agro
31.07.2017, 21:53
Ако някой селекционира и продава майки, създаващи поколение, устойчиво на акар, бих си купувал. Иначе все с химията напред или къртовски труд със строителната рамка. Ако заплатите станат над 1000 евро /не е далече/, варианта с многото труд отпада.

delta.e
31.07.2017, 21:58
Акара не се лекува , само можеш да му намалиш популацията в кошера .

kuline
31.07.2017, 21:58
Ако някой селекционира и продава майки, създаващи поколение, устойчиво на акар, бих си купувал. Иначе все с химията напред или къртовски труд със строителната рамка. Ако заплатите станат над 1000 евро /не е далече/, варианта с многото труд отпада.

То проблема с акара е нюню, съпоставимо с проблема с МКБ, тъй че това твое желание не е актуално! А заплатите - има ги и по 1000, че и по 2000 евро, но не на чичката от село.

delta.e
31.07.2017, 22:14
Дали човек отдал 90 години на пчелите е създал "НИЩО" ?!

Природата е отдала 60 млн. години на пчелките - велико творение !
Така , че времето между 1924 и 1997 е само едно мигване на окото .

demonj
01.08.2017, 19:02
Това е пример как се опорочава трудът на един велик човек създал единственния успешен хибрид в пчеларството!Плаче ми се всеки път когато чета статии за абадството Бъкфаст в днешно време.

solaris60
01.08.2017, 19:18
Плаче ми се всеки път когато чета старии за абадството Бъкфаст в днешно време.


Много е важно този който ги пише как ще ти го поднесе. Зависи и ти как си настроен към това което четеш.

n_markov
03.08.2017, 00:30
Хора понякога ме е яд на хора които постоянно търсят нещо друго от чужбина и т.н. Българина никога няма доверие в собственото си производство! ЗАЩО? Живял съм в доста страни в европа и мога да кажа, че НЯМА по добра страна от НАШАТА БЪЛГАРИЯ!!! Всичко ни е прекалено хубава като природа и богатство на животни и недотам като нация. Доказваме, че сме ЛИЗОГЪСЦИ. Занимавам се с пчели от 15 години и съм видял много от собствените си провали и възходи, както и да е. И аз си вземах бъкфаст и карника и не са кои знай какви виртуози раси пчели. Нашенските ни месни породи са се преспособили във времето и се спрявят повече от добре. Стига вие сами да си правите вътрешна селекция във вашия пчелин и нещата се получават. Писна ми сами да бягаме от нашенско, какви родолюбци сме?, та да не говоря и за опазване на традиционните ни месни животни и насекоми.

rosty_sz
03.08.2017, 05:07
Това означава ли че отричаш предимствата на Бъкфаст и Карника и от чист патриотизъм избираш нашата "местна " пчела?
В пояснение защо сложих местна в кавички ще кажа , че онзи де открих в кошерите си италианка. Не съм взимал такова чудо пък и няма как да са ми го набутали защото поне това можем да гледаме през кутйките. Не беше и маркирана, но ми се бяха затрили писанките и не разбрах какво е ставало с тоя кошер и как се пръкна тая твар. Чудя се аз, от известно време, от къде се появиха едни " жълтави " търтеи, а тя каква била работата.