PDA

Виж пълната версия : Изкупувам вощина - стари восъчни пити



valaz
03.07.2017, 17:43
Изкупувам стари восъчни пити, ненападнати от восъчен молец и без остатъци от мед в тях. Може да са изрязани от рамките, заедно с теловете в тях. Лично предаване в рамките на София и части от Софийска област. Най-подходящите сезони за тази дейност са есента, зимата и пролетта. Цена - 1.20 лв/кг. За допълнителни въпроси - на лични съобщения и на тел. 0898654085

asusat
05.07.2017, 11:18
Имам вощина ,минала през паротопилката,ако те интересува ...... В чували е !

asusat
05.07.2017, 11:27
Може на лични ,за повече инфо !

valaz
06.07.2017, 07:43
Ако троптината е получена при претопяване на стари пити в парна восъкотопилка, от типа на тези, в които се поставят целите рамки, без допълнителна обработка след това, не е нападната от молец, мога да предложа 25 ст. на кг. Добре е да ми изпратиш снимка или да дойда да я видя на място, ако не е далеч от София или ако имам път в тази посока. Изпращане по куриер е нерентабилно.

Гогол
07.07.2017, 22:36
Разберете се какво е вощина. Явно има разминаване.Търсещия иска стари,бракувани пити като ги кръщава вощина. Предлагащия наистина предлага вощина–отпадният продукт при извличането на восъка от старите,бракувани пити.При ново изградените,бракувани пити няма вощина,всичко е восък.От до година ще ти я събирам,досега/от април/ съм заровил на торището поне 100 кила.Ако искаш мога да започна да ти я събирам.Има още стотина пити за топене.

Spens
09.07.2017, 12:22
Колегата ТОЧНО казва какво търси!Вощина .... е старите пити ,далачета и надградки... без да са претопявани ,стопените и отпадъците от тях са ТРОПТИНА!!

Гогол
09.07.2017, 22:51
Колегата ТОЧНО казва какво търси!Вощина .... е старите пити ,далачета и надградки... без да са претопявани ,стопените и отпадъците от тях са ТРОПТИНА!!

Ти си точен Колега!!! Жалко,че никой друг не ме поправи.Колко жалко.Само 1 в този форум знае точното значение на тази дума.А какви капацитети има тук,да ти зайде акъла само.Дори и търсещия не реагира,значи не знае какво търси.Благодаря ти,колега Спенс!!!

solaris60
09.07.2017, 22:55
Ти си точен Колега!!! Жалко,че никой друг не ме поправи.Колко жалко.Само 1 в този форум знае точното значение на тази дума.А какви капацитети има тук,да ти зайде акъла само.Дори и търсещия не реагира,значи не знае какво търси.Благодаря ти,колега Спенс!!!

Е дееее. Това, че не е даден друг отговор не значи, че другите не знаят. Трябва ли да се включваме на всяка тема и да демонстрираме знания? А и време няма.

kuline
09.07.2017, 23:03
Тъй де, троптината се търгува по 0,50 лв. Гогол, я изрови петдесетте лева от боклука.

tarty
09.07.2017, 23:09
Това са богати пчелари и изхвърлят суровина на боклука, за тях 50 -100 лв не са пара :-):-):-)

kuline
09.07.2017, 23:17
Това са богати пчелари и изхвърлят суровина на боклука, за тях 50 -100 лв не са пара :-):-):-)

Не мисля така.
Аз, миналата година, за сефте продадох троптина и то благодарение на теб. Ти ми сподели, че я продаваш при някакъв наш, местен прекупвач. Като се загледах в обявите в местния вестник - еврика. Инак и аз като се замисля, бая пара съм хвърлил на боклука. :bigsmile:

valaz
21.08.2017, 19:42
Нова цена за изкупуване на вощина от стари пити, като на снимката - 1.40 лв/кг.

Гогол
21.08.2017, 20:52
Нова цена за изкупуване на вощина от стари пити, като на снимката - 1.40 лв/кг.

Къде е снимката за ориентация?

solaris60
21.08.2017, 21:04
Къде е снимката за ориентация?

Предполага се, че от първи пост на темата.;)

Гогол
21.08.2017, 23:20
Предполага се, че от първи пост на темата.;)

Видях,Благодаря! С думи,не със символи.

solaris60
22.08.2017, 08:04
Видях,Благодаря! С думи,не със символи.

Символа означава, че би трябвало да погледнеш по обстойно в темата за снимка. Темата е само две страници и ми стана чудно как ти е убягнало като се има предвид, че това при теб може би рядко се случва. Това е.

kokona
22.08.2017, 20:03
Нова цена за изкупуване на вощина от стари пити, като на снимката - 1.40 лв/кг.

За такава пита на снимката, бих дал двойна цена. Това са над 50% восък на цена 10 лв.

valaz
23.08.2017, 05:18
Определянето на цената на восъчните суровини е свързано с решаването на параметрично уравнение с много параметри. Това са освен процентът на добивания от тях восък, разходът на труд за тяхното изкупуване и претопяване, разходът на енергия и техните цени. При различните пчелари, тези параметри имат различни стойности. За някои пчелари, това може да е приемливо, а за други - не. В крайна сметка, пазарът ще си каже тежката дума по въпроса.

valaz
29.09.2017, 17:07
Настъпи най-подходящия сезон за преработка на восъчните суровини. Предлагам нова цена за изкупуване на старите восъчни пити от 1.60 лв до 2.00 лв за килограм. Значение за цената има както качеството на вощината, така и нейното количество, местоположение, начин на предаване и др.

valaz
18.05.2018, 16:50
Нова цена за изкупуване на стари восъчни пити - от 1.30 лв до 1.50 лв за кг. Времето се затопли и на пчелина имам по-важна и неотложна работа от преработката на восък. Предстои вадене на мед от акация.

valaz
23.10.2018, 22:32
Освен обявената цена на вощината от 1.50 лв/кг, предлагам и цена за един брой стара ДБ плодникова пита - 75 стотинки. В този случай е важно питите да са цели и запазени от молци, а наличието на остатъци от мед, прашец и армираща тел в тях е без значение.

kuline
23.10.2018, 23:05
Освен обявената цена на вощината от 1.50 лв/кг, предлагам и цена за един брой стара ДБ плодникова пита - 75 стотинки. В този случай е важно питите да са цели и запазени от молци, а наличието на остатъци от мед, прашец и армираща тел в тях е без значение.

Ти до сега къде беше? Позакъснял си. Догодина пусни офертата по-рано! Дано на пролет офертата да е актуална още. ;)

kuline
23.10.2018, 23:15
Ти до сега къде беше? Позакъснял си. Догодина пусни офертата по-рано! Дано на пролет офертата да е актуална още. ;)

В крайна сметка, според твоите разбирания, какво е "вощина", извини ме ако вече си го разяснил, но аз все още не съм го разбрал - чакам!

valaz
24.10.2018, 07:43
В крайна сметка, според твоите разбирания, какво е "вощина", извини ме ако вече си го разяснил, но аз все още не съм го разбрал - чакам!

Офертата е пусната още от юли 2017 година. Единствено през лятото съм много ангажиран с работа в пчелина и не остава време за това. Восъчния молец тогава е много активен и ми е трудно да ги опазя от него. Затова офертата е валидна от септември тази година до 15 април 2019 г. Вощината представлява восъчни суровини - непретопени восъчни пити. Когато са смачкани и поставени в чувал ги мерим на тегло - 1.50 лв/кг. Когато питите са цели плодникови ДБ, може и на бройка - 75 стотинки на брой.

valaz
24.09.2019, 07:10
Обявата е актуална. Цените остават без промяна, както са били в предното ми мнение - плодникова ДБ пита - 75 стотинки на брой или 1.50лв/кг, само ако в питите няма останал мед.