PDA

Виж пълната версия : Биологичен мед



Борис07
02.06.2017, 14:22
Здравейте. От скоро проучвам идеята да се занимавам с пчеларство и по-точно производството на биологичен мед. Вие като хора с опит в тази сфера, мислите ли, че би било печелившо , човек да се занимава с това. Благодаря

бат тянко
02.06.2017, 15:55
Да много е печелившо! Ако имаш достатъчно пари и здрави мишци става. Намери си много добър бизнес консултант, който да ти изработи поне пет годишен бизнес план. Относно всичко останало, може да разчиташ на мен. Успех в начинанието, което освен изброеното изисква и огромна доза любов.

Profi
02.06.2017, 17:11
Много е печелившо, ама много,
плащаш 3 евро на кошер за сертифициране ,центрафуга и цех за вадене на мед по изисквания 30к лева ,
машина за восъчни основи ,ако сам си е сглобиш 20к лева ,в общи линии само плащаш ,а мед 4 година не съм продал на БИО цена ,
да не казвам за ограниченията и изискванията.
Фонд Земеделие ,при пускане на заявка за 2017год. декларация за неплащане ако фонда няма пари, а ангажиментите ти остават и нямаш откачване
без връщане на субсидии.....

Гогол
02.06.2017, 20:29
Момчето днеска се е регистрирало тук и вие му попарихте мерака.Ако не включиш на био,млади момко,сложи 2 –3 кошера ей така,за гевезелък. Да понаучиш някои неща от практиката и тогава се хвърляй в дълбоката вода.А ти искаш директно да цамбурнеш в дълбокото.А знаеш ли да плуваш? Защото водите на пчеларстването са много,ама много дълбоки.:smow:

borifototo
02.06.2017, 20:42
В България, всеки иска за един месец да стане милионер.Става, ама чичо ти трябва да е ...:laughing:

Илиев
02.06.2017, 20:58
Колега Борис07, и аз съм чувал, че било адски печелившо, по 35 евра на кошер давали субсидия всяка година...обаче кошерите трябвало да бъдат боядисани с някаква много специална боя, иначе меда не бил био, и ако не е боядисан кошера със специалната боя, и съответно няма да ти го купят меда с 50% по-скъпо от другия, обикновения мед.

Борис07
03.06.2017, 16:54
Благодаря Ви за отговорите. Найстина всяко мнение би ми помогнало. :)

krasimir2006
03.06.2017, 22:24
В пчеларството има МНОГО пари, само не знам кога ще си ги върна !