PDA

Виж пълната версия : Продавам пчелни семейства без кошерите



delpi
23.05.2017, 14:31
Здравейте,
има ли желаещи в района на София да си закупят готови семейства за паша + няколко готови направени отводки?
Налага ми се да махна кошерите от двора, защото член от семейството ни се оказа силно алергичен и имахме премеждия.
Продавам само пчелите и рамките, без кошерите. Причина е, че съм дал доста парички за кошерите, отделно след това са обработвани и боядисвани с голямо желание, мерак и любов, както между другото съм си гледал и пчелите. Та затова ще си запазя кошерите, може би след време, ако намеря подходящо място пак ще ги заселя и ще започна да се занимавам с пчеларство.
Относно цената - всичко ще е въпрос на договорка, като държа да отбележа, че нямам намерение да ги подарявам, т.е. по-добре не се свързвайте с мен, ако се надявате да получите пчелни семейства като "подарък"(на ниска цена).
Ако реша да ги подарявам, имам познати пчелари и ще ги предложа преди това на тях, но все пак искам да си върна част от средставата, които съм вложил за последните 3 години, откакто се занимавам с това. Всеки може да прецени за своя район при тепърва започващите паши колко мед може да извади от дадено семейство и какви доходи ще получи в следващите 2 месеца без да е положил никакви усилия преди това, всички знаем, че пчеларската година започва още Август месец предходния сезон.

Разполагам със следните семейства:
4 броя ДБ семейства - едно от тях всеки момент ще се качи в магазините, плодника е изпълнен с пчели. Други два вече са се качили и почти са напълнили по един магазин. Четвъртия беше в роево, като в момента е оставен с един маточник, който би трябвало тези дни да се излюпи. Ако майката се оплоди, семейството ще заработи.
2 броя ЛР семейства на по 2 корпуса - единия от тях всеки момент ще се качи в магазините. Другия беше в роево, като в момента е оставен с един маточник, който би трябвало тези дни да се излюпи. Ако майката се оплоди, семейството ще заработи.
4 броя отводки - една ДБ и една ЛР, които са с работещи майки и още две отводки ДБ, които са направени последния уикенд с роеви маточници, които би трябвало тези дни да се излюпят.

Семействата са третирани с каквото съм преценявал, че е нужно, като в случай на интерес мога да обясня всичко с подробности. Буквално до снощи съм бил настроен да си гледам пчеличките още дълги години в двора, но непредвидените обстоятелства налгат да махна семействата точно преди да започнат пашите при нас. Човешкият живот е по-важен от хобито. Семействата се намират в с.Кривина.
Оставям телефон за контакт, като в периода между петък сутрин и понеделник до обяд ще бъда в чужбина и няма да е удобно да говоря: 088 7562325 - Петър
Може и тук в темата да се коментира, както и на лични съобщения.
8653

бат тянко
24.05.2017, 05:39
Не ща да ти цапам обявата. Само ме е яд, че не си по- близо! На момента щях да ти дам половин пчелин. Даже и сега съм готов да ти ги взема на съхранение. Язък за мерака Пепи!

delpi
01.06.2017, 10:32
Мерси, Тянка.
В крайна сметка реших да изчакам да минат пашите и наесен ще ги местя някъде(имам вече 1-2 варианта). Дано в този период нямаме повече инциденти.
Благодаря на всички, които звъняха и писаха, за интереса към обявата ми.