PDA

Виж пълната версия : Восъчен червей в кошера



Плаги
11.05.2017, 22:30
При преглед на кошера установих, че върху една от рамките има восъчен червей. След известно време отново видях още един червей. Посъветваха ме "ако ти е силен кошера остави така нещата, пчелите сами ще се справят". При последния преглед отново видях червей.
Какво мога да направя без да навредя на пчелите?
Моля за вашите съвети по въпроса.

kubio
11.05.2017, 22:41
При преглед на кошера установих, че върху една от рамките има восъчен червей. След известно време отново видях още един червей. Посъветваха ме "ако ти е силен кошера остави така нещата, пчелите сами ще се справят". При последния преглед отново видях червей.
Какво мога да направя без да навредя на пчелите?
Моля за вашите съвети по въпроса.

"Восъчен Молец"

>>> http://pchelar.com/node/289

ако имаш няколко кошера, върши чудесна работа... ако са повечко, ще се разориш... :)

... и, "да", при силен кошер - няма проблеми

delta.e
12.05.2017, 16:21
При преглед на кошера установих, че върху една от рамките има восъчен червей. След известно време отново видях още един червей. Посъветваха ме "ако ти е силен кошера остави така нещата, пчелите сами ще се справят". При последния преглед отново видях червей.
Какво мога да направя без да навредя на пчелите?
Моля за вашите съвети по въпроса.

Не мога да гадая в този момент , какво е .
Дай снимки .
Може , да е восъчен молец при слаби семейства , а може и едно малко същество , което го пренесоха отново от А-я .

Гогол
12.05.2017, 22:16
При преглед на кошера установих, че върху една от рамките има восъчен червей. След известно време отново видях още един червей. Посъветваха ме "ако ти е силен кошера остави така нещата, пчелите сами ще се справят". При последния преглед отново видях червей.
Какво мога да направя без да навредя на пчелите?
Моля за вашите съвети по въпроса.

Как и къде го видя?Защо не го уби?И нямаше да задаваш елементарни въпроси.Да не се разсърди,ей!?Такъв съм,питам лошо,е ма след това се опитвам да помагам.Вземи едно шило/може всякакъв предмет с остър връх/ и тръгни по пътя на червея/молеца/Не се притеснявай,ще унищожиш стотина килийки,но няма да имаш гърбато пило.Това е за сега от мен.Ако питаш,може и друго да изтърва.Успешна борба!А това от 30 лв. върши работа при стационар частично.Прекалено къс период,има по–ефикасни.Успех!

Гогол
18.05.2017, 20:09
Явно си се справил с червейчетата успешно и сам,без да се възползваш от някои от препоръките Тук. Иначе,поне от куртоазия щеше да напишеш едно .................я.Успешен сезон!