PDA

Виж пълната версия : Сяра



Kowalski
07.05.2017, 22:33
На 4 корпуса имам складирани изградени рамки и видях,молците са ги докопали.Няма много поразии.Имам сяра на гранули,но незнам как да го ползвам,някой ако ми обясни ще съм му благодарен.

bennik
08.05.2017, 07:46
Приготвяш един празен корпус и едно парче керемида или нещо подобно.Смачкваш сярата на прах - около пълна супена лъжица и я изсипваш на керемидата.Намираш равно място и слагаш празния корпус ,в него керемидата със сярата и я запалваш,най лесно става с мини газова горелка.По най-бързия начин нареждаш корпусите с питите отгоре и върху последния-найлон с който затваряш тоя импровизиран комин,Това е цялата философия.Ако имаш голям фризер под ръка просто сложи засегнатите рамки за два часа вътре у молеца и яйцата са му заминали.

Kowalski
08.05.2017, 09:35
Приготвяш един празен корпус и едно парче керемида или нещо подобно.Смачкваш сярата на прах - около пълна супена лъжица и я изсипваш на керемидата.Намираш равно място и слагаш празния корпус ,в него керемидата със сярата и я запалваш,най лесно става с мини газова горелка.По най-бързия начин нареждаш корпусите с питите отгоре и върху последния-найлон с който затваряш тоя импровизиран комин,Това е цялата философия.Ако имаш голям фризер под ръка просто сложи засегнатите рамки за два часа вътре у молеца и яйцата са му заминали.

Благодаря ти много колега,накакъв карантинен срок имали преди да ги поставя в работещ кошер?

bennik
08.05.2017, 12:05
За фризера не , а за обгазените могат да стоят в това състояние затворени до слагането им в кошера .Единственото условие е два три часа преди слагане в кошера да се проветрят.

delpi
09.05.2017, 09:48
Два часа във фризера достатъчни ли са?

Валентин.
09.05.2017, 20:28
Два часа във фризера достатъчни ли са?

Да. hi; hi; hi;