PDA

Виж пълната версия : Идентификационни табели по наредба №10



yoninov
24.04.2017, 21:24
Джет БГ ЕООД приема заявки за табели, за идентификация на пчелните семейства Zebra Premier PVC удобрени от БАБХ с удостоверение №18/12.04.2017.

За да направите поръчка изтеглете заявка от тук (http://idcard.jettools.bg/Dowloads/Zayavka.docx). Попълнете информацията в нея и я изпратете на имейл idcard@jettools.bg.
Поръчки на кандидати и бенефициенти по мярка 11 ще бъдат изпънявани с предимство до 10.05.2017г .
Допълнителна информация цени и срокове за доставка не се колебайте да се свържете с нас.

8584

Цени:
1-99 бр. 1.50 лв. с ДДС
100-1000бр. 1.20 лв. с ДДС
над 1000бр. свържете се с нас.

Джет Бг ЕООД
гр. София ул. Царичина №2
ЕИК:203357600
тел.0884 888 168
e-mail: idcard@jettools.bg

Mateev
25.04.2017, 15:15
Ще ви помоля да публикувате снимка на една реална жълта табелка, за да я видим какво представлява, какви са монтажните отвори, къде са поставени, какви са размерите, дебелината, материала и т.н.

Другият ми въпрос е дали тези табелки са UV стабилизирани и правени ли са тестове с продължително осветяване с мощна UV лампа?

Задавам тези въпроси защото имам опит с бели PVC табелки с размер на кредитна карта, напечатани с картов принтер. Ами трябва да ви кажа, че с тези табелики има големи проблеми:

1. Покафеняват от UV радиацията
2. Измятат се силно на атмосферни условия, защото температурния им коефициент на разширение е различен от този на дървото. Дотолкова се измятат, щото направо се изскубват скобите, с които са набити към кошерите.
3. Трошливи са на ниски температури. Ако се монтират при температури под 20 градуса, такера направо ги троши.

Та третият ми въпрос е от какъв материал са направени тези табелки?
Ако е от найлон или полиетилен, няма проблеми (той е мек и гъвкав и ще поема температурните разширения). Ако обаче са PVC карти - те не са подходящи за забиване/завиване на дърво. Дървото силно си променя размерите не само при температурни разлики, но и при промяна на влажноста.

Казано по друг начин - достатъчно ли е мека табелката, щото да мога да я навия на пръста си. Ако не - значи ще има проблеми с монтажа си върху дървени кошери.

Трендафил Дончев
25.04.2017, 15:26
Ееее, вие искате като ги заковете там на кошера и хайде в другия век. :bigsmile:

Mateev
25.04.2017, 15:33
Ееее, вие искате като ги заковете там на кошера и хайде в другия век. :bigsmile:

Хиляди такива PVC карти съм наслагал по моите кошери, но кошерите ми са от полистирен. Той е мек и поема движението на скобите, с които са набити табелките.

Където обаче съм набил PVC карти в дърво, те се измятат, изскубват, трошат и т.н. и това се случва само за 2-3 дена (след първия дъжд и след това слънце).

Освен това покафеняват само за 2-3 месеца, но надписа се чете, защото явно мастилото е UV стабилизирано, но самата подложка не е.

bat_minka
25.04.2017, 15:38
http://prikachi.com/images.php?images/895/9104895d.jpg това отсрани е ластик с който да вързани.

Mateev
25.04.2017, 15:44
http://prikachi.com/images.php?images/895/9104895d.jpg това отсрани е ластик с който да вързани.

Добре изглежда на снимката и вероятно е от полиетилен, което е добре. Притесняват ме обаче размерите - или табелката е много голяма, или дупките са много малки. Моля производителя на табелките да напише какъв им е размера и с какъв диаметър са пробитите дупки.

Трендафил Дончев
25.04.2017, 16:21
Хиляди такива PVC карти съм наслагал по моите кошери, но кошерите ми са от полистирен. Той е мек и поема движението на скобите, с които са набити табелките.

Където обаче съм набил PVC карти в дърво, те се измятат, изскубват, трошат и т.н. и това се случва само за 2-3 дена (след първия дъжд и след това слънце).

Освен това покафеняват само за 2-3 месеца, но надписа се чете, защото явно мастилото е UV стабилизирано, но самата подложка не е.

Разбрах ти мисълта още в редния ти пост, но моята мисъл е, че табелките ще се правят пак с някакви материали които както писа по - горе ще са некачествени. Както са и на предната страна на капака ще се разпадат още първата година от поставянето. Все пак нали парите трябва да се въртят.

bat_minka
25.04.2017, 16:26
Дупките са за джамджийски гвоздейчета.Малко по силно ако го начукаш и табелката се спуква.От 100 бр. Сложени само на една и счупих ъгълчето.

Пламен Керчев
25.04.2017, 16:42
За да не се трошат би помогнало следното. Дупките се разширяват допълнително и поставяне на видучките се затягат една идея по хлабаво за да се компенсира тази разлика в разширяването и свиването на дървото и пластмасата.

jdrumev
25.04.2017, 19:01
Видях реклама на табелки по 1лв и нещо.Днес чух че имало по 0,39ст.Възможно ли е това?

tarty
25.04.2017, 19:17
Бихте ли споделили с какво лепило(силикон) мога да ги залепя, защото капаците ми са пластмасови и не искам да ги дупча.

solaris60
25.04.2017, 19:35
Бихте ли споделили с какво лепило(силикон) мога да ги залепя, защото капаците ми са пластмасови и не искам да ги дупча.

Силикон от 2 лева /черен/ ще ти свърши идеална работа.

kuline
25.04.2017, 19:48
Бихте ли споделили с какво лепило(силикон) мога да ги залепя, защото капаците ми са пластмасови и не искам да ги дупча.

Незнам дали силикон от два лева би ти свършил работа, но със сигурност полиуретанов силикон за покриви, ще е идеален. Въпроса е, че цената му е около десетина лева.

tarty
25.04.2017, 20:20
Незнам дали силикон от два лева би ти свършил работа, но със сигурност полиуретанов силикон за покриви, ще е идеален. Въпроса е, че цената му е около десетина лева.

Ако стигне един брой за 100 табелки, колко ще е скъп :-):-):-) само 10% от общата цена.

jdrumev
25.04.2017, 20:30
Според мен с лепило няма да стане.Трундно ще се маха после/не ти го пожелавам/.Вземи пробвай с поялник.:bigsmile:

kuline
25.04.2017, 20:32
Ако стигне един брой за 100 табелки, колко ще е скъп :-):-):-) само 10% от общата цена.
Мисля, че ще стигне! Все пак, зависи от твоята разходната норма. ;)

jdrumev
25.04.2017, 20:37
Мен ако ме накарат да ги слагам ще направя нещо като джоп.Така и проверка да дойде нема да се напъвам да нося капаци,а и след 5 табелка която ще сменя вече капака ще надупчен като от калвач.;)

agro
25.04.2017, 20:44
Моите са залепени на капаци от поцинкована ламарина. Не са от новите. За една година няма поражения или промени в цвета, изработва ги на лазер най-близката агенция за рекламни материали. Пластмасата им е жълта откъм надписа и черна от другата страна, сандвич някакъв. Лепилото е полиуретаново, но не искам да съм категоричен, защото е на пчелина. В събота ще го снимам, тубичка от рафтовете на Практикер. Миналата година за сто кошера по две табелки на кошер плюс табелата на пчелина - 100 лева с ддс. Виждат се на снимките, които съм пускал из темите. Тубичката е по-малка от паста за зъби и дори не съм я преполовил, може би ще се наложи да я изхвърля скоро поради остаряване.

kuline
25.04.2017, 20:46
Мен ако ме накарат да ги слагам ще направя нещо като джоп.Така и проверка да дойде нема да се напъвам да нося капаци,а и след 5 табелка която ще сменя вече капака ще надупчен като от калвач.;)

А дали няма условие, как да са закрепени? Питам, защото аз, поне за сега нямам нужда от тях и не съм чел и тълкувал разпоредбата.

Недялко Атанасов
25.04.2017, 21:00
Джет БГ ЕООД приема заявки за табели, за идентификация на пчелните семейства Zebra Premier PVC удобрени от БАБХ с удостоверение №18/12.04.2017.

За да направите поръчка изтеглете заявка от тук (http://idcard.jettools.bg/Dowloads/Zayavka.docx). Попълнете информацията в нея и я изпратете на имейл idcard@jettools.bg.
Поръчки на кандидати и бенефициенти по мярка 11 ще бъдат изпънявани с предимство до 10.05.2017г .
Допълнителна информация цени и срокове за доставка не се колебайте да се свържете с нас.

8584

Цени:
1-99 бр. 1.50 лв. с ДДС
100-1000бр. 1.20 лв. с ДДС
над 1000бр. свържете се с нас.

Джет Бг ЕООД
гр. София ул. Царичина №2
ЕИК:203357600
тел.0884 888 168
e-mail: idcard@jettools.bg


Ако знаете колко сте ми черни..............,ама пусто преди малко писах,че с държавата комар трудно се играе ,та ще трябва да се сприятелим с вас.

jdrumev
25.04.2017, 21:03
А дали няма условие, как да са закрепени? Питам, защото аз, поне за сега нямам нужда от тях и не съм чел и тълкувал разпоредбата.


Трябва да пише закрепени.:bigsmile:

dukov
28.04.2017, 11:31
Дуков - производител на табелки. Табелките са 45 на 90 мм. Размера отговаря на този в наредба 10
Не сме ги осветявали с ултра виолет но по принцип материала е черен и само покритието е жълто.
На лазер отстранявам жълти я слой където са буквите
След около две до три години жълтото леко избелява но четливостта се запазва.
За съжаление търсенето се оказа толкова голямо, че запасите ни от материали почти свърших

boriv
12.05.2017, 04:19
Ето списък на регистрираните в БАБХ производители

http://www.babh.government.bg/userfiles/files/ZHOJKF/Registri/Reg~ZVD-7-3-21-21-04-2017.pdf

tarty
12.05.2017, 18:11
При откриване на нов пчелин, новите табелки са задължителни.

rosty_sz
12.05.2017, 18:55
При откриване на нов пчелин, новите табелки са задължителни.

Къде го пише?
Преди месец открих нов обект и нямах такова изискване.

tarty
12.05.2017, 19:02
Къде го пише?
Преди месец открих нов обект и нямах такова изискване.

В момента откривам нов пчелин и лично общинския ветеринар ми звънна да ми каже, че трябва да си закупя от новите табелки и да му се обадя лично, когато ги получа.

rosty_sz
12.05.2017, 19:25
И аз лично ти казвам че общински ветеринар си превишава правата и ти изисква нещо което няма право. И ако ти е кеф можеш да му удариш една сочна бг "майна" и си сложил от старите табелки и ако ти откаже регистрация да ти я откаже ПИСМЕННО с довод че не си с новите табелки. Печен си в бизнеса от толкова години, а му се връзваш сега на тоя.

tarty
12.05.2017, 20:00
Хванат съм на тясно, искам да направя пчелин на фирмата в гората, а от горското искат да имам регистриран пчелин на фирмата, за да ми дадат горки парцел. От доктора зависи да ли ще ми даде право за първия пчелин :-):-). Мисля, че табелките ще на принудят по един или друг начин да ги закупим(сменим). Дори ако има деминимис тази година, нищо чудно да има точка, че имат право да кандидатстват само пчелините със новата номерация.

Валентин.
12.05.2017, 21:34
. Дори ако има деминимис тази година, нищо чудно да има точка, че имат право да кандидатстват само пчелините със новата номерация.

Ха така. Пдсещай ги. Лани дадоха само на който си е продал меда. А сега..... Подсещай ги....sweating;

tarty
12.05.2017, 22:02
Ха така. Пдсещай ги. Лани дадоха само на който си е продал меда. А сега..... Подсещай ги....sweating;

Държавните служители още от университета учат само как да наложат нови данъци, за да си увеличат заплатите защото и те са хора и те искат повече пари. Мислиш ли, че ми е хубаво да платя утре на куриера 240 лв за табелки.