PDA

Виж пълната версия : Мярка 11



bat_minka
06.04.2017, 17:56
Колеги някои подавал ли е документи за догодина за мярка 11 ? В новата наредба пише ,че своевременно с подаването трябва да е направена новата регистрация, а то производители на табели няма още в БГ?

Искрен Мутафов
06.04.2017, 20:37
Колеги някои подавал ли е документи за догодина за мярка 11 ? В новата наредба пише ,че своевременно с подаването трябва да е направена новата регистрация, а то производители на табели няма още в БГ?

Е, къде си се разбързал - за ДОГОДИНА след началото на март 2018год. За тази, не че остава много време, ама месец и горница има до тогава.
Три сценария има:
-няма табелки, не се подават заявления за плащане по Мярка 11 от пчелари и филма приключва...
-последните няколко дни от кампанията се появява "фирмата спасител", която си ги е внесла отдавна тия табелки и одрусва пчеларите с по няколко лева на табелка...
-съдът, за разлика от чиновниците в МЗХ се съобразява със закона, спазва го и го прилага и табелките отпадат!!! - е, тоя вариянт е толкова оптимистичен, че чак ми звучи ката фантастичен, едва ли има време за него...

п.п.
-четвърти вариант - идва новото правителство и отменя промените в Наредба 10, е как да се случи нали те тия дето ще ни управляват след няколко седмици ги иницираха тия нови табелки...

ch.atanasov
06.04.2017, 20:43
Е, къде си се разбързал - за ДОГОДИНА след началото на март 2018год. За тази, не че остава много време, ама месец и горница има до тогава.
Три сценария има:
-няма табелки, не се подават заявления за плащане по Мярка 11 от пчелари и филма приключва...
-последните няколко дни от кампанията се появява "фирмата спасител", която си ги е внесла отдавна тия табелки и одрусва пчеларите с по няколко лева на табелка...
-съдът, за разлика от чиновниците в МЗХ се съобразява със закона, спазва го и го прилага и табелките отпадат!!! - е, тоя вариянт е толкова оптимистичен, че чак ми звучи ката фантастичен, едва ли има време за него...

п.п.
-четвърти вариант - идва новото правителство и отменя промените в Наредба 10, е как да се случи нали те тия дето ще ни управляват след няколко седмици ги иницираха тия нови табелки...


Залагам на сценарий № 2. :bigsmile:

bat_minka
06.04.2017, 21:23
Е, къде си се разбързал - за ДОГОДИНА след началото на март 2018год. За тази, не че остава много време, ама месец и горница има до тогава.
Три сценария има:
-няма табелки, не се подават заявления за плащане по Мярка 11 от пчелари и филма приключва...
-последните няколко дни от кампанията се появява "фирмата спасител", която си ги е внесла отдавна тия табелки и одрусва пчеларите с по няколко лева на табелка...
-съдът, за разлика от чиновниците в МЗХ се съобразява със закона, спазва го и го прилага и табелките отпадат!!! - е, тоя вариянт е толкова оптимистичен, че чак ми звучи ката фантастичен, едва ли има време за него...

п.п.
-четвърти вариант - идва новото правителство и отменя промените в Наредба 10, е как да се случи нали те тия дето ще ни управляват след няколко седмици ги иницираха тия нови табелки...

Имах предвид сегашният прием до 15 май ,но вие ме разбрахте.

bat_minka
13.04.2017, 07:58
За великден ни зарадваха.Има превод по мярка 11.

Пламен Керчев
13.04.2017, 18:15
За някой има за други няма трети са получили половината от сумата. Е това доказва в каква държава живеем. Някои има ли повече инфо какво следва.

bat_minka
14.04.2017, 07:04
По инфо от вчера всички които са био за 2 Ра година са порязани независимо, че получиха писма за одобрение есента.Причина е наредбата от м. Март ,че трябва да се издаде сертификат със статус биологичен.Да ама не сертифициращите фирми не така тълкуват нещата.Така,че догодина май ще е нулева почти за всички.

koragroup
14.04.2017, 07:39
Не че някой тук може да отговори (смислено), но... Как за една година да те сетифицират, като на практика е невъзможно да подмениш всички пити в кошерите си? Айде да речем другите изисквания с повече инвестиции могат да се изпълнят, ама те и инвестициите за прехода отрязват... Не знам за предни пъти, ама сега наистина "пробват до кога ще минава номера". И забравете за разните там протести. Съд до последна инстанция с групови искове.
А за "догодина", някой знае ли какви са последствията ако се откажеш след първата година преход и взета субсидия за една година (2015)? Санкции има ли и можеш ли в последствие да се върнеш? Тука не питам за себе си, а за колеги които останаха прецакани.
Аз съм за първа година (2016) и ще си платя на сертифициращата фирма и за 2017, независимо дали ще има субсидия, за да мога, когато покрия изискванията (и според собствените си критерии) да се сертифицирам. Защото за мен е важна не мярката, а резултата - добавената стойност на продукта ми, която може да ме спаси като производител.

галин
18.04.2017, 10:11
А за "догодина", някой знае ли какви са последствията ако се откажеш след първата година преход и взета субсидия за една година (2015)? Санкции има ли и можеш ли в последствие да се върнеш?

И аз реших да цялото упражнение да го направя за собствена сметка, че кат опрочетох наредбатаcrying;.
Та в наредбата пише до третата година връщаш всичко барабар с лихвите, четвъртата 50%, петата 30% и след петата ако се откажеш 20%. Нещо такова ми е останало в главата плюс минус 10%.
За по-голяма точност потърси наредбата, но няма вариант при отказ да не се връща!

Диян Димитров
18.04.2017, 21:01
Интересно ми е няма ли да излъжа ако втората година подам заявлението за плащане с отразен статус "Биологичен" без да съм получил сертификационно писмо от контролиращия орган ? В случая контролиращия орган спазва изискванията на наредбата и ми предоставя писмото в края на четвъртата година за да го приложа към заявлението за петата година, каквото е и изискването на същата наредба - до октомври на петата година.
При така създалата се ситуация освен пропуснатите субсидии, отидоха на вятъра и 1000 лв. за сертификационен договор за инспекция.

Недялко Атанасов
20.04.2017, 18:20
........................
А за "догодина", някой знае ли какви са последствията ако се откажеш след първата година преход и взета субсидия за една година (2015)? Санкции има ли и можеш ли в последствие да се върнеш? Тука не питам за себе си, а за колеги които останаха прецакани.

......................
Връщаш парите,колкото до връщането незнам.

Пламен Керчев
21.04.2017, 18:51
Господин Матеев,
обръщам се към вас като председател на КБП.
Какви действия предприехте по повод спрените , бих казал по нагъл и без церемонен начин, средства на пчелари изпълняващи своите ангажименти по мярка 11.Предполагам една част от вашите членове е ощетена пряко от действията на служебният министър и сие. Това е проблем които ще се задълбочава и ще набира скорост ако не се реши навреме и ще предизвика сътресения в целият сектор.

Mateev
24.04.2017, 08:01
Направихме всичко, което можеше да се направи по въпроса. Ходихме няколко пъти в София на срещи на работни групи или на персонално уговорени срещи с различни властимащи. Имаше пазарене, имаше скандали и какво ли не още. Това е една цяла одисея, от която може да се напише роман от 500 листа.

Като цяло това, което се случва в момента, е силно омекотен вариант на това, което предварително бяха замислили да се случи. Все пак някои хора получават пари, нали ......

Основният проблем е, че пари няма. Отнесоха ги гъските на бившия зам. Министър Грудев. От тука нататък колкото и да се тръшкат някои хора, пари няма откъде да се появят. Затова и бяха предприети рестриктивни мерки, които вие вече ги виждате. Надеждата от тука нататък е Бойко като се върне на власт, да оправи нещата. Има някакъв шанс това да се случи, но то ще е с ранг на магия. Бойко трябва да извади магическата пръчица и тихомълком да прехвърли пари от други мерки към тази. И ако го пожелае, това ще се случи.

Това можеха да го направят и от служебното правителство, но явно не им стигна смелоста. Ситуацията изискваше тежки политически решения на ръба на закона, и служебния министър не пожела това да го направи. Или пък може би всичко това беше един задкулисен политически сценарий - знам ли.

Като цяло вече няколко пъти в живота си от различни браншове се убеждавам, че ДЪРЖАВАТА Е КУРВА. И който реши да се жени за нея, после горчиво съжалява. От една курва винаги можете да се очаква да ви обере до шушка ......

kapanec
24.04.2017, 08:49
Направихме всичко, което можеше да се направи по въпроса. Ходихме няколко пъти в София на срещи на работни групи или на персонално уговорени срещи с различни властимащи. Имаше пазарене, имаше скандали и какво ли не още. Това е една цяла одисея, от която може да се напише роман от 500 листа.

Като цяло това, което се случва в момента, е силно омекотен вариант на това, което предварително бяха замислили да се случи. Все пак някои хора получават пари, нали ......

Основният проблем е, че пари няма. Отнесоха ги гъските на бившия зам. Министър Грудев. От тука нататък колкото и да се тръшкат някои хора, пари няма откъде да се появят. Затова и бяха предприети рестриктивни мерки, които вие вече ги виждате. Надеждата от тука нататък е Бойко като се върне на власт, да оправи нещата. Има някакъв шанс това да се случи, но то ще е с ранг на магия. Бойко трябва да извади магическата пръчица и тихомълком да преквърли пари от други мерки към тази. И ако го пожелае, това ще се случи.

Това можеха да го направят и от служебното правителство, но явно не им стигна смелоста. Ситуацията изискваше тежки политически решения на ръба на закона, и служебния министър не пожела това да го направи. Или пък може би всичко това беше един задкулисен политически сценарий - знам ли.

Като цяло вече няколко пъти в живота си от различни браншове се убеждавам, че ДЪРЖАВАТА Е КУРВА. И който реши да се жени за нея, после горчиво съжалява. От една курва винаги можете да се очаква да ви обере до шушка ......
Е тоя път ме изкефи точно ясно и право в очите .

Пламен Керчев
24.04.2017, 09:25
Това можеха да го направят и от служебното правителство, но явно не им стигна смелоста. Ситуацията изискваше тежки политически решения на ръба на закона, и служебния министър не пожела това да го направи. Или пък може би всичко това беше един задкулисен политически сценарий - знам ли.

Това е цялата истина. И ако Бойко иска да възвърне част от загубеното доверие към ГЕРБ, трябва да се разплати с всички, които са коректни към ДФЗ и нямат абсолютно никаква вина за създалата се ситуация.
А вината на всеки е ясно на кого е ,точно на МЗХ и в частност на ДФЗ, поради слабият контрол упражняван върху сертифициращите фирми и липсата на обратна връзка. Но на бъдещото правителство трябва да му е ясно че става въпрос за десетки милиони лева и ние потърпевшите няма да ги зачеркнем с лека ръка. Ще си търсим правата по съдебен път. Но за това ще говорим на един следващ евентуално етап.

Недялко Атанасов
25.04.2017, 20:50
................
Като цяло вече няколко пъти в живота си от различни браншове се убеждавам, че ДЪРЖАВАТА Е КУРВА. И който реши да се жени за нея, после горчиво съжалява. От една курва винаги можете да се очаква да ви обере до шушка ......
По малък съм от теб на ГОДИНИ,НО ЗНАМ ЕДНО,с държавата комар НЕ СЕ ИГРАЕ..........пише го е във всеки учебник.

bat_minka
10.05.2017, 20:07
Хайде,вече има издадени сертификационни писма.Нека който е получил да го снима да го видим.

Пламен Керчев
10.05.2017, 20:15
Влез в биорегистър и ще видиш стотици издадени доста отдавна.
http://bioregister.mzh.government.bg

piper
12.05.2017, 10:11
А някой сега като "черта"кошерите за дадоха ли му срок за преминаване в статус Биологичен?Аз съм за 2 година и го приеха и приключиха без проблем,но се свързах с ДФЗ и казаха категорично,че не не взема ли сертификат за догодина пари нема,въпреки приетото заявление.

Пламен Керчев
12.05.2017, 16:21
А някой сега като "черта"кошерите за дадоха ли му срок за преминаване в статус Биологичен?Аз съм за 2 година и го приеха и приключиха без проблем,но се свързах с ДФЗ и казаха категорично,че не не взема ли сертификат за догодина пари нема,въпреки приетото заявление.

По критериите за тази година ако си в преход , догодина пари няма да ти преведат.

Пламен Керчев
12.05.2017, 17:37
Г-н Матеев има ли допитване до новият министър за неизплатени суми по Мярка 11 на пчеларите.

Djoro
12.05.2017, 18:08
А някой сега като "черта"кошерите за дадоха ли му срок за преминаване в статус Биологичен?Аз съм за 2 година и го приеха и приключиха без проблем,но се свързах с ДФЗ и казаха категорично,че не не взема ли сертификат за догодина пари нема,въпреки приетото заявление.

Колега, като подава заявлението с какъв статус го подаде - биологичен или в преход.

piper
12.05.2017, 18:59
Аз го дадох в перход,но сега очаквам сертификационно писмо и ще го предоставя,за да успея да хвана субсидията.Но гадна работа.Правиш,мислиш,смята и изведнъж някой променя правилата на играта по време на играта.Какво ли ще се случи ако аз сега реша да ги променя едностранно-следват санкции.Но за държавата може...

koragroup
23.01.2018, 12:20
Малко нова информация:
https://fermer.bg/novini/koga-nyama-da-se-davat-pari-po-myarka-11

А също и този (https://fermer.bg/files/3/644.pdf) интересен документ, в който може да се види нагледно, че пчеларството за министерството е ПОСЛЕДНАТА ДУПКА НА КАВАЛА. Ще помогна с цитат от стр. 15:

"Днес 15.01.2018 г. се проведе заседание на Тематична работна група по
обсъждане на промени в Наредба No 4 за прилагане на мярка 11 „Биологично земеделие“, Наредба No 7 за прилагане на мярка 10 „ Агроекология и климат“, Наредба No 6 за прилагане на мярка 13 „Плащания за райони с природни или други специфични ограничения“ от ПРСР 2014-2020 и Наредба No 11 за условията и реда за прилагане на мярка 214 „Агроекологични плащания“ от ПРСР2007-2013г.
На заседанието присъстваха представители на Българска асоциация Биопродукти(БАБ), Националната асоциация на зърнопроизводителите(НАЗ), WWF, Националния съюз на земеделските кооперациив България (НСЗКБ), Националниятсъюз на градинарите в България (НСГБ), ДЗФ-РАи дирекция „Развитие на селските райони“ (РСР) на МЗХГ.
Заседанието бешеоткрито от д-р Лозана Василева, заместник-министър на земеделието, храните и горите……"

Някъде да виждате представител на пчеларския бранш? Нищо, че вероятно половината бенефициенти по мярка 11 са пчелари, които пък вероятно са половината от всички пчелари в България...

bat_minka
22.05.2018, 13:50
agrozona.bg/между-1-и-10-юни-ще-бъдат-изплатени-субсид/

bat_minka
22.05.2018, 13:52
https://agrozona.bg/между-1-и-10-юни-ще-бъдат-изплатени-субсид/

bat_minka
08.06.2018, 17:06
http://m.fermer.bg/izplatiha-nad-46-mln-lv-po-mqrka-11--news25679.html

koragroup
11.06.2018, 07:31
http://m.fermer.bg/izplatiha-nad-46-mln-lv-po-mqrka-11--news25679.html

А така! Дай малко хляб на хейта! :laughing:

cecko96_1
11.06.2018, 18:11
Колеги ще приемат ли нови бенефициенти по мярка 11? И каква е субсидията на семейство за 2017г ако не е тайна разбирасе? Таксите не ме интересуват.

вдраев
11.06.2018, 20:35
Мярката е спряна за нови,а парите са от36 до50лв. на кошер,зависи кога си подписал.

cecko96_1
11.06.2018, 22:48
Мярката е спряна за нови,а парите са от36 до50лв. на кошер,зависи кога си подписал.

Благодаря колега.