PDA

Виж пълната версия : Стратегия на пчелина през 2017 година



jdrumev
24.03.2017, 18:25
Отварям нова тема с мисълта, че можем да споделим тук каква ни е целта за 2017 и в края на годината да сравним дали сме си изпълнили целите?

jdrumev
24.03.2017, 18:32
Аз имам 50 семейства останали след зимният мор.Започвам годината с тия бройки .Основната ми цел за годината е да увелича с 50% семействата.
Следващото което ми е цел стоков мед да ивадя 1,5т-2,0т.Знам че някой може да ми се изсмее сега,но това е моята цел за 2017г.

ch.atanasov
24.03.2017, 18:46
Аз имам 50 семейства останали след зимният мор.Започвам годината с тия бройки .Основната ми цел за годината е да увелича с 50% семействата.
Следващото което ми е цел стоков мед да ивадя 1,5т-2,0т.Знам че някой може да ми се изсмее сега,но това е моята цел за 2017г.

Не ти ли е много нисък % за възстановяване . Така ще ти трябват 3 години. Какво ще правиш със свободните медови корпуси?

Христо Димитров
24.03.2017, 20:00
Аз имам 50 семейства останали след зимният мор.Започвам годината с тия бройки .Основната ми цел за годината е да увелича с 50% семействата.
Следващото което ми е цел стоков мед да ивадя 1,5т-2,0т.Знам че някой може да ми се изсмее сега,но това е моята цел за 2017г.



Друмев,това ми прозвуча като поговорката : "Хем душата в рая,хем х.я до края"
Та с други думи,с толкова голямо увеличение на семействата пък и доста голям добив,направо ми звучи супер оптимистично.Не казвам,че е невъзможно,но прекалено оптимистично.
Искрено ти пожелавам да го постигнеш!

Успех!

kuline
24.03.2017, 20:20
Аз имам 50 семейства останали след зимният мор.Започвам годината с тия бройки .Основната ми цел за годината е да увелича с 50% семействата.
Следващото което ми е цел стоков мед да ивадя 1,5т-2,0т.Знам че някой може да ми се изсмее сега,но това е моята цел за 2017г.

На теория може, на практика също, нооо зависи както от способностите на пчеларя, така и от Господ (природата).

Валентин.
24.03.2017, 20:33
Намислил съм за тая година да сменя половината майки. Ама всяка нова майка да бъде от нейната си майка. Да не се мешат тамазлъците, един вид да си продължат рода. Старата може да се ползва за помощна, за обединяване...за каквото се наложи. Мисля, че за 50-60-70 кошера е постижимо. А за меда-колкото, толкова.

delta.e
24.03.2017, 21:07
А , търтеите откъде са ?

Цеко
24.03.2017, 21:11
С оглед на все по ниската цена на меда продадох около 40% от пчелните семейства които имам, целта ми е да ги възстановя и при евентуално добро развитие на нещата да извадя и някакво прилично количество мед - цената му вече не ме вълнува толкова....

jdrumev
24.03.2017, 21:11
Умения има малко знанията куцат,но нали за това сте тук да помагате.;)А иначе летвата е ниска на това което съм си задал за 2017г.От научетеното тук мога да дам 2 примера как мога да го постигна.Лесен и труден.Лесния 1300-1500лв за 25 отвотки по пчеларската и 3 т инверт,но до колкото се познавам ще избера вторият вариян всеки го знае него/работа работа и пак работа/

ch.atanasov
24.03.2017, 21:13
Оставам с впечатление, че за доста колеги т.н. ПРОЦЕНТ им е като казачока.:bigsmile:

Та ето да сте на ясно. http://mobaltarnovo.com/smetka/percents.html

delta.e
24.03.2017, 21:21
Атанасов и с прости сметки е ясно , че Друмев иска да ги увеличи с 25 броя .
Напълно възможно е да извади 1,2-1,5 при редица условия , но момчето коя година вече се оплаква от пръскания и загуби.
Друмев бе споменал , че е направил пчеларско дружество в него район .

Цеко
24.03.2017, 21:23
Оставам с впечатление, че за доста колеги т.н. ПРОЦЕНТ им е като казачока.:bigsmile:

Та ето да сте на ясно. http://mobaltarnovo.com/smetka/percents.html

Въпросите за % към мен ли се отнасят?

kuline
24.03.2017, 21:25
Оставам с впечатление, че за доста колеги т.н. ПРОЦЕНТ им е като казачока.:bigsmile:

Та ето да сте на ясно. http://mobaltarnovo.com/smetka/percents.html

Това, сега се учи в 5 клас. Не е казачока
Струва ми се обаче, че на теб ти куцат и двете, а май ще се окаже и пчеларството:bigsmile:

delta.e
24.03.2017, 21:28
С оглед на все по ниската цена на меда продадох около 40% от пчелните семейства които имам, целта ми е да ги възстановя и при евентуално добро развитие на нещата да извадя и някакво прилично количество мед - цената му вече не ме вълнува толкова....

Правилно си решил .

kuline
24.03.2017, 21:28
Въпросите за % към мен ли се отнасят?

Не бе, към всички. Кой не знае Танасов, кой не е чувал за него. Перманентната опозиция.

jdrumev
24.03.2017, 21:28
Това, сега се учи в 5 клас. Не е казачока
Струва ми се обаче, че на теб ти куцат и двете, а май ще се окаже и пчеларството:bigsmile:

Ако ми открият алергия може и да стана и някой вишист.:bigsmile:

solaris60
24.03.2017, 21:32
Ако ми открият алергия може и да стана и някой вишист.:bigsmile:

Май не внимаваш в час. :bigsmile:

ch.atanasov
24.03.2017, 21:34
Цеко , не съм се сещал за теб. Ама как някои хора все се припознават, та чак скачат до тавана.:laughing:

jdrumev
24.03.2017, 21:36
Друмев бе споменал , че е направил пчеларско дружество в него район .
В Златарица няма пчеларско дружество. Може би си разбрал за Елена.Кадето обмислям вариянт да се преместя но и там няма да е леко над 6000 семейства има.

delta.e
24.03.2017, 21:47
За Елена писа миналата година .

solaris60
25.03.2017, 17:53
В Златарица няма пчеларско дружество. Може би си разбрал за Елена.Кадето обмислям вариянт да се преместя но и там няма да е леко над 6000 семейства има.

Сега е момента да направиш, а най - лошия вариант е да не изчезне и това в Елена. :bigsmile:

jdrumev
25.03.2017, 18:57
Чакам кмета :bigsmile:да го покажат пак по канал3 да му го отперя тоя въпрос ,че обеща да правим.

demonj
25.03.2017, 20:38
Тази година целта ми е 100% разширение и усъвършенстване технологията на инструменталното осеменяване,стартирам и работата с Бъкфаст

koragroup
25.03.2017, 21:50
Тази година ми се иска да подменя всичките си майки. Предизвикателството е да си ги произведа сам.
Всички стари от 2016 ще послужат за възстановяване на загубите, а по-старите за помощни семейства, които ще послужат за зазимяване на силни семейства в края на сезона. Мед, колкото Господ даде.

delta.e
25.03.2017, 22:25
Тази година ми се иска да подменя всичките си майки. Предизвикателството е да си ги произведа сам.
Всички стари от 2016 ще послужат за възстановяване на загубите, а по-старите за помощни семейства, които ще послужат за зазимяване на силни семейства в края на сезона. Мед, колкото Господ даде.

Приятелю , не е предизвикателство , а страх от твоя страна -дали , или .
Горе главата и напред !

koragroup
25.03.2017, 22:36
Приятелю , не е предизвикателство , а страх от твоя страна -дали , или .
Горе главата и напред !

Хехе... Благодаря.
Имах предвид целенасочено производство с елементи на селекция :bigsmile:. Миналата година всички опити бяха неуспешни. И с пренасяне на ларви, и с рязане на пита, и с БГ "никот"... даже и роеви не успях да направя, а само свищеваци...

solaris60
25.03.2017, 22:52
Хехе... Благодаря.
Имах предвид целенасочено производство с елементи на селекция :bigsmile:. Миналата година всички опити бяха неуспешни. И с пренасяне на ларви, и с рязане на пита, и с БГ "никот"... даже и роеви не успях да направя, а само свищеваци...

Тя миналата година трябва да я зачеркнем с този хикс отдолу който е.

delta.e
25.03.2017, 23:10
Хехе... Благодаря.
Имах предвид целенасочено производство с елементи на селекция :bigsmile:. Миналата година всички опити бяха неуспешни. И с пренасяне на ларви, и с рязане на пита, и с БГ "никот"... даже и роеви не успях да направя, а само свищеваци...

Остави пластмасите .
Виж , другитe начини и си ти !

demonj
26.03.2017, 19:48
Хехе... Благодаря.
Имах предвид целенасочено производство с елементи на селекция :bigsmile:. Миналата година всички опити бяха неуспешни. И с пренасяне на ларви, и с рязане на пита, и с БГ "никот"... даже и роеви не успях да направя, а само свищеваци...
Колега преди 3 години когато започнах с майкопроизводството бях се отчаял като теб,сега вече майкопроизводството ми е като детска игра,аз лично работя с пренасяне на ларви, но сам си правя маточните чашки и сам си събирам пчелното млечице,затова че горе главата и бягай от пластмасовите елементи надълеч.

Трендафил Дончев
22.09.2017, 15:32
Друмев, ето ти темата.

Еййй, друго си е когато можеш да действаш мода.:bigsmile:

jdrumev
22.09.2017, 20:06
Благодаря,тия дни ще споделя.Остана само 1 кошер тоя с 11 рамки пило в Златарица и в Елена пчелина да проверя и ще пиша.
За сега мога да споделя,че не изпълних това което си бях задал за цели.Повече или по малко съм постигнал вие ще прецените.

jdrumev
22.09.2017, 20:09
Аз имам 50 семейства останали след зимният мор.Започвам годината с тия бройки .Основната ми цел за годината е да увелича с 50% семействата.
Следващото което ми е цел стоков мед да ивадя 1,5т-2,0т.Знам че някой може да ми се изсмее сега,но това е моята цел за 2017г.

Това ми беше моята цел.

Валентин.
22.09.2017, 20:24
Аз съм доволен. Постигнах да си сменя 10 майки с техните си дъщери. А от към добив съм повече от доволен, надхвърлям 65кг. средно. Меда го продадох, взех парите и се готвя за 2018. hi;

jdrumev
22.09.2017, 20:38
Ако не е тайна каква му е средната цена?

Валентин.
22.09.2017, 20:41
4,50лв. От Раковски го взеха. Дадох само слънчогледа-букет. Акацията и ливадата си оставих( те са малко) а също и последните 4 тенекии.
П.П. Тая година слънчогледа-букет доста интересен излезе.

jdrumev
22.09.2017, 20:45
4,50лв. От Раковски го взеха. Дадох само слънчогледа-букет. Акацията и ливадата си оставих( те са малко) а също и последните 4 тенекии.
П.П. Тая година слънчогледа-букет доста интересен излезе.


Жалко за голения добив,то по добре е било 3 отводки от кошер да направиш./майтапя се/Аз не съм БОИ,но най ниската цена ми е 7 лв./на тенекия.

Валентин.
22.09.2017, 20:48
то по добре е било 3 отводки от кошер да направиш.

Ще дойде и това време. Не се майтапя. hi;

jdrumev
22.09.2017, 20:59
Слънчувката я продадох от изгодно по изгодно/Виж на Матеев младчи обявата за рамки/.Такава цена на слънчувка няма в БГ.Не го лаская момчето,но работи точно и корекно.Просто грешката е в мен е,че не изчеслих кои кошери какво ще правят с 5-10 дена.

Валентин.
22.09.2017, 21:03
Сега го сметнах с “точност“ 63.63636363 ми е средния добив.

Валентин.
22.09.2017, 21:06
Слънчувката я продадох от изгодно по изгодно/Виж на Матеев младчи обявата за рамки/.Такава цена на слънчувка няма в БГ.Не го лаская момчето,но работи точно и корекно.Просто грешката е в мен е,че не изчеслих кои кошери какво ще правят с 5-10 дена.

Обявата е за Акациев и Липов мед. Не пише за слънчоглед.

jdrumev
22.09.2017, 21:07
Сега го сметнах с “точност“ 63.63636363 ми е средния добив.



Тоя период малко е като моя корен квадратен.:bigsmile:

jdrumev
22.09.2017, 21:08
Обявата е за Акациев и Липов мед. Не пише за слънчоглед.



Ти звъна ли да питаш за Слънчувка?

Валентин.
22.09.2017, 21:11
Ти звъна ли да питаш за Слънчувка?

Не.Явно това пък е моята грешка.blush;
П.П. А и тук действаме единно, с дружеството ни. За сега не искам да се деля.

jdrumev
22.09.2017, 21:16
Не.Явно това пък е моята грешка.blush;
П.П. А и тук действаме единно, с дружеството ни. За сега не искам да се деля.



Валка на мен никой не може да ми каже къде да продавам.Е ако сте БИО сдружение си прав за себе си.:bigsmile:Аз познавам едни колеги които капарират меда на други колеги само и само да го продадат на количество.Сега кой какво печели от разликата си е тяхна работа,но като гледам цените на БИО меда без да имаш ми настръхват косите./не се гони качество а количество/

Валентин.
22.09.2017, 21:21
Не вярвам тук при мен да има някой БИО. Тук навсякъде е земеделие. А и никой не казва какво прави-къде се регистрира и т.н. А имаше колеги от дружеството които не им взеха и проба дори. Направо изпаднаха извън борда. Догодина живот и здраве ще пробвам пък при Матеев.

jdrumev
22.09.2017, 21:28
Не вярвам тук при мен да има някой БИО. Тук навсякъде е земеделие. А и никой не казва какво прави-къде се регистрира и т.н. А имаше колеги от дружеството които не им взеха и проба дори. Направо изпаднаха извън борда. Догодина живот и здраве ще пробвам пък при Матеев.



И аз бих пробвал,но ако ми да де изгодна цена.Нали знаеш кой кара влака и кой поръчва музиката.