PDA

Виж пълната версия : Защо пчеларството е в сектор животновъдство?!



baibradar
14.03.2017, 15:23
Кой не си е задавал този въпрос?

За мен пчеларството трябва да е отделно - нито в земеделие, нито в животновъдство.

Да, ама не!

В края на зимата и началото на пролетта липсват източници на цветен прашец. Тогава в топлите слънчеви дни при температура 10-15 градуса, пчелите събират ярма вместо цветен прашец. По-едро смляната фракция остава, а ситната пчелите носят в кошера.

Гледайте на: http://www.agro-consultant.net/web-tv/video/pcheli-sabirat-yarma-vmesto-prashetz.html

Май ярмата, брашното и др. са причината пчеларството да е в сектор животновъдство!

tsc1
14.03.2017, 17:07
Кой не си е задавал този въпрос?

За мен пчеларството трябва да е отделно - нито в земеделие, нито в животновъдство.

Да, ама не!

В края на зимата и началото на пролетта липсват източници на цветен прашец. Тогава в топлите слънчеви дни при температура 10-15 градуса, пчелите събират ярма вместо цветен прашец. По-едро смляната фракция остава, а ситната пчелите носят в кошера.

Гледайте на: http://www.agro-consultant.net/web-tv/video/pcheli-sabirat-yarma-vmesto-prashetz.html

Май ярмата, брашното и др. са причината пчеларството да е в сектор животновъдство!
А в кой сектор на икономиката трябва да е? На промишленост или на услуги? Отговори си на въпроса какво е пчелата и сам ще стигнеш до верния отговор.

baibradar
14.03.2017, 19:14
Темата е в раздел "Свободни теми" и е шеговита, но не всеки разбира "шегата". Сега ще дам факти за размисъл. В Аграрния университет, пчеларството се изучава и се помещава в катедра Ентомология. Бубарството се преподава и се намира в катедра Животновъдство.

Пчелата е насекомо и копринената буба също е насекомо. Защо едното насекомо е в животновъдство, а другото е при земеделието в катедра Ентомология?

Какво е пчелата знам от малък, защото сме потомствени пчелари. Нито копринената буба, нито пчелата е животно, не са били и няма как да бъдат!

Ако фактите, че пчелата произвежда "пчелно млечице" и консумира фураж (ярма, брашно и др.), то пчелите са "животни" и ние не сме пчелари, а животновъди гледащи пчели.

tsc1
14.03.2017, 19:47
Животновъдите са оператори на биологични единици, а пчеларите - на биологични колонии!:laughing:

Илиев
14.03.2017, 21:18
Едно животно можеш да го вържеш или затвориш в кошара/дам, а пчелите не може да ги вържеш...значи не са животни според мен.

ch.atanasov
14.03.2017, 21:24
Животновъдите са оператори на биологични единици, а пчеларите - биологични колонии!:laughing:

Нещата се развиват, вече не се казва -опрашване, а екологична услуга.:bigsmile:

tsc1
14.03.2017, 21:43
Едно животно можеш да го вържеш или затвориш в кошара/дам, а пчелите не може да ги вържеш...значи не са животни според мен.
Да де, ама и едните и другите ходят на паша! Значи са животни... според мен и биологията де.

Нещата се развиват, вече не се казва -опрашване, а екологична услуга.:bigsmile:
Тъй де! Те вече и на ония с широката разкрачка не им викат к**ви, а сексуални палавници!

Илиев
14.03.2017, 21:49
Животните защо се отглеждат - заради месото, за да ги заколим и изядем.....а пчелите не ги колим/ядем - значи не са животни!

solaris60
14.03.2017, 22:13
а пчелите не ги ядем


https://www.youtube.com/watch?v=j1x15xGI848


https://www.youtube.com/watch?v=CiE0E5dBuxs

Mateev
14.03.2017, 22:19
Разбира се, че пчелното семейство не е животно, но сектора е прекалено малък, за да си позволи МЗХ да създава отделна дирекция. И тъй като все трябваше да ни сложат в някоя дирекция, явно са избрали най-близката такава, а именно Дирекция Животновъдство.

Иначе да, признали са ни факта, че сме различни от останалите животни, защото си имаме собствен закон - Закон за пчеларството. Много малко животни могат да се похвалят със същото - да си имат собствен закон. Така че бъдете спокойни - хем сме специални, хем в същото време сме деветата дупка на кавала просто защото сектора ни е много малък от икономическа гледна точка на фона на милиардите левове продукция в останалите сектори.

jdrumev
14.03.2017, 22:27
Трендафиле,кой бяга от протеини аз що търтии съм из лапал:bigsmile:Ама филе не съм правил,ако имаш рецепта дай я.

Илиев
14.03.2017, 23:26
Написах, че животните първо се колят и после ядът...аз на клипа заклани пчели не видях...да не говорим, че след като се заколи едно животно после се дере/скубе, изваждат му се вътрешностите, порцира се.

solaris60
15.03.2017, 00:08
Написах, че животните първо се колят и после ядът...аз на клипа заклани пчели не видях...да не говорим, че след като се заколи едно животно после се дере/скубе, изваждат му се вътрешностите, порцира се.

Ха, ха... не е важен начина по който се транжират. На края всички се ядат.