PDA

Виж пълната версия : Перга?



Tania7
15.02.2017, 14:15
Здравейте пчелари!
Майка съм на две момиченца. Убедена съм в ползите на меда и пчелните продукти, но от многото и понякога твърде противоречива информация съм много объркана и се надявам да ме насочите. От две години у дома си купуваме манов мед и много ни харесва. Тази година взех и перга с манов мед и давам на децата по една чаена лъжичка от време на време. Миналата седмица и двете прекараха грип, като едното ми дете направи и вирусна пневмония. Сега съм решира да взема и пчелен прашец, който да смеся с мед и да давам по лъжичка на ден. Отделно и двете са много слаби, а доста високи и е нужно да натрупат доста мускулна маса. И се надявам тези продукти да ми помогнат и в тази насока. Купила съм Манов и липов мед. Молбата ми е за свет. Какво ви е мнението за пергата? Чух доста добри отзиви за този продукт. Как да смеся пчелния прашец с меда, в какви пропорции и по колко да давам? Предпочитам да е в по-малки количеста първоначално, за да видя как ще се приеме. Има ли значение с какъв мед го смесвам? У дома имаме манов и липов мед. На 7 и 12год. са децата. Ще съм ви много благодарна за съвети и помощ!

никодимов
15.02.2017, 14:39
Щом са слабички децата , липовият мед 1към1 със сусамов тахан и една супена лъжица пчелен прашец .

бат тянко
15.02.2017, 15:51
Уважаема Госпожо! Наистина, що се отнася до мускулна маса, най- добрия вариант е да комбинирате меда с тахан. Желателно е, тахана да е сушен а не печен. Защото, ако постигнете това увеличение на мускулната маса, дори и минимално, не е зле да поощрите и костната система която ще издържа тази маса. Що се отнася до пергата. Тя е в пъти по- добър вариант за организма, защото е в по- усвояема форма от прашеца. Желая ви успех в начинанието, и все пак имайте предвид, че пчелните продукти могат да предизвикат алергични реакции!

Георги 1974
15.02.2017, 16:04
Здравейте пчелари!
Майка съм на две момиченца. Убедена съм в ползите на меда и пчелните продукти, но от многото и понякога твърде противоречива информация съм много объркана и се надявам да ме насочите. От две години у дома си купуваме манов мед и много ни харесва. Тази година взех и перга с манов мед и давам на децата по една чаена лъжичка от време на време. Миналата седмица и двете прекараха грип, като едното ми дете направи и вирусна пневмония. Сега съм решира да взема и пчелен прашец, който да смеся с мед и да давам по лъжичка на ден. Отделно и двете са много слаби, а доста високи и е нужно да натрупат доста мускулна маса. И се надявам тези продукти да ми помогнат и в тази насока. Купила съм Манов и липов мед. Молбата ми е за свет. Какво ви е мнението за пергата? Чух доста добри отзиви за този продукт. Как да смеся пчелния прашец с меда, в какви пропорции и по колко да давам? Предпочитам да е в по-малки количеста първоначално, за да видя как ще се приеме. Има ли значение с какъв мед го смесвам? У дома имаме манов и липов мед. На 7 и 12год. са децата. Ще съм ви много благодарна за съвети и помощ!

Госпожо пчелните продукти са много добри и особено в комбинация.
Пишете че сте давали перга дали е било перга или пчелна пита с мед (тя пергата е малко гадна на вкус/поне за мен/ или по точно е с различен вкус в зависимост от какви растения е събиран прашеца за да се консервира от пчелите). В България употребата на перга няма масов характер (нямам идея защо). Обикновено се смесва с пчелният мед за консервиране и да е по приятна на вкус или се употребява от така наречените далаци.

П.П. Препоръчвам ви (моля ви) използвайте руската търсачката Яндекс, има много изписано за пергата (в Русия е много употребяван пчелен продукт)
но има дози и продължителност на вземане особено за деца пергата може да се предозира и да доведе до хипервитаминоза пиша това защото чета че сте давали перга от време на време а сега искате да давате по продължително време.

дядо борю
15.02.2017, 16:08
Здравей,Таня ето моята рецепта за подсилване на внуците ми-към една обемна част чист нектарен многоцветен /букет/ пчелен мед се прибавя една обемна част прашец също многоцветен,разбърква се и престоява няколко дни след което се дава по 1 супена лъжица всяка сутрин,може да бъде смесена с домашно кисело мляко и бухтите на баба.В нашето семейство се консумира на воля от всички деца и възрастни и нямаме слаботелесни,всички са жизнени и енергични.Поздрави.

ShackM
15.02.2017, 19:55
В меда се съдържат известно количество витамини и минерали, които могат да подсилят имунната система, но в никакъв случай не може да се говори за мускулна маса. Меда е съставен от прости захари, които се преработват до мазнини при излишък, или се използват за гориво на клетките при необходимост, може също да се натрупват в мускулите под формата на гликоген. За да се натрупа мускулна маса са необходими: протеини, достатъчно гориво (в противен случай протеина отива за тази цел), и физическо натоварване (което да доведе до нуждата от изграждане на мускулна маса). Така че моля да не влизаме в една всеобща заблуда, че от меда се качва мускулна маса. Полезен е ДА! Мускулна маса, НЕ!

kuline
15.02.2017, 20:04
Струва ми се, че оставяте не добри впечатления в хората, които искат по някакъв начин, да ЗАСИЛЯТ организма на наследниците си. Питащата, не иска да прави от щерките си културисти.

freelancer_bg
15.02.2017, 20:58
ShackM e абсолютно прав!!! Тялото качва мускули само когато има нужда от тях. (по-голямото физическо натоварване изисква повече мускули. При това не всяко натоварване върши работа, но темата е много дълга и няма да влизам в подробности ) и когато има подходящи условия (излишък на калории и протеин).
С меда, прашеца и пергата децата ще са здрави и жизнени, но не се надявайте да качат мускули и да си оплътнят структурата.
Пращеца и/или пергата могат да заместят витаминните и минералните добавки, които са добре да се приемат при по-високи физчески натоварвания. С меда могат да се запълнят гликогенните запаси в мускулите след тренировка.

zampo
16.02.2017, 08:48
Чета , че децата са прекарали грип , пневмония , добре е през зимния сезон да се използва и друг пчелен продукт (Клеева тинктура ) . Дори и да не предотврати грипа , то поне минава по - леко и без усложнения.

Tania7
16.02.2017, 09:43
Благодаря на всички ви! Много сте мили и отзивчиви. Реших за забъркам тахан и липов мед и пчелен прашещ и по една лъжичка всяка сутрин да им давам.(Никодимов, благодаря). Сега да уточня какво точно искам да постигна, че може би не сте ме разбрали. Те по принцип не са често боледуващи деца. Да прекарат някой вирус веднъж-два пъти годишно, антибиотик голямата не е пила от сигурно 4 години, а малката от година-две. Но тази зима грипът не ги пропусна, голямата се оправи бързо, но малката прекара вирусна пневмония и пи антибиотик. С цел подсилване на организма исках съвет от вас. Но искам и друго да постигна и си мислех, че пчелните продукти могат да ми помогнат. Да понатрупат мускулна маса. И да, не искам да ги правя културисти. И двете са високи и много слаби. И каквото и да правя не мога да ги накарам да хапват повече. Тренират плуване, малката дори вече ходи по състезания. И навсякъде всички ми повтарят, много са слаби трябва да натрупат мускули. Четох, че пергата може да ми помогне в това отношение, не само за общото укрепване на организма. Георги 1974, пергата я купувах от производител от Царево. Смесена с манов мед. Имаше вкус на шипков мармалад. Искам да в попитам и нещо друго. Мановият мед кристализира ли? Досега винаги мановият мед е бил течен и се запазвал такъв докато свърши. Тази година отново си купихме, но беше гъст, твърд още като го купихме. В мен има подозрения, че не е бил тазгодишен мед, че са ни продали стар за пресен мед.
Още веднъж благодаря на всички ви!

tarty
16.02.2017, 12:11
Мановия мед кристализира, но не като другия мед. Консистенцията прилича на мармалад.

Трендафил Дончев
16.02.2017, 13:38
Мановия мед кристализира, но не като другия мед. Консистенцията прилича на мармалад.

Защото е мармалад.

Tania7
16.02.2017, 14:07
Ето такъв е медът, който купихме тази година. А не трябва ли пресният манов мед да е течен и трудно да кристализира? Затова у мен се настани едно съмнение, че са ми продали стар за нов мед.

Валентин.
16.02.2017, 14:20
Меда е като ракията, колкото повече старее, по-хубав става.:yo:

ch.atanasov
16.02.2017, 16:36
Меда е като ракията, колкото повече старее, по-хубав става.:yo:

Това търговците явно не го знаят иначе щяха да купуват само 12 годишен.:bigsmile:

различен
16.02.2017, 18:08
Благодаря на всички ви! Много сте мили и отзивчиви. Реших за забъркам тахан и липов мед и пчелен прашещ и по една лъжичка всяка сутрин да им давам.(Никодимов, благодаря). Сега да уточня какво точно искам да постигна, че може би не сте ме разбрали. Те по принцип не са често боледуващи деца. Да прекарат някой вирус веднъж-два пъти годишно, антибиотик голямата не е пила от сигурно 4 години, а малката от година-две. Но тази зима грипът не ги пропусна, голямата се оправи бързо, но малката прекара вирусна пневмония и пи антибиотик. С цел подсилване на организма исках съвет от вас. Но искам и друго да постигна и си мислех, че пчелните продукти могат да ми помогнат. Да понатрупат мускулна маса. И да, не искам да ги правя културисти. И двете са високи и много слаби. И каквото и да правя не мога да ги накарам да хапват повече. Тренират плуване, малката дори вече ходи по състезания. И навсякъде всички ми повтарят, много са слаби трябва да натрупат мускули. Четох, че пергата може да ми помогне в това отношение, не само за общото укрепване на организма. Георги 1974, пергата я купувах от производител от Царево. Смесена с манов мед. Имаше вкус на шипков мармалад. Искам да в попитам и нещо друго. Мановият мед кристализира ли? Досега винаги мановият мед е бил течен и се запазвал такъв докато свърши. Тази година отново си купихме, но беше гъст, твърд още като го купихме. В мен има подозрения, че не е бил тазгодишен мед, че са ни продали стар за пресен мед.
Още веднъж благодаря на всички ви!
Уважаема Госпожо, Както винаги аз имам малко по-различно мнение!
За деца, особено за по-малки, както и за начално привикване към мед и пчелни продукти е необходимо да се започне с АКАЦИЕВ мед! Защо акациев? Защото е най лек и приятен за консумация!
Ще ви издам една семейна тайна, практикувана от моя баща още преди 50 години. И за всички колеги също. Крайно време е да се научат, как да съхраняват пчелния прашец!
Вземате и купувате пчелен прашец. Обикновено е в найлонови пликове или бурканчета с различни грамажи! Колкото е по-шарен прашеца, толкова е по-добре, защото това е показател, че е събиран от най-различни растения! Сиреч, съставките са разнообразни и ефекта би бил по-добър! Постилате един вестник в къщи, някъде на полусенчесто и проветриво място. Изсипвате отгоре прашеца и го разстилате на тънък слой! Това се прави с цел, ако прашеца не е достатъчно изсушен, да не увреди по-нататък продукта. След няколко дена го преглеждате, дали добре се е изсушил, почиствате го от остатъци на пчели/крака, тела, глави и други странични боклуци/ и го изсипвате в един буркан, съобразен с количеството прашец. След това го заливате с няколко лъжици акациев мед. Изчаквате ден -два, да попие и пак го заливате. И така докато прашеца не изплува над меда, няколко милиметра. Разслоява се на две. От горе е напоения прашец, а отдолу е излишното количество мед!
Така е готов за консумация! Вземате по половин до една чаена лъжичка прашец и го давате на децата, като шоколад. Ако не им допада, го смесвате с кисело мляко, както препоръча един колега по-горе!
Така залетият с мед прашец има трайност, колкото залелия го мед, сиреч няколко хиляди години.
Акациевият мед има и преимуществото, че много по-бавно се взахаросва, което може да продължи и над две години. Зависи от чистотата на самия акациев мед!/От акация ли са го събирали само пчелите или и от други растения. Малко трудно е да се накарат пчеличките да посещават само акацията. Те си имат собствено виждане по тези въпроси!:bigsmile:
Знам, че ще вляза в спор с колегите, но мановия мед не е най-доброто, като мед! Освен ако не е от борове и не се използва за белодробни заболявания!
Пчелният прашец, комбиниран с мед, има общо укрепващо действие, подобрява храненето и усвояването на веществата и довежда до видимо напълняване и общо укрепване на организма! Подобрява съпротивителните сили на организма, устойчивостта му на заболявания, по-лесното преболедуване и дава много енергия на ползващите го!
Дано да съм бил полезен!
Хубав ден и успех с децата! Не е проблем да го ползвате и Вие и другите по-възрастни членове на семейството!hi;

Георги 1974
16.02.2017, 20:15
Благодаря на всички ви! Много сте мили и отзивчиви. Реших за забъркам тахан и липов мед и пчелен прашещ и по една лъжичка всяка сутрин да им давам.(Никодимов, благодаря). Сега да уточня какво точно искам да постигна, че може би не сте ме разбрали. Те по принцип не са често боледуващи деца. Да прекарат някой вирус веднъж-два пъти годишно, антибиотик голямата не е пила от сигурно 4 години, а малката от година-две. Но тази зима грипът не ги пропусна, голямата се оправи бързо, но малката прекара вирусна пневмония и пи антибиотик. С цел подсилване на организма исках съвет от вас. Но искам и друго да постигна и си мислех, че пчелните продукти могат да ми помогнат. Да понатрупат мускулна маса. И да, не искам да ги правя културисти. И двете са високи и много слаби. И каквото и да правя не мога да ги накарам да хапват повече. Тренират плуване, малката дори вече ходи по състезания. И навсякъде всички ми повтарят, много са слаби трябва да натрупат мускули. Четох, че пергата може да ми помогне в това отношение, не само за общото укрепване на организма. Георги 1974, пергата я купувах от производител от Царево. Смесена с манов мед. Имаше вкус на шипков мармалад. Искам да в попитам и нещо друго. Мановият мед кристализира ли? Досега винаги мановият мед е бил течен и се запазвал такъв докато свърши. Тази година отново си купихме, но беше гъст, твърд още като го купихме. В мен има подозрения, че не е бил тазгодишен мед, че са ни продали стар за пресен мед.
Още веднъж благодаря на всички ви!

Таня Здравей


Ще ви отговоря на въпроса за пергата с удоволствие но за съжаление не съм апитерапевт (не желая да ви объркам) много от въпросите са с дискусионен характер (то в пчеларството какво ли не е) и то от най големи специалисти в пчеларската сфера от ранг на професори и т.н. та аз с моите знания опит съм в забавачницата в сравнение с тях.
За мановият мед нямам преки наблюдения в района който пчеларствам няма мана. То и Тарти-Янчо ви отговори той е пчелар и производител на манов мед и има наблюдения преки за този вид мед. Имайте в предвид че от мед до мед има голяма разлика и мановият мед е съвсем друг клас със много по различен състав от нектарният мед(например мед от липа е предимно полезен е за дихателните пътища а слънчогледовият за сърдечно -съдовата система). Всеки пчелен продукт е добър това се отнася както за пчелният мед(било манов тук имаме два вида било нектарен ) така и за пчелният прашец или пергата (пак са две различни неща) и от делно са със различен състав един прашец може да е от рапица друг може да е от треволяци в Балкана т.н. имаме и клеева тинктура, имаме и пчелно млечице също е два вида с различен състав отделно имаме и търтиево млечице има и други но май се отклоних от темата.

Перга
Перга-Пчелен хляб-Амброзия
В руската литература се набляга че за деца под 3г. не се дава и за възрастни много е важна точната доза много лесно може да се предозира например Витамин А в перга е 20 пъти повече от морковите а това е мастноразтворим витамин който се натрупва в организма и се предозира.
Има и други противопоказания.

Много ценна хранителна добавка-милиони години се употребява от пчелите, Аристотел също я употребява преди 2000г. там някъде.
Интересен факт. В тайгата пчеларите ловуват през зимата, използвайки за стръв пчелна пита с прашец. Къде, самур (някъкъв хищен пор) и видра са се срещали и яли пита с перга или с прашец? Въпреки това, животните често попадат в капан, ако стръв - амброзия!
Така че, на първо място, прашец съдържа всички известни витамини; всичките десет незаменими аминокиселини (т.е., тези, които не се синтезира от организма на животните и трябва да се използва в завършен вид); почти петдесет ензими; десетки въглехидрати; десетки микроелементи; различни хормони, включително и "растеж вещество" - IAA.

Тук ще ви дам линк за пергата от здравница:
http://www.zdravnitza.com/a/nav/news/s/s/news_id/7539



П.П. Каквито и пчелни продукти да си изберете все ще е добре те ще укрепят организма като подсилят имунитета.А има ли по хубаво нещо от това човек да е здрав макар и слаб (всеки организъм има различен метаболизъм).

Георги 1974
16.02.2017, 20:28
Ще ви кажа и нещо друго от дискусионен характер един едно твърди друг друго но е факт че пчелите ядът прашец а пергата дали я правят за запас или за по добра усвояемост не е доказано, но в Русия много се употребява перга за разлика от България там преобладава мнението че ако за пчелата няма разлика в усвояването на прашеца и пергата то за човек има тоест човека няма чревната микрофлора на пчелите дали е така не знам. Колкото за съхранението на пчелният мед то тои не се разваля но доколко са трайни полезните вещества в него е друг въпрос ако се съхранява херметически може би но се твърди че мед в пчелната пита запазва полезните си свойства няколкостотин години за пергата не съм чел но в питата за залива с мед като преди това е обработена от пчелите.

П.П.Ако използвате перга бъдете внимателна с дозите и курса на прием,

Трендафил Дончев
16.02.2017, 20:37
Абе Гоше, ти на твоята клавиатура знак запетая имаш ли, нямаш ли?:bigsmile:

ch.atanasov
16.02.2017, 20:42
Абе Гоше, ти на твоята клавиатура знак запетая имаш ли, нямаш ли?:bigsmile:

Ти, запетайките ги остави, аз започнах да се притеснявам за Таня и малчоганите.:bigsmile:

Георги 1974
16.02.2017, 20:56
Ами какво да кажа май съм се скатавал по български език.

kuline
16.02.2017, 21:03
То, че си мерим ония работи е ясно, ама защо трябва да го показваме и на хората, които са решили да ни потърсят за съвет?

delta.e
16.02.2017, 21:04
Ами какво да кажа май съм се скатавал по български език.

То , и Атанасов се е скатавал .
... малчоганите . Пише се - малчуганите .

Трендафил Дончев
16.02.2017, 21:11
Ами какво да кажа май съм се скатавал по български език.

Няма лошо, но докато прочетох последния пост се наложи да тичам да пия три пъти вода, че ми пресъхваше гръцмуня.:bigsmile:

Георги 1974
16.02.2017, 21:14
Нещо не само с запетаите се обърках (май съм се скатавал по часовете по български език).
Ще ви разкажа случай на жената една приятелка има момиче на сега е на 4г. преди година две стана цялото на рани и лекарите и поставиха диагноза алергия към белтъка на кравето мляко поставиха ч на диета (това е много трудна диета без млечни продукти) резултат нямаше жената се отказа от лекарите и тръгна при един много известен хомеопат детето го лекуваха над година с диети бани с билки и т.н. ту се оправи ту се влоши. Накрая майката се връща при докторите и попада на умен човек който почти веднага установява че детето се предозира с клеева тинктура оказа че майката е давала по не знам колко си капки на ден без прекъсване месеци на ред. След като спряха клеевата тинктура детето се оправи а го лекуваха над една година и го мъчиха с диети цялото му лице ставаше на рани.

ch.atanasov
16.02.2017, 21:21
Накрая майката се връща при докторите и попада на умен човек който почти веднага установява че детето се предозира с клеева тинктура оказа че майката е давала по не знам колко си капки на ден без прекъсване месеци на ред. След като спряха клеевата тинктура детето се оправи а го лекуваха над една година и го мъчиха с диети цялото му лице ставаше на рани.

Дано това го прочетат и си вземат " обица на ухото " всички пчелари, които се изживяват, като знахари и лечители.

zapstojan
16.02.2017, 21:58
Нещо не само с запетаите се обърках (май съм се скатавал по часовете по български език).
Ще ви разкажа случай на жената една приятелка има момиче на сега е на 4г. преди година две стана цялото на рани и лекарите и поставиха диагноза алергия към белтъка на кравето мляко поставиха ч на диета (това е много трудна диета без млечни продукти) резултат нямаше жената се отказа от лекарите и тръгна при един много известен хомеопат детето го лекуваха над година с диети бани с билки и т.н. ту се оправи ту се влоши. Накрая майката се връща при докторите и попада на умен човек който почти веднага установява че детето се предозира с клеева тинктура оказа че майката е давала по не знам колко си капки на ден без прекъсване месеци на ред. След като спряха клеевата тинктура детето се оправи а го лекуваха над една година и го мъчиха с диети цялото му лице ставаше на рани.

Що ми се стори, че един общ приятел пак беше прекалил с чая или с джинджифила в чая?

Дано да не е получил рани и той.:laughing:

Хайде модераторе, трий!

Георги 1974
16.02.2017, 22:28
Що ми се стори, че един общ приятел пак беше прекалил с чая или с джинджифила в чая?

Дано да не е получил рани и той.:laughing:

Хайде модераторе, трий!


Шерлок Холмс и д-р Уотсън се разхождат из долината.
Изведнъж чуват нечовешки вой.
- Какво става, Холмс? Да не е пак Баскервилското куче?
- Няма нищо страшно, Уотсън. Пак дават на сър Хенри овесена каша за закуска.

delta.e
17.02.2017, 16:48
ОбЕца на ухото всеки колега си е взел .

delta.e
17.02.2017, 16:52
Що ми се стори, че един общ приятел пак беше прекалил с чая или с джинджифила в чая?

Дано да не е получил рани и той.:laughing:

Хайде модераторе, трий!

Сигурен ли си , за прекаляването ?
Защото , аз мога да докажа противното . :)

ch.atanasov
17.02.2017, 16:59
ОбЕца на ухото всеки колега си е взел .

Даскале, ще се надскочиш. :bigsmile: https://kaksepishe.com/obica-obeca/

пп. Ти нали география преподаваше.speechless;

delta.e
17.02.2017, 17:02
Казвал съм Ти -не си мори акъла .

delta.e
17.02.2017, 17:10
Когато , се научиш да пишеш на книжовен български език , тогава ще ми опонираш .

ch.atanasov
17.02.2017, 17:14
Казвал съм Ти -не си мори акъла .


Когато , се научиш да пишеш на книжовен български език , тогава ще ми опонираш .

Аз акъл нямам и е всеизвестно , но не е редно Даскал да ходи без акъл.

пп. Е то днес май петък- позволено ти е.:bigsmile:

delta.e
17.02.2017, 17:19
Вярно е . Покрай такива ученици , като теб е така . :)

zapstojan
17.02.2017, 17:30
Сигурен ли си , за прекаляването ?
Защото , аз мога да докажа противното . :)

Добре де, може пък дозата да е била недостатъчна.
П.п. Не ставаше въпрос за теб.

asusat
17.02.2017, 18:13
ch.atanasov; Дано това го прочетат и си вземат " обица на ухото " всички пчелари, които се изживяват, като знахари и лечители.[/QUOTE]




Колеги,аз от месец септември 2013,до декември 2015,вземах всяка заран по едно парче ЧИСТ прополис(колкото грахово зърно).Резултата,кръвно 120/80,здрав физически и съвсем рядко се разболявам !!! Ако на това му се казва ПРЕДОЗИРАНЕ.........

п.п. Веч вземам прополис само когато се опита да ме гони грип ,или нещо от сорта ! :)

Илиев
17.02.2017, 18:28
Аз не бих се притеснявал, ако децата ми са слаби - бих се притеснявал, ако са дебели, в България няма умрели деца от глад( освен някое недохранено цигле). Като ги гледам по улиците какви 14-15 годишни тюленчета ходят редом с 40 годишните си майки - стегнати и наточени тупалки, ами след 20г. какво ще правим....навремето, преди 35г, като бях ученик 12-13 годишен и всички бяхме слаби в клас, най-много 1 дебел да имаше, а сега никой не спортува, хванали по един таблет, или на компа, на ден по 5-6 часа, че и повече в нета си губят времето, вместо да спортуват...г-жо Таня, запишете си децата да спортуват някакъв спорт, който натоварва големите мускулни групи, като крака, гръб, и ще им дойде и апетита, и ще налеят кокала....примерно земна гимнастика, може и колоездене.

ch.atanasov
17.02.2017, 18:31
Колеги,аз от месец септември 2013,до декември 2015,вземах всяка заран по едно парче ЧИСТ прополис(колкото грахово зърно).Резултата,кръвно 120/80,здрав физически и съвсем рядко се разболявам !!! Ако на това му се казва ПРЕДОЗИРАНЕ.........

п.п. Веч вземам прополис само когато се опита да ме гони грип ,или нещо от сорта ! :)

Незнам защо съм цитиран. Всеки човек, било то и пчелар, може да се лекува както му е кеф.Проблема ( според мен) е когато започне да лекува клиентите си, без да има подобаващо образование. При теб може и плацебо ефект да има, затова се хвали, но не прави препоръки за други. На мен пчелната отрова ми помага, но други умират от нея.:)

Георги 1974
17.02.2017, 19:11
Случаят за който казах ставаше въпрос за 2-3г. момиченце и е пило капки по усмотрение на майка му не знам по колко на ден месеци на ред цяла зима после когато си реши пак е почвала не съм я питал за точни дози. Пила е клеева тинктура а не зрънце прополис не знам дали се е предозирала с някоя съставка на прополиса или е било някаква алергична реакция всеки организъм е различен особено детския.

Таня питаше (така и е озаглавила темата Перга ? а не пчелен прашец) значи знае за какво става въпрос много хора който не са пчелари не знаят а разликата между прашец и перга а тя е голяма и въпроса с усвояването е дискусионен и пергата определно може да се предозира и не се дава на много малки деца и при определени здравословни проблеми иначе е факт неоспорим че е уникален лечебен пчелен продукт (предполагам че не случайно Таня пита за перга) но си има дози който не е желателно по голямо превишение на дозата.

П.П. Моля да бъда извинен за намесата си в тази тема не исках да се натрапвам а да предупредя една жена за евентуално предозиране а не отричам полезните свойства на пчелните продукти даже горещо ги препоръчвам и не случайно ги изброих ако се заинтересува да прочете.
Извинявам се и за правописа.

delta.e
17.02.2017, 20:01
Незнам защо съм цитиран. Всеки човек, било то и пчелар, може да се лекува както му е кеф.Проблема ( според мен) е когато започне да лекува клиентите си, без да има подобаващо образование. При теб може и плацебо ефект да има, затова се хвали, но не прави препоръки за други. На мен пчелната отрова ми помага, но други умират от нея.:)

Защото , винаги буташ фитилите , а после си вода ненапита . Престани с тези номера .

ch.atanasov
17.02.2017, 20:15
Защото , винаги буташ фитилите , а после си вода ненапита . Престани с тези номера .

Чети какво , къде пиша и по-малко фиркай. :bigsmile: Ако искаш нещо да ми кажеш, бъди по-конкретен, защото ми е малко акъла и със зор те разбирам.:(

delta.e
17.02.2017, 20:21
О , фиркането е твой патент !
Мен , не ме намесвай там .

delta.e
17.02.2017, 20:41
От 11 до 14 март е ,, Пчеломания ,, в Добрич .
Ще купувам перга .

delta.e
17.02.2017, 21:02
Чети какво , къде пиша и по-малко фиркай. :bigsmile: Ако искаш нещо да ми кажеш, бъди по-конкретен, защото ми е малко акъла и със зор те разбирам.:(

Ти , фиркай по-малко и чети , какво пишат колегите . Не се изхвърляй по въпросите .
Това е .