PDA

Виж пълната версия : Дъно за прашец



kachakov
11.02.2017, 17:03
Здравейте Пчелари ,нов съм и малко трудно се ориентирам в форума, за което се извинявам ако си задавам въпроса на неправилното място .Въпроса ми е какво дъно да си взема за добив на прашец ,гледал съм има различни модели което ме затруднява да взема решение ,имам 4-5 многокорпусни кошери ,ще съм ви благодарен ако и качите снимки да видя препоръчаното дъно от вас .Идеята ми е да добивам прашец предимно за лични нужди и 2 дъна ще са ми достатъчни ли ?

koragroup
11.02.2017, 17:22
https://www.google.bg/search?q=%D0%B4%D1%8A%D0%BD%D0%BE+%D0%B7%D0%B0+%D0 %BF%D1%80%D0%B0%D1%88%D0%B5%D1%86&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=7iufWL55hNjwB_L6m7gL


За лични нужди 2 дъна ще ти стигнат.

Lukarov
11.02.2017, 19:38
Здравейте.
Някъде съм чел, че на пчелин със поставени прашецоуловител на част от кошерите, пчелите от тези кошери налитат в кошери без прашецоуловител. Впоследствие кошерите, който събират прашец отслабват. Не събирам прашец и не мога да коментирам, но ми е интересно дали има истина в това твърдение.

Камен Крумов
12.02.2017, 10:16
Здравейте.
Някъде съм чел, че на пчелин със поставени прашецоуловител на част от кошерите, пчелите от тези кошери налитат в кошери без прашецоуловител. Впоследствие кошерите, който събират прашец отслабват. Не събирам прашец и не мога да коментирам, но ми е интересно дали има истина в това твърдение. Категорично НЕ!

Venzaaay
28.02.2017, 14:57
Здравейте. Реших да не отварям нова тема, а да попитам тук. Нов съм, чудя се какъв вид прашецоуловител да взема. Външен или вътрешен? ДБ 10 рамкови са кошерите.