PDA

Виж пълната версия : Продавам многокорпусни кошери



ANARCHY
01.02.2017, 21:13
Предлагам 10-рамкови многокорпусни (Лангстрот-Рут) кошери. Изработват се от чам. Кошерът се състои от 3 корпуса, дъно, надрамъчен капак и капак. За сглобките на корпусите се ползват винтове с шайби и се лепят (с Туткал). Дебелината на стените е 3см.
Цена на кошер с 3 корпуса – 80 лв.
Цена на кошер с 2 корпуса – 65 лв.
Цена на корпус – 20 лв.
Налични – 30 кошера.
Възможност за изработка и на 12-рамкови многокорпусни кошери и други модели по поръчка на клиента.
При поръчка над 10 кошера безплатна доставка в рамките на София. Има възможност за доставка извън София по предварително договаряне.
Телефон – 0898535588 Петър.
Приемам препоръки и забележки по изработката на кошера. Засега не отглеждам пчели и всичко се прави по размери и чертежи от книга. Кошерите ги правя като за мен.
Възможен е бартер за отводки!
Снимки:

8255

8256

8257
Надрамъчен капак:
8258

8256
Капак:
8259

ANARCHY
01.02.2017, 21:17
Сглобка:
8260

8261

8262

8263

8264

ANARCHY
01.02.2017, 21:23
Размери:
8266

8267

8268
Подложка за отделяне на корпусите:
8269

tihmr
01.02.2017, 21:24
Колега , страниците от цели дъски ли са или така ми се струва от линиите на дървото.

ANARCHY
01.02.2017, 21:27
Да колега, от цели дъски са, но матерялът е оставен да съхне половин година.

ANARCHY
01.02.2017, 21:30
Дъно:
8270

8271

8272

8273
Дълбочина на дъното:
8274

demonj
02.02.2017, 06:33
Добра изработка,единственната ми забележка е относно мястото на което се намира мрежичката на дъното,ако я поставиш в предния край непосредственно зад прелката и бъде с по големи размери, може дъното да се ползва и за събиране на прашец ;)

ANARCHY
02.02.2017, 06:41
Благодаря за съвета.
Изработвам и дълбоки дъна за събиране на прашец. Ще кача снимки скоро.

ch.atanasov
02.02.2017, 07:58
" Засега не отглеждам пчели и всичко се прави по размери и чертежи от книга. Кошерите ги правя като за мен"

Колега, интересно ми е къде прочете за дебелина на стените --30мм.

ch.atanasov
02.02.2017, 08:49
Не ме отразяваш, но за да ти върви бизнеса ще ти дам някоя препоръка, каквито ужким търсиш. Дебелината на стената на Л.Р. е 25мм. по стандарт. Получава се външен размер : 425х500мм. Това е важно за да са взаимозаменяеми отделните елементи, спрямо произведени от други производители. Лепилото " туткал" не звучи добре. Ползвай ПВА лепила. Видите не изглеждат добре, няма нужда от шайби. Има и други забележки, но тях оставям на професионалистите. Успех.

ANARCHY
02.02.2017, 09:06
Колега, благодаря за забележките, отразявам ги, но в момента нямам възможност да прочета и снимам книгата, от която се водя. Както казах кошерите ги правя като за мен и по съвет на стар пчелар са на 3 см. Нямам проблем при желание от страна на клиента да ги правя на 2.5 см. Не разбирам какво "не иглежда добре" при видиите.
Поздрави!

Nik_m
02.02.2017, 09:14
Преди години когато започвах с пчеларството и аз купих кошерите на размер 3см. и си вкарах такъв автогол че после само проблеми. 1во и най важно че са по тежки, инвентар се прави само по поръчка, по скъп материал, по труден за намиране и още куп неприятности, но като човек не знае. За дъната има много по сполучливи модели, има ги и в форума. Размерите само по стандарт, пазара е наводнен с кошери с неточни размери а в такива кошери отглеждането на пчели е мъка, имам няколко познати закупили подобни кошери и просто нямам думи.
Успех!

Nik_m
02.02.2017, 09:18
Колега, благодаря за забележките, отразявам ги, но в момента нямам възможност да прочета и снимам книгата, от която се водя. Както казах кошерите ги правя като за мен и по съвет на стар пчелар са на 3 см. Нямам проблем при желание от страна на клиента да ги правя на 2.5 см. Не разбирам какво "не иглежда добре" при видиите.
Поздрави!

Един съвет, не слушай стари пчелари, те няма да купуват кошери. Пчеларството се е променило много последните години, но старите пчелари работили толкова години по един метод трудно променя вижданията си.

ch.atanasov
02.02.2017, 09:31
Не разбирам какво "не иглежда добре" при видиите.
Поздрави!

Видите стърчат грозно и според мен здравината идва от лепилото, а не от шайбите. Ето и чертеж на корпус :

http://2.bp.blogspot.com/-jA9WPmvqGBU/VOT7LPonZ-I/AAAAAAAACpo/69gqOFKn9Cs/s1600/28.jpg (http://www.google.bg/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjI4fa08PDRAhXI1xQKHWKzA84QjRwIBw&url=http%3A%2F%2Fe-pchelin.blogspot.com%2F2015%2F02%2F10.html&psig=AFQjCNH3uk9XUSjzx9MaG7YWeeExp0xKcg&ust=1486106536807807)

ch.atanasov
02.02.2017, 09:42
Един съвет, не слушай стари пчелари, те няма да купуват кошери. Пчеларството се е променило много последните години, но старите пчелари работили толкова години по един метод трудно променя вижданията си.

Хайде сега, да не се обиждаме. :cool:Старите няма да купуват, а младите пък не знаят, какво да си купят.:bigsmile:

ANARCHY
02.02.2017, 09:44
За дъната има много по сполучливи модели, има ги и в форума.
Извинявай, но ако не е много нагло от моя страна бих те помолил да посочиш модел, който лично на теб ти харесва. Наистина много време отделих на дъното и не съм сигурен, че е сполучливо. Ще съм благодарен за информацията!

Antonov
02.02.2017, 10:10
Колега дано това да ти помогне.
8275

Валентин.
02.02.2017, 11:11
Корпусите не ги прави от цели дъски. След време ще се изметнат и нацепят.

Nik_m
02.02.2017, 11:30
Хайде сега, да не се обиждаме. :cool:Старите няма да купуват, а младите пък не знаят, какво да си купят.:bigsmile:
Защо да се обиждаме, не виждам нищо обидно. Възрастните пчелари са си набавили инвентар и по рядко купуват, а начинаещите не знаят какво да купят понеже не са практикували и няма как да разберат кое е добре и кое зле, но ако купят от едно място и им хареса ще купят отново в противен случай няма да повторят.

Валентин.
02.02.2017, 11:45
Колега дано това да ти помогне.
8275

На тия чертежи където е дадено 20мм височина на зареза (на предната и задната страна) където лягат ушите на рамките, ако се ползват релси трабва да се увеличи на 25мм.

Nik_m
02.02.2017, 11:47
Извинявай, но ако не е много нагло от моя страна бих те помолил да посочиш модел, който лично на теб ти харесва. Наистина много време отделих на дъното и не съм сигурен, че е сполучливо. Ще съм благодарен за информацията!
Аз харесвам сръбско дълбоко дъно. Antonov е дал чертеж на него, има и нов модел с подобрения, но не можах да намеря къде беше скицата. Но много пчелари харесват плитки дъна аз там нямам опит.

ANARCHY
02.02.2017, 12:21
Чертежите на колегата Антонов ми харесват. Притеснява ме дълбочината на самото дъно - разстоянието между рамките на корпуса и най-високата табла на дъното. Това което знам, е че ако е над 1.5 - 2 см. пчелите изграждат "мостчета", които създават проблеми при ваденето на рамките.
Благодаря на всички за съдействието!

ANARCHY
02.02.2017, 13:09
Още един въпрос, това лепило върши ли работа?
8277

Antonov
02.02.2017, 13:18
На тия чертежи където е дадено 20мм височина на зареза (на предната и задната страна) където лягат ушите на рамките, ако се ползват релси трабва да се увеличи на 25мм.


Ако имаш забележки обърни се към Димитър Бонев.Чертежите са негови.

BateMisho
02.02.2017, 13:23
Чертежите на колегата Антонов ми харесват. Притеснява ме дълбочината на самото дъно - разстоянието между рамките на корпуса и най-високата табла на дъното. Това което знам, е че ако е над 1.5 - 2 см. пчелите изграждат "мостчета", които създават проблеми при ваденето на рамките.
Благодаря на всички за съдействието!

Колега, хубаво е, че имаш мерак и си се справил отлично като за първи път!
Във форума има няколко теми за правенето на кошери, сушенето и лепенето на дървесината и т.н и те съветвам да ги прочетеш. Освен това те съветвам тези кошери да ги оставиш за себе си - като тест и за да разбереш къде евентуално си сгрешил.

Дъното, за което става въпрос е от чертежите на колегата Бонев и се доказало многократно. Иначе прав си - разстояния под 3мм се заклейват, по-големите се уплътняват с восък. В дълбокото дъно, обаче, пчелите градят мостове предимно ако нямат основи и гнездото им е отесняло, т.е така можеш да усетиш евентуално роево настроение.

Съвет за капака - не подгъвай навътре ламарината, ще текнат реки по стените на кошера.
За лепилото - и за него има няколко десетки мнения, но трябва да ги прочетеш.

Моля модераторите да се намесят - обявата да остане според правилата, а останалите мнения да се преместят (може би в отделна тема) за прегледност.

rumenggr
02.02.2017, 13:58
На тия чертежи където е дадено 20мм височина на зареза (на предната и задната страна) където лягат ушите на рамките, ако се ползват релси трабва да се увеличи на 25мм.

Точно този размер трябва да се уточни с клиента. Аз държа да имам 5мм под и над рамката и 20 мм на фалца е моя размер. Други работят с 25 фалц.

Валентин.
02.02.2017, 14:30
Точно този размер трябва да се уточни с клиента. Аз държа да имам 5мм под и над рамката и 20 мм на фалца е моя размер. Други работят с 25 фалц.

Таблата каква ти е?
П.П. Кажете на човека кое е стандартно и кое не. Кое е зваимозаменяемо. А че 5% от пчеларите искат нещо....може да им ги прави по поръчка. Аз лично не знам кое е стандартно, но по изложенията всички кошери дето съм виждал са с 10мм между рамките и таблата. Колкото и корпуси да наредиш нагоре.:yo:

evgeni.filimonov
02.02.2017, 14:54
Още един въпрос, това лепило върши ли работа?
8277


Това е точното лепило.


Иначе, ако беше пчелар, нямаше да направиш ЛР кошер на 30 мм дебелина. Сърбите дори вече ги правят ня 20 мм страничните и на 25 мм предната и задната части на корпуса, заради лайсната върху която лягат рамките. Важното е да са по леки корпусите, защото при ротациите си е доста вдигане и разменяне на корпусите.
Браво за майсторлъка и мерака , но би трябвало да знаеш , че корпусите не се правят от цели дъски, защото след първия дъжд и напичане от слънцето, страниците ще станат на дъга. Има си закони в дърводелството, че в зависимост от дебелината на материала, зависи на каква широчина може да бъде детайла. За 25 мм дебелина, широчината трябва да е максимум 70-80 мм. И отделните детайли се слепват, за да се получи нужния размер и да се намали напрежението в дървото. Да, с цели дъски е по-лесно и по-бързо. Другото е работа, много работа и затова хубав кошер под 100-120 лв няма на пазара. Както и чворовете, ако са по-големи, трябва да се махнат, защото от тях тръгват след време цепнатини в няколко посоки. Другата седмица е изложението в Плевен, отиди да си свериш часовника. Файла , който ти даде колегата за чертежите на кошерите е изключително ценен и точен. Дълбокото дъно е много ценно и само когато пчеларя се забави с разширението на гнездото, тогава пчелите пускат далаци в него. Но това няма как да го знаеш, ако не си ползвал такива дъна. Също така е много удобно точно при такава зима както е тази, да отвориш, да извадиш дънната табла и то без да безпокоиш пчелите, и да видиш колко е подмора, и по линиите на падналите разпечатки да прецениш на колко рамки е кълбото и в коя част на корпуса е то. А и в най горещите дни, пчелите висят в него, а не на грозд на прелката, както и по време на паша да разбереш кое семейство е в кондиция и кое не. Ако отвориш вратичката и видиш висящ грозд в дълбокото дъно, значи не ими се работи и мислят за глупости.

Nik_m
02.02.2017, 16:08
Това е точното лепило.


Иначе, ако беше пчелар, нямаше да направиш ЛР кошер на 30 мм дебелина. Сърбите дори вече ги правят ня 20 см страничните и на 25 см предната и задната части на корпуса, заради лайсната върху която лягат рамките. Важното е да са по леки корпусите, защото при ротациите си е доста вдигане и разменяне на корпусите.
Браво за майсторлъка и мерака , но би трябвало да знаеш , че корпусите не се правят от цели дъски, защото след първия дъжд и напичане от слънцето, страниците ще станат на дъга. Има си закони в дърводелството, че в зависимост от дебелината на материала, зависи на каква широчина може да бъде детайла. За 25 мм дебелина, широчината трябва да е максимум 70-80 мм. И отделните детайли се слепват, за да се получи нужния размер. Да, с цели дъски е по-лесно и по-бързо. Другото е работа, много работа и затова хубав кошер под 100-120 лв няма на пазара. Както и чворовете, ако са по-големи, трябва да се махнат, защото от тях тръгват след време цепнатини в няколко посоки. Другата седмица е изложението в Плевен, отиди да си свериш часовника. Файла , който ти даде колегата за чертежите на кошерите е изключително ценен и точен. Дълбокото дъно е много ценно и само когато пчеларя се забави с разширението на гнездото, тогава пчелите пускат далаци в него. Но това няма как да го знаеш, ако не си ползвал такива дъна. Също така е много удобно точно при такава зима както е тази, да отвориш, да извадиш дънната табла и то без да безпокоиш пчелите, и да видиш колко е подмора, и по линиите на падналите разпечатки да прецениш на колко рамки е кълбото и в коя част на корпуса е то. А и в най горещите дни, пчелите висят в него, а не на грозд на прелката, както и по време на паша да разбереш кое семейство е в кондиция и кое не. Ако отвориш вратичката и видиш висящ грозд в дълбокото дъно, значи не ими се работи и мислят за глупости.
Много изчерпателен и точен коментар.

rumenggr
02.02.2017, 16:09
Таблата каква ти е?:yo:

Таблите са ми равни. Ползвам и милерови. За зимата имам наставки. Първите купени кошери бяха от дърводелец пчелар на фалц 20мм. Купувах корпуси от производител според когото, стандарта е 25. Играх си да ги оправям, но следващите ми ги направи на 20. Сега съм си поръчал при дърводелец, който отглежда около 120 сем. и по подразбиране ги правел на 20 фалц. Екстра, тааа какъв стандарт в точно този размер? За мен, важното е че с 5мм под рамката, мога без да се замислям да оставя корпуса на равна повърхност, без да намачкам много пчели, без да мисля, че някакви остатъци от мостове ще ми надигат и разбутват рамките. Това са си мои изисквания, не държа да се наричат стандарт.

Nik_m
02.02.2017, 16:13
Таблите са ми равни. Ползвам и милерови. За зимата имам наставки. Първите купени кошери бяха от дърводелец пчелар на фалц 20мм. Купувах корпуси от производител според когото, стандарта е 25. Играх си да ги оправям, но следващите ми ги направи на 20. Сега съм си поръчал при дърводелец, който отглежда около 120 сем. и по подразбиране ги правел на 20 фалц. Екстра, тааа какъв стандарт в точно този размер? За мен, важното е че с 5мм под рамката, мога без да се замислям да оставя корпуса на равна повърхност, без да намачкам много пчели, без да мисля, че някакви остатъци от мостове ще ми надигат и разбутват рамките. Това са си мои изисквания, не държа да се наричат стандарт.
При мен разстоянието е 22мм. Така купих 1вите кошери и така си работя. От горе остават 7мм.

ANARCHY
02.02.2017, 17:18
Много благодаря на колегата evgeni.filimonov за изчерпателния отговор. Очаквайте версия 2 на многокорпусен кошер следващата седмица.
Би трябвало да изглежда така:
1 - стени с дебелина 2.5 см.
2 - дългата страна на корпусът ще бъде от слепени дъски 4 бр. х 6 см.
3 - късата страна на корпусът ще бъде от слепени дъски 3 бр. х 8см.
4 - ще бъдат слепени с лепило на henkel - Moment Wood Super 3 клас D3
5 - не разбрах каква трябва да бъде дълбочината на фалца за рамките при положение, че ще слагам релси 20 или 25 мм.
6 - дъното ще бъде дълбоко по чертежите, които предостави колегата Antonov
7 - ламарината на капакът ще бъде коригирана и няма да се подгъва навътре, но не разбрах как е правилно да се захване и нужна ли е излоция между нея и дървото.

Благодаря на всички за вниманието!

ch.atanasov
02.02.2017, 17:38
Благодаря на всички за вниманието!



Eйй, ти зорлен ще нацепиш хубавия материал на летви.:bigsmile:

Юрий Цветков
02.02.2017, 17:46
Имам корпуси от цели дъски. Правени са в началото на 80 - те. Не са мръднали. Сглабяни са на прав зъб и са ковани с пирони, Няма лепило, няма винтове. Очевидно материала е бил качествен. Така че става и с цели дъски.

ANARCHY
02.02.2017, 18:02
Eйй, ти зорлен ще нацепиш хубавия материал на летви.:bigsmile:

Няма :)
Имам сух матерял точно за целта!


Имам корпуси от цели дъски. Правени са в началото на 80 - те. Не са мръднали. Сглабяни са на прав зъб и са ковани с пирони, Няма лепило, няма винтове. Очевидно материала е бил качествен. Така че става и с цели дъски.

Първите 5 кошера стояха на открито година и половина за тест и не мръднаха, но наистина вложения матерял беше качествен.

delta.e
02.02.2017, 18:46
Имам корпуси от цели дъски. Правени са в началото на 80 - те. Не са мръднали. Сглабяни са на прав зъб и са ковани с пирони, Няма лепило, няма винтове. Очевидно материала е бил качествен. Така че става и с цели дъски.

Сглобката е с лепило .

kubio
02.02.2017, 18:48
Много благодаря на колегата evgeni.filimonov за изчерпателния отговор. Очаквайте версия 2 на многокорпусен кошер следващата седмица.
Би трябвало да изглежда така:
1 - стени с дебелина 2.5 см.
2 - дългата страна на корпусът ще бъде от слепени дъски 4 бр. х 6 см.
3 - късата страна на корпусът ще бъде от слепени дъски 3 бр. х 8см.
4 - ще бъдат слепени с лепило на henkel - Moment Wood Super 3 клас D3
5 - не разбрах каква трябва да бъде дълбочината на фалца за рамките при положение, че ще слагам релси 20 или 25 мм.
6 - дъното ще бъде дълбоко по чертежите, които предостави колегата Antonov
7 - ламарината на капакът ще бъде коригирана и няма да се подгъва навътре, но не разбрах как е правилно да се захване и нужна ли е излоция между нея и дървото.

Благодаря на всички за вниманието!



Сега остава и цените да си коригираш, че така много бързо ще фалираш...
...освен, ако не си решил да взимаш работата на дядо мраз, де! :laughing:

borifototo
02.02.2017, 20:07
Без да се заяждам - продаваш кошери,а четири страници ти обясняват как да ги направиш.

ndm
02.02.2017, 20:19
Сега остава и цените да си коригираш, че така много бързо ще фалираш...
...освен, ако не си решил да взимаш работата на дядо мраз, де! :laughing:

Eее,аз се каних да му поръчам след корекциите.

Юрий Цветков
02.02.2017, 21:46
Сглобката е с лепило .
Отдавна не сме си общували.
Не знам как са правени на времето, аз ги купих "втора употреба" някъде около 2000 - та. Били са от пчелина на ТКЗС. Имаше няколко за лек ремонт. Много лесно се разглабят и няма следи от лепило, та по-скоро предполагам, че въобще не е слагано.

ANARCHY
02.02.2017, 21:58
Колега, интересно ми е къде прочете за дебелина на стените --30мм.

Колега ето какво пише в книгата:
8278

А това е и самата книга:
8279

ch.atanasov
03.02.2017, 07:57
Колега ето какво пише в книгата:



Да, цветни снимки- ново издание. Този човек явно не е чувал за БДС, но явно не е нито дърводелец, нито пчелар. Как го е писал само: 25-30мм./ това променя габаритите с 10 мм./, аве -няма значение, кой как иска. Надявам се , че си разбрал логиката на стандартен размер -25мм.

пп. Иначе по желание на клиента ,може и 35-40мм.

kapanec
03.02.2017, 08:02
Много благодаря на колегата evgeni.filimonov за изчерпателния отговор. Очаквайте версия 2 на многокорпусен кошер следващата седмица.
Би трябвало да изглежда така:

5 - не разбрах каква трябва да бъде дълбочината на фалца за рамките при положение, че ще слагам релси 20 или 25 мм.

Благодаря на всички за вниманието!


Фалца за рамките 25мм ако искаш да има разстояние от 1см до над рамачната табла.

ch.atanasov
03.02.2017, 08:08
Фалца за рамките 25мм ако искаш да има разстояние от 1см до над рамачната табла.

Когато се пише за фалца, трябва да е ясно колко е висока релсата. Аз съм забравил- нека някой сподели.

ANARCHY
03.02.2017, 08:12
При мен повдигат с около 3-4 мм. в зависимост как е захваната (може да се притисне към дървото).

ch.atanasov
03.02.2017, 08:46
При мен повдигат с около 3-4 мм. в зависимост как е захваната (може да се притисне към дървото).

При 4мм. става : 4 + 10 /ухо рамка/ =14 . Фалца трябва да е 20мм., като над рамките остава 6 мм. Под рамките остава 4 мм. : 6+ 230 + 4 =240 мм. Между корпусите --10мм. +/- 1 -2 мм.-допуск.

пп. Ей, от толкова много професионалисти -един не се обади.

viktor tit
03.02.2017, 10:32
Моите, които сам съм си правил са с фалц на 20мм. лайсната повдига точно 5мм. След слагането на рамката над нея остават също 5мм. Така при всеки корпус или магазин отгоре и отдолу имам по 5мм.

evgeni.filimonov
03.02.2017, 12:46
Покрива за да не тежи, може да се направи от две части, дървена вертикална рамка и дървена хоризонтална рамка в която да се вгради 2 см фибран, хем леко, хем изолация. Имам снимки, но са с голям обем и форума не ги приема. Алуминиевата плака се изрязва така че, след огъване да стърчи 1 мм, по който ръб да се стича водата, а не да подлизва и да мокри дървенията. За да се подгъне правилно, използва се тежък метален линеал.

kapanec
03.02.2017, 13:40
При 4мм. става : 4 + 10 /ухо рамка/ =14 . Фалца трябва да е 20мм., като над рамките остава 6 мм. Под рамките остава 4 мм. : 6+ 230 + 4 =240 мм. Между корпусите --10мм. +/- 1 -2 мм.-допуск.

пп. Ей, от толкова много професионалисти -един не се обади. Ако се наложи да се слага зимно време питка тия -5мл ,ще са ли достатъчни.Моите предпочитания са от долу рамките да равнят с корпуса а от горе да остава необходимия 1см за да може да се слага подхранка.

galin79
03.02.2017, 15:50
моя съвет от скромния ми опит 5-7 години е всичко да се прави по стандарт а вече клиента като иска и на 5 сантиметра да са дебели на толкова му се правят и да не забравяме качествено лепило и 4- 5 см винтове

ANARCHY
13.02.2017, 10:56
Ето го новият вариант:
8307

8308

8309

8310

8311

ANARCHY
13.02.2017, 10:58
8312

8313

8314

8315

8316

ANARCHY
13.02.2017, 10:59
8317

8318

8319

8320

8321

ANARCHY
13.02.2017, 11:01
8322

Това е засега!

Цена на кошер с 3 корпуса и този тип дълбоко дъно – 120 лв
Само дълбоко дъно - 40лв

Цеко
13.02.2017, 13:41
Два съвета ако може - летвичките които обрамчват таванката ги прави малко по високи 15-20 мм, при нужда през зимата да се обръщат таванките и да има място за питките и крайщата на фолиото как стърчат надолу няма начин да не се пореже човек на тях или пък да се изкривят. По добре е пътя на водата да се спира с каналче.

Bobi-M9598
13.02.2017, 20:25
Здравейте,

От снимките не се вижда много добре, пък съм и недоскив. Какво е разстоянието, което е м/у таванката, и капака от вътре? От снимките оставам с убеждението, че това е дебелината на летвичките на капака от вътрешната страна.
Дали ще може да се постави хранилката за сироп?

Поздрави, Г. Георгиев

Цеко
13.02.2017, 21:06
Здравейте,

От снимките не се вижда много добре, пък съм и недоскив. Какво е разстоянието, което е м/у таванката, и капака от вътре? От снимките оставам с убеждението, че това е дебелината на летвичките на капака от вътрешната страна.
Дали ще може да се постави хранилката за сироп?

Поздрави, Г. Георгиев

Предполагам че в ъглите на капака има трупчета които опират в таванката така че да остава място за хранилката.

ANARCHY
13.02.2017, 22:28
Извинявам се за подвеждащата снимка. Надявам се от тази да стане по-ясно.

8324

ch.atanasov
13.02.2017, 22:35
[QUOTE=ANARCHY;121859]Извинявам се за подвеждащата снимка. Надявам се от тази да стане по-ясно.

Ако в този участък -от 4 см.-на две противоположни страни направиш 1-2 прореза 3мм. , ще е съвършен капака.

ANARCHY
13.02.2017, 22:50
[QUOTE=ANARCHY;121859]Извинявам се за подвеждащата снимка. Надявам се от тази да стане по-ясно.

Ако в този участък -от 4 см.-на две противоположни страни направиш 1-2 прореза 3мм. , ще е съвършен капака.

Мислех си го, но на чертежа ги нямаше тези отвори и реших така да го оставя.

ch.atanasov
13.02.2017, 23:01
Мислех си го, но на чертежа ги нямаше тези отвори и реших така да го оставя.

Казва се скрита вентилация.

http://www.bg.all.biz/img/bg/catalog/72743.jpeg (http://www.google.bg/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjbu_Th-43SAhWBnBoKHdHUBvcQjRwIBw&url=http%3A%2F%2Fwww.bg.all.biz%2Fdyrveni-kosheri-bgg1062048&psig=AFQjCNEXQ7XS5VPeU8bJbX0jBiagn5pK1w&ust=1487105911911406)

Цеко
14.02.2017, 19:50
Казва се скрита вентилация.

http://www.bg.all.biz/img/bg/catalog/72743.jpeg (http://www.google.bg/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjbu_Th-43SAhWBnBoKHdHUBvcQjRwIBw&url=http%3A%2F%2Fwww.bg.all.biz%2Fdyrveni-kosheri-bgg1062048&psig=AFQjCNEXQ7XS5VPeU8bJbX0jBiagn5pK1w&ust=1487105911911406)

И как ще действа като таванката е плътна, а на прореза има хранилка?

ch.atanasov
14.02.2017, 20:10
И как ще действа като таванката е плътна, а на прореза има хранилка?

Ами сваля се капака на хранилката и се поставя плат при необходимост ( влага на пролет или затваряне при пръскане).:)

galin79
14.02.2017, 21:29
има какво още да научиш баце но не се води от съвети на не разбиращи не ме мисли и мен аз съм абориген