PDA

Виж пълната версия : КОРЕКТНИ ТЪРГОВЦИ



Юрий Цветков
15.10.2011, 22:20
Админа е предложил цял подфорум със същото заглавие, но повече от година съществуване на форума, няма нито една тема в него. Дали причината е че в Б-я няма коректни търговци? Ако има такива, нека им отдадем заслужено внимание.

Kiril8305
16.10.2011, 14:23
Админа е предложил цял подфорум със същото заглавие, но повече от година съществуване на форума, няма нито една тема в него. Дали причината е че в Б-я няма коректни търговци? Ако има такива, нека им отдадем заслужено внимание.
Живеем в България.
Този който е добрият днес може да е лошия утре!

koragroup
06.08.2013, 12:45
Година и половина по-късно още ли няма коректни търговци?
Или може би ги крием само за себе си?
Сдружения, кооперации за по-добри цени.., дрън-дрън!
Аз щях да дам един телефон от миналата година, ама преди малко ми се скараха, че питам за цената... и ми казаха че е около 4лв. Верно смешно ми е количеството - под половин тон, ама...
Ако някой иска мога да дам координатите. миналата година за седмица взеха проби и след 10 дни взеха меда и платиха на място.

Mateev
06.08.2013, 20:09
Причината е друга и се крие в една чисто Българска черта в характерите на повечето Българи. Ако някой направи нещо добро, никой няма да го похвали, но ако същия този някой съгреши в нещо дребно - ще го изядат с парцалите .......

Magdalena
23.08.2013, 14:04
Здравейте! Искам да попитам някой дали е доволен от работата си с фирма Апимел? Много ми е интересно, защото ги чакам да дойдат да вземат проби, но прочетох доста противоречиви мнения? Благодаря ви предварително.

kroum
23.08.2013, 17:28
Миналата година взеха проби, чаках да го вземат около три месеца(по уговорка 15 -20 дни след пробата) и накрая го дадох на други. Обадиха ми се около четири месеца след пробата да питат дали съм го продал . Това ми е единствения опит с Апимел.

Mateev
23.08.2013, 20:10
Сериозните преработвателни предприятия си имат собствени лаборатории, в които изследването за антибиотици става от днес за утре. Такива фирми ако днес ви изследват меда, утре или най-късно вдруги ден са готови да го закупят.

По-бедните фирми нямат собствена лаборатория и ползват външни такива. Изследването отнема 5-7 дена (това вече го проверих). Тези фирми обикновенно имат възможност да ви го изкупят от 8-ия до 10-ия ден.

Всички останали, които бавят повече от 2 седмици, в тях има нещо гнило. Обвързването с такива ви поставя в патова ситуация. Не е нормално да се вземат проби и да се чака цял месец, камо ли 4 месеца.

scutellator
23.08.2013, 20:26
Апимел (Раковски) си имат собствена супер ултра-модерна лаборатория. Преди две години когато я правиха персонала им ходи да се обучава в Германия за да знаят как да работят с апаратурата, понеже дотогава в България подобна не беше имало.

Забавянето със сигурност не е заради времето за анализ.

Mateev
23.08.2013, 21:16
Аз имам същата информация. Единственото сериозно нещо, което преработвателните компании изследват, са антибиотиците. Всички останали проблеми са незначителни и могат да се компенсират посредством смесването на лошия мед с по-добър - ХМФ, диастаза, захари, водно съдържание и т.н. - всичко това дори и да е извън нормите, то е с малко, и простото смесване на лоша партида с по-добра разрежда влошения показател и общата партида вече е в нормите. Антибиотиците са единственото сероизно нещо, при което 500-600 килограма заразен мед може да повреди всичките 22 тона, подготвени за износ. Именно затова изкупвателните и преработвателните предприятия треперят само и единствено за антибиотиците.

И тука възникват два много интересни и много странни момента:

1. БДС, както и двете наредби, които контролират качеството на Българския мед, НЕ КОНТРОЛИРАТ АНТИБИОТИЦИТЕ. Никъде нито думичка в законодателството не е казано, че мед с антибиотици може да бъде вреден за човека. В резултат на това магазините могат да бъдат препълнени с мед с антибиотици, и това няма да бъде считано за незаконно. И бъдете сигурни, че ТОВА Е ТОЧНО ТАКА. От сигурни източници знам, че когато едно преработвателно предприятие се набута с мед с антибиотици, единствения начин за неговото разчистване е ПРОБУТВАНЕТО МУ НА ВЪТРЕШНИЯ ПАЗАР. Това е дългогодишна практика, а контролиращите организации си затварят очите, защото в наредбите и в БДС така е написано. Българина яде негоден мед, пълен с антибиотици, при това скъп. Хубавия мед отлита на запад, при това на смешни цени.

2. В България има около 20 акредитирани лаборатории, които имат право да изследват пчелния мед за показателите, залегнали в БДС и в двете наредби, както и в Европейските директиви. Нито една от тези лаборатории обаче НЕ ПРЕДЛАГА изследване на меда за антибиотици !!! Внимателно изследвах акредитациите на всяка една Българска лаборатория - нито една не е акредетирана за изследване на антибиотици в меда. Няма лъжа, няма измама. А именно това изследване е НАЙ-ВАЖНОТО. Всичко останало е прах и пепел в очите на крайния потребител.

С две думи - човек остава с впечатлението, че някой умишлено е лобирал в България да бъде разрешено продаването на НЕКАЧЕСТВЕН МЕД, за да може да си пробутва боклуците, които не може да изнесе на запад. Невероятно, но факт. Това е самата истина. Колкото до фирмите-износителки - те са принудени да изследват антибиотиците в собствени лаборатории, защото това е показател номер едно в изискванията на западните държави. Вярно е, че собствените им лаборатории не са акредитирани, но това не е и необходимо. Информацията им трябва за вътрешна употреба, за да не се излагат пред западняците, защото случаите на връщане на цели ТИР-ове съвсем не са рядкост.

Какво остава за по-бедните изкупвачи и фирми-износителки без собствени лаборатории - ами те са принудени да правят изследвания в западни лаборатории, като обаче това им отнема време около 2-3 седмици и пари от порядъка на 500-600 EUR за едно изследване. Именно това забавя процеса на изкупуване на меда от пчеларите.

Magdalena
24.08.2013, 15:32
А някой би ли споделил имена на фирми, с които работи и е доволен? Мисля,че темата е много интересна и би била полезна на много. Явно в България е по-лесно да произведеш меда, отколкото да го продадеш!

inio33
24.08.2013, 22:56
Докато Българина не се научи да произвежда качествена стока ще има КОРЕКТНИ И НЕ КОРЕКТНИ търговци.

Magdalena
26.08.2013, 12:39
inio33 мисля, че темата е съвсем различна. Вие като производител на качествен мед, защо не споделите с кого работите?

kokona
26.08.2013, 22:56
Аз съм регистриран в два пчеларски форума, но досега не съм виждал някой да напише: "Аз продадох меда си на еди-кого си, на еди-каква цена, при еди-какви условия.Телефона на търговеца е ......"

marin_006
31.10.2013, 08:46
АПИТРЕЙД ЕООД пловдив купуват с докоменти и съм доволен има я в нета

nefer1980
12.12.2013, 17:54
АПИМЕЛ ГР.РАКОВСКИ колеги чакам ги от 4-5 месеца взеха ми проби август месец ....и още ги чакам вече сме декември и при всяко обаждане ми казват ,че ще ми изкупят меда до 10 дена ,не са коректни особено с малките производители мед до 1 тон

georgi rumenov
16.12.2013, 20:50
Колега nefer1980 и аз съм ги чакал много.Обаждат се след 5-6 месеца. Работя с Герада вече 3 години доволен съм за сега.

Искрен Мутафов
16.12.2013, 21:20
Колега nefer1980 и аз съм ги чакал много.Обаждат се след 5-6 месеца. Работя с Герада вече 3 години доволен съм за сега.

И ако не е тайна би ли споделил цените за съответните видове мед, които плащат?!?

nefer1980
18.12.2013, 09:08
Колега ГЕОРГИ доволен ли си от Герада коректни ли са ако е възможно тел за връзка,благодаря ти предварително.

Искрен Мутафов
18.12.2013, 10:08
Имаш интернет, отваряш си някоя търсачка - примерно "google", пишеш там герада, и хоп излиза ти уеб сайтът им и там си намираш техните координати. Те са био ориентирани. От колеги съм чувал че те ходят на проверки дали пчеларите от които купуват мед спазват изискванията за биологично производство, за базата за добив на продукцията, нещо което някой подметна в темата за Апи трейд.

динев
19.12.2013, 11:28
Взимат меда, казват,че ще платят по банков път, но друг път. Ако си от източна България, си носиш меда за твоя сметка с твой транспорт. Това е коректноста на фирмата.