PDA

Виж пълната версия : Къде изчезна Матеев



rosty_sz
14.01.2017, 23:59
Уважаеми съфорумници, много се надявам да се почувствали осезателно липсата на Матеев през последните седмици. За една година форума загуби много от своите ценни потребители. Не искам да ги изброявам поименно, защото при всички случаи ще изпусна някой и това ще бъде обидно за него. Така или иначе нивото във форума става все по трагично и по трагично. Всички тези ценни потребители се почустваха обидени от тъпотиите на няколко човека, някои от които се вихрят и до днес, а други напуснаха безславно, но оставяйки изсраното си тук. Не е ли време да да се извиним на обидените и да се опитаме през новата година да бъдем по толерантни по между си, а модераторите да бъдат безкомпромисни за да се въведе ред и дисциплина? Не е ли крайно време да се появи затворена група в която да се допускат само креативни потребители и в която да не могат да стоят няколко стотин кибика, които влизат единствено за да крадат знания? Ако искаме да запазим нашия форум и вдигнем неговото ниво има много въпроси, които трябва да обсъдим, но на първо време нека се опитаме да върнем поне част от креативните потребители. И след като открих темата за Матеев мисля да почна с него.
Матеев, доста сме спорили с теб и понякога сме били на границата на добрия тон. Надявам се, че си възприемал нашите спорове за конструктивни и не повлияни от някакви лоши чувства, комплексарщини и т.н. Ако все пак съм те обидил с държанието си през тези години моля да бъда извинен и се надявам да не съм станал част от причината да напуснеш форума.

Валентин.
15.01.2017, 10:44
Не мисля, че Матеев е “обиден“. Мисля, че лека-полека му минава “мерака“ по пчеларството.:yo:

kubio
15.01.2017, 10:49
Не мисля, че Матеев е “обиден“. Мисля, че лека-полека му минава “мерака“ по пчеларството.:yo:

..и за което,прави дебели намеци през последните месеци... даже ''теоретично'' обясни как ще разпродаде всичко на отводки тази пролет и пътя...

...да се очаква и дърпане на ''шалтера'' на форумчето... последния да загаси лампата ;)

Валентин.
15.01.2017, 10:59
Всеки си знае какво му на и във главата. Аз само си казах мнението, което не е задължително да е вярно.:yo:

miroslav70
15.01.2017, 11:20
Не мисля, че Матеев е “обиден“. Мисля, че лека-полека му минава “мерака“ по пчеларството.:yo:
А може би и няма какво повече да научи от този форум.

ch.atanasov
15.01.2017, 11:51
А може би и няма какво повече да научи от този форум.

Ако е учил от форума, то това е било отдавна. Повече е давал на форума и се чудя, как ви хрумна идеята, че е обиден и повече няма да се появи. Ами по тази логика сигурно е обиден и на фейса, и там го няма. Ще умра от смях. Той да не е в детската градина, да се нацупи и да спретне нов форум, видите ли само за креативни.:bigsmile:

miroslav70
15.01.2017, 12:05
Ако е учил от форума, то това е било отдавна. Повече е давал на форума и се чудя, как ви хрумна идеята, че е обиден и повече няма да се появи. Ами по тази логика сигурно е обиден и на фейса, и там го няма. Ще умра от смях. Той да не е в детската градина, да се нацупи и да спретне нов форум, видите ли само за креативни.:bigsmile:
Прав си,но все пак...човек се учи до като е жив.

Пламен Керчев
15.01.2017, 13:13
Не е ли крайно време да се появи затворена група в която да се допускат само креативни потребители и в която да не могат да стоят няколко стотин кибика, които влизат единствено за да крадат знания?
Само с това не мога да се съглася. Уважавам и ценя всичко написано от теб, но това не е ли плод на дългогодишният ти опит в бранша. Нали това е целта на един форум участниците да обменят опит и да са си полезни един друг но и да помагаме на начинаещите. Те да прилагат добрите пчеларски практики за които ще научат от близки, познати, приятели а повечето от форума. В това отношения трябва да сме по толерантни.
А за заядливите съм съгласен напълно.

freddie46
15.01.2017, 13:17
Според мен Матеев е бил ангажиран с Общото събранието на КБП и затова го е нямало във форума толкова време.

Kowalski
15.01.2017, 13:19
Някой няма ли му телефонния номер?Може би,човека има някакви проблеми.Може би просто си въобразявате.Аз от скоро съм сред вас,но се личи че човека е много напред със занаята и е един от най-важните лица(учители) във форума.Дано всичко е наред.

Kowalski
15.01.2017, 13:24
Само с това не мога да се съглася. Уважавам и ценя всичко написано от теб, но това не е ли плод на дългогодишният ти опит в бранша. Нали това е целта на един форум участниците да обменят опит и да са си полезни един друг но и да помагаме на начинаещите. Те да прилагат добрите пчеларски практики за които ще научат от близки, познати, приятели а повечето от форума. В това отношения трябва да сме по толерантни.
А за заядливите съм съгласен напълно.

Форума е безценен!

borifototo
15.01.2017, 14:21
За мене неговите мнения са най-подробни, дава всичко стъпка по стъпка.Като начинаещ пчелар научих много от него.

tsc1
15.01.2017, 14:39
Според мен Матеев е бил ангажиран с Общото събранието на КБП и затова го е нямало във форума толкова време.
Решенията на това събрание ще Ви дадат отговор на всички въпроси. Имайте малко търпение....

valyo
15.01.2017, 14:49
Уважаеми съфорумници, много се надявам да се почувствали осезателно липсата на Матеев през последните седмици. За една година форума загуби много от своите ценни потребители. Не искам да ги изброявам поименно, защото при всички случаи ще изпусна някой и това ще бъде обидно за него. Така или иначе нивото във форума става все по трагично и по трагично. Всички тези ценни потребители се почустваха обидени от тъпотиите на няколко човека, някои от които се вихрят и до днес, а други напуснаха безславно, но оставяйки изсраното си тук. Не е ли време да да се извиним на обидените и да се опитаме през новата година да бъдем по толерантни по между си, а модераторите да бъдат безкомпромисни за да се въведе ред и дисциплина? Не е ли крайно време да се появи затворена група в която да се допускат само креативни потребители и в която да не могат да стоят няколко стотин кибика, които влизат единствено за да крадат знания? Ако искаме да запазим нашия форум и вдигнем неговото ниво има много въпроси, които трябва да обсъдим, но на първо време нека се опитаме да върнем поне част от креативните потребители. И след като открих темата за Матеев мисля да почна с него.
Матеев, доста сме спорили с теб и понякога сме били на границата на добрия тон. Надявам се, че си възприемал нашите спорове за конструктивни и не повлияни от някакви лоши чувства, комплексарщини и т.н. Ако все пак съм те обидил с държанието си през тези години моля да бъда извинен и се надявам да не съм станал част от причината да напуснеш форума.

Матеев си активен но в други форуми :) . Комуто липсва да го търси тук:
http://forum.investor.bg/forum/%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D1%83%D1%82%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D1%8A%D1%80%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%8F/3152488-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%86%D0%B8%D 1%8F-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%B2%D1%88%D 0%B0-%D1%82%D1%8A%D1%80%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%B5%D0%B2

rosty_sz
15.01.2017, 14:55
Аз на мястото на Матеев, бих се чувствал неприятно на страниците на форума. Десетки са потребителите които всячески искат да покажат че " са по знаещи и можещи от милионерчето". Още десетки са тези които само търсят кусури в обществената му дейност в сектора. С настоящата тема искам да предизвикам всички да се замислят относно поведението си на страниците на форума. Да попитам КОЛКО МИЛИОНЕРА ( УСПЕЛИ ХОРА В БИЗНЕСА) СА ВИ ОТДЕЛИЛИ СТОТИЦИ ЧАСОВЕ ВРЕМЕ ЗА ДА ВИ ПРЕДСТАВЯТ ТЕХНИЯ НАЧИН НА МИСЛЕНЕ, ЗНАНИЯ, НАЧИН НА РАБОТА И Т.Н.?
Колко човека познавате със знания за пчелите като "скутелатора"?
Не ви ли липсва креативността на " м-пчелари"?
Да продължавам ли? Няма смисъл.
Някой не са съгласни да има група с ограничен достъп и може и да са прави.Аз бих се чувствал добре в такава група и не биха ми липсвали спама, лошото отношение, безсмилените въпроси отправени от тотални мързеливци които не са прочели една страница пчеларска литература или от форума но искат да им се помогне ВЕДНАГА. Не биха ми липсвали некомпетентните мнения на хора с един кошер взимащи отношение по въпроси свързани с промишленото (едрото) пчеларство. Не знам, може би трябва да приема нещата такива каквито са и да не ми пука. Да ама не съм такъв, а дали това не е моя грешка?......
Както и да е. Ще се радвам ако нещата се променят и някои от хората спрели да пишат се завърнат.

valyo
15.01.2017, 17:00
Ако само имаше бегла представа колко по-добре щеше да е форума ако ги нямаше 99% от тези "... СТОТИЦИ ЧАСОВЕ ВРЕМЕ ЗА ДА ВИ ПРЕДСТАВЯТ ТЕХНИЯ НАЧИН НА МИСЛЕНЕ, ЗНАНИЯ, НАЧИН НА РАБОТА И Т.Н.? ..". Включително и тази тема.
От моя гледна точка са ми загубили времето.

ch.atanasov
15.01.2017, 17:26
Някой не са съгласни да има група с ограничен достъп и може и да са прави.Аз бих се чувствал добре в такава група ....


Такава група е немислима, ще умрете от скука в нея.:bigsmile:


Преди годни , по някакъв повод ти предложих да направиш тема , в която да пишат професионални пчелари. Тогава писах, че аз като любител, ще чета с интерес. Към днешна дата,май няма такава тема. Няма и да има, защото профитата са стигнали до някъде не си казват тайните. Много хора пишеха преди години, но докато понаучиха занаята, докато усвоят програмите. Сега са стари кучета и им е под достойнството, а и форума се разви и нещата се повтарят и потретват.

пп. Лично аз си прекарвам добре тук, съжалявам за изтерзаните.crying;

kuline
15.01.2017, 17:29
Мисля си, че някои страдат от параноя. Телефона му го има на много места и който иска може да му звънне. Който е по-отдавна тук и е следил отблизо форума, има обяснение за кратковременните липси на Матеев. Подкрепям Рости в идеята му за затворена група, в която да се обсъждат неща свързани с пчеларство като бизнес. Както той се изрази, проблемите на пчеларя с брой семейства равняващи се на пръстите на едната ръка, не са същите проблеми, както при големите пчелини. И ред други причини, поради които е удачно да има такава група.

ПП Що касае споделянето на опит, който иска може на ЛС, да се възползва от детайли по споделен опит, защото тук има големи фурии, които иронизират вся и всё. За това не се чудете, защо доста от старите и читави потребители липсват. Не е заради това, че са се научили и вече не им е необходимо присъствието тук или защото си крият опита, а просто защото .... оставям на вас да осъзнаете.

npachovski
15.01.2017, 18:10
Аз като гледам и в другия форум реагират по същият начин на темите му както и тук. Веднага още след първите му две мнения се намери някой да му каже " тва са пълни глупости, но нямам време да споря с теб" но той е развил темата до 10 страници въпреки, че са се отнесли към идеята му така както рости казва, че е правено и тук. Там също едва ли всички който спорят с него имат неговите възможности. Не мисля, че е правилно като администратор и главно действащо лице на форума да ни заебе така без дори и да каже какво го е накарало. По скоро на нас може да ни е обидно. Не един път е обяснил как не трябва да се взимат бизнес решения обвързани с емоции и във форекс форума е обяснил точно това. Според мен се разделя емоционално с нас и пчеларството за да може да вземе следващото си бизнес решение :) а щом Матеев не вижда бизнес сред в пчеларството какво остава за повечето който нямат неговите бизнес умения дали си струва? :cool:

delta.e
15.01.2017, 20:26
Къде е , Матеев ? Къде е , Scutelator ?
И те са хора и имат нужда от почивка .
Хайде Вие , нали сте знаещи кажете ми , как да реагирам с пчелите при тези атмосферни условия ?

rosty_sz
15.01.2017, 20:40
Къде е , Матеев ? Къде е , Scutelator ?
И те са хора и имат нужда от почивка .
Хайде Вие , нали сте знаещи кажете ми , как да реагирам с пчелите при тези атмосферни условия ?

Доста е неприятно времето. При всички случаи трябва да отворим някакъв вход за въздух изпод снега и да дадем храна на нуждаещите се. После е божа работа. В тоя студ подгряването на кошерите което сме дъвкали много пъти, може би ще е добър вариант, но ако не си го внедрил предварително сега едва ли ще стане.
Пускам ти на лично още нещо което не искам да прочетат кибиците и ако имаше група за която стана еъпрос по горе щях да споделя и там.

Гогол
15.01.2017, 21:30
кажете ми , как да реагирам с пчелите при тези атмосферни условия ?
ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО–НИКАК!!! През тези 2–3 топли дена те са се организирали и са направили каквото ги е научила Майката–Природа.Ако са имали пило/запечатано/ са принесли мед около него за около десетина дена.Ако нямат,вече са под рога на изобилието/ако не са били там и разбира се ,ако есента си им позволил да го напълнят до горе и да прелива според нечии схващания/.Седни си до кюмбенцето да ти топли гръбчето,наливай си от онова ,резливото,дето пуска искри/по 1 каничка/,замезвай с домашно свинско/може и диваче/ и кажи на жена си чайника с джинджифиловия чай да къкри постоянно.Много е полезен.И така до 15–20 февруари.Ако задържи така –към 10 март си ти.Забравяш и кюмбе,и искрящо ,и мезе.

Петър84
15.01.2017, 21:31
..и за което,прави дебели намеци през последните месеци... даже ''теоретично'' обясни как ще разпродаде всичко на отводки тази пролет и пътя...

...да се очаква и дърпане на ''шалтера'' на форумчето... последния да загаси лампата ;)

То отводки добре но кои ще ги купи,при тия смешни цени на меда

Гогол
15.01.2017, 22:01
То отводки добре но кои ще ги купи,при тия смешни цени на меда

Има,има Петьо кой да ги купи!При смешни цени на меда,ще има и смешни цени на отводките.А от там и смешни цени на развити с–ва.Докато влака влезе в релси.А влезе ли,всичко ще се нормализира.Който оцелее!

borislav1985vk
15.01.2017, 22:10
Колега rosti_sz,нищо чудно и да си научил нещо от някой ''кибик''.Не се сърди,но това е едно грозно окачествяване на доста хора ,повечето от които едва ли познаваш.

tsc1
15.01.2017, 22:28
.....
Хайде Вие , нали сте знаещи кажете ми , как да реагирам с пчелите при тези атмосферни условия ?
Сипи им по един коняк към сладкото мезе, което си имат и да си лягат! Още дълга зима ги чака....

nyanakiev
16.01.2017, 10:05
всеки луд с номер , ама някой с цяла програма

Remi
16.01.2017, 10:33
Нощес кат са прибира от кръчмата си затрии цървулите, някой да ги и мернал нейде?

Петър84
16.01.2017, 13:16
Има,има Петьо кой да ги купи!При смешни цени на меда,ще има и смешни цени на отводките.А от там и смешни цени на развити с–ва.Докато влака влезе в релси.А влезе ли,всичко ще се нормализира.Който оцелее!Колега дано скоро тръгне тоя сектор,иначе много хора ще се откажат от пчеларството

delta.e
16.01.2017, 14:21
Сипи им по един коняк към сладкото мезе, което си имат и да си лягат! Още дълга зима ги чака....

Зная , какво да правя . Въпросът бе уловка . :)

ch.atanasov
16.01.2017, 15:51
Зная , какво да правя . Въпросът бе уловка . :)

Варна си е Варна, рибар, до рибар. Даже и лично съобщение -забранено за кибици си хвана.:bigsmile:


"Пускам ти на лично още нещо което не искам да прочетат кибиците ..."

Mateev
16.01.2017, 20:06
Привет на всички посетители на форума!
Благодаря на всички за топлите и приятни думи, които се изказаха по мой-адрес в тази тема.

Не съм умрял и не съм си загубил интереса си към пчеларството. Жив съм, здрав съм и по всичко изглежда, че още дълго време ще ви тормозя да ми четете постингите в този форум. :)

Причината да влизам толкова рядко във форума е, че временно съм пренасочил усилията си в друго направление. Става въпрос за една моя стара краста - търговията на международните финансови пазари, известна под името FOREX. Просто исках да използвам няколкото по-свободни месеца през зимния период, за да доразвия и изтествам няколко стари мои идеи за печеливша валутна търговия. И това и направих - ден и нощ програмирах на компютъра си една моя концепция, която отдавна зрее в кухата ми глава. :)

Та всичко си е в реда на нещата. Ще се позанимавам с тази концепция още малко време и като навлезем в активния сезон, ще я захвърля и отново ще се концентрирам в пчеларството. И така до следващата зима ..... :)

В момента при мене е пълна лудница точно около пчеларството или по-точно около годишните събрания на КБП и БПРА. Специално около БПРА до края на месеца няма да имам миг почивка. След това идва изложението в Плевен, а след това се пуква пролетта и ето ти го дошъл новия пчеларски сезон с неговите си проблеми и работата около тях.

kuline
16.01.2017, 20:16
Влизай от време на време, че някои останаха без коса. Ако беше се забавил още малко, щяха да помислят, че си на път за луната, а и докато се върнеш... :bigsmile:

vencii
16.01.2017, 20:31
Не съм умрял и не съм си загубил интереса си към пчеларството. Жив съм, здрав съм.

Дръж се наборе, няма да се даваш ей. Щото можеш още много да дадеш за пчеларството.

tsc1
16.01.2017, 20:59
......
Причината да влизам толкова рядко във форума е, че временно съм пренасочил усилията си в друго направление. Става въпрос за една моя стара краста - търговията на международните финансови пазари, известна под името FOREX. Просто исках да използвам няколкото по-свободни месеца през зимния период, за да доразвия и изтествам няколко стари мои идеи за печеливша валутна търговия. И това и направих - ден и нощ програмирах на компютъра си една моя концепция, която отдавна зрее в кухата ми глава. :)
......

И аз го отдавам на кухата си глава, но не схванах как остойностяваш емоциите в тая концепция.

Трендафил Дончев
16.01.2017, 21:05
в кухата ми глава.


на кухата си глава.

Еееееее, признахте си най - после. :bigsmile:

tsc1
16.01.2017, 21:09
Еееееее, признахте си най - после. :bigsmile:
"Колкото повече знаеш, толкова повече не знаеш!"

ndm
16.01.2017, 21:45
АААА си призная честно аз наистина съм кебик. В кръчмарския бридж има едно златно правило – кебика има право на две обаждания и едно посягане.

kuline
16.01.2017, 22:04
Обаче по правилата на картоиграчите, в пенсионерския клуб, всяко обаждане от кибик е последвано от удар с бастун по главата. Т.е. правилата навсякъде са различни! ;)

Юрий Цветков
16.01.2017, 22:18
Уважаеми съфорумници, много се надявам да се почувствали осезателно липсата на Матеев през последните седмици. За една година форума загуби много от своите ценни потребители. Не искам да ги изброявам поименно, защото при всички случаи ще изпусна някой и това ще бъде обидно за него. Така или иначе нивото във форума става все по трагично и по трагично. Всички тези ценни потребители се почустваха обидени от тъпотиите на няколко човека, някои от които се вихрят и до днес, а други напуснаха безславно, но оставяйки изсраното си тук. Не е ли време да да се извиним на обидените и да се опитаме през новата година да бъдем по толерантни по между си, а модераторите да бъдат безкомпромисни за да се въведе ред и дисциплина? Не е ли крайно време да се появи затворена група в която да се допускат само креативни потребители и в която да не могат да стоят няколко стотин кибика, които влизат единствено за да крадат знания? Ако искаме да запазим нашия форум и вдигнем неговото ниво има много въпроси, които трябва да обсъдим, но на първо време нека се опитаме да върнем поне част от креативните потребители. И след като открих темата за Матеев мисля да почна с него.
Матеев, доста сме спорили с теб и понякога сме били на границата на добрия тон. Надявам се, че си възприемал нашите спорове за конструктивни и не повлияни от някакви лоши чувства, комплексарщини и т.н. Ако все пак съм те обидил с държанието си през тези години моля да бъда извинен и се надявам да не съм станал част от причината да напуснеш форума.Ами какво да ти кажа приятелю. Някога в този форум се говореше основно за пчели и всичко свързано с тяхното отглеждане. Сега се говори, основно за пари, програми, бизнес, както и за ракия, мезе, световни конспирации и въобще темите в непчеларския раздел са най-активни. Няма лощо, но лично на мен не ми е интересно, а както изглежда и на много други пчелари.

ndm
16.01.2017, 23:10
Май наистина съм попаднал в някакъв клуб, ама добре, че има и медари. Щото съсловието нали знаете на колко категории се дели.

kuline
16.01.2017, 23:32
Май наистина съм попаднал в някакъв клуб, ама добре, че има и медари. Щото съсловието нали знаете на колко категории се дели.

Да, форума по своята същност е клуб, от хора с общи интереси, в случая наречените от теб - "медари". В клуба има достатъчно информация, която се свързва с "медарството". Прочети туй-онуй, помисли, добий представа за пребиваващите тук и чак тогава - кори. Ако нещо не можеш да откриеш, попитай най-активния супер модератор, той би следвало да те упъти, ако пък не - постави си въпроса и съм сигурен, че ще имаш компетентен отговор, успоредно с бъзиците, които можеш да отминеш с лека ръка! ;)

Mateev
17.01.2017, 12:33
в кухата ми глава.


на кухата си глава.


Еееееее, признахте си най - после. :bigsmile:

Той света се движи само от откачалки - както за добро, така и за лошо. :) И такива има много, но ние научаваме само за една малка част от тях, и то само тогава, когато успеят или когато се провалят с гръм и трясък.

stalev
17.01.2017, 20:36
Като заговорихме за изчезнали, някой има ли представа какво става с Даман Дамянов, и има ли някой контакт с него?

kuline
17.01.2017, 20:40
Като заговорихме за изчезнали, някой има ли представа какво става с Даман Дамянов, и има ли някой контакт с него?

ЕЕЕ, прочети темата, не е толкова дълга и може сам да си отговориш.

ПП Не в тази, а в друга тема сме писали. ;)
http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=108&page=219&p=119977#post119977
ето тук сме чепкали въпроса

Той си направи свой форум.

ch.atanasov
17.01.2017, 20:52
Като заговорихме за изчезнали, някой има ли представа какво става с Даман Дамянов, и има ли някой контакт с него?

https://www.pushalka.com/forum/index.php

tsc1
17.01.2017, 21:25
ЕЕЕ, прочети темата, не е толкова дълга и може сам да си отговориш.

ПП Не в тази, а в друга тема сме писали. ;)
http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=108&page=219&p=119977#post119977
ето тук сме чепкали въпроса

Той си направи свой форум.
Нова пчеларска организация ще има ли? Не е ли време вече пчеларските организации да се обединят в клъстър? За това сега се плаща от ЕС.

kuline
17.01.2017, 21:34
Нова пчеларска организация ще има ли?

Какъв си "мушморок".
До колкото знам, целта на новия форум не е създаване на ентата пчеларска организация. Останалото може да сподели липсващия тук, защото аз не съм оторизиран да говоря от негово име. Това което мога да споделя е, че там атмосферата е по-различна. ;)

ПП За да отговоря на допълнението от твоя пост, ще кажа, че там, по мои впечатления, болшинството от членовете не се интересуват и не се възползват от европейските средства. Амсалаци А?. Тъй че провокацията е безсмислена ;)

tsc1
17.01.2017, 21:42
Какъв си "мушморок".
До колкото знам, целта на новия форум не е създаване на ентата пчеларска организация. Останалото може да сподели липсващия тук, защото аз не съм оторизиран да говоря от негово име. Това което мога да споделя е, че там атмосферата е по-различна. ;)
Ами ако за мушмурок приемаш всеки, който има смелостта да ти каже истината - приемам го и аз. Колкото до атмосферата - "Поживем, увидим!".

kuline
17.01.2017, 21:48
Ами ако за мушмурок приемаш всеки, който има смелостта да ти каже истината - приемам го и аз. Колкото до атмосферата - "Поживем, увидим!".

Не, за мушмОрок приемам всеки, който провокира, за да получи отговор, на някой свой въпрос. Не му е мястото, нито пък аз съм човека, който да прави ретроспекция на този форум, тъй че да го сравнявам с новия.

tsc1
17.01.2017, 21:55
Не, за мушмОрок приемам всеки, който провокира, за да получи отговор, на някой свой въпрос. Не му е мястото, нито пък аз съм човека, който да прави ретроспекция на този форум, тъй че да го сравнявам с новия.
Форумите са като браковете - еднакво щастливи в началото си и различно нещастни в края си. Малко са тия, които имат дълъг живот, при това без модериране. Ето ти пример за един такъв: http://mcu-bg.com/mcu_site/

kuline
17.01.2017, 22:03
Форумите са като браковете - еднакво щастливи в началото си и различно нещастни в края си. Малко са тия, които имат дълъг живот, при това без модериране. Ето ти пример за един такъв: http://mcu-bg.com/mcu_site/

Живи и здрави да сте присъстващите там, но ми идва в повече, да се регистрирам там и да ви проследя съществуването. Да, забелязах на първо четене 2004-2017 година - евала! Що касае модерирането, то зависи не от броя на модераторите, а от техния капацитет и най-важното от ЧЛЕНОВЕТЕ на форума! ;)

дядо борю
18.01.2017, 10:20
Колега дано скоро тръгне тоя сектор,иначе много хора ще се откажат от пчеларството

Господ си знае работата,ще останем само тези които получават оргазъм при ужилване и спонтанна яекулация.

Remi
18.01.2017, 10:39
Господ си знае работата,ще останем само тези които получават оргазъм при ужилване и спонтанна яекулация.


Ейго и един пчеларин да са изкаже, както си трябва !
Кратко!
Точно!
и
Ясно!

Поздравления !

Илиев
18.01.2017, 12:01
Признавам си, че не изпитвам чак такова върховно удоволствие от пчеларстването, но за сметка на това пък като видя изкупчията да минава със буса през село - и получавам ерекция!

jordanov
18.01.2017, 13:48
А той да не би затова да минава?

freddie46
18.01.2017, 14:04
Колега ,трябва да се пазариш с изкупчията да минава по-често през ваше село.
Поздрав:Цветан Димитров

Христо Димитров
18.01.2017, 18:43
Признавам си, че не изпитвам чак такова върховно удоволствие от пчеларстването, но за сметка на това пък като видя изкупчията да минава със буса през село - и получавам ерекция!


Брей,колега,щом от изкупчията с буса получаваш ерекция,от 2 красиви блондинки какво ли ще получиш :))))))

Трендафил Дончев
18.01.2017, 20:12
Брей,колега,щом от изкупчията с буса получаваш ерекция,от 2 красиви блондинки какво ли ще получиш :))))))

Антибиотици от джипито.;)

Илиев
18.01.2017, 20:22
Ако и те/двете изкупуват меда под 5лв килото, по-скоро да изядат една гора бой - за да им е гадно!

jdrumev
14.03.2017, 13:49
http://e-ecodb.bas.bg/rdb/bg/

Mateev
14.03.2017, 22:28
Ха-ха ....... наистина съм от изчезващите животни, които са на път да загинат, защото не могат да се приспособят към съвременните дадености на околната среда. :) :) :)

Истината обаче е на друго място - освен пчеларството се опитвам да създавам, водя и контролирам още 5-6 различни други бизнеса. И тъй като зимата е донякъде по-свободна от пчеларска гледна точка, концентрирах се да направя нещо полезно и по другите си бизнеси. А за който наистина му е любопитно - последните месеци се занимавах да пиша софтуер за автоматизирани стратегии за търговия на световните валутни пазари (FOREX). Това си ми е стара краста още от 2007-а година, когато бях собственик на най-големия български FOREX брокер. От тогава тази краста тлее в мене, и от време на време се разгаря и ме кара да си губя времето с нея.

Като бизнес алтернатива търговията на валутните пазари е много примамлива идея и много хора са хлътнали до шия в нея, но проблемът е, че прогнозирането на пазарите е много трудна, да не кажа почти невъзможна задача. Аз се опитвам да напиша програма за успешна автоматизирана търговия, но не се знае дали въобще някога ще успея. Така че от тази гледна точка може да се каже, че практикувам нещо като хоби, с неясен икономически резултат за в бъдеще.

agro
14.03.2017, 22:31
...последните месеци се занимавах да пиша софтуер за автоматизирани стратегии за търговия на световните валутни пазари (FOREX).

А какво стана със софтуера за пчелното семейство, аз съм потенциален клиент, ако мога да му смогна на цената?

jdrumev
14.03.2017, 22:43
А какво стана със софтуера за пчелното семейство, аз съм потенциален клиент, ако мога да му смогна на цената?



Е ти с парите си с връзки и ще стане твоята работа бърже, аз пък чакам майската помоция,,подарена майка,,:bigsmile:

Mateev
14.03.2017, 22:43
А какво стана със софтуера за пчелното семейство, аз съм потенциален клиент, ако мога да му смогна на цената?

На този етап буксува ....... :)
Сам виждаш, че съм се захванал с уж по-интересни неща. Не мога да свърша всичко, което ми хрумва като идеи, така че си имам някакви приоритети кое след кое ще го правя.

jdrumev
14.03.2017, 22:46
Да разбира ме ли,че промоциите ще са преди това?

Илиев
14.03.2017, 22:52
Тва с валутните курсове ми идва твърде рисковано - много малки маржове.....преди време реших - в един бизнес първоначално няма ли 300% чиста печалба и хич да не го подхващам, че накрая белким изляза с 20-ина % отгоре.

Mateev
14.03.2017, 22:53
Е ти с парите си с връзки и ще стане твоята работа бърже, аз пък чакам майската помоция,,подарена майка,,:bigsmile:

Не знам дали тази година ще има промоции - имам доста заявки за майки, и повечето пчелари ги искат още през май месец. Така че тогава ще е голяма лудница и свободни майки ще се появят вероятно не по рано от средата или края на юли.

solaris60
14.03.2017, 23:04
Ха-ха ....... наистина съм от изчезващите животни, които са на път да загинат, защото не могат да се приспособят към съвременните дадености на околната среда. :) :) :)

Истината обаче е на друго място - освен пчеларството се опитвам да създавам, водя и контролирам още 5-6 различни други бизнеса. И тъй като зимата е донякъде по-свободна от пчеларска гледна точка, концентрирах се да направя нещо полезно и по другите си бизнеси. А за който наистина му е любопитно - последните месеци се занимавах да пиша софтуер за автоматизирани стратегии за търговия на световните валутни пазари (FOREX). Това си ми е стара краста още от 2007-а година, когато бях собственик на най-големия български FOREX брокер. От тогава тази краста тлее в мене, и от време на време се разгаря и ме кара да си губя времето с нея.

Като бизнес алтернатива търговията на валутните пазари е много примамлива идея и много хора са хлътнали до шия в нея, но проблемът е, че прогнозирането на пазарите е много трудна, да не кажа почти невъзможна задача. Аз се опитвам да напиша програма за успешна автоматизирана търговия, но не се знае дали въобще някога ще успея. Така че от тази гледна точка може да се каже, че практикувам нещо като хоби, с неясен икономически резултат за в бъдеще.

Този пост не го ли четохме и преди време? :bigsmile:

jdrumev
14.03.2017, 23:09
Не знам дали тази година ще има промоции - имам доста заявки за майки, и повечето пчелари ги искат още през май месец. Така че тогава ще е голяма лудница и свободни майки ще се появят вероятно не по рано от средата или края на юли.

То и ГЕРБ така казваха миналата година за кандидата си за президент ,че ще го обяват тогава.:bigsmile:

Mateev
14.03.2017, 23:40
То и ГЕРБ така казваха миналата година за кандидата си за президент ,че ще го обяват тогава.:bigsmile:

То да не би да си паднал от Марс, че да се учудваш на такива неща?

Mateev
14.03.2017, 23:43
Този пост не го ли четохме и преди време? :bigsmile:

Ами какво повече да ви кажа - това е истината, друга няма.

Ако искаш, давай да създаваме FOREX раздел във форума, и там да се надлъгваме кой е спечелил повече пари, познавайки накъде ще тръгне EURUSD например. Ако не знаеш, FOREX трейдерите са по-големи лъжци дори и от рибарите.

solaris60
14.03.2017, 23:59
Ами какво повече да ви кажа - това е истината, друга няма.

Ако искаш, давай да създаваме FOREX раздел във форума, и там да се надлъгваме кой е спечелил повече пари, познавайки накъде ще тръгне EURUSD например. Ако не знаеш, FOREX трейдерите са по-големи лъжци дори и от рибарите.

Ами създай го и да се почваме, не че и сега не се надлъгваме сумарно на квадрат, на рибарите на квадрат и ловците на квадрат.

ivootur
15.03.2017, 06:53
Ами какво повече да ви кажа - това е истината, друга няма.

Ако искаш, давай да създаваме FOREX раздел във форума, и там да се надлъгваме кой е спечелил повече пари, познавайки накъде ще тръгне EURUSD например. Ако не знаеш, FOREX трейдерите са по-големи лъжци дори и от рибарите.

Ами с чужди пари си играят все пак.
Гледах вчера един филм за тях. Извода до който стигнах е че, най големият проблем в сектора им е управлението на риска. Досега са стигнали до 95% управляемост по някаква формула не помня на кой беше. Ама много са си повярвали и от там световната банкова криза 2007 година.