PDA

Виж пълната версия : ЕТИКИРАНЕ И РЕКЛАМА НА ПЧЕЛЕН МЕД И ПРОДУКТИ



borislav aleksandrov
17.12.2016, 15:09
Темата е за всичко свързано с етикетирането и реклама на пчелен мед и продукти както и за публикуване на вашите реклами и етикетии.

Bobi-M9598
17.12.2016, 16:44
Здравейте,

Добре е да има такава тема. С тези цени на едро май все повече от нас ще минат на дребно.
Боре, ако може би ли преместил малко снимки. Спомням си, че беше качвал в други теми. Благодаря!

Поздрави, Г. Георгиев

todor.mitkov
17.12.2016, 19:02
80458046804780488049

todor.mitkov
17.12.2016, 19:04
805080518052
Така ми градираха етикетите в годините. Ако някой си хареса елемент или като цяло етикетче, спокойно да си го "открадне" няма да има сърдити.

Трендафил Дончев
17.12.2016, 19:13
Ако някой си хареса елемент или като цяло етикетче, спокойно да си го "открадне" няма да има сърдити.

Тя идеята е малко такава май. Да се видим кой до къде е стигнал и дали ние сме в крак с модата. Аз мисля, че напротив би трябвало да не си ги показваме и да не си ги мерим, а всеки да действа по своя си начин и по този начин няма да ставаме като гимназистки - всички с еднакви униформи, а всичко ще е разнообразно и много красиво.

Илиев
17.12.2016, 22:28
Моето скромно мнение е, че етикетът трябва да бъде максимално семпъл, обран, черно-бял...най-вече да се откроява от останалите, с разните му там кацнали пчелички на сл.пити и маг. бодили и др. чалгарии....много съм резервиран откъм всякакъв кич.....тънката идея да бъде, че хубавия кон и под скъсания чул си личи.

бат тянко
18.12.2016, 06:16
А моето виждане е, че етикета няма особено значение за продажбата. Стига разбира се, да съдържа необходимата информация- за продукта. По важен е пътя на клиента, до този етикет, и съдържанието в него. Етикети в магазините бол! Кой от кой, по красиви, по- семпли и т.н. Всичките горе долу, един бичим- като клонинги, ама направени от некадърен генетик! Вчера, в Лукойл ми направи впечатление такъв етикет. Хубав, върху многостенно бурканче от 250гр. Цената- за ценители, малко над шест кинта?

bob6666
18.12.2016, 06:33
ако остане време за кръчма не пия чай но проблема ми е опаковката да е стерилна и здрава защото идеята е да го разнасям със себе си за сега се справям но над пазара на дребно може да се работи още

todor.mitkov
18.12.2016, 11:16
Не знам да ли съм на точното място но някакви предложения как могат да се опаковат рекламни дози например пластмасова лъжичка 2-3 мгр. или бурканче или друг вариант за рекламни дози

Такава машина ми е предлагал Ненчо Пенков от Габрово. За контакт - nenchopenkov@abv.bg 0885316969

Питал съм да ползвам на ишлеме машина, която прави малките пакетчета с мед, ама ме отбиха, защото нямало как да гарантирам, че меда ми е чист и може да им замърся производството.

borislav aleksandrov
18.12.2016, 12:34
И етикетите и рекламите си ги изработвам сам затова нямам претенции че са кой знае колко дизайнерски и професионални.

Етикет за акация

8066

А това е реклама

8068

бат тянко
18.12.2016, 13:04
За съжаление, ще си останеш неразбран от повечето колеги. Живота ги е направил прекалено мнителни!

tarty
18.12.2016, 13:30
Борка ще си останеш сам самичък в тази тема , така ми се струва :-):-), а от догодина ще си видиш етикетите по чужди буркани. Колегите предимно гледат какво да откраднат и затова само питат, много са малко, който споделят. Радвам се, че има и хора като теб, лъч надежда за по добро бъдеще.

delta.e
18.12.2016, 14:55
Защо , давате акъл на Борката ?
Момчето се оправя много по-добре от другите колеги .
И шапка му свалям !

Mateev
19.12.2016, 10:36
Не знам дали го осъзнавате, но в наше време ОПАКОВКАТА И ЕТИКЕТА ПРОДАВАТ СТОКИТЕ. Причината е чисто психологическа. Когато потециалния клиент види ПЕРФЕКТНА ОПАКОВКА, подсъзнателно си представя, че тя е опаковала ПЕРФЕКТНО СЪДЪРЖАНИЕ.

Като производители ние СИЛНО СЕ ИНТЕРЕСУВАМЕ от тази психологическа особенност на нашите клиенти. В общия случай процеса на покупка в магазина се състои в следното:

ЕТАП 1: ЗАИНТЕРЕСОВАНОСТ КЪМ ПРОДУКТА: 1 секунда
На този етап клиентите отделят по-малко от 1 секунда време, шарейки с поглед през шаренията от хиляди продукти в магазина. За да им се спре погледа точно на вашият продукт в него трябва да има нещо, което ДА ГО ОТЛИЧАВА от всички останали. В общия случай това може да бъде ФОРМА НА БУРКАНА, ЦВЕТОВО ОФОРМЛЕНИЕ НА ЕТИКЕТА или нещо друго, което да привлича погледа.

Например: шестоъгълен буркан, гланц, светлоотразяващи холограмни етикети, малка книжка, завързана с канап към буркана, вакумиране на капачката и на част от буркана с термосвиваемо фолио, етикетка от буркана към капачката, буркан в кутийка със специална форма, и поне още 1000 други търговски трикове.

ЕТАП 2: ВЗЕМАНЕ НА РЕШЕНИЕ ЗА ПОКУПКА: 10 секунди
До този етап достигат по-малко от 1% от всички продукти в магазина. За 1 секунда сте успели да грабнете вниманието на потенциалния купувач, и той е взел в ръцете си вашият продукт за по-подробно разглеждане. На този етап той вече чете написаното по етикетките, и там очаква да намери това, което го интересува. Още преди да вземе продукта в ръце той е погледнал цената и със сигурност тя не му е харесала. Това е в 99% от случаите, така че от написаното на етикета зависи дали купувача ще си промени мнението или не.

Тука е най-важна ролята на това, което е написано на етикета. Продавача започва да чете, но по диагонал. Не е важно какво точно пише, важното е да го има. Например в табличката с калориите ще се зачетат по-малко от 1% от хората, но нейната липса ще я констатират 90% от хората. Същото важи и за разните му там картинки или символи - Euro, Bio, годен до, производител, BG номер и всякакви други шаренийки. Тука най-важното е те да са много на брой и шарени като цвят. Постните етикети създават впчатление за мурдарство, което се разпространява и върху самия продукт. Въобще каквото и впечатление да си създаде клиента за опаковката, същото това впечатление автоматично се отнася и за продукта в нея.

И тука вече е много важна ролята на дизайнера, който пък трябва да се съобразява с препоръките на маркетолозите, които от своя страна се базират на проучванията за ПСИХОЛОГИЯТА на потенциалните клиенти. Самите потенциални клиенти се делят на ЦЕЛЕВИ ГРУПИ, които се проучват в детайли, и в резултат на това етикетката има дизайн, цвят, шрифт и картинки такива, каквито ги обича съответната целева група.

Най-голямата грешка на пчеларите е, че те дори не се замислят за тези проблеми с продажбите. Дори и техен буркан с мед да попадне на рафт в някой магазин, той обикновенно се проваля за 1 секунда още на ЕТАП 1. А за да има успешна продажба трябва да се достигне до етап 2, в който за 5-10 секунди трябва да успеете да убедите клиента, че дадените пари за този продукт не са много, а точно обратното - прекалено са малко за превъзходните качества на продукта. Това всъщност са качествата на опаковката и етикетите, но клиента рядко се досеща за това. Първосигнално той търси качествени продукти на добра цена, а реално взема решения на базата на КАЧЕСТВЕНИ ОПАКОВКИ ЗА ДОБРА ЦЕНА.

Трендафил Дончев
19.12.2016, 10:49
Не знам дали го осъзнавате, но в наше време ОПАКОВКАТА И ЕТИКЕТА ПРОДАВАТ СТОКИТЕ. Причината е чисто психологическа. Когато потециалния клиент види ПЕРФЕКТНА ОПАКОВКА, подсъзнателно си представя, че тя е опаковала ПЕРФЕКТНО СЪДЪРЖАНИЕ...

Затова ли в Кауфланд меда е 3.99 лв. килограма, с етикет да ти вземе акъла, а меда стои? Моя с голия буркан върви и буркани не ми стигат. Измряха патките които им вземаше акъла шаренията. Явно няма да се съгласиш, но трябва да се научим да хвърляме повече труд в качеството на стоката, а не в по - скъпи етикети. Защото добра стока - много клиенти, а добър етикет и калпава стока - само веднъж.

Mateev
19.12.2016, 10:50
Във връзка с написаното в горния постинг искам да кажа, че ОПАКОВКАТА и ЕТИКЕТА всъщност са НАЙ-ВАЖНИТЕ АСПЕКТИ от нашия бизнес, а не това кой каква пчеларска технология практикува. Успеха на всеки един пчелар зависи преди всичко ОТ ОБЕМА НА ПРОДАЖБИТЕ на добра цена, а не от това как е произвел дадения продукт. За успешния бизнес не е необходимо дори и да го произвеждате този продукт - можете да го купувате и после да му придадете ПОДХОДЯЩ ТЪРГОВСКИ ВИД.

И тъй като при пчеларите това е ахилесовата им пета (слабото им място), би трябвало теми като тази да са много популярни и да предизвикват жив интерес. На фона на това аз се учудвам какъв нищожен интерес има към тази тема.

ПС: Само да ви кажа, че при повечето успешни фирми броя на служителите в отделите за маркетинг и продажби много често НАДВИШАВА броя на служителите, занимаващи се с производство.

Трендафил Дончев
19.12.2016, 10:59
Във връзка с написаното в горния постинг искам да кажа, че ОПАКОВКАТА и ЕТИКЕТА всъщност са НАЙ-ВАЖНИТЕ АСПЕКТИ от нашия бизнес, а не това кой каква пчеларска технология практикува. Успеха на всеки един пчелар зависи преди всичко ОТ ОБЕМА НА ПРОДАЖБИТЕ на добра цена, а не от това как е произвел дадения продукт. За успешния бизнес не е необходимо дори и да го произвеждате този продукт - можете да го купувате и после да му придадете ПОДХОДЯЩ ТЪРГОВСКИ ВИД.

И тъй като при пчеларите това е ахилесовата им пета (слабото им място), би трябвало теми като тази да са много популярни и да предизвикват жив интерес. На фона на това аз се учудвам какъв нищожен интерес има към тази тема.

Какво се чудиш? Какво да ти покажат? Ти не си ли четеш форума и да гледаш снимките? Вади си изводи от тях. Дали кошера е кошер, дали пчелина е пчелин, а от там си вади извод какво ще е качеството. Повечето са на голи буркани и използвани капачки. Това, че има някой по напреднал като Александров е рядкост още в нашите среди. Та не очаквай темата за два дни да се напълни с постове кой, какво и как. Изчакай малко да размислят върху етикетите на колегата и ще видиш какъв бум ще настъпи след дни. Кой по - по - най.

Mateev
19.12.2016, 11:05
Затова ли в Кауфланд меда е 3.99 лв. килограма, с етикет да ти вземе акъла, а меда стои? Моя с голия буркан върви и буркани не ми стигат. Измряха патките които им вземаше акъла шаренията. Явно няма да се съгласиш, но трябва да се научим да хвърляме повече труд в качеството на стоката, а не в по - скъпи етикети. Защото добра стока - много клиенти, а добър етикет и калпава стока - само веднъж.

Не ми се сърди, но това, което го пишеш, не е вярно. То е само една илюзия на хора, които искат някакси да се само успокоят, че постъпват правилно. Реалните статистики обаче говорят за друго ...... :)

В конкретния твой случай може и да си прав, защото ЦЕЛЕВАТА ГРУПА, към която си се насочил, са ТВОИ ПОЗНАТИ. На такава една целева група влияят други фактори, като например, че те ПОЗНАВАТ ЛИЧНО и че ти си създал в тях ПОЛОЖИТЕЛНИ АСОЦИАЦИИ. Тази целева група обаче е ОГРАНИЧЕНА, и в момента в който се опиташ да си разшириш бизнеса, продавайки на други целеви групи, веднага ще осъзнаеш, че те не желаят да закупят твоя мед.

Моите разсъждения са верни за МАСОВИ ПРОДАЖБИ В МАГАЗИННАТА МРЕЖА, а не за локални дребни продажби по места, които винаги са ОГРАНИЧЕНИ, особенно когато някъде има огромна конкуренция от други пчелари.

Mateev
19.12.2016, 11:11
Като цяло ако НЯМА КОНКУРЕНЦИЯ, можеш да си продаваш меда дори и в ръждиви кутии от стари консерви. В наше време обаче трудно може да се намери продукт без конкуренция, така че ролята на етикета и опаковката отдавна е станал ОСНОВЕН ФАКТОР, който може да накара клиентите да изберат твоя продукт, а не нечий друг.

Трендафил Дончев
19.12.2016, 11:14
Не ми се сърди, но това, което го пишеш, не е вярно. То е само една илюзия на хора, които искат някакси да се само успокоят, че постъпват правилно. Реалните статистики обаче говорят за друго ...... :)

В конкретния твой случай може и да си прав, защото ЦЕЛЕВАТА ГРУПА, към която си се насочил, са ТВОИ ПОЗНАТИ. На такава една целева група влияят други фактори, като например, че те ПОЗНАВАТ ЛИЧНО и че ти си създал в тях ПОЛОЖИТЕЛНИ АСОЦИАЦИИ. Тази целева група обаче е ОГРАНИЧЕНА, и в момента в който се опиташ да си разшириш бизнеса, продавайки на други целеви групи, веднага ще осъзнаеш, че те не желаят да закупят твоя мед.

Моите разсъждения са верни за МАСОВИ ПРОДАЖБИ В МАГАЗИННАТА МРЕЖА, а не за локални дребни продажби по места, които винаги са ОГРАНИЧЕНИ, особенно когато някъде има огромна конкуренция от други пчелари.

Не се сърдя ни най - малко. Защото номера с изтритата ябълка вече не върви. Хората се усетиха и търсят вече качеството, а не опаковката. Децата вече не вярват в Дядо Коледа ти искаш родителите да лъжеш с лъскави опаковки. Но ти си знаеш начина на работа, а аз знам моя. Само да не дава Господ да продам някой буркан в Габрово, че ........ще си леееш куршум.:bigsmile:

Трендафил Дончев
19.12.2016, 11:17
Като цяло ако НЯМА КОНКУРЕНЦИЯ, можеш да си продаваш меда дори и в ръждиви кутии от стари консерви. В наше време обаче трудно може да се намери продукт без конкуренция, така че ролята на етикета и опаковката отдавна е станал ОСНОВЕН ФАКТОР, който може да накара клиентите да изберат твоя продукт, а не нечий друг.

Напротив. Тук сме се нагъчкали един до друг. Дори има един под прозореца ми където живея. Аз съм повече време на пчелина му отколкото той.:bigsmile: И като куриоз. Работим на едно и също място и сме колеги и по професия.

tarty
19.12.2016, 11:18
Напротив. Тук сме се нагъчкали един до друг. Дори има един под прозореца ми където живея. Аз съм повече време на пчелина му отколкото той.:bigsmile:

Това да не е сина ти :-):-):-):-):-)

Mateev
19.12.2016, 11:23
...... Хората се усетиха и търсят вече качеството, а не опаковката. .....

И как хората в магазина ще разберат, че твоя продукт е най-качествения?

бат тянко
19.12.2016, 11:25
Масови продажби, в магазинната мрежа? С произведеното от един пчелар? Че той, колко тона ще произведе? Моята целева група са постоянните клиенти. Тези, които биха ме препоръчали на приятели, и познати. Да, с етикета за който иде реч бих ги привлякъл. Но, ако съдържанието зад същия този етикет е нула? Колко ще повторят покупката? Колкото и велик дизайнер да направи етикета, аз сам, дали ще осигуря 200 тона мед за тази масова експанзия? Или говорим за пет тона, от един пчелар? Малко се пообърках, май....

Трендафил Дончев
19.12.2016, 11:28
И как хората в магазина ще разберат, че твоя продукт е най-качествения?

С питане. След това с опитване и няма отърване.;) Да разказвам ли истински случай? Що не ме вземеш за рекламен агент да ти покажа как става продажбата на мед, но ще го произвеждаш както аз ти кажа, а не както ти си знаеш.:bigsmile:

Трендафил Дончев
19.12.2016, 11:32
Това да не е сина ти :-):-):-):-):-)

В нашата рода не си унаследяваме професиите и хобитата. Всеки работи коренно различни неща. Не се скъпим за книгите които сме чели, а ги хвърляме на пункта.:bigsmile:

бат тянко
19.12.2016, 11:39
8071
Никой, не е повторил от тези заради етикета. А заради съдържанието в тях.

Mateev
19.12.2016, 11:42
И как хората в магазина ще разберат, че твоя продукт е най-качествения?

С питане. След това с опитване и няма отърване.;) Да разказвам ли истински случай? Що не ме вземеш за рекламен агент да ти покажа как става продажбата на мед, но ще го произвеждаш както аз ти кажа, а не както ти си знаеш.:bigsmile:

Хоппаааа .........
Топло, топло ........
Доближаваш се до истината, но все още не си я осъзнал напълно. Затова ще ти помогна ......

Какви инструменти има един клиент, за да разбере дали някакъв мед е качествен?
Визуални - цвят и консистенция на меда
Вкусови - аромат и вкус

Ама че то всеки един пчелар, дори и тарикатите, могат да ги докарат тези параметри. Тарикатите дори ще се изхитрят да добавят боя, аромати и есенции за вкус. И техния мед ще стане НЕРАЗЛИЧИМ ОТ ТВОЯ.

Ти би могъл да се похвалиш на клиента, че твоя мед е перфектен, но същото ще го каже и тариката, който го е наблъскал с инвертиран сироп, антибиотици, боя, аромати и есенции.

Разбираш ли го това? На практика ти НЯМАШ НАЧИН, по който да ДОКАЖЕШ, че твоя мед е по-качествен. Клиента на дребно от своя страна няма начин как да провери твърденията ти - твоите или на тариката. Въпреки това клиента трябва да си купи 1 бурканче мед, защото детето е болно от грип например. Тоест клиента Е ДЛЪЖЕН ДА НАПРАВИ ИЗБОР между тебе и тариката, и тъй като няма никаква друга информация относно качеството на двата вида "мед", той започва да търси ДОПЪЛНИТЕЛНИ КРИТЕРИИ, и ги намира във външното оформление на бурканчетата. И ще купи по-добре оформеното бурканче, защото това ПРЕДПОЛАГА, че производителя СЕ Е ПОСТАРАЛ ПОВЕЧЕ. А щом производителя се е постарал за бурканчето и етикета, ПРЕДПОЛАГА СЕ, че се е постарал и при производството на меда.

И забележи - ако тариката си е оформил по-добре буркачето от твоето, клиента ЩЕ КУПИ МЕДА НА ТАРИКАТА.

Сега осъзнаваш ли, че приказките за качеството на собствения ни мед са само ЗАЛЪГАЛКИ с цел да си повишим самочувствието в този форум, и нищо повече. Ако в този форум има тарикати, те също ще се бият в гърдите, че техния мед е "качествен". Няма пчелар, който да не се хвали със същото ...... :) ...... дори и тарикатите .......:)

Така че думичката "качество на меда" е изтъркана от употреба и отдавна е изгубила своя смисъл както в този форум, така и в публичното пространство. Нещо повече - ако някой все още продължава да я използва, то това не ви ли напомня за рекламата за КРЕНВИРШИТЕ ОТ МЕСО, която имаше СИЛЕН ОТРИЦАТЕЛЕН ЕФЕКТ за целия техен бранш. С тази реклама те всъщност на всеослушание казаха, че досега са правили КРЕНВИРШИ БЕЗ МЕСО. А върви доказвай, че щом досега си лъгал, от сега нататък ще бъдеш най-честния производител. Просто никой няма да ти вярва .....:)

Трендафил Дончев
19.12.2016, 11:49
Хоппаааа .........
Топло, топло ........
Доближаваш се до истината, но все още не си я осъзнал напълно. Затова ще ти помогна ......

Какви инструменти има един клиент, за да разбере дали някакъв мед е качествен?
Визуални - цвят и консистенция на меда
Вкусови - аромат и вкус

Ама че то всеки един пчелар, дори и тарикатите, могат да ги докарат тези параметри. Тарикатите дори ще се изхитрят да добавят боя, аромати и есенции за вкус. И техния мед ще стане НЕРАЗЛИЧИМ ОТ ТВОЯ.

Ти би могъл да се похвалиш на клиента, че твоя мед е перфектен, но същото ще го каже и тариката, който го е наблъскал с инвертиран сироп, антибиотици, боя, аромати и есенции.

Разбираш ли го това? На практика ти НЯМАШ НАЧИН, по който да ДОКАЖЕШ, че твоя мед е по-качествен. Клиента на дребно от своя страна няма начин как да провери твърденията ти - твоите или на тариката. Въпреки това клиента трябва да си купи 1 бурканче мед, защото детето е болно от грип например. Тоест клиента Е ДЛЪЖЕН ДА НАПРАВИ ИЗБОР между тебе и тариката, и тъй като няма никаква друга информация относно качеството на двата вида "мед", той започва да търси ДОПЪЛНИТЕЛНИ КРИТЕРИИ, и ги намира във външното оформление на бурканчетата. И ще купи по-добре оформеното бурканче, защото това ПРЕДПОЛАГА, че производителя СЕ Е ПОСТАРАЛ ПОВЕЧЕ. А щом производителя се е постарал за бурканчето и етикета, ПРЕДПОЛАГА СЕ, че се е постарал и при производството на меда.

И забележи - ако тариката си е оформил по-добре буркачето от твоето, клиента ЩЕ КУПИ МЕДА НА ТАРИКАТА.

Вярвай си. И ти започна май да си пишеш някакви неща и да си вярваш в тях, а укоряваш нас. Явно не си опитвал истински мед?;)

Трендафил Дончев
19.12.2016, 11:58
Колкото и да дописваш горния пост, меда от инвертиран сироп и сухата захар няма да се купува от клиентите колкото и хубав етикет да му сложиш. Забравете, че хората са глупаци.

Bobi-M9598
19.12.2016, 11:59
Здравейте,

Има логика във всичко казано до тук, Матеев, Дончев, Тянката. За мен, всичко зависи от това какво си си поставил за цел.
При големи количества произведен мед, е ясно че няма как да се продаде на дребно "много ще се разтегли във времето". Сигурно има колеги на които не им се занимава с разфасоване в буркани, и предпочитат да си продадат меда на едро.
При продажбите на дребно/едро в магазин, надали има търговец който ще ти извади пари, и ще ти плати стоката! Най-обичам като ми кажат: "На отложено плащане". Чакай да го продадем и парите тогава! Да, да, ама надали! Не искам да "плюя" търговците наред, ама.......! Като отидеш в магазина, и гледаш няма от твоя продукт, зарадван питаш с надежда, че най-после ще си вземеш парите, и ооооооооо-не! А, не сме го продали, продали сме няколко бройки! Питаш, добре де не виждам никъде по рафтовете? А, те са в склада! Или се оказва, че са забутани в някой ъгъл, където клиент ще мине на високосна година. Ако се опиташ да кажеш нещо: Няма да ме учиш как да си подреждам стоката! И ред неща от този род!
Да, важен е външният вид, съгласен съм. Като започна да произвеждам количества, ще се погрижа и за това! За сега се опитвам да си създам постоянни клиенти. За мен няма по-добра от "живата" реклама! Нови буркани, нови капачки, ХИГИЕНА! Това са задължителни неща!

Извинете за дългото изказване. Поздрави, Г. Георгиев

Bobi-M9598
19.12.2016, 12:09
Здравейте,

Пропуснах, просто доста съм "подпалил".
Качество, и пак качество! Това е истината! Когато продаваш на "площад Ленин" е едно, а в кварталното магазинче друго! Винаги ще се намерят хора които да се излъжат, но няма да повторят!

Поздрави, Г. Георгиев

Mateev
19.12.2016, 12:13
Колкото и да дописваш горния пост, меда от инвертиран сироп и сухата захар няма да се купува от клиентите колкото и хубав етикет да му сложиш. Забравете, че хората са глупаци.

Напротив - точно обратното. Хората не са глупаци, но въпреки това МАСОВО КУПУВАТ НЕКАЧЕСТВЕНИ БОКЛУЦИ. Тарикатлъка процъфтява на световно ниво и ти много добре го знаеш това. Магазините са пълни с всякакви стоки с лъскави опаковки и некачествено съдържание под тези опаковки. Ако това го оспориш, просто няма смисъл да си чешем клавиатурите повече.

Независимо дали тази ситуация на пазарите ни харесва или не - ТЯ Е ФАКТ. Тя е част от съвременната РЕАЛНОСТ, и ако искаме да успеем, ТРЯБВА ДА СЕ СЪОБРАЗЯВАМЕ С НЕЯ. Ако искаме да информираме потенциалния купувач, че нашият продукт е ПО-ДОБЪР от останалите, трябва да намерим начин как да го отправим това послание!!!

Ха-ха ..... и форума НЕ Е МЯСТОТО, където да го отправяме това послания. Тука всички на 100% произвеждаме КАЧЕСТВЕН МЕД. :) И си вярваме един на друг, ама върви го кажи това на масовия клиент, ако можеш ..... И ми е интересно как ще го кажеш с буркан без етикетка ...... :)

Mateev
19.12.2016, 12:20
...... Винаги ще се намерят хора които да се излъжат, но няма да повторят!....

Хей това е поредният пчеларски мит ....... :)

Всеки е купувал китайски боклуци и е бил лъган, но въпреки това ПРОДЪЛЖАВА да купува китайски боклуци. Хора, не се самозаблуждавайте. Отворете си очите и ВИЖТЕ РЕАЛНОСТА.

Психологията и маркетинга са НАУКИ, които са открили една камара СТАТИСТИЧЕСКИ ДОСТОВЕРНИ ЗАВИСИМОСТИ в поведението на хората. Не се опитвайте да ги оспорвате тези науки, още повече когато не ги познавате. Да, поведението на купувачите е НЕЛОГИЧНО, и няма нищо общо със здравия разум, но ТОВА Е НЕОСПОРИМ ФАКТ.

Трендафил Дончев
19.12.2016, 12:29
Магазините са пълни с всякакви стоки с лъскави опаковки и некачествено съдържание под тези опаковки. Ако това го оспориш, просто няма смисъл да си чешем клавиатурите повече.



Та аз от толкова време какво искам да кажа? Ами точно това де. Виж как сам си дойде на думата, че под златни одежди не винаги стои цар. А как ще подскажа, че моя мед е по - добър? Лъскавия етикет ще предполага и по - голяма цена. Моя ще е с по - ниска, но не толкова ниска, че има и обратен ефект - както е при моите колеги тук при мен. Казах го няколко пъти - качеството на меда трябва да е перфектно. Един път опитал той вече е твой клиент. И още разни други заигравки, които ги писах и преди в постовете си, но явно не четете.

ch.atanasov
19.12.2016, 12:35
Колкото и да дописваш горния пост, меда от инвертиран сироп и сухата захар няма да се купува от клиентите колкото и хубав етикет да му сложиш. Забравете, че хората са глупаци.

Малко изтървах дебата, но си мисля, че имаш много високо мнение за хората. Ако теорията ти е вярна, нямаше да се продават ментета в магазините.

Трендафил Дончев
19.12.2016, 12:35
Хей това е поредният пчеларски мит ....... :)

Всеки е купувал китайски боклуци и е бил лъган, но въпреки това ПРОДЪЛЖАВА да купува китайски боклуци. Хора, не се самозаблуждавайте. Отворете си очите и ВИЖТЕ РЕАЛНОСТА.

Психологията и маркетинга са НАУКИ, които са открили една камара СТАТИСТИЧЕСКИ ДОСТОВЕРНИ ЗАВИСИМОСТИ в поведението на хората. Не се опитвайте да ги оспорвате тези науки, още повече когато не ги познавате. Да, поведението на купувачите е НЕЛОГИЧНО, и няма нищо общо със здравия разум, но ТОВА Е НЕОСПОРИМ ФАКТ.

Тези науки за които говориш някои хора ги казваха и за пчеларството, че това е така и край. Ти си този който започна да ги опровергава и да казва, че са пчеларски митове. Всеки ден развенчаваш по един, а сега ти сам ни караш да вярваме в неща, които в един момент се оказват митове. Особено в психологията и логиката, където можеш да си кълчиш езика като некадърна балерина колкото си искаш.

Mateev
19.12.2016, 12:41
..... Един път опитал той вече е твой клиент......

Това е поредният мит ..... че някой ще запомни баш твоя мед, и следващия път в магазина ще търси точно него. Това важи само за БРЕНДОВИ СТОКИ, но създаването на БРЕНД отнема години и струва милиони или дори милиарди. Така че недей да лежиш на тази кълка ..... :)

Пчелния мед е продукт, за който в съзнанието на хората НЯМА МЯСТО. Това съгласно теорията, че от всички категории стоки човек помни максимум 3-5 от най-известните брендове в дадената категория. Медът не е сред тези стоки. Всеки път, когато човек отиде в магазина, отново разучава всички предложения по рафтовете с мед, които в общия случай всеки път са заредени с нещо друго (заради изобилието от производители).

Дори и да закупи мед, който после да не го хареса, той няма да запомни точно тази марка, за да се предпази от нея следващия път. Много е по-вероятно да си изгради представа, че всички видове мед са фалшиви, отколкото да запомни конкретен производител, от който да се пази. И следващия път като отиде на магазина, пак ще купи най-шарения или може би най-скъпия мед, белким този път попадне на по-добър такъв.

Трендафил Дончев
19.12.2016, 12:43
Малко изтървах дебата, но си мисля, че имаш много високо мнение за хората. Ако теорията ти е вярна, нямаше да се продават ментета в магазините.

ОООоооооооооо, в грешка си. Не си мисли, че не знам, че и тъпаците са много на този свят и именно точно на такива разчитат тези които споменава Матеев. Затова ще има ментета, затова ще има искрящи етикети. Нали имам в къщи една, която като грабне къртечницата, като влезе в някой магазин и като започне да стреля. Ужас. Не уцелва една стока която да е както трябва. След ден два я хвърляме, но ПСИХОЛОГИЯ. Егати тъпотията - психология.

Mateev
19.12.2016, 12:48
Аз ти предлагам да направиш следствен експеримент:

Върви в някой супермаркет и постой няколко часа до рафтовете с мед. И си води записки за следното:

1. Колко човека са ги погледнали
2. Каква част от тях са се спрели за по 10-20 секунди
3. Каква част от тях са взели някое бурканче, за да го огледат
4. Кое точно бурканче са взели (трябва предварително да си снимал целия рафт, за да направим анализ на шаренията)
5. Каква част от взелите бурканче са го върнали и са взели някое друго
6. Колко бурканчета са огледали, докато си изберат за покупка
7. Кое точно бурканче е бил последния им избор
8. Колко хора са се застояли до рафта, но не са купили нищо

На база на записките от един такъв експеримент можем да водим дискусии цяла зима, и бас ловя, че тези записки ще разбият поне още 5-6 мита (или заблуждения), на които робуваме в момента.

ch.atanasov
19.12.2016, 12:50
ОООоооооооооо, в грешка си. Не си мисли, че не знам, че и тъпаците са много на този свят и именно точно на такива разчитат тези които споменава Матеев. Затова ще има ментета, затова ще има искрящи етикети. Нали имам в къщи една, която като грабне къртечницата, като влезе в някой магазин и като започне да стреля. Ужас. Не уцелва една стока която да е както трябва. След ден два я хвърляме, но ПСИХОЛОГИЯ. Егати тъпотията - психология.

Да де - недоразумение. Точно този пример ли трябваше да дадеш.:)

Валентин.
19.12.2016, 12:52
Клиентите (крайни купувачи на мед) разбират “дръжки“ от качество. Ако могат да различат Български акациев мед, Румънски акациев мед и примерно акациев мед с 10-20% захар-ТЕ ПА НА.sweating; Купуват каквото им се рекламира. sweating;
П.П. Иначе знаят да питат- “има ли захар“ и “тоя захаросан мед, хубав ли е“.

Трендафил Дончев
19.12.2016, 12:53
Пчелния мед е продукт, за който в съзнанието на хората НЯМА МЯСТО. Това съгласно теорията, че от всички категории стоки човек помни максимум 3-5 от най-известните брендове в дадената категория. Медът не е сред тези стоки. Всеки път, когато човек отиде в магазина, отново разучава всички предложения по рафтовете с мед, които в общия случай всеки път са заредени с нещо друго (заради изобилието от производители).

Дори и да закупи мед, който после да не го хареса, той няма да запомни точно тази марка, за да се предпази от нея следващия път. Много е по-вероятно да си изгради представа, че всички видове мед са фалшиви, отколкото да запомни конкретен производител, от който да се пази. И следващия път като отиде на магазина, пак ще купи най-шарения или може би най-скъпия мед, белким този път попадне на по-добър такъв.

Точно този прекаралия се веднъж и след това потърсил друг с лъскава опаковка и прекарал се отново го праща точно при мен завинаги и забравя магазина, а и тук е важно, че ТИ вече нямаш право на грешка. Затова меда казвам пак - ТРЯБВА ДА Е ПЕРФЕКТЕН.

Трендафил Дончев
19.12.2016, 12:58
Аз ти предлагам да направиш следствен експеримент:

Върви в някой супермаркет и постой няколко часа до рафтовете с мед. И си води записки за следното:

1. Колко човека са ги погледнали
2. Каква част от тях са се спрели за по 10-20 секунди
3. Каква част от тях са взели някое бурканче, за да го огледат
4. Кое точно бурканче са взели (трябва предварително да си снимал целия рафт, за да направим анализ на шаренията)
5. Каква част от взелите бурканче са го върнали и са взели някое друго
6. Колко бурканчета са огледали, докато си изберат за покупка
7. Кое точно бурканче е бил последния им избор
8. Колко хора са се застояли до рафта, но не са купили нищо

На база на записките от един такъв експеримент можем да водим дискусии цяла зима, и бас ловя, че тези записки ще разбият поне още 5-6 мита (или заблуждения), на които робуваме в момента.

Ще ти отговоря на момента - никой не се спира и всички твои точки отпадат. Няма експеримент.

Трендафил Дончев
19.12.2016, 13:03
П.П. Иначе знаят да питат- “има ли захар“ и “тоя захаросан мед, хубав ли е“.

Именно заради такива хвърлям много труд върху така наречения си - имидж.;)

Трендафил Дончев
19.12.2016, 13:06
Да де - недоразумение. Точно този пример ли трябваше да дадеш.:)

А представяш ли си да има муниции колкото има Матеев, що за оръжие ще е?:bigsmile:

Трендафил Дончев
19.12.2016, 13:27
Само не разбрах какво стана с красивите етикети на Александров? Останал е само този с еротичната насоченост.;)

Mateev
19.12.2016, 13:30
Във връзка с темата като пример ще ви разкажа за едно мое пазаруване в селския магазин от преди 3-4 дена. Става въпрос за това как взех РЕШЕНИЕ какви точно "натурални" сокове да си купя за вечерната ракия. Понеже пазаруваме рядко, затова всяко едно пазаруване е напълване на багажника с провизии поне за 2-3 седмици. От натуралните сокове бях решил да купя цяла една кошничка (10-12 опаковки). И ето какво направих:

1. Застанах пред рафтовете и хвърлих БЪРЗ ПОГЛЕД. Натурални сокове имаше на 2 рафта с обща дължина над 3 метра, разположени поне на 4-5 етажа (от земята чак до над нивото на очите ми).
2. НЕ СИ СПОМНЯМ колко вида (марки) сокове имаше. Може да са били 2 марки или 5-6 марки. Просто не помня, което означава, че НЕ МЕ Е ИНТЕРЕСУВАЛО.
3. Започнах да пълня кошничката, но БЪРЗАХ, защото много взе да натежава.
4. Пълнех я от рафтовете НА НИВОТО НА ГЪРДИТЕ (очите, ръцете), защото ме мързеше да се навеждам или да се протягам нависоко.
5. За всяка взета кутия отделях не повече от 1-2 секунди, като основно ГЛЕДАХ СНИМКИТЕ НА КУТИЯТА. Там, където плода беше нарязан на парчета, изглеждаше по-вкусен от аналозите на други производители със снимки на цели продове. Като цяло АЗ КУПУВАХ КАЧЕСТВЕНИ ЦВЕТНИ СНИМКИ.
6. Цените въобще не ги погледнах, защото ми беше ясно, че и да има някаква разлика, тя ще е минимална.
7. За качество, вкус, цвят или аромат ВЪОБЩЕ НЕ СИ МИСЛЕХ, защото в съзнанието ми всички сокове бяха от един дол дренки - натъпкани с химия, оцветители, овкусители и всякакви други бъркочи. Просто търсех РАЗНООБРАЗИЕ и нищо повече.

И така.......
Аз уж умния Homo Sapiens отидох в магазина за натурални сокове, но всъщност си купих КАЧЕСТВЕНИ ЦВЕТНИ СНИМКИ ОТ СРЕДНИТЕ РАФТОВЕ, без да се интересувам от марка, модел, цена, качество или всякакви други търговски измислици или залъгалки.

Когато плащах на касата, продавачката извади отнякъде и ми подари две простосмъртни стъклени купички с надпис Cappy, защото имало било някаква промоция и 4 от соковете ми се оказаха Cappy. Ей това вече го запомних, още повече че и жена ми у дома ме попита какви са тези купички. Иначе бяха напълно посредствени купички, струващи жълти стотинки, но на тях има надпис Cappy и самият факт на подаръка ни впечатли и двамата. Жена ми не ги изхвърли, а ги подреди в шкафа с чиниите.

И сега вижте какво ще направи уж умния Homo Sapiens, когато следващия път отиде в магазина. Въпреки че парите не го интересуват и че на майтап може да купи целия магазин поне 100 пъти, "умния" Homo Sapiens следващия път ще напълни кошничката си само със сиропи Capppy. То тогава сигурно вече няма да има и купички за подарък, но това няма значение. Важното е, че думичката Cappy се е запечатала в съзнанието му и към нея вече има прикрепени ПОЛОЖИТЕЛНИ ЕМОЦИИ.

Историята е съвсем истинска, и се явява доказателство как умни хора вземат НЕЛОГИЧНИ РЕШЕНИЯ по време на покупките си в магазина. Факторите, които влияят на тези решения, нямат нищо общо с качеството на продукта или с неговата цена. Единствените сериозни фактори бяха цветните снимки и това, че соковете бяха разположени на удобен за вземане рафт. Сериозен фактор се оказа и направения подарък не заради стойноста му, а заради приятната изненада.

borislav aleksandrov
19.12.2016, 13:32
Именно заради такива хвърлям много труд върху така наречения си - имидж.;)

Това е интересно твърдение. Така изказано означава че всъшност не перфектният/качествен/ ти мед връща клиентите при теб, а твоя имидж които си изградил като мнение на околните за теб. И това е основата на продажбите ти. Каеството и опаковката (етекирането) вече са малко по второстепенни... Казано по друг начин има кръг от клиенти на които принципно можеш д предложиш и мед в кофичка от кисело мляко и те пак ще го купят, като решението им няма да се гради на опаковката, а на това което знаят за теб и твоя продукт...

Не се обиждай но ми напомняш на един познат които понякога точно като теб се запъва като магаре на баир и край ....

Валентин.
19.12.2016, 13:50
Следващия път промоцията няма да е на Капи. Може да е на Куийнс.:yo: То това е целта на тея промоции, да се говори и коментира точно определена марка. Впрочем и при меда е така....:yo:

Трендафил Дончев
19.12.2016, 13:59
Това е интересно твърдение. Така изказано означава че всъшност не перфектният/качествен/ ти мед връща клиентите при теб, а твоя имидж които си изградил като мнение на околните за теб. И това е основата на продажбите ти. Каеството и опаковката (етекирането) вече са малко по второстепенни... Казано по друг начин има кръг от клиенти на които принципно можеш д предложиш и мед в кофичка от кисело мляко и те пак ще го купят, като решението им няма да се гради на опаковката, а на това което знаят за теб и твоя продукт...

Не се обиждай но ми напомняш на един познат които понякога точно като теб се запъва като магаре на баир и край ....

Ха, ха....точно заради имиджа си няма да позволя да го продавам в друго освен в буркан, камо ли в кофичка от кисело мляко. Към част от имиджа ми се добавя и меда който продавам. По този начин хората разбират, че никога няма да постъпя тарикатски с тях. Няма да продавам продукт който те ще дават на децата си, а продукт който аз давам и на моите. За мен всичките клиенти са еднакви. Министър Лукарски е ял мед именно от такъв буркан - без етикет. Метачката от улицата - също. А това, че устоявам принципите си и не ахкам на чуждите постижения не значи, че съм се запънал като магаре на баир. А ти на същия принцип може да си сложиш красивите етикети на кофички от кисело мляко и да си го продаваш. Кой ще ти гледа кофичката, освен красивия етикет?

различен
19.12.2016, 14:27
Във връзка с темата като пример ще ви разкажа за едно мое пазаруване в селския магазин от преди 3-4 дена. Става въпрос за това как взех РЕШЕНИЕ какви точно "натурални" сокове да си купя за вечерната ракия. Понеже пазаруваме рядко, затова всяко едно пазаруване е напълване на багажника с провизии поне за 2-3 седмици. От натуралните сокове бях решил да купя цяла една кошничка (10-12 опаковки). И ето какво направих:

1. Застанах пред рафтовете и хвърлих БЪРЗ ПОГЛЕД. Натурални сокове имаше на 2 рафта с обща дължина над 3 метра, разположени поне на 4-5 етажа (от земята чак до над нивото на очите ми).
2. НЕ СИ СПОМНЯМ колко вида (марки) сокове имаше. Може да са били 2 марки или 5-6 марки. Просто не помня, което означава, че НЕ МЕ Е ИНТЕРЕСУВАЛО.
3. Започнах да пълня кошничката, но БЪРЗАХ, защото много взе да натежава.
4. Пълнех я от рафтовете НА НИВОТО НА ГЪРДИТЕ (очите, ръцете), защото ме мързеше да се навеждам или да се протягам нависоко.
5. За всяка взета кутия отделях не повече от 1-2 секунди, като основно ГЛЕДАХ СНИМКИТЕ НА КУТИЯТА. Там, където плода беше нарязан на парчета, изглеждаше по-вкусен от аналозите на други производители със снимки на цели продове. Като цяло АЗ КУПУВАХ КАЧЕСТВЕНИ ЦВЕТНИ СНИМКИ.
6. Цените въобще не ги погледнах, защото ми беше ясно, че и да има някаква разлика, тя ще е минимална.
7. За качество, вкус, цвят или аромат ВЪОБЩЕ НЕ СИ МИСЛЕХ, защото в съзнанието ми всички сокове бяха от един дол дренки - натъпкани с химия, оцветители, овкусители и всякакви други бъркочи. Просто търсех РАЗНООБРАЗИЕ и нищо повече.

И така.......
Аз уж умния Homo Sapiens отидох в магазина за натурални сокове, но всъщност си купих КАЧЕСТВЕНИ ЦВЕТНИ СНИМКИ ОТ СРЕДНИТЕ РАФТОВЕ, без да се интересувам от марка, модел, цена, качество или всякакви други търговски измислици или залъгалки.

Когато плащах на касата, продавачката извади отнякъде и ми подари две простосмъртни стъклени купички с надпис Cappy, защото имало било някаква промоция и 4 от соковете ми се оказаха Cappy. Ей това вече го запомних, още повече че и жена ми у дома ме попита какви са тези купички. Иначе бяха напълно посредствени купички, струващи жълти стотинки, но на тях има надпис Cappy и самият факт на подаръка ни впечатли и двамата. Жена ми не ги изхвърли, а ги подреди в шкафа с чиниите.

И сега вижте какво ще направи уж умния Homo Sapiens, когато следващия път отиде в магазина. Въпреки че парите не го интересуват и че на майтап може да купи целия магазин поне 100 пъти, "умния" Homo Sapiens следващия път ще напълни кошничката си само със сиропи Capppy. То тогава сигурно вече няма да има и купички за подарък, но това няма значение. Важното е, че думичката Cappy се е запечатала в съзнанието му и към нея вече има прикрепени ПОЛОЖИТЕЛНИ ЕМОЦИИ.

Историята е съвсем истинска, и се явява доказателство как умни хора вземат НЕЛОГИЧНИ РЕШЕНИЯ по време на покупките си в магазина. Факторите, които влияят на тези решения, нямат нищо общо с качеството на продукта или с неговата цена. Единствените сериозни фактори бяха цветните снимки и това, че соковете бяха разположени на удобен за вземане рафт. Сериозен фактор се оказа и направения подарък не заради стойноста му, а заради приятната изненада.

Недей да съдиш за другите по себе си!
Ти не си в нормалната таргет категория. Ти си от така наречените изключения, както и аз. Поведението на средностатистическият клиент е коренно различно от твоето и моето. И липсващото на БЪЛГАРСКИЯТ клиент е нещо много сериозно. Нарича се потребителска култура!

Mateev
19.12.2016, 14:32
Недей да съдиш за другите по себе си!
Ти не си в нормалната таргет категория. Ти си от така наречените изключения, както и аз. Поведението на средностатистическият клиент е коренно различно от твоето и моето. И липсващото на БЪЛГАРСКИЯТ клиент е нещо много сериозно. Нарича се потребителска култура!

По-скоро аз и ти сме представители на една от многото възможни целеви групи. И всяка една отделна група си има особенности в мисленето и в психологическите си настройки (вярвания или самозаблуди). Отсега обаче трябва да ти кажа, че нито една целева група не постъпва РАЦИОНАЛНО или РАЗУМНО, когато извършва покупки в магазина. Винаги има залитане в една или друга посока и почти никога няма ЗДРАВ РАЗУМ дори и от позицията на камбанарийката на съответната група.

Saras
19.12.2016, 17:28
Аз като потребител, помня имената на най-често купуваните артиколи 20-30, но по картинка(употребени) познавам стотици.Всеки човек е минал по пътя на опита, чрез покупката на добри и лоши стоки.Когато купувам познати артиколи не се замислям, защото търся точно определен.Когато се търси даден продукт от неупотребявана марка се губи време в избора на такъв.Не знаят какви продукти да вземат или взимат каквито им попадне, само хората, които не са свикнали да пазарят.Примерно жената се занимава с това, но по някаква причина се налага аз да отида.Като ми каже сирене,взимам каквото ми попадне.Хората, които често пазарят, помнят цени, грамажи,марка, качество на продукта и т.н.Пазаруването в никакъв случай не е хаотично, а в следствие на моментната настройка, целите и парите в джоба.
Относно боклуците или тези с по-ниско качество, които се продават.Хората са в правото си да си купят каквото си пожелаят, а производителя да произведе всичко що е разрешено от закона.Проблемът е в това, че потребителя не само има правото да знае какво консумира, но производителя трябва да бъде задължен да предоставя напълно тази информация.Практиката при некачествените стоки максимално да се скрият недостатъците им, като по този начин се въвежда в заблуждение клиента и на практика не може да прецени рисковете за себе си.

todor.mitkov
19.12.2016, 19:01
Сложих си първият етикет за да ми имат номера клиентите и като пак им се прияде медец да ми звъннат. После опитах да приведа буркана с меда в по-приятен вид за да може и окото да му се зарадва, защото според мен и това е важно.
Виждаш, че в дадена област може да се подобри нещо и малко по малко опитваш, проверяваш и подобряваш. Може да е етикет, буркан, центрофуга, разпечатваща машина, 2 майки в кошер, 100 кг мед от кошер и т.н. През зимата си има достатъчно свободно време да се помисли дали нещо може да се свърши и по-добре. Ето и тема за етикети

agro
19.12.2016, 23:25
Тая тема я преименувайте на "как да продаваме мед".
Чудя се каква част от хората могат да различат естествен мед от добър имитиращ продукт. Аз например най-вероятно не мога. Или поне, както повечето хора, не съм имал възможност да го проверя. Никой не е подреждал пред мен 10 вида мед и аз, опитвайки, да преценя кой мед е истински. Ако мога, сигурно ще ме признаят за майстор-дегустатор. Ако ви подредя 10 пивки ракии /не долнопробни бъркочи/, колко от вас ще познаят коя е с есенция и коя - натурална? Същото важи и за соковете, сиренето, каймата, халвата и т.н. Повечето хора това не го могат. Така че, според мен, не може да е вярно твърдението, че който веднъж е опитал даден мед, ще го запомни на вкус и следващия път ще търси точно този вкус. Освен ако не е някакъв екзотичен, характерен и лесно запомнящ се. Например, откакто опитах добре направен кремообразен мед, го запомних и го търся по магазините, но за съжаление се предлага рядко и на солена цена. Етикета обаче може да се направи особен и лесно запомнящ се, така че да може да се свърже със продукт ,който сме изяли с удоволствие и ни е харесал. Дори да сме харесали даден продукт, ако етикета е бил невзрачен, следващия път в магазина няма да помним кой точно беше. Съвсем различен е случая, когато етикета е самия пчелар с позната физиономия, но това са продажби съвсем на дребно.

Румборак
20.12.2016, 00:44
С риск да стана досаден за някого ще ви пусна отново линка с чудесни етикети за мед който открих в някоя от темите на форума
http://www.pheli.eu
а производител на винтови капачки за буркани на пчеларска тематика са Алианс ДН Стара Загора http://www.alians-dn.bg
С тях може да си спретнете чудесна визия на готовата продукция! Дано да са ви от полза.

freddie46
20.12.2016, 14:45
Брагодаря колега Румборак!!!:bigsmile:
Разглеждахме ги с един приятел също пчелар и с жената и решихме да си поръчаме няколко вида и да си ги поделим.Дъщерята си избра етикети и ще поръчам от тях.Благодаря още веднъж!!!

Гогол
20.12.2016, 22:44
Тук,в тази тема се пише как и по какъв начин да реализираме по–голямо количество пчелен продукт като използваме различни приойми на рекламирането им посредством етикетите върху бурканите./Предварително трябва да отбележа,че форума се посещава и от покупателите на тези продукти./Вчера тук имаше писаници ,че ние сме толкова тъпи и не бихме могли да си сътворим един що–годе свестен етикет и да го лепнем на буркана.Индивида написал това трябваше да се извини на всички съфорумци за тази обида пак тук.Разбира се,ако има доблест и чест.Но какво се получи–един правоимащ замете всичко за да го спаси.Не ти прави чест г–н Правоимащ.Това беше обида съм 99.8 % от потребителите на форума,включая и собственика му,защото той не участваше в заиграването.Ако не бях написал поста за извиняването нямаше да изтриеш нищо и обидата щеше да се чете от всеки влязъл във форума.Какво щяха да си помислят–тук са само олигофрени с 2–3 умни,можещи да си сътворят етикети за качествата на меда и да ги лепнат на бурканите.Айде,мани ги.То и меда им ще е ко тях.Така че,г–н .............. извини се на съфорумниците. Признат грях е половин грях./мое виждане,а не според богословието/Ако Г–н Правоимащия изтрие и това ,значи тръцкат в едно гърне и ИСТИНАТА няма да е на почит. Има и друго интересно–предполагам изтритото е прочетено от много.Така ли никой не го заболя че е приравнен до не мислещ,до .......А всички имаме толкова големи претенции че.......500 годишното наслояване няма да ни напусне никога.

Димитър Бонев
20.12.2016, 23:54
Нека да споделя и аз своя скромен опит. Моят етикет е семпъл и строг. Няма много излишни картинки. Не е необходимо етикета да е кичозен. Това отблъсква. Добре е да е интересен, но не трябва да се прекалява. По мое скромно мнение е добре да се акцентира основно върху марката или иначе казано върху името на пчеларя и неговата ферма или фирма или дори фирмен знак. Това е което хората запомнят когато са останали доволни. Скептично съм настроен към конвейрните етикети. Там се губи самоличността на пчеларя и когато на сериите се нареждат буркани с такива етикети хората често питат дали не взимате меда от едно и също място. Затова според мен е важна идентичността на пчеларя. Мисля също, че не само етикета е важен. Според мен на първо място са рекламните материали които да разяснява по правилен начин предлаганите от нас продукти. Аз лично отделям повече средства именно в тази насока. Брошурата може в момента да не продаде буркани мед и често отива в кошчето, но на 10 една да доведе до привличане на клиент, пак е постижение. Още повече когато е професионално изработена вдъхва голяма доза доверие сред потенциалните клиенти. И не на последно място важно е пчеларя да си създаде име и след това да съхрани доверието което е извоювал или иначе казано това име да означава качество, честност и почтеност. Постигне ли това колко ще е лъскав етикета няма да е от съществено значение.

agro
21.12.2016, 10:24
Ще дам един пример. Има /имаше/ една лютеница с картинка на хоро на етикета, която ми харесваше /Първомай, ако не се лъжа/. После се появиха няколко вида лютеница с хоро на етикета, само едната от които ми харесваше. Но, проблем - като отида в магазина, все не можех да си спомня кой точно етикет беше въпросната лютеница и след известно колебание, често се случва да си купя съвсем друга марка, по-скъпа, на която със сигурност помня етикета. Ако производителя на харесаната от мен лютеница се беше сетил да напише нещо запомнящо се на етикета си, щях да купувам неговата, защото щях да мога да я разпозная на рафта.

Remi
21.12.2016, 11:36
И етикета не върши работа.

Гледах една реклама , как на един баща му е правил луканка по ОРЕХИТЕ хареса ми викам да я опитам . Веднага разбрах , че когато баща му е правил луканка под орехите той е спал под крушата !:bigsmile:

borislav aleksandrov
21.12.2016, 12:02
Ако Г–н Правоимащия изтрие и това ,значи тръцкат в едно гърне и ИСТИНАТА няма да е на почит.

Много хитро :yo:

бат тянко
21.12.2016, 15:36
До Индивида, с безпричинно дългите, и неразбираеми постове! Моля, може ли, да ни покажете своите етикети???

Mateev
21.12.2016, 16:18
До Индивида, с безпричинно дългите, и неразбираеми постове! Моля, може ли, да ни покажете своите етикети???

Ако аз съм индивида, ще ви кажа, че разработката на етикети и опаковки при нас е издигнато в култ. Харчим стотици хиляди левове всяка една година в разработка на нови продукти в перфектно според мене дизайнерско и маркетингово оформление. Ако искаш да гледаш картинки - разгледай серията от много сайтове в системата на СТС Холдинг груп. Говорим за хиляди дизайни, разработени през годините.

Заради тебе проверих в директорията на дизайнерите и установих, че наскоро са приключили дизан с номер 113 899....... :)

Всеки един дизайн съдържа не само етикетката, но и кутийката на продукта, разработени поне в 5-6 различни езикови варианта. Съдържа дизайн и на кашоните, когато са в пълноцветно изображение. Съдържа дизайн и на рекламните листовки и брошури към продукта, както и на картинките за WEB сайта на продукта. И всичкото това в един стил. Ако ти е мерак да гледаш идеи, ела у дома с поне 1 TB твърд диск и ще те зарадвам, като ти копирам целия архив. Живота ти няма да стигне да разгледаш всяко едно дизайнерско решение.

Освен дизайна на всички компоненти около един продукт като картинки, за някои продукти има разработени и клипове или цели рекламни кампании за медиите, някои от които са много скъпи. Ето ще покажа един клип на СТС Софт, който ни струваше точно 10 000 лв. В този клип наемахме художници, дизайнери, фотографи, специалисти по компютърна анимация и дори композитори, които ни композираха собствена авторска музика.


https://www.youtube.com/watch?v=J2AV7BTW9Gc

бат тянко
21.12.2016, 17:18
Индивида, е този който използва тази обидна квалификация в собствените си постове! Говоря за Гогол. Матеев, към теб изпитвам само респект. Поздрави!

Трендафил Дончев
21.12.2016, 17:29
Еей, не го четете този форум и това си е то. Всеки си плещи каквото си знае и като му кажеш нещо, ходи та се жалва в другия новосъздаден форум, че му нарушили кефа. Изразявайте се както трябва, че хората да знаят за какво иде реч. Без да искате развалихте кефа на шефа, ама точно на рождения му ден.;)

borislav1985vk
21.12.2016, 17:56
Ако от рекламирането, нямаше келепир, нямаше да ги има и рекламите по радио,телевизия и билборди.

delta.e
21.12.2016, 18:22
Зависи от продукта .