PDA

Виж пълната версия : Търси се ...



tarty
16.12.2016, 15:05
1-Търси се лаборатория, която да изследва оцета ми направен от мед и съответно да ми издаде документ, че е годен за консумация. В Бургас обиколих на всякаде и само си прехвърлят топката помежду си(БАБХ,ХЕИ).
2- Някаква програмка за телефон с която да мога да очертавам границите на земеделки имот по точки(зададените параметри от МЗХ).

piper
16.12.2016, 17:06
Опитай в SGS-Варна.тел.052/370988,но се опасявам, че цената няма да хареса!

borislav aleksandrov
16.12.2016, 19:02
може да провериш и тук
http://www.alimenti-bg.com/index.php?option=com_content&view=article&id=96&Itemid=2

Валентин.
16.12.2016, 19:15
Очертаване с телефон и тем-подобни, има валидност само за теб. Валидност пред всички институции става с фирма за трасиране. Молба се подава в Общинска служба земеделие. 10лв на точка за земеделски земи и 12лв на точка за изоставени трайни насаждения. За гори нямам цена. Аз на мой имот си го разчитам по скица и се самонастанявам. Ноооо, за да е всичко законно трябва да се мине през фирма за трасиране. Другия вариант е “връзка“ с човека който прави споразуменията на земеделците в даденото землище. Той има всички програми, карти и имоти в землището.
П.П. Програмата за трасиране на имоти е много скъпа. Имат я само МЗХ ДФЗ и “едрите“ земеделци които могат да си я платят.

tarty
16.12.2016, 19:38
В случая ме интересува за мене лично. Ако от общината(МЗХ) ми кажат gps координатите на точките да мога чрез телефона да ги намеря и да ги знам за мен. В момента арендатора ми казва- като си знаеш земята забий едни колчета за да не я ора.

agro
16.12.2016, 19:51
Тая работа с координатите била относителна, защото имало различни координатни системи и администрациите работели с различни такива. Това ми казаха от геодезическата фирма, заснела ми пчелина.

Валентин.
16.12.2016, 20:04
Ако ти дадат GPS точките с един GPS локатор ще ги намериш. Може да става и с телефон, не съм сигурен. Ама всички земеделци имат такива GPS-и и си ги ползвот постояннно. Намираш някой приятел земеделец и готово. Най-важното е да ти дадат координатите на точките.
П.П. Провери в скиците на имота, възможно е да ги има координатите.

Валентин.
16.12.2016, 20:15
Забравих. Ако имота е земеделска земя, за да е законно всичко трябва да е заявен по член.....не помня кой беше в Общинска служба земеделие. Всяка година до 31 Юли, че ще се ползва в реални граници. Тогава на споразуменията дето се правят после, тия имоти заявени в реални граници се изключват от споразуменията и собственика(ползвателя) няма да има НИКАКВИ ПРОБЛЕМИ с ползването. Иначе може след “някоя“ година от Общинската служба да решат да ги обявят за бели петна (имат това право) и да ги дадат за ползване на когото решат. Заявленията по член.....са безплатни и се подават от 25 май ДО 31 Юли. Важат за стопанската година.

Валентин.
16.12.2016, 20:18
Имота може да се трасира и от служител на Общинска служба земеделие. Трябват лични контакти..... Иначе действително всеки GPS мери различно....дават отклонения....

tarty
16.12.2016, 20:36
Благодаря за инфото, но дори и да е включено като бели платна, трябва да заплатят на общината, а тя на собственика, но реално всичко се оре без договор и нищо не се плаща :-):-):-). Чудя се дали да направя тези земи пчелини, но са големи, по 10 декара. Ще се чеша по врата известно време.

agro
16.12.2016, 20:41
Има търговци на имоти /брокери им казват/, те имат всички карти и програми. Стани приятел с такъв.