PDA

Виж пълната версия : 3-ти и 4-ти декември, форум град Русе



MuTko
03.12.2016, 00:33
Колеги утре и в неделя дали ще се намери някои, които да записва лекциите на форума.
Благодаря предварително!

MuTko
03.12.2016, 08:13
Извинявам се за спама Искрен Мутафов. Много ми е чудно как никой не го коментира това събитие, и го няма публикувано във форума.
Няма проблеми модераторите да изтрият темата, и ще се съобразявам друг път къде какво публикувам.

Искрен Мутафов
03.12.2016, 08:47
Колеги утре и в неделя дали ще се намери някои, които да записва лекциите на форума.
Благодаря предварително!

Това е въпрос, който трябва да отправите към организаторите:

7970

Искрен Мутафов
03.12.2016, 08:50
Извинявам се за спама Искрен Мутафов. Много ми е чудно как никой не го коментира това събитие, и го няма публикувано във форума.
Няма проблеми модераторите да изтрият темата, и ще се съобразявам друг път къде какво публикувам.

Ами, явно не е нещо което да си заслужава коментиране...?!?

Mateev
03.12.2016, 08:54
Никой не ги е спрял организаторите да си направят промоция на събитието в този форум. Явно те сами са си решили това да не го правят, а ние няма как да го направим вместо тях, защото нямаме информацията за това.

Валентин.
03.12.2016, 14:33
Е сега вече поназнайваТЕ за събитието. И няма ли да участваТЕ.

delta.e
03.12.2016, 15:57
Много са ми интересни , като кажат - ,,Няма да снимате,, .
Сакън , явно върви някаква супер секретна информация .
По-късно става ясно , че всичко и ние го знаем .
За всичко са виновни лидийците ! :)

Валентин.
03.12.2016, 16:19
Не приятелю. Това го организира “другата“ организация. А пък сайта в който сега пишем е на “нашата“ организация. Май всички имат нужда от наказание- на жълтите павета и по 1000 пъти да напишат и прочетат на глас какво пише върху народното събрание.:yo: Не е до едното снимане, според мен де.

kapanec
03.12.2016, 18:00
Никой не е забранявал да се снима имаше доста колеги който записваха .

delta.e
03.12.2016, 18:26
Радвам се !

MuTko
04.12.2016, 00:25
Надявам се някога да се намери човек или организация, която да обедини всички пчелари.

Трендафил Дончев
04.12.2016, 00:27
Надявам се някога да се намери човек или организация, която да обедини всички пчелари.

Още един вярващ в таласъми. Шегувам се.

Sickmind
04.12.2016, 09:19
Роза за доцента от Иван Кожухаров...

7974

apis1964
05.12.2016, 21:50
http://agro-journal.com/8-neotlozhni-za-reshavane-problemi-v-obshta-deklaratsiya-na-pchelari/

8 неотложни за решаване проблеми в обща декларация на пчелари

rosty_sz
07.12.2016, 14:59
http://agro-journal.com/8-neotlozhni-za-reshavane-problemi-v-obshta-deklaratsiya-na-pchelari/

8 неотложни за решаване проблеми в обща декларация на пчелари

По глупав документ, до институциите не знам дали може да се изпрати. Изключително некадърно написан, с неясни искания.
Точка 1 Какво разбират под "постоянен контрол" до всеки блок денонощно по един служител на БАБХ или Растителна защита? Тези въпроси се регламентират в една супер прясна наредба, от тази година. Навярно не са я чели и нямат никакви конкретни предложения как да се намалят до максимум отравянията.
Точка 2 Отравяния на пчели и сега може да се установяват в БГ. Не е лошо да има такава лаборатория към БАБХ, но далеч по-сложно и скъпо е да се изследват проби и всичките блокове около пчелина за да се установи кой е нарушителя. Това изследване е мнооооого скъпо и в него се крие огромния проблем и на новата наредба.
Точка 3 Един екип за цялата страна ли да има или два или за всяка област или за всяка община?
Точка 4 Кои продукти са наподобяващи мед? Далеч по правилно е да се изисква всички продукти, които не са 100% чист пчелен мед да се наричат " Имитиращ продукт" и за тях въпросния надпис да е задължителен.
Точка 5 Съдържа две предложения в себе си, които нямат нищо общо по между си. Да трябва да има изработена методика по изчисляване стойноста на пчелния кошер и семейството. Второто предложение за криминализиране на кражбата на пч. кошер е пълна глупост. КРАЖБАТА НА КОШЕР И В МОМЕНТА Е КРИМИНАЛНО ДЕЯНИЕ.
Точка 6 е абсолютно невъзможна за изпълнение. За евро зона чували ли са хората, които са писали декларацията? Внос от трети страни, че я ми обяснете, кои са вторите и кои са третите страни. Ако не беше трагично щеше да е много смешно.
Точка 7 -Празнословие.
Точка 8 сме я обсъждали на дълго и широко тук във форума. Министерството отново готви супер извратена наредба по агроекология и ще каже ето, искахте заплащане на опрашването и ние ви го даваме. Питам като някой ще ни плаща за опрашване ние ще плащаме ли на някой за нектара (меда).

Това нещо ще бъде получено в три министерства и ще ни се смеят със сълзи, след като изпарадираме с тази простотия ще ни "покажат от къде изгрява слънцето".
ЧЕСТИТО

Юрий Цветков
07.12.2016, 15:12
Георги, това наистина са доста наболели проблеми за пчеларите, но за съжаление Рости е абсолютно прав. Аз не съм бил на тази среща и не е редно да коментирам взетите решения, но личното ми мнение съвпада с това на Рости и поне тук мога да го споделя.

Mateev
07.12.2016, 15:45
И аз си мисля същото, но не смея да го кажа, за да не ме разпънете на кръст. Този документ е голяма излагация, и вместо да помогне, може да нанесе непоправими щети. За съжаление обаче това е реалноста ......... bow; bow; bow;

apis1964
07.12.2016, 19:58
Уважаеми колеги,
Прочетох ,че няма информация за срещата в Русе и постнах линка ,който г-н Куменов публукува във фейсбук.
Позволих си да направя коментар относно декларацията за което бях разпънат на кръст.Бях обвинен едва ли не ,че спъвам
осъществяването на мечтите които те са имали.Чест прави на г-н Куменов ,че прие нещата спокойно и не се влючи в нападките срещу мен.
Ето моят коментар във фейсбук,не визирам никого конкретно,това е личното ми мнение:

Вие как си представяте да има дежурни ветеринари през почивните и празнични дни .Кой ще плаща извънредния труд и двойния надник? Искате заплащане за опрашване на брой пчелно семейство или колония както е по-модерно в последно време.Що за глупост?Държавата никога няма да се съгласи на това.Голяма част от фермерите не им пука за опрашването ,защото яко лапат.Някои фермери са осъзнали ползата от опрашването и се договарят директно с пчеларите ,но те са единици.В искането за заплащане на опрашването виждам лични интереси на хора с много кошери ,които искат още да лапат.Моля Ви ,спрете се !Стига простотии! Никой не е вечен,с прах,пепел и забрава свършва всяка земна слава

borifototo
08.12.2016, 17:17
На мен като страничен наблюдател тази декларация ми звучи малко като "общи приказки" и отбиване на номер.

nyanakiev
10.12.2016, 17:12
Хората са се събрали и така решили. Вие защо не отидохте, а сега след дъжд качулка