PDA

Виж пълната версия : "Черен петък" за мед и пчелни продукти



tsc1
01.12.2016, 21:55
Темата може да ви се види странна, но е просто повод за размисъл.
До преди 2 часа правих анализ на работата на системата ни за SMS съобщения през Интернет - bsms.bg (http://bsms.bg) за месец ноември.
Нищо особено до четвъртък, петък и събота миналата седмица. Рязък, огромен скок на изпратените съобщения. Причина - черния петък. Всякакви разпродажби, намаления, отстъпки. От всякакви браншове и фирми. Ами обяснимо е! Клиенти се ловят пред Коледа. И забележете - нито една обява от пчелар!!! Като че ли има българска къща, която да не иска на трапезата и за Бъдни вечер да има мед. Или да не иска на масата да горят восъчни свещи, а не парафинови гадости, миришещи отвратително. Това ми се струва странно!
Няма ли да организирате предколедно "черен петък" с подобаващи отстъпки в цените на меда за Коледа???

И за да не сме голословни - обявяваме коледна цена само за пчелари на SMS съобщения - пакет от 250 съобщения - 15лв с ДДС!
Поканете Вашите клиенти и познати да опитат Вашия мед с SMS!

kuline
01.12.2016, 21:58
Браво бе! За тази идея заслужаваш адмирации! Колегите, които реализират продажбите на дребно, предполагам, биха се възползвали от тази, твоя идея! Ще ни усетиш ти слабото място, :) ама ...

Niki1313
01.12.2016, 22:31
Човече, въобще не ми харесва идеята ти за намаляване цената на пчелния мед.

Мед добит с кръв и пот, без посредници, мед който поднасям без притеснения на най-близките си хора.
Не, не и не. По добре да подарявам отколкото да продавам на дъмпинг.

Когато в петък отиде в хранителния магазин, там подариха ли ти варена наденица с 2 безплатни яйца отстрани - нали е петък и искаш да се кефиш на намаления атрибут. Аде мани бега и не ни дразни, защото само ние знаем какви усилия, средства, знания и технологии прилагаме за да докараме такава продукция

Ако искаме да подобрим продажбите си (по-високи цени и по-големи количества) трябва да се променят много неща, но не и това което предлагаш.

Цеко
01.12.2016, 23:19
На нас главните ни клиенти (изкупвачите) вече ни организираха, но „Черен“ сезон, така че май няма нужда и от „Черен“ петък???

zapstojan
01.12.2016, 23:29
Защо не четете внимателно? Още повече че буквите са големи. Тук не става въпрос за "черен петък" - разпродажба на мед, а "черен петък" - разпродажба на SMS.
Обърнете внимание: 250 SMS само за 15лв.с ДДС.

Асортимента на пчелните продукти се увеличава. Освен мед, прашец и др. вече ще добиваме и sms от пчелите.

borislav aleksandrov
01.12.2016, 23:31
Човече, въобще не ми харесва идеята ти за намаляване цената на пчелния мед..............

На идеята и няма нищо дори си е добра а според обявите из нета мнозина колеги дори са я приложили по с време като са пуснали мед в буркани на 5 до 6 лв./кг иначе масовата цена е 7-8 лв. което пак може да мине за Коледно намаление ...

Niki1313
02.12.2016, 00:10
На идеята и няма нищо дори си е добра а според обявите из нета мнозина колеги дори са я приложили по с време като са пуснали мед в буркани на 5 до 6 лв./кг иначе масовата цена е 7-8 лв. което пак може да мине за Коледно намаление ...

В екстремните спортове да си видял някой Българин или ако има са единици. За екстремните спортове се изисква голяма смелост. Най - много предстваители на тези спортове са Канадци, Белгиици, Датчани, Норвежци, Французи, Немци и др. Това са и държавите, които са с най-висок стандарт на живот.

Ние (мое мнение) сме страхливи. Страх ни е да не си загубим работата, страх ни е ако протестираме дали няма да ни арестуват, страх ни е да на напуснем топлото ложе и мекия задник на половинката си и да излезем в студа и да отстояваме интересите си.... Страх ни е да не си продадем мед и затова ще го пуснем по 5-6 лева............. абе като цяло сме си страхливи и затова се получават тези абсурди.

Искрен Мутафов
02.12.2016, 03:41
Човече, въобще не ми харесва идеята ти за намаляване цената на пчелния мед.

Мед добит с кръв и пот, без посредници, мед който поднасям без притеснения на най-близките си хора.
Не, не и не. По добре да подарявам отколкото да продавам на дъмпинг.

Когато в петък отиде в хранителния магазин, там подариха ли ти варена наденица с 2 безплатни яйца отстрани - нали е петък и искаш да се кефиш на намаления атрибут. Аде мани бега и не ни дразни, защото само ние знаем какви усилия, средства, знания и технологии прилагаме за да докараме такава продукция

Ако искаме да подобрим продажбите си (по-високи цени и по-големи количества) трябва да се променят много неща, но не и това което предлагаш.

Абе, хора - вие въобще наясно ли сте с това какво е "черният петък", има ли той почва у нас и какви точно са проявленията/ефектите от прилагането му - общо взето наблюденита ми над това какво се случи поне тази година с промоциите в един от най-известните, силно рекламирани и може би пионера във "акцията"/"промоцията" ЧЕРЕН ПЕТЪК он-лайн магазини у нас, няколко продукта на доста изгодни цени(обаче, само минути след отварянето - ИЗЧЕРПАНО КОЛИЧЕСТВО), изключително скъпи продукти - намалени с двуцифрен процент, и пак продължават да са скъпи(на почти същите цени като без промоцият), и много други продукти които след двуцифреното намаление в %% са на долу горе същата цена която са били месец преди това(повече от месец наблюдавах един модел лаптоп - среден клас, в он-лайн магазини, в големите вериги за техника, та на черният петък го взех на същата цена на която си беше цял месец навсякъде с +/- 10лв, като бонуса ми от черният петък беше една не особенно скъпа чанта за лаптопа).

Та, как точно биха изглеждали нещата с пчелните продукти на "пчеларският черен петък" - 2/3(67%) отстъпка за натурален пчелен мед разфака от 580мл - 812гр намалена от 20лв за брой, след отстъпката - 6,60лв за брой, или това прави 8,12лв/кг, но се пускат сямо няколко единични бройки, които за отрицателно време свършват, но през целият период на акцията/промоцията седят на челна страница с огромният си %(процент) отстъпка и привличат клиенти на които да продават всичко останало на нормални, та дори и на завишени цени, включително и залежали продукти(примерно мед от предходни сезони - нищо в което няма нищо лошо, аз например иамх акация от 2015год, и след като се разбра, че през 2016год почти никъде няма акация - то няколкото стотин килограма свършиха за отрицателно време и то на цена от 15лв/кг).

Аз, лично бих предпочел да подарявам бурканчета с мед на потенциални клиенти пред тази пародия с черният петък, но идеята на г-н Павлов не е за подценяване, и си струва човек да се замисли над нея!

ianev
02.12.2016, 08:09
Аз и сега съм намалил цените но съм го направил само за една определена група клиенти, а именно пенсионерите. Решил съм така да е през целия декември. Имахме идея бургаските колеги да се организираме и всеки да напълни една тенекия с малки бурканчета и да ги раздадем без пари на хората. Но се оказа че има прекалено много спънки за това да направиш едно добро дело. В крайна сметка повечето колеги ще го направим пак но без да го афешираме!

Трендафил Дончев
02.12.2016, 08:23
Аз и сега съм намалил цените но съм го направил само за една определена група клиенти, а именно пенсионерите. Решил съм така да е през целия декември. Имахме идея бургаските колеги да се организираме и всеки да напълни една тенекия с малки бурканчета и да ги раздадем без пари на хората. Но се оказа че има прекалено много спънки за това да направиш едно добро дело. В крайна сметка повечето колеги ще го направим пак но без да го афешираме!

Няма нужда да го афиширате. Аз ще ви дам идея как да научат за вас и вашия мед. Напълвате не малки бурканчета, а големи. Не по една тенекия, а поне по 100 килца и ги раздайте пред хотела до онези легналите делфини. Гарантирам ви, че до час - два ще научи цял Бургас. ;)

ianev
02.12.2016, 08:49
Идеята на малките бурканчета бе да се раздаде на повече хора като с предимство да са възрастните хора. Ако имаш излишни 100 кг заповядай не се стискай ;)

ch.atanasov
02.12.2016, 08:51
Няма нужда да го афиширате. Аз ще ви дам идея как да научат за вас и вашия мед. Напълвате не малки бурканчета, а големи. Не по една тенекия, а поне по 100 килца и ги раздайте пред хотела до онези легналите делфини. Гарантирам ви, че до час - два ще научи цял Бургас. ;)

Ама то там няма пенсионери май.:bigsmile:

Трендафил Дончев
02.12.2016, 08:55
Ама то там няма пенсионери май.:bigsmile:

А, няма? Точно там по пейките е фрашкано. Няма къде да седнеш, един сладолед да лизнеш.:bigsmile:

ch.atanasov
02.12.2016, 09:00
А, няма? Точно там по пейките е фрашкано. Няма къде да седнеш, един сладолед да лизнеш.:bigsmile:

Тях не ги гледай, те са реститути на околните сгради. Ама кой бяга от буркан мед, на мен да подарят и аз няма да откажа.:bigsmile:

Трендафил Дончев
02.12.2016, 09:10
Идеята на малките бурканчета бе да се раздаде на повече хора като с предимство да са възрастните хора. Ако имаш излишни 100 кг заповядай не се стискай ;)

Като искате на повече хора да раздадете то тогава увеличете количеството. Ти каза по тенекия, аз казах 100 килца, като ми се видя и малко, но все пак исках да се включат повече колеги разполагащи с повечко мед. А след като ще се организира защо пък да не дам 100 кг.? Даааа, но след това искам същото да се получи и в моя град. И аз да раздам от ваше име "няколко" бурканчета.;)

ch.atanasov
02.12.2016, 09:14
Идеята на малките бурканчета бе да се раздаде на повече хора като с предимство да са възрастните хора.

"Възрастни хора", това е вярната приказка, защото в Бургас има пенсионери, чийто пенсии са по-големи от заплатата на мнозина. Я най-добре им искай бележка от социалното.

tarty
02.12.2016, 09:35
Наскоро чакам на гишето на една банка и до мен застава една баба към 60-70 год, служителката беше отишла да прави проверка на документите и от нямаме какво да правя се заслушах в разговора на бабата.
Бабата- да ми кажете да ли имам преведени пари по сметката?
Служителката- да, преведени ви са 15 хиляди и еди колко лв вчера.
Бабата-а добре, добре ,че арендатора иска да му се обадя по телефона и да му кажа да ли съм ги получила, а колко станаха всичко?
Слубителката- в момента по сметка имате 62 хиляди и еди колко си лв
От височината на стъпалото кадето е застанал човек в момента и неговия мироглед, ще направи изводи от този диалог, от едната крайност до другата. Приятно мислене.

ianev
02.12.2016, 09:39
Има но обикновено си личат! Имам пример съседа ми с 800 лв пенсия. И все пак не мисля да им искам свидетелство от пенсионното, ще дам на колкото мога или до където ми стигнат възможностите. Казах една тенекия ще напълня в малки бурканчета и отделно декември цената за пенсионерите ще е по ниска

ch.atanasov
02.12.2016, 09:42
Колегата Мутафов го е написал подробно, но да кажа две думи. Идеята за "черен петък" не е да се продава по-евтино, а да се излъже клиента, че е така. Системата работи и се правят 4--5 пъти по-големи обороти от нормалното.Това, че в следващите дни оборота е по-малък, не е проблем.Крайната сметка излиза, защото никой-нищо не е намалял.
пп. Това не е български патент.Скоро наблюдавах -11/11 в Алито. Артикули,на които знам цените бяха вдигнати 3-4 пъти от нормалната цена и съответно намалени 2 пъти. Продажна цена--доста по-висока от тази преди 11/11.
Някой много добре е схванал поговорката : балъци много, само да знаеш, къде да ги търсиш.:bigsmile:

ch.atanasov
02.12.2016, 09:49
Има но обикновено си ли личат! Имам пример съседа ми с 800 лв пенсия. И все пак не мисля да им искам свидетелство от пенсионното, ще дам на колкото мога и до където са настаненими възможностите. Казах една тенекия ще напълня в малки бурканчета и отделно декември цената за пенсионерите ще е по ниска

Няма лошо- похвално. Оня горе ще ти го зачете някой ден.:bigsmile:

tsc1
02.12.2016, 09:57
Колегата Мутафов го е написал подробно, но да кажа две думи. Идеята за "черен петък" не е да се продава по-евтино, а да се излъже клиента, че е така. Системата работи и се правят 4--5 пъти по-големи обороти от нормалното.Това, че в следващите дни оборота е по-малък, не е проблем.Крайната сметка излиза, защото никой-нищо не е намалял.
пп. Това не е български патент.Скоро наблюдавах -11/11 в Алито. Артикули,на които знам цените бяха вдигнати 3-4 пъти от нормалната цена и съответно намалени 2 пъти. Продажна цена--доста по-висока от тази преди 11/11.
Някой много добре е схванал поговорката : балъци много, само да знаеш, къде да ги търсиш.:bigsmile:
Само за потвърждение на казаното: Фирма, която продава дамски обувки OnLine и изпраща SMS на клиента, че поръчката му е приета има по 150-200 поръчки на ден. За миналия петък и събота през нас минаха над 3000 съобщения за направени поръчки само към тази фирма. Правете си сами изводите за ползата от така наречения "черен петък".

Валентин.
02.12.2016, 10:08
При наличие на Вайбър и Скайп на смартфоните, смс е бита карта вече.

tsc1
02.12.2016, 10:28
При наличие на Вайбър и Скайп на смартфоните, смс е бита карта вече.
Грешиш! За целите на известяването и маркетинга SMS си остава най-доброто и достъпно средство. Помисли върху следните въпроси:
- на колко от клиентите си разполагаш с Вайбъра (ако го имат въобще)?
- на колко от клиентите си имаш скайпа и дали те винаги са OnLine?
- можеш ли на 200-300-500 души да изпратиш едновременно съобщение с еднакъв текст по Скайп или Вайбър?

Bobi-M9598
02.12.2016, 10:58
Здравейте,

Според мен, има "хляб" в това. Не трябва с лека ръка да се отхвърля нещо което се е доказало, че работи при други стоки.

Поздрави, Г. Георгиев

ianev
02.12.2016, 11:07
Чанко дали гледа ония отгоре или дали ще го запише в тефтерчето все тая. Хубаво е от време на време да се правят добрини. Все пак хубаво е да се види че е останало нещо човешко в нас. В това забързано ежедневие ...

delta.e
02.12.2016, 18:56
Абе, хора - вие въобще наясно ли сте с това какво е "черният петък", има ли той почва у нас и какви точно са проявленията/ефектите от прилагането му - общо взето наблюденита ми над това какво се случи поне тази година с промоциите в един от най-известните, силно рекламирани и може би пионера във "акцията"/"промоцията" ЧЕРЕН ПЕТЪК он-лайн магазини у нас, няколко продукта на доста изгодни цени(обаче, само минути след отварянето - ИЗЧЕРПАНО КОЛИЧЕСТВО), изключително скъпи продукти - намалени с двуцифрен процент, и пак продължават да са скъпи(на почти същите цени като без промоцият), и много други продукти които след двуцифреното намаление в %% са на долу горе същата цена която са били месец преди това(повече от месец наблюдавах един модел лаптоп - среден клас, в он-лайн магазини, в големите вериги за техника, та на черният петък го взех на същата цена на която си беше цял месец навсякъде с +/- 10лв, като бонуса ми от черният петък беше една не особенно скъпа чанта за лаптопа).

Та, как точно биха изглеждали нещата с пчелните продукти на "пчеларският черен петък" - 2/3(67%) отстъпка за натурален пчелен мед разфака от 580мл - 812гр намалена от 20лв за брой, след отстъпката - 6,60лв за брой, или това прави 8,12лв/кг, но се пускат сямо няколко единични бройки, които за отрицателно време свършват, но през целият период на акцията/промоцията седят на челна страница с огромният си %(процент) отстъпка и привличат клиенти на които да продават всичко останало на нормални, та дори и на завишени цени, включително и залежали продукти(примерно мед от предходни сезони - нищо в което няма нищо лошо, аз например иамх акация от 2015год, и след като се разбра, че през 2016год почти никъде няма акация - то няколкото стотин килограма свършиха за отрицателно време и то на цена от 15лв/кг).

Аз, лично бих предпочел да подарявам бурканчета с мед на потенциални клиенти пред тази пародия с черният петък, но идеята на г-н Павлов не е за подценяване, и си струва човек да се замисли над нея!

А , аз лично не бих се занимал с това .

freddie46
02.12.2016, 21:16
Аз лично избягвамтака наречените черни петъци!Пределно ми е ясно че продавачите са надули предварително цените и след това ги смъкват ноужким и ги продават пак по скъпо.В това съм се уверилпреди няколко години без да искам.Така че който иска да чака черен петък си е негова работа.Аз не се вързвам на тези глупости.

tsc1
02.12.2016, 22:59
Аз лично избягвамтака наречените черни петъци!Пределно ми е ясно че продавачите са надули предварително цените и след това ги смъкват ноужким и ги продават пак по скъпо.В това съм се уверилпреди няколко години без да искам.Така че който иска да чака черен петък си е негова работа.Аз не се вързвам на тези глупости.
Зависи от каква позиция гледаш на нещата - на купувач или на продавач!
Номера е не да чакаш, а сам да си го създадеш. Защото тия, дето чакат да падне на лятното кино тавана са много и се увеличават!

freddie46
03.12.2016, 19:42
Почти всяка седмице намирам по някалко часа време за да обиколя магазините които ме интересуват.Гледам и си правя сметка кога какво ще пазарувам.Аз гледамот страната на куповача.

demonj
06.12.2016, 19:47
Какъв черен петък кви 5лв,тая година си продадох медът на дребно за нула време,с този нисък добив немога да си помисля да правя никакви отстъпки,даже изпродадох и медът предвиден за направата на питки през февруари,та сега ще взимам назаем мед от колега за питките :laughing:

freddie46
06.12.2016, 20:57
Колега , когато продаваш винаги трябва да имаш едно наум да ти остане и за пролетното захранване.

tsc1
06.12.2016, 21:52
Какъв черен петък кви 5лв,тая година си продадох медът на дребно за нула време,с този нисък добив немога да си помисля да правя никакви отстъпки,даже изпродадох и медът предвиден за направата на питки през февруари,та сега ще взимам назаем мед от колега за питките :laughing:
Чудесно! Дай Боже всеки му! Това означава едно от двете неща - или си имал малко мед или си добър търговец. Но какво да правят тези, които имат тонове мед и чакат да се вдигнат цените? Коя от двете е по-добрата стратегия? Да продължат да чакат, черпейки от финансовите резерви за текущи разходи, с надеждата на възходящ тренд на цените или пускане на пазара малко количество на занижени цени, с цел осигуряване на някакъв допълващ резерва от пари в брой? Опитайте се от тази гледна точка да погледнете на нещата. Защото както казва приказката: "Нашето магаре тъкмо го научихме да не яде и то взе че умря!"

demonj
07.12.2016, 08:12
Колега , когато продаваш винаги трябва да имаш едно наум да ти остане и за пролетното захранване.


Едно наум си имам,но при положение че ще изгубя постоянни клиенти нямаше друг ватиянт!