PDA

Виж пълната версия : Ще се включите ли със средства за завеждане на дело срещу промени на нар.10



Cvetomir
26.11.2016, 08:22
Който е готов да се включи с лични средства да се обозначи за да се знае ако организация или адвокат се наеме с завеждане на дело за отмяна на нар.10 дали може да разчита на тези средства . По нагоре в темата за наредбата четох ,че трябва 4000 лв. така че ако се включат 200 човека ще се паднат по 20 лв. на човек . Идеята е да се заведе и спечели едно дело а и да се види че все пак има някакъв съюз и единомислие и не може да мачкат когато и както си поискат . Бъдете сигурни че след спечелено дело ще се съобразяват повече с мнението на организацията заела се да го заведе и ще има по висока чуваемост сред пчеларите .

Христо Димитров
26.11.2016, 08:41
Който е готов да се включи с лични средства да се обозначи за да се знае ако организация или адвокат се наеме с завеждане на дело за отмяна на нар.10 дали може да разчита на тези средства . По нагоре в темата за наредбата четох ,че трябва 4000 лв. така че ако се включат 200 човека ще се паднат по 20 лв. на човек . Идеята е да се заведе и спечели едно дело а и да се види че все пак има някакъв съюз и единомислие и не може да мачкат когато и както си поискат . Бъдете сигурни че след спечелено дело ще се съобразяват повече с мнението на организацията заела се да го заведе и ще има по висока чуваемост сред пчеларите .



Абсолютно подкрепям да се заведе дело.20 лв са по-малко от 3 буркана мед,който продава на дребно мед.И моля модераторите да направят видимо гласуването,да се знае кой подкрепя и кой не!Нека се виждат будните пчелари в този форум!

marinov
26.11.2016, 08:42
Който е готов да се включи с лични средства да се обозначи за да се знае ако организация или адвокат се наеме с завеждане на дело за отмяна на нар.10 дали може да разчита на тези средства . По нагоре в темата за наредбата четох ,че трябва 4000 лв. така че ако се включат 200 човека ще се паднат по 20 лв. на човек . Идеята е да се заведе и спечели едно дело а и да се види че все пак има някакъв съюз и единомислие и не може да мачкат когато и както си поискат . Бъдете сигурни че след спечелено дело ще се съобразяват повече с мнението на организацията заела се да го заведе и ще има по висока чуваемост сред пчеларите .
Аз ще се включа, защото смятам, че е време да бъде чут гласа на редовия пчелар.

Cvetomir
26.11.2016, 08:50
Аз я оставих скрита но наистина е по-добре да е явна .

ch.atanasov
26.11.2016, 09:03
Гласувах, ама вятър работа. Първо трябва да има организация, която да движи нещата.Парите не са проблем според мен.

dankov64
26.11.2016, 09:07
Всеки народ заслужава съдбата си. Шарл дьо Монтескьо (http://historynakratko.blogspot.bg/2016/01/blog-post_43.html)

dankov64
26.11.2016, 09:16
Гласувах, ама вятър работа. Първо трябва да има организация, която да движи нещата.Парите не са проблем според мен.

Не съм съгласен
Когато има достатъчно съмишленици се ражда организацията и основно в парите е проблема. Приказки на пазара колкото искаш, но когато трябва да бръкнеш в джоба, почваш да се замисляш.

Cvetomir
26.11.2016, 09:23
Гласувах, ама вятър работа. Първо трябва да има организация, която да движи нещата.Парите не са проблем според мен.

Наясно съм , но ако организация види , че има средствата много по-лесно ще се заеме .Интереса ще е взаимен а това не е за подценяване .

ch.atanasov
26.11.2016, 09:38
Не съм съгласен
Когато има достатъчно съмишленици се ражда организацията и основно в парите е проблема. Приказки на пазара колкото искаш, но когато трябва да бръкнеш в джоба, почваш да се замисляш.

Какво те жегна, палеца ли. :bigsmile: Той е заради уж умната сентенция. Не коментирам как се ражда и финансира организация, визирам единствено казуса: пари за дело. Ако има кой да се заеме, пари ще се съберат.

ch.atanasov
26.11.2016, 09:47
Наясно съм , но ако организация види , че има средствата много по-лесно ще се заеме .

Хаха, то ако има средства може и на опашка да се редят.:bigsmile:

Mateev
26.11.2016, 09:51
Направих анкетата публична и сега всеки може да види кой за какво е гласувал. :)

Реалната сума за завеждането и воденето на делото няма да е 4000 лв., а повече. Тези 4000 лв. са за някой известен софийски адвокат, който ще се наеме да го води. Поне толкова платихме за всяко едно дело, което водеше БПРА във връзка с лиценза за развъдна дейност.

Ако адвоката не е софийски, а от страната, ще трябва да му платим и командировките до София. Ще трябва да платим и командировките на пчеларя, който ще се заеме също да търчи на зиг-заг между провинцията и София. Така че сумата може да нарастне до 5 или дори до 6 хиляди лева.

И всичко това са разценките за водене на дело на първа инстанция. За всяка една следваща инстанция пак ще има подобни разходи като на първата инстанция. Ако наемем един и същи адвокат и за 3-те инстанции, може би ще успеем да се спазарим хонорара му от 4000 да падне до 3000 лв. на инстанция. Това обаче тайно от колегите му адвокати, защото те ще му разкатаят фамилията. Това съгласно личния ми опит.

Иначе адвокатите в България отдавна са се обединили, и отдавна са си определили минимални цени за едно дело. В случая за Висшия административен съд тази цена е 4000 лв. И ако някой се съгласи да адвокатства за по-ниска цена, веднага ще го изхвърлят от адвокатската колегия. Пчеларите можем да се поучим от тях ..... :)

Bobi-M9598
26.11.2016, 09:52
Здравейте,

Да се заведе дело! Съгласен съм. От цялата работа разбрах, че КБП, БПРА и организацията на Гилъна са били против в работната група. Според мен завеждането на дело трябва да е от всички които са против. И пак стигаме до обединение!
Писал съм и преди, сега пак ще го повторя: "Разделяй и владей". Не е моя мисъл! Да покажем на МЗХ, че не сме съгласни и трябва да се допитват до нас, да се интересуват от мнението ни когато се решават въпросите в пчеларският сектор.

Поздрави, Г. Георгиев

ch.atanasov
26.11.2016, 10:56
Направих анкетата публична и сега всеки може да види кой за какво е гласувал. :)



При мен не ги виждам, не че е важно, но любопитство.blush;

Трендафил Дончев
26.11.2016, 10:57
Настанаха отново времена да се създават комитети и да се събират пари. Тава ми напомня на някакви други времена преди много години. Не вървим напред, а се връщаме назад. Вчера, а и не само вчера бяха моментите за да се победи, но явно се видя каква слаба ракия сме и сега ще се плаща на адвокат да ни спасява, че ние явно сме тъпи като галоши и не можем сами да се защитим. Казвам да се защитим, защото явно ни нападат, а би трябвало е да извоюваме правата си, които пък от своя страна трябва да ги имаме, а не да се борим за тях. Но хората са го казали: Прост народ - слаба/проста/ държава. Смятайте, че сме загубили. Но то няма да ни е за първи път, а и всеки път е все по - категорична загубата ни и все по най - тъпия възможен начин - вижда се по изнесените резултати от постовете на присъствалите там.

tihmr
26.11.2016, 10:59
При мен не ги виждам, не че е важно, но любопитство.blush;

Кликни върху броя(цифрата) гласували.

Mateev
26.11.2016, 11:00
При мен не ги виждам, не че е важно, но любопитство.blush;

Чукни синьото число в дясно на всеки един бар от графиката, и ще се появи нова страница с резултатите кой как е гласувал.

tihmr
26.11.2016, 11:02
Ако се спечели делото, не трябва ли разноските да се поемат от "виновната" страна?

Mateev
26.11.2016, 11:22
Ако се спечели делото, не трябва ли разноските да се поемат от "виновната" страна?

Да, така е - съда ще признае част от разходите (не всичките) и ще осъди виновната страна да ги заплати, която естествено може и да не го направи това. Следват частни съдия-изпълнители, които може би някога ще върнат парите, но през това време ние пък ще сме натрупали разходи около тази процедура. И не се знае кое ще е повече - разходите за връщане на парите или самите пари, които МОЖЕ БИ някога ще си върнем.

В МЗХ са експерти в това отношение, така че ще се постараят максимално да ни забавят и да ни натресат максимално възможните допълнителни разходи. Достатъчно е да те повикат в МЗХ няколко пъти по един или друг казус около делото, и така да натресат още 2-3 хиляди лева разходи, които никой съд няма да ги признае.

Аз лично съм се съдил с ЕОН (Енерго Про) за няколко хиляди лева, неправомерно начислени. Беше си ясно, че ще спечеля, но това ми отне 5-6 години време, докато си получа парите, а натрупалите се разходи през това време надхвърляха сумата на получените пари. Като цяло докарах нещата до там, че започнах да псувам деня, в който реших да се съдя.

Казуса с Наредбата и съденето на МЗХ може да се приеме, че е достатъчно скъп (огромни щети за пчеларите), щото да си струва да се съдим, но трябва да сме наясно, че захванем ли се на хорото, трябва да го изиграем до края. И разбира се да трябва да финансираме музиката ......

В същото време виновния властимащ за тази наредба ще си го премести от единия крачол в другия, и ще си каже "Нека да съдят, като имат пари за харчене и време за губене. МЗХ си има юристи, да се занимават с това, а държавата си има пари, да заплати, ако загубим делото. Мене това не ме интересува, защото докато ги мотаме, аз отдавна вече няма да съм на този пост." И две минути след това виновния властимащ ще забрави за случая.

Юристите от МЗХ също ще си го преместят от единия крачол в другия, като си мислят докато пият кафето: "Така или иначе ми дават заплата, та редно е от време на време да се появява по някое дело хей така за разнообразие, иначе голяма скука. Дали ще го спечелим или не ни е все тая - нали заплатата си върви".

Трендафил Дончев
26.11.2016, 11:25
Да, така е - съда ще признае част от разходите (не всичките) и ще осъди виновната страна да ги заплати, която естествено може и да не го направи това. Следват частни съдия-изпълнители, които може би някога ще върнат парите, но през това време ние пък ще сме натрупали разходи около тази процедура. И не се знае кое ще е повече - разходите за връщане на парите или самите пари, които МОЖЕ БИ някога ще си върнем.

В МЗХ са експерти в това отношение, така че ще се постараят максимално да ни забавят и да ни натресат максимално възможните допълнителни разходи. Достатъчно е да те повикат в МЗХ няколко пъти по един или друг казус около делото, и така да натресат още 2-3 хиляди лева разходи, които никой съд няма да ги признае.

А така и колко пари станаха? Започвайте да се бъркате и да ги събирате.... Замисляте ли се вече? Май да.;)

tihmr
26.11.2016, 11:30
Г-н Матеев, покрай вас има адвокати, Нямаше ли нещо като европейските закони са над тези на страната при определени условия.
Хареса ми за положението в Австрия-просто и ясно.

Mateev
26.11.2016, 11:46
Г-н Матеев, покрай вас има адвокати, Нямаше ли нещо като европейските закони са над тези на страната при определени условия.
Хареса ми за положението в Австрия-просто и ясно.

Разбира се че има, ама хайде намери ги, изчети ги, открий конфликтните позиции, и започни да се бориш да поправиш дори и само една. Това ще отнеме поне 5 години от живота ти, без гаранции за успех. Единственото сигурно е само едно - със сигурност ще те докара до просешка тояга, освен ако не си се научил как сам да си печаташ парите за разходи.

В момента покрай тази наредба открихме една камара противоречия в законодателството и какво постигнахме? Освен да им изпилим нервите до ръба на истерията, нищо друго не постигнахме.

Пък и кажи ми как да се преборим с ПРЕДАТЕЛИТЕ-ПЧЕЛАРИ, които те спъват на всяка една крачка?

ch.atanasov
26.11.2016, 11:59
Матеев, добре е, че ни "сваляш" на земята, а не си някой популист, който веднага да започне да събира пари.

ivootur
26.11.2016, 12:14
Искам да попитам за какво точно ще се води дело? Как ще се отмени наредба при която половината пчелари са ЗА дори и да си нямат на представа за какво става въпрос? Да премем че делото се спечели, и какво от това! Всички знаем какво стана с винетките. Спечелено дело, но промяна никаква.

Nic 59
26.11.2016, 12:39
Прости хора са пчеларите, и себични, то и на ръководството короната не беше по мярка та беше захлюпила очите и ушите на някои,...но делото е така да се каже свято та да си кажа как виждам нещата. Задължително дело или друга реакция. Не жалете парите, вие пак ще ги дадете но за табелки. Този форум има акаунти, отваряне на акаунт срещу такса. Затваряне за гости за определено време докато не се реши проблема. Във прибалтийските републики имаше решение, на всяка къща националното знаме и някои решиха да си спестят усилието, след напомняне решиха да глобяват всеки който се дърпа и проблеа се реши.
Ако форума се издържа от посещаемост то във дългосрочен план няма да загуби ,напротив ще спечели. Понеже ще има финансови взаимоотношения дарението за даден акаунт как да стане ще решите вие. Не се бойте да се преброите, ако искате да налагате някаква промяна то е задължително. Паралелно подписка против наредбата и т/н. Запомнете -хората не се страхуват да отстояват позиции страх ги е да не ги предатат, и някой да си оплете кошницата на техен гръб. Дори и да не се получи или наложи набраните средства има къде да се вложат за благородна кауза. И не ме обвинявайте в радкализъм ,хал хбер си нямате от тая работа колкото и грубо да ви звучи. Не жалете парите сега, да не ги давате после за табелки и на прекупвачи.
Набиране на средства чрез форума е пример, но това е едно от решенията когато ползваш информация да си платиш при криза в бранша.
Ще се преборите със предатели като печелите битки, друг демократичен начин няма.

Cvetomir
26.11.2016, 12:41
Наредбата обнародвана ли е и колко дни е срока в който може да се обжалва ? Разходите може да са много повече а може и да са по-малко .Това трябва да каже адвокат.Също може освен Матеев и друга организация да прояви инициатива. За парите които евентуално ще се съберат също ще има някакъв документ . Нещата могат да са по един или друг начин , като всичко зависи от участниците в инициативата .

Saras
26.11.2016, 14:21
Отстояването на нашите интереси има важен психологически аспект.Досега са свикнали, че мнението на пчеларите е формално и необвързващо.Какво мислят и искат на кого му пука.Властта никога не е уважавала мекошавите, нека им покажем, че имаме зъби.

Валентин.
26.11.2016, 14:30
Пък и кажи ми как да се преборим с ПРЕДАТЕЛИТЕ-ПЧЕЛАРИ, които те спъват на всяка една крачка?
Къде живеят тия предатели??? Да се съберем нощес 50-60 човека с по 1 винкел..........:fencing:

krasimir00
26.11.2016, 17:08
Аз не мисля , че половината пчелари са ЗА промяна на наредбата и жълтите табелки. По скоро на никой не му се занимава с бумащина и излишни разходи.Както някой каза ,вероятно Мишо Михайлов е гласувал положително на своя глава , без допитване до пчеларите. Досега съм членувал в неговата организация просто защото няма друга в Шумен,но след това нещо, което изпльока, съм тотално отвратен.

Трендафил Дончев
26.11.2016, 17:33
Защо не ни раздадат по 1 кг. захар на семейство, а искат на всеки кошер да има жълта табелка? Какво ме топли мен табелката и за какъв ... ми е? На мен табелки не ми трябват и за туй нито искам да се блъскам главата, нито да давам излишни пари. То какво излезе? Меда падна, лекарствата скочиха, табелки трябва да си купя, разходи за ходене насам натам и накрая трябва да започна работа или да тегля заем за да си гледам пчелните семейства като плащам разни измислени консумативи вместо да печеля от тях. Еееееееее, това го няма никъде.

Bobi-M9598
26.11.2016, 19:10
Здравейте,

Да, има едно голямо ако. Но успеем ли да спечелим едно дело........ Предполагам, евентуално може и да започнат да се съобразяват с мнението ни.

Поздрави, Г. Георгиев

kuline
26.11.2016, 21:03
Мдааа, КОЛЕГИ, гледам, чета и не мога да Ви се начудя на гениалните мисли. Държавата в лицето на МЗХ, иска да въведе някакви правила, чрез които да създаде ред и отчетност при регистрацията на пчелните семейства. На Вас обаче Ви се струва много неефективно. Защо ли? Нека направим аналогия с регистрацията на МПС. Регистрационните номера на МПС през годините бяха на черен фон за лични МПС(по соца), последваха такива на жълт фон и после на бял фон. Предполагам всички карате автомобили с актуални регистрационни номера - Нали така? Много хора са казвали - Не е удачно, защо във Велика Британия нещата са различни? Да, различни са и не само в Британия, различни са навсякъде другаде. Задавате ли си въпроса защо в България се налага да се вземат по-крути мерки? Много от Вас знаят защо, ами защото българите са изобретателни и търсят постоянно под вола теле. Значи Европа в лицето на Държавата е длъжна да осигурява средства за развитие на пчеларството, а пчеларя има едно задължение - да се възползва от тези средства. Аз не мисля така. Защо си мислите, че държавата в лицето на служителите на МЗХ, се мъчи по някакъв начин да прецака пчеларя? Вярно трудно е за производителите на селскостопанска продукция, но едва ли дърпането от това въвеждане на въпросните жълти табели ще улесни нашето начинание, по-скоро ще се утежни. Защото пак Ви казвам с други думи - Дърпате се като вдовица от х.й. Не е ли по-лесно да се съгласим с нещо, което така или иначе ще бъде въведено, под една или друга форма, а след като се съгласим да имаме възможността да се удовлетворят други наши желания.
Предполагам колко негативи ще предизвика това мое мнение по въпроса, но преди това нека си направим една кръчмарска сметка: пример 200 семейства по 0,50 лв за табелки е равно на колко лева? и т.н.
И в допълнение не съм ни от Мишо, ни от Ганчо, а просто един съвестен пчелар, който си плаща данъци за продадена продукция, без да се възползва от предлаганите европейски средства и успява да съществува.

Cvetomir
26.11.2016, 21:13
Да наведена глава се сече по-лесно .

kuline
26.11.2016, 21:19
Да наведена глава се сече по-лесно .

Не, тук не става въпрос за наведена глава, тук иде реч за тактика. Всяка една битка с рогите на пред е предизвестена.

Трендафил Дончев
26.11.2016, 21:23
Мдааа, КОЛЕГИ, гледам, чета и не мога да Ви се начудя на гениалните мисли. Държавата в лицето на МЗХ, иска да въведе някакви правила, чрез които да създаде ред и отчетност при регистрацията на пчелните семейства. На Вас обаче Ви се струва много неефективно. Защо ли? Нека направим аналогия с регистрацията на МПС. Регистрационните номера на МПС през годините бяха на черен фон за лични МПС(по соца), последваха такива на жълт фон и после на бял фон. Предполагам всички карате автомобили с актуални регистрационни номера - Нали така? Много хора са казвали - Не е удачно, защо във Велика Британия нещата са различни? Да, различни са и не само в Британия, различни са навсякъде другаде. Задавате ли си въпроса защо в България се налага да се вземат по-крути мерки? Много от Вас знаят защо, ами защото българите са изобретателни и търсят постоянно под вола теле. Значи Европа в лицето на Държавата е длъжна да осигурява средства за развитие на пчеларството, а пчеларя има едно задължение - да се възползва от тези средства. Аз не мисля така. Защо си мислите, че държавата в лицето на служителите на МЗХ, се мъчи по някакъв начин да прецака пчеларя? Вярно трудно е за производителите на селскостопанска продукция, но едва ли дърпането от това въвеждане на въпросните жълти табели ще улесни нашето начинание, по-скоро ще се утежни. Защото пак Ви казвам с други думи - Дърпате се като вдовица от х.й. Не е ли по-лесно да се съгласим с нещо, което така или иначе ще бъде въведено, под една или друга форма, а след като се съгласим да имаме възможността да се удовлетворят други наши желания.
Предполагам колко негативи ще предизвика това мое мнение по въпроса, но преди това нека си направим една кръчмарска сметка: пример 200 семейства по 0,50 лв за табелки е равно на колко лева? и т.н.
И в допълнение не съм ни от Мишо, ни от Ганчо, а просто един съвестен пчелар, който си плаща данъци за продадена продукция, без да се възползва от предлаганите европейски средства и успява да съществува.

Най накрая да се намери един, който да каже колко плитка била водата. :bigsmile: Всички го знаят този номер. И защо ли? Ами вечния сценарий.

Cvetomir
26.11.2016, 21:23
Предните са изгубени вариантите сега са сведени до един.

rumenggr
26.11.2016, 21:26
Не, тук не става въпрос за наведена глава, тук иде реч за тактика. Всяка една битка с рогите на пред е предизвестена.
Принципно, как ще научат, че има ”роги” с които трябва да се съобразяват?

rumenggr
26.11.2016, 22:10
Защо си сигурен, че въпросното дело е загубено преди да е заведено. Ползта от такова спечелено дело е РЕСПЕКТ. Как да се промени сегашния баланс 'не ни чуха, не ни отразиха, ние си говорим но не ни слушат, не се съобразиха с нас, не ни поканиха на преговори и т.н.? Другата посока е единна позиция на бранша, но възможна ли е в момента?
"ако някой си мисли, че може да съм му в краката - тогава ми иде силата" А така, и после какво?

kuline
26.11.2016, 22:24
Какво ще се спечели? Респект? Надали(не ми работи удивителния знак на клавиатурата). Респект не се гради с инициирано съдебно дело.
А съдебното дело е загубено по същество, защото така или иначе ще бъде въведен друг начин на регистрация на пчелните семейства, който ще е по-работещ от сегашния. На всички Ви е ясно, какво се случва в момента с регистрацията на семействата и нека не го коментираме, та и тия които не знаят и те да не захитреят.

П.П. Защо цитираш мои писаници по друг повод, за който не си в течение.

И в допълнение, кого да чуят - тия които не знаят какво искат или тия, които гледат и мислят единствено, и само за собствена изгода? Ти, ако имаш такива хора на среща, били им обърнал внимание? Ти, самия говориш за РЕСПЕКТ. Това според теб, респект ли е?

rumenggr
26.11.2016, 23:03
П.П. Защо цитираш мои писаници по друг повод, за който не си в течение.

И в допълнение, кого да чуят - тия които не знаят какво иска или тия, които гледат и мислят единствено, и само за собствена изгода? Ти, ако имаш такива хора на среща, били им обърнал внимание? Ти, самия говориш за РЕСПЕКТ. Това според теб, респект ли е?
Цитирах твои писаници за да се изразиш точно и ясно, за което те поздравявам. Допълнението ти е много точно!

dankov64
27.11.2016, 09:55
Мдааа, КОЛЕГИ, гледам, чета и не мога да Ви се начудя на гениалните мисли. Държавата в лицето на МЗХ, иска да въведе някакви правила, чрез които да създаде ред и отчетност при регистрацията на пчелните семейства. На Вас обаче Ви се струва много неефективно. Защо ли? Нека направим аналогия с регистрацията на МПС. Регистрационните номера на МПС през годините бяха на черен фон за лични МПС(по соца), последваха такива на жълт фон и после на бял фон. Предполагам всички карате автомобили с актуални регистрационни номера - Нали така? Много хора са казвали - Не е удачно, защо във Велика Британия нещата са различни? Да, различни са и не само в Британия, различни са навсякъде другаде. Задавате ли си въпроса защо в България се налага да се вземат по-крути мерки? Много от Вас знаят защо, ами защото българите са изобретателни и търсят постоянно под вола теле. Значи Европа в лицето на Държавата е длъжна да осигурява средства за развитие на пчеларството, а пчеларя има едно задължение - да се възползва от тези средства. Аз не мисля така. Защо си мислите, че държавата в лицето на служителите на МЗХ, се мъчи по някакъв начин да прецака пчеларя? Вярно трудно е за производителите на селскостопанска продукция, но едва ли дърпането от това въвеждане на въпросните жълти табели ще улесни нашето начинание, по-скоро ще се утежни. Защото пак Ви казвам с други думи - Дърпате се като вдовица от х.й. Не е ли по-лесно да се съгласим с нещо, което така или иначе ще бъде въведено, под една или друга форма, а след като се съгласим да имаме възможността да се удовлетворят други наши желания.
Предполагам колко негативи ще предизвика това мое мнение по въпроса, но преди това нека си направим една кръчмарска сметка: пример 200 семейства по 0,50 лв за табелки е равно на колко лева? и т.н.
И в допълнение не съм ни от Мишо, ни от Ганчо, а просто един съвестен пчелар, който си плаща данъци за продадена продукция, без да се възползва от предлаганите европейски средства и успява да съществува.


Вие явно не сте в час.
Сега аз да ви кажа за какво иде реч. Както казахте си плащате данъците и от тези данъци служителите от земеделските служби си вземат заплатите. Определени служители трябва да ходят на проверки и да следят пчелари, кравари и т.н. да не злоупотребяват с европейски средства. Тъй като тези служители не си вършат работата и злоупотребите са големи, други служители, си мислят че могат да въведат някакъв ред, като си стоят на бюрата и съчиняват безумни наредби.
(Безполезните закони отслабват нужните закониШарл Монтескьо (https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D0%B0%D1%80%D0%BB_%D0%9C%D0%BE%D0%BD%D1%82% D0%B5%D1%81%D0%BA%D1%8C%D0%BE) 1689 (https://bg.wikipedia.org/wiki/1689)-1755 (https://bg.wikipedia.org/wiki/1755))
Резултатът е че всичко е на гърба на съвестния данъкоплатец, и тука не става въпрос че ще дадем някой лев за табелки. Проблема е в бумащината с която ще ни натоварят и вместо да си гледаш работата ще трябва да висиш пред вратите на вет. доктори за всяка промяна.
Тъй като аз съм такъв ( практикуваш ветеринарен л-р) от опита с кравите и овцете, мога да ви кажа че няма никакъв смисъл от маркировката, който си прави далаверите пак си ги прави, а за съвестните си остава воденето на една напълно излишна документация, която дава спокойствие на други държавни служители да си оправдават заплатите.

Bobi-M9598
27.11.2016, 10:04
Здравейте,

От цялата работа не ми е ясно : Защо хора /служители/ ще решават за нещо от което и хал хабер си нямат?

Поздрави, Г. Георгиев

Трендафил Дончев
27.11.2016, 10:12
Вие явно не сте в час.


Точно защото сме в час се водят тези полемики. За да ги няма тези горе изброени и не изброени конфликтни точки.

dankov64
27.11.2016, 17:51
Точно защото сме в час се водят тези полемики. За да ги няма тези горе изброени и не изброени конфликтни точки.

С вие имах пред вид единствено kuline.

dankov64
27.11.2016, 18:05
Още малко доказателства, че нашата администрация работи против народа си, тъй де против данъкоплатците дето им изкарват заплати те.
Миналия месец обикалях из Европа и ми направи впечатление, че Унгарците и още една нация, мисля че бяха Австрийците си карат колите със старите номера, със националните знамена. Тези които не напускат страната не са длъжни да си сменят номерата с европейското знаменце.. Защо нашата администрация ни принуди всички да си сменим номерата, няма друга логика освен да ни събират ПАРИТЕ.

kuline
27.11.2016, 18:17
С вие имах пред вид единствено kuline.


Не мисля повече да споделям моето лично мнение. Всеки си има мнение по даден въпрос, което трудно може да го промени някой друг с различно от неговото.
Да не забравя - Благодаря за любезността - "Вие". А относно това дали някой е в час, си мисля, че е по-добре да не си в час, за да нямаш дертове.

П.П. Нима няма по-големи проблеми за пчеларя отколкото едни нищо и никакви табели. Снощи написах в един пост, който изтриха "Евтини на брашното - скъпи на триците".

delta.e
27.11.2016, 19:03
Калине , не троши нерви .
Всичко ще е по старому .

Cvetomir
27.11.2016, 19:17
Още като започна обсъждането казах , че единствено ще се натоварим финансово и с бумащина с тези промени . Ветеринарите също ще им наложат да вършат работа за която не се знае колко ще се занимават . Думите за уникалността на номера са пълна глупост , и сега всеки един номер на кошер в страната е уникален и ЕДИНСТВЕН . Базата също я има в системата и единствено ще се обнови а може би не ..Четох за някакви далавери с които не съм на ясно но бъдете сигурни , че ако се търси начин табелките няма да са пречка .

П.П. Нима няма по-големи проблеми за пчеларя отколкото едни нищо и никакви табели.
Разбира се че има , само тази година да се създадоха доста пречки с наредби изисквания и проектонаредби по мерки. Мисля ,че все от някъде трябва да се почне .