PDA

Виж пълната версия : ИМА ЛИ КАМПАНИЯ ЗА ЗЛЕПОСТАВЯНЕ НА БЪЛГАРСКИЯТ МЕД СПОРЕД ВАС?



borislav aleksandrov
09.11.2016, 11:01
Това е поредната статия която злепоставя българския пчелен мед и пчелари. Това е второто изречение - "Това, че ще си го кипите от пчелар, нищо не значи - все пак пчеларите са тези, които научиха търговците как да имитират меда. "

Спорд вас дали има някаква умишлена кампания за налагане на негативен имидж на пчелният мед и опит да накарат потребителите да не купуват от пчелари а от магазина....

http://www.bgnow.eu/news.php?cat=2&cp=0&newsid=79213I3

Валентин.
09.11.2016, 12:14
Ако пчеларите са виновни за лошото качество на меда, тогава тоя мед в магазина откъде идва!?! Нали пак от пчелари е взет. Между другото все още има хора дето си спомнят: “през комунистическо“ колко захар са давали на пчеларите. Кой-как е намазал. Кой си направил компоти, кой си сварил ракия. Еее, друго беше тогава. И трудно ще се промени мнението на клиентите да не правят връзка между мед и захар. Много трудно.

Sakar
09.11.2016, 12:21
Чак да има организирана кампания - не ми се вярва.
Но и предупрежденията в статията са основателни - нерядко се среща продажба на претопяван мед и на откровени фалшификати.
Та не е лошо потребителят да е предупреден, а това си е пряко в полза на коректните пчелари.

ch.atanasov
09.11.2016, 14:12
Но и предупрежденията в статията са основателни - нерядко се среща продажба на претопяван мед ......


Колега, какъв смисъл влагаш в "продажбата на претопяван мед"?

Sakar
09.11.2016, 14:32
Колега, какъв смисъл влагаш в "продажбата на претопяван мед"?
В смисъл на втечнен вследствие на температурна обработка, за която има съмнение, че не е контролирана.

n.kostadinov
09.11.2016, 14:37
За съжаление да има пчелари, които правят страхотни простотии. Смятам, че такива са малко, но за съжаление са явно достатъчно за да се появяват статии като тази.Пет минути преди да вляза във форума четох същата споделена от някой в пчеларските групи.Познавам пчелар, който втечнява цяла тенекия директно върху огъня, впоследствие клиента на въпросния ме пита защо меда от тази тенекия има толкова странен вкус и не кристализира....същия пчелар слага и "Делиция" на медовите корпуси за да ги пази от молец :mad:
Та има една група хора, които компрометират пчеларството и пчелните продукти с идиотщината си и силно се надявам статии като горната да не са кампания против българския мед, а просто начин някой журналисти да си спечелят внимание и по-голям брой прочитания.

ch.atanasov
09.11.2016, 14:41
В смисъл на втечнен вследствие на температурна обработка, за която има съмнение, че не е контролирана.

Поради това съмнение, редно ли е да се внушава, че всеки течен мед /примерно след 30.08 / е нередовен.

Sakar
09.11.2016, 14:58
Поради това съмнение, редно ли е да се внушава, че всеки течен мед /примерно след 30.08 / е нередовен.
Разбира се, че не. Самият аз имам една партида, която тепърва започва да кристализира.

Remi
09.11.2016, 15:01
Зависи как действа конкуренцията , лоялно или

solaris60
09.11.2016, 15:34
Кампания няма, но марлячи и такива колеги които говорят глупости без да се съобразяват, че нанасят вреда не само на колегите си, а и на себе си има. А една такава грешка коства много труд на други за да докажат обратното. След това се чудят, че на някой му върви в продажбите, а на тях не. Примера е при мен. Измъкнаха ми се ръцете да мъкна мед по цял ден, а колеги пчелари само стоят и мрънкат. Но с дребни номера клиенти не се ловят, а и задържат.

Искрен Мутафов
09.11.2016, 16:11
Кампания няма, но марлячи и такива колеги които говорят глупости без да се съобразяват, че нанасят вреда не само на колегите си, а и на себе си има. А една такава грешка коства много труд на други за да докажат обратното.


И, не само колеги ами и такива които се опитват да се изживяват като някакви лидери:


https://www.youtube.com/watch?v=y2a6oVG_VPQ

delta.e
09.11.2016, 17:15
Хм ! Нещо не е така .

Mateev
09.11.2016, 17:58
Според мене няма никаква кампания за злепоставяне на Българския мед. Просто поредния некомпетентник пуска поредното некомпетентно мнение под формата на статия. Интернет е пълен с всякакъв подобен буклук, така че защо се учудвате. Пак бих казал НАРОДОПСИХОЛОГИЯ - както на производителите, така и на купувачите. Да, има кофти производители-тарикати, но такива ги има във всеки един бранш. Бъдете сигурни в това !!!!! Има и добри производители, и те страдат от далаверите на мошениците, но това пак е така във всеки един бранш.

Колкото до народа - разбира се, че той няма да вярва на производителите, дори и всичките те съвкупно да са от перфектни по перфектни. Просто такава е нашата НАРОДОПСИХОЛОГИЯ, но нека да не се повтарям. Ние, производителите на мед, сме част от същия този народ, и робуваме на същата тази народопсихология, така че нищо ново под небето.

Аз лично си мисля, че тази статия само може да ни бъде от полза. Това е защото цитираните в статията методи за определяне на уж "истинския" мед са подвеждащи за тези, които им повярват (пак народопсихология, но този път в наша полза). Нека хората да се научат да палят клечки с кибрит или да слагат капки с йод, за да се убедят, че нашия мед НАИСТИНА Е ИСТИНСКИ И КАЧЕСТВЕН. И когато се успокоят, спокойно ще дават по-висока цена, горди че са си купили "истински" продукт (пак народопсихология).

Според мене опасни са статиите, в които се говори за ХМФ, инвертаза, антибиотици, пестициди и всякакви други трудно откриваеми микросъставки. В случая обаче тази статия предлага БАБЕШКИ МЕТОДИ за тестване на меда, и нашия мед спокойно ще премине през тези тестове. И дано народа с неговата си народопсихология наистина да повярва в тази статия, защото така 99.99% от нашия мед наистина ще се окаче КАЧЕСТВЕН и БЕЗПРОБЛЕМЕН.

delta.e
09.11.2016, 18:45
Матеев , друго имах предвид , но си прав .

borislav aleksandrov
09.11.2016, 19:38
Лошото е че обиновено "сметката" се плаща от тези които са съвестни и са болшинство... а заради такива драсканици из нета наскоро разговарях с две дами които искаха да си закупят мед и бяха убедени че фалшивия мед в магазините е дело на пчеларите, "захаросан" мед да не съм им давал защото бил само от захар и т.н. ..... почувствах се като престъпник за известно време....

delta.e
09.11.2016, 19:57
Борка , за това писах .

delta.e
09.11.2016, 20:39
Утре ще говоря с двама по въпроса .
Няма , само да ни цакат .

Niki1313
09.11.2016, 21:06
И, не само колеги ами и такива които се опитват да се изживяват като някакви лидери:

Искрене, къде го намери този педер..т да ми развали вечерта. Мани бегай - то не е за гледане и слушане. Отварат.

Искрен Мутафов
09.11.2016, 21:14
Искрене, къде го намери този педер..т да ми развали вечерта. Мани бегай - то не е за гледане и слушане. Отварат.

Ами да видите кой е тоя, който хвърля кал по българското пчеларство, а същевременно и има лидерски претенции...

п.п. съжалявам за вечерта ти, на това е реалността и такива са фактите!

Валентин.
09.11.2016, 21:20
Пчелар да убеди клиент, че пчелите ядат захарен сироп, а складират мед(от растения) за пчеларя е равносилно на геройство. Мисия невъзможна бих казал.

Георги Кръстев
10.11.2016, 08:55
Сами си го правим колеги САМИ!!! Аз продавам на дребно и ежедневно се сблъскам с тъпи въпроси, тези въпроси няма от къде да дойдат освен ако не са загатнати от някой пчелар! В инетернет е пълно с обяви за продажба на мед, на повечето пише, предлагам ЧИСТ пчелен мед, от ЧИСТ район, не храним със ЗАХАР, в меда няма ПРИМЕСИ, няма ГЛЮКОЗА.... Нарочно наблягам на думите, защото точно с тези думички ми се задават въпроси.... чист, захар, примеси, глюкоза!!! Всеки си има конкуренция, моята конкуренция не спира да ме плюе, казват ми го клиенти, че меда ми не бил чист защото бяй еди кой си му бил казал така.....Отчаяни да задържите някой клиент не плюйте по конкуренциуята или не изтъквайте вашата стока че еди какво си нямало... Защото за разлика от кренвиршите които са масов продукт, тук неможем да си позволим такъв тип реклама.... това е мед, меда се продава по 2 начина единия е случайно, другия е когато човек се разболее... почти няма случай в който хората да си купуват целенасочено мед, както си купуват хляб, кафе и тнт...

ch.atanasov
10.11.2016, 09:12
Сами си го правим колеги САМИ!!! ...... меда се продава по 2 начина единия е случайно, другия е когато човек се разболее... почти няма случай в който хората да си купуват целенасочено мед, както си купуват хляб, кафе и тнт...

Аааа, ще дойдете на дедовия.Няма защо да се сърдите, вие не обесняваете на клиента, колко полезна храна е меда, а какви болести лекува.

Георги Кръстев
10.11.2016, 09:21
Никога не съм казвал какви болести лекува! Питам клиента за какво го търси, казва ми за малки деца и му препоръчвам акация. Питат ме кой мед е подходящ при кашлица или болно гърло препоръчвам липа. Никога не съм "лекувал" клиенти!!! Препоръчвам, дори като ме питат кой мед консумирам им дърпам лекция в съвсем друга насока, аромати вкусове, предпочитания и тнт.... нищо общо с болежки ;)

ch.atanasov
10.11.2016, 09:38
Никога не съм казвал какви болести лекува! Питам клиента за какво го търси, казва ми за малки деца и му препоръчвам акация. Питат ме кой мед е подходящ при кашлица или болно гърло препоръчвам липа. Никога не съм "лекувал" клиенти!!! Препоръчвам, дори като ме питат кой мед консумирам им дърпам лекция в съвсем друга насока, аромати вкусове, предпочитания и тнт.... нищо общо с болежки ;)

Да де, клиентите сами те питат, защото някой -някога, някъде им е казал, какво универсално лекарство е меда.Е, може и от баба да са чули, то тази стратегия не е от вчера.:bigsmile:

пп. не се заяждам, наблюденията ми почват още от Бай Киро и първите търговци в Бургас.

borislav aleksandrov
10.11.2016, 09:45
Съгласен съм. А ако почнеш да обесняваш за други приложения отговорът е А не не аз за лекарство го взимам...

Искрен Мутафов
10.11.2016, 09:47
...меда се продава по 2 начина единия е случайно, другия е когато човек се разболее... почти няма случай в който хората да си купуват целенасочено мед, както си купуват хляб, кафе и тнт...

Нищо подобно. Или поне не в масовият случай, при мен. Много целенасочено и дори планово си го купуват меда доста хора. Аз имам десетки редовни клиенти, които си купуват 30-40кг. мед на година, според възможностите си някой го взимат еднократно а други всеки месец(като си получат доходите) идват за 2-3-4кг.
Е, случва се някой да дойде и да търси меда като лекарство за някой болен, но това е по-скоро рядко случващо се изключение, поне при мен.

todor.mitkov
10.11.2016, 10:26
Лошото е че обиновено "сметката" се плаща от тези които са съвестни и са болшинство... а заради такива драсканици из нета наскоро разговарях с две дами които искаха да си закупят мед и бяха убедени че фалшивия мед в магазините е дело на пчеларите, "захаросан" мед да не съм им давал защото бил само от захар и т.н. ..... почувствах се като престъпник за известно време....

Колега, разбирам те какво имаш предвид и преди много се дразнех ако някой се усъмняваше в качеството на моя мед, какво да говорим ако директно влезе с обвинения, че може да е фалшив. И съм се обяснявал, и съм се ядосвал, и боря ли се боря за този клиент. И защо? Защото нали някой трябва да ми купи меда, нали клиента бил винаги прав. Как ще връщам хора? Е, отне ми време докато разбера, че процеса на търговията е двупосочен. Уважение за уважение. Идва някой със съмнения, претенции и обвинения - пренасочвам го да потърси мед другаде.
За качественият мед пазарът е безграничен. Трудно ми е да повярвам, че такива статии ще направят разликата и хората ще спрат да купуват мед. Е, та нали аз и още много колеги постоянно работим в другата посока, как някакви писаници ще ни бутнат?

P.S.
По-голям проблем ми се вижда, че са малко статиите с приложението на меда. Ама и това си е процес и те ще се увеличат с времето :)

borifototo
10.11.2016, 10:30
процеса на търговията е двупосочен. Уважение за уважение. Идва някой със съмнения, претенции и обвинения - пренасочвам го да потърси мед другаде.

Точно така.Ако ти не се уважаваш,не очаквай другите да те уважават.

kando
16.11.2016, 19:19
Статия от канал3, че даже и без автор - мда.
Кампания - звучи някак по- конспиративно да го кажем, но да е "платена" поръчка, не бих се учудил и ще кажа защо. Защото медът НЕ Е изкупен - имам доста колеги, на които меда им си стои и за сега нямат намерение да го дават на цена под 4лв. Търговеца, с който се пазарих тази година ме щракна тънко от 4,50 ДОГОВОРЕНА - уви само устно - цена на 3,50 и само къде не го набих. След това ме търси поне още 4-5 пъти с некви алабализми "ама нямало възможност за повече - ма тя цената ще пада още, аз заради теб, щот си мой човек" и прочие дивотии. Накрая от нема на къде - "слушай на зор съм, трябват ми спешно два тона". Та си дойдохме на 4,50.

Прочее - имам още около тон и няма да го дам под 4лв. Таковал съм им такованката - много пчелари се подлъгаха на стария трик ..... и тази година ..... колко пъти още ще го играем този сценарий не знам, но явно ще е докато масата пчелари проумеят простата истината, че това са чисто тирикатски, търгашески номера. Ще извадят от сух кладенец вода, само и само, да те ударят колкото се може повече в цената.

Разберете, че докато не спрем да си даваме продукцията на безценица, със абсолютна сигурност, ще продължават да ни го изкупуват на безценица - толкоз е просто, че по- просто не знам как е възможно да бъде.

M.Milkov
16.11.2016, 19:24
Колега,напълно съм съгласен с твоето мнение.Тази година,още в самото начало ни подготвиха психически за тази цена на медаПоздрави.

Remi
17.11.2016, 08:13
Статия от канал3, че даже и без автор - мда.
Кампания - звучи някак по- конспиративно да го кажем, но да е "платена" поръчка, не бих се учудил и ще кажа защо. Защото медът НЕ Е изкупен - имам доста колеги, на които меда им си стои и за сега нямат намерение да го дават на цена под 4лв. Търговеца, с който се пазарих тази година ме щракна тънко от 4,50 ДОГОВОРЕНА - уви само устно - цена на 3,50 и само къде не го набих. След това ме търси поне още 4-5 пъти с некви алабализми "ама нямало възможност за повече - ма тя цената ще пада още, аз заради теб, щот си мой човек" и прочие дивотии. Накрая от нема на къде - "слушай на зор съм, трябват ми спешно два тона". Та си дойдохме на 4,50.













Прочее - имам още около тон и няма да го дам под 4лв. Таковал съм им такованката - много пчелари се подлъгаха на стария трик ..... и тази година ..... колко пъти още ще го играем този сценарий не знам, но явно ще е докато масата пчелари проумеят простата истината, че това са чисто тирикатски, търгашески номера. Ще извадят от сух кладенец вода, само и само, да те ударят колкото се може повече в цената.

Разберете, че докато не спрем да си даваме продукцията на безценица, със абсолютна сигурност, ще продължават да ни го изкупуват на безценица - толкоз е просто, че по- просто не знам как е възможно да бъде.


kando аз ей това го постнах в този смисъл ма никой не ме разбра и на всичкото отгоре го прехвърлиха в хумор, шеги и вицове . Чесно да ти кажа хич не е шега но ако на някой му се струва може да се пробва!!
ПРОДАВАМ ПЧЕЛЕН МЕД РЕКОЛТА 2016
ПРОДАВАМ МЕД 20 ТОНА . ЦЕНА ПО ДОГОВАРЯНЕ НА ЧЕТИРИ ОЧИ И ДВЕ РЪЦЕ , МОИТЕ!:target:nono;

Моля да пишат само мераклиите!
http://pchelari.com/forum/images/styles/CreativeCreature/misc/paperclip.png Прикачени изображенияhttp://pchelari.com/forum/attachment.php?attachmentid=7817&stc=1&d=1478779743

freddie46
21.11.2016, 11:03
На канал 3 не им отива да говорят така за прекрасният бългърски МЕД!Производителите на мед най-добре знаят колко струва медът и колко е полезен . Отделен въпрос е че прекупвачите го кръщават както си искат и с това допълнително злепоставят качеството на меда.Изкупвачите постоянно се опитват да ни бомбят с цената-да вземем тогава да им го даваме без пори че да мирясат.Само хора които не разбират от това как се произвежда медът могат да говорят така за него.Това е ВЪЗМУТИТЕЛНО!Никой от колегите пчелари няма да се опитва да продава ФАЛШИВ МЕД!С това ние сами хвърляме кал по главите си!