PDA

Виж пълната версия : РАЗНИ ИЗТРИТИ МНЕНИЯ от ИДЕИ



salash
13.10.2016, 22:42
А защо от ЕЛЕНСКИ БОЛКАН ?

jdrumev
13.10.2016, 22:48
Защо?РЕКЛАМА има ЕЛЕНСКИЯ БАЛКАН а не Друмев.Ако направя на 2 места продажби на едното с Еленския балкан,а на другото пчеларска ферма Друмев според теб къде ще са ми по големи продажбите?

бат тянко
14.10.2016, 03:45
Където качеството, предлагането, обслужването и клиентите са по- добри. Ама какво разбирам аз?

solaris60
14.10.2016, 10:10
Както писа Борката и според мен това е много важен момент клиента да опита.Аз също предлагам това на клиентите,След като му отворя тенекия и усети аромата и опита 100% купува 1 буркан

Аз пък им мажа по една филийка, направя им един чай, докато си пият чая им мия краката и пия водата. И ако случайно си купят един буркан на изпроводяк им падам на колене и правя поклони докато ми се скрият от погледа. Ей....защо не им облизвате и задниците?

jdrumev
14.10.2016, 10:17
Аз пък им мажа по една филийка, направя им един чай, докато си пият чая им мия краката и пия водата. И ако случайно си купят един буркан на изпроводяк им падам на колене и правя поклони докато ми се скрият от погледа. Ей....защо не им облизвате и задниците?



Защото са клиенти;)и трябва да им вземем парите.

jdrumev
14.10.2016, 10:22
Преди време бях писал за една тема да се направи и всеки който има мед за продан да обявява вида,количеството и цената която търси.Бях не разбран отново.
Защо трябва ние да търсим прекупвачите,не е ли по добре за нас те да ни търсят?

ivootur
14.10.2016, 10:41
Те ще ни тръсят когато има недостиг на мед, когато има свръхпредлагане никой няма да ни потърси.

solaris60
14.10.2016, 10:54
Защото са клиенти;)и трябва да им вземем парите.

Ха, хааа....тук ми заприлича на бардак. :bigsmile: Само не мога да разбера защо трябва да се превръщам на ......заради това да ми вземат един буркан мед? Начина е друг.

borislav aleksandrov
14.10.2016, 11:35
..................Начина е друг.

И какъв е, би ли споделил.

Трендафил Дончев
14.10.2016, 11:41
И какъв е, би ли споделил.

Да си говорят хората за твоя мед. Да се питат един друг - откъде е взет и кой го продава.Те да ми се кланят, а не аз на тях.

jdrumev
14.10.2016, 11:45
Ха, хааа....тук ми заприлича на бардак. :bigsmile: Само не мога да разбера защо трябва да се превръщам на ......заради това да ми вземат един буркан мед? Начина е друг.



Защо един буркан?Примерно аз в момента нямам мед за продан,а ти си обявил 2т на 6лв букет на буркани.Защо да не взема 200 буркана на консенгнацияили там как се договорим.

borislav aleksandrov
14.10.2016, 11:50
Да си говорят хората за твоя мед. Да се питат един друг - откъде е взет и кой го продава.Те да ми се кланят, а не аз на тях.

Добре. Но по какво твоя мед се различава от меда на съседа ти пчелар? Продавате го на една и съща цена или макс 1 лв разлика в едни и същи разфасовки.Ако искам да си купя 1 буркан мед и нямам познати дето да те препоръчат как да избера между двамата ви?

Трендафил Дончев
14.10.2016, 11:52
Защо един буркан?Примерно аз в момента нямам мед за продан,а ти си обявил 2т на 6лв букет на буркани.Защо да не взема 200 буркана на консенгнацияили там как се договорим.

Понякога трябва да знаеш какво говориш, че може да си направиш и антиреклама - като в случая. "Аз нямам мед за продан" На 136 кошера ти два месеца след като свърши сезона тръбиш наляво и надясно, че нямаш мед. Аджеба защо нямаш мед? Всеки би се позамислил. Кой в положителна, кой в отрицателна посока. Според мен повече в отрицателна.

jdrumev
14.10.2016, 11:58
Понякога трябва да знаеш какво говориш, че може да си направиш и антиреклама - като в случая. "Аз нямам мед за продан" На 136 кошера ти два месеца след като свърши сезона тръбиш наляво и надясно, че нямаш мед. Аджеба защо нямаш мед? Всеки би се позамислил. Кой в положителна, кой в отрицателна посока. Според мен повече в отрицателна.



Тук си прав за това.Но пък аз съм разбрал вече,че тук не мога да продавам защото нямам подходящата среда и условия за това.

solaris60
14.10.2016, 12:17
Добре. Но по какво твоя мед се различава от меда на съседа ти пчелар? Продавате го на една и съща цена или макс 1 лв разлика в едни и същи разфасовки.Ако искам да си купя 1 буркан мед и нямам познати дето да те препоръчат как да избера между двамата ви?

Само, че съм се избръснал сутринта, а комшията не, може да доведе до там, че да вземат тоз тъй важен буркан от мен и да разберат, че моя мед е по качествен, а не е като вида на комшията ми. Матеев го беше описал много отдавна, но кой да чете? Много неща са важни за да се случи да вземат туй буркаче и повече да не съмняват в това което им даваш, но и ти нямаш право на грешка - иначе отлиташ.

solaris60
14.10.2016, 12:27
Ето го пътя, ставаме и овчари или се кооперираме с такива. Кеф ти мед, кеф ти мляко.:bigsmile:
В Юндола ходил ли си? Там се продава така на всяка отбивка по пътя, но като видиш продавачката или продавача, колата с която са докарали стоката и ти минава мерака. Охо, вие ако до сега не сте си направили тактика на работа, то чакайте някой да ви я каже, че вие да станете богати.

borislav aleksandrov
14.10.2016, 12:34
В Юндола ходил ли си? Там се продава така на всяка отбивка по пътя, но като видиш продавачката или продавача, колата с която са докарали стоката и ти минава мерака. Охо, вие ако до сега не сте си направили тактика на работа, то чакайте някой да ви я каже, че вие да станете богати.

Добре де що не кажеш твоята тактика или може да вземем да забогатеем както си написал.... ето нали имаш мед какво би направил за да си повишиш продажбите и да не чакаш цена на едро?

иначе излиза че : или никои не се интересува от пазара на дребно; или е голяма тайна как си продавете меда (....че вие да станете богати) е много показателно; или произвеждаме нещо дето не знаем нито на кого, нито как да продадем....

solaris60
14.10.2016, 12:55
Добре де що не кажеш твоята тактика или може да вземем да забогатеем както си написал.... ето нали имаш мед какво би направил за да си повишиш продажбите и да не чакаш цена на едро?

иначе излиза че : или никои не се интересува от пазара на дребно; или е голяма тайна как си продавете меда (....че вие да станете богати) е много показателно; или произвеждаме нещо дето не знаем нито на кого, нито как да продадем....

Аз донякъде я казах моята тактика, но ти май не четеш какво пише на редовете, а и между тях? Всичко е индивидуално. Всеки за себе си прави някаква тактика, отговаряща на района му, на възможностите, на интелекта и т. н.. Все едно да питаш Матеев как и ти да направиш милиони. Да. Той каза не един път как става номера, но хайде направи го и ти този номер де.

бат тянко
14.10.2016, 13:00
Питали ли са ви : вашият мед , какви болести лекува. Ако е : да -- какво отговаряте?

Начи, аз щото съм срамежлив, и отговарям нещо такова:
- Охооооо! Какви болести ли? Слепите- проглеждат, глухите- чуват, а сакатите- хвърлят патериците, и на бегом към сергията. Бездетните майки, само като минат покрай меда, и прихващат. Бабите почват да спят по цяла нощ, а дядовците- започват да мислят за глупости. Немите, като хапнат една лъжица мед, и проговарят- Откъде го купи това чудо?
А сега сериозно....Моят начин да повиша продажбите на дребно, е да увелича добива на мед:laughing:!!! Щото не ми стига. От друга страна, благодаря на Борката, че ме светна за останалото! Борка, някои колеги наистина нямат възможност да продават на дребно! А на други-просто не им се занимава......

zapstojan
14.10.2016, 13:11
Добре де що не кажеш твоята тактика или може да вземем да забогатеем както си написал.... ето нали имаш мед какво би направил за да си повишиш продажбите и да не чакаш цена на едро?

иначе излиза че : или никои не се интересува от пазара на дребно; или е голяма тайна как си продавете меда (....че вие да станете богати) е много показателно; или произвеждаме нещо дето не знаем нито на кого, нито как да продадем....

Той тактиката я казва. Или ти търсиш тактика, с която да станеш монополист на пазара на дребно.
Има и такива тактики, но аз ги намирам за непочтени и не ги играя. Така ми е по-кеф - ГОЛЯМ КЕФ.

solaris60
14.10.2016, 13:43
Той тактиката я казва. Или ти търсиш тактика, с която да станеш монополист на пазара на дребно.
Има и такива тактики, но аз ги намирам за непочтени и не ги играя. Така ми е по-кеф - ГОЛЯМ КЕФ.

Той тактиката я знае добре и за едро, и за дребно, но лаф да става. Е, може и да копне някоя цаца в мътилката. То с питане става.:bigsmile:

borislav aleksandrov
14.10.2016, 14:07
Или ти търсиш тактика, с която да станеш монополист на пазара на дребно.
Има и такива тактики, но аз ги намирам за непочтени и не ги играя. Така ми е по-кеф - ГОЛЯМ КЕФ.

Лично аз нищо не търся. Надявах се темата да стане полезна. Но след като се мисли че някой може да крадне нещо и да забогатее (в случая май това съм аз) то идеята се обезмисля... Всеки да се оправя сам - кои както може... пък като не може на 3,60-4 лв. на едро и приключва с въпроса....

solaris60
14.10.2016, 14:29
Ами хвана се на Друмев на хорото и виж какво се получи. :bigsmile: Излезе, че искаш да крадеш идеи. Ако беше се развила темата какви ли не щуротии щяхме да чуем? Не е късно де.

tarty
14.10.2016, 15:05
Борка, колко пъти повтарям, че 99% от пчеларите само гледат какво да откраднат като инфо без пари, но нищо не щат да казват. Понякога дори се получава да се добият с такава информация, но в последствие не предприемат нищо в тази насока. То всичко е до главата :-):-):-):-)

ch.atanasov
14.10.2016, 15:10
А сега сериозно....Моят начин да повиша продажбите на дребно, е да увелича добива на мед:laughing:!!! Щото не ми стига.

С баничките верно много мед отива. :bigsmile: За рапицата може да пуснеш кифли с мед ,това ще са най-лековитите закуски в окръга. :bigsmile: Жалко за отсрещната болница -остана без пациенти, а след нея и ти без клиенти.:bigsmile:

бат тянко
14.10.2016, 15:16
Лично аз нищо не търся. Надявах се темата да стане полезна. Но след като се мисли че някой може да крадне нещо и да забогатее (в случая май това съм аз) то идеята се обезмисля... Всеки да се оправя сам - кои както може... пък като не може на 3,60-4 лв. на едро и приключва с въпроса....

Право куме- в очи!

бат тянко
14.10.2016, 15:29
Сега ми щукна друг въпрос. Може ли в магазин, който не е за храни, да се продава мед? Естествено на производител регистриран по наредбата. Предполагам, че отговора е не, но не съм сигурен?

zapstojan
14.10.2016, 15:56
Лично аз нищо не търся. Надявах се темата да стане полезна. Но след като се мисли че някой може да крадне нещо и да забогатее (в случая май това съм аз) то идеята се обезмисля... Всеки да се оправя сам - кои както може... пък като не може на 3,60-4 лв. на едро и приключва с въпроса....

Погрешно ме разбра. Знам че нищо не търсиш.

borislav aleksandrov
14.10.2016, 17:04
Ами хвана се на Друмев на хорото и виж какво се получи. :bigsmile: Излезе, че искаш да крадеш идеи. Ако беше се развила темата какви ли не щуротии щяхме да чуем? Не е късно де.

Еми да изтрия тия две страници с ненужни посто и да опитаме отново?


Сега ми щукна друг въпрос. Може ли в магазин, който не е за храни, да се продава мед? Естествено на производител регистриран по наредбата. Предполагам, че отговора е не, но не съм сигурен?

Отговорът е - ДА с едно уточнение зависи от магазина


Споделено от Димитър Димитров в фейса в група Пчела Добрич. Не мога да копирам написаното от него, но това е сайта в който си продава меда.
http://www.flohmarkt.at/suche/essen-trinken/honig


"Ако искате сами да си продадете медът в западна Европа, както аз почнах да го правя, можете директно да публикувате сами своите обяви в сайтовете им за купуване/продаване на мед, както правят много хора и от източна Европа, от Унгария, Румъния, Полша и др. Като пример ще Ви дам един австрийски сайт, където можете да видите обявите на тези хора и където можете всички Вие български пчелари да го правите също, не се осланяйте само на българските прекупвачи ( да Ви режат главите). Обърнете внимание, че пчеларите си посочват цената на видовете мед сами, а не както при нас "на колко ще ми го купиш"...., и няма предлагана ЦЕНА НА ЕДРО под 4 евро !! "
Ей, да не задръстите сега Дунав мост-2.:laughing:

Не си мислете че е толкова лесно. Но ако знаете език и сайтове подобни на този които е пуснал инж. Димитров и имате желание може да опитате.

бат тянко
14.10.2016, 17:17
То в България затова нищо не се развива... Всеки търси да открадне, а никой не споделя? Народопсихология! Така и така ще се трие, а той сока не е като вносната ракия....Наздраве на триещите трезвеници!

Трендафил Дончев
14.10.2016, 17:31
Така и така ще се трие, а той сока не е като вносната ракия....Наздраве на триещите трезвеници!

Аз затова ли се мъчих цял следобед от телефона да пиша тез фермани, че да се трие.:bigsmile:

бат тянко
14.10.2016, 17:52
Колега, има и манов, и акациев, липов, абе каквото ти душа иска! А букет от билки- още повече!

Георги 1974
14.10.2016, 19:25
Есента и зимата едва разтопявам тенекиите, за 4 денонощия на 45*.

Облицовай ги с корк.Сега в другата тема го бистрят въпроса.

Валентин.
14.10.2016, 19:28
Облицовай ги с корк.Сега в другата тема го бистрят въпроса.
Е аз на водна баня! В казан, в банята! Сега топим последните от лани, НЕЩЕ ПУЩИНЯТА И НЕЩЕ!!!!!!:yo:

Трендафил Дончев
14.10.2016, 19:30
Облицовай ги с корк.Сега в другата тема го бистрят въпроса.

Вече го избистрихме. Напълно.

бат тянко
14.10.2016, 20:09
Има си много лесен начин за втечняване на мед в тенекии. Но е патентован! :laughing:

Георги 1974
14.10.2016, 20:12
Има си много лесен начин за втечняване на мед в тенекии. Но е патентован! :laughing:

С корк ли.

borifototo
14.10.2016, 20:15
Детската стая отново се затопли.

Svetlyo
14.10.2016, 20:34
Направо се запали...

бат тянко
14.10.2016, 20:35
С корк ли.

С циганка. Слагаш я да седне върху нея! Сега сериозно, без майтап има начини!

Remi
09.11.2016, 16:14
с кварцова лампа не става ли

бат тянко
09.11.2016, 17:12
Ако нагрява само до 45* става.

Георги 1974
09.11.2016, 17:35
Влиянието на температурата на загряване при декристализацията на меда подробно е изучавана от немските учени Вернер и Катарина фон дер Ое. Те установяват, че нагряването на меда в продължение на 24 часа до 40 С не води до съществени промени в активността на ферментите диастаза и инвертаза, но това не е така при 60 С. При високата температура се губи значителна част от активността на ферментите, но и се повишава значително ХМФ.

Много учени в Европа вече предлагат за индициране на възрастта на меда не диастазната активност, а другият фермент в меда – инвертазата. Инвертазата е много по-чувствителна към температурните промени и съответно на продължителността на съхраняване. Този параметър за окачествяване на меда отдавна вече се определя в институтите, които се занимават с изследване на меда.

http://fermera.bg/component/k2/item/9646-%D0%B4%D0%B8%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B7%D0%B0-%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%B8%D0%BD%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%B7%D 0%B0.html