PDA

Виж пълната версия : Наредба 10 - първи стъпки към ИЗХВЪРЛЯНЕ на кошерите от населените места



Искрен Мутафов
14.10.2016, 20:34
Вчера, на сайта на МЗХ са качени проекто измененията на Наредба 10 7605, като въобще не са взети под внимание становищата на КБП 7606 и БПРА 7607.

Това е първа стъпка към изхвърлянето на кошерите от населените места, и то неминуемо ще се случи през следващите няколко години. Та, точно сега е момента поредният опит за мачкане на редовият български пчелар да бъде пресечен още в зародиш, преди да са приети измененията в Наредба 10. В тази връзка пускам анкета, колко от Вас, биха се включили в един протест пред МЗХ през следващите дни.

Юрий Цветков
14.10.2016, 20:59
Подкрепям идеята за протест. Но вероятно няма да дойда. Ако е в почивен ден ще го направя, но в такъв няма пред кого да се протестира. В делничен, не. Аз съм хоби пчелар, не че изнасянето на кошерите извън населените места няма да ме засегне, но за мен пчеларството не е приоритет. Приоритет ми е работата, която ми издържа семейството. Много е тъпо, после да чета коментари, че съм мързелувал от страни и съм чакал някой друг да ми свърши работата. Не не е вярно, просто това не е моята работа. Хобито никой с нищо не може да ми го забрани.

donatelo
14.10.2016, 21:20
Този път няма скатавка,колеги!На живот и смърт е хавата

dankov64
15.10.2016, 08:00
Има голяма логика сега да се направи протест. БИЙ ЗА ДА ТЕ УВАЖАВАТ
1во. Не сме в кампания и е възможно да се организира по масов.
2ро. Идват избори и ефекта ще е голям.
3то Не сме засегнати толкова от промените, протеста ще е за спазване на законите на тази държава.
Сега ако спечелим означава че сме спечелили предварително двубоя и за изменението на наредба 44 за изнасянето на пчелините.
Лично мен не ме касае, пчелина ми е извън населено място но съм на протеста.
Важно е да сме единни. Девиза на мускетарите.

plamen2009
15.10.2016, 12:00
3то Не сме засегнати толкова от промените, - ще го усетим на пролет ,когато излезе цената на табелката

ch.atanasov
15.10.2016, 12:52
Ето ви идея за плакат на протеста.:bigsmile:

http://agrozona.bg/app/uploads/2016/10/xp_4-369x250.jpg.pagespeed.ic.2-_qLDB31H.jpg

Георги Куров
15.10.2016, 14:23
Аз ще се включа при решение за протест. Този форум опустя и не се посещава поне от 1000 активни пчелари потребители, така че гласували 50-100 пчелари не са представителна извадка за настроението в сектора.

ivootur
16.10.2016, 09:18
Сега е времето за протеста и то преди изборите!

Mateev
16.10.2016, 09:35
Проблемът е, че ако пак се съберем само една шепа хора (под 100 човека), това само ще е основание за подигравки от страна на МЗХ.

Не знам дали осъзнавате, но активната атака на МЗХ срещу пчеларския сектор се дължи само и единствено на факта, че досега по всички протести сме се излагали с малък брой протестиращи. Как да докажем на държавата, че сме недоволни от един или друг нормативен акт, след като на протестите със зор се събираме по 50-100 човека, при това говорим за ЕДНИ И СЪЩИ ПЧЕЛАРИ- АКТИВИСТИ.

Това ли ни е "силата"?
Ами че те в МЗХ с право ще ни се ПОДИГРАВАТ. Нима може само 100 човека да изразяват настроенията на цял един сектор с над 20 000 пчелари в него?

Искрен Мутафов
16.10.2016, 09:45
Ето ви идея за плакат на протеста.:bigsmile:

http://agrozona.bg/app/uploads/2016/10/xp_4-369x250.jpg.pagespeed.ic.2-_qLDB31H.jpg

Хубаво е че имаш идеи за плакат, ама ще е по-хубаво ако дойдеш с тоя плака, а сега да дадеш идеи как да направим протеста мащабен, примерно като уведомиш всички пчелари около теб...?!?

бат тянко
16.10.2016, 09:48
Дайте само един пример, за протест, който е постигнал нещо трайно? Ето и в момента миньорите протестират.....А преди време протестирахме за изваждане на старите муцуни от политиката? Ами май пак същите познати физиономии...Посегнаха на най- святото- ракиджийниците! Не се заяждам, но дори и да се съберем 20 000 човека, те ще се снишат! Ще изчакат да мине бурята, и пак ще се покажат, ни лук яли-ни лук мирисали!

Mateev
16.10.2016, 09:50
Направих една справка, която всеки един от вас може да я провери. Вървете в ОБЩНОСТ / СПИСЪК С ПОТРЕБИТЕЛИ и след това сортирайте по дата на последното посещение на форума. И след това пребройте колко хора са влезли във форума от момента на публикуване на тази анкета. Ами влезли са повече от 350 човека, а от тях са глаували само 31.

Та ето как тълкувам резултатите от анкетата:
1. Видяна от 350 човека
2. Гласували само 31
3. Твърдо са обявили, че ще дойдат на протест САМО 16 ЧОВЕКА

Това прави ПО-МАЛКО ОТ 5% от всички, видели анкетата. Колко от тях наистина ще дойдат на протеста - не се знае. Всички останали (над 95%) са предпочели да си траят, като само една малка част са имали доблеста да си признаят, че няма да дойдат. Другите 90% дори не са се поинтересували да видят какъв е резултата от гласуването (ако не гласуваш, не виждаш резултата).

Тоест над 90% от пчеларите СА БЕЗРАЗЛИЧНИ към това, което се случва в сектора. От останалите 10% само една малка част НАИСТИНА ЩЕ ДОЙДАТ НА ПРОТЕСТА.

Искрен Мутафов
16.10.2016, 10:02
Дайте само един пример, за протест, който е постигнал нещо трайно? Ето и в момента миньорите протестират.....А преди време протестирахме за изваждане на старите муцуни от политиката? Ами май пак същите познати физиономии...Посегнаха на най- святото- ракиджийниците! Не се заяждам, но дори и да се съберем 20 000 човека, те ще се снишат! Ще изчакат да мине бурята, и пак ще се покажат, ни лук яли-ни лук мирисали!

Ооо, примери за успешни протести мога да ти дам много(за съжаление повечето "организирани/спонсорирани/финансирани" от политически сили или външни фактори)...
Зърнарите преди няколко години бяха блокирали София(от тогава никой в МЗХ не смее да им "скочи", а и не само за това), предният пчеларски протест - който беше за изваждането на кошерите от населените места, постигна целите си още преди да се е състоял(предложението беше изтеглено), и затова донякъде числеността му беше много ниска!!!

7613

7614

Искрен Мутафов
16.10.2016, 10:05
Тоест над 90% от пчеларите СА БЕЗРАЗЛИЧНИ към това, което се случва в сектора. От останалите 10% само една малка част НАИСТИНА ЩЕ ДОЙДАТ НА ПРОТЕСТА.


5-10% от всичките 20000хиляди пчелари ако дойдат - то това ще е успешен от гледна точка на присъствие протест...

Mateev
16.10.2016, 10:10
5-10% от всичките 20000хиляди пчелари ако дойдат - то това ще е успешен от гледна точка на присъствие протест...

Така е, но чрез форума достигнахме само до 350 човека от тези 20 000. Чрез Facebook ще достигнем още до 350 и това е всичко. Как ще достигнем до останалите 19 300 пчелари, повечето от които дори и не четат вестници?

Георги 1974
16.10.2016, 10:14
Не знам защо ама не мога да гласувам излиза ми това съобщение нямам идея какъв е проблема може да има и други

vBulletin съобщение You did not select an option to vote for. Please press back to return to the poll and choose an option before voting.

бат тянко
16.10.2016, 10:29
Искрене, примера който даваш, не е за успешен протест. А за едни 930 млн. лева, които отидоха не по предназначение. Чисто и просто, тия трактори изкараха лъжата на тогавашния министър на светло, че земеделците и животновъдите ще ги получат. Така че, протеста беше за поредната лъжа, на бъгарските управници, от всички партии! Ето пример за нашата жестока действителност:
http://www.blitz.bg/article/40359
Ето друг пример за същата:
http://www.standartnews.com/lyubopitno-show/boyko_otmarya_sred_lyubimite_magnolii_v_bankya_sni mki-281148.html

Валентин.
16.10.2016, 10:44
Земеделците тогава стачкуваха щото им намалиха националните доплащания към субсидиите на декар от 8лв на 4лв. А сега тези национални доплащания са 2 лв вече, мисля. А дали и въобще ги има. А тогава протеста го организираха “големите“ дето перат парите на мафията и партиите. Е покрай тях имаше и доста дребни....... Тогава даваха интервю с 1 протестиращ, облечен с работни дрехи. Човека каза- не сме за тия 4лв. Ама “принципно“ да излезе министъра и да каже: излъгахме ви! И се прибираме...

Валентин.
16.10.2016, 10:47
И сега покрай тия наредби, никъде не виждам да се забранява отглеждането на пчели в регулация! Ако ще се протестира за някакви “бъдещи“ въображаеми действия на МЗХ и БАБХ е отделен въпрос!

Искрен Мутафов
16.10.2016, 11:04
И сега покрай тия наредби, никъде не виждам да се забранява отглеждането на пчели в регулация! Ако ще се протестира за някакви “бъдещи“ въображаеми действия на МЗХ и БАБХ е отделен въпрос!

Бъдещи са действията, но не са въображаеми - въпрос на време е да станат реални, но тогава ще е прекалено късно и дори и 20000 хиляди пчелери да излядат на протест, ще е необратимо...
А, да не говорим за администратината тежежест и таксите с които искат да ни натоварят допълнитело, ей тъй да позапълнят някоя и друга дупка в бюджета на БАБХ, и някоя и друга частна фирма да прилапа "стотинките" за табелките...

Валентин.
16.10.2016, 11:08
Не си мисли, че с 1 протест ще събориш таксите...... Администрацията ЦИЦА от бюджета! Запомни го! Нищо лично!

Искрен Мутафов
16.10.2016, 11:12
Не си мисли, че с 1 протест ще събориш таксите...... Администрацията ЦИЦА от бюджета! Запомни го! Нищо лично!

Тя администрацията си ЦИЦА от бюджета, ЦИЦА си и от нас, но въпроса е, че се опитват това което е на наш гръб да ни го изпраскат х2, че и х3....

krasimir00
16.10.2016, 12:36
От форума и от фейсбук за протеста ще научат 600 човека. От уста на уста могат да научат още няколко хиляди, които не ползват интернет. Пак няма гаранция колко човека биха дошли, но предвид това , че сезонът приключи би трябвало да има повече отколкото на последният протест.

Валентин.
16.10.2016, 12:44
Тя администрацията си ЦИЦА от бюджета, ЦИЦА си и от нас, но въпроса е, че се опитват това което е на наш гръб да ни го изпраскат х2, че и х3....
Дай пример на нещо, което да му е паднала цената, в България! С протест или без, няма значение. Цените се вдигат! Това е неизбежно. Другото е само популизъм. Да не кажа манипулация.

Валентин.
16.10.2016, 13:06
Сега видях, че има анкета..... Срещу какво ще се протестира?

Искрен Мутафов
16.10.2016, 13:23
Сега видях, че има анкета..... Срещу какво ще се протестира?

Срещу проекто промените в Наредба 10. Подробно са описани в първият постин от темата...

dankov64
16.10.2016, 17:38
Аз знам че трудно ще се организира протест . Но единствено сега имаме шанса да спечелим. Сега протеста ще е за нарушаване на законите и ще срещнем подкрепа от обществото, утре като искаме да излезем на протест против изнасяне на пчелите от населените места-
1во Голямата част от обществото ще е против нас.
2ро. Предстоящите избори са донякъде гаранция някой да се вслуша в исканията ни.

Bobi-M9598
17.10.2016, 06:51
Здравейте,

Ще дойда на протеста! Не трябва да сме безразлични към готвения ни к.. капан.
Действително, оттеглянето на предложенията (за предишният протест) ни изигра ЛОШ номер. Много от нас решиха, че няма смисъл да си направят една "разходка". Затова сме и на тоя хал. Не искат да ни обърнат внимание.
Факт е съществуването на "една дузина" пчеларски организации. РАЗДЕЛЯЙ И ВЛАДЕЙ! Трябва да се обединим! Според мен тогава ще имаме по-голям шанс "някой " да ни чуе.

Поздрави! Г. Георгиев

Remi
17.10.2016, 07:38
Истината е че за протест трябват пари и организация, иначе е невъзможно за много голяма част от колегите!

Bobi-M9598
18.10.2016, 17:01
Здравейте,

Да, съгласен съм, но.....Смятам, че по-важното е желание, и всеки който смята това за важно да се лиши от малко време.
Не става така, да чакаме друг да ни свърши работата. Няма как да стане.
Големи благодарности на Матеев, НЯМА друг председател (вожд) който да е направил и една десета от това което направи той от създаването на КБП. Всички ние които искаме да ни се защитават интересите като пчелари трябва да се замислим какво правим, или само дрънкаме на масата пред ракията и мезето.
Не го приемайте като обида. Не искам да засегна никой. Просто ме боли като гледам някои "как си разиграват коня".

Поздрави, Г. Георгиев

Георги 1974
18.10.2016, 17:45
Регистрацията на животновъдни обекти се извръшва по чл. 137 и по наредба 44 с изключение на

http://lex.bg/laws/ldoc/2135525777

Разпоредбите на наредбата с изключение на чл. 11, ал. 5 не се прилагат: 1. (изм. - ДВ, бр. 48 от 2008 г.) за обекти на физически лица, в които се отглеждат за лични нужди до:

а) (изм. - ДВ, бр. 90 от 2008 г., в сила от 17.10.2008 г., изм. - ДВ, бр. 50 от 2010 г., доп. - ДВ, бр. 69 от 2013 г., в сила от 06.08.2013 г.) три едри преживни животни (ЕПЖ) и приплодите им до едногодишна възраст;
б) (изм. - ДВ, бр. 48 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 50 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 69 от 2013 г., в сила от 06.08.2013 г.) десет дребни преживни (ДПЖ) с приплодите им до 6-месечна възраст;
в) пет прасета за угояване;
г) (доп. - ДВ, бр. 48 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 90 от 2008 г., в сила от 17.10.2008 г.) три броя еднокопитни и приплодите им до едногодишна възраст;
д) (изм. - ДВ, бр. 90 от 2008 г., в сила от 17.10.2008 г., изм. - ДВ, бр. 50 от 2010 г.) десет зайкини с приплодите;
е) (изм. - ДВ, бр. 48 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 90 от 2008 г., в сила от 17.10.2008 г.) 100 възрастни птици;
ж) (нова - ДВ, бр. 48 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 90 от 2008 г., в сила от 17.10.2008 г., доп. - ДВ, бр. 44 от 2016 г.) 150 бройлера или подрастващи птици от други видове.

Важът в пълна сила ЗАКОН ЗА ВЕТЕРИНАРНОМЕДИЦИНСКАТА ДЕЙНОСТ
http://lex.bg/laws/ldoc/2135512300


Д е к л а р а ц и я

И Н В Е Н Т А Р И З А Ц И О Н Е Н О П И С
1. съм запознат с изискванията на чл. 132, ал. 1, т. 4-7, 10, 19 и 21 от Закона за ветеринарномедицинската дейност, съгласно които следва - в тридневен срок писмено да уведомя ветеринарния лекар, обслужващ животновъдния ми обект, за новородени и закупени животни от видове, които подлежат на идентификация; - незабавно писмено да уведомя за умрели животни ветеринарния лекар, обслужващ животновъдния ми обект и кмета на населеното място, и обекта за обезвреждане на странични животински продукти, обслужващ съответната територия; - в срок до 24 часа преди транспортиране, промяна на собствеността или клане на животни от видове, които подлежат на идентификация, предназначени за лична консумация, писмено да уведомя ветеринарния лекар, обслужващ животновъдния ми обект; - в тридневен срок от раждането на животни от видове, които подлежат на идентификация, писмено да уведомя ветеринарния лекар, обслужващ животновъдния ми обект да извърши официална идентификация на новородените животни и да въведе данните от идентификацията в Интегрираната информационна система на БАБХ, или за извършената официална идентификация на новородените животни като му предоставя данните от идентификацията за въвеждането им в Интегрираната информационна система на БАБХ; - да отговарям за официалната идентификация на животните; - да не допускам в обекта животни, които не са идентифицирани; - ежегодно в периода от 1 до 20 октомври да извърша инвентаризация на животните в обекта и да предам инвентаризационния опис на официалния ветеринарен лекар, отговорен за общината на територията на която ги отглеждам. 3. ми е известно, че при неизпълнение на тези мои задължения нося административно-наказателна отговорност по чл. 416 и чл. 417 от Закона за ветеринарномедицинската дейност


П.П.
В момента течът проверки на Ж.О. дали имат регистрация по чл 137 и ако нямат им правят предписание ако нямат да си направят тази регистрация тоест трябва да изпълнят условията на горепосочената наредба . В последствие ако не отговарят трябва да си редуцират броят на животние за лични нужди.
Та пчеларите не са включени в наредба 44 и им се издават удостоверения по чл.137 а не по 51. Та те тека .........

Георги 1974
18.10.2016, 18:45
Национална програма за профилактика, надзор, контрол и ликвидиране на болестите по животните и зоонозите в България 2016 – 2018 г.

http://www.strategy.bg/StrategicDocuments/View.aspx?lang=bg-BG&Id=1004

Пчелите са включени
Приложение 22
Там има интересни работи

Дамян Дамянов
18.10.2016, 19:50
СТАНОВИЩЕТО НА КБП

1. Изменението по наредба 10 беше гласувано на събранието на УС на КБП и БПРА. 100% ПРОТИВ, нито един "въздържал се", нито един "за".
2. Становището е дело на УС на двете организации. Няколко седмици спорихме докато накрая стигнем до 100% ПРОТИВ. След което седнахме и обсъдихме всеки един възможен вариант. След това започна работата по свалянето на тази глупост(наредба 10). Всеки от членовете на УС изпрати своите мотиви, а накрая те бяха проверени от юристите в УС.


СТАНОВИЩЕТО НА ОБПС и СБП и...т.н

Днес инж. Михаил Михайлов изпраща в МЗХ становище в което казва, че неговите организации са СЪГЛАСНИ и подкрепят "ушните марки".
Предложението за това "СЪГЛАСИЕ" е на Янко Янков от гр.Белослав и инж. Стефан Стефанов пчеларска ферма "Амброзия" гр. Лозница

Янко Янков няма гласа на нито един пчелар в тази държава. Същият трябва да връща пари по пчеларски програми и всячески се подмазва на МЗХ и ДФЗ, само и само да не го съдят. Явно трябва да се изпрати едно писмо до Брюксел, което изобщо не е трудно, идва зима...работата намалява.
Същият го обвиняват, че е откраднал всички пари на варненското пчеларско дружество и е изхвърлен от доста време. Той е областен вожд на мухите в цяла варненска област, но не и на пчеларите.

инж. Стефан Стефанов нямаше време да присъства на събранието на КБП, но явно е имал време да подкрепи наредба 10 и да работи с Михаил Михайлов против пчеларите. Този човек за мен е предател на пчеларските интереси. Някои колеги от този форум могат с дни да ви говорят за неговите измами. По техни думи той е същия като Янко Янков, но има малко повече акъл.
НАСТОЯВАМ Стефан Стефанов да бъде изхвърлен от КБП на следващото събрание. Първа точка на дневния ред!!! След това ще изберем новия УС. Публично трябва да бъде изхвърлен и записа да бъде пуснат във форума.

Докато едни се чудят как да спасят сектора, други се чудят как да правят пари от мизерията.
Ето ги тримата, които работят против пчеларите!


7646
7647
7648

Дамян Дамянов
18.10.2016, 20:32
МЗХ ни обвинява, че изпълняваме политическа поръчка преди изборите.
Извинявам се, но кога ще им бъде удобно на служителите от МЗХ да си свършат работата и да спрат да мачкат сектора?!?!
Няма страшно в момента, столчетата са точно, всички ще си вземете държавните заплати. Страшно ще стане, ако точно преди изборите пчеларите излязат на протест и поискат подкрепа от всички други политически партии.
Истината е политическа поръчка, само ако на управляващата партия не и харесва. На личната ми карта пише България, а не КНДР (Северна Корея).

7649

kuline
18.10.2016, 20:34
Стефан Стефанов е известен сред пчеларското съсловие с това, че е управител (собственик) на "БОЛГАРРЕСУРС" ООД гр.Лозница - фирма за изкупуване и преработка на пчелен мед.

ivootur
18.10.2016, 21:06
Добра идея ли е да направим една подписка с реални подписи на хора които са против тази наредба, за да видят тези от МЗХ реално че пчеларите са против? Да се разбере че тези няколко човека които манипулират и си въртят игрите нямат подръжниц сред пчеларите.

tarty
18.10.2016, 21:22
Добре би било както направи Слави Трифонов, във всеки град подписка. Вече има представители в различни градове и ако са станали такива/без задни мисли/ за благото на КБП ще трябва да се задействат и дс започнат да обикалят пчеларите и да ги подканват да се подписват. Тук обаче пак идва правилото, че щом не им се заплаща, защо ли да го правят.

Искрен Мутафов
18.10.2016, 22:24
СТАНОВИЩЕТО НА КБП

1. Изменението по наредба 10 беше гласувано на събранието на УС на КБП и БПРА. 100% ПРОТИВ, нито един "въздържал се", нито един "за".
2. Становището е дело на УС на двете организации. Няколко седмици спорихме докато накрая стигнем до 100% ПРОТИВ. След което седнахме и обсъдихме всеки един възможен вариант. След това започна работата по свалянето на тази глупост(наредба 10). Всеки от членовете на УС изпрати своите мотиви, а накрая те бяха проверени от юристите в УС.


СТАНОВИЩЕТО НА ОБПС и СБП и...т.н

Днес инж. Михаил Михайлов изпраща в МЗХ становище в което казва, че неговите организации са СЪГЛАСНИ и подкрепят "ушните марки".
Предложението за това "СЪГЛАСИЕ" е на Янко Янков от гр.Белослав и инж. Стефан Стефанов пчеларска ферма "Амброзия" гр. Лозница

.......................

инж. Стефан Стефанов нямаше време да присъства на събранието на КБП, но явно е имал време да подкрепи наредба 10 и да работи с Михаил Михайлов против пчеларите. Този човек за мен е предател на пчеларските интереси. Някои колеги от този форум могат с дни да ви говорят за неговите измами. По техни думи той е същия като Янко Янков, но има малко повече акъл.
НАСТОЯВАМ Стефан Стефанов да бъде изхвърлен от КБП на следващото събрание. Първа точка на дневния ред!!! След това ще изберем новия УС. Публично трябва да бъде изхвърлен и записа да бъде пуснат във форума.






Гедам и Мутафов ти вдига палец и отново ми се вдига дерта: кой го натресе в УС на КБП.


Атанасов, не само че му вдигам палец на Дамян, ами и ще го подкрепя за изхвърлянето на Стефан Стефанов от УС, също така ще ти призная, че беше прав когато говореше за вълкът, козината и нарава му...
....а, това кой го натресе - ами Общото Събрание си го избра, но не това сега е най-важното.

Искрен Мутафов
18.10.2016, 22:29
Добра идея ли е да направим една подписка с реални подписи на хора които са против тази наредба, за да видят тези от МЗХ реално че пчеларите са против? Да се разбере че тези няколко човека които манипулират и си въртят игрите нямат подръжниц сред пчеларите.

Идеята не е никак лоша - направо може да подготвиш една подписка, и утре като се съберем(http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=3564&p=111746#post111746) 100-тина пчелари може да я започнем.

ch.atanasov
18.10.2016, 22:52
....а, това кой го натресе - ами Общото Събрание си го избра, но не това сега е най-важното.

Е, това не го проумявам : ОС на пчелари си вкарва прекупвач в УС да ги оправя. Боже,боже.:crazy:

Искрен Мутафов
19.10.2016, 00:41
Е, това не го проумявам : ОС на пчелари си вкарва прекупвач в УС да ги оправя. Боже,боже.:crazy:

Абе, тебе ти е много лесно да си седиш пред компютъра в къщи и само да даваш някакви акъли, да недоволстваш от всичко и само да критикуваш - ами като си толкова навътре в нещата, милееш за пчеларството и симпатизираш на КБП вземи се вдигни и ела на следващото ОС(Общо събрание) и аз лично ще те издигна за член на УС на КБП.

Трендафил Дончев
19.10.2016, 06:23
аз лично ще те издигна за член на УС на КБП.

А възможно ли е това?

Mateev
19.10.2016, 06:37
За хубаво или за лошо, в КБП има ДЕМОКРАЦИЯ. Всеки член има право на глас във всяко едно гласуване по време на общите събрания, така че каквото и да се случи на тях, то е ДЕМОКРАТИЧНО.

Ако човек уважава демокрацията, то това означава, че трябва да се съобразява с МНЕНИЕТО НА МНОЗИНСТВОТО, дори и това мнение да е различно от неговото собствено. Точно така се случват нещата в КБП и много хора (дори и аз) ни се налага да се съобразяваме с мнението на мнозинството, било то на Общите събрания или на събранията на Управителния съвет.

Ако някой от пишещите във форума не е съгласен с демократичните решения на КБП, ами има правото да стане член и след това да дава собствения си глас в защита на собствените си виждания за съдбата на пчеларския сектор в България. Това е.

ch.atanasov
19.10.2016, 07:41
Абе, тебе ти е много лесно да си седиш пред компютъра в къщи и само да даваш някакви акъли, да недоволстваш от всичко и само да критикуваш - ами като си толкова навътре в нещата, милееш за пчеларството и симпатизираш на КБП вземи се вдигни и ела на следващото ОС(Общо събрание) и аз лично ще те издигна за член на УС на КБП.

Мерси, мерси . bow; Има само проблем - не съм член на КБП и то не че не искам, но не съм узрял за тази висша демокрация. blush; Разбираш нали : не се виждам в една браншова организация с прекупвачите. Май не съм само аз.Не съм давал акъли , не съм недоволствал, не съм критикувал не съм си одържал само учудването./пиша за КБП /blush;

Искрен Мутафов
19.10.2016, 08:03
А възможно ли е това?

Еее, сега ще издребняваме и ще се хващаме за запетайките ли?!? - става въпрос, че ще го издигна кандидатурата му, т.е.т. ще го предложа за член на УС, и ще гласува за него, а от там на сетне ОС ще реши.

Искрен Мутафов
19.10.2016, 08:08
Мерси, мерси . bow; Има само проблем - не съм член на КБП и то не че не искам, но не съм узрял за тази висша демокрация. blush; Разбираш нали : не се виждам в една браншова организация с прекупвачите. Май не съм само аз.Не съм давал акъли , не съм недоволствал, не съм критикувал не съм си одържал само учудването./пиша за КБП /blush;

Ами като не си член, защо, и явно нямаш намерение да ставаш такъв - то защо тогава се опитваш да даваш наклон на КБП, то твоето не е само не сдържане на учудването ами си е целенасочено от доста време!!!

ch.atanasov
19.10.2016, 08:23
Ами като не си член, защо, и явно нямаш намерение да ставаш такъв - то защо тогава се опитваш да даваш наклон на КБП, то твоето не е само не сдържане на учудването ами си е целенасочено от бая време!!!

Така ли изглежда -незнаех. Не съм скрит враг -провокатор.Писах тук-там не за да ви давам наклони, а защото е жалко за тези млади колеги /тръпнещи за протести/да се окажат с "нож" в гърба.

Искрен Мутафов
19.10.2016, 08:29
Ето това, са коментари копирани от фейсбук във връзка с предлаганите промени на Наредба 10.

7660

А, това са коментари под една статия http://m.fermer.bg/do-21-oktomvri-jivotnovydi-moga-da-kandidatstvat-za-pomoshtta-de-minimis-news18603.html в която на животновъдите, днес им хвърлят малко деминимис, а утре ги закриват. Ако си седим и чакаме утре-вдруги ден това може би ще се случи и с кошерите находящи се в населени места. Не, че ще дойдат с фандромата да ги изринат - просто в един "красив" момент те ще станат недопустими по нищо - нито деминимис-и, нито НПП-та, нито разните му там други програми цифричка-точка-цифричка....

7661

Искрен Мутафов
19.10.2016, 08:36
Така ли изглежда -незнаех. Не съм скрит враг -провокатор.Писах тук-там не за да ви давам наклони, а защото е жалко за тези млади колеги /тръпнещи за протести/да се окажат с "нож" в гърба.

Не искам да оставаш неправилно разбран, точно затова ти предложих да те номинирам за член на УС на КПБ, личи си че си човек с опит от когото може да бъдат почерпени идеи, а и явно си един от малкото които не са забравили не далечната история на развитието на сектор пчеларство, за да ни я припомняш на нас по-младите.

Bobi-M9598
19.10.2016, 09:26
Здравейте,

Чанко, да, да , да. На г-н Стефанов му е даден шанс да покаже каква кауза и какво защитава, за какво и кого работи. След като не оправдава доверието ни, е лесно....... Вън, и толкова.
Що се касае за това дали си член, или симпатизант на КБП: Според мен, не би трябвало да се спотайваш, а да изразиш ясно и точно това което мислиш, и смяташ за правилно. Уважавам мнението ти, чета те с интерес. Не бих искал това да те обижда. Просто смятам, че не бива да си мълчим.

Поздрави, Г. Георгиев

solaris60
19.10.2016, 09:27
Така ли изглежда -незнаех. Не съм скрит враг -провокатор.Писах тук-там не за да ви давам наклони, а защото е жалко за тези млади колеги /тръпнещи за протести/да се окажат с "нож" в гърба.

Тъкмо ти кацна птиченцето на рамото и ти започна да се опъваш като магаре на лед. :bigsmile:

ch.atanasov
19.10.2016, 09:35
Здравейте,

Чанко, да, да , да. На г-н Стефанов му е даден шанс да покаже каква кауза и какво защитава, за какво и кого работи. След като не оправдава доверието ни, е лесно....... Вън, и толкова.
Що се касае за това дали си член, или симпатизант на КБП: Според мен, не би трябвало да се спотайваш, а да изразиш ясно и точно това което мислиш, и смяташ за правилно. Уважавам мнението ти, чета те с интерес. Не бих искал това да те обижда. Просто смятам, че не бива да си мълчим.

Поздрави, Г. Георгиев

Нямам право да коментирам КБП. Споменавал съм само някои нейни членове , а какво ще ги правите си е ваша работа.

Владо-Gillan
19.10.2016, 11:45
С това, ще бъде забит последният пирон в българското пчеларство. Трябва незабавен протест, но не протест както до сега, да сме 50, 100 балъка а масов и припознат от болшинството пчелари. Момента е удачен, и по хубав няма да има скоро. Идат избори, а и правителството се клати, сега е момента да изискваме и да вземем своето.

Mateev
19.10.2016, 14:58
То хубаво е да си вземем своето, но наясно ли сме какво по-точно искаме да вземем (да получим)?

Ако ще ходим на протест, първо трябва да си изясним какви цели искаме да постигнем. Жълтите табелки не са сериозна цел - те могат да бъдат само един повод да си поставим другите, истински важни цели. И понеже проблемите не са един или два, ние се нуждаем буквално ОТ ПРЕНАПИСВАНЕ НА ПЧЕЛАРСКОТО ЗАКОНОДАТЕЛСТВО.

Георги 1974
19.10.2016, 15:34
Ако ще ходим на протест, първо трябва да си изясним какви цели искаме да постигнем.

Добре че вие го написахте.

Владо-Gillan
19.10.2016, 16:07
Целите се ясни, дъвчем едно и също от години.

zapstojan
19.10.2016, 18:53
Целите се ясни, дъвчем едно и също от години.

Много напористо и нищо конкретно!?:crazy:

Владо-Gillan
19.10.2016, 19:11
какво конкретно? Вижте целите от миналите протести

zapstojan
19.10.2016, 19:29
какво конкретно? Вижте целите от миналите протести

Къде да ги видя? Ти виждаш ли ги?

Срещу правителството ли ще протеатираш или в интерес на пчеларите, щото понякога има разминаване?

Съществените промени в наредбата табелките ли са?

Срещу тази наредба ли ще протестираш и защо, или срещу бъдещи илюзионни промени?

Ботев и Левски Лидери ли са били или бИЗНЕСМЕНИ, Обществени интереси ли са преследвали или лични.

Знаеш ли приказката за тоалетната хартия?

Владо-Gillan
19.10.2016, 19:40
Аз каквото е трябвало да пиша и коментирам по темата съм го сторил. Няма да седна, да пиша отново това което в групата. Всеки от форума чете и групата, тъй че....

Валентин.
19.10.2016, 20:34
Мдам! Явно и в новия закон за пчеларство няма да бъде разрешено на пчеларите да преценяват какво да правят с продукцията си!sweating;

zapstojan
19.10.2016, 20:46
Аз каквото е трябвало да пиша и коментирам по темата съм го сторил. Няма да седна, да пиша отново това което в групата. Всеки от форума чете и групата, тъй че....

Последния ми пост е изтрит. Явно се стесняваш да пишеш в този форум и затова пишеш в групата.
От понеделник ще почна да чета в групата. Успех.