PDA

Виж пълната версия : ИДЕИ ЗА ПОВИШАВАНЕ НА ПРОДАЖБИТЕ НА МЕД



borislav aleksandrov
13.10.2016, 21:42
Втора година нещата с пазара на едро не вървят добре. На мен лично много ми допада този национализъм които проевяват германците, французите, ирландците като предпочитат мед и пчелни продукти от техни си пчелари. И вместо да чакаме на някой да дойде и да ни изкупи меда, държавата да ни даде нещо, защо не помислим как да повишим продажбите си на дребно. Затова и отварям тази тема.
Единственото за което ще помоля е за сериозно отношение.

jdrumev
13.10.2016, 22:12
Първото и най важно нещо е РЕКЛАМАТА. За жалост в България много малко пчелари инвестират в реклама на мед.

Ето една:
Утре е празник в Елена сигурно поне 20-30 хил. гости ще дойдат какво ми пречи м/у мезетата да продавам мед с големи букви на етикета ,,ОТ ЕЛЕНСКИЯ БAЛКАН"
10лв буркан. Според мен 1 т. /може и повече/ ще го продам за тия три дена. Ако се хареса на някой нали се сещате, че на етикета ще ми има и координатите. И ето ти клиентела за поне 5 години напред. Но аз няма да съм щастлив, защото не съм продал моя чист мед, а съм продал ЕЛЕНСКИ БAЛКАН.

borislav aleksandrov
14.10.2016, 09:28
От миналата година на пчелина (селото) прилагам така наречната система на честта. Пред портата съм оставил масичка с напълнени няколко буркана с мед, кашон с два вида буркани празни, няколко пластмасови лъжички за еднократна употреба и една 25 кг пластмасова кофа с канелка. На табелата която съм написал съм посочил вида му, че може да го опитат, ако искат сами да си напълнят мед и цена като съм сложил и една касичка да пускат парите. Принципно съм целия ден из двора и пчелите и виждам какво става но по важното е че не стоя там и не чакам някой да дойде специално за мед.
Първоначално които минеше и след това ми викаше защо съм оставил меда там нали ще мине някой и ще го открадне. Моя отговор винаги е бил голяма работа 5 кг мед.... Е да ама за цяло лято никои не открадна нищо а вместо това си купуваха. Минават, четат, хилят се, някой изяде 1-2 лъжички мед и което е по интересно повечето след това бъркаха в джоба си и пускаха кой 50 стотинки, кои 20, кои 1 лев... Някой взима бурканче и свири показва парите и ги пуска в касичката.... Преди ми отнемаше по 15-20 че и повече минути за 1-2 буркана пазарене за цената ама от кои мед да е и т.н. .... миналата година ми коства да прежаля няколко буркана и малко мед.... та общо взето това е с продажбите на пчелина...

freelancer_bg
14.10.2016, 09:50
Аз вианги подарявам първия буркан мед! Който не иска да му го подаря, не му продавам. При мен това просто е закон!

jdrumev
14.10.2016, 10:02
Както писа Борката и според мен това е много важен момент клиента да опита.Аз също предлагам това на клиентите,След като му отворя тенекия и усети аромата и опита 100% купува 1 буркан

ch.atanasov
14.10.2016, 12:11
https://img.geocaching.com/cache/large/8dd0ec54-4841-47cb-b862-c4e81191bc3a.jpg (https://www.google.bg/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjvkfTwhdrPAhWEVxoKHXL8DOwQjRwIBw&url=https%3A%2F%2Fwww.geocaching.com%2Fseek%2Fcach e_details.aspx%3Fguid%3D90b68601-7abe-4e76-94db-b71502eea676&psig=AFQjCNGCfr7v9xFq6E6D-XD_o0TDwNONSA&ust=1476525762507110)

Ето го пътя, ставаме и овчари или се кооперираме с такива. Кеф ти мед, кеф ти мляко.:bigsmile:

ch.atanasov
14.10.2016, 12:25
Питали ли са ви : вашият мед , какви болести лекува. Ако е : да -- какво отговаряте?

solaris60
14.10.2016, 12:32
Питали ли са ви : вашият мед , какви болести лекува. Ако е : да -- какво отговаряте?

Да, питали са ме. Всеки път различно в зависимост кой ме е питал. Това е много важно, а не повтаряш като папагал едно и също, че не знаеш какво друго да кажеш.

tarty
14.10.2016, 16:24
Споделено от Димитър Димитров в фейса в група Пчела Добрич. Не мога да копирам написаното от него, но това е сайта в който си продава меда.
http://www.flohmarkt.at/suche/essen-trinken/honig

ch.atanasov
14.10.2016, 16:33
"Ако искате сами да си продадете медът в западна Европа, както аз почнах да го правя, можете директно да публикувате сами своите обяви в сайтовете им за купуване/продаване на мед, както правят много хора и от източна Европа, от Унгария, Румъния, Полша и др. Като пример ще Ви дам един австрийски сайт, където можете да видите обявите на тези хора и където можете всички Вие български пчелари да го правите също, не се осланяйте само на българските прекупвачи ( да Ви режат главите). Обърнете внимание, че пчеларите си посочват цената на видовете мед сами, а не както при нас "на колко ще ми го купиш"...., и няма предлагана ЦЕНА НА ЕДРО под 4 евро !! "


Ей, да не задръстите сега Дунав мост-2.:laughing:

todor.mitkov
14.10.2016, 17:42
Според мен повечето колеги предпочитат да си четат вместо да пишат, защото като напишат нещо и все ще излезе някой да се присмее или да го оплюе.

А по темата мога да кажа, че за София търсенето си е доста прилично и понякога се чудя къде са другите пчелари и защо не предлагат мед. Хората с малки магазинчета постоянно търсят или ако имат доставчик, в повечето случаи, може да се предложи по-добър продукт или услуга. В едно джобче или папка слагаш оферта, няколко малки бурканчета с меда и си ти.

Аз имах проблем с реализирането на слънчогледовият мед, защото като кристализира става доста твърд и на едри кристали и клиентите му се мръщеха. А от него имам най-големи количества. С малко шанс и няколко опита установих, че като кристализира (и доста преди да стане на камък) го разбърквам и той става като крем и след това запазва тази кремообразна консистенция. Харесаха го и вече си се продава екстра.

Отделно постоянно ме питат за акациев или манов мед. Тези двата вида се търсят направо с полиция. Да ама нямам такива. Нямам и доверен колега, от който да си взема и да им предложа. Търсене на мед си има.

borislav aleksandrov
14.10.2016, 18:22
...........Отделно постоянно ме питат за акациев или манов мед. Тези двата вида се търсят направо с полиция. Да ама нямам такива. Нямам и доверен колега, от който да си взема и да им предложа. Търсене на мед си има.

Нали затова е форума. Ето сега мнозина ще ти пишат и предложат. От друга страна ако се постави такъв въпрос публично мога да напиша - ами ето бат тянко е твоя човек, и ако това бъде потвърдено или препоръчано от други колеги защо бат тянко да не е твоя човек въпреки че не се познавате лично. Препоръки особено от пчелари за други пчелари не се дават как да е особено тук в България ....

Георги 1974
14.10.2016, 19:05
Аз мога да добавя с Бат Тянко се запознах лятото (свестен човек ) и му исках 2 буркана мана каза че в момента няма и ме запозна с Тарти (също свестен човек и голям образ с интересен начин на мислене) който ми подари 2 буркана мана като категорично отказа пари. Много хубав мед.

Това е личното ми мнение за тях.

ch.atanasov
14.10.2016, 19:11
Отделно постоянно ме питат за акациев или манов мед. Тези двата вида се търсят направо с полиция. Да ама нямам такива. Нямам и доверен колега, от който да си взема и да им предложа. Търсене на мед си има.

Колега, на колко би го взел меда и на колко ще го предложиш?Ако може още един въпрос : какво количество продаваш годишно?

Валентин.
14.10.2016, 19:12
На дребно продавам само захаросан мед. Течен продавам само лятото докато го вадя. Есента и зимата едва разтопявам тенекиите, за 4 денонощия на 45*. И пак остава мнооого гъст, едвам тече от тенекията. За 10-15 дни МАКС пак е станал на КАМЪК! Цвета на всяка тенекия е различен, от светло жълт (почти кремав) до тъмно-тъмно жълт (почти светло кафяв). Вече почти съм приучил клиентите, че ХУБАВИЯ мед е захаросан. Някои все още продължават с въпросите- “има ли захар“!?! Ама ще ги отуча и тях от тези въпроси!:yo:
П.П. За сега все още обяснявам като човек, че в пчеларството не е задължително да се ползва захар!

tarty
14.10.2016, 20:53
На дребно продавам само захаросан мед. Течен продавам само лятото докато го вадя. Есента и зимата едва разтопявам тенекиите, за 4 денонощия на 45*. И пак остава мнооого гъст, едвам тече от тенекията. За 10-15 дни МАКС пак е станал на КАМЪК! Цвета на всяка тенекия е различен, от светло жълт (почти кремав) до тъмно-тъмно жълт (почти светло кафяв). Вече почти съм приучил клиентите, че ХУБАВИЯ мед е захаросан. Някои все още продължават с въпросите- “има ли захар“!?! Ама ще ги отуча и тях от тези въпроси!:yo:
П.П. За сега все още обяснявам като човек, че в пчеларството не е задължително да се ползва захар!
Питат те за захар, защото ползваш думата захаросан, а е добре да казваш кристализирал/ просто съвет/. За разтопяване в тенекията използвам от години кабели, който завивам около тенекията и за 24 часа най- много всичко е течно. Кабелите ги продават в пчеларските магазини/поне в Бургас/за двайсетина лева. За цената не съм сигурен защото не съм купувал от 4-5 години.

agro
14.10.2016, 23:07
Продажбите на дребно са хазарт за купувачите, но малко от тях го знаят. Ако някой пчелар има проблемен мед, знае, че изкупвачите няма да му го вземат /а парите му трябват/, какво му остава - да пробва да го продаде на дребно. Там анализи не се искат, всичко е на честна дума. Ама от честна дума до честна дума има толкова голяма разлика, че без лично познанство изобщо не знаеш какво купуваш. Това ми се струва много голям проблем.

kuline
14.10.2016, 23:10
Продажбите на дребно са хазарт за купувачите, но малко от тях го знаят. Ако някой пчелар има проблемен мед, знае, че изкупвачите няма да му го вземат /а парите му трябват/, какво му остава - да пробва да го продаде на дребно. Там анализи не се искат, всичко е на честна дума. Ама от честна дума до честна дума има толкова голяма разлика, че без лично познанство изобщо не знаеш какво купуваш. Това ми се струва много голям проблем.

Не мисля, че си на прав път, защото има и изкупвачи на проблемен мед. Вярно, че цената е доооста по-ниска, но парите са на куп.

todor.mitkov
16.10.2016, 09:51
Абсолютно съм съгласен. Убеден съм, че във форума има много колеги, с които бихме работили идеално и можем да си помогнем взаимно. Това си е процес и той е стартиран.
Аз тази година мислех да пиша на споменатите колеги за манов мед, само че към момента ми е късо шлиферчето да ида до морето и да купя мед. За догодина може пък да успея :)

tarty
16.10.2016, 10:15
Абсолютно съм съгласен. Убеден съм, че във форума има много колеги, с които бихме работили идеално и можем да си помогнем взаимно. Това си е процес и той е стартиран.
Аз тази година мислех да пиша на споменатите колеги за манов мед, само че към момента ми е късо шлиферчето да ида до морето и да купя мед. За догодина може пък да успея :)
Миналата седмица бях в София, ако беше писал щях да ти донеса :-):-):-):-)

бат тянко
16.10.2016, 11:06
Айде, идеята на Борката проработи! Добре, че пие само пепси.....:win:

бат тянко
16.10.2016, 11:57
http://am-bg.com/wp/?tag=%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE%D1%81%D0%B8-%D1%81-%D0%BC%D0%B5%D0%B4

бат тянко
16.10.2016, 13:51
Това не е идея, за повишаване на продажбите! Това е идея, за повишаване на цената на меда! Задния фон, е запълнен от пашата:laughing:...





7616

jdrumev
17.10.2016, 08:12
Мисля,че не само пчеларите трябва да се мъчат да реализират своята продукция.Трябва и пчеларските дружества на които се плаща членски да помагат.Пак ще дам пример с Елена има ден на Еленския мед.В колко района в България има такъв празник?В момента наблюдавам че хората всяка седмица ходят на селски туризъм.Тук също трябва да се натисне да имаме право да продаваме мед.Но това вече пък е работа на браншовите организации.Ако заработим всички заедно да знаете ,че няма един да се оплачи че цената на меда е ниска.Така и преработвателите ще дигнат цените.

бат тянко
17.10.2016, 08:50
Ще взема, да я посетя най-накрая тая Елена! Току виж съм споделил някоя идея?

бат тянко
19.10.2016, 12:10
7663




Домашно приготвен сусамов тахан, разбъркан с медец. Страшно вкусно, и полезно! А цената- за ценители!

didaki
20.10.2016, 10:52
Колко процента е меда и каква е цената?

ivootur
20.10.2016, 11:02
Как го приготвяш тоя тахан? Сусама как го пресоваш?

бат тянко
20.10.2016, 11:25
Сусама го изпичам. Заради вкуса. После се добавя олио, в съотношение 3:1. Използвам пасатор, или шейкър. Но поне 600 вата, а най-добре и повече. При смесването, всичко е на вкус. Цената също!

didaki
21.10.2016, 12:23
А има ли някакво ограничение за местата, където да продаваме мед на дребно?

Remi
21.10.2016, 12:49
А има ли някакво ограничение за местата, където да продаваме мед на дребно?
Кои ще те ограничи да продаваш мед?

jdrumev
21.10.2016, 13:25
Е как кой?Ходи продавай в къщите за селски туризъм да видиш да ли може по закон;)

Remi
21.10.2016, 13:43
Е как кой?Ходи продавай в къщите за селски туризъм да видиш да ли може по закон;)
Продавам където си искам и с пръст не могат да ме пипнат!

jdrumev
21.10.2016, 13:46
А бе така приказваш ама като гръмне бомбата след някой месец друго ще приказваш.С тоя инверт голяма бомба цъка.;)

Валентин.
21.10.2016, 13:58
А бе така приказваш ама като гръмне бомбата след някой месец друго ще приказваш.С тоя инверт голяма бомба цъка.;)
И що така? Нали било толкова хубаво нещо тоя инверт.....направо прекрасно!

jdrumev
21.10.2016, 14:01
Може да имаме 1ккк идеи продължават ли да връщат мед от чужбина за инверт и лекарства няма как да успеем да пробием.

Mateev
21.10.2016, 14:08
И що така? Нали било толкова хубаво нещо тоя инверт.....направо прекрасно!

Така е, но инвертазата я ловят в изследванията, и обявяват меда за фалшив. Това не е така, но върви доказвай, че нямаш сестра .... :)

Валентин.
21.10.2016, 14:14
Може да имаме 1ккк идеи продължават ли да връщат мед от чужбина за инверт и лекарства няма как да успеем да пробием.
Е правилно! Мислиш ли, че ако швабина иска “захарен“ мед не може да си го направи сам. Ами трябва да го взима от България например!?! Хмм сега се замислих, пратете им тия с търговските дарби....да убеждават швабите, че меда е лекарство!

jdrumev
21.10.2016, 14:15
Според мен първото нещо което трябва да се направи е да се работи за името на бг меда
След като откриха тая тема всички/включително и аз/взехме да продаваме.Аз лекичко намекнах Еленския Балкан,но какво разбирам аз от продажби още много има да се уча.

jdrumev
21.10.2016, 14:24
Така е, но инвертазата я ловят в изследванията, и обявяват меда за фалшив.


И до там.Я да ми съставят един АКТ и ми конфискуват меда да видим какво ще стане.Не знам да ли не бъркам но някъде в закона пишеше ,че до 3 години може и да лежиш ако използваш захар в медосбора.

Валентин.
21.10.2016, 14:24
Аз па друго ще кажа. Фирмите дето изнасят български мед, като не са доволни от сделките и партньорите дето саработили досега, ами да ги сменят. Ако трябва и континентите да сменят! Всъщност.....дали търгашите имат “търговски дарби“!?!

Валентин.
21.10.2016, 14:35
Абе кофти е от 5,5лв да паднеш на 4лв. за 1 година. А и не вярвам, че световните цени също са паднали с 28%. Това на едро.

бат тянко
21.10.2016, 14:39
Според мен първото нещо което трябва да се направи е да се работи за името на бг меда
След като откриха тая тема всички/включително и аз/взехме да продаваме.Аз лекичко намекнах Еленския Балкан,но какво разбирам аз от продажби още много има да се уча.

Като ви гледам как сте се разработили за името, очаквам в най- скоро време цената да падне драстично! Или мениджмънта ви куца, или риториката? Майче и двете.....

borislav aleksandrov
21.10.2016, 14:55
Според мен първото нещо което трябва да се направи е да се работи за името на бг меда


Повишаването на продажбите е следствие именно на това което си написал... проблема е че никой не казва как би могло да се повиши културата на българина относно употребата на мед, да предпочита родното производство (например както немския, френския потребител които са фактор за значително по високата цена на техния мед) , на местните пчелари... но първото нещо което би било редно е самите ние пчеларите да започнем да уважаваме себе си (труда си), продукцията си, клиента.... иначе е много лесно както един пчелар казва - Аз да пипна паричките пък после ме боли ... за клиента, шаранчета много....
А нали утре отново ще се очаква този клиент да купи мед... а колко потенциални клиента би довел или загубил всеки заради едно негативно или положително мнение....

бат тянко
21.10.2016, 15:21
Да подкрепим културата на българите, относно ползите от консумацията на мед, и пчелни продукти, е чудесно! Но как да стане това с една част от нашите колеги? Които още тук, си позволяват просташки език? А ние очакваме от тях да възпитават населението?

ivootur
21.10.2016, 15:46
Абе сигурен съм че 90% от бъгарите са запознати с ползите от меда пчелните продукти, ако не в детайли, всеки знае че меда е полезен за здравето. Проблема е незаинтересованоста и безхаберието на повечето българи относно здравето си. Наред с това като сложим безпаричието и преоритетите при закупуването на продукти за в къщи, ето го слабия вътрешен пазар. Въпреки това не се оплаквам, сравнявайки продажбите на дребно с общата картинка в Българя не мисля че пазара на мед е толкова слаб.

Росен Младенов
21.10.2016, 16:01
Така е, но инвертазата я ловят в изследванията, и обявяват меда за фалшив. Това не е така, но върви доказвай, че нямаш сестра .... :)
А той(меда)не е ли фалшив ?

jdrumev
21.10.2016, 16:17
А той(меда)не е ли фалшив ?



Пише ли на него Пчелен продукт не е;)

Валентин.
21.10.2016, 17:14
Културните пчелари нека се радват че са си продали продукцията, нищо лошо. Ама да се научат, че не е културно да се УЧУДВАТ че има пчелари НЕГОДНИЦИ дето не могат да продадт 2 тона мед в буркани! Към клиентите сме културни, а към колегите..... Така. После, за да им е пълна културата нека си снимат сухите хранилки и да си ги сложат за етикети. А на капачките, казаните за сироп. Иначе язък им за културата....... А пък тия некултурните и негодни пчелари, като не мой си продадат продукцията, ще си я държат у мазето! Държат своята, не чуждата!

filio
21.10.2016, 21:23
Пчелар професионалист за есенно-зимния период спокойно може да продаде от 3 до 5 тона на дребно

rosty_sz
21.10.2016, 21:26
Съвсем по темата, на 26.10 ще се проведе" Фермерски пазар" в центъра на Стара Загора. Ако някой иска да продава записванията са до 25,10.

michail76
21.10.2016, 21:32
За Българите по 12лв.килото,за Меркел по 4лв.

Росен Младенов
22.10.2016, 00:17
Пише ли на него Пчелен продукт не е;)
Чаках отговора от Матеев ама ....

Mateev
22.10.2016, 11:20
Започнахте да въртите поредната тема, в която се опитвате една безкрайно сложна материя да я опростите до няколко постинга, но това няма как да стане. Според мене темата трябваше да започне с публикуването на няколко линка към УЧЕБНИЦИ ПО МАРКЕТИНГ и чак след тяхното прочитане трябваше да започнем да обсъждаме кои техни аспекти могат да намерят приложение в продажбите на дребно в пчеларския бранш.

Няма как да открием топлата вода, след като тя отдавна е открита и подробно описана. Говорим за цяла една НАУКА ЗА ПРОДАЖБИТЕ, базираща се на дългогодишни проучвания на различните фактори. И така както имаме знания за пчеларството, за да можем да произведем качествен мед, трябва да имаме и знания по маркетинг, за да можем да го ПРОДАДЕМ ИЗГОДНО този мед.

Който ги няма тези маркетингови познания, по-добре да си продава меда на едро и да не се главоболи с неща, които не ги може и не ги знае. Който обаче иска да се пробва в продажбите на дребно, първо трябва да се ограмоти малко в тази материя, иначе вероятноста за провал е много голяма и предполагам доста пчелари са го преживели вече този провал. Със самите си постинги ми давате доказателства, че съм прав, а и няма как да е другояче.

Mateev
22.10.2016, 11:33
Първо трябва да си изясним кои са ЦЕЛЕВИТЕ ГРУПИ КЛИЕНТИ - тоест кои са тези хора, които биха си купили мед на дребно от нас, а не от магазина.

След това трябва да си изясним какви са ПСИХОЛОГИЧЕСКИТЕ ПОТРЕБНОСТИ на тези групи хора, за да можем да създадем за тях продукт, който МАКСИМАЛНО ДА ЗАДОВОЛИ тези потребности. Под продукт разбирам не само самият мед, но и неговата опаковка и дизайн на самата опаковка, които са по-важни от самия продукт.

Трябва да си изясним и начините, по които тази целева група очаква да и предложим и доставим продукта - кога, къде, как, колко, по какъв начин и т.н. Тука се включва комплекс от действия и мероприятия - тоест необходима е активност, а не стоене на пусия и чакане на някой заблуден клиент да клъвне.

И не на последно място - трябва да си изясним какви ще са разходите за постигането на някоя от горните цели. Всяко едно усъвършенстване на нашия продукт и на методите за неговото предлагане на пазара води до ДОБАВЕНА СТОЙНОСТ на продукта, но в същото време води и до ДОПЪЛНИТЕЛНИ РАЗХОДИ, за постигането на тази добавена стойност. И ако разходите са по-големи от добавената стойнот, просто не си струва да се хабим и да си натрисаме загуби. Един вид вместо да изпишем вежди, ще извадим очи.

Mateev
22.10.2016, 11:53
На първо време нека да се опитаме да си изясним кои са нашите ЦЕЛЕВИ ГРУПИ, за да можем после да ги проучим по-обстойно, и сами ще видите как от това обсъждане ще започнат да излизат отговори на важни въпроси и след това важни за нас изводи за това как да си продадем меда. За да се случи това ще задавам въпроси, на които всички заедно ще се опитваме да отговаряме. Първият и най-важен въпрос е следният:

Защо някой клиент би си купил мед директно от някой пчелар, а не от магазина?

Давайте предложения ........

Аз бих отговорил следното, без претенции да съм изчерпателен:

1. Защото иска да си закупи ГАРАНТИРАНО чист и биологичен продукт, без консерванти и всякакви други химии, с които са наблъскани хранителните продукти.
2. Защото по принцип няма доверие в качеството на меда, който се продава по търговските вериги. Не се знае какво има вътре в закупеното бурканче.
3. Защото иска да си закупи мед, по-евтин от магазина.
4. Защото е взел импулсивно недообмислено решение, обикаляйки около сергията или около щандовете в някой базар (изложение).

Точки 1 и 2 по принцип третират един и същи аспект - ДОВЕРИЕТО към продукта, но те третират две различни целеви групи клиенти с различно ниво на вманиаченост за качествата на храните, които ядат.

Ако вие имате други отговори на зададения въпрос - напишете ги, и след това на база на тези отговори ще преминем към обсъждане на характеристиките на съответните целеви групи от потенциални клиенти на нашия продукт.

бат тянко
22.10.2016, 12:04
Според мен, хората биха си купили от пчелар, заради качеството, още повече, че могат и да го опитат, преди да го купят. А, освен това, могат и, да договорят отстъпка.

tarty
22.10.2016, 18:52
Купува мед от пчелар, защото родителите цял живот са му набивали в главата това. Народопсихология или поведенческо поведение.

Георги 1974
22.10.2016, 20:27
Лили Иванова яде 3 кг. мед на месец.
По принцип Лили Иванова не яде месо, но не защото е вегетарианка, а защото не е сигурна в произхода на месото.
Лили Иванова предпочита мляко и яйца, отгледани от български фермери (http://zdraven.bg/%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%B2-%D1%84%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BA%D 0%B8-%D0%B1%D0%B3-%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D1%80-%D0%B7%D0%B0-2013-%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8/), не от магазина. Самата тя се е научила да си кваси кисело мляко (http://zdraven.bg/%d0%ba%d0%b8%d1%81%d0%b5%d0%bb%d0%be%d1%82%d0%be-%d0%bc%d0%bb%d1%8f%d0%ba%d0%be-%d1%81%d1%80%d0%b5%d0%b4-%d0%bd%d0%b0%d0%b9-%d0%b5%d1%84%d0%b5%d0%ba%d1%82%d0%b8%d0%b2%d0%bd%d 0%b8%d1%82%d0%b5-%d0%bd/).
Лили Иванова избягна и тестените изделия, консумира само сухари, но по 4-5 на ден – с мляко или мед.
И още нещо * след всяко ядене изпивам по една чаша преварена гореща вода, споделя Лили Иванова.
Друга традиция в диетата на Лили Иванова е поемането на малки глътки чаша топла вода с мед и лимон (http://zdraven.bg/%d1%81%d0%be%d0%ba-%d0%be%d1%82-%d0%bb%d0%b8%d0%bc%d0%be%d0%bd-%d0%bb%d0%b5%d0%ba%d1%83%d0%b2%d0%b0-%d0%ba%d0%b0%d0%bc%d1%8a%d0%bd%d0%b8-%d0%b2-%d0%b1%d1%8a%d0%b1%d1%80%d0%b5%d1%86%d0%b8%d1%82%d 0%b5/) всяка сутрин.

kvohrist
23.10.2016, 21:22
Един аспект, над който би моло да се наблегне в маркетиновата стратегия е подчертаването на региона, в който е добит съответният вид мед. Съответно и, че чрез тази покупка клиента подпомага местната икономика. Нещо от типа на "Предпочете Българското", само че в местен вариант. Например - "Това е вкусът на ...."

Remi
24.10.2016, 07:05
На първо време нека да се опитаме да си изясним кои са нашите ЦЕЛЕВИ ГРУПИ, за да можем после да ги проучим по-обстойно, и сами ще видите как от това обсъждане ще започнат да излизат отговори на важни въпроси и след това важни за нас изводи за това как да си продадем меда. За да се случи това ще задавам въпроси, на които всички заедно ще се опитваме да отговаряме. Първият и най-важен въпрос е следният:

Защо някой клиент би си купил мед директно от някой пчелар, а не от магазина?

Давайте предложения ........

Аз бих отговорил следното, без претенции да съм изчерпателен:

1. Защото иска да си закупи ГАРАНТИРАНО чист и биологичен продукт, без консерванти и всякакви други химии, с които са наблъскани хранителните продукти.
2. Защото по принцип няма доверие в качеството на меда, който се продава по търговските вериги. Не се знае какво има вътре в закупеното бурканче.
3. Защото иска да си закупи мед, по-евтин от магазина.
4. Защото е взел импулсивно недообмислено решение, обикаляйки около сергията или около щандовете в някой базар (изложение).

Точки 1 и 2 по принцип третират един и същи аспект - ДОВЕРИЕТО към продукта, но те третират две различни целеви групи клиенти с различно ниво на вманиаченост за качествата на храните, които ядат.

Ако вие имате други отговори на зададения въпрос - напишете ги, и след това на база на тези отговори ще преминем към обсъждане на характеристиките на съответните целеви групи от потенциални клиенти на нашия продукт.

Въпроса трябва да бъде

Защо някой клиент би си купил мед директно от определен пчелар, а не от магазина?

Румборак
24.10.2016, 23:54
Като търговец по професия смятам че най-важните фактори за добри продажби мед на дребния пазар СПОРЕД МЕН са следните:
1 Постоянно качество на продукта.
2 Добра и уникална опаковка което включва - нестандартен буркан, капачка с печат на тема пчеларство, уникален цветен етикет и евентуално допълнително цветни ленти или панделки за украса на продукта. В една от темите на форума ми направи впечатление сайт за чудесни етикети за мед - http://www.pheli.eu/index_6.htm .
3 Възможност на клиента да опита меда. Идеята на колегата freelancer_bg (http://pchelari.com/forum/member.php?u=3371) за подарък на първия буркан е чудесна като не е задължително той да е 1кг. може и 0.300кг. примерно - клиента пак ще го оцени.
4 Лични човешки и приятелски контакти с клиентите и искрена широка усмивка за всеки заинтересован от вашия труд.

Всички тези фактори биха ви помогнали да продавате продукцията си на дребно според възможностите на местния пазар на доста по-висока цена на клиенти които ценят качеството, като на тези продажби ще може да разчитате многократно в годините напред.

бат тянко
05.11.2016, 20:27
7788
Понеже, ме припират, пускам черновите!

zapstojan
05.11.2016, 20:42
Белия цвят как го докарваш?

бат тянко
05.11.2016, 20:49
Ааааааа, Гоше! Аз нищо не докарвам. При мен всичко е от еко, по био. Демек органично- натурално! Това бялото, е само акациев мед, с букет.

zapstojan
05.11.2016, 21:30
В теб не се съмнявам изобщо.
Тоя десния буркан ми заприлича на прясно подквасено кисело мляко, та затова питам.

Илиев
05.11.2016, 21:43
Продажбите на мед по интернет-а е една неразработена ниша според мен...много от нас пишат и в други форуми - по интереси, професионални, автоклубове, по марки автомобили и..т.н. - има ляП според мен!!!

borislav aleksandrov
11.11.2016, 22:23
...................

7831

Георги 1974
11.11.2016, 22:49
Този вид мед е особено полезен за хора, страдащи от бронхит, както и от някои вътрешни болести. Слънчогледовият мед притежава доста добри хранителни и медицински свойства, което му отрежда едно от водещите места сред различните видове пчелни продукти. Най-голямото предимство, обаче, на този мед е бързото му разграждане в организма на хората, което е от голямо значение за хора, нуждаещи се от сила и енергия за кратко време. С това си свойство, слънчогледовият мед е от особено голямо значение за хора, които имат проблеми или желаят да укрепят своята сърдечносъдова система.


Baжнo e дa ce знae, чe ĸoнcyмaциятa нa ĸpиcтaлизиpaл мeд, нe caмo cлънчoглeдoв, имa и cвoитe пpeдимcтвa.
Πopaди пo-бaвнoтo paзтoпявaнe нa ĸpиcтaлитe в ycтaтa много от полезните вещества преминават чрез жлезите под езика по-бързо в организма.
Cлънчoглeдoвият мeд oĸaзвa лeчeбeн eфeĸт въpxy cтoмaшнo-чpeвни зaбoлявaния, диxaтeлнaтa cиcтeмa, бъбpeци, ĸoжни пpoблeми,
нo e пoлeзeн нaй-вeчe зa cъpцeтo и ĸpъвoнocнaтa cиcтeмa, и e цeнeн пoмoщниĸ в пpoфилaĸтиĸaтa и бopбaтa cъc cъpдeчнo-cъдoвитe зaбoлявaния.
B ĸoмбинaция c чepвeнo винo e oтличнo cpeдcтвo зa пoдoбpявaнe нa ĸpъвooбpaщeниeтo, cъщo тaĸa имa oceзaтeлeн eфeĸт пpи xopa cъc cтyдeни ĸpaйници.

vankoto82
12.11.2016, 09:30
Слънчогледа задължително се пръска с хербицид, при нужда с фунгицид и изключително рядко с инсектицид.

borislav aleksandrov
12.11.2016, 10:06
Слънчогледа задължително се пръска с хербицид, при нужда с фунгицид и изключително рядко с инсектицид.

Правилната обработка на почвата и едно предсеитбено третиране решават доста проблеми. За последните може 10-15 години имам само 1 случай в които слънчоглед е пръскан и ако помня добре беше на една педя височина. Ако при вас е по различно най-малкото арендаторите не си гледат работата както трябва...

freddie46
21.11.2016, 14:53
Не знам защо но и аз най-много харесвам слънчогледовият мед.Колкото до онлайн продажбите на мед за съм ЗА с двете ръце.Купувал съм и съм продавал много онлайн и съм доволен.Пък маже да се помисли и за рекламни бурканчета за опитване на меда.Моята жена така получава безплатно рекламни кутии с каталози от различни козметични фирми от които е пазарувала и в тях има малки кутийки и тубички с разни кремове гелове и т.н.Така че същото може да се прави с меда ,да се изпращат рекламни бурканчета за опитване.