PDA

Виж пълната версия : ФИРМА "АПИМЕЛ" - МНЕНИЯ



borislav aleksandrov
08.10.2016, 22:09
Моля за мнения относно фирма "Апимел"

rosty_sz
08.10.2016, 22:32
Най-големите мошенници в бранша.
Последния им хит - глифозати.

валко
10.10.2016, 07:42
Читава си е фирмата кои дава по-добра цена от тях,глифозатите не е тяхна измишльотина каквото каже германеца това става и другите износители го изследват .

ivootur
10.10.2016, 08:01
Читава си е фирмата кои дава по-добра цена от тях,глифозатите не е тяхна измишльотина каквото каже германеца това става и другите износители го изследват .
За даването не знам, ама за обещаването е вярно!

scutellator
10.10.2016, 09:07
Най-големите мошенници в бранша.
Последния им хит - глифозати.
Да, така е. Некоректни са че не казват, че малко по-високата цена не е заради сините очи на пчеларите. Нали всеки иска различна цена според качеството - ами ето ви! При конвенционалния мед има някакъв толеранс за нивата на остатъчните вещества в меда ( справка - нормативните уредби в ЕС). При Апимел - НЯМА! Всичко трябва да е под лимита за детекция. А за какво им е такъв мед, който на практика е био, всеки да отгатне за себе си.

rosty_sz
10.10.2016, 12:49
Лично са ми "откривали" един път сулфонамиди и един път антибиотици, като никога ама абсолютно никога не съм ползвал подобни. Не съм купувал семейства и т.н. НЯМА ОТ КЪДЕ ДА ДОЙДАТ ВЪПРОСНИТЕ "ЗАМЪСИТЕЛИ". Въпросния "проблемен" мед продадох на други фирми и нямаха АБСОЛЮТНО НИКАКВИ ЗАБЕЛЕЖКИ КЪМ КАЧЕСТВОТО.Това отсяване на качествения мед ли е или пълна измама?

enchev
10.10.2016, 13:04
НА познат му взеха проба на 5 лв изкараха му антибиотик а сега му купиха меда на 4.2

zayo
10.10.2016, 13:58
НА познат му взеха проба на 5 лв изкараха му антибиотик а сега му купиха меда на 4.2

Типично за фирмата им. На два пъти съм се возил на техния влак, та оттогава не ща и да чуя за тези мошеници.

n.kostadinov
10.10.2016, 14:33
Тази година си дадох меда на тях, понеже я бях окъсал и търсих бърза реализация си го закарах на място в базата им, като преди това по телефона Станчев ми каза-Ако си абсолютно сигурен че не си давал захар и забранени препарати го докарай, ако не не си губи времето и парите в път защото ще ти го върнем.
Освен мравчена киселина и оксалова друго не бях ползвал, а на основните си семейства тази година дори и една хранилка захар не бях давал и реших да рискувам въпреки всички лоши мнения за тях.Само да спомена, че миналата година им бях дал проби, за които впоследствие ми казаха че са ок, но много се забавиха и не ги дочаках да дойдат да го вдигнат.Та натоварих си меда на буса и газ за Раковски.Излязоха лаборантките и управителя и докато работниците разтоварваха ме попитаха дали съм ползвал кумафос и дали съм давал инвертиран сироп-обясних им как работя и казаха ок.Питаха ме дали до сега са ми вземали проба и им обясних ситуацията от миналата година.Имах предположения, че даваната по-висока цена от тях е заради това че търсят мед с показатели за био, но сега Матеев го обясни много подробно и точно.Две седмици след като закарах меда се обадих на Бистра(едната лаборантка) и я попитах дали са излезли резултатите от пробите, отговора беше-Да, но твоята проба замина с проба на пчелари от шуменски региони излезе антибиотик, но не се притеснявай пръснали сме вече пробата и като излезе ще ти се обадя.Два дни по-късно Бистра ми се обади да ми каже че са излезли пробите и всичко е наред.На следващия ден след обяд парите бяха преведени в сметката ми, а договора ми бе изпратен по еконт.Разбирам всички колеги, на които е казано че имат "проблемен мед" и може би това е защото има хора, които наистина ползват антибиотици и после покрай сухото и мокрото гори.Но не приемам за правилно, че АПИМЕЛ не казват на пчеларите какъв точно мед търсят и на какви показатели трябва да отговаря той.Честно казано въпреки че аз проблем с тях не съм имал се замислям дали да работя с тях и за напред.
п.п. предната зима един колега от селото където ми е пчелина загуби над 20 силни семейства през март, за него бе необяснимо(за мен е слаб пчелар въпреки че има над 150 семейства) и реши да ползва антибиотик.Е казвам ви честно ако разбера че вземат проба едновременно от мен и от него без да се замисля че кажа на фирмата изкупвач да разграничи моята проба от неговата защото не желая да плащам за тъпотията на някой друг...

rosty_sz
10.10.2016, 15:17
Тази схема на работа я предлагат и в момента. Само не разбирам колко трябва да съм на зор та да си занеса меда при някой, който въобще не познавам и да си тръгна без пари, без мноооого сериозни договори, референтна проба и т.н. НЕ МОГА ДА СИ ГО ПРЕДСТАВЯ.
Сега виждам че колегата е от Русе и вече съм тотално объркан.

Mateev
10.10.2016, 15:41
Аз вече ви казах окончателния си извод - ако сте сигурни в меда си - пробвайте се.

Аз обаче не съм сигурен, тъй като миналата година третирах семействаята си с Чекмайт по програмите (тоест с Кумафос), а есента храних с инвертиран сироп. Пролетта въобще не съм хранил, и дори разпечатвах питите, за да изядат стария мед, но нямам гаранция, че са изяли всяка една килийка миналогодишен мед.

Не го обвинявам АПИМЕЛ, че ми отказа меда. Обвинявам го, че не ми каза какъв мед всъщност очаква. Така ми загуби 3-4 месеца време, а парите ми трябваха. Също така ако през това време падне цената на нормалния, не-био мед, ще се окаже, че аз съм понесъл щети за хиляди левове. И всичко това заради неговата ДАЛАВЕРА (ИЗМАМА) на европейските клиенти, на които продава не-био мед за БИО.

n.kostadinov
10.10.2016, 15:44
Както написах, реших да си поема риска и по-добре да не разбираш колко трябва да си на зор :)

Искрен Мутафов
10.10.2016, 15:55
Аз миналата година работих по сходен начин с Апимел - закарах им меда си, платиха ми процент от него, пробите излязоха след около две-три седмици, пуснах си им фактура - преведоха останалата сума, всичко това отне почти четири седмици, през които цената вече беше започнала да пада но си ми го платиха по цената която беше в момента в който им го закарах. Ако бях ги чакал да дойдат в крайна сметка щях да изгубя доста.

http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=105&page=180&p=75414#post75414

Mateev
10.10.2016, 16:02
Само ще ви кажа още една "тайна, която се шушука от ухо на ухо". Далаверата на АПИМЕЛ с БИО МЕДА се знае от останалите изкупвачи, и дори се е обсъждала на Европейски ниво с Европейските изкупвачи, които не участват в тази далавера. Въпрос на време е да се разрази ГРАНДИОЗЕН СКАНДАЛ, такъв, какъвто вече го имаше в Румъния. И по време на този скандал не се знае колко Български пчелари ще пострадат. Например тези, които са съдействали за далаверата, и които са получавали пари за уж "био" сертификацията си.

Та аз лично бих стоял далече от АПИМЕЛ ОРГАНИК, защото не се знае какви последствия ще има по време на скандала и след скандала. В Румъния например много "био" пчелари им се наложи да връщат "био" пари на държавата за 5 години назад. Да не говорим за тези, които са дали не-био мед за БИО. Уж са невинни, но знам ли Евросъюза дали няма да реши да ги "накаже" и тях ....... Все пак злоупотребата с Евросредства си е с ранг на ПРЕСТЪПЛЕНИЕ, та не се знае прокурорите какъв текст ще изровят от някоя Евродиректива .....

Валентин.
10.10.2016, 16:44
Тази година си дадох меда на тях, понеже я бях окъсал и търсих бърза реализация си го закарах на място в базата им, като преди това по телефона Станчев ми каза-Ако си абсолютно сигурен че не си давал захар и забранени препарати го докарай, ако не не си губи времето и парите в път защото ще ти го върнем.
До колкото си спомням и схващам си на подвижно, рапица, слънчоглед.:yo: Щом са ти били изрядни пробите, значи не си мал проблеми с препарати за РЗ (както се втълпява, че земеделците са виновни за РЗ).:yo:

scutellator
10.10.2016, 21:59
Лично са ми "откривали" един път сулфонамиди и един път антибиотици, като никога ама абсолютно никога не съм ползвал подобни. Не съм купувал семейства и т.н. НЯМА ОТ КЪДЕ ДА ДОЙДАТ ВЪПРОСНИТЕ "ЗАМЪСИТЕЛИ".
Рости, какво ще кажеш за животински обекти в района ( крави, овце), откъдето чрез урината могат да попаднат в меда. Наскоро се оказа че единия от откриваните препарати го добавят към водата на кокошките против диария, което е и най-логичното предположение за източника според мен ( особено ако кошерите са близко до селото, където кокошки бол).

Много е важно да разбереш КОЛКО ТОЧНО единици сулфонамиди са открили в пробата от меда ти! Защото до 10 единици на милион ( ppm; mg/kg) могат да попаднат буквално от въздуха. Когато пчеларя умишлено е използвал препарати, стойностите стигат до няколко ХИЛЯДИ на милион. ЕТО това е разликата!

До едно, 1 и нещо ppm в меда другите фирми спокойно го купуват, за в Раковски този мед обаче е "проблемен".

Рости, след като на два пъти са ти откривали остатъчни вещества ( предполагам в една и съща година, или поне с период 3 години едно от друго), що не пробваш да ги викнеш за проба - ей така от любопитство, да видиш какво ще ти отговорят.

rosty_sz
10.10.2016, 23:12
И двата пъти беше на акация. За нея ходя на подвижно в едни гори и най-близкото населено място е на 3 км. Винаги слагам солена поилка. Шанса да са пренесли от вън е нищожен.
След първата "издънка" и вдигнах гранде скандал.На следващата година ми счупиха телефона да искат проба.Отказвах им поне седмица преди да се съглася. Пак "издънка" пак гранде скандал. Вече не ми звънят, аз също. Казал съм им че ще се постарая колкото може повече хора да разберат какви са. Изпълнявам си обещанието.
За сега спирам да пиша срещу тях за да не излезе, че аз съм единствения недоволен. Давам думата на колегите.

n.kostadinov
10.10.2016, 23:59
До колкото си спомням и схващам си на подвижно, рапица, слънчоглед.:yo: Щом са ти били изрядни пробите, значи не си мал проблеми с препарати за РЗ (както се втълпява, че земеделците са виновни за РЗ).:yo:

Да и на рапица ги бях закарал и на слънчоглед.И на двата посева седяха по един месец, дори на слънчоглед бях по-дълго време, понеже обширна равнина и 4 сорта слънчоглед цъфтяха един след друг.Още когато Апитрейд публикува във форума, че вече ще следят и за глифозат доста се позачудих дали няма да ми излезе нещо в меда.В края на юли все още имаше един блок цъфтящ слънчоглед и не исках да прибирам платформите, бях ги настанил в едно стърнище.Звъня на собственика на стърнището(той е най-големия арендатор при нас) и го питам кога иска да го оре и дали мога да ги оставя там още 15-тина дни.Човека каза споко остави ги аз ще ора октомври или ноември и ме пита има ли много плевели.Казах му че няма ни един плевел, докато на други стърнища вече се виждаха, а той ми вика-Аз добре съм си опръскал затова няма, а ако тръгнат преди да орем пак ще си опръскам....

ch.atanasov
11.10.2016, 06:53
Рости, какво ще кажеш за животински обекти в района ( крави, овце), откъдето чрез урината могат да попаднат в меда. Наскоро се оказа че единия от откриваните препарати го добавят към водата на кокошките против диария, което е и най-логичното предположение за източника според мен ( особено ако кошерите са близко до селото, където кокошки бол).

Къде наскоро се оказа открит този препарат?И не е ли това логикага : забиват те с някакъв антибиотик, който видители го има във всеки двор.За мен логиката е, като не ти е био меда ,да се купи поне с лев надолу.

scutellator
11.10.2016, 13:43
Къде наскоро се оказа открит този препарат?И не е ли това логикага : забиват те с някакъв антибиотик, който видители го има във всеки двор.За мен логиката е, като не ти е био меда ,да се купи поне с лев надолу.

На тази теза ми е трудно да повярвам, тъй като не излиза при всички пчелари. В моя регион (Хасково) досега не ми е известен случай да са взели проби и да е имало проблем.
В същото време тази година ми се обади човек за съвет (къде може да е сбъркал той), тъй като 10 години е работил с тях. Тъпото е че ще мине определен период преди пак да може си продава меда на тях. Всички са прецакани, тъй като така се губят клиенти.

ch.atanasov
11.10.2016, 15:21
На тази теза ми е трудно да повярвам, тъй като не излиза при всички пчелари. В моя регион (Хасково) досега не ми е известен случай да са взели проби и да е имало проблем.
В същото време тази година ми се обади човек за съвет (къде може да е сбъркал той), тъй като 10 години е работил с тях. Тъпото е че ще мине определен период преди пак да може си продава меда на тях. Всички са прецакани, тъй като така се губят клиенти.

Не ти се вярва ,но така се получава. На мен ми казаха антибиотик, който не съм чувал, камо ли да съм ползвал. Приемаме, че моят мед е проблемен, знаеш ли от кой и на колко се купува такъв. Знам ги от 14г.,но както и други клъвнах на по-висока цена. Изобщо не се разправях с тях, дойде друга фирма и си продадох меда на пазарната цена, но загубих, защото бях пропуснал цял месец .

scutellator
11.10.2016, 15:57
... На мен ми казаха антибиотик, който не съм чувал, камо ли да съм ползвал. .

Човече, не е задължително да си ползвал антибиотици, за да ти открият такива. Ей това пчеларите не искат да проумеят. Пчелата е като микрофибърна кърпа за всички замърсители в околната среда. По изследванията на меда, восъка и прашеца, може да се добие съвсем точна представа за съдържанието на въздуха на тежки метали, пепелна концентрация, радиационен фон и за каквото се сетиш още.
Към днешна дата лабораториите са достатъчно прецизни да открият вещества, за които дядовците ни не са подозирали че съществуват, в концентрация, която никое живо същество на Земята не би могло да засече ( вкл. тренираните кучета по митниците и пчелите дресирани да търсят експлозиви).

Както казах, от Раковски търсят неконвенционален мед. Този, който за тях е проблемен, в огромното мнозинство от случаите е напълно в нормите за другите търговци. АКО и другите търговци откажат да го купят поради същите доводи, е то тогава такъв човек даже не трябва да си отваря устата да протестира.

ch.atanasov
11.10.2016, 17:07
Човече, не е задължително да си ползвал антибиотици, за да ти открият такива. Ей това пчеларите не искат да проумеят.
Както казах, от Раковски търсят неконвенционален мед.

Човече, тъпи сме ,но пак схващаме по нещо.Какво търсят Апимел си е тяхна работа, но е редно да го обявят.Много ме кефят хора, които не продават мед, а само дават наклони.Скоро не си трил, можеш да почнеш.:cool:

delta.e
11.10.2016, 17:22
Сакън ! На чист български .
Атанасов , твоят пост е точно на място .

rosty_sz
11.10.2016, 17:27
Човече, не е задължително да си ползвал антибиотици, за да ти открият такива. Ей това пчеларите не искат да проумеят. Пчелата е като микрофибърна кърпа за всички замърсители в околната среда. По изследванията на меда, восъка и прашеца, може да се добие съвсем точна представа за съдържанието на въздуха на тежки метали, пепелна концентрация, радиационен фон и за каквото се сетиш още.
Към днешна дата лабораториите са достатъчно прецизни да открият вещества, за които дядовците ни не са подозирали че съществуват, в концентрация, която никое живо същество на Земята не би могло да засече ( вкл. тренираните кучета по митниците и пчелите дресирани да търсят експлозиви).



Както казах, от Раковски търсят неконвенционален мед. Този, който за тях е проблемен, в огромното мнозинство от случаите е напълно в нормите за другите търговци. АКО и другите търговци откажат да го купят поради същите доводи, е то тогава такъв човек даже не трябва да си отваря устата да протестира.

Днес ми се наложи да пътувам доста и имах доста време за размисъл. Така и не се сетих как от водата на кокошките антибиотика може да стигне до меда. Всички знаем за какво се ползва внесената вода в кошера. В никакъв случай тя не се смесва с меда по никакъв начин. Поне моите познания стигат до там. Положението с пикнята съдържаща антибиотици също не виждам как ще влезе в меда.

Колкото до твърдението че въпросната фирма не търси конвенционален мед, то е само предположение което Матеев даде и то не е подкрепено с изрични доказателства. Според мен когато купуват букет търсят медове с по-малко присъствие на слънчоглед в букета.

borislav aleksandrov
11.10.2016, 17:51
Аз ще подкрепя scutellator последния път когато си имах вземане даване с фирма изкупуваща мед ми заявиха че в меда ми имало АСФАЛТ !!!! и едва ли не аз съм виновен за това...

От това което съм слушал от познати пчелари нито един от тях не желае да работи с тях. Основната причина че винаги меда им е с антибиотик, а при направени изследвания от друга фирма се оказва че всичко е наред и фирмата го изкупува. Също са недоволни и от не доброто отношение. Познавам едва 2-3 пчелари които са им продавали мед но те също не са очаровани от това че им искат меда да отговаря за БИО а им го плащат за конвекционален.


Не знам за вас но лично аз бих се почуствал измамен ако искат моя мед да е БИО а ми го плащат за обикновен...

Mateev
11.10.2016, 21:19
В интерес на истината се оказа, че в меда ми наистина има Кумафос. В нормите е, но го има. И това е нормално, след като есента съм третирал с Чекмайт.

Днес получих изследванията и за чуждите ензими, и наистина в меда ми се оказа, че ги има. Тука съм безкрайно изненадан, но факт - моите лични изследвания също показаха, че ги има.

Та за да ми е чиста съвеста, искам на всеослушание да си призная, че Симеон Станчев е бил прав. Да, моят мед е проблемен. Как се е случило това тепърва ще разследвам и ще изгледам хиляди часове видеозаписи на камерите. Хванала ме е някаква параноя, защото няма разумен и логичен начин, по който в меда ми да се появят външни ензими.

Както и да е. Обвинението ми към АПИМЕЛ си остава, но не защото е ИЗЛЪГАЛ (явно е казал истината), а защото не ме е предупредил, че очаква мед с някакви СУПЕР КАЧЕСТВА, и така ми загуби 3 месеца. Така се е прекарал и той самия, защото е харчил пари за допълнителни изследвания.

Какво излиза от цялата тази изстория?

Ами ако АПИМЕЛ беше честен и предварително си казваше условията, нямаше да загубим пари нито аз, нито той.

Какви изводи можем да си извадим?

Ами най-добре е наистина да се сключват предварителни договори, в които точно и ясно да се пише какви са изискванията към меда (параметър по параметър) и в които точно и ясно да са описани правата и задълженията на двете страни. Това е единственият начин всичко да е честно и почтено и за двете страни, иначе в момента се случват гафове, от които пак потърпевши са и двете страни. А не е редно така - редно е щетите да ги търпи само ВИНОВНАТА СТРАНА. Но как да разберем коя страна е ВИНОВНА, след като няма договор с предварително договорени КЛАУЗИ.

ivootur
11.10.2016, 21:47
В интерес на истината се оказа, че в меда ми наистина има Кумафос. В нормите е, но го има. И това е нормално, след като есента съм третирал с Чекмайт.

Днес получих изследванията и за чуждите ензими, и наистина в меда ми се оказа, че ги има. Тука съм безкрайно изненадан, но факт - моите лични изследвания също показаха, че ги има.

Та за да ми е чиста съвеста, искам на всеослушание да си призная, че Симеон Станчев е бил прав. Да, моят мед е проблемен. Как се е случило това тепърва ще разследвам и ще изгледам хиляди часове видеозаписи на камерите. Хванала ме е някаква параноя, защото няма разумен и логичен начин, по който в меда ми да се появят външни ензими.

Както и да е. Обвинението ми към АПИМЕЛ си остава, но не защото е ИЗЛЪГАЛ (явно е казал истината), а защото не ме е предупредил, че очаква мед с някакви СУПЕР КАЧЕСТВА, и така ми загуби 3 месеца. Така се е прекарал и той самия, защото е харчил пари за допълнителни изследвания.

Какво излиза от цялата тази изстория?

Ами ако АПИМЕЛ беше честен и предварително си казваше условията, нямаше да загубим пари нито аз, нито той.

Какви изводи можем да си извадим?

Ами най-добре е наистина да се сключват предварителни договори, в които точно и ясно да се пише какви са изискванията към меда (параметър по параметър) и в които точно и ясно да са описани правата и задълженията на двете страни. Това е единственият начин всичко да е честно и почтено и за двете страни, иначе в момента се случват гафове, от които пак потърпевши са и двете страни. А не е редно така - редно е щетите да ги търпи само ВИНОВНАТА СТРАНА. Но как да разберем коя страна е ВИНОВНА, след като няма договор с предварително договорени КЛАУЗИ.

Ти съгласен ли си да си виновната страна след като не си ползвал външни ензими?

Mateev
11.10.2016, 21:51
Ти съгласен ли си да си виновната страна след като не си ползвал външни ензими?

Аз нямаше да подпиша договора, след като видя, че за Кумафос изискването е 0.01 mg/kg.

borislav aleksandrov
11.10.2016, 21:57
Аз нямаше да подпиша договора, след като видя, че за Кумафос изискването е 0.01 mg/kg.

Затова мисля че е добре да се преборим такива договори да се подписват предварително.

s3s3s3
11.10.2016, 21:57
В интерес на истината се оказа, че в меда ми наистина има Кумафос. В нормите е, но го има. И това е нормално, след като есента съм третирал с Чекмайт.

Днес получих изследванията и за чуждите ензими, и наистина в меда ми се оказа, че ги има. Тука съм безкрайно изненадан, но факт - моите лични изследвания също показаха, че ги има.


Някой, също като теб използва външни хранилки...

ivootur
11.10.2016, 22:00
Аз нямаше да подпиша договора, след като видя, че за Кумафос изискването е 0.01 mg/kg.
Да за разлика от нас, Апимел сигурно си има подписани договори с германците с параметрите които търсят от нас.

ch.atanasov
11.10.2016, 22:08
Затова мисля че е добре да се преборим такива договори да се подписват предварително.

Добре , подписваме договор. При възникване на проблем, колко хора могат да пратят проби в Германия? Дори и да го направят, кой ще признае резултата?

borislav aleksandrov
11.10.2016, 22:54
Добре , подписваме договор. При възникване на проблем, колко хора могат да пратят проби в Германия? Дори и да го направят, кой ще признае резултата?

Отговорът на въпроса ти е за друга тема

p4elarov
12.10.2016, 10:29
Тезата за слънчогледа не е вярна от12 тона изкупен мед при нас поне10 бяха чист слънчоглед

Cvetomir
12.10.2016, 18:01
В интерес на истината се оказа, че в меда ми наистина има Кумафос. В нормите е, но го има. И това е нормално, след като есента съм третирал с Чекмайт.

Днес получих изследванията и за чуждите ензими, и наистина в меда ми се оказа, че ги има. Тука съм безкрайно изненадан, но факт - моите лични изследвания също показаха, че ги има.

Та за да ми е чиста съвеста, искам на всеослушание да си призная, че Симеон Станчев е бил прав. Да, моят мед е проблемен. Как се е случило това тепърва ще разследвам и ще изгледам хиляди часове видеозаписи на камерите. Хванала ме е някаква параноя, защото няма разумен и логичен начин, по който в меда ми да се появят външни ензими.

Както и да е. Обвинението ми към АПИМЕЛ си остава, но не защото е ИЗЛЪГАЛ (явно е казал истината), а защото не ме е предупредил, че очаква мед с някакви СУПЕР КАЧЕСТВА, и така ми загуби 3 месеца. Така се е прекарал и той самия, защото е харчил пари за допълнителни изследвания.

Какво излиза от цялата тази изстория?

Ами ако АПИМЕЛ беше честен и предварително си казваше условията, нямаше да загубим пари нито аз, нито той.

Какви изводи можем да си извадим?

Ами най-добре е наистина да се сключват предварителни договори, в които точно и ясно да се пише какви са изискванията към меда (параметър по параметър) и в които точно и ясно да са описани правата и задълженията на двете страни. Това е единственият начин всичко да е честно и почтено и за двете страни, иначе в момента се случват гафове, от които пак потърпевши са и двете страни. А не е редно така - редно е щетите да ги търпи само ВИНОВНАТА СТРАНА. Но как да разберем коя страна е ВИНОВНА, след като няма договор с предварително договорени КЛАУЗИ.

Матеев това с резултатите е лошо още повече като не е умишлено . Предната година с постовете си ми направи лошо впечатление , като често споменаваше за мошенгии и тарикатлъци от пчелари и сега се надявам че по-рядко ще го правиш .
За въпросната фирма изкупува в района където пчеларствам и тази година (януари-февруари) взе меда на на колегите около мен без проблем . Сега есента до колкото разбрах са казали за взимане на проби когато го взимаха на 5 но още не са минали и предполагам че ще съборят цената. Така , че и хубаво и лошо за тях .

Емко
14.10.2016, 21:12
В северозападна България (Кнежа) минаха около 20ти август и обещаха 5лв. До 1ви Септември ,след това цената пада.. Минаха понеделник и г взеха наистина на 5лв./кг. За мен е първа година като пчелар и не знам как работят ,но колегите от моя град са доволни . Можеби 80% от наличният мед в града го купиха на 5лв.

antonio9490
29.11.2017, 09:48
Някои да знае нещо за Апимел през 2017 година, изкопуват ли на мен ми взеха проба преди 3 месеца звъннах им казаха че пробата е готова медат е хубав но никой още не е идвал да го копува

didaki
29.11.2017, 17:29
Преди близо месец изкупуваха в община Сливо поле.За 4.50 взеха проби и на толкова го взеха.

malkia.sandanski
29.11.2017, 18:06
Някои да знае нещо за Апимел през 2017 година, изкопуват ли на мен ми взеха проба преди 3 месеца звъннах им казаха че пробата е готова медат е хубав но никой още не е идвал да го копува

Обади се на Терзийски и го питай кога ще идват. На някои са го взели вече, а на някои още не са. Казват, че ще го вземат.

antonio9490
30.11.2017, 12:36
Колега звънях ама никой не вдига при вас купиха ли го?

rosty_sz
30.11.2017, 17:23
Колега звънях ама никой не вдига при вас купиха ли го?
Колега вземи прочети темата и ще разбереш що за птици са.

Валентин.
30.11.2017, 19:58
Два пъти съм продавал на въпросната фирма, и не мога да се оплача от тях.

antonio9490
01.12.2017, 11:33
Чел съм и добри и лоши мнения за тях, на кого да повярвш. Впрочем вчера осъществих контакт с тях и ми казаха че преди 2 дена са били в Свищов, след няколко дена пак са в Свищов и селата наоколо. Колко е вярно и колко не е ще разбера до края на другата седмица.

ivootur
01.12.2017, 16:57
Дайте да се комбинираме с някой от Русе че за 100 тенекии не искат да дойдат да вземат проба!

kroum
01.12.2017, 19:02
Дайте да се комбинираме с някой от Русе че за 100 тенекии не искат да дойдат да вземат проба!

За 8тона от края на август месец още идват за проба при нас. Изводите ги оставям на теб, Колега.

Валентин.
01.12.2017, 20:50
900 тенекии товарят на камиона. Това е бройката към която трябва да се ориентирате.

rosty_sz
01.12.2017, 22:25
Докато пазара е такъв, нищо добро не ни чака. Да се молите и да чакате с месеци да ви развъртат е много тъпо. Има 10- тина изкупвачи. Не ги поставяте в условия на конкуренция. Хващате се за първия който ви е взел проба като "удавник за сламка". В крайна сметка вие сте продавачи и който дойде а стоката първи с парите получава сделка. Ако поставяте нещата на чест (както ви подлъгват) и чакате от един единствен потенциален купувач сделка се прецаквате ЯКО.

kroum
02.12.2017, 05:24
В общият случай когато предлагането превишава няколко пъти търсенето на мед, знаете и виждате резултата. Конкуренцията е между пчеларите-кой ще успее да си пласира продукцията. Цената е друга тема. Конкуренция при изкупвачите не съм виждал от както меда беше 5+лв./кг.

antonio9490
05.12.2017, 10:01
Я кажете на вас колеги кой ви купи меда и тези Апимел тази седмица идвали ли са при вас

ГАЛДИМ
05.12.2017, 20:56
Я кажете на вас колеги кой ви купи меда и тези Апимел тази седмица идвали ли са при вас
Моя го купиха Апитрейд, но ми останаха малко тенекии от последното вадене през август - билков без слънчоглед.Търговия, обаче няма!

antonio9490
07.12.2017, 13:31
Колеги какво става с Апимел званя апак никой не вдига толкова ли са несериозни

malkia.sandanski
07.12.2017, 19:57
Така са. Ако кажат нещо е по-вероятно да е лъжа отколкото истина.

Радо79
07.12.2017, 20:12
Обявяват най висока цена а след това забравят какво са обещали.

antonio9490
10.12.2017, 18:39
Колеги празници доидоха. Меда някои ще го копува ли? :D

ch.atanasov
10.12.2017, 19:41
Колеги празници доидоха. Меда някои ще го копува ли? :D

Колега, други години на кой си продавал?

Валентин.
11.12.2017, 18:02
Дадоха ми инфо: в Горни Дъбник (Плевенско) има цех на някаква фирма. Сега плащат 6.30лв. Но, условията им са: караш им меда там, на място в цеха, приемат го и плащат след 30 дни.

kroum
11.12.2017, 18:17
Дадоха ми инфо: в Горни Дъбник (Плевенско) има цех на някаква фирма. Сега плащат 6.30лв. Но, условията им са: караш им меда там, на място в цеха, приемат го и плащат след 30 дни.

До преди 4-5 години цехът беше на Герада. Тогава купуваха на отложено плащане само биологичен мед и мед от доверени пчелари. Сега не зная какво е състоянието на собствеността и изкупуването. Споменът за Б*лмед и отложените плащания още е болезнен за някои колеги.

ch.atanasov
11.12.2017, 18:26
.... Споменът за Б*лмед и отложените плащания още е болезнен за някои колеги.

Е, що с половин уста. Напиши го -- Бул-мед --Георги Иванов.

georgi rumenov
11.12.2017, 18:44
Колега получи инфаркт заради булмед да им ... майката

agro
11.12.2017, 22:50
Дадоха ми инфо: в Горни Дъбник (Плевенско) има цех на някаква фирма. Сега плащат 6.30лв. Но, условията им са: караш им меда там, на място в цеха, приемат го и плащат след 30 дни.
На "Герада" си е, точни хора, но работят само с доказано почтени пчелари, основно биомед. Не съм чул за измамени.

krasimir00
12.12.2017, 18:44
С Герада съм работил преди време , когато изкупуваха и конвенционален мед . Не съм имал проблеми с тях. Не ми е било приятно да стоя на тръни 30 дни да си чакам парите , но пък винаги са били коректни . Само веднъж имаха забавяне от 15 дни с плащането, но като цяло бях доволен от работата с тях.

antonio9490
15.12.2017, 14:59
Апимел мноооого лъжливи, месец и половина ме лъжат с думите "след 4-5 дена сме при вас" и днес най накрая казаха че чак 2018 ще идват. Не ги е срам да оставят хората без пари за празниците.

rosty_sz
15.12.2017, 15:05
Много си объркал фирмите. Месец и половина за тази фирма си е направо светлинна скорост. Освен това Апимел и срам са напълно несъвместими думи.

antonio9490
15.12.2017, 15:16
Много си объркал фирмите. Месец и половина за тази фирма си е направо светлинна скорост. Освен това Апимел и срам са напълно несъвместими думи.

Не те разбрах :D какво искаш да кажеш

rosty_sz
15.12.2017, 15:17
Искам да кажа: прочети пост номер 2 на първа страница в същата тема;)

antonio9490
15.12.2017, 15:44
Искам да кажа: прочети пост номер 2 на първа страница в същата тема;)

Вече разбрах , но предложи някоя фирма на теб кои ти взе меда

rosty_sz
15.12.2017, 17:47
Ще се въздържа.

antonio9490
16.12.2017, 15:15
Ще се въздържа.

Кажи де нали трябва да си помагаме (днес ти, утре аз)

p4elarov
16.12.2017, 15:37
И Апимел са хитреци! Няколко години и давахме на тях букета.Тая имахме малко акация чиста като сълза. взеха проби и измислиха,че имало примеси и ни предложиха4,50...Естествено и казахме да се ебати и я продадохме на друг за 7 лева...И след това на букета си измислиха някакви ензими и само дето ги чакахме....Просто ни прекараха...

rosty_sz
16.12.2017, 17:11
Кажи де нали трябва да си помагаме (днес ти, утре аз)
Помагаме си но при тази пазарна обстановка не трябва да забравяме и че сме конкуренти. Меда съм го продал още септември и дори и дам инфо то отдавна не е актуално.

Nik_m
04.01.2018, 17:17
И аз съм дал проби на Апимел и още чакам. Но дадох проба на 60 тенекии а в момента са останали 30, ако дойдат дали ще има проблем? Не сме договаряли нищо просто взеха проба.

Трендафил Дончев
04.01.2018, 17:26
И аз съм дал проби на Апимел и още чакам. Но дадох проба на 60 тенекии а в момента са останали 30, ако дойдат дали ще има проблем? Не сме договаряли нищо просто взеха проба.

Ако почакат още толкова и сигурно ще си останат само с пробата. ;)

Валентин.
04.01.2018, 18:01
Август когато взеха проби тук при нас, един колега им каза, че има да вади още мед. Казаха му, че няма проблеми. И после му взеха 4 тенекии, които не са пробвани.

malkia.sandanski
04.01.2018, 18:13
И аз съм дал проби на Апимел и още чакам. Но дадох проба на 60 тенекии а в момента са останали 30, ако дойдат дали ще има проблем? Не сме договаряли нищо просто взеха проба.

И аз им дадох около 30 тенекии по-малко, отколкото бяха взели проби. Питаха къде е другия мед, казах им, че е продаден и взеха колкото е останал.

georgi rumenov
04.01.2018, 19:09
А аз го бях продал всичкия като ми се обадиха след 6 мес.

Nik_m
10.01.2018, 10:35
Ако почакат още толкова и сигурно ще си останат само с пробата. ;)


На там отиват нещата, започна грипната вълна и хората луднаха да купуват. Жалко че в България се консумира мед само когато си болен.

georgi rumenov
10.01.2018, 19:09
Така е българина яде кокошка само когато се разболее,или кокошката трябва да се разболее.Същата работа е и с медът

ch.atanasov
10.01.2018, 19:29
На там отиват нещата, започна грипната вълна и хората луднаха да купуват. Жалко че в България се консумира мед само когато си болен.


Така е българина яде кокошка само когато се разболее,или кокошката трябва да се разболее.Същата работа е и с медът

Не обвинявайте българина. Вие предлагате меда, като лекарство, а не като полезна храна.

ahmed_isa
23.01.2018, 13:36
Апимел мноооого лъжливи, месец и половина ме лъжат с думите "след 4-5 дена сме при вас" и днес най накрая казаха че чак 2018 ще идват. Не ги е срам да оставят хората без пари за празниците.
колега купиха ли меда или още чакаш, аз чакам още

ahmed_isa
06.02.2018, 16:30
За 8тона от края на август месец още идват за проба при нас. Изводите ги оставям на теб, Колега.
дойдоха ли за проба или още чакате

Йонко
20.03.2018, 19:14
Колеги, някой знае ли каква е връзката между Апимел и Лакон? Днес ме търсиха да подпиша някакъв договор, който така и не разбрах за какво е, ама щял да ми е от полза в бъдеще......

Трендафил Дончев
20.03.2018, 19:49
Колеги, някой знае ли каква е връзката между Апимел и Лакон? Днес ме търсиха да подпиша някакъв договор, който така и не разбрах за какво е, ама щял да ми е от полза в бъдеще......
http://econ.bg/%D0%90%D0%BF%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D0%BB-%D0%95%D0%9E%D0%9E%D0%94_l.c_i.322226.html
http://www.lacon-bg.com/

koragroup
21.03.2018, 00:02
Колеги, някой знае ли каква е връзката между Апимел и Лакон? Днес ме търсиха да подпиша някакъв договор, който така и не разбрах за какво е, ама щял да ми е от полза в бъдеще......

Като дойдат да подписваш, погледни с каква дата е договора. Да не се окаже като при мене подписваш го март, а датата е юни миналата година...
Някакви мъгляви обяснения, как нищо не зависело от тоя договор, как ей така , колкото да го имало... и т.н.
Аз си имам обяснение на всичко, но си го запазвам за лична употреба.

Трендафил Дончев
21.03.2018, 07:30
Много ми е интересно!? Идват някакви, които не ги знаеш какви са!? Предлагат ти да подпишеш някакъв договор за който ти, нищо не знаеш!? И ти, въпреки всичко го подписваш!? Или договора е нещо много апетитно, че си слагаш главата в торбата или си луд!? Егати номера.

tsc1
21.03.2018, 08:58
Един договор се подписва минимум в толкова екземпляра, колкото са страните по него - т.е. който е подписал такъв договор има свое копие. Не виждам какво пречи да се сканира едно копие, да се заличат от него личните данни и да се публикува тук, вместо да се умува "на гола поляна". Надявам се в него да няма клауза за конфиденциалност.

Йонко
21.03.2018, 09:03
Аз Лакон ги зная много добре кои и какви са. С тях имам договор за био производство. Сега обаче между мен и тях се намърдва Апимел. Тоя договор дава право на Апимел да ме контролират по същите критерии като Лакон. Но за реализация на продукцията не се споменава нищо. Та затова питам, каква е връзката между тях?!?

Йонко
21.03.2018, 09:26
Моля, пишете ако имате достоверна информация, а не предположения. Предположения имам и аз.....

вдраев
21.03.2018, 09:33
Кое не ти е ясно?На кого си продаде меда миналата година,ако си био?Проби за качество кой ги плати?Ако пробите си ги платил ти(германските),търси си пазар сам.Какво неясно има?

jdrumev
14.05.2018, 23:33
Искам да попитам Фирмата дали и тая година ще копуват на количество,а не на Качество меда от Акация?

tsc1
15.05.2018, 06:25
Искам да попитам Фирмата дали и тая година ще копуват на количество,а не на Качество меда от Акация?
По каква методология се прави окачествяването на меда и на колко степени на качество се дели той?

rosty_sz
15.05.2018, 18:00
Окачествяването на меда се прави по редица показатели, киото изкувача чиято е темата чудесно знае. Ако някой не знае как се окачествява мед да отвори такава тема и предполагам все ще се намери кой да обясни. Изкупвачите би трябвало първи да пишат там защото това са техните интереси но предполага ще потънат в дълбоко мълчание.

Profi
15.05.2018, 20:43
Колеги, някой знае ли каква е връзката между Апимел и Лакон? Днес ме търсиха да подпиша някакъв договор, който така и не разбрах за какво е, ама щял да ми е от полза в бъдеще......

Ала бала , въз основа на този договор ще кандидатстват за субсидии за изграждане на преработвателна фабрика за 1-2 милиона , каквото и да ти говорят ,знай че става въпрос за пари.

zayo
15.05.2018, 21:27
Ама тази фирма още ли я има !?

jdrumev
15.05.2018, 21:34
Не защитавам фирмата,но колеги за цена си трябва и качество.Някой може ли да покаже анализ за полени.Аз имам и си търся тая цена.За да нападате една фирма трябва да имате и причина.Аз имам полени и търся цена,нямам полени търся пак цена.:bigsmile: