PDA

Виж пълната версия : КАК ДА ПРЕДПАЗИМ КОШЕРИТЕ СИ ОТ КРАЖБА



Страници : 1 [2]

solaris60
25.03.2017, 14:08
Само съм чувал какво правят:bigsmile:Чувал съм,че ги държали също 24 часа в тъмно мазе ама що в мазе ич абер си нямам.

Ами *що тогава се бъхташ за закон като изобщо не знаеш за какво става дума?:bigsmile:

jdrumev
25.03.2017, 14:12
Ами *що тогава се бъхташ за закон като изобщо не знаеш за какво става дума?:bigsmile:


То ако следваме твоята логика за какво гледам пчели като и 20% знания нямам още.:bigsmile:

delta.e
25.03.2017, 14:12
За да се намали броят на кражбите моето лично мнени е да се въведе по голям контрол над продажбата на отводки.
Който краде пчели не ми се вярва ,че ги краде за да увеличава стопанство.За да откраднеш кошери си требва организация и транспор,а да откраднеш пчели си трябва само кашонче.Аз например като млад пчелар и толкова не опитен съм сигурен,че ако отворя 20 кошера и тръсна 2-3 пити в кашонче за отводки поне 19 ще са с майки.

Почакай , ти говориш за краденето на работна пчела от полето .
Сложен кашон с мед и обира работната муха .
Друго е за роевете .

jdrumev
25.03.2017, 14:15
Почакай , ти говориш за краденето на работна пчела от полето . Става , но е в разрез с пчеларската етика .
Друго е за роевете .

Как става краденето? Я светни Трендафил,че той има интерес от инфото за кашона.

delta.e
25.03.2017, 14:20
Да уча Слънчо ?
Той , много добре знае за какво става въпрос .
Преди години , това бе масова практика в Шуменско и в Лудогорието .
Това са ми споделили някои хора .

jdrumev
25.03.2017, 14:23
Ама защо ги държат в мазето 24 часа това не ми е ясно.

delta.e
25.03.2017, 14:27
Това е по технологията за изкуствен рой.
За да се обединят , а не , като нас да сме разединени . :)

tsc1
25.03.2017, 14:54
А бре хора! Ограмотете се малко юридически. Всичко, което хвърчи във въздуха, а не е в твоя кошер, всичко, което плува в реките, но не е в твоя язовир и всичко, което ходи по полето, а не е в твоя двор и не е специално маркирано не е твое! Това, което правят тия с кашоните е бракониерство, но такова понятие за насекомите просто НЯМА!
Същата история е с видонаблюдението. Може в кадър да се вижда ачик-ачик лицето на комшията в твоя пчелин, но ако това не е от камера, поставена по надлежния ред като СРС, пред съда няма никаква доказателствен стойност.

delta.e
25.03.2017, 15:00
Да съм казал друго ! Споменах , че не е етично да събирам работната муха на колеги .

jdrumev
25.03.2017, 15:04
А етично ли е да му нахлупя един полу кошер с пчели на главата и да го пратя да си ходи.ТоЙ от каде ще докаже,че моите са го нажилили щом не са ми в двора.

tsc1
25.03.2017, 15:05
Да съм казал друго ! Споменах , че не е етично да събирам работната муха на колеги .
Не визирах конкретно твоя пост, а общото настроение в темата! Иначе бих ползвал цитат.

tsc1
25.03.2017, 15:08
А етично ли е да му нахлупя един полу кошер с пчели на главата и да го пратя да си ходи.ТоЙ от каде ще докаже,че моите са го нажилили щом не са ми в двора.
Да, ама ако успее да докаже че си го направил ти, даже и с "кошаревски свидетели" дупе да ти е яко! Съда няма да се интересува чий са пчелите.

jdrumev
25.03.2017, 15:13
Пак се върнах ме в началото за костюма.:bigsmile:

michail76
25.03.2017, 23:09
Аз да го видя"ачик-ачик".Сам ще влезе в затвора,и ще се заключи отвътре.