PDA

Виж пълната версия : Цена на меда



Cvetomir
16.09.2016, 05:39
Искате ли теми в който се коментира едровата цена на меда да се вижда само от активни потребители на форума с над определен брой мнения . Подразбира се от анкетата , че може повече от един отговор .

borislav aleksandrov
16.09.2016, 07:24
Макар и да знам какво ще последва като коментари (от предишни подобни обсъждания) дори бих казал че трябва да е в специален скрит раздел с достъп...

siko13
16.09.2016, 08:12
Искате ли теми в който се коментира едровата цена на меда да се вижда само от активни потребители на форума с над определен брой мнения . Подразбира се от анкетата , че може повече от един отговор .

Това, че имам по-малко от 100 мнения, дали ме прави по-малко активен потребител? Аз всеки ден следя форума и се опитвам да не го изпълвам с плява. На кого е необходимо такова ограничение? Да не сме някаква задруга - заговорници? Наистина трябва да ни се смени чипа, някой още живеят в едни други времена.:)

kli6o
16.09.2016, 08:18
Искате ли теми в който се коментира едровата цена на меда да се вижда само от активни потребители на форума с над определен брой мнения . Подразбира се от анкетата , че може повече от един отговор .

А знаеш ли колко бързо ще ти нацъкам определения брой мнения?! Сърдите се на младите,че не четат,а направо питат....ми защо не се опитате да прочетете тема с десетки страници? Може би има поне 60-70% спам! Ми за какво да четат,неща които не са по темата,че някой е решил да пише нещо,което няма нищо общо с темата,но му отчита брой мнения ли?!

valaz
16.09.2016, 08:22
Това, че имам по-малко от 100 мнения, дали ме прави по-малко активен потребител? Аз всеки ден следя форума и се опитвам да не го изпълвам с плява. На кого е необходимо такова ограничение? Да не сме някаква задруга - заговорници? Наистина трябва да ни се смени чипа, някой още живеят в едни други времена.:)
Арендаторите на земеделски земи в дадено землище се договарят, какви ренти да плащат на собствениците на земята. Преработвателите на пчелен мед правят картелни споразумения за цените, на които да изкупуват меда. Идеята е, преработвателите да не могат да четат темата за цените на меда, както пчеларите не могат да присъстват на техните картелни срещи и споразумения. Знам, че ако имат сериозен интерес към темета, преработвателите ще намерят начин да заобиколят подобно ограничение, но това ще им коства известно време и допълнителни усилия.

borislav aleksandrov
16.09.2016, 08:48
Това, че имам по-малко от 100 мнения, дали ме прави по-малко активен потребител? Аз всеки ден следя форума и се опитвам да не го изпълвам с плява. На кого е необходимо такова ограничение? Да не сме някаква задруга - заговорници? Наистина трябва да ни се смени чипа, някой още живеят в едни други времена.:)


А знаеш ли колко бързо ще ти нацъкам определения брой мнения?! Сърдите се на младите,че не четат,а направо питат....ми защо не се опитате да прочетете тема с десетки страници? Може би има поне 60-70% спам! Ми за какво да четат,неща които не са по темата,че някой е решил да пише нещо,което не е по темата,но му отчита брой мнения?!

почна се...


Ако само ще търсите кусури и махна на всяко предложение що не вземете за разнообразие да критикувате малко по градивно - например това предложение ми харесва но мисля че 100 поста са много предлагам да се промени по следния начин... или това предложение не ми харесва защото смятам че ограничава група от потребители и т.н.

А защо не вземете вие да предложите нещо което считате че би помогнало за развитието на форума или би било полезно за потебителите пък ние ще ви намерим косури и ще ви оплюем едно хубаво....

Sickmind
16.09.2016, 09:16
Предлагам с едно решение да решим два проблема.
Достъп до такъв раздел с актуалните цени, да бъде ограничен. До него да се допускат единствено потребители, които са декларирали личните си данни пред администратора и участват като реални физически или юридически субекти.

Росен Младенов
16.09.2016, 09:40
А може ли да ми обясните ,от кой и какво искате да скриете.

siko13
16.09.2016, 10:17
Предлагам с едно решение да решим два проблема.
Достъп до такъв раздел с актуалните цени, да бъде ограничен. До него да се допускат единствено потребители, които са декларирали личните си данни пред администратора и участват като реални физически или юридически субекти.

Това предполагам е шега, защото аз наистина си мисля, че чрез ограничения и забрани се цели достъпа до личните данни на потребителите.

dantos
16.09.2016, 11:00
Предлагам да се ограничи целият форум, да останат десетина и още нещо там,
да си шушукат.

Sakar
16.09.2016, 11:18
почна се...


Ако само ще търсите кусури и махна на всяко предложение що не вземете за разнообразие да критикувате малко по градивно - например това предложение ми харесва но мисля че 100 поста са много предлагам да се промени по следния начин... или това предложение не ми харесва защото смятам че ограничава група от потребители и т.н.

А защо не вземете вие да предложите нещо което считате че би помогнало за развитието на форума или би било полезно за потебителите пък ние ще ви намерим косури и ще ви оплюем едно хубаво....
Не искам да критикувам никого, но ако предложението в тази тема бе обосновано и бе посочена целта, която се преследва, тогава останалите потребители по-лесно щяха да се ориентират дали да го подкрепят или отхвърлят.

borislav aleksandrov
16.09.2016, 11:53
А може ли да ми обясните ,от кой и какво искате да скриете.

Това може да каже автора на анкетата, другите могат само да предполагат


Не искам да критикувам никого, но ако предложението в тази тема бе е обосновано и бе е посочена целта, която се преследва, тогава останалите потребители по-лесно щяха да се ориентират дали да го подкрепят или отхвърлят.

Няма как да не се съглася с теб. Но както написах и на предния цитат това може да уточни автора на анкетата. Много често в това число и аз отваряме анкета или тема като мислим че въпроса е достатъчно информативен и ще бъде разбран по начина по които сме си мислили. Практиката показва че не е точно така, но това не е повод автора да бъде оплют и обвиняван в какво ли не. Вместо негативни коментари и пораждане на поредните преперни, мисля че би било добре ако се прояви едно "колегиално" разбиране и да се поиска автора да уточни или обоснове предложението си...

мухозол
16.09.2016, 12:20
Това е една от най големите глупости написани в форума . Всички трябва да знаем цените и имената на фирмите които дават най добрите цени.

borislav aleksandrov
16.09.2016, 13:09
....Всички трябва да знаем цените и имената на фирмите които дават най добрите цени.

И защо трябва ? Това някакво задължение ли е?Ами ако не искам да споделям такава информация с всички... и как изобщо ще ме накараш да я споделя....

то навремето един от форума поиска да му дам и контактите си и само да съм стоял и гледал как щял да се намести на моето място.....

solaris60
16.09.2016, 13:21
И защо трябва ? Това някакво задължение ли е?Ами ако не искам да споделям такава информация с всички... и как изобщо ще ме накараш да я споделя....

то навремето един от форума поиска да му дам и контактите си и само да съм стоял и гледал как щял да се намести на моето място.....

А, ето затова много хора не искат да се регистрират в другата анкета.

borislav aleksandrov
16.09.2016, 15:28
А, ето затова много хора не искат да се регистрират в другата анкета.

по новия закон дори и IP адреса е лична информация... а като се регистрирвахте написахте ли валиден емайл за потвъжрдение? Някои направи ли си труда да види за какво се съгласява при натискане на бутона Съгласен? Или труда да попита Матеев дали е администратор на лични данни и как са защитени и дали ги обработва за определени цели? Като пускате обявите си давате ли си GSМ номера и име за контакт?....
А кои внуши че ще е задължително ЕГН, телефон, адрес ? не съм аз...

Cvetomir
16.09.2016, 16:25
Ще се опитам веднъж да обясня какво съм мислил като съм пускал анкетата за да не отговарям на всеки по отделно и да не се развиват хиляди теории пък който ме разбере ...
1.Идеята на такава тема е да се даде информация на колеги къде могат да си продадът меда към настоящия момент на най-добра цена . Мнението на колегата valaz е най-близко до това като към него ще допълня и ,че крайния потребител също няма нужда да разбира кой и до колко е извил ръцете на пчеларя за да продаде меда си . Замислете се дали някоя фирма ще обяви цените на които закупува стоката си и след това я продава . Искам да видя един пчелар как обяснява на някой свой клиент защо му продава букет на 8лв. след , като половината е продал на 4,20 и човека как ще го разбере .
2.По въпроса със мненията бройката е примерна , дал съм една ниска една висока стойност и една която би трябвало да е що годе приемлива .Според мен трябва да е 20 но като пусках темата я направих само с пет полета. В темата за личните данни дадох предложение което би изчистило автоматично хората само със спам и безсмислени мнения пиша го и тук . Първите 10,20,50 или сто мнения да се одобряват от модератор . И още нещо ако не обичаш да пишеш все ще имаш близък приятел във форума който пише и пак ще стигне до теб . За млади и стари и дума не може да става , че аз си мисля че съм много млад .
Като цяло идеята на това което съм написал е изцяло в защита на пчеларя и в това да получава навременна информация . Миналата година , след като писах в темата за цената на меда и с още няколко човека бяхме анатемосани че видиш ли цената паднала едва ли не заради нас , януари се обадих на познат колега и си продаде меда на 6,50(кориандър) след още два месеца други познати около мен продадоха на 5 всичкия включително и рапицата .
Нека анкетата да е една седмица , че съм забравил да я направя .
Моля всеки преди да коментира да прочете тези няколко реда !

Mateev
16.09.2016, 16:35
....Моля всеки преди да коментира да прочете тези няколко реда !

Ти не разбра ли, че повечето пчелари четат постингите като дявола евангелието. Избират си най-кофти думичката, вадят я от контекста, и започват да оплюват.

didaki
16.09.2016, 16:47
Явно на някой не му харесва коментирането на цената и затова ще се направи всичко възможно това да се ограниичи.А локумите, че да не виждали прекупвачите са глупости на таркалета.

solaris60
16.09.2016, 17:40
по новия закон дори и IP адреса е лична информация... а като се регистрирвахте написахте ли валиден емайл за потвъжрдение? Някои направи ли си труда да види за какво се съгласява при натискане на бутона Съгласен? Или труда да попита Матеев дали е администратор на лични данни и как са защитени и дали ги обработва за определени цели? Като пускате обявите си давате ли си GSМ номера и име за контакт?....
А кои внуши че ще е задължително ЕГН, телефон, адрес ? не съм аз...

Тъй като от телефона ми е трудно да обработвам поста го пуснал цял и затова не си ме разбрал. Това което съм казал се отнася за втората част на твоя пост. Тоест това: "то навремето един от форума поиска да му дам и контактите си и само да съм стоял и гледал как щял да се намести на моето място....." Повечето разбраха за какво става дума.;)

Sakar
16.09.2016, 19:20
... Искам да видя един пчелар как обяснява на някой свой клиент защо му продава букет на 8лв. след , като половината е продал на 4,20 и човека как ще го разбере ...
Доколкото схващам, една от целите е крайният потребител да не се запознава с "кухнята" на определяне на цените на дребно.
Много се извинявам, но не мисля, че има какво да се крие от потребителите.
Що се отнася до ценообразуването, дори и да тръгнем от 4,20 (макар, че не виждам причина за това), лесно ще достигнем 8 лв.: нов амбалаж, етикетиране, разходи за целите на регистрацията за директни продажби (привеждане в съответствие на оборудване и помещения, здравни книжки, документация, анализи на меда), реклама и маркетинг ... и т.н.
А и в крайна сметка, клиентът ще намери ли да си купи качествен мед от преработвател на по-ниска цена?

Cvetomir
23.09.2016, 19:04
Изтече времето , както е видно има равенство в мненията и е редно да не се взима под внимание .

valaz
23.09.2016, 19:58
Според мен, заглавието на анкетата трябва да бъде " Тема цената на меда да се вижда САМО от активни потребители". Така, както е озаглавена анкетата, не виждам логика в нея и затова не съм гласувал.

agro
23.09.2016, 21:45
Нищо, обсъждано в публичен форум, не може да се опази в тайна. Може да се направи така, че случайни зяпачи да не го виждат, но няма начин да бъде опазено от заинтересовани търсачи на информация по даден въпрос. Според мен спора е напразен.