PDA

Виж пълната версия : Херба стрип БИО ленти срещу вароатоза - Мнения



Цветан Андров
30.08.2013, 19:21
Никой ли не го е ползвал,да даде мнение?

P.Dinev
19.08.2015, 20:08
Темата е от 2 години, за да не отварям нова ще питам тук, ползвали ли сте този препарат?

Камен Крумов
19.08.2015, 20:32
Да, препарата работи! Ефекта му е малко по-слаб отколкото на другите "репеленти", но за мен си е много по-добра алтернатива, предвид на това какво има в тях;)

P.Dinev
19.08.2015, 21:50
Благодаря за бързия отговор. След този препарат ще третирам с оксалова киселина, надявам се с нея да довърша акара. Миналата година слагах Екостоп, но малко останах разочарован и търся друг препарат на билкова основа. Ако имате наблюдение върху друг подобен препарат споделете.

Камен Крумов
19.08.2015, 23:42
Благодаря за бързия отговор. След този препарат ще третирам с оксалова киселина, надявам се с нея да довърша акара.
Това ще е достатъчно. Наблюденията ми досега са, че тази година инвазията на акара е в пъти по-слаба.

kartagen27
10.09.2016, 16:28
След като Херба стрипа е БИО има ли опасност от "предозиране" и съответно странични ефекти .... примерно ако на слабо семейство се сложат 2 ленти а не 1 или пък на силно 3 вместо 2 ?

Камен Крумов
14.09.2016, 13:07
След като Херба стрипа е БИО има ли опасност от "предозиране" и съответно странични ефекти .... примерно ако на слабо семейство се сложат 2 ленти а не 1 или пък на силно 3 вместо 2 ? Не, няма опасност.

krasimir00
03.10.2016, 15:58
Тази година при мен се получи някакъв гаф с херба стрипса. След слагането по две ленти на нормално развити семейства , започна силно раздразване на пчелите. Семействата започнаха да изхвърлят умрели и полуживи пчели пред кошерите. Започнаха и нападения между семействата. Ефекта се появи веднага след поставянето на лентите. След тази грозна картинка веднага ги махнах от десетте кошера на които ги бях сложил и след около час нещата се поуспокоиха. Това се случи преди повече от две седмици. Предната година бях третирал с по една лентичка и нещата бяха нормални. Не знам тази година какво се обърка.